1 1 DAT WND MOET FRI55CHE LUCHT EN ZON. 0/D0KTEB,BEDOELT U PADION/ WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LAATSTE BERICHTEN Brand te Hilversum eischt nog een slachtoffer. Nadert het Lindbergh-mysterie zijn ontknooping? Bezwarende vondsten in Hauptmann's woning. NEW YORK, 26 Sept. (V.D.) Het New- Yorksche parket meent nieuwe en thans uiterst bezwarende feiten te hebben ontdekt tegen den gearresteerden Duitscher Haupt- mann, die verdacht wordt betrokken te zijn geweest zij de ontvoering en vermoording van de baby van het echtpaar Lindbergh. Men meent thans langzamerhand het geheele mysterie, dat deze zaak omgaf, te hebben op gelost. Een der bezwarendste vondsten is een met potloodkrabbels gemaakte notitie van het adres en telefoonnummer van Dr. John Con don op een plank, die een klein kastje in den muur van het huis van Bruno Hauptman ver borg. Bovendien heeft men in Hauptman's huis spijkers gevonden van dezelfde soort als die welke gebruikt waren voor het vervaardi gen van de ladder, die de ontvoerders ge bruikten om in de kinderkamer te klimmen, waar zij den jeugdigen Charly Lindbergh uit zijn bed ontvoerden. Hauptmann gaf toe dat hij de notitie had geschreven op de plank die op handige wijze een klein vakje verborg, waar men bijvoor beeld geld zou kunnen verbergen Bovendien ontdekten detectives op den binnenkant van het deurtje twee serienummers die overeen stemden met de nummers van twee als los geld betaalde bankbiljetten, en daaronder de notitie „500 dollar". Hauptmann bekende, deze notities te heb ben gemaakt, doch slechts omdat de zaak hem interesseerde. Deze feiten werden grootendeels bekend nadat Hauptmann's advocaat J. M. Fawcett had medegedeeld, bewijzen te hebben gevon den die het alibi dat zijn cliënt opgaf, kon den bevestigen. De rechter van instructie van de Bronx- rechtbanlc Samuel Foley, verklaarde: „Dit is het belangrijkste bewijs van het feit, dat Hauptmann den naam wist van den man, die het losgeld heeft betaald". Uit Hilversum: Hedenmorgen te omstreeks half twaalf is het meisje J. Reijnders, aan de verwondingen, welke zij bij den brand in het gebouw der R.K. werkliedenvereeniging „Sint Jozef" had opge- loopen, overleden. Het meisje, waarvan de toestand zich aan vankelijk niet ernstig liet aanzien, was ter verpleging naar de ouderlijke woning aan de Boschdrift vervoerd. Gisteravond verergerde plotseling haar toestand zoodanig, dat zij niet meer naar een ziekenhuis kon worden ver- voerd. Pisa's toren steeds scheever! ROME, 26 Sept. (V.D.) Prof. Clcconetti, die gedurende de laatste 15 jaar de gedra gingen vart den scheeven toren van Pisa heeft .adegeslagen, heetf onlangs bij de regeering een rapport ingediend, waarin hij consta teert dat gedurende de laatste dertien jaar de torsn steeds verder is gaan overhellen, en dat de laatste twee jaar een versnelling in deze beweging was waar te nemen. De versterkingen die aangebracht zijn, om den toren in deze beweging te stuiten, hebben niet de gewenschte resultaten gehad en de onlangs door Clcconetti waargenomen ver snelling heeft gevaarlijke afmetingen aange nomen. Cicconnetti heeft geadviseerd om niet langer het carillon te bespelen, terwijl ook het be stijgen van den toren verboden moet worden. Nog een ontploffing in de Gresford-mijn. Geen persoonlijke ongelukken. (Zie eerst i 4) LONDEN, 26 Sept. (Reuter). In den af- geloopen nacht om half een heeft in de Gresford-mijn een nieuwe ontploffing plaats gehad. Stukken hout en beton werden meters hoog in de lucht geslingerd en een groote zwarte rookwolk kwam uit de schacht. Gelukkig werd door deze nieuwe ontploffing niemand ge dood of gewond. Alle vrachtauto's van de onderneming zijn thans gerequireerd om opnieuw grond en puin naar de ongeluksmijn te voeren, teneinde de schacht opnieuw te kunnen sluiten en dicht- metselen. Balans van de Japansche typhoonramp. Pl.m. 2500 dooden en 8400 gewonden. TOKIO. 26 Sept. (V.D.) Volgens offlcieele mededeelingen moet het aantal slachtoffers van den typhoon, die verleden week Japan heeft geteisterd worden vastgesteld op 2499 dooden, terwijl 8399 personen werden gewond en 568 personen worden vermist. Het aantal vernielde of ernstig beschadigde gebouwen bedraagt 363.336. waaronder 289. schoolgebouwen. 5000 spoorwagons werden ver nield en de kosten voor het herstel der spoor wegen worden geraamd op 10 millioen yen. In Bethesda-Sarepta zijn vier zusters gehuldigd. Zooals wij reeds meldden herdenken heden vier zusters van Bethesda Sarepta haar 40- jarig jubileum, dat zij zich gewijd hebben aan de verpleging van lijders aan vallende ziekte. Veertig jaar! Een menschenleven bijkans. Het kwam wel zeer duidelijk tot uiting in de toespraken van hen die de jubilaressen heden mochten aanhooren, hoe haar werk wordt gewaardeerd en hoe men beseft wel een op offering aan zulk een toewijding ten grond slag moet liggen. Ds. Van Paassen, de voorzitter van het be stuur heeft de zusters Van Vreeswijk. Blom, Brands en Langeveld het eerst toegesproken en evenals Dr. Ledeboer, de dirigeerend ge neesheer, en zuster Pot, de besturende zuster, heeft hij de vier dames geschenken aange boden. Doch bij deze drie toespraken is het niet gebleven, want een der patiënten sprak na mens anderen en heeft de dank van allen vertolkt. En allen hebben ieder op zijn wijze dank gebracht voor het werk dat de vier zusters voor alle patiënten verrichten. De huldiging geschiedde in de met bloemen gevulde kerk zaal waar het zusterkoor, het patlentenkoor en een koor van het personeel gezongen hebben. Zuster Langeveld bracht dank voor de be wijzen van erkentelijkheid. Ook van buiten de inrichting bleek men de zusters buitengewoan genegen te zijn. Motorrijder bewusteloos op den Vogelenzangschenweg gevonden. Met schedelbreuk naar het ziekenhuis gebracht. Hedenmiddag om half één zag een bakkers knecht op den Vogelenzangscheweg ter hoog te van Woestduin een motorrijder van zijn motorfiets vallen. Dr. van Aalst, die de eerste hulp verleende, constateerde een levensge vaarlijke schedelbreuk. De man is naar het Sint Elisabeth's Gasthuis te Haarlem vervoeg, Het meisje J. Reynders overleden. Het incident bij de opening der Staten-Generaal De communistische Tweede Kamerleden Roestam Effendi, Schalker en De Visser heb ben zich heden met rechtskundigen bijstand van mr. van 't I-Ioff Stolk tot den officier van justitie bij de Haagsche rechtbank gewend, teneinde een klacht in te dienen over de naar hun meening wederrechtelijke verwijdering uit de vereenigde zitting der Staten-Generaal op Dinsdag 18 September j.l. Zij werden ontvan gen door den substituut-officier Mr. Hoekstra, die hun verzocht, zich met een schriftelijke klacht, waarin de feiten zijn omschreven tot den officier van justitie te wenden. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote of Sint Bavo Kerk te HajrJem op Donder dag 27 September a.s. des naftiiddags van 3—4 uur, door den heer George Robert: 1. Sonatine uit de Cantate „Gottes Zeit is die allerbeste Zeit" j. s. Bach 2. Praeludium et Fuga Es gr. t. J. S. Bach UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN Schip in brand op de Noordzee. Volgens een hier ontvangen bericht heeft de stoomtrawler Henriëtte Jacoba IJM. 190 op de Noordzee op ongeveer 150 mijl ten noorden van IJmuiden een brandend schip zien drij ven, dat door de bemanning verlaten was. Vermoedelijk was dit schip de Noorsche motorschoener Grenmar, geladen met hout, die in nood verkeerend, door de bemanning verlaten en daarna, om gevaar voor de scheep vaart te voorkomen, In brand gestoken was. De opvarenden werden gered door het Zweed- sche m.s. Oljaren. Nader vernemen wij nog, dat de Henriette Jacoba radio-telefonisch heeft meegedeeld, dat de wacht Maandagavond 11 uur waarschuw de, dat er zich een brandend schip op zee be vond. De trawler stoomde toen naar de plaats toe, om te zien of er zich nog menschen aan boord bevonden. Men kon niemand ontdekken. Het bleek een klein vaartuig te zijn. Voor alle zekerheid bleef de Henriette J. den geheelem nacht in de nabijheid. Dinsdagmorgen gingen de masten overboord en was er van het scheepje niets meer over dan een brandend wrak. Daarop is de Henr. Jac. verder gestoomd. HEEMSTEDE (Adv. Ingez. Med.) daarom, dat de klinker bestrating no«t goed vlak gehouden kan worden; door het rijden met zware wagens komen er gauw kuilen in. Als de klinkerwegen goed worden, dan ben ik er van overtuigd, dat het reizen per touring car nog meer zal toenemen." Vergadering „Wijkverpleging" Afscheid van Dr. Colenbrander Jubileum Leo Kors. Op 1 October a.s. is het 12 1/2 jaar geleden, dat de heer Leo Kors te Heemstede zijn auto busonderneming begon. Hij zal toen niet ge dacht hebben, dat dit bedrijf in zulk een kort tijdsbestek zich zoo zou ontwikkelen, als wij het nu kennen. De heer Kors begon te An dijk met een auto busdienst Andijk—Hoorn—Enkhuizen—Medem blik. Toen hij zag, dat men steeds meer van dit vervoermiddel gebruik ging maken, ver plaatste hij zijn bedrijf naar Heemstede. Hier opende hij den dienst Amsterdam—Zandvoort en dit jaar een dienst HaarlemSchiphol. Te vens begon hü een luxe touringcarbedrijf, waarmee hij zooveel succes had, dat hij ge noodzaakt was tot uitbreiding van zijn ma teriaal over te gaan. De heer Kors. die als een bekwaam vakman bekend staat, vertelde ons een en ander van zijn bedrijf. „Toen ik pas begon, werd nog niet zulk een druk gebruik van de autobus en nog minder van de touringcar gemaakt, maar van lieverlede raakte het publiek er meer ver trouwd mee. Het wil tegenwoordig een andere wijze van reizen. En toch is het touringcar wezen nog niet gebracht op het peil, waarop ik dat zou wenschen en waarop het zeer zeker zal komen. Tot dusver houden de wettelijke bepalingen de ontwikkeling van het touring carbedrijf nog tegen, omdat de wagens in ons land niet breeder mogen zijn dan 2.35 M- Dat is in België anders: daar genieten de pas sagiers van meer comfort, want daar zijn de wagens 2 1 2 M, breed." „Welk plaveisel acht u voor het touringcar- en autobusbedrijf het best?" „Ongetwijfeld de klinkerbestrating, want die is vooral in het slechte seizoen het vei' llgst. Op geasphalteerde- en bitumenwegen is het sli-ppingsgevaar groot. Jammer is het De scheidende voorzitter tot eere-voorzitter benoemd. Er heerschte Dinsdagavond een feestelijke stemming in het Gezondheidshuis. Een der za len was feestelijk versierd met green en bloe men. De belangstelling was bijzonder groot. Het gold het afscheid van Dr. M. Colenbran der als voorzitter van „Wijkverpleging", waar van hij van de oprichting af, in 1902 voorzitter is geweest en welke vereeniging onder zijn lei- dig zich buitengewoon heeft ontwikkeld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester Jhr. J. P. W, v. Doorn, de beide wethouders, eenige raadsleden, verschillende doctoren, de gemeentesecretaris den heer N. Vos, Zr. König, de eerste wijkzuster, thans al eenige jaren op nonactief. Mej. Pietje Gese ling, die jaren lang de zorg heeft gehad voor het materiaal en natuurlijk ook de wijkzusters. Het belangrijkste punt der agenda was de brief van dr. Colenbrander, behelzende zijn verzoek om als voorzitter af te treden. In zijn plaats werd bij acclamatie gekozen Dr. Leyendekker. De scheidende voorzitter feliciteerde zijn opvolger voor het vertrouwen dat de leden in hem hebben gesteld er den wensch aan toevoegend dat hij zijn beste krachten zal geven voor deze vereeniging. Dr. E. A. M. Droog herinnerde er aan hoe in het begin dezer nieuwe eeuw met de nieuwere ideeën op allerlei gebied en dan voornamelijk op de ziekenverpleging vooruitgang was te constateeren. Hoe men toen ook begon in te zien dat het niet voldoende was als de huis arts goeden raad gaf, die vaak om verschil lende redenen inet uitgevoerd werd. als die huisarts de verschillende behandelingen zelf niet ten uitvoer kon brengen. Toen begreep men ook hier dat een fcus- scbenpersoon noodig was die den geneesheer bijstond. De nu scheidende voorzitter nam toen het initiatief tot de stichting van de Wijverple- ging en met Zuster J. v. Heukelom. mej. A. C. v. Lennep, mevr. Boerlage, den heer P. J. Staal en spr. zelf, die toen het eerste bestuur vormden, werd op 24 Februari 1902 de Ver eeniging voor de Wijkverpleging gesticht. De gelden vloeiden ruim toe. Uitvoerig schetste spr. de toestanden van toen, alles primitief maar gemoedelijk, Heemstede was toen nog klem, en verdeeld in buurten als Pruimen buurt, Wortelenbuurt, Stappersteeg, Driesprong, Buitenhof je enz. De huisvesting van vele inwoners was nog primitief, o.a. waren er nog 70 eenkamerwo ningen, 421 tweekamerwoningen, 329 drieka merwoningen. Maar met de toeneming der bevolking en het meer populair worden der vereeniging steeg ook de aanvrage om hulp aanmerkelijk, met als gevolg een betere huisvesting van de wijkverpleging. In het begin was het de woning en een schuurtje van Zr. v. Heukelom op het Raadhuisplein, waar de eerste Wijk zuster Zr. König woonde, dat zij daarvoor u~ schikbaar stelde. Spr, gaf een uitvoerig beeld van de gedu rige verhuizingen, van het kamertje met keu ken aan den Voorweg tot de tegenwoordige huisvesting het Gezondheidshuis. Nadat spr. even een beeld gegeven had van de zeer goede verstandhouding die er in al die jaren in het bestuur onder leiding van Dr. Co lenbrander geheerscht had roemde hij, zijn goeden kijk op de keuze der wijkzusters,wat van een enorm belang is, omdat het werk dezer zusters zich door de t. b. c. bestrijding en de kleuterzorg enorm uitbreidde. Over 1932 mag het aantal bezoeken der 3 zusters dan ook op circa 12000 geschat worden waarbij niet zijn inbegrepen zuigelingen- en kleuterzorg. De groote zorg, aldus spr baart voor den voorzitter bij elk sociaal werk en vooral te genwoordig de stand der financiën. En helpt een subsidie der gemeente van totaal f4300 gezamenlijk voor wijkverpleging en t. b. c. bestrijding veel, cn al brengt de Emma- bloem veel in het laadje, toch was er over 1933 in totaal een tekort van f 1049. „32 jaar hebt gij, dr. Colenbrander de ver eeniging geleid op een voortreffelijke wijze, met gezond verstand, met vasten wil en groote toewijding. Moeilijkheden werden door U niet op anderen geschoven, en op succes waart gij niet gewoon te pochen. Uw toewijding strektr zich niet enkel uit over de belangen der ver eeniging. in engeren zin, maar ook over die van de ondergeschikten, de zusters. Bij moeilijkheden waart gij steeds de goe de raadgver voor de zusters. Daarom zijn wij U allen dankbaar voor wat gij voor de zieken en gezonden hebt gedaan, en hopen dat U nog langen tijd zult kunnen neerzien op het werk dat gij met trots uw werk moogt noemen". Met deze woorden van hulde wil spr. hier niet eindigen. Nog kort geleden hebben wij. aldus spr, betreurd het verlies van onzen on- i vergeteiijken eere-voorzitter, Jhr. Mr. D. E. v. Lennep. „Niemand zal waardiger deze jlaats kunnen innemen dan Gij, Dr. Colen- mander". Spr. boor den scheidenden voorzitter onder applaus het eere-voorzitterschap aan. Voorts overhandigde hij hem namens het bestuur en enkele vrienden een zilveren pre senteerblad, met als inscriptie een spreuk uit Ecclesiasticus „Eer den geneesheer, want zijn Wetenschap komt van God". Spa*, besluit met een beroep op den scheiden den voorzitter om de vereeniging niet te ver geten. en de vereeniging en haar bestuur zoo noodig nog terzijde te staan, met belangstelling het historische verleden en den groei van de Wijkverpleging gevolgd te hebben. Het heeft goedgedaan, dat daarin is weergegeven het beeld van de figuur van Dr. Colenbrander. „Wij, leden stemmen gaarne in met de hul de, U door het bestuur gebracht en sluiten ons gaarne aan bij de dankwoorden voor wat U voor de Wijkverpleging hebt gedaan. Gij Dr. Colenbrander hebt gearbeid, wij hebben daar van geprofiteerd. Dankbaar zijn wij ook. om dat wij hebben mogen zien den opbloei der vereeniging, die een sieraad van onze gemeen te is geworden. Uwe vereeniging en haar ver pleegsters hebben in menig donker huis licht en leven gebracht." Ook namens het gemeentebestuur brengt spr, dank voor wat de aftredende voorzitter èn de vereeniging voor de gemeente heeft gedaan. Vervolgens als voorzitter van „Het Witte Kruis" sprekend, brengt Jhr. v. Doorn woorden van warmen dank. voor de aangena me samenwerking. Dankbaar is spr. dat het niet een absoluut scheiden is, omdat Dr. Co lenbrander contact blijft houden met de ver eeniging als eere-voorziter. „Dankbaar zijn wij, omdat U achterlaat een gebouw, hecht en sterk, een vereeniging die zulk een steun is voor de gemeente." Zr. v. Kethel brengt mede namens de wijk zusters dank aan Dr. Colenbrander voor wat hij altijd voor haar heeft gedaan. „U had al tijd een open oor voor ons Gij hebt ons ge leerd den vrede te zoeken in ons werk. En waar maar mogelijk, stond U ons altijd ter zijde." Zij besluit met den wensch dat Dr. Co lenbrander belangstelling zal blijven houden voor de vereeniging en de zusters. Dr. Colenbrander sprak tenslotte dank woorden. Allereerst voor de groote belang stelling. die blijkbaar hem betreft, omdat het bezoek anders maar miniem is. Vervolgens dankt hij voor de hartelijke woorden hem dezen dag toegesproken. Hij dankt voor het cadeau, maar vooral voor de groote eer hem bewezen door hem het eere-voprzitterschap aan te bieden, waardoor de band. die toch wel nooit verbroken zou worden, bewaard blijft. Dank brengt spr. aan het bestuur voor de prettige samenwerking, ook aan hen die vroe ger deze functies bekleed hebben. Maar in het bijzonder wil spr. danken de zusters aan wie de Wijkverpleging haar groot ste succes dankt. Dankbaar is hij in het bij zonder aan Zr. Derks. Dr Droog en Zr. Duynstee dat zij. toen een andere vereeniging naast dezen tot stand kwam, de vereen! °ing zijn trouw gebleven. „Het heeft mij moeite gekost zegt spr. om te besluiten heen te gaan. Maar eenmaal komt het oogenblik dat men plaats moet maken voor jonger bloed." Maar spr. wil thans gaarne de leiding over geven, omdat hij er van overtuigd is. dat deze bij den nieuwen leider in goede handen is. Wethouder Prinsen berg. de heeren J. de Jong en P. Jongepier. directeuren P. W. en Waterleiding. Ds. J. C. van Dijk, het bestuur van het Crisis comité: de heer A. Cassee. raads lid en vele belangstellenden woonden de ope ning bij. Niemand zal zich trouwens een gang naar het Jeugdhuis beklagen, want de zaal ziet er hoogst gezellig uit: er is muziek en men vindt er allerlei attracties als magneet-vlschver- maak. enveloppensport en sjoelbokspel. Een bezoek aan den bazar kunnen wij dan ook ten zeerste aanbevelen. LEDENVERGADERING „WITTE KRUIS". De afti. Bloemendaal van de Noordh. Ver. „Het Witte Kruis" hield Dinsdagavond een le denvergadering in Vreeburg, onder leiding van den voorzitter. Dr. J. Th. Bormvater. Tot afgevaardigde ter algeiyicene vergade ring op 2 October werd benoemd de heer A. IJzerman cn tot plaatsvervanger de heer S. P. Rijnierse Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief der algemeene vergadering in behandeling. De afd. zal de beide aftredende hoofdbe stuursleden steunen en voorts de candidatuur bevorderen van den heer Brinkman. Wat betreft de reorganisatieplannen van het rusthuis Vechtoever te Maarssen besloot de vergadering het voorstel Amsterdam te steunen. De heer S. P. Rijnierse diende de begrooting in. welke in inkomsten en uitgaven sloot met bedrag van f 6182. waarbij de penningmees ter mededeelde dat de rekening rtTet een klein batig saldo sluit. De voorzitter deelde mede. dat van 15 Octo ber af gedurende de wintermaanden een aan tal ondervoede jongens en meisjes van 7—14 jarer., kinderen van loden der afd. gratis in de Herstellingsoorden Heideheuvel en Bosch en Heide kunnen worden opgenomen voor den tijd van 4 weken. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 26 SEPT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVERFF.NJGÏNG KANTOOR (IAARLEM Staatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl. BLOEMENDAAL KLEERENINZAMELING. Het Crisis-comité te Bloemendaal schrijft ons: Dankend voor den steun, dien wij in den afgeloopen winter bij onze klereninzameling mochten ontvangen, doen wij wederom een beroep op uwe milddadigheid. Een nieuwe winter staat voor de deur. Veel zal er geleden worden, meer zelfs dan te vo ren. door hen die van het hoog noodige ver stoken zijn. Wij doen dan ook een dringend beroep op u allen, om uw garderobe weer na te zien. Vooral heerenpakken, mantels, jongens en meisjesikleeding, wollen ondergoed, dekens, linnengoed en alles wat voor verwarming kan dienen is ons zeer welkom. Ook geldelijke bijdragen, hoe gering ook, nemen wij gaarne in ontvangst, daar door de tijdsomstandigheden deze onvoldoende bin nenkomen. De inzameling voor Bloemendaal, waaraan de Padvinders hun medewerking verleenen, zal gehouden worden op Woensdag 3 October en voor Overveen en Aerdenhout op Zaterdag 3 November. BAZAR CHR. NAT. WERKMANSBOND. Dinsdagmiddag is in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan de bazar geopend, welke de Chr Nat. werkmansbond heeft georganiseerd ten bate van het plaatselijk Crisiscomité. De pogingen om het Crisiscomité te steunen dateeren reeds van het vorig jaar. toen een verloting werd georganiseerd. Het verkoopen der loten vlotte evenwel niet zoo erg en het gevolg was. dat de verloting in 't voorjaar uitgesteld werd tot September Nu is men zoover, dat er 3000 loten zijn ver kocht en wij twijfelen er niet aan. of de res- teerende 1000 loten zullen nu van de hand gaan. Want Woensdag om 9 uur begint de verlo ting van de 225 fraaie prijzen, die lokkend langs den wand der zaal zijn uitgestald en alle welwillend beschikbaar zijn gesteld. Zoo schonk de firma Boldoot uit Amsterdam niet minder dan 36 verschillende prijzen. Wie dus nog loten wil hebben kan nog te recht en heeft niet alleen kans op een mooien prijs, maar steunt meteen eer. goed doel. Want het Crisiscomité zit met leege handen. Dit deelde de voorzitter de heer K. Koop man in zijn openingswoord mede. die het doe! van den bazar uiteenzette, De tijdsomstandigheden dwingen ons, aldus de voorzitter, om in deze langdurige crisis i hu»'.p te bieden. 1917 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Baltenl. 5 1/2 pCt. Duïtschl. 1930C Voungloen.) 254 t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Sclieepv. MI jen. 54 35 Stoomv. Mij. Ned. 33H Industr. Blnnenl. Alg. K.zijde Unie... 334 A. N. I .E. M. (Nat. 98 v. Berkei's Patent 45 Cert. Calvé Delft Ned, Ind. Gas (Nat. 181 Gem. Beb. Philips 2174 72*t Industr. Buitenland. Anaconda Copper 7%-% Bethlehem Steel I7H - 17% 5 pCt. Cities per 19GC Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 15H North Amer Cy. 8% Standard Brands 37e U. S. Steel Bunken Binnen], Koloniale Bank 42H Cert. Handel Mij. - 66 Banken Buiten!. üoutsche Reichsb. 53 Petrol. Mij. Bilil. Kon. Petroleum 1504 «0 Petrol. Mij. Buitenl. - Cultuur Mij en. II. V. A 1664* 81 N. I, S. U 70 Vorstenlanden "H Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 133 299 7 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 149 1284 80 1314 Rubber Mijen. A'dam Rubber 98 Deli Bat. Rubber,... 76 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind, Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm Wllwaukee 24 5 pet. AdJ. Milwaukee 3»/, Missouri Kansas Texas 62 Prolongatlekoers i

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11