Cite qvoota WAARVOOR? postgirodienst ZATERDAG 29 SEPTEMBER T934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Xerxes, dat nog altijd den vermaarden La gendaal in de gelederen heeft, komt morgen bij H.F.C. aan de Spanjaardslaan spelen. De laatste twee competitie-Zondagen hebben weer laten zien. dat één speler, al is hij nog zoo goed, het toch óók niet kan. Als hij maar goed bewaakt wordt. Op 16 September, toen Xerxes in Amsterdam tegen Ajax moest spe len, zag Lagendaal geen kans om een goal te maken. En aangezien zijn collega's in de voor hoede het ook niet deden, verloor Xerxes met 30. J.l. Zondag speelde zij op eigen veld tegen D.H.C. Het werd een 1—1 gelijk spel. Ook hier scoorde Lagendaal niet. Het eene doelpunt voor Xerxes werd gescoord door.... Dor jee, den linksback van D.H.C. Waarmee we maar willen zeggen, dat de lange Rotterdamsche politie-inspecteur niet tot scoren kan komen, als de tegenpartij een beetje in zijn buurt blijft. H.F.C. heeft zulk een schutter niet, tenmin ste niet een van zulk een vermaardheid. Van een extra bewaking zal hier dus niet veel blij ken. H.F.C. zal het vermoedelijk wel het meest van haar thuiswedstrijden moeten hebben. Welnu, dan heeft zij morgen een mooie kans. Dat zij die grijpe! Voor de toeschouwers is deze wedstrijd eigenlijk een attractie, want H.F.C. en Xerxes hebben elkaar pas één seizoen in een competitie van den K.N.V.B. ontmoet. Dat was in 1931 '32 in de eerste klasse. De eerste wedstrijd aan de Spanjaardslaan eindigde met 11 gelijk spel en de tweede in Rotterdam met een 42 overwinning voor Xerxes. De H.F.C.- ers hebben dus wat goed te maken. Zal V.S.V. op den goeden weg blijven door gaan? Dat is een vraag, waarop men waarlijk niet alleen in IJmuiden een antwoord tracht te vinden. Het deed ons genoegen, dat V.S.V. j.l. Zondag aan onze verwachtingen heeft be antwoord, door de alsmaar door wentelende Ajax-machine eens een keertje tot stilstand te dwingen. Het moet voor de Amsterdamsche supporters een bittere pil zijn geweest, hun fa vorieten wanhopige pogingen in het werk te zien stellen, om hun gewone productieve spel te ontplooien. De V.S.V.-verdediging was blijk baar vast besloten, dit te verhinderen en zij is daar schitterend in geslaagd. Met een fier ongeschonden gemiddelde van 2.kan V.S.V. nu met veel zelfvertrouwen de reis naar Delft ondernemen, om daar aan D.H.C. partij te geven, naar wij hopen met hetzelfde succes. Zij kan daar echter op een warme ontvangst rekenen, want D.H.C. heeft nog niet gewonnen en zij zal er prijs op stellen, dit morgen op eigen veld te doen. Een gewaarschuwd man geldt nog altijd voor twee! De Stormvogels doen precies als de meeste andere clubs, die een paar maal verloren heb ben: zij brengen telkens veranderingen in het elftal aan. Ook morgen hebben de IJmuidenaren een wijziging in hun ploeg gebracht. De elftal- «ommissie is daar nu eigenlijk wel toe ge- -dwongen, want" Prins, de zoo hoogst Verdién - stelijke spil, is door een tegen Z.F.C. opgeloo- pen blessure niet in staat de kleuren van zijn club te verdedigen. Nu is Tol uit de voorhoede gehaald en in de middenlinie ge plaatst en de oud-V.S.V.'er Wey Jr. krijgt de belangrijke middenvoorplaats. Hij moet dus niet alleen het spel verdeelen, maar ook doel punten maken. Hij heeft meermalen bewezen, dat hij dit kan. We zullen dus maar hopen, dat de Stormvogels morgen op eigen terrein tegen den nieuwen eerste-klasser D.W.S., die er tot nog toe zoo weinig van terecht brengt, het eerste succes behaalt. Wil men een voorspel ling? Daar hebt u zeStormvogels winti Aan deze ontmoeting zit nog een feestelijk tintje, want Karei Haak speelt zijn tweehon derdsten wedstrijd. Mogen wij de eersten zijn, die hem daarmee gelukwenschen? Proficiat! In het R.C.H.-kamp is men zeer terecht heel verheugd over de 31 zege, die de Racing j.l. Zondag in het Heemsteedsche Sportpark tegen H.F.C. heeft bevochten. Nu was het weliswaar niet een. op bijzonder hoog peil staande wed strijd, maar de twee punten zijn binnen en dat is de hoofdzaak. Mede door het gelijke spel tegen D.H.C. heeft R.C.H. nu al drie pun ten. En de kans, dat er morgen weer twee punten bijkomen, is niet gering, want zij moet morgen een uitwedstrijd spelen tegen A.D.O., die nog sleehts één wedstrijd gespeeld heeft, die den Hagenaars niets opleverde, omdat met niet minder dan 40 van Feijenoord verloren werd. Uit die nul blijkt, dat de voorhoede van A.D.O. den weg naar en in het doel niet heeft kunnen vinden. De verdediging van R.C.H. zal het dus waarschijnlijk ook niet moeilijk heb ben, ook al is misschien Krom niet van de partij. Zorgt Van der Horst weer voor den hattrick? Haarlem heeft nog maar één wedstrijd ge speeld, één punt behaald en één goal ge scoord! Toch is het als een gunstig teeken te beschouwen, dat dit resultaat in een uitwed strijd tegen K.F.C. geboekt werd. Het geeft in ieder geval moed voor den uitwedstrijd, dien de roodbroeken morgen tegen Sparta moeten spelen. Dat kan een spannende kamp worden, want deze Rotterdammers, die de vorige week met 3—2 van Excelsior hebben verloren, laten zich niet gemakkelijk twee maal achter elkaar kloppen, vooral niet wanneer ze na een neder laag weer op eigen terrein spelen. Het is nog niet dikwijls gebeurd, dat Haarlem een uit wedstrijd tegen Sparta gewonnen heeft. Na die fameuse 9—1 nederlaag in het seizoen 1918/T9 Manus Visser stond toen in het doel hebben de roodbroeken slechts twee maal beide punten mee naar huis kunnen ne men: dat was in de seizoenen 1919 '20 (01) en 1920"21 (14). Daarna werden daar alle wed strijden verloren, op het 11 gelijk spel na in 1922 '23. Hoe het nu morgen zal gaan? We dur ven er met den besten wil van de wereld geen antwoord op te geven. We hopen het beste, maai- vreezen het ergste. ONZE TWEEDE-KLASSERS. Bloemendaal begint morgen zoowaar aan "haar derden thuiswedstrijd. Deze zonderlinge regeling is echter niet door den competitie leider ontworpen. De wedstrijd van de vorige week tegen W.F.C. had eigenlijk in Wormer- veer gespeeld moeten worden, maar W.F.C. had ruiling gevraagd, omdat zij toen nog geen tegenpartij op haar nieuwe terrein kon ont vangen. Enfin, Bloemendaal is er niet slecht bij gevaren, want zij heeft nu reeds drie pun ten uit twee wedstrijden bemachtigd, een gunstig resultaat, dat de witten nog niet dikwijls in het begin van het seizoen mochten behalen. Het komt ons voor, dat het spelpeil van Bloemendaal veel beter is geworden. Tot dusver' moest zij zich inspannen om aan de onderste plaats te ontkomen. Ditmaal schijnt Bloemendaal in the running voor de eerste plaats te willen komen. Dan moet er morgen natuurlijk van T.O.G. gewonnen worden. We hebben goede hoop, dat dit gebeuren zal. Van E.D.O. begrijpen we eerlijk gezegd niet veel: in de „voorpostengevechten" bereikte ze zulke fraaie resultaten, dat het er op leek alsof zij met vlag en wimpel naar de eerste klas te rug zou keeren. Maar hoe teleurstellend waren de eerste twee wedstrijden: twee 11 gelijke spelen, o.a. één (nog wel op eigen veld) tegen het zwakke T.O.G.Willen de goede wenschen in vervuiling gaan, die bij de opening van het nieuwe E.D.O.-terrein aan het adres der rood zwarten geuit werden, dan moeten de resul taten veel beter worden. Weliswaar werd nog geen nederlaag geleden, maar te veel gelijke spelen kunnen ook fataal worden. Het is dus te begrijpen, dat de elftalcommissie naar midde len zoekt om de eerste overwinning te behalen. Zij heeft daartoe een beroep gedaan op de clubliefde van den36 jarigen Jan Perukel! En deze ras-voetballer heeft niet geaarzeld, zijn krachten weer te verleenen. Het zal trou wens niet de eerste keer zijn, dat hij het tegen 't Gooi opneemt! Gehoopt wordt natuurlijk, dat hij het twee maal drie kwartier zal kun nen uithouden. We wenschen E.D O. morgen de eerste overwinning op haar nieuwe terrein toe. Jan Perukel. En nu Kinheim! Ook zij staat er met haar even groot aantal punten als E.D.O. goed voor, ook al zijn die niet op bijzonder sterke tegen standers oehaald. De Velsenaren hebben ech ter heel verstandig maar het zekere voor het onzekere genomen. Punten, in het begin van het seizoen behaald, kunnen wel eens heel kostbaar blijken. Nu moet het morgen op eigen veld tegen den pas gepromoveerden derde klasser O.S.V. worden opgenomen. Oogen- schijnlijk geen moeilijke opgaaf, want O.S.V. heeft in haar twee wedstrijden geen enkel puntje kunnen belïalen. Tegen dergelijke clubs is het in den regel oppassen! Het zou echter al heel raar moeten loopen. wanneer de beide punten niet in Velsen bleven. ONZE DERDE KLASSERS. Schoten gaat morgen haar nieuwe terrein aan den Vergierdeweg inwijden met een wed strijd tegen Alphia. Dat moet met een over winning bezegeld worden. Dat kan niet anders! Halfweg krijgt bezoek van Purmersteijn en de Zeemeeuwen gaan op bezoek bij W.M.S. Hillinen spelen eveneens een uitwedstrijd in Den Haag tegen Laakkwartier en Hillegom krijgt de sterke Kennemers op bezoek. Zand- voort zal op eigen terrein probeeren, één of twee punten van L.F.C. af te snoepen. ONZE VIERDE-KLASSERS. D.I.O. speelt op haar mooie terrein in Els- wout haar eersten thuiswedstrijd tegen Neer- landia. Het is voor D.I.O. te hopen, dat ze dit met een overwinning kan vieren. Beverwijk gaat een nieuwe overwinning be halen, ditmaal op Verkade, evenals Ripperda tegen Wilhelmina Vooruit. En tenslotte krijgt T.HB. bezoek van Avanti. Wel een rijk programma! SPARTA—HAARLEM. Haarlem verschijnt als volgt: Voogd, Van den Berg, Huysmans, De la Mar, Van Gooi. Vreeken. Iseger, De Winter, Bloemink, Smit, Kammeijer. HAARLEM 2—AJAX 2. Het elftal van de Haarlem-reserves is als volgt samengesteld: Schuitvlot. Schornagel, Stammes, Cornet, Gras, Brouwer. Verwaal, Klipp, Schouten, Van Polanen. Hurkmans. H. F. C—XERXES H. F. C. komt morgen met het volgende ge wijzigde elftal" Van der Togt, P. Jongeneel, Dorsman. R. Jongeneel, Kruyer, Denijs, Twiss, Koper, Hock, Van Baasbank, N. N. Het is nog niet bekend wie op de linksbui tenplaats komt, want Chapon en Hagenaar hebben beiden een mankement aan hun knie. HAARL. VOETBALBOND OVERZICHT. De uitslagen der Zondag jl. gespeelde eer ste klasse wedstrijden toonen een eigenaardig beeld. In I A werden alle wedstrijden door de bezoekende vereenigingen gewonnen, terwijl in I B juist alle thuisclubs op de beide pun ten beslag legden. Het programma voor Zondag. In I A staat de ontmoeting tusschen R.C.H HI en RCH. IV op het programma. Van een voorspelling zullen wij ons hier liever onthou den. E.D.O. V zal op eigen veld wel niet veel moeite hebben om Haarlem Hl met een ne derlaag naar huis te sturen en ook bij Zee meeuwen IIStormvogels m geven wij aan de thuisclub de beste kans. omroepverenigingen werken Dinsdagavond samen. ié (Adv. Ingez. Med.) Bloemendaal II ontvangt bezoek van Kin heim H en wanneer de witten weer zoo op schot zijn als Zondag jl„ geven wij hun een goede kans om weer twee punten te veroveren Ook Schoten II heeft tegen Spaarnevogels ongetwijfeld een gelegenheid om een nieuwe zege te bevechten. In I B heeft I V.O. tegen R.C.H. V een moei lijken uitwedstrijd voor den boeg. Ongetwij feld kan hier een spannende strijd worden verwacht, waarbij een verdeeling der punten geenszins uitgesloten is. Ook E.H.S. zal het tegen Kinheim III ir. Velsen niet gemakkelijk hebben, hoewel wij toch de Haarlemmers wel in staat achten de punten mee naar huis te nemen. Haarlem IV heeft in E.D.O IV een lastige tegenstandster, terwijl ook E.D.O. ni op eigen veld nog lang niet van Spaarnestad gewon nen heeft. Tenslotte wordt nog gespeeld Kennemers III—D.W.O. De gasten hebben Zondag jl. op eigen veld een moeilijke 32 zege op Kinheim IH be haald en het lijkt ons lang niet zeker dat zij thans op het pad der overwinning zullen kunnen verder schrijden. Het volledige programma luidt: Afd. IA. Zeemeeuwen 2Stormvogels 3 10 uur, Schoten 2Spaarnevogels 10 E.D.O. 5Haarlem 3 10 Bloemendaal 2Kinheim 2 10 R.C.H. 3—R.C.H. 4 10 Afd. 1B. E.D.O. 3Spaarnestad 10 Kennemers 3D.W.O. 10 Haarlem 4E.D.O. 4 10 Kinheim 3E.H.S. 10 R.C.H. 5—I.V.O. 10 Afd. 2A. DrosteStormvogels 4 10 E.D.O. 6—Beverwijk 2 10 Spaarnevogels 2—VI. Vogels 2 10 V.ë.V. 4—T.H.B. 2 12 Afd. 2B. Zeemeeuwen 3E.T.O. 2 Hillinen 2Vijfhuizen 2 V.V.H.—R.C.H. 6 10 RozenprieelRipperda 2 10 Afd. 2C. Haarlem 3a—V.S.V. 3 10 Kennemers 4V.V.B. 10 Stormvogels 5Heemstede 12 D.I.O. 2Spaarndam 11.30 Afd. 2D. Hillegom 2Haarlem 5 10 VI. VogelsZandvoort 2 10 DeCeOZeemeeuwen 4 2 V.O.G.—Halfweg 2 10 D.S.K.Damiaten 10 Afd. 3A. Kenau 4H.F.C. 6 10 Hillinen 3Spaarnestad 3 10 E.H.S. 5Kennemers 7 10 V.S.V. 5—VI. Vogels 3 12 DeCeO 4V.V.H. 3 10 Afd. 3B. Ripperda 3Zandvoort 5 10 SwastikaE.H.S. 4 10 Halfweg 3Rozenprieel 2 10 Hillegom 4Droste 3 12 V.V.H. 2R.C H. 9fd' 3C' 12 Kennemers 8Kenau 2 2 BrederodeI.V.O. 2 10 Beverwijk 4Stormvogels 6 12 Afd. 3D. Ripperda 4Hillinen 4 10 D.K.T. 2D.S.K. 2 10 ZwanenburgD.O-A. 10 E.T.O. 3Spaarnevogels 3 12 Afd. 3E. Heemstede 3Spaarnestad 2 10 H.F.C. 5—E.D.O. 10 10 Kennemers 10V.V.B. 3 10 R.C.H. 7Kinheim 6 10 Afd. 3F. Vijfhuizen 2Zandvoort 4 2 H F.C. 7Bloemendaal 6 10 Spaarndam 2D.K.T. 10 Afd. 3G. Brederode 2Kennemers 6 12 Schoten 4H.F.C. 4 10 Betaling Abonnementsgeld per Wi ij verzoeken onzen abonnés diegewoon zijn per postgiro hun abonnementsgeld te vol doen vriendelijk, dit niet uit te stellen tot het nieuwe kwartaal is aangevangen.Zij besparen zichzelf daardoor den last van het aanbieden der kwitanties en ons de moeite van het incasseeren DE ADMINISTRATIE. Droste 2—V O.G. 2 V.S.V. 6D.S.K. 3 Afd. 3H. Haarlem 6—Bloemendaal 4 H.S.V.—E.T.O. 2 Afd. 3J. E.D.O. 8Kinheim 4 Haarlem 8Bloemendaal 3 D.I.O. 4Beverwijk 3 Kenau 3Kennemers 9 Afd. 3K. R.C.H. 8Hillegom 3 Heemstede 2Haarlem 7 Zeemeeuwen 5D.I.O. 3 Afd. 3L. Spaarndam 3E.H S. 3 D.O.A. 2Kinheim 5 Spaarnevogels 4Kennemers 5 V.V.B. 2Schoten 5 Afd. 3M Halfweg 4E.H.S. 2 Ripperda 5DeCeO 3 D.W.O. 3—Swastika 2 T.H.B. 4Zandvoort 3 JUNIORES-COMPETOTE. Afd. A. R.C.H. aV.S.V. a EDO. aHaarlem a Kennemers aStormvogels a Afd. B. Zandvoort aHaarlem b H.F.C. bZeemeeuwen Bloemendaal aR.C.H b Afd. C. Bloemendaal bBeverwijk a RC.H. cKennemers b Stormvogels bV.S.V. b Haarlem cH.F.C. c Afd. D. E.H.S. a—R.C.H. d I.V.O.—Haarlem d Beverwijk bBrederode V.V.H.D W.O. Afd. E. R.C.H. eHillegom b E.T.O.—T.H.B. HillinenBloemendaal c RipperdaD.I.O. Afd. F. R.C.H. f—VI. Vogels Kennemers cH.S.V. E.H.S. b—V.S.V. c HF C. dE.D.O. d Afd. G. RozenprieelD.O.A. 12 2.15 10 12 12 12 11.30 12 12 10 12 10 10 12 10 10 12 12 12 12 12 12 12 10 10 12 2 2 2 10 2 2 2.30 12 12 Knikker-kampioen. De zucht naar variatie werkt eindeloos in het tegenwoordige menschdom. En het terrein der sport blijft hiervan geenszins vrij. Waarlijk het sportprogramma biedt veel variatie, maar het is nooit genoeg. Voetbal bijv. wordt tegen woordig ook per auto, op den motor, op de fiets en op rolschaatsen gespeeld Men speelt tennis in het water, trouwens de verscheiden heid op watersportgebied is eindeloos. In Amerika zijn kikkerwedstrijden) door kikkers, niet door mensohen) een attractie voor dui zenden. En men laat de jeugd daar aan den overkant van den haringvijver ook al niet met rust. Laat jongens (en trouwens meisjes) ge noeglijk knikkeren en zij zijn uren lang rustig. Maar in Amerika heeft men ook daar een kampioenschap uitgesleurd, helaas. De kleinig heid van 200.000 jongens hebben er deelge nomen aan het nationale knikkersckampioen- schap in een serie voorwedstrijden over het jeheele land. Nationaal kampioen werd ten slotte een 13-jarig ventje uit Massachusetts. De eindstrijd werd bijgewoond door 2500 toe schouwers, die wel braaf gegokt zullen hebben op den uitslag. De trotsche winnaar kreeg een gouden medaille, een radiotoestel, een fiest een armbandhorloge en nog een paar snuiste rijen, waaruit wel blijkt, dat ook aan de re- clamezoekende fabrikanten deze strijd niet onopgemerkt is voorbijgegaan. Zal de volgende stap het wereldkampioen schap knikkeren zijn? En zal de 12 of 13-jarige winnaar in zegetocht dor de hoofdstad van zijn vaderland worden gevoerd, een filmcon tract krijgen en zal de toekomst knikkerprofes- sionals brengen die net van de lagere school af zijn ?Het is om te rillen. Wel leven wij in een verlichten tijd. Kunstijsbaan te Amsterdam. Achter het Sportfondsenbad in de Lin- naeusstraat te Amsterdam is men sedert begin September bezig met het bouwen van een kunstijsbaan, welke, wanneer deze gereed zal zijn. een van de fraaiste banen van Europa is. In navolging van het systeem der sport fondsen voor een zwembad heeft men een N.V. opgericht om zoodoende aan het be- noodigde kapitaal te komen voor het bouwen van een kunstijsbaan. Men is op het oogenblik bezig met het leggen der buizen, waardoor heen gekoelde pekel zal worden geleid om de lage temperatuur te ver krijgen. Het maken van kunstijs geschiedt op een voudige wijze. Op het betongedeelte wordt verstoven water gespoten, dat wanneer net m aanraking komt met de door de gekoelde pekel koude betonlaag, tot ijs wordt. Het ijs zal ongeveer 3 cM. dik zijn en het zal een voudig zijn om het ijs te vernieuwen of een laagje bij te krijgen in verband met het feit dat men dan slechts wat nieuw water behoeft op te spuiten om het gewenschte resultaat te bekomen. De oppervlakte van de baan zal 60 bij 40 meter bedragen, dus totaal 2400 M2. Deze af metingen zijn ruim voldoende om er een ijs- hockeybaan op af te zetten, immers de in ternationale bepalingen eischen. dat de af metingen van een ijshockeyveld 56 bij 28 meter bedragen. In normale omstandigheden zal men elk jaar van ongeveer half October tot half April kun nen schaatsenrijden met een gemiddelde van 130 tot 140 ijsdagen. Een van de belangrijkste punten is wel, dat de kunstijsbaan in den zomer kan wor den gebruikt als openlucht-zwembad van het Sportfondsenbad. De diepte van het water zal dan 1.20 meter bedragen. Het glooiend terras zal dan gebruikt worden als zonnebad. Voor afscheiding door middel van boombeplanting is zorg gedragen. De baan zal ongeveer 10 November in ge bruik worden genomen. Het kunstrijden kan hier heel goed beoefend worden. Reeds nu bestaat er groote belangstelling voor deze eerste kunstijsbaan in Nederland. Aanvragen uit het geheele land komen reeds binnen om op de baan te mogen trainen. Als vaste trainers zullen verbonden worden de bekende rijders Otto Kaiser en Hansi Kast, thans professionals te Bern en vroeger wereld kampioenen in het schoonrijden. De opening zal officieel op Zaterdag 24 No vember plaats hebben. Met vrij groote zeker heid kan worden medegedeeld dat de wereld kampioene, Sonja Henie dien dag op de kunst ijsbaan zal demonstreeren; ook de wereld kampioen Karl Schafer heeft reeds definitief toegezegd naar Amsterdam te komen. Van de zijde van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond zullen Van der Scheer en Heiden het bochten rijden komen laten zien. Verschillende wed strijden zullen plaats hebben. Op Zaterdag 15 en Zondag 16 December staat een internationaal ijshockeytournooi op het programma. Voorts komt een Canadeesche ijshockeyploeg die zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen te Davos in Januari, vóór of na deze kampioenschappen naar Amsterdam. En ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat Ne derland ernstig aanspraak wil maken op de organisatie van de Europeesche ijshockey- kampioenschappen in het volgend jaar. BILJARTEN. STERK SPEL VAN C. VAN VLIET Onze internationale speler C. van Vliet van de ,.'s-Gravenhaagsche B. C." blijkt tegen woordig in uitstekenden vorm te zijn. Won hij dezen zomer den invitatie-wedstrijd over 800 caramboles cadre ancre 45 c.M. op de match tafel in Den Haag van J. Sweering, kampioen van Nederland le klasse ook in den revanche wedstrijd te Amsterdam zegevierde hij op be sliste wijze. Thans vernemen wij, dat hij in de 1ste klasse van de persoonlijke competitie den Rotterdammer H. Kuiper, eveneens op de grootc-tafel, overwon door 400 caramboles te scoren in 8 beurten, dus spelende met een ge middelde van 50! en een hoogste serie van 167 Hij zal dit jaar een ernstige candidaat voor het 1ste klasse kampioenschap zijn. ROEIEN INDOORTRAINING „SPAARNE". Bestuur en leden van de Roei- en Zeilver- eeniging ,.Het Spaarne" zijn overtuigd, dat algemeene spierontwikkeling. souplesse en uit houdingsvermogen door indoortraining be vorderd worden. Om de roeisters en roeiers in het voorjaar in de best mogelijke conditie in de booten te krijgen, zal dezen winter ernstig getramd worden. De dames H. H. Nilant en P. de Roos nemen de leiding over de damesploegen, ter wijl de wedstrijdroeiers door den heer J. Kam meijer getraind zullen worden. Deze training zal ingeleid worden op Vrij. dag 25 October met een lezing door dr. B. J C. te Hennepe, vice-voorzitter van den Neder- landschen Roeibond. Zaterdag 13 en Zondag 14 October wordt het clubkampioenschap in vieren verroeid. Wederom moet een aanval op het vaardig heidsbeeld gedaan worden. In het jubileum jaar moet dit beeld in het clublokaal getuigen van het groote aantal vaardige roeisters en roeiers. Behalve de oude garde, die reeds is begonnen, kunnen de meeste jonge afgeroei- den d enl6 en 20 K.M. tocht volbrengen. Het is geen wedstrijd, doch een mooie proef van be kwaamheid. Verder zal begonnen worden met de voor bereidingen voor de jubileumfeesten. CRICKET DON BRADMAN'S TOESTAND BETER. Uit Londen: Volgens het bulletin, dat Vrij- damiddag is gepubliceerd, is in den toestand van den Australischen cricketer Don Brad- man opnieuw een kleine verbetering gekomen. De polsslag is sterker geworden. WATERPOLO. D. J. K.—MAAS (2—3) D. J .K. naar de tweede klasse? Vrijdagavond werd in de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam door D.J.K. de laatste wedstrijd gespeeld in de competitie voor de promotie- en degradatie van de eerste klasse van den K.N.ZB D. J. K.. die vorige week zoo goed gespeeld had tegen Zwemlust, moest thans in de Rotterdammers de meerderen erkennen en verloor. De gasten konden na een goed ge speelden wedstrijd met een 3—2 overwinning huiswaarts keeren. Door dezen uitslag zou het dus vaststaan dat het aloude D.J.K. naar de tweede klasse zou moeten verhuizen. Dit staat echter nog geenszins vast. omdat er nog een protest loopende is over den wedstrijd tegen S.V.H. van Zondag j.l. Van de beslissing hieromtrent zal dus nog afhangen of D J.K. degradeert. TENNIS-AMATEURISME. Het is voor ingewijden een bekend feit, dat tennisspelers van internationale klasse door het aantal tournaments dat zij moeten spelen, weinig of geen tijd hebben, om een betrek king te vervullen. En aangezien lang niet al len gefortuneerd zijn, vooral niet in dezen tijd. aanvaarden zij gaarne het een of ander agentuur voor tennisballen of racquets, zelfs kleeding. Met het oog op hun talrijke rela ties in de kringen, die hij wil bereiken, is de fabrikant van zulke artikelen tuk op zulk een vertegenwoordiger. Maar men zal het erover eens zijn dat het amateurisme er wel een deuk door krijgt die in ons oog nog heel wat bedenkelijker is dan het schrijven door zulke spelers van wedstrijdverslagen, waar over enkele jaren geleden nogal wat te doen is geweest. Enfin op de as. vergadering van de Engel- sche Lawn tennis Association zal deze kat de bel worden aangebonden. Dan zal namelijk een voorstel worden gedaan om den amateurs deze agentschappen te verbieden Het is een moedig voorstel, maar het heeft natuurlijk geen schijn van kans, om te worden aange nomen. VOETBAL-VARIA. Een uitgave, die In Engeland reeds voor den oorlog bestond, heeft de laatste jaren ook haar intrede in ons land gedaan, namelijk het kleine boekje, waarin de voetballiefheb bers de uitslagen van de competitiewedstrij den op diagrammen kan noteeren. Onder den naam Voetbal Varia heeft ook de tabaksfir ma NV. Louis Dobbelmann te Rotterdam zulk een boekje laten maken. Voor reclame verspreiding natuurlijk en gratis. Maar het verdient vermelding omdat 't bij andere varia over voetbal ook een aantal aanschouwelijke voorstellingen in verband met den buiten spelregel geeft, die wij gaarne door de zeer velen, die hier nog maar niet goed achter kunnen komen, zouden bestudeerd zien.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11