DE BILT KENNEIViER BANKVEREENIGING SAFE LOKETTEN DINSDAG 2 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Nederlandsch Instituut van Middelbare Technici. Werkprogramma vastgesteld. In Den Haag is de eerste algemeene verga dering gehouden van het in Maart jJ. opge richte Nederlandsch Instituut van Middel bare Technici, waarvoor groote belangstel ling bestond. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter van het voorloopig bestuur, de heer E. W. de Jong, hoe uit een 6-jarige periode van samenwerking tusschen de vereenigingen van Middelbare Technici welke samenwerking zich op bepaalde vraagstukken richtte, ten slotte het Instituut is gegroeid. Het Instituut stelt zich volgens art. 2 der statuten ten doel de behartiging van ae ge meenschappelijke technische belangen dei- techniek. De heer E. W. de Jong te Rotterdam werd met algemeene stemmen tot voorzitter ge kozen. Het algemeen bestuur werd als volgt samengesteld: J. A. Sorel te Den Haag, secre taris: J. H. C. v. d. Lip te den Haag, penning meester; H. L. Engberts te Den Haag; A. v. d. Hey, te Utrecht, J. J. Kimsira te Gorinchem: W. Landsman te Rotterdam, J. J. Reynart te Amsterdam; H. B. Stevens te Amsterdam; A. C. Vreugdenhil te Amsterdam. Verslag werd uitgebracht van de verrichte werkzaamheden, waarbij besprekingen wei-den gewijd aan: de tewerkstelling van ingenieurs en middelbare technici bij den Octrooiraad; het Middelbaar Technisch Avondonderwijs; de technische Nijverheidsacten; de samen werking met de Ned. Centrale voor Vakoplei ding', het instituut voor studeerenden voor N-acten. In het bijzonder werden besproken de re soluties van het Internationaal congres voor Technisch Onderwijs, hetwelk in Mei van dit jaar te Barcelona is gehouden, voor welk congres door het Instituut een pra-e-advies is uitgebracht omtrent de regeling van het Hoo- ger technisch onderwijs en de plaatsingsmo gelijkheden voor afgestudeerden van dit on derwijs. Na vaststelling der begrooting voor 1935 volgde tenslotte het vaststellen van het na volgende werkprogramma 1934-1935: 1. Mede te werken aan (of) het vaststellen van bekwaamheidsnormen voor de middelba re technici en de overige beoefenaars der techniek en voor hen, die belast zijn met het geven van practisch en theoretisch onderwijs op de Technische Nijverheidsscholen. 2. Te bevorderen, dat het instituut zich -be last met het afnemen van vakexamens, voor zoover daarvoor de behoefte blijkt te be staan. 3 Te ijveren voor de verkrijging van meer officieele erkenning van den arbeid van het corps Middelbare Technici bij de tot standko- ming van technische werken. 4. Meer bekendheid te geven aan en de toe passing te bevorderen van den norm inzake de juiste plaats van de middelbare technici in het bedrijfsleven, welke norm is vastgelegd in het rapport der ministerieele commissie M.T.O. 1932. 5. Te ijveren voor het opnemen van mid delbare technici in de diverse commissies, welke zijn of worden samengesteld om de overheid of het particuliere bedrijfsleven van advies te dienen inzake vraagstukken op so ciaal-economisch,; technisch en onderwijsge bied. 6 Mede te werken aan het onderzoek inzake de juiste plaatsingsmogelijkheden der Mid delbare Technici, mede in verband met de werkloosheid onder de jonge middelbare tech nici. 7. Te ijveren voor invoering van een meer algemeenen titel voor de middelbare technici en de officieele erkenning daarvan. 8. Te ijveren voor de juiste plaats van de Midd. Technici in het bedrijfsleven. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over September 1934 •—1933. Aantal behandelde posten 13390 v. j. 13089. Aantal inlagen 8730 v. j. 8512. Aantal terugbetalingen 4660 v. j. 4577. Ingelegd f 503.806,24 v. j. f 489.477.66. Terugbetaald f 411.127,77 v. j. f 443.854,63. Meer ingelegd f 92.67847 v. j. meer f 45.622,63 Aantal nieuwe boekjes: 309 v. j. 253. Aantal afbetaalde boekjes: 153 v. j. 145. Spaarbusjes op 30 September 1934 in om loop: 3500. Geledigd in September 1934: 235 busjes met totaal inhoud f 4.121.37. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Sept. 1934: 497. HANDBOOGSCHIETEN. CONCOURS TE DELFT Zondag werd in Delft het 15-jarig bestaan gevierd van de Handboogschutterij „Willem Teil". Alle vereenigingen waren nagenoeg daar vertegenwoordigd om het concours bij te wonen Er werd over het algemeen goed geschoten. Vele mooie prijzen waren er voor beschik baar gesteld. De uitslag was als volgt: Eerste zestallen: De Romeinen, Rotterdam 299 p.. V.Z.O.S., Santpoort, 296 p., Reinevelt, Delft 292 p., Frederik Hendrik, Delft 281 p., Willem Teil, Delft 261 p., Batavieren, Rotter dam 238 p., Germanen, Rotterdam 206 p. Tweede zestallen: Willem Teil 208 p., Ro meinen 208 p., Reineveld 184 p., Frederik Hen drik 176 p„ Personeele prijzen: 1ste prijs Chr. Smit, V. Z. O. S., 66 punten; 2de prijs H. Spangier, F.H. 66 punten; 3de prijs H. Etienne, W. T., 60 pun ten, 4de prijs R. Goetzee, Bat., 60 punten, Ro- zenprijs G. J. Teunis, Ger. 7 rozen. Vrije baanprijzen: 1. F. Martens met 24 p., 2. Chr. Smit met 24 p., 3. G. v. Lans met 21 p., 4. v. Hattum, met 20 p. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN. HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr,, wint van J. van Looij; J. W. van Dartelen remise met H. Greeuw. Tweede klasse: J. Wielenga wint van J. H. Reedijk; C. Kool wint van Th. Wesselman; G. Bakker remise met A. Smit; A. Kiel wint van I. Risseeuw. Derde klasse: J. M. A. Minderhout wint van Jac. Fr. van Garderen; J. Klaversijn remise met R. Kuipers: J. Merts wint van U. LI. Jötten; H. W. C. van Rhoon wint van J. J. Aling; J. J. Groenewoud wint van M. Zurel; J. M. Rutgers wint van W. Jonkhof; O. T. Glaser wint van J. Klaverstijn; Jac. Fr. van pai'deren remise met J. Kuntze, Vakbond en werkgevers antwoorden Roosevelt. Op den oproep tot industrieelen vrede. SAN FRANCISCO, 2 October (V.D.) De voorzitter van de American Federation of Labor, die te San Francisco haar jaarlijksch congres houdt, William Green, heeft in een scherpe rede geantwoord op president Roose velt's pleidooi voor industrieelen vrede. Deze vrede was slechts mogelijk, wanneer het kapi taal zich wilde onderwerpen aan de regeerings- maatregelen tot bescherming van de rechten van den arbeid. Green deed een scherpen aan val op het Nationaal Verbond van werkgevers dat hij er van beschuldigde zijn leden te heb ben geadviseerd geen rekening te houden met de beslissingen van den Natiomalen Bedrijfs- raad inzake de collectieve vaststelling van de rechten der arbeiders. „Wanneer deze werkgevers niet de beslis singen willen aanvaarden van de op behoor lijke wijze samengestelde regeeringsinstanties, is de eenige weg die voor de arbeiders over blijft het werk neer te leggen om in staking te gaan en de -beslissingen af te dwingen", verklaarde Green. De eenige oplossing voor het arbeidspro bleem was de algemeene aanvaarding van den 6-urendag en de 5-dagenweek. Korte werk tijden waren het eenige practische middel tot herstel. Green verklaarde nogmaals, dat de ai'bei- dersbeweging er niet op gesteld was in staking te gaan om haar rechten af te dwingen. Hij verklaarde o.a.: „Wij doen dat niet graag. Wij willen liever om de conferentie-tafel de din gen bespreken tot wij een overeenkomst kun nen bereiken. Doch geen man met bloed in zijn aderen zal zich aan tyrannie onderwerpen. De arbeiders hier hebben dat nog nooit gedaan en zullen dat nooit doen". Green's antwoord wordt beschouwd als een uitgesproken verklaring van de Federation of Labor, dat men in geen geval het recht tot staken zal prijsgeven of wijzigen. NEW YiORK, 2 October (V.D.) In een verklaring van de National Association of Ma nufacturers, waarbij de werkgeversorganisaties van 38 Noord-Amerikaansche staten zijn aan gesloten en die een ledental van 60 a 70 duizend zou hebben, antwoorden de werkgevers op Roosevelt's oproep voor industrieelen vrede. Zij verklaren zich voor economischen wapen stilstand, doch eischen, dat het hoofd der uit voerende macht de handhaving garandeert van den status quo in de industrieele ver houding. Het werkgeversverbond doet een be roep op het te San Fr-ancisco in congres bij- eenzijnde vakverbond om eveneens een wa penstilstand te aanvaarden. In de desbetref fende passage in de verklaring der werkgevers wordt herinnerd aan de „Vaderlandslievende overeenkomst, waar wijlen Samuel Gompers, de toenmalige voorzitter van de American Federation of Labor, tijdens den wereldoorlog aan had meegedaan, omdat hij van meening was, dat de nationale belangen de onderlinge geschillen moesten overheerschen. De werkgevers verklaren verder: „Ongetwij feld zal de openlijke verklaring van den pre sident in zijn rede tot de natie, dat het herstel gebaseerd moet zijn op het systeem van eer lijke winst en zal moeten tot stand komen door het proces van het particulier initiatief een factor zijn tot herstel van het vertrouwen in de. toekomst, dat noodzakelijk is voor het herstel van het zakenleven. HOUTPLEIN 8 (Adv. Ingez. Med.) meldt: te Hoogste barometerstand 765.6 m.M. Genua. Laagste barometerstand 747.2 m.M. te Röst. en voorspelt: HUIZEN VAN JODEN IN TURKIJE GECONFISCEERD. Volgens een bericht van het Joodsche Tele graaf Agentschap uit Istanboel hebben de autoriteiten meer dan honderd huizen gecon- fisceerd, welke toebehoorden aan Joden die, aangezien zij Grieksche onderdanen waren,' het land uitgezet zijn, zulks ingevolge de nieuwe wet volgens welke vreemdelingen in Turkije geen ambacht mogen uitoefenen. Een reden voor het optreden der regeering wordt niet gegeven, en het is niet bekend, of de eigenaars der huizen een vergoeding zullen ontvangen. FABRIEKSARBEIDERS WILLEN 40-URIGE ARBEIDSWEEK. De Nederlandsche vereeniging van Fabrieks arbeiders heeft te Arnhem gecongresseerd. Be handeld werd o.m. een resolutie, waarin invoe ring der 40-urige arbeidsweek wordt gevraagd. Men zou bij invoering daarvan, indien het noodzakelijk is, een loonoffer willen brengen. INCEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Nationale inzameling Ned. Bijbelgenootschap. In de week aanvangende 15 October a.s. zal een collecte gehouden worden ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap. Het kapitaalsverlies van het Genootschap bedroeg over 1931 en 1932 samen f 38000.—. Wordt het verlies over 1933 en 1934 even hoog geschat, dan wil dat zeggen dat het kapitaal in 4 jaar verminderd is met f 760-00.—. Kapi taals-toename over 1931—'34 (dit laatste jaar begroot) f 18000.De kapitaalsvermindering in deze periode bedraagt rond f 58000. Vermindering van kapitaal dringt tot ver mindering van arbeid. Het NB.G, bestaat 120 jaar. Voor alles wat tot ontwikkeling komt en bescherming vraagt zijn jaren her de grondslagen gelegd. Stopzet ten van ai'beid wil dus zeggen: vernietiging van arbeid van moeizamen en kostbaren ar beid, gedurende vele jaren verricht. Juist in dezen tiid, nu óók de volken van Ned.-Indië meer dan ooit behoefte heibben aan den zegenrijken invloed van het woord Gods en oor en hart daarvoor openen, zou vermindering van het wei'k buitengemeen destructief werken. Alles roept om uitbreiding enwij zou den verminderen? Wekelijks gaan gemiddeld meer dan 1000 volledige Bijbels uit. en als regel nog grooter aantallen Bijbelgedeelten, Bijbelboeken voor slechtzienden en blinden, dikwijls verre bene den, maar nooit boven kostprijs. De Bijbel, geheel of gedeeltelijk, is in Indië in 32 talen uitgegeven. Dat eischt groote be dragen. Denkt dus aan de Nationale inzameling. Het Comité, Mevr. A. VAN MARSELIS HARTSINCK- Schuyt van Castricm. Mevr, A. ANEMA-Gertzen. G. J. SCHUIJT. Secretaris .(Postgiro Heemstede ?6733J> Meest zwakken wind uit Zuidelijke richtin gen zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijk lichte regen, weinig verandering in tempera tuur. Uit het Buitenland ONSTABIEL WEER, ZWARE BEWOLKING LICHT EREGEN. De depressie in het Noorden breidt zich steeds verder naar het Oosten uit. Een lang gerekt strookvormig gebied vaxx lagen lucht druk reikt van bezuiden Groenland over de Noorsche zee tot Finland. Ten Zuiden van dit gebied van laagsten luchtdruk ligt 'n secundaire depressie, die zich naar het Zuiden tot voor de kust van Portu gal uitstrekt. Het continentale gebied van hoogen lucht druk, dat gisteren nog over Frankrijk lag, is bezig zich geheel naar het Middellandsche Zeegebied terug te trekken. In de Alpen is het weer windstil en onbe wolkt en is op groote hoogten de temperatuur zeer hoog met gx-oote helderheid en geringe vochtigheid (Jungfraujoch 4 gr. C.). In het Westen is het overal bewolkt en regenachtig, zonder zeer groote hoeveelheden regen. Het is te voorzien, dat het weer een onsta biel karakter met zware bewolking en nu en dan weinig lichte regen voorloopig zal be houden. Thermometer 2 October: Hoogste gisteren 68 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden tot 12 uur 63 F. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 2 October. Bevallen 28 September: F. van Loenen v. d. Tuin. z.; 29 September :H. J. Kouijzer— V, d. Schalk, d., 30 September: E. M. Heeman Oostdam, z.; J. A. VuijkBlonk, z.; J. S. Houwert—le Grand, z.; M. BakkerManten, z.; i October.: A. pettei'son-7-de Boer, d. Overleden 28 September: G. H. van Santen, 83 j„ Spaarne; 29 September: G. Goxxggrijp— de Vries, 61 j., Voorzorgstraat: D. Hoorn 60 j., Twijnderslaaix; L. P., 5 mnd., z. v. P. C. v. d. Putten, Kamperlaan; 30 September: A. Vonkv. d. Eng, 69 j., Bilderdijkstraat; J. M. GortmansSchneider, 63 j„ Gasthuisvest; 1 October: J. A. B. Rangé, 77 j., Schotersingel. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In het tijdvak van 28 Augustus tot 28 Sep tember 1934 verdronken er in ons land: 21 jongens beneden den 16-jarigen leeftijd, 10 meisjes, 14 mannen en 2 vrouwen. Bij baden of zwemmen geen jongens bene den 16 jaar, ook geen*meisjes, wel 5 mannen en 2 vrouwen. Van deze zeven konden 4 xxiet of zeer on voldoende zwemmen; 1 verdronk door het krijgen van een toeval te water, 1 door kramp en 1 met onbekende oorzaak. Het getal ver dronkenen stijgt dus tot 54. Gered werden, in hoofdzaak door zwem mende redders: 10 jongens, 3 meisjes, 16 man nen en 5 vrouwen, dus te zamen 34. 9 auto's reden in dat tijdvak te water; ex- verdronken daarbij 4 menschen, terwijl 31 persoxien werden gered. In totaal 58 verdron kenen en 65 gered. PERSONEEL COÖPERATIE „VOORUITGANG De volgende motie wordt ons ter plaatsing gezonden Het personeel van de Coöp. „Vooruitgang" in een vex-gadering bijeengeroepen door den Personeelraad den 25en September j.l., con stateerde dat de Personeelraad geen medewer king kan verkrijgen van de vakbonden noch van den Landelijken Coöperatievexi Raad, zoo als o.a. blijkt uit het uitblijven van een fi- nancieele regeling. Ondanks den goeden wil vaxx de leden van den Personeelraad, is een behoorlijk function- neeren van gexxoemden raad onder die om standigheden niet mogelijk. Het personeel besluit daarom geen mede. werking meer te verleenen aan dexx Personeel raad Tot zoover deze motie. Nader vernemen wij, dat het geschil met de vakbonden loopt over de kosten van den Per soneelraad, waarvan de vakbonden de helft niet willen meebetalen. Verleent het personeel aan den Personeel raad geen medewerking meer, dan zal het ge volg zijn opheffing van dien Raad. KAPELAANBENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haarlem in de Kathedraal H. Bavo den weleerw. heer H. Th. H. Heijink. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De afdeeling Haarlem van de Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen heeft voor de maand October het volgende programma opgemaakt. Maaxidag 8 October. Tuinzaal Gem. Con certgebouw: „Een muzikale zwerftocht over Flores", causerie met lichtbeelden, films en voordracht van verschillende Floreneesche leideren, door Mr. J. Kunst, te 's Gravenhage, Dinsdag 16 October: excursie naar het Pla netarium in Dexx Haag. Maaxidag 22 October: Vertooning van de Cultuurfilm „Wonderen der Natuur", in het Rembrandt Theater, met toelichting door den heer J. C. Mol, directeur N.V. Multi-Film te Haarlem. Dinsdag 9 October is er te Zandpoort oen theemiddag in „Zomerzorg", Haarlem's binnenzij bloot. Kluiten zand aan opgegraven tramrails. De Kinderhuisvest is aan de beurt. U weet wel: voor de opbrekerij. Bij de Manegebrug is men begonnen, zooals de boer zijn land omploetert, zoo haalt de N.Z.H. nu de Kinderhuisvest onderstbo ven. Het vruchtbare zand, dat vet-kluitig aan de spoorstaven blijft hangen komt in volle grijs, bruin-gele schoonheid aan de oppervlakte. Daar waar eens de rails lagen, die diepe vo ren hebben gegroefd in den ondergrond steekt nu een werkman zijn schop en woelt wat er t. woelen is. „Tijdelijk Afgesloten Rijweg" staat op het bord, dat ten overvloede nog aantoont dat men niet kan rijden waar kuilen als granaat trechters prijken. En wij rekenen uit dat na de Kinderhuis vest ongetwijfeld de Wilhelminastraat aan de beurt moet komen, met een deel van den Ko ninginneweg en het Kenaupark en de Rozen straat en het Staten Bolwerk en het Klever parkweg en wie weet in Bloemendaal ook al spoedig. Maar het is wel wat waard om ook eens den binnenkant van onze woonplaats bloot te zien. Valt de kennismaking u eigenlijk wel mee? VERLICHTING VAN RICHTING AANWIJZERS. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club schrijft ons: In de laatste wijzigingen in de Motor- en Rijwielbeschikking is door de verandering van het woord ontstoken in uitgestoken texx aan zien van de richtingaanwijzers, vastgelegd, dat verlichting daaxwan niet verplichtend is gesteld, hetgeen oorspronkelijk uit het woord ontstoken duidelijk kon worden opgemaakt. De eisch, dat de seinarm goed zicht- baar horizontaal moet uitsteken houdt ech ter ongetwijfeld in, dat 'na het invallen van de duisternis verlichting is aan te bevelen, om dat anders de zichtbaarheid ernstig te wen- schen over zal laten. Practisch zal het er wel op neer komen, dat bij gebruik van richting aanwijzers deze ook verlicht moeten kunnen worden. Wanneer dat het geval is zal van 1 Januari 1935 af de seinarm over het grootste gedeelte van zijn lengte rood of oranje licht moeten geven. ZEVEN WINKELHUIZEN AANBESTEED. Architect J. C. Dop heeft in Lioxi d' Or aaxx- besteed het bouwen van zeven winkelhuizen aan het Stuyvesantplexn in Noox-d Haarlem. De Inschrijvingen waren: Hqlleman, Santpoort f44.900: Schijf, Haar lem f45.000; Van d. Putten, Haarlem f38.955; Houtkamp, Haarlexxx f44.500; Roelofs Haase exx Martvoort, Rijssen f 44.730; Breevoort, Haarlem f 47.900; de Boer en DeKker, Vormer veer f41.188; Van Var ik, Haarlem f40.495; Daudeij, Lisse, f 36.545; Gebrs. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn f41,475; Ebbink, Haarlem f 48.375; Philips, Haarlem f 41.525. De begrooting was f 40.000. VOORBEURS TE AMSTERDAM. NIEUW LAAGTERECORD VAN HET POND. De stemming op'de ochtendbeurs was heden flauw. De scherpe koersdaling in Wallstreet, als gevolg van den teleurstellenden indruk, die de jongste rede van President Roosevelt heeft gemaakt, de zwakke houding van het pond dat heden te Amsterdam een nieuw laagterecord vestigde met een noteering van f 7.20 1/2, en de prijsdaling op de internatio nale productenmarkten, rubber daalde te Londen weer tot 7 d. per lb, waren de oorza ken van de koersreactie die over de geheele linie viel waar te nemen. Aandeelen Konink lijke Petroluem liepen 11/2 pCt. terug, de Philips' aandeelen waren eveneens 11/2 pCt. lager, evenals Unilevers. AKU's boden weer stand. Amsterdam Rubbers zagen zich plm. 2 pCt. ontgaan, terwijl HVA's e enovereenkom- stig verlies leden. De Youngleening, die giste ren reeds een belangrijk verlies had geleden, was vanmorgen prijshoudend. De handel was uiterst stil. Op de wisselmarkt waren ponden flauw, tengevolge van het herstel van vertrouwen ixx de Belga en in het goudblok en commer- cieele vraag naar dollars, welke laatste dan ook vast waren en tot f 1.46 5/8 stegen. Goud wissels waren prijshoudend. MOTORRIJDER BOTST TEGEN AUTO. Zwaar gewond opgenomen. Een ernstig verkeersongeval is vanmorgen te ongeveer half vijf geschied op den hoek van de Martelaarsgracht en de Prins Hen drikkade te Amsterdam. De bestuurder van een auto. komende uit de richting van den Singel, wilde zich naar het Damrak begeven, toen met vrij snelle vaart eexi motor, komende van den N.Z. Voorbxirg- wal en gaande in de richting van het Stations plein, in de baan van de auto kwam. Een aan rijding was onvermijdelijk; met een hevige klap, die tot ver ixx den omtrek hoorbaar was, botsten de voertuigen op elkaar. De motorrij der, een nog jonge man, sl-oeg tegen de straat en bleef bewusteloos bij zijn motor, die ge heel vernield was, liggen. De auto was min der ernstig gehavexxd, de bestuurder kwam met den schrik vrij. De Geneeskundige Dienst heeft den motor rijder in zorgwekkenden toestand naar het Binnengasthuis vervoerd. De chauffeur heeft aan de politie medege deeld, dat de motor te veel links van den weg heeft gereden, zoodat hij niet bijtijds uitwij ken kon. MARKTNIEUWS Purmerend, 2 October. Kaas. Aanvoer 41 stapels kleine f 21 af 21.50 per 50 kilo. Boter. Aanvoer 1551 Kilo, prijs f 1.45 a f 1.55 per kilo. Vee. 694 runderen, waaronder zijn 340 vette en 75 stieren. 13 paarden f 60 a f 125 per stuk. 165 vette kalveren f 0.30 a f 0.50 per kilo. 427 nuchtere dito, f 3a f 16 per stuk. 273 Vette varkens f 0.27 a f 0.30 per kilo. 16 magei'e dito f 8 a f 16 per stuk. 151 biggen f 6 a f 10.50 per stuk. 1823 schapexx f 5 a f 20 per stuk. Kuikens f 0.40 a f 1.50 per stuk. 184 Ganzen f 2,25 a f 8.25 per stuk. Kipeieren per 100 stuks f 3.80 a f 4.30. Vette koeien, prijshoudend f 0.54 a f 0.60 per kilo. Gelden koeien, prijshoudend f 80 a f 150 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 120 a f 225 per stuk, ZILVEREN AMBTS-JUBILEUM H. ARNOLDUS. Nadat Maandagmorgen dei';heer H. Arnol-- dus ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum, bij de politie gecomplimenteerd was op het bureau van politie, bracht hij het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door. De receptie des middags was bijzonder druk bezocht, zoo o.a. door wethouder Dr. E. A. M. Droog, pastoor v. d. Tuyn, het hoofd van Openbare Werken den heer J. Schelling, ver schillende raadsleden en ambtenaren van de secretarie. Een der vrienden van den heer Arnoldus had een mooi albuixi vervaax*digd waarin in penteekening gebeurtissen voorstellend uit de politioneelexi loopbaan van den jubilari3 Vele bloemstukkexx mocht der. jubilaris ont vangen, benevens schriftelijke felicitaties o.a. van den burgemeester die door uitstedigheid niet aanwezig kon zijn. Des avonds bracht het fanfarecorps Excel sior bestaande uit personeel in overheidsdienst, den jubilaris een serenade. BEELTENIS KONINGIN-MOEDER. Onze oud-stadgenoot, de heer*- Thijs Bon- genaar, vervaardigde voor de Koningin een kopergravure vaxx wijlen de Konixigin-Moeder. 727 1362 2362 4233 4299 4845 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse, 10e Lijst Trekking van Dinsdag 2 October 1934 Ilooge Prijzen f 1500.— 881 f 1000.— 1857 17283 23204 f 400.— 4184 7971 8720 16514 23979 f 200 471 5514 9860 14685 19660 20758 f 100.— 6450 9888 11724 12066 14349 17083 19031 19192 22167 Prijzen van f 70. 147 167 388 470 583 609 880 894 903 1184 1262 1289 1819 1964 2151 2170 2188 2355 2387 2399 2512 2542 2576 2582 2930 2974 3252 3283 3304 3374 3391 3594 3645 3827 3987 4092 4103 4189 4458 4560 4642 4724 4805 4832 4964 5106 5471 5572 5711 5747 6120 6360 6362 6491 6608 6738 7562 7635 7697 7750 7759 7764 8075 8095 8108 8176 8187 8243 8771 8847 8944 8970 9325 9327 9339 9535 9660 9667 9708 9787 9832 9963 10173 10223 10304 10399 10447 10469 10649 10834 11024 11214 11237 11413 11526 11726 12151 12360 12491 12690 12767 12771 12930 129G6 13130 13270 13274 13610 13861 13874 13920 14005 14296 14350 14373 14444 14535 14557 14619 14818 14847 14870 14958 15500 15556 15587 15600 15835 15853 15875 15995 16028 16250 16254 18270 16276 16337 16387 16441 16864 16869 17164 17234 17265 17272 17661 17671 17689 17693 18017 18032 18042 18045 18049 18056 18147 18319 18445 18536 18608 18666 18751 18777 18907 19142 19260 19358 19418 19715 19747 19765 19860 19924 19941 19978 20042 20135 20213 20654 20738 20755 20763 21019 21138 21180 21301 21376 21461 21546 21554 21587 21593 21730 21890 21893 21941 21957 22078 22230 22378 22380 22457 22470 22575 22698 22808 22842 22983 23024 23086 23295 23403 23457 23663 23921 23926 5829 7010 7939 9410 9876 867 1744 2363 2853 4407 4923 5905 7081 8054 9464 21 29 827- 359 495 528 927 928 1067 1135 1332 1370 1638 1654 1853 2050 2531 2575 2761 2773 3055 3066 3213 3346 3591 3616 3937 3941 4301 4308 4711 4733 4979 5010 5373 5409 5550 5566 5815 5908 6061 6077 6394 6405 6684 6708 6882 6908 7089 7095 7445 7453 7718 7720 7921 7925 8136 8153 8485 8501 1137 1407 1655 2134 2588 2778 3079 3366 3631 3954 4355 4770 5012 5419 5611 5929 6087 6446 6741 6916 7215 7459 7760 7948 8232 8510 Nieten 655 676 958 1002 1168 1173 1428 1499 1736 1745 2182 2205 2589 2599 2780 2836 3091 3105 3438 3440 3636 3689 4012 4037 4475 4525 4777 4793 5031 5200 5425 5429 5624 5691 5943 6034 6153 6238 6476 6600 6762 6785 6928 6930 7310 7324 7516 7538 7765 7820 7989 8013 8289 8314 8569 8584 8900 9016 9025 9226 9243 9255 9451 9468 9494 9703 9773 9801 10043 10152 10158 10333 10337 10386 10697 10710 10716 10890 10901 10930 11084 11131 11219 11389 11403 11444 11655 11664 11790 11964 12038 12061 12329 12333 12365 12490 12515 12525 12653 12692 12712 12837 12898 12900 13117 13186 13189 13240 13246 13285 13399 13423 13427 13717 13719 13797 14125 14157 14297 14522 14587 14590 14919 14968 14984 15130 15135 15140 15427 15458 154S0 15684 15686 15716 15848 15879 15927 16070 16078 16097 16227 16272 16273 16444 16465 16478 16753 16804 16833 16980 16986 16993 17203 17228 17236 17570 17627 17653 17882 17907 17909 18277 18279 18280 18471 18610 18731 18863 18869 18874 18951 18976 18993 19341 19445 19495 19595 19696 19698 19915 19951 19961 20195 20214 20250 20458 20471 20615 20909 20916 20918 21043 21054 21071 21295 21333 21335 21502 21507 21516 21788 21813 21849 21974 21986 21996 22102 22105 22107 22261 22262 22268 22402 22449 22451 22353 22755 22761 23035 23075 23099 23269 23342 23352 23557 23594 23606 23800 23805 23836 Verbetering 5e 9116 9257 9511 142 406 796 1006 1230 1600 1748 2388 2624 2918 3179 3544 3706 4192 4533 4850 5313 5465 5696 6038 6243 6601 6791 6950 7401 7626 7837 8027 8378 8585 8846 9134 9133 9358 9604 9606 9886 9935 10239 10255 10261 10429 10453 10467 10770 10814 10827 10961 10990 11014 11231 11285 11288 11473 11539 11541 11814 11897 11012 12082 12186 12197 12369 12418 12429 12527 12542 12552 12714 12729 12758 12989 13017 13065 13208 13216 13224 13301 13337 13357 13438 13519 13532 13841 13967 14060 14363 14412 14430 14692 14710 14769 15000 15034 15062 15291 15326 15347 15496 15529 15535 15717 15718 15720 15978 15990 16018 16110 16112 16147 16288 16336 16343 16596 16663 16677 16852 16854 16859 17009 17036 17044 17296 17339 17351 17667 17714 17719 18076 18099 18138 1CS26 18347 18350 1(7732 18760 18762 18888 18911 18922 18994 19201 19232 19501 19510 19535 19702 19814 19856 19980 20012 20049 20256 20284 20299 20624 20650 20688 20924 20926 21010 21092 21120 21239 21378 21398 21419 21518 21557 21574 21853 21895 21911 22036 22039 22059 22151 22170 22217 22272 22292 22356 22567 22576 22584 22834 22884 22954 23111 23143 23169 23421 23425 23480 23658 23667 23671 23863 23923 23974 klasse, 9e lijst:. 154 313 444 488 804 868 1035 1061 1239 1279 1615 1623 1767 1850 2416 2444 2625 2674 2952 3045 3192 3210 3554 3569 3874 3913 4251 4295 4576 4709 4374 4910 5347 5350 5512 5535 5762 5812 6046 6053 6286 6357 6621 6634 6796 6859 7045 7059 7408 7436 7693 7711 7857 7889 8067 8101 8442 8449 8594 8636 8887 8893 9156 9178 9408 9419 9644 9695 9974 10025 10299 10331 10600 10660 10832 10888 11074 11080 11318 11373 11565 11654 11933 11959 12214 12234 12445 12486 12626 12632 12780 12789 13075 13098 13226 13230 13376 13379 13556 13594 14065 14085 14489 14502 14851 14B83 15069 15111 15363 15415 15611 15655 15738 15824 16046 16069 16148 16194 16392 16435 16739 16752 16961 16965 17048 17143 17432 17564 17824 17831 18142 18165 18366 18402 18806 18815 18930 18950 19253 19307 19561 19564 19884 19886 20136 20167 20307 20430 20729 20756 21035 21041 21266 21287 21438 21478 21649 21760 21939 21969 22063 22089 22221 22255 22357 22396 22638 22652 23007 23017 23172 23261 23504 2353| 23687 2379S I3367 Ti ra.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2