UIT HET BUITENLAND Weet wat ge koopt! J!F' Radio-Programma DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA DONDERDAG 4 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DSGBCSD 4 Het nieuwe Roemeensche kabinet bijeen. Titoelescoe in principe bereid buitenlandsche zaken op zich te nemen. Regeerlngsprogram voor „wederopbouw, orde en rust' HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ROEMENIë. De eerste ministerraad van het nieuwe ka binet is gistermiddag gehouden onder voor zitterschap van minister-president Tatarescoe. De ministers hebben een stuk onderteekend, waarbij de minister van Financiën wordt ge machtigd een binnenlandsche leening uit te geven. Binnenkort zullen de leeningsvoor- waarden worden bekend gemaakt. De ministerraad heeft voorts besloten zon der verwijl over te gaan tot het ontslag van alle op onwettige wijze benoemde ambtena ren in overheidsdienst. Vandaag zal opnieuw een ministerraad wor den gehouden. De Roemeensohe pers is algemeen van oor deel, dat het noodzakelijk is Titoelescoe in de nieuwe regeering op te nemen en men spreekt dan ook de hoop uit, dat Titoelescoe kort na zijn aankomst te Boekarest er in zal toestem men ook in de toekomst weer de behartiging van de Buitenlandsche belangen van Roe menië op zich te willen nemen. Titoelescoe heeft laten weten, dat hij Za terdagavond uit Montreux zal vertrekken en dat hij dan Maandag in Roemenië zal zijn. Titoelescoe zal zich dan direct naar Sinaja begeven, waar hij door den koning zal worden ontvangen. Tatarescoe heeft vertegenwoordigers van de pers verklaringen gegeven over de kabi netsreorganisatie en de door de nieuwe regee ring te voeren politiek. Hij zeide daarbij o.a: De regeering in haai- huidige samenstelling zal het program dat de goedkeuring van de kroon en van het land heeft verworven ge heel ten uitvoer leggen. Dit program komt wat het binnenland betreft neer op wederop bouw. orde en rust. Wat de buitenlandsche politiek betreft behelst het program een in stand houden van alle bondgenootschappen en vriendschappen, een voortdurende verster king van den vrede. De regeering in haar nieuwen vorm wordt gekenmerkt door het feit. dat de jongere generatie er zitting in heeft. Wat de samenwerking met Titoelescoe be treft, deze heetf in principe het voorstel aan genomen de leiding van de buitenlandsche politiek op zich te nemen. Titoelescoe heeft reeds medegedeeld, dat hij naar Boekarest onderweg is. Bij zijn aankomst zullen dan de voorwaarden voor een samenwerking worden besproken.. Duitschland inventariseert zijn productenvoorraad. Margarinegebrek verwekt verbittering. Frankrijk. Bart^ou's bezoek aan Rome uitgesteld. Naar uit betrouwbare bron verluidt, is de oorspronkelijk tegen midden dezer maand vastgestelde reis van Barthou naar Rome uit gesteld tot einde der maand of begin der vol gende maand. In welingelichte politieke kringen wordt verklaard ,dat dit uitstel ten nauwste samen hangt met het a.s. bezoek aan Parijs van koning Alexander van Joego Slavië. Met uitvoering van groote erken begonnen. Minister-president Doumergue heeft Woens dag met tal van vooraanstaande personen den officieelen aanvang bijgewoond van de werk zaamheden aan de haven van Vanves. Een bedrag van tien milliard zal aan de werkver schaffing worden besteed; 2725 millioen voor de werkzaamheden aan het spoorwegnet. 3500 millioen voor bouwwerken bij Parijs, 3300 mil lioen voor bouwwerken te Parijs. De bedoeling van de gisteren begonnen werkzaamheden is een groot goederenstation aan te leggen ten behoeve van de haven van Parijs. Deze werken zullen 1340 millioen kos ten en 12 millioen arbeidsdagen mogelijk ma ken. Oostenrijk. Von Papen te Weenen teruggekeerd. De Duitsche gezant von Papen is na een kort verblijf in Hongarije, waar hij te Boeda pest ook een bezoek heeft gebracht aan mi- nister-president Goemboes, Woensdagmid dag naar Weenen teruggekeerd, waar hij de leiding der gezantschapszaken weer op zich heeft genomen. Oud-minister Bachinger op vrije voeten. De vroegere minister en leider van den Landbond. Bachinger. die gearresteerd was naar aanleiding van de Putsch van 25 Juli, is Woensdag op vrije voeten gesteld. Gearresteerd is als verdacht betrokken te zijn bij een spionnage-affaire de ambtenaar van de staatspolitie ar. Franz Sonnleiter. Als resultaat van het onderzoek zijn nog de echigenoote en de zuster van Sonnleitner en twee andere ambtenaren van de politie-direc- tie gearresteerd. De 135 in verband met de bestorming van de Bondskanselarij gearresteerde en naar Wel- lersdorf overgebrachte opstandelingen, zullen op bevel van de veiligheidsoverheid zwaren dwangarbeid moeten verrichten. Processen zijn tegen hen niet gevoerd. Uit Berlijn: Volgens een gisteren uitgevaar digd decreet moeten de voorraden koffie, thee cacao en peulvruchten, worden vastgesteld, die bij de grossiers, coöperaties, warenhuizen en winkelvereenigingen in Duitschland opge slagen liggen. Langs dezen weg wil men te weten komen, over welke voorraden het Duit sche rijk met betrekking tot genoemde arti kelen beschik;. Vóór 8 October wenschen de betrokken autoriteiten de opgaven te ontvan gen. Aangezien de hier bedoelde vaststellingen uitsluitend voor statistische doeleinden die nen. worden de opgaven der afzonderlijke be drijven strikt geheim gehouden, ook tegen over andere ambtelijke instanties. Verder zijn plannen opgesteld, om 30 tot 70 millioen K.G. bloed, in de eerste plaats runderbloed, van de slachtveemarkten nuttig te gebruiken. In verband met de veevoeder voorziening van Duitschland, zoomede met het oog op de deviezen-situatie, schijnt het een vereischte te zijn. deze tot dusver onge bruikte bron te benutten. Men wenscht het beschikbare bloed tot bloedmeel te doen ver werken. Daardoor zal de invoer met een hoe veelheid van 10 a 14.4 millioen K.G. vermin derd kunnen worden. Hoe moeilijk de economische situatie van Duitschland thans is aldus ontleenen aan de Tel. blijkt ook uit den inhoud van een rapport, dat de vereeniging van Kamer; van Koophandel in Westfalen aan de rijks- regeering heeft doen toekomen. Vooral op het gebied der vetverzorging is de toestand ongunstig. In het Rijnsch-West- faalsche industriegebied verdient 80 a 90 pet. der bevolking nauwelijks meer dan het be staansminimum, zoodat zij als koopers van dure vetten niet in aanmerking komen. Dien tengevolge ontstaat een ware jacht op het kleine beetje goedkoope consumptiemargari ne, dat op hetzelfde oogenblik waarop het de winkels bereikt, ook weer is uitverkocht. Vrouwen en kinderen loopen de winkels af, in de hoop ergens een half pondje van deze zeldzame margarine te bemachtigen. Zoodoende neemt men verschijnselen waar die de herinnering wakker roepen aan den inflatietijd, doordat namelijk de huisvrouwen margarine hamsteren en daardoor de ellende vergrooten, of wel zelf naar bekend recept met behulp van cacaoboter, olie, rundvet, melk en eieren margarine koken. De regeering mag niet langer in het onze kere verkeeren, aldus het rapport, tot welk een critiek op het nationaal-socialistisch staatsbeleid deze toestanden, die voor de ar mere lagen der bevolking ondragelijk zijn, aanleiding geven en tot welk een graad de ontevredenhei, ja zelfs de verbittering stijgt, wanneer de huisvrouwen zonder margarine thuis komen, terwijl de beter gesitueerden hun behoefte aan dure zuivelproducten kun nen dekken. De opwinding is te grooter, om dat niemand begrijpt, waarom in het derde rijk een dergelijk onsociaal tekort aan mar garine bestaat. KOE SLIKT ADDER IN. In het Fransche dorp Chalons-sur-Saone ontdekte een boer, dat zijn koe aan hevige pijnen leed. Een veearts .die gewaarschuwd werd kon niets vinden, doch de pijnen werden erger en de koe overleed tenslotte Toen het beest daarna geslacht werd, ont dekte men in zijn ingewanden een adder, die het in de wei waarschijnlijk opgeslokt had. De omwonenden verklaarden nooit een der gelijk feit te hebben meegemaakt. Amerika, HAUPTMANN STAAT 11 OCTOBER TERECHT. Bepaald is, naar V.D. uit New York ver neemt, dat op 11 October het proces zal aanvangen tegen Hauptmann die zich te ver antwoorden zal hebben over afpersing van een losgeld voor de baby van Lindbergh. Samuel Foley, de districts-attorney, heeft verklaard niet te zullen toestaan, dat men zich op eenige wijze in de vervolging van Hauptmann wegens afpersing zeer zeker tot jury zal zijn samengesteld. Indien New Jersey tevoren uitlevering vraagt, is alles goed en wel, doch anders zal New Jersey moeten wachten. Aldus Foley, die voorts mededeelde, dat Hautmann wegens afpersing zeer zeker tot 20 jaar gevangenisstraf zal worden veroor deeld, terwijl New Jersey hem dan nog wegens moord zal kunnen veroordeelen. Foley heeft voorts medegedeeld, dat Haupt mann vandaag is geïdentificeerd als dengene die in het Sheridantheatre in November 1933 de caissière Cecilia Barr heeft laten terug geven van een biljet van vijf dollars, dat af komstig was van het losgeld. Vraagt ge alleen tandpasta, dan kan men U van alles geven. Vraagt daarom beslist IVOROL, en ge ontvangt de beste tand pasta. IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. (Adv. Ingez. Med.) Vrachtschip „Millpool" vermoedelijk vergaan. Bemanning van 26 koppen. Uit Londen, 3 October: Er bestaat groote bezorgdheid voor het lot van het Britsche vrachtschip Millpool, dat 4218 ton meet. De Ascania en de Beaverhill hebben zich full speed naar de plaats begeven, welke de Mill pool als haar positie had geseind. Zij hebben verscheidene uren naar de Millpool gezocht, doch geen sporen van het schip gevonden. De Millpool had het laatst bericht, dat het stuur loos was. De Ainderby, een ander Britsch stoom schip, verkeert eveneens in moeilijkheden en wel op het midden gedeelte van den Atlan- tischen Oceaan. Een stuurmansleerling is door de golven overboord geslagen. Nader wordt uit New-York gemeld: De hoop de uit 26 koppen bestaande be manning van het in moeilijkheden geraakte en vermoedelijk reeds vergane Engelsche vrachtschip Millpool te kunnen redden, Is zoo goed als opgeheven. Het ontzettend stormweer houdt onvermin derd aan. De radiostations hebben geen be richten meer van het stoomschip ontvangen. De Ascani en de Beaverhill hebben draad loos medegedeeld, dat hun nasporingen op de hun door Millpool aangegeven plaats vruchteloos zijn geweest. De schepen hebben hun reis voortgezet. BELGISCHE STERREWACIIT ONTDEKT ZEVEN PLANETEN. De sterrenwacht van het observatorium te Uccle bij Brussel doet mededeeling van de ontdekking van zeven kleine planeten, die genoemd zijn Albertine, Antwerpia. Santa Julietta, Phryne, Luce en Bonache Wicza, aldus een V. D.-bericht uit Brussel. De pla neet Albertine, die genoemd naar wijlen ko ning Albert, was op 21 Augustus 1933 reeds door Delporte ontdekt en voorloopig gecata logiseerd als Q.L.I. DLTTSCH VLIEGTUIG BIJ KOENIGS- WINTER NEERGESTORT. Door tot dusverre onbekende oorzaak gistermiddag bij Koenigswinter aan den Rijn het vliegtuig D. 404 neergestort. De piloot Grobe genaamd, werd daarbij gedood, zijn begeleider de fotograaf Schmidt werd zwaar gewond. DIEFSTAL VAN GOUD UIT EEN WATERVLIEGTUIG Er zijn te Cairo verscheidene arrestaties ge daan in verband met de vermissing van 25 K.G. baar goud ter waarde van 4000 uit een watervliegtuig op den Nijl, op 24 Juli j.l. Evenals de Inlandsche beambte, die het eerst gearresteerd werd, legden ook de anderen een bekentenis af. (Reuter) Brand in de Antwerpsche haven. Arbeider aan opgeloopen brandwonden omgekomen. ANTWERPEN, 3 October (V. D.) Heden middag ongeveer half twaalf is na een ont ploffing brand ontstaan bij de British Liana- soff White Oil Cy, gelegen op vak 281 en 283 van het z.g. vierde kanaaldok. De brand liet zich aanvankelijk, vooral met het oog op de zoo gevaarlijke omgeving', ernstig aanzien, zoodat de onaiMd&Zlijk gewaarschuwde brandweer mét al h$t beschikbare materiaal uitrukte. De oorzaak van debrand blijkt een onhan digheid te zijn geweest van een arbeider die een kleine ontploffing veroorzaakte. Het daar bij ontstane vuiur sloeg onmiddellijk over op een ketel, naast die, waar genoemde arbeider aan het werk was. Deze tweede ketel was ge vuld met een mengsel van naar schatting 90 pet. water en 10 pet olie. De olie stond on middellijk in lichterlaaie en de vlammen wek ten een paniek onder de arbeiders, die zich plotseling door het vuur zagen omringd. Ver schillenden hunner renden met brandende klee ren naar buiten, waar zij trachten het vuur te blusschen. Twee hunner waren er echter reeds zoo ernstig aan toe, dat zij onmiddellijk naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, waar al zeef spoedig de ergst met brandwon den overdekte, een Oostenrijker, overleed, De tweede in het ziekenhuis opgenomene ver keert in zorgwekkenden toestand. Nog twee arbeiders hadden brandwonden opgeloopen. De brand zelf werd door de toegesnelde brandweer met kracht bestreden en het duur de dan ook niet lang of men was het vuur meester. De schade is slechts gering en het werk in het bedrijf kan zonder eenige onder breking worden voortgezet. GEHEIMZINNIGE MASSAVERGIFTIGING IN DUITSCH PLAATSJE. Uit Wandsbek. 3 October (V. D.) In den loop der laatste dagen zijn ongeveer 50 personen door vergiftiging ziek geworden. 19 gevallen was de vergiftiging van dien aard. dat over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Levensgevaar is echter bij geen der patiënten aanweizg. Men vreest niet voor uitbreiding der vergiftigingsverschijnselen. De aard der vergiftiging is nog niet nader bekend. Ook omtrent de oorzaken staat nog niets vast. Smirnoff waarschijnlijk niet naar Melbourne. De machine nog niet voldoende gereed. De directie der K.L.M. heeft volgens de Tel. uit Londen bericht ontvangen, dat het zoo goed als zeker is, dat de K.L.M.-piloot Iwan Smirnoff niet met de Havilland Comet in de Melbourne-race zal uitkomen. De heer Smirnoff moet van meening zijn, dat de machine niet voldoende in vorm is, om er een dergelijken grooten tocht mee te ondernemen. Zooals be kend, is Smirnoff onlangs naar Engeland ver trokken om eenige proefvluchten met het nieuwe toestel te maken. Nieuwe spelling in België weinig kans. Commissie is tegen invoering. De Vlaamsche spellingscommissie heeft Woensdag te Brussel vergaderd en na den toestand zooals die is ontstaan na de invoe ring van het spellingscompromis-Marchant in het onderwijs in Nederland te hebben onder zocht besloten, dat zij geen aanleiding ziet om thans aan de spelling van de Nederland sche taal in België iets te veranderen. Deze conclusie zal aan den minister van Onderwijs worden meegedeeld. Mocht er te eeniger tijd aan de spelling van het Nederlandsch in België iets veranderd worden, dan zal naar het oordeel der com missie die wijziging zoowel voor het onder wijs als voor alle oifficieele diensten moeten worden voorgeschreven. Eigenaardig is ook dat men eigenlijk wei nig water ziet, terwijl er toch zoo ontzaggelijk veel aanwezig is, dat voortdurend verder wordt gepompt, nadat het van groote diepte is opgezogen. Van meer dan dertig meter on der de oppervlakte komt het vandaan en men kan zich indenken hoe lang het heeft geduurd eer de regendruppels daar zijn aangeland, na verscheidene lagen gesteenten in den grond te zijn gepasseerd. Het spreekt vanzelf dat water dat van zoo n groote diepte wordt opge zogen niet aan de planten wordt onttrokken die het duinlandschap sieren, want eer het water zoo diep gekomen is, moeten zij haar portie al lang in veiligheid hebben gesteld. Zcoals wij reeds zeiden is het yan veel be- teekenis geweest voor het Provinciaal Water leiding Net en voor de gemeentebesturen dat deze laatste zich op de hoogte hebben kun nen stellen van de wijze waarop het water dat ook hun gemeenten bereikt, wordt gewon nen, gezuiverd en getransporteerd door bui zen met druk. I VRIJDAG 5 OCTOBER Gemeentebesturen bezien waterwinplaats. F. W. N. leidt hen in Bergen rond. De nieuwe verkeersvoorschriften. POLITIE-STOPTEEKENS Voor verkeer, dat den agent I van achteren I nadert. Voorverkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren De gemeentebesturen uit het Noordelijk district van het Provinciaal Waterleiding Net van Noord-Holland, die Woensdag de gas ten waren van het P. W. N. voor een excursie naar Bergen en een lezing van den directeur, den heer J. van Oldenborgh in de Harmonie te Alkmaar, zijn na afloop van deze voor dracht, waarover wij reeds schreven, naar Bergen vertrokken, waar men het winbedrijf voor deze streek heeft bezichtigd. In verschillende groepen werden de bezoe kers over het terrein geleid, dat in alle een zaamheid een halve kilometer ten Noorden van het in den zomer zoo drukke en nu zoo verlaten plaatsje Bergen ligt, midden in de duinen, die daar bijzonder hoog zijn. In Alkmaar had de hoofdingenieur een uit eenzetting gegeven van het bedrijf, zoodat het den bezoekers niet moeilijk gevallen moet zijn het getoonde te herkennen en het oorzakelijk verband te begrijpen. De ontijzering, de filters, het pompstation en alle andere onderdeelen van het waterlei dingbedrijf werden bezocht en opmerkelijk is de moderne stijl der gebouwen in een zoo na tuurlijke omgeving, zonder dat het aan die omgeving eenige afbreuk doet. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. De uitvoer van vliegtuigen. Naar het ministerie van Handel mededeelt, zijn in de maand Augustus j.l 107 vliegtuigen uitgevoerd: 19 naar China, 9 naar Mexico, 9 naar Italië. 9 naai* Frankrijk en 9 naar Tsjecho Slowakije. Van de uitgevoerde vliegtuigmotoren waren 40 L estemd voor Sovjet Rusland en 20 voor Dui.schland. PEST-EPIDEMIE IN MANDSJOEKWO. In de stad Noengan In Mandsjoerije is een pest-epidemie uitgebroken. Volgens de berich ten, welke tot nu toe zijn binnengekomen, zijn reeds 150 slachtoffers gevallen In de 12 000 inwoners tellende stad heerscht naar Reuter meldt een ontzettende paniek: velen probee- ren de stad te verlaten. De Mandsjoerijsche ge zondheidsdienst heeft maatregelen getroffen .om gen uitbreiding der ziekte te voorkomen, De stad, met allemaal huisjes van vierkante kistjes, telde geen 5 straten en lag langs de baai uitgestrekt. Ver dwalen kon Piet onmogelijk en zoodra hij een steegje was doorgehold, stond hij aan de haven. De zee klotste tegen den rotsachtigen oever en er dobberden een paar visscliersbooljes. Verderop zag hij hun vliegtuig; dat zou hij goed in de gaten houden. Veel was er niet te zien, wat vaten, kisten, touwwerk en hier en daar een zwarte kerel, die in de zon lag te bakken. Wat er hier eigenlijk gewerkt werd en waar de menschen van leefden, was hem niet duidelijk. Aan het eind van de kade was een groep palmboomen. Piet ver langde naar schaduw en ging er heen. HILVERSUM, 301.5 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. 10.VPRO Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht door F. Nienhuys. 10.35 Orgelspel door Johan Jong. 11.Voordracht Frans Nienhuis. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.Sluiting. AVRO. 12— Tijdsein. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Lunch concert olv. Julius Susan. 2.30 Causerie „De avondjapon van de gratis Avro knippatronen'' 2.504.— Tijdsein intermezzi Vioolspel door mej. Gert W. Berlage. Aan den vleugel Egbert Veen. 4.Sluiting. VARA. Knipcursus voor ge vorderden door mevr. A. van BlankenVan Kuyk. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.Na school tijd. Oome Keesje beleeft weer nieuwe avon turen. 5.30 Orgelspel door Cor Steyn. 5.58 Over gang n. d. versterkten zender. 6.— De Flie refluiters olv. Jan der Horst. 6.45 Klein Vara- ensemble olv. Frits Bakels. 7.30 „De deva luatie in de Ver. Staten van Noord-Amerika," door prof. dr. J. Tinbergen. 7.50 Gramofoon muziek. 7.57 Herhaling SOS berichten. 8— Sluiting. VPRO. 8.— Tijdsein. 8.01 Cursus „Kerk en Volk", 3de voordracht. Voortijdige synthese. Spreker ds. C. B .Burger. 8.30 Con cert door het Hartvelt-kwartet. 9.Cursus De invloeden van de maatschappel. verande ringen tijdens de laatste eeuwen op de men- schelijke levenshouding, voordr. door prof. dr. C. Mennicke. 9.30 Concert door het Hartvelt- kwartet. 10.Vaz Dias en Vrijzinnig Gods dienstig persbureau. 10.15 Lezing Jan van Kasteel. VARA. 11.Jazz-muziek (gramofoon platen) 11.30 Uit schijvenland. 12.— Sluiting. HUIZEN, 1875 M. (160 kp.) KRO. 8.Morgenconcert. 10.Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.Politie berichten. 12.15 Gramofoonpiuziek. 1.— Kro- orkest olv. Johan Gerritsen. 1.50 Gramofoon muziek. 2.Kro-orkest. 2.50 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Vituskerk te Hilversum. 4— Verzorging zender. 4.15 Gramofoon-ope- ra-programma. 4.55 Kro-boys olv. Piet Lus- tenhouwer. 5.30 Lan dbouwcrisiswetten en,be slui ten door Th. Arts. 6.Gramofoonmuziek. 6.10 Kro-orkest olv. Johan Gerrisen. 7. Politieberichten. 7.15 Lekenpraatje over slan gen door J. A. Kokke. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.55 Vaz Dias. 8.Uitgesteld buldigïnigscon- cert ter gelegenheid van de 25en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana door militaire kapel, olv. kap. C. L. Walther Boer. 9.Lie deren recital door José Candel. 9.30 Vervolg huldigingsconcert. 10.15 Het patent van den eersten verrekijker door Labor. 10.30 Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmu ziek. 11.30 Kro-boys. LUXEMBURG, 1304 M. 7.35 Hollandsche avond. Hollandsch Radio cabaret, m. m. v. Mare Braun, accordeon. 8.20 Gevarieerd Hollandsch concert door het om roeporkest olv. Henri Pensis. 9.Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis. 9.30 Hilleconcert. 9.50 Symphonieconcert (gr.pl.) 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 1.30 Populair concert. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.35 Stany Paillot zingt. 8.20 Omroepor kest olv. Franz André. 9.35 Idem. 10.30 Gra mofoonmuziek. 10.45 Het Night Club dance orchestre. BRUSSEL,322 M. 12.25 Populair concert olv. Karei Walpot. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.20 Idem. 6.50 Popu lair concert olv.Douliez. 8.23 Syimphonie-or- kest mmv. Roza Granjé, piano. 9.20 Idem. 10.30 Vlaamsche volksliederen. 10.45 Gramofoon muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 3.50 Omroeporkest olv. Fritz Mahler. 10.45 Deensche muziek. 11.20 Teddy Petersen's or kest uit rest. Wivex. BERLIJN, 357 M. 4.20 Kleine omroeporkest olv. Willy Steiner. 6.45 Liederen en muziek van Hermann Simon. 9.20 Omroeporkest. 10.40 Schubert concert. HAMBURG 332 M. 10.35 Volksliederen. 11.50 Blaasorkest van Fredi Niemann. 9.10 Vroolijk programma. 10.40 Muzikaal tusschenspel. 11.20 Het Zebisch orkest. KEULEN 456 M. 12.20 Omroepkwintet en het kleinomroepor- kest. 4.20 Het groote omroeporkest. 7.20 Leo Eysoldt's orkest. 11.20 Het groote omroepor kest olv. Dr. W. Buschkotter. DAVENTRY 1500 M. 12.50 BBC Dansorkest. 5 35 Idem. 7.50 Piano recital door Reginald Paul. 8.20 Promenade concert i. d. Queen Hall olv. Sir Henry Wood. 10.40 Dansmuziek. 10.50 Harry Roy en zijn PARIJS, (Poste Parisien). 322 M. 7.18 Dansmuziek. 7.50 Jazzmuziek. 8.10 Gra mofoonmuziek. 8.32 Omroeporkest olv. Th. Mathieu. PARIJS, (radio) 1648 M. 12.50 Populair concert olv. Lucien Goldy. .05 Opera aria's Orkest olv. Eug. Bigot met solisten. 9.50 Idem. MILAAN 369 M. 5.30 Vocaal- en instrumentaal concert, 6.20 Gramofoonmuziek. 9.05 Idem. ROME 421 M. 5.30 Populair concert. 6.20 Gramofoonmu ziek. 9.05 De dollarprinsessin, operette van Fall. WEENEN 506 M. 5.40 Elemer v. John, bariton. 8.20 Weensche philharmonie. 10.30 Populair concert 11.10 Idem. WARSCHAU, 1345 M. 12.30 A. Flato's orkest. 4.05 Volksmuziek. 7.50 St. Witas zingt. 8.35 Concert. 11.25 Bodenski's BEROMUNSTER. 540 M. 4.20 Concert. 5.05 Kleine omroeporkest. 7.45 Omroeporkest. 8.35 Volksmuziek. Alida Vane, sopraan, Luigi Fort, tenor.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6