Radio Moors J. HOLSTER ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Voor Haarlem's Politierechter Gooi Jan de deur uit. De juffrouw uit Haarlemmermeer was een klem en onaanzienlijk type; zoo op het eerste gezicht scheen zij volstrekt ongevaarlijk en daarom moest het verbazing wekken, dat de politie haar de schrik van de buurt noemde. Dat lag niet aan haar lichaamsbouw, maar zij beschikte over een fel wapen; een scherpe tong en dat maakte haar zoo geducht. Wat den welgedanen, goedmoedigen Jan be woog de kleine, magere, bespraakte juffrouw veelvuldig gezelschap te gaan houden, is niet opgehelderd, misschien ligt de verklaring in de tegenstelling, maar een feit is het, dat Jan bijna dagelijks de woning der juffrouw bin nenstapte. Dit nu liet niet na de aandacht van een buurvrouw te trekken en deze vond er iets in, wat niet strookte met haar begrip pen omtrent welvoegelijkheid. Schoon het haar eigenlijk niets aanging, waar de oubol lige Jan zich verkoos neer te zetten en een kopje koffie te drinken, meende zij toch de kleine juffrouw daarover eens te moeten aan spreken en ze zei; „Gooi Jan de deur uit". Dit was een onmogelijke eisch, gezien het physiek van Jan en de juffrouw, maar het werd niet zoo letterlijk bedoeld. Nu zou men verwacht hebben, dat de kleine juffrouw de partij van Jan had opgenomen, want als men iemand dagelijks ontvangt, dan duidt dit op een zekere vriendschap en als die vriendschap met een verkeerd oog wordt bekeken, gaat men ze verdedigen. Dat deed de juffrouw niet; ze vertelde van Jan dingen, die een smet wierpen op zijn moraliteit en waarschuwde de buurvrouw, dat zij haar kinderen buiten Jan's bereik moest houden. Maar wat ze niet deed, was Jan de deur uitgooien. Toen begreep de buurvrouw er niets van en ze begon te vreezen, dat de scherpe tong bezig was een wonde te steken in Jan's repu tatie. Die reputatie ging haar blijkbaar ter harte en zooals ze eerst de juffrouw tegen Jan had gewaarschuwd, zoo waarschuwde ze nu Jan tegen de juffrouw; er zijn nu eenmaal menschen die zich geroepen gevoelen voor eens anders heil te waken. Jan was een man van weinig woorden; hij stapte direct naar de politie en diende een klacht in. De juffrouw had hem zoo en zoo genoemd en dat en dat van hem verteld, dat ging niet. Jan hield van een praatje en daar om kwam hij de juffrouw bezoeken, maar verder niets en hij liet niet aan zijn goeden naam tornen. Nu moest de kleine juffrouw zich verant woorden en ze zei, dat ze Jan niet zoo en zoo had genoemd en geen kwaad van hem ver teld. Ze draafde nu en dan wat door, zoodat de rechter moest zeggen: „Houd u even stil" en dan zei de juffrouw: „Goed, hoor!" en zweeg een paar minuten. Als ze dan even later den Officier weer in de rede viel, door diens requisitoir punt voor punt te weer leggen, vermaande de rechter opnieuw: „Straks mag u nog wat zeggen" en de juf frouw zei weer: „Goed, hoor!" en ging zit ten. De Officier meende, dat de gevreesde tong van de juffrouw wel degelijk had gezegd, wat de getuigen beweerden en eischte f 10 boete. „U spreekt met groote snelheid", zei de poli tierechter, „maar ik zou me in 't vervolg maar wat intoomen; nu wil ik nog eens boete op leggen, maar een volgende keer „Goed, hoor," zei de juffrouw; „ik kom hier niet weer". Ze vertrok met f 10 boete. Een juffdouw die voor haar eer opkwam. Men kent ongetwijfeld het Engelsche boek „She", waarin sprake is van een Afrikaan- sche koningin, die zoo'n magische kracht in haar oogen had, dat zij iemand dood kon doen neervallen, alleen door hem aan te kijken. Toen we de Zaansche juffrouw in lipt be klaagdenbankje zagen, dachten we onwille keurig aan „She", want op zoo'n manier moest die koningin bepaald gekeken hebben, als de juffrouw deed toen zij haar gitzwarte oogen op de getuigen richtte en 't was maar gelukkig, dat zij de magische kracht in haar oogen miste, anders waren er twee slachtof fers gevallen. Eerst kwam er een blonde juffrouw voor het hekje, die vertelde, dat zij, toen zij per fiets, waarop ook haar tweejarig dochtertje zat, de woning van de zwarte juffrouw pas seerde, deze op haar toe kwam en haar met fiets en kind omgooide, waarna zij haar ook nog een slag op de wang toebracht. 't Is niet waar, zeide de zwarte en haar oogen schoten vuur. Daarna kwam er een jonge man, die precies hetzelfde vertelde en de zwarte oogen scho ten bliksems. „Hij is er niet eens bij geweest", snauwde yerdachte. En toen mocht zij vertellen hoe het wel geweest was. Ze stond, zei ze, met een buurvrouw aan de 'deur, en die had verteld, dat de blonde juf frouw van haar iets gezegd had, dat haar eer raakte. Juist passeerde de blonde en ze was naar haar toe gegaan, had de fiets vast gegrepen om in de gelegenheid te zijn, de blonde ter verantwoording te roepen. Ze had de fiets niet omgegooid, ze had niet geslagen en het kind was niet gevallen. De politierech ter las de verklaring van een agent voor, die kort na de ontmoeting de blonde juffrouw had gesproken en toen gezien, dat haar ééne wang gloeide, waarom hij aannam, dat zij èr even van te voren een klap op gehad had. „Allemaal leugen", zei de zwarte, maar de blik werd minder fel. De Officier vond het ten laste gelegde be wezen en eischte f 20 boete. De rechter bracht de juffrouw duidelijk aan 't verstand, dat het een schande was om de fiets om te gooien, terwijl er een klein kind op zat. Ze moest goed begrijpen en de rechter verhief dreigend zijn stem dat zij geen eigen rechter mocht spelen. Als de ander haar beleedigd had, wat deze trouwens ontkende, kon zij zich be klagen. Heeft u nog iets te zeggen? Neen, zei de juffrouw en de oogen stonden dof. Twintig gulden boete, zei de rechter Om de boete te betalen. Als men op straat een kennis tegen komt en zegt: „Leen we even f 25", bestaat er groote kans. dat men ze niet krijgt. Niet dat de ken nis ze niet wil leenen, dat in geen geval, maar hij heeft geen f 25 bij zich of hij is juist op weg om belasting t-e betalen, kortom hij is tot zijn groote spijt in de onmogelijkheid om het gevraagde te geven. Dat wist een bewoner van Aalsmeer ook en toch had hij graag f 25. Het peinsde op een middel om de liefdadigheid op te wekken en eindelijk vond hij wat. Hij wist, dat de menschen in het algemeen niet veel op heb ben met gevangenissen en huizen van be waring en daarom ging hij naar iemand toe en vertelde, dat hij naar de gevangenis moest omdat hij f 25 boete niet kon betalen. De veld wachter stond al voor zijn deur om hem er heen te brengen, maar deze was zoo groot moedig geweest om hem een half uur uitstel te geven, teneinde hem in de gelegenheid te stellen de 25 gulden ergens te leenen. Nu had, vertelde de man. buurman Jansen al f 15 gegeven, als de ander nu die f 10 er bij wou doen, dan was hij klaar; zoo niet, dan moest hij naar 't gevang en wat zou dat voor zijn gezin zijn". De tranen sprongen den schuldige in de oogen. De aangesprokene streek de hand over het hart en gaf tien gulden en toen spoedde de gelukkige zich niet naar den veldwachter, maar naar een juffrouw, wie hij hetzelfde verhaal deed. De juffrouw gaf niet; misschien was ze niet zoo goedgeloovig. Later bleek van dat veldwachtersverhaal niets waar te zijn en de man van de tien gulden ging naar de politie. Nu had de leener zich voor den politierechter te verantwoorden. Hij was niet verschenen en dus was het pro ces kort. Zes weken gevangenisstraf vroeg de officier ,die met zoodanig beroep op de lief dadigheid weinig op had. Zes weken gaf de rechter. „Ik heb kosten voor tijdverzuim", zei de juffrouw, „want ik heb iemand moeten aan nemen om op mijn kinderen te passen. Wat moet die hebben? vroeg de rechter en de juffrouw antwoordde: twee gulden. „Vijf en zeventig cent", zeide de rechter; meer geven we niet voor kindermeisjes". De juffrouw lachte en ging haar 75 cent halen; de f 1.25, die ze minder kreeg dan haar taxatie, ging haar blijkbaar niet aan het hart. REGENJAS gegarandeerd regendicht, zonder gum mi en poreus leveren wij reeds vanaf f 25.- ook naar maal. Elegante model len voor Dames en Heeren. Wij bezoeken U gaarne op aanvrage en geheel vrij blijvend met onze uitgebreide collectie. H. NEVILLE HART SCHOEMAKER 406 Heerengracht, Amsterdam Eerste klas kleeding naar maat. Matige prijzen (Adv. Ingez. Med.) VRIJWILLIGE BURGERWACHT TE HAARLEM. Bij hot op 4 October j.l. gehouden examen ter verkrijging van het diploma van geoefend heid voor het verleenen van eerste hulp en het leggen van een eerste verband, afgenomen door de medische commissie, bestaande uit de heeren Dr. C. L. W. Ruys en Dr. H. Veen- slaagden de dames; J. M. H. Bijker. M. Bijlsma, E. J. J. Kixsten, G. H. Louw, E. Smit, T. H. K. Veenstra. P. Verpoorte en den heer J. M. van Aanhout. 4 Candidaten werden afgewezen. De nieuwe verbandcursus onder leiding van Dr. Tjebbo G. Franken neemt einde van deze maand een aanvang. De bezuiniging bij het L. O. Wat de gevolgen zijn. Een hoofdonderwijzer schrijft ons; Nu de herklassifioatie der leerlingen op de verschillende scholen te Haarlem ruim een maand in werking is, is het goed een beschou' wing te wijden aan de zeer waarschijnlijke gevolgen dezer hergroepeering. Lange jaren is Haarlem door heel het land en zelfs daar buiten bekend geweest om zijn goede onderwijs. Dit was vooral te danken aan het betrekkelijk kleine leerlingenaantal pet klasse. Klassen van gemiddeld 30 leerlingen hier een paar meer, daar een paar minder waren zoowat regel. Hoe prettig was het werken in zoo'n klas. Er kon een vrije, ongedwongen verhouding zijn tusschen onderwijzer en leerling. Er echoot nog eens een oogenblik over om een zwakke leerling een extra-beurtje te geven. Was een leerling korter of langer tijd ziek ge weest, d.-,n was er nog eens gelegenheid om zoo'n lee ing nog eens een beetje extra hulp te verleenen om te voorkomen, dat hij bij de narigheid van 't ziek zijn, straks ook nog de narigheid kreeg van te blijven zitten, want op onze volksscholen kunnen immers geen extra-lessen betaald worden en dat hoefde dan ook niet. Jantje of Mariet/e werden, ter wijl de andere leerlingen hun werk maakten, nog eens eventje geholpen met wat. in zijn of haar afwezigheid behandeld was; soms nog eens eventjes na schooltijd een flinke beurt en de patient was weldra weer met de klas gelijk. Hoe geheel anders is het nu! Wat vroeger regel was, is nu uitzondering en wat vroeger heelemaal niet bestond, is nu regel. Een klasse van minder dan 30 leerlingen is een uitzon dering en waar ze nog bestaat, is ze zoo mo gelijk gecombineerd met een andere klasse, zoodat het leerlingenaantal in 't lokaal, dus voor rekening van een onderwijskracht toch de 40 overschrijdt. Wat is 't gevolg van deze groote klasren? In de eerste piaats, dat de gezellige, vrije om gang van vroeger met de leerlingen heeft moe ten plaats maken voor een veel strenger systeem. Om zoo af en toe eens een praatje te maken, nu eens met den een dan met den ander, om eens iets gewaar te worden om trent het innerlijk zijn of omtrent huiselijke omstandigheden dus eigenlijk een stukje meeleven met de leerlingen, wat den omgang zooveel intiemer deed zijn daar is natuur lijk geen sprake meer van. En wat zijn de re sultaten voor het onderwijs? Die moeten er natuurlijk noodwendig onder lijden. Al is de onderwijzer ook nog zoo van goe den wille, hij kan de leerlingen niet op het zelfde peil brengen als vroeger. Onder 43 of meer leerlingen zitten natuurlijk meer zwakke broeders dan onder 32. Vroeger was er, zoo als boven gezegd is, nog wel eens tijd om zoo'n zwakke leerling wat bij te werken, daar is nu natuurlijk geen sprake van én omdat de overige 40 of meer alle aandacht van den on derwijzer vergen èn omdat het er nu niet een enkele is, maar een stuk of wat. Het aantal zittenblijvers zal belangrijk vergroot worden. En de eindresultaten zullen belangrijk minder zijn dan vroeger. Voor onze opleidingsscholen gelden al deze bezwaren eveneens, misschien in nog erger mate. Ik weet wel, de betrokken leerkrachten zullen hun uiterste best doen de leerlingen met dezelfde hoeveelheid parate kennis naar het toelatingsexamen te zenden als vroeger en dat zal hun bij de vluggen ook wel geluk ken, maar aan de minder vluggen zullen ook zij minder tijd kunnen besteden dan vroeger. Toch zullen ook van deze nog wel enkele, mis schien wel de meeste slagen het toeval speelt immers nog altijd bij het toelatings examen een groote rol maar het aantal zit tenblijvers in de le klasse van H. B. S. of Gymnasium zal heel wat grooter worden. 't Noodzakelijk gevolg zal vroeger of later moeten zijn een verlaging in ieder geval een verandering van de eischen van toelating. Maar waar vooral deze groote klassen een ramp voor zijn? Dat is voor onze kleintjes, onze eerste klassertjes. Stel je voor zoo'n klasse van 40 of meer van die kleine peuters Alle bovengenoemde bezwaren gelden in veel sterker mate voor deze beginnelingen. Hier is 't immers nog meer noodzakelijk dan in een hcogere klasse een kind eens afzonderlijk te helpen, maar waar moet de onderwijzeres nu den tijd vandaan halen. Vooral hier zullen veel meer zittenblijvers komen dan vroeger. NIEUW LEVEN. De geheel-onthouders tooneelvereeniging „Nieuw Leven" opent op Woensdag 10 en Donderdag 11 October het speelseizoen met de opvoering van „De vliegende Feeks", een blijmoedig spel in drie bedrijven door Ben van Eysselsteyn, dat in ons blad als feuilleton verscheen Het .Zwarte Pad" wordt verbreed. Normaliseering Jan Gijzenvaart. „Het zwarte pad" in het voormalig oud- Schouten, nl. het fiets- en voetpad langs het Haarlem-veld naar Santpoort, is bij vele Haarlemmers bekend. Op zomer-Zondagen maakte menigeen er gebruik van om te ge nieten van de landelijke rust, afgezonderd van de drukke verkeerswegen. Vooral ook wanneer op de tuinen aan weerszijden van de Jan Gijzenvaart, de bloembollen bloeiden nu reeds een paar jaren geleden voor het laatst. Dit landelijk gedeelte ondergaat thans wel een groote verandering. De smalle vaart wordt nl. genormaliseerd, verbreed en meer tot een werkelijke „vaart" gemetamorfoseerd. Het zwarte pad langs de vaart wordt ver vangen door een flinke breede straat, in rechte lijn van de Delft af naar den Rijk; straatweg. Het werk, dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd, vordert al aardig. ADR. STOOPPLEIN 24 Centrale Verwarming TEL.I5597.0verveen Oliestookinrichting eu (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 6 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Liefdeles sen" van Molière. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Liefdadigheidscaba retavond voor het bouwfonds Herstellings oord Spoorwegpersoneel te Vorden. La Gaité. Raaks 13; Groot nachtfeest. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwyck. 105 uur. Cinema Palace: „Liefde engros", van Ernst Lubitsch. Op het tooneel: Caplan and Masters parodisten. 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogramma: Stan Laurel en Oliver Hardy. 2.30 en van 7 uur af doorloopende voorstelling Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 7 OCTOBER Stadsschouwburg: Hagespelers: )rAIs Ouders slapen". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Esther De Boervan Rijk: „Pension Zonneschijn'. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Henvo's revue: „Ga je lekker door de bocht?" 8 uur. Rozekruisers Genootschap. Liturgische dienst met openbare voordracht. Bakenessergr. 13. 10.30 uur. Soefi Beweging, 't Nut, Lange Veerstraat 16: Universeele Eeredienst. 11 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 8 OCTOBER Ned. Roode Kruis: Alg. vergadering. Jans straat 40. 8 uur Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwyck. 105 uur. Volksuniversiteit. Cursus: „De roman in de 20e eeuw". Bioscoopvoorste llin gen ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 6 Oct. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 12 Oct. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. H. J. M. Bartels. Apotheek Loomeyer, Bar tel j or isstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson, Park-Apotheek, Klever parkweg 13. Tel. 11793. W. P. Woutersen, apotheker. Koninginne weg 3. Tel. 12038. Haarlemsche Bestuurders- bond. De actie voor betere Werkloozenzorg. Men schrijft ons: Voor de petitionnementsactie hebben zich te Haarlem tot op heden ruim vier honderd huisbezoekers opgegeven, waaronder velt vrouwen, terwijl zich tevens een zestigtal wijkleiders opgaven. Dit zijn gegevens van eenlge organisaties. Een aantal organisaties moet echter nog zijn werkers leveren. Ook te Heemstede en Spaarndam hebbe:: zich een aantal werkers voor het petitionne ment aangemeld, zoodat het aantal werker, voor het petitionnement thans reeds de vijf honderd heeft overschreden. WINTERLEZINGEN. Vanwege den Nederlandschen Protestan tenbond en de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden zullen dezen winter weer winter- lezingen worden gehouden en wel op 9 No vember door ds. W. Mackensie, over „De nood zaak van levensleiding in onzen tijd"; op 31 Januari door dr. J. C. A. Fetter, over „De le vensbeschouwing van Albert Schweitzer" en op 1 Maart door ds. G. Westmijse, over „De botsing tusschen goud en genie in een tra gisch kunstenaarsleven. ZONDAG 7 OCTOBER 1934 HILVERSUM, 301,5 M. VARA 9.00 10.00 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.30 Toespraak v. den Alg. Ned. Mijn- werkersbond door Chr. van der Bilt. 10.45 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot m.m.v. Mi chel Gobets tenor. 11.15 Van Staat en Maat schappij door A. Pleysier. 11.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 12.00 Sluiting. AVRO 12.00 Klokkenspel en. uurslag van de St. Jacobstoren te Den Haag. 12.01 Gramo- foonmuziek. 12.30 Lunchconcert door het Om roeporkest onder leiding van Albert van Raalte. Intermezzo; Zang door Rotte's Man nenkoor o.l.v. Bernard Diamant. 2.00 Boeken halfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. „Willem Kloos. de mensch, de dichter, de kritikus' door Dr. K. H. de Raaf. 2 30 Klassiek concert door het Omroeporkest onder leiding van Al bert van Raalte. 3.15 Orgelconcert door Pierre Palla. Henk Viscil, tenor. Boris Lensky, viool. 4.30 Vroolijke klanken, gram. muziek. 4.45 Sportuitslagen van het Persbureau Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA 5.00 VARA-orkest onder leiding vanHugo de Groot. 5 30 Voetbal van den dag. 5.50 Orgelspel door Cor Steijn. 6.00 Sluiting. V.P.R.O. 6.00 Lezing: De Beweging der Vrijzinnig Hervormden in de Ned Hen- Kerk. Spr. Prof. Dr. J. Lindeboom. 6 45 Wij dingsuur in onze studio. Spr. Ds. F. Klijn. 8.00 Sluiting. AVRO 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Concertgebouw, Amsterdam, Het Concertge bouw-orkest onder leiding van Eduard van Beinum. 8.50 Radio-journaal. 9.05 Studio-con cert door Albert Sandler en zijn orkest. In termezzo Duetten door Eleanor Steil, so praan en Hall Clovis. tenor. 11.00 Dansmuziek. Roy Fox and his Band. 12.00 Tijdsein AVRO- klok en sluiting. HUIZEN, 1875 M. KRO 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoog mis uit de St. Elisabethskerk te Rotterdam. Door de vereeniging van de R.K. Zangers „Entre Nous" wordt gezongen onder leiding van Jan Verhoeven. 11.45 Causerie over het Vrouwenbondwerk door Mej. C. Bak. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 De KRO-Boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. 1.00 „De Ka tholieke Student en zijn landelijke organisa ties „Mijn ervaring van een jaar Unie-leven" door J. B. M. J. Schiphorst. 1.20 Vervolg Lunch concert door de KRO-Boys. 2.00 Godsdienst onderricht voor ouderen door D. Bont Pr. 2.30 Het KRO-orkest onder leiding van Johan Ger ritsen. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Ziekenlof uit Bloemendaal. 5.00 Sluiting. NCRV 5.00 II Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Hoog- landsoh Kerk) te Leiden. Voorganger Ds. J. Riemens Jr. 7.45 Sluiting. KRO 7.45 Voetbal uitslagen van de R. K. F. 7.50 „Mijn reis naar Appelsienenland" door Felix Timmermans. 8.15 Aansluiting met de vonrm. Dommicaner- kerk te Maastricht. 10.00 Het KRO-orkest on der leiding van Johan Gerritsen. 10 40 Epiloog door het klein koor onder leiding van Jos. H. Pickers. 11.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 12.00 Engelsche dag. Gevarieerd Engelsch concert. 12.30 Dansmuziek. 1.00 Gevarieerd concert. 1.30 Lichte muziek. 2.00 Concert. 2.30 Gevarieerd Engelsch concert. 3.00 Dansmuziek. 3.30 Lichte muziek. 4.00 Gevarieerd concert. 5.00 Engelsch concert. 5.30 Lichte muziek. 6.00 Gevarieerd concert. 7.00 Concert. 8 00 Film muziek. 9.00 Gevarieerd concert. 9.30 Dans muziek. 10.00 Gevarieerd concert met zang. 10.30 Dansmuziek. 11.00 Gevarieerd amuse mentsconcert. BRUSSEL, 484 RL I.30 Orkestconcert o.l.v. Ch. Walpot. 5.20 De- libes-concert. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Franz André 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 RL 12.20 Omroeporkest o.l.v. Franz André. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.20 Dansmuziek door de Lionel's Club o.l.v. Clabeck. 5.35 Idem. 6.20 Pianorecital door Yvonne van den Berghe. 8.20 Concert gewijd aan Borodine, door het sym- phonie-orkest. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 RI. 2.45 Omroep-symphonie-orkest o.l.v. Prof. Nikolai. 7.20 Engelsche muziek voor strijk orkest, o.l.v. Emil Reesen. 8.00 Massenetr— Saint Saens. Omroeporkest o.l.v. Emile Ree sen. 9.30 Ely Fischer Kjerulf zingt. 9.45 Cello recital door Otto Lutzht. 10.05 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. II.20 Pleinconcert door Militair orkest in Dresden. l'2.35 Het Dresdener Philharmonie o.l.v. Paul van Kempen. 5.50 Orkestconcert o.l.v. Heinrich Steiner. HAMBURG, 332 RL 12.20 Orkestconcert o.l.v. Richard Liesche. Tgv. het Bachfeest in Bremen. 2.20 Volksliede ren. 3.20 Vroolijk programma. 6.20 Karl Heinz Ahrens, piano. 9.50 Het Willie Wende-dans- orkest. KEULEN, 456 RL 6.20 Soldatenliederen en 'blaasmuziek. 8.50 Egbert Grape speelt piano. 9 50 Gramofoon muziek. 10.50 Dansmuziek. Het West-Duitsche kamerorkest. DAVENTRY, 1500 M. 12.50 Concert van North Regional. 350 Eugene Pini en zijn Tango orkest. 6.20 Het New Londen Trio. 7.55 Orgelrecital. 9 20 Leslie Jeffries en zijn orkest. PARIJS Poste Parisien 313 RL 7.45 Gramofoonmuziek. 8.10 Ged. uit de Bar bier van Sevilla. 9.10 Music Hall programma. Orkest o.l.v. Georges Balay. PARIJS Radio 313 Rl. 12.40 Gewijde muziek. 1.50 Mireille, opera van Gounod. 8 20 Gevarieerd programma. MILAAN, 369 RI. 4.35 Populair concert. 8.05 Militair concert» RORIE, 421 RL 4.20 Vocaal- en instrumentaal concert. 5.40 Gramofoonmuziek. 8.05 La farsa amorosa, opera van Riccardo Zandonai.. WEENEN. 507 RI. 11.10 Weensche symphonieorkcst o.l.v. Karl Auderieth. 12.20 Omroeporkest. 4.25 Blaasmu ziek. 6.20 Friedrich Schorr, bariton: 7.00 Der Zigeuner baron van Joh. Strauss. 10 10 Kamer muziek. 11 00 Gevarieerd programma. WARSCHAU. 1345 RL 2.35 Liederen. 7 20 Orkestconcert, 8.20 Vroo lijk orogramma. 9.50 Dansmuziek. 10.25 Idem. BFRORIUNSTER. 540 RL 11.20 Bizetconcert door het omroeporkest o.l.v. Hermann Hoffmann. 3.20 Dansmuziek door Frank Fox' orkest. 6.25 Gramofoonmu ziek. 8.30 Gevarieerd programma. KONINGSTR.27, TELEf OON14ÖO» Officieel PHILIPS REPARATEUR RIAANDAG 8 OCTOBER. HILVERSUM 301,5 M, AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok: 8.01 Och tendmuziek; 10.00 Tijdsein AVRO-klok; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Muziek ter nabetrach ting; 10.30 Mevr, Marie Holtrop draagt voor; II.00 Orgelconcert door Piet van Egmond; Jr. m. m. v. mej. Regina Tuiniga; 12.00 Tijd sein AVRO-klok: 12 01 Lunchconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep, met tusschenspel van gramofoonmuziek; 2.15 Luchtige klanken. (Gramofoonmuziek); 3.00 Voordracht door Kommer Kleijn; 3.30 Gra mofoonmuziek; 4.00 Rustpoos voor het ver zorgen van den zender: 4 15 Gramofoonmu ziek; 4 30 „Reportage uit Filmcabines"; Cau serie door Max Tak: „Drie musiceerende films van de Metro Goldwijn Mayer"; 5.30 Concert door Tuschinski's Select Salon Or kest o.l.v. Max Tak: 7.00 Sollstenconcert door Aline van Barentzen. plano; Emile de Vlieger, cello; 7.30 Dr. Jan Walch „Het nieuwe too- neelseizoen"; 8.00 Tijdsein AVRO-klok: 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias: 8.05 Concert door Albert Sandler en zijn Orkest; 9.25 Ra- dio-tooneel. Serie „Bloemen uit eigen tuin" III. Studio-opvoering van „Gewoontenrecht", hoorspel in een bedrijf door Luc. Willink. Spelieiding Kommer Kleijn; 10 00 Concert door het Omroeporkest o.l.v, Nico Treep; Ravelli bas-bariton; 11.00 Nieuwsberichten van het persbureau Vaz Dias; 11.10 Aanslui ting van de „Tabaris Dancing" den Haag: Dansmuziek door de radio-band van Robert de Kers; 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting HUIZEN 1875 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert: 10.30 Morgendienst door Ds. Jhr. J. L. A. Mariens van Sevenhoven; 11.CO Lezen van Chr. lectuur „De Boschmannetjes" van D. Hogenbrik Jzn.: 11,30 Zangplaten; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmu ziek; 1230 Het Amsterdamsch Salon-orkest onder leiding van D. H. Ph. Kiekens: 2.00 Uit zending voor scholen, Ds. F. C Meyster „Bo- nifacius"; 2.35 Gramofoonmuziek; 2.45 Wen ken voor de keuken door mevr. M. Adria Mer- ckens „We bakken meer": 3.15 Cursus knip pen en stofversieren3 45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing door Ds. H. A. Wiersinga; 5.00 Gramofoonmuziek: 5.15 Concert! 6 30 Vragenuurtje; 7.00 Politieberichten en Nel. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren": 7.30 Vragenuurtje: 8 00 Alfred Coretot piano speelt, 8.15 Een Amsterdamsch knapenkoor onder leiding van Hubert Cuypers; 9 00 K. Lanter- mans „Folklore en de leek"; 9,30 Vaz Dias; 9.40 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Lu- thersche kerk, Kloveniersburgwal, Amster dam; 10.40 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7,35 Poolsche avond. Accordeonspel door D. Hirschler; 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis; 8.40 Vervolg concert; 9.40 Poolsch symphonie concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. Edmond Perbal, violist; 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert: 7.35 Gramofoonmuziek; 10.30 Gramofoonmuziek BRUSSEL 322 M. I.30 Gramofoonmuziek: 5.40 idem: 7.05 idem; 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Paul Ga- son; 9.20 Orkestconcert o.l.v. Karei Walpot; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 361 M. II.20 Strijkorkest o.l.v. A. Bendix; 2.50 Mo- gens Hansen's instrumentaal ensemble; 8 50 Het omroeporkest o.l.v. E. Reesen speelt frag menten uit operettes van Kalman en Lehar; 9.35 Het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen: 10.20 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 3.20 Het kleine omroeporkest van Konings bergen o.l.v. Euger. Wilcken; 5.50 Vroofijk programma 'gr. pD; 8.20 Gevarieerd pro gramma: 9.50 Kamermuziek. HAMBURG 332 M. 12 20 Gramofoonmuziek; 6 20 Gevarieerd programma: 8.20 ..Credo" uit de ,.„Hohe Mes- se" van Bach; 10.20 Het omroeporkest o.l.v. Gerhard Maasz speelt hedendaagsche popu laire Duitsche muziek. KEULEN 456 M. 3.20 Concert m.m.v. Friedrich Eugen Engels, tenor: 6.50 Schrammelmuziek; 8.20 Het groo te orkest o.l.v. Otto Julius Kiihn speelt onbe kende werken van Tsjaikowsky; .50 Populaire gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 1.20 Het Northern Studio-orkest o.l.v. T. H. Morrison; 5.35 Het B.B.C. Dansorkest o.l.v. Henry Hall; 10.20 Het B.B.C. orkest (afd. C o.l.v. Julius Harrison: 11.35 De Grosvenor House Dance Band o.l.v. Sydney Lipton. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek; 7.57 idem; 8.10 idem 9.10 Concert; 9.35 Kamermuziek; 10.15 Hot Jazzmuziek (gr. pl.) PARIJS (Radio) 1648 M. 12.20 Populair concert o.l.v. Victor Pascal; 8.20 Kamermuziek; 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Populair concert; 9.05 Kamermuziek. ROME 421 M. 4.20 Vocaal- en instrumentaal concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 9.20 Gevarieerd program ma. WEENEN 507 M. 4.35 Gramofoonmuziek; 7.05 Populair con cert door het omroeporkest o.l.v. Josef Holzer; 3.50 Pianorecital door Dr. Pau! We!n«""-ion; '110 .T"7-7;»rni7<oV; 1120 G^O mof""""- WiP3CH.AU 1345 M. 3 05 SalonorVp^t: 4.20 Z-wvoord^iclV7 20 Populaire muziek door het omroeporkest: 9.30 Concert; 9.35 Melodieén uit films. 10.25 Dans muziek. BEROMÜNSTER 540 M. 3.20 Kamermuziek door het omroepkwartet, 4 20 Low Skaya zingt; 7.10 Het omroeporkest o.l.v. Hermann Hofmann; 8.30 Brahmsconcert door het omroeporkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9