ONZE EERSTE KLASSERS IN DEN STRIJD DE UITSLAGEN. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS RESERVE 1E KLASSE MAANDAG 8 OCTOBER 1934 HASRLEM'S DAGBLAD De la Mar (Haarlem) iHiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiinniiiinuiHiiiiuiiiiiiiiniiiinuiiiiiiHiuiiiiiiDDiiniiiiiniiiiiiKin iiiiiriiiiinitiiiiiiiiii!ii:iiii;iiniiiMiiiiiiiiiii!im^ De wedstrijd V.S. V. - H.F.C. door de Umuidenaren met 5-1 gewonnen. H. F. C. op de onderste plaats. Haarlem behaalt bij haar eersten thuis wedstrijd een fraaie 4-0 overwinning tegen D. F. C. R. C. H. lijdt wederom een nederlaag. De Stormvogels hebben ook tegen Excelsior geen succes. mm U. de Wolf (V. S. V Haarlem-D. F. C. (4-0) Zooals we reeds in onze programma-be spreking in ons nummer van Zaterdag voor spelden, hebben de roodbroeken eindelijk hun vrienden op een overwinning onthaald en daar dit tevens de eerste thuiswedstrijd was, was de vreugde heel groot. Het werd zelfs een 4—0 overwinning tegen het nog ongeslagen D. F. C. Weliswaar hadden de Dordtenaren een tegenpuntje wel verdiend, maar alle toeschouwers zullen het er stellig over eens zijn, dat aan Haarlem de twee punten ten volle toekwamen. Daarvoor hebben de elf roodbroeken al hun krachten gegeven. Ter elfderure moest er nog een wijziging in het elftal gebracht worden omdat Van Gooi (die juist als re serve voor het Zwaluwen-elftal gekozen is) in de wedstrijd tegen Sparta zóó geblesseerd was, dat hij niet mee kon spelen. In zijn plaats werd Goedhart opgesteld. Deze heeft uitstekend gespeeld. De linkerwing Mijnders- Ruisch, die voor gevaarlijk gold, werd vol komen door De la Mar en Van den Berg in bedwang gehouden en Voogd heeft zijn doel weer op de gewone wijze verdedigd, dus: uitstekend. Het was een pittige, bijzonder vlugge wed strijd, die door circa zevenduizend personen werd bijgewoond. Het veld bleek tengevolge van de neerslag heel glad te zijn, waardoor nogals eens glijpartijen voorkwamen. Het samenspel kwam daardoor niet altijd tot zijn recht. Het werd een zware wedstrijd, waarin veel van de krachten der spelers gevergd werd. D.F.C. is volledig. Kammeijer wint den toss. Punt trapt dus voor D.F.C. af. Onmiddel lijk blijkt, dat de Dordtenaren groote plannen hebben. Zij gaan dadelijk tot den aanval over. zoodat de Haarlem-achterhoede al spoedig kan toonen wat zij waard is. Dit heeft zij ongetwijfeld gedaan. De D. F. C.- voorhoede heeft dit tot haar nadeel onder vonden. Punt werkt zich door de verdediging heen, maar zijn schot belandt in het zijnet. Pan opereert de Haarlem-voorhoede voor het Dordtsche doel, doch ook hier weten Litz en Beekhuizen voorloopig wel raad met de aanvallen. Hoewel Smit terdege wordt bewaakt, weet hij toch steeds in combinatie met Kam. meijer gevaarlijke aanvallen op te zetten, terwijl van Polanen door enthousiast wer ken de noodige verwarring in de Dordtsche achterhoede sticht. Een hoekschop op het D.F.C.-doel, goed door Van Polanen voorgezet, wordt door Smit mooi via de bovenlat ingekopt (10). Hoewel Haarlem in de meerderheid is, on derneemt ook de Dordtsche voorhoede toen verschillende snelle aanvallen, maar de vleugel MijndersRuisch heeft een moeilijke taak tegen De la Mar, die evenals Van den Berg uitstekend speelt. Toch scoort Punt bijna den gelijkmaker, maar Vreeken redt de situatie heel mooi op het laatste oogen- blik. Met 10 voor Haarlem gaat de rust in. Dadelijk na de rust wordt weder door beide partijen enthousiast aangepakt, Reeds de eerste aanval van Haarlem brengt gevaar voor het D.F.C.-doel als Kasteel den bal laat vallen, maar hij weet zich toch nog te her stellen. Een volgende Haarlem-aanval wordt D.F.C. noodlottig. Iseger geeft een afgemeten voorzet en De Winter brengt met een mooien kopbal den stand op 20. Door buitenspel gaan enkele Haarlem- aanvallen verloren, maar als De la Mar bij een worsteling den bal voor doel plaatst is het Van Polanen, die nummer drie scoort (3—0). Kort hierop wordt een goede voorzet van Iseger door Kammeijer ingekopt (40). D.F.C. is nu geslagen. Zij tracht alsnog de eer te redden. Een hard schot van Punt stopt Voogd uitstekend. Mijnders krijgt nog een kans. maar hij schiet naast. Een goed schot van De la Mar wordt door Kasteel uit den bovenhoek gegrabbeld. Er volgt nog een mooie aanval van Haar lem. Kammeijer scoort met een kopbal, maar dit doelpunt wordt door scheidsrechter Van der Spek wegens buitenspel geannuleerd. De roodbroeken hadden het volgende elf tal: Voogd, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Goedhart, Vreeken, Iseger, De Winter, Van Polanen, Smit Kammeijer. R. C. H.-Feijenoord (2-4) Een spannende, hoogst interessante wed strijd, waarin Feijenoord met 42 als over winnaar te voorschijn kwam. Het loopt de Racing niet bepaald mede. Met een tikje geluk had de ruststand 21 of 3—1 in het voordeel van R.C.H. geweest kunnen zijn. Thans werd met 1—1 gedraaid. Intu^chen heeft R.C.H. getoond over een zeer benoorlijk team te beschikken, dat met ernstigen wil en na voldoende ingespeeld te zijn, een zeer behoorlijk figuur zal slaan. De verdediging was, enkele oogenblikken uitgezonderd heel goed, al zouden we van Kos nu en dan wel beter werk mogen verwachten. De voorhoede, waarin ditmaal v. d. Horst als midvoor wel zeer goed speelde, mag er even eens zijn en zal zeker nog wel van zich doen spreken. Vooral voor de toeschouwers was het prettig, dat de geroutineerde Krom weer meespeelde. Hij bleek het nog lang niet verleerd te zijn. Feijenoord was misschien in tactisch opzicht een ietsje sterker, in technisch opzicht stak zij zeker niet boven R.C.H. uit. De Rotterdammers werden in dezen wed strijd wel door het geluk begunstigd; zij dan ken daaraan zelfs hun overwinning. Even als bij R. C. H. waren ook bij Feijenoord geen speciale uitblinkers. De beide elftallen sloten (om nog eens een ouden term te gebruiken) als een bus. Het talrijk opgekomen publiek is getuige geweest van een wedstrijd, spannend en fraai. De leiding berustte bij ir. Boeseker. Precies op tijd liet de scheidsrechter de vol gende elftallen aantreden: R.CJi. Kos, Pre vost Sr.. Krom, Berg, Ruis, Prevost Jr., v. d. Meulen, Houkes, v. d. Horst, Martin, Hartendorp. Feijenoord: Burg. B. Pauwe, Barendregt, Vrauwdeunt, Linse. Van Ooyen, van Heel, J. Pauwe, Wursten, Bul, Van Male. Feijenoord heeft den aftrap, doch R.C.H. neemt het eerst het initiatief tot den aanval, wat in de eerste minuut reeds tot een doelpunt leidt door Van der Horst, die een goed van rechts aangegeven bal, onjuist beoordeeld door de Rotterdamsche achterhoede, met een mooi schot in een doelpunt omzet. (10). De vreugde is echter van korten deur, want na een minuut maakt Barendregt, uit een af gemeten center van Vrauwdeunt reeds gelijk (1—1). Daarna volgt een zeer interessante partij voetbal, waarin beide doelen nu en dan in ge vaar verkeeren. R.C.H. is echter absoluut het gevaarlijkst; zij brengt het Feijenoord-doel herhaaldelijk in gevaar. Tot tweemaal toe wordt binnen het beruchte gebied hands gemaakt, zonder dat de scheidsrechter het ziet, wat hem van de zijde van het publiek op een fluitconcert te staan komt. De achterhoeden houden stand; de rust komt met 11. Na de hervatting heeft Feijenoord al spoe dig succes als een trap van Burg, na een cor ner in den uitersten hoek van het R.C.H.-doel verdwijnt. Na ongeveer een kwartier spelen maakt Ba rendregt onverwacht het derde doelpunt (13) R.C.H. geeft zich desondanks niet gewon nen; hoewel Feijenoord zich wat meer op ver dedigen toelegt, komt v. d. Horst toch eenmaal vrij voor den goal; hij brengt met een goed schot de score op 23. Er schijnt weer eenige spanning te zullen komen, doch uit een ver naar voren gespeel den bal ziet Vrauwdeunt kans nogmaals Kos te passeeren (24). Met dezen voorsprong blijkt Feijenoord veilig te zijn, ondanks alle verwoede pogingen van de Racing om den achterstand te verkleinen. De laatste minuten verstrijken verder zonder veel spanning; met een gelukkige overwinning verlaten de Rotterdammers het strijdperk. V. S. V.-H. F. C. (5-1) Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, waarbij het spel der H. F. C.'ers voor dat van V. S. V. niet behoefde onder te doen. Vooral in het eerste kwartier liepen de H. F. C.'ers bepaald hard van stapel en speelden zij een fijn berekend spel, waarbij het plaat sen van den bal zoo goed was afgemeten, dat geen enkele ploeg hun dit zou verbeteren. Na de rust bleek echter dat de H. F. C.-spelers voor de rust te veel van hun krachten had den gevergd. Zij speelden toen stukken min der. Het gewijzigde V. S. V.-elftal, waarin de Vries en H. de Wolff ontbraken, heeft een uit stekenden wedstrijd gespeeld en zonder aan de overige spelers ook maar wat te kort te willen doen kunnen we gerust zeggen dat Hillekamp, Sterk en de Wolf de uitblinkers waren. Den Boer voldeed op de spilplaats zeer goed, terwijl Van Osch op de rechtshalf plaats zeer goed werk verrichtte. Bij H. F. C. waren voor de rust Hoek en Twisk de uitblin kers. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt stellen de elftallen zich alsvolgt op: V. S. V. Michel, Van Zutphen, Van der Griendt, Van Osch, den Boer. Hillekamp, Van der Lugt, de Koning, U. de Wolf, Sterk, Kruiswijk H. F. C.: Hagenaar, Van Baasbank, Höck, Koper, Twiss, Denijs, Kruijer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel. v. d. Togt, De eerste verrichtingen der H. F. C.'ers zijn uitstekend en spoedig volgen eenige zeer goed opgezette aanvallen op het V. S. V.-doel. Hóek haalt den bal bij een voorzet fraai ach terover, waarbij het leer juist naast gaat. Na dat de voorhoede van V. S. V. een bezoek aan de H. F. C. veste had gebracht, waarbij De Wolf den bal tegen Dorsman aan schiet en deze daardoor den aanval stuit, gaat H. F. C. er weer met het leder vandoor. Hage naar geeft een mooien voorzet, die prachtig door Hoek wordt ingekopt (01). Dit doelpunt geeft H. F. C. het noodige zelfvertrouwen: vooral Twiss blijkt voor v. d. Griendt een lastige tegenstander te zijn. Her haaldelijk zijn beiden in een duel gewikkeld, waaruit zij om beurten als overwinnaar te voorschijn treden. V. S. V. ziet bijtijds het ge vaar in en stuk voor stuk geven de spelers zich voor wat zij waard zijn. De Wolf wacht voorloopig tevergeefs op een gaatje in de verdediging van H. F. C. Dorsman en P. Jongeneel bewaken hejn streng. Sterk zet met lange centers steeds Kruiswijk aan het werk: deze speler plaatst den bal herhaaldelijk goed voor het H. F. C.-doel. Den Boer op de spil plaats zorgt voor een goede spel verdeeling. Als hij den bal naar Kruiswijk plaatst, zet deze wederom goed voor. Sterk geeft door naar de Wolf, welke v. d. Togt geen kans geeft. 11. Het spel blijft zich snel heen en weer bewegen. Michel en v. d. Togt moeten voortdurend handelend optreden. Höck schiet eenige malen rakelings langs en eenmaal juist in de handen van Michel. Een goede voorzet van v. d. Lugt vangt De Wolf op en onhoudbaar voor v. d. Togt geeft hij V. S. V. de leiding (2—1). H. F. C. geeft het geenszins op en juist als de rust aanbreekt, krijgt Höck de kans van den dag, welke hij echter op onbegrijpelijke wijze voorbij laat gaan. Na de rust geeft H. F. C. lang niet zoo goed partij als daarvoor. De H. F. C.'ers krijgen dik wijls geen voet aan den grond. Vooral de voorhoede van V. S. V. toont zich dan op haar best. De wijze waarop v. d. Lugt het derde doelpunt scoorde was buitengewoon, v. d. Togt had bij dit doelpunt geen schijn van kans. Slechts enkele minuten later doet Sterk we derom het net met een formidabele kei tril len (41) Sporadisch brengt de H. F. C. voorhoede het nu tot Michel. De meeste keeren hebben Van Zutphen en Van der Griendt het gevaar afgewend. Eenmaal heeft H. F. C. toch wer kelijk geen geluk, als de geheel niet opgeval len Koper buiten bereik van Michel den bal tegen de lat kopt. P. Jongeneel moet dan uit vallen. Enkele minuten vóór het einde weet Wolf den stand op 51 te brengen. Voor het spel dat H. F. C. voor rust te zien gegeven heeft, had zij een beter resultaat verdiend, al dient gezegd, dat V. S. V. de overwinning volkomen verdiende. Excelsior-Stormvogels (1-0) Wederom heeft Stormvogels het niet tot een overwinning kunnen brengen, maar thans kan de schuld niet ten volle op de voorhoede wor den geschoven, daar deze linie dezen middag drie doelpunten gescoord heeft. Stormvogels trof het echter met de leiding al bijzonder slecht, daar scheidsrechter Van der Meer zulk een slechten kijk op buitenspel had, dat hij alle drie doelpunten ongeldig verklaarde. Boven dien wende hij 10 minuten voor het einde aan Excelsior een penalty toe, wat een buitenge woon zware straf mocht heeten voor de over treding, die Haak Jr. beging, vooral wanneer we vergelijkender wijs te werk gaan en een paar overtredingen van dezelfde soort, die tegenover Van der Steen en Ketting begaan werden, onder de loupe nemen. Men was dan ook in het Stormvogels-kamp buitengewoon ontevreden over de leiding. Zooals uit het eene doelpunt, dat bovendien nog uit een penalty gescoord werd, reeds ge concludeerd kan worden, is de Stormvogels verdediging ook dezen keer weer in goeden vorm geweest. Op het gladde, doch overigens goed bespeelbare terrein, stonden de gebroe ders Haak solide te backen. Haak Sr. stond tegenover het gevaarlijkste deel van den Excelsior-aanval, n.l. de wing Manssen— Niehoff, maar hij was toch uiterst lastig te pas seeren. En dan bevestigde Hollenberg den goeden indruk, dien wij reeds van hem had den n.l. dat hij een doelman met veel capa citeiten is. Ook de middenlinie spec'., e een nuttige partij. Vooral Fijen toonde weer welk een uit nemend voetballer hij toch is. Maar ook Tol mag met eere genoemd worden. Weinig had het nog gescheeld, of hij had uit een vrijen trap gescoord. Vrij zwak was ook dezen keer de voorhoede nog. Wey toonde zich ook nu nog niet den man, dien Stormvogels in haar aanval zoo broodnoodig heeft. Voorts was De Waard weer zeer zwak; wan neer de elftalcommissie dezen speler zou ver. vangen, zouden we ons zulks volkomen kun nen indenken. Dat voorts het experiment met Van der Steen als midvoor geslaagd mag heeten, zou den we niet willen beweren, doch een be paalde tegenvaller was het ook niet. Ketting speelde beter dan we den laatsten tijd gewend waren en Van der Kuyl heeft zijn wederopneming gerechtvaardigd. Zooals reeds gezegd, moet Excelsior's aan val het van den linkerwing hebben. Bouter is een stevige doorzetter, doch daarmee had hij bij de Haken weinig succes. In de midden linie dienen Vjin Baaien en Andernach ge noemd. Over het geheel is de strijd vrij gelijk op èn neer gegaan. Om beurten moesten de achterhoeden in actie komen. De Rotterdamsche voorhoede toonde zich over het geheel agressiever en schotvaardiger. wat o.m. blijkt uit de vrij vele hoekschoppen, die zij kreeg te nemen en het meerdere werk, dat Hollenberg had te verrichten. Zooals reeds gezegd, was deze weer in heel goeden vorm; vooral zijn uit de lucht grijpen van hooge ballen trok terecht de aandacht. In de eerste helft scoorde Wey een der drie ongeldig verklaarde doelpunten, daarna volg den Van der Steen en Ketting zijn voor beeld. Tien minuten vóór het einde kende de scheidsrechter aan Excelsior een penalty toe. Niehoff plaatste den bal onhoudbaar voor Hollenberg in het net (10). Stormvogels wijzigde haar elftal. Haak Sr. verhuisde naar de voorhoede. Tol naar de ach terhoede en Wey naar de middenlinie. Hier voelde deze zich direct veel beter thuis. Stormvogels deed nog eenige vinnige aanvallen, doch de versterkte Rotterdamsche defensie hield tot het einde stand, zoodat Stormvogels deze rijkelijk forsche ontmoeting met 1—0 verloor. De elftallen waren: Excelsior: Lindemans, Achterberg, Hoogesteeger, Van Baaien, Smaal, Andernach, Tobras, Stolk, Bouter, Niehoff, Manssen. Stormvogels: De Waard, Ketting, v. d. Steen, Wey, v. d. Kuyl, v. d. Velde, Fijen, Tol. Haak Jr., Haak Sr., Hollenberg. Stormvogels 2Blauw Wit 2 Z. F. C. 2Zeeburgia 2 H. F. C. 2—R. C. H. 2 3—7 1—2 2—6 Reserve le klasse: H. B. S. 2Feijenoord 2 D. H. C. 2—C. V. V. 2 AFDEELING I. Reserve 2e klasse A: S. V. V. 2Hermes-D.V.S. 2 Ajax 3—K. F. C. 2 1—1 A. D. O. 2Xerxes 2 Eerste klasse: H. R. C. 2—V. S. V. 2 1—0 Sparta 2—Excelsior 2 R. C. H.Feijenoord 2—4 W. M. S. 2—West Frisia 2 2—2 XerxesA. D. O. 1—5 W. F. C. 2Alcmaria Victrix 2 3—2 AFDEELING UI. V. S. V. H. F. C. 5—1 V. V. A. 2—T. O. G. 2 2—3 Eerste klasse: OvermaasD. H. C. 6—3 Reserve 3e klasse A: Enschedesche Boys—A. G. O. V. V. U. C.—Ajax 0—0 Q. S. C. 2—Z. V. V. 2 2—2 HeraclesP. E. C. Tweede klasse A- Alcmaria Victrix 3—Assendelft 2 9—1 Z. A. C.Vitesse O. V. V. O.—Hercules 6—2 W. F. C. 3—Helder 2 2—4 Go aheadTubantia A. F. C.Hilversum 1—3 Hollandia 2Z. F, C. 3 1—1 Wageningen—Enschedé Alcmaria VictrixB. F. C. 3—0 Tweede klasse A: O. S, V.—Blauw Wit 4—3 AFDEELING II. Hengelo—Rigtersbeek D. O. S.Kinheim 4—3 Eerste klasse: PhenixZwolsche Boys Tweede klasse B: D. W. S.—Z. F. C. 0—1 Robur et VelocitasBorne T. O. G—W. F. C. 1—7 ExcelsiorStormvogels 1—0 G. O. L. T. O.—K. H. C. ZeeburgiaBloem endaal 't GooiVelox 7—3 HaarlemD. F. C. 4—0 Tweede klasse B: 2—1 K. F. C.Sparta 2—0 QuickBe Quick Z. V. V.—E. D O. 3—2 Hermes-D.V.S.H. B. S. 1—0 RhedenTheole West FrisiaDe Spartaan 2—4 Tweede klasse A- Arnhemsche BoysW. V. C. Derde klasse B: QuickEmma 0—1 ZutphaniaN. E. C. De ZeemeeuwenHalfweg 2—2 B E. C.—H. V. V. 3—1 S. D. Z.—W. M. S. 2—1 UnitasD. C. L. 4—0 AFDEELING IV. Z. R. C.—D. W. V. 1—5 U. V. V.Fortuna 4—2 Eerste klasse: O. D. E.—A. P. G. S. 1—1 C. V. V.—Alphen 5—3 L. O. N. G. A.—Willem II PurmersteijnD. J. K. 3—1 Tweede klasse B: M. V. V.—N. O. A. D. Vierde klasse B: R. F. C.—V. D. L. 3—3 P. S. V.—N. A. C. ZaanlandiaRivalen 1—3 De HollandiaanGouda 0—0 JulianaBleijerheide VerkadeWestzaan 2—3 OlympiaS. V. V. 2—4 B. V. V.Eindhoven Zilvermeeuwen--E ;rwijk 2—4 O. D. S.—Hoek van Holland 5—2 Meervogels—Q. S. C. 3—1 NeptunusSteeds Hooger 4—1 AFDEELING v. Vierde klasse D: Derde klasse A: Eerste klasse: AvantiT. D. O. 2—0 AlphiaLaakkwartier 1—2 G V. A. V.—Veendam Lipperda—T. H. B. 44 De KennemersSchoten 5—1 FrisiaBe Quick Reserve le klasse: R. V. C.Hillegom 4—1 LeeuwardenAchilles Ajax 2—Hilversum 2 7—2 L. F. C.Celeritas 2—4 SneekFriesland E. D. O. 2—Haarlem 2 3—2 Hillinen—Zandvoort 2—10 .Velocitas—H. S. C. 5—3 5—3 1—0 2—3 3—4 4—1 2—0 1—1 5—0 0—2 4—1 5—4 1—3 1—2 2—3 3—0 1—1 5—3 2—0 4—1 2—2 2—1 4—0 3—2 2—2 3—2 3—2 7—1 Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: R. C. H—V. U. C. FeijenoordXerxes A. D. O.—V. S. V. H. F. C.Overmaas D. H. C.Ajax AFDEELING II. Eerste klasse: D. W. S.—Hermes-D.V.S. Z. F. C.Excelsior StormvogelsHaarlem D. F. C.—K. F. C. SpartaH. B. S. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de eerste klas wedstrijden van Zaterdag luiden als volgt: BirminghamPortsmouth 21 EvertonChelsea 32 Grimsby TownAston Villa 51 HuddersfieldWolverhampton W. 41 Manchester CityBlackburn Rovers 33 Preston North EndDerby County 01 Sheffield WednesdayLiverpool 41 Stoke CityArsenal 22 SunderlandMiddlesbrough 11 Tottenham HotspurLeicester City 22 West Bromwich Albion.—Leeds United 6—3 Hermes-D. V. S.—H. B. S. (1—0) Voor de rust was het, ondanks de gladheid, welke aan de techniek van de spelers hooge eischen stelde, een aantrekkelijke wedstrijd tusschen twee snelle elftallen, die beurtelings in den aanval waren. Hechte verdedigingen sloegen die aanvallen echter af, in het bijzon der weerden zich daarbij de doelmannen Mul en Beun uitstekend. Uit een voorzet van De Jong, die met zijn snelheid Vermetten ver raste, kopte van Oort schitterend den bal langs Mul. Dat gebeurde na 20 minuten (1—0). Het zou het eenige doelpunt blijken te zijn. Aan beide zijden werden een paar kansjes ge mist, vooral na de rust. Toen was de wedstrijd minder attractief omdat H.D.V.S. al vrij gauw inzag, dat stug verdedigen haar de beste kans op de overwinning bood. De Schiedamsche verdediging liet zich dan ook in dezen strijd niet passeeren. OvermaasD. H. C. (63) Al spoedig na het begin slagen de Delftenaren er in de leiding te nemen. Van Nellen lost een hard schot, dat keeper Van Genderen stopt. Hij werkt het leder weg, doch de toestormende Buyink kogelt hierop hard in (01). Van der Geer slaagt er tenslotte in den gelijkmaker te scoren. Uit een goeden voorzet van Zoutewelle schiet Westerink hard in, doch de Delftsche doelman stompt het leder het veld weer in. Van der Geer vangt den bal op en schiet on houdbaar in (11). Nog geen minuut later neemt Overmaas de leiding. Bij een corner op het Delftsche doel schiet Westerink hard in (21). Onverwacht maakt Buyink het leder vrij. Hij onderneemt een solo-ren en schiet den gelijkmaker in (22). Nog voor het einde der eerste helft wordt de Rotterdamsche doelman verrast door een als voorzet bedoeld schot van v. d. Sloot (23). In de tweede helft krijgt de strijd al spoedig een ander aanzien. Overmaas neemt lang zamerhand de leiding volledig in handen; na ongeveer 10 minuten brengt Zoutewelle de nartijen opnieuw op gelijken voet (33). Her haaldelijk wordt de Delftsche achterhoede door de Rotterdamsche aanvalslinie overweldigd; achtereenvolgens voeren Zoutewelle, Jongkrijg en Westerink den stand op tot 63. K. F. C.—Sparta (2—0) De thuisclub verscheen met drie invallers in het veld. Na ;n korte periode van overwicht van de Rotterdammers, gingen de gastheeren tot den aanval over. Hille geeft zijn club na dertig minuten de leiding (1—0). Even later was het Blij, die den voorsprong vergrootte tot 20. Na de rust zwoegen de Spartanen hard om den achterstand te verkleinen, doch zij konden het tegen de Koogers niet bolwer ken. In den stand kwam geen verandering meer. XerxesA. D. O. (15) Aanvankelijk is de thuisclub in de meerder heid; de strijd is nog geen tien minuten oud of Lagendaal geeft met een fraaien kopbal uit een hoekschop Xerxes de leiding (10). A.D.O. komt los; wanneer bij een hoekschop v. d. Berg over een door Schurinck ingezonden bal heen maait en Wasserval het uitzicht benomen wordt, is de stand gelijk (11). Tot rust blijft de stand onveranderd. In de tweede helft is Xerxes het eerste weer in den aanval, doch succes heeft haar voor hoede niet. Dan gaat de A.D.O.-voorhoede tot den aanval over, tot twee maal toe wordt een hard schot gekeerd, maar tenslotte ziet De Korte een gaatje en de stand is 12. Als Was serval een bal uit zijn handen laat vallen, heeft Loof weinig moeite er 13 van te maken. Xerxes wijzigt daarna haar opstelling, maar ook dat helpt niet. A.D.O. neemt meer en meer het spel in handen en* achtereenvolgens voe ren Berg en De Korte den stand op tot 15. V. U. C.—Ajax (0—0) In een snellen, spannenden en aantrekkelij- ken wedstrijd, hebben V.U.C. en Ajax de pun ten gedeeld. De Hagenaars speelden hoofd zakelijk op verdedigen terwijl daardoor Ajax het grootste deel van den wedstrijd in het offensief was. Bij V.U.C. was Dommers in het doel in buitengewonen vorm. Aan hem komt voor een groot deel de eer toe, dat de score blank bleef. In de laatste minuut lost Andriessen nog een zeer hard schot, dat echter naast gaat. Direct hierop fluit de scheidsrechter het einde. D. W. S.—Z. F. C. (0—1) Van den veredelenden invloed, die er van sport uit kan gaan, konden wij bij den wed strijd D.W.S.—Z.F.C. niet veel bemerken. Het was wat men noemt een grof partijtje. Vooral na de rust ontaardde het spel in een woest natrappen, geaccompagneerd door het gefluit van de duizenden toeschouwers, die natuurlijk zeer teleurgesteld waren, dat hun club er wederom niet in slaagde een overwinning te behalen. Na den aftrap zit D.W.S. direct op het doel der Zaandammers, die zich echter snel her stellen. De wedstrijd gaat dan een tijdlang ge lijk op, waarbij het nerveuse spel der voor hoede nogal opvalt. Door het te langzame spel van Beukers loopen vele aanvallen op niets uit. D.W.S. blijft in de meerderheid, zonder dat in doelpunten te kunnen uitdrukken. De rust gaat met blanken stand in. Direct na de hervatting is de Z.F.C.-voor- hoede voor het doel van D.W.S. Na keurig samenspel weet Lust onhoudbaar in te schie ten (01). Nu neemt D.W.S. het spel in han den. Voortdurend is deze voorhoede in den aanval, maar tegen het met acht man ver dedigend Zaandamsche team hebben deze aan vallen geen succes. Het spel ontaardt en wordt herhaaldelijk onderbroken. Stormvogels 2Blauw Wit 2 (37) Stormvogels 2 heeft tegen Blauw Wit een smadelijke nederlaag geleden. Speciaal de ver dediging was er bij tijden vaak leelijk uit. Bo vendien speelde Spruyt in de voorhoede een slechte partij. Effern zorgde voor 2 doelpun ten, doch had bij wat pittiger' spel zeker nog meer succes kunnen hebben. Met de rust zag het er nog niet naar uit, dat het zoo'n zware nederlaag zou worden. Toen leidde Blauw Wit met 3—2 en 't had zelfs 2—2 kunnen staan, als De Vries bij het laatste doel punt beter zijn keepersplicht had gedaan. Na de rust echter, toen de Amsterdammers eerst een buitenspel-punt hadden gescoord, dat nochtans werd toegekend, ging de defen sie leelijke gaten vertoonen. Individueel werk ten de spelers wel hard, doch er zat geen ver band tusschen de linies onderling. Van een fout bij het opstellen profiteerde de Amster- damsche linksbuiten handig (5—2). Toen maakte Spruyt met een prachtigen kopbal er 53 van. Zoo bleef de stand tot betrekkelijk kort voor het einde. Toen liep de midvoor nog even voorbij de elkaar niet begrijpende Storm vogels-backs, om daarna zuiver in te schieten (.6—3). Een minuut later kwam op vrijwel de zelfde wijze het zevende punt der Amsterdam mers tot stand.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10