HOCKEY KORFBAL. DAMES-HOCKEY. HANDBAL GYMNASTIEK HONKBAL. GOLF. BILJARTEN PAARDENSPORT. ATHLETIEK MAANDAG 8 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De uitslagen. Westelijke eerste klasse: HilversumH.D.M. 24 GooiAmsterdam 21 Bloemendaal—H.H.Y.C. 12 H.O.C.SCHC 1_1 2e klasse A: Bloemendaal IIDelftsche Studenten 17 2e klasse B: SCHC IIPinokkio 17 Amsterdam III—Gooi II 1—3 3e klasse A: Bloemendaal HI—Alliance II 1—4 3e klasse B: Amsterdam zvGooi III 0—4 Hilversum UTiT-.irlev 52 SCHC IH—T.H.C. 5—0 4e klasse A: Pinokkio IH—SCHC IV 3—1 4e klasse C: FamesI.C.C. 101 Pinokkio II—M.H.C. IV 9—0 T.H.C. '25 IIBloemendaal V 123 Oostelijke eerste klasse: ArnhemZwolle 40 DeventerHengelo 30 Zutphen—P.W. 0—2 Stand eerste klasse West. Gesp. gew. gel. verl. pnt v-t. H. D. M. 2 2 0 0 4 9—2 Gooi 2 2 0 0 4 6—1 Amsterdam 2 1'012 52 H.è H. IJ. C. 2 1 0 1 2 2—5 Bloemendaal 2 0 111 34 Hilversum 2 0 111 46 S. C. H. C, 2 0 1 1 1 1—5 H. O. C. 2 0 111 1—6 EERSTE KLASSE BloemendaalH. H. IJ. C. (12) Bloemendaal stelde zich in de bekende sa menstelling op. H. H. IJ. C. trok dadelijk met flink open spel op Jonker af, terwijl Bloemen daal het voorloopig weer zocht in een. te kort spel. Het gevolg was een Haagsche meerder heid. Dank zij het werkelijk zeer kundige keepen van Jonker bleef de score schoon, hcewel H. H. U. C. zeker twee goals ver diende. Toen de rust werd aangekondigd, was het nog steeds 00. Ook in de tweede helft bleef Blcemendaal neg een te kort spel spelen, zocdat H. H. IJ. C. voortdurend gevaarlijk aanviel. Eindelijk had zij succes; een strafcorner op het Bloemen- daalsche doel werd wel gestopt, maar de te rugspringende bal werd door den Haagschen linksbinn.. in het doel gedeponeerd (0—1). Bij een der aanvallen van Bloemendaal speelde L. de Roos fout in den cirkel, inplaats van open naar de vleugels. Maar ditmaal kwam toch het succes, want A. de Roos sloeg den tcegespeelden bal direct door naar den volkomen verrasten Haagschen keeepr (11). Een zeer scherp diagonaal en onhoudbaar schot van v. d. Haar gaf den Hagenaars de vedriende overwinnig (12). H. H. IJ. C. bleef sterker, temeer» daar Gunning wegens een enkelblessure een kwartier voor tijd moest uit vallen. waardoor de aanval van Bloemendaal zeer verzwakt werd; OVERGANGSKLASSE. KievitenM. H. C. (23) Met een door invallers verzwakt team (zon der de gebr. Oei, Hcoft en Erusse) is M. H. C. nog juist aan haar twee punten gekomen. Het Was wel op het nippertje, want de winnende goal werd een halve minuut voor tijd gemaakt. Uit een strafcorner op het M. H. C.-doel ont stond een scrimmage; daaruit verdween de bal In het Haarlemsche doel (T0). Door goed samenspel van Menger en Schmeink kon laatstgenoemde gelijk maken 11Nok voor die rust kon Pot nog voor M. H. C. de leiding verkrijgen (12). In de tweede helft ging het spel eerst weer gelijk op, maar langzamerhand werd M. H. C. weer sterker. De Haarlemsche voorhoede had echter een zware taak tegen een behoorlijke Haagsche defensie en keeper. Een strafbullly voor het Musschendoel maakte de stand opnieuw gelijk (22). Fel zat M. H. C. er nog op, doch eerst in de laatste oogenblikken slaagde Pot erin de overwin ning voor M. H. C. te behalen. TWEEDE KLASSE. H. B. S.Leiden (12) De gasten waren aanvankelijk sterker, maar de H. B.S.-verdediging was goed op dreef. Haar voorhoede kon echter geen voldoende ontspannig brengen, daar ook de Leidsche verdediging zeer gced bleek.- Strafcorners op beide doelen leverden niets op. Kcrten tijd voor rust wist Leiden gebruik te maken van een misverstand in de Haarlem sche verdediging en met een onhoudbaar schot de leiding te nemen (01). In de tweede helft werd H. B. S. terugge drongen. Langzamerhand herstelden de Haarlemmers zich. Uit een drietal strafcorners wist Barmen 't Loo eenmaal te scoren (11). De gasten zaten er nu fel op, maar de H. B. S.-keeper hield lang stand. Voor een der vele Leidsche schoten moest hij echter zwich ten (12). Tegen het eind kwam H. B. S. in de meerderheid, maar Leiden kreeg een zwaar bevochten 21 zege. Bloemendaal 2Delftsche Studenten (1-7) Bloemendaal 2 maakt het in haar nieuwe omgeving wel bijzonder slecht. Het geheele elftal bezit geen greintje zelfvertrouwen meer. De wedstrijd tegen de Delftsche Studenten was weer zeer eenzijdig. Dezen wisten wat samenspel en snel spelen was. Rust was reeds 3—0. Na de rust wist Touion v. d. Koog het eerste Bloemendiaalsche doelpunt van dit seizoen te scoren (1—3)! Het einde kwam met 17, zoo dat na slechts twee wedstrijden Bloemen daal 2 reeds een doelgemiddelde heeft van 1—151 DERDE KLASSE Strawberries 2M. H. C. 3 (03) Deze wedstrijd stond niet opu een hoog peil. Van beide zijden was het voorhoedespel zwak. De rust kwam met 00. Ook de tweede helft schoot al een eind op, toen het nog steeds 00 stond. Eerst acht mi nuten voor het einde opende Der Kinderen de score (01). Al gauw maakte Mulder er 20 van en neg voor het eindsignaal bracht Der Kinderen den stand op 30. AllianceA'kmaar 2 (41) Reeds direct gaf Bosch aan Alliance de lei ding (10). Teen ging het eenigen tijd gelijk op, maar na tien min. benutte Bosch opnieuw een hans (2—0). Korten tijd daarop leverde een strafbully het derde Haarlemsche doel punt op. Bcsch scoorde nog voor de rust den vierden goal (40). Na de rust ging het meer gelijk op. Alkmaar trachtte het spel te forceeren. Ongeveer een kwartier voor tijd kreeg zij een verdiend te- genpunt, zoodat het einde met 4—1 kwam. Bloemendaal 3Alliance 2 (14) De Bloemendalers hadden vele invallers, zoo dat Alliance sterker was. De meerderheid werd dan ook in een viertal goals uitgedrukt (0—4). Na de rust bleek de Bloemendaalsche verde diging meer vat op de aanvallen te hebben, want er kwamen geen goals meer. Zelfs slaag de Bloemendaal er in, tegen te scoren door toedoen van De Keyzer (1—4). De VierdeStrawberries 1 (13) De Vierde neemt eerst de leiding. Limborgh Meyer maakt uit een strafbully gelijk, waarna dezelfde speler en Damgen den stand tot 1—3 opvoeren. OVERZICHT. De eerste klasse heeft dezen Zondag nog geen verrassingen opgeleverd, al valt het ge lijke spel (11) van H.O.C. tegen Amsterdam ons wel vat tegen van de Haagsche dames. Rood Wit zegevierde met 3—0 over H.H.IJ.C., terwijl B.D.H.C. het eerste puntje binnen haalde door een 2—2 e.lijk spel tegen Gooi. Kieviten won volgens verwachting met 3—0 van B.D.H.C, II; de overige twee wedstrijden in de promotieklasse eindigden met overwin ningen voor H.D.M. (40) en Hurley 3—2 resp. op Laren en Leiden. In de tweede klasse zorgde ook R. W. 2 vor een overwinning; met 10 werd Togo verslagen. B. D. H. C. 3 ging met 4—0 tegen te Welve ten onder; Gooi 2 en 3 verloren beiden hun eersten wedstrijd. Hilversum 2 en Victoria zorgden- hier met hun 91 en 51 overwinning op Amersfoort en H.H.IJ.C. 2 behaald, min of meer voor een verrassing. In 3 B de eerste korfbaluitslag. R. W. 3 won maar liefst met 12—0 van Alkmaar. H.B.S. en Strawberries deden goed werk door beiden te winnen resp. van Amsterdam 3 (2—1) en T. H. C. (4—2). Tenslotte verraste B.D.H.C. 5 door een 2—0 zege op H.B.S. 2. In dezelfde af deeling werd Amsterdam 4 met 4—1 door O.K. 2 verslagen en zegevierde Hurley 2 met 3—1 over A. M. De Uitslagen. L. Rückenbrodt, N. v. Thiel (a.), W. Mulder, T. Roos, T. Buisink (m.), T. Mulder, O. Kroes, N. Roos, Z. Chapon, en E. Hofstee (v.), H. B. S.Amsterdam 3 (21) In den eersten competitie-wedstrijd werd van beide zijden enthousiast aangepakt. Am sterdam toonde zich in den beginne iets ster ker, wat weldra bevestigd werd door een goal voor Amsterdam. H. B. S. liet zich niet ontmoedigen, inte gendeel het speelde met nog meer animo wat dan ook beloond werd met een goal vóór de rust. (11). Na de rust wist H. B. S. door het meer di recte aanvallen op de keepster van de tegen partij zelf het overwinnende punt te maken en kwam het einde met 21. DAMES: Strawberries 1T. H. C. 1 (42) Een goede inzet van het seizoen. Het plaat sen en schieten zijn beter dan vorig jaar en er zit gang in het elftal. Toch moet in den slagcirkel nog meer doorgezet worden. De doel punten kwamen van de sticks van de dames J. Pronk (2), A. v. d. Werf (1) en H. Doorn (1). Hierna had een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen Strawb. II en T.H.C. II-III, welke T.H.C. met 3—2 won. Amsterdam—H.O.C. 11 B.D.H.C.Gooi 2—2 2e klasse B: Hilversum IIAmersfoort 9—1 Gooi IIBe Fair 4—6 SCHC—Gooi III 5—0 3e klasse C: Hilversum IIIGooi IV 2—2 Rood Wit—H. H. IJ. C. (3—0) Zondag opende Rood-Wit het hockeyseizoen1 op eigen terrein tegen H.H.LLC., de nieuwelinge in de le klasse. Door het vertrek van drie harer beste speel sters komt het Rood-Wit elftal dezen winter in een verjongde opstelling uit: Doel: G. Vreede. Achter: T Goetink, S. A. de Josselin de Jong. Midden: V. van Hall, H. Vreede, M. Schmeink. Vóór: J. Goetink, L. Maks, A. van Beeck Vollenhoven, D. Lambrechtsen, T. Leeuwen berg. H. H. IJ. C. won den toss en koos den wind mee. De eerste twintig minuten ging de strijd gelijk op; beide voorhoedes speelden onsamenhangend. Het Haagsche Lyceum kreeg het eerst een scoringskans, tevens de laatste, maar benutte die niet. Het spel ver plaatste zich naar het Haagsche doel. Vele corners en strafcorners volgden elkaar zonder succes op. Eindelijk wist mej. Maks het eer ste doelpunt met een mooi schot te maken. Na rust toen Rood-Wit haar voorhoede opstelling eenigszins gewijzigd had, was het aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, met Rood- Wit steeds sterker in de meerdei*heid. De Haagsche speelsters raakten geheel' uitgespeeld. Rood-Wit won met 30, door een pushgoal uit een strafcorner genomen door Anneke v. Beeck Vollenhoven en één uit een scrimmage ontstaan. B. D. H. C.—Gooi (2—2) Het Bloemendaalsche elftal, dat eenige wij zigingen had ondergaan, was als volgt samen gesteld: H. Andreas (d.), D. Roos en G. Rigbers (a.), A. de Vletter, D. v. d. Velde en E. Leenderts (m.), B. Venema. J. Nilant, W. v. Buuren, N. v. d. Brandeler, M. Steehouwer (v.) In het begin speelde de wedstijd zich groo. tendeels op het middenterrein af met aan weerszijden enkele uitvallen. Die van !t Gooi waren vooral gevarlijk dor de groote snelheid van middenvoor N. Hofland, die echter van haar medespeelsters niet te veel steun kreeg. De Bloemendaalsche voorhoede combineerde vrij goed en tenslotte wist mej. v. Buuren na goed doorzetten het eerste puntje te maken. Een solo-ren van mej. Hofland, die ook de uitgeloopen keepster passeerde, bracht den gelijkmaker, waarna gerust werd. Na de pauze werd eerst voornamelijk op de Gooihelft gespeeld, maar vele sticks versperden den weg naar het doel. Bovendien werd no; al eens naast gesloten en het Gooi-doel ont snapte eenige malen nauwelijks aan een door boring. Tenslotte kwam mej. D. Roos naar voren en scoorde een mooi tweede doelpunt. Reeds ging men aan een overwinning den ken, toen mej. Hofland den bal van het mid denveld meenam, de heele achterhoede keurig passeerde en kalm in het verlaten Bloemen- daaldoel plaatste (22). Kort hierop kondigden de scheidsrechters v. 't Lam en Kleefstra het einde aan. Kieviten—B. D. H. C. 2 (3—0) Op een slecht terrein heeft B.D.H.C. II ha-ar eerste nederlaag geleden, die voornamelijk te wijten was aan het onvoldoende spel harer voorhoede. De achterhoede verdedigde goed, maar voor rust trof een push van de Kie viten-linksbuiten doel. Na rust kon mej. Lioni een strafcorner niet meer voldoende weg werken, waarvan S. Broese v. Groenau pro fiteerde, die ook nog een derde doelpunt scoorde. Eindstand 30. 1 B.D.H.C, 2 verscheen met: L. Lioni (d,>, AchillesRapiditas (55) (Heeren) Achilles wist onmiddellijk na den afworp te scoren door Honig. (10). Rapiditas onderneemt nu een serie aanval len, die tot resultaat hebben dat Pal de par tijen op gelijken voet brengt. (1 Even hierna scoort Van Gorcum fraai. (1—2), weldra weer gevolgd door den gelijk maker. (22). E. Göbel brengt vóór rust- den stand op 23. Na de rust heeft Rapiditas haar opstel ling gewijzigd. De achterhoede was de kluts kwijt; in minder dan geen tijd was de ach terstand door Achilles in een 53 voorsprong omgezet. Rapiditas zet.er -dan nog eens alles op en mocht door Pal het genoegen smaken den stand weer gelijk te maken. (5—5). Hercules-HebeRapiditas (51) (Dames). Ook hier had Rapiditas na eenige minuten reeds een achterstand te noteeren. (01) Hercules Hebe was vóór rust in de meerder heid. Zij kreeg een 4—0 voorsprong. Na de rust was Rapiditas beter op dreef, het mocht haar gelukken door mej. R. Poorter de eer te red den. (41 De thuisclub scoorde nog eenmaal (51). Hercules-Hebe 2Rapiditas 2 (03) Ook thans had Hercules Hebe voor rust wind voordeel; ondanks een Rapiditas-meerderheid bleven doelpunten aan beide kanten uit, zoo dat rust met 0—0 inging. Na rust ging het bij Rapiditas uitstekend. Steeds combineerend ging het op het Hebe- doel af; de voorhoede der bezoekers mocht er in slagen, een 30 voorsprong te behalen, die tot het einde gehandhaafd bleef. Jubileum Sparta. Heden bestaat Sparta te Velsen, de gymna- stiekvereeniging van de Papierfabriek aldaar dertig jaren. Door den steun van de fabrieks-directie, door technische leiders als de heeren G. G. Boeke en D. C. van Alewijk, en door be- bestuursleden als de heeren N. de Ligt en P. de Reus, heeft Sparta zich steeds weten te handhaven. De heer G. Boeke is nog teeds leider van de zoo gunstig bekende afdeeling voor dames- senioren. De heer J. v. Geel heeft de leiding van alle overige afdeelingen. Ter gelegenheid voor het jubileum wordt een feestavond gegeven. In November volgt een uitvoering. Handbal-competitie. Daar noch in den Kennemer Turnkring noch in het Zuiderkwartier de animo groot genoeg is, om tot afzonderlijke handbal competities over te gaan, zal een gecom bineerde competitie worden ingesteld, zoo wel voor dames als voor heeren. De reizen voor de spelers zullen evenwel worden beperkt door aanwijzing van centraal gelegen speelvelden, als te Haarlem en te Amsterdam. Jubileum J. Hop. Op 15 October a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer J. Hop als lid van de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" werd in geschreven. Vijftien jaar is hij directeur ge weest. Thans is hij eerevoorzitter. Het zal den heer Hop, die zoo ontzaglijk veel voor zijn vereeniging heeft gedaan, niet aan belang stelling ontbreken. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Zondag haalden de Haarlemsche twaalf tallen een zeer schralen oogst binnen; slechts één van de tien punten kwam in Haarlem. Haarlem II wist n.l. te Amsterdam gelijk te ipelen tegen Victoria. Haarlem 1 verloor met 24 van Westerkwar tier 3. Oosterkwartier 1 met 34 van Blauw Wit 3. S. V van D. D. V. 2 met 5—8 en T.H.B. werd met 40 verslagen dor D.E.D. 2. Blauw Wit 3Oosterkwartier (34) Met één invaller ging Oosterkwartier naar Amsterdam. In het begin wogen de partijen goed tegen elkander op. Na korten tijd nam Oosterkwar tier de leiding met een schot, vlak onder de mand (01), vlak daarop gevolgd door een mooi afstandschot (02). De volgende opstelling van Oosterkwar tier zat er niet zoo goed op; weldra scoor de Blauw Wit (1—2), spoedig daarop ge volgd door het tweede tegenpunt (22), waarmede de rust inging. De rust had Oosterkwartier blijkbaar goed ;edaan. Met een strafworp nam zij weer de leiding (23). De bezoekers zijn geregeld in de meerder heid, hetgeen na eenigen tijd tot uitdrukking komt door een mooi schot (24). Na de vakverwisseling is Oosterkwartier weer in de meerderheid; het middenval doet goed werk, doch de aanval komt niet tot scoren. Door een fout in de verdediging weet Blauw Wit nog eenmaal te doelen (34.) waarmee het einde komt. Oosterkwartier heeft hierdoor de leiding in afdeeling III A. HaarlemW. K. (24) De thuisclub heeft een heel gewijzigde op stelling, waardoor het samenspel veel te lij den heeft. Vooral in de verdediging ontstaan een paar misverstanden. Uit één daarvan neemt W. K. de leiding. Eenige goede aan vallen van Haarlem volgen. Mej. v. Maren komt alleen voor den paal, doch het schot gaat juist over. Toch duurt het niet lang of mevr. Modoo krijgt een kleine kans onder den paal. (11). W. K. krijgt een strafworp te nemen, die benut wordt. (12). J. Baay schiet eenige malen juist op den kant. Eindelijk komt het verdiende tegenpunt (2—2). In de tweede helft speelt W. K. forscher. Een strafworp aan Haarlem toegewezen, wordt door mej. Roose juist gemist. Dan krijgt W.K. de leiding, twintig minuten later gevolgd door een vierden goal, waarmee het einde komt (2—4). HAARL. KORFBALBOND. VictoriaHaarlem 2 (11) De aanvallers missen gan beide zijden wegens den gladden bal nog al wat kansen. Het middenvak van Haarlem werkt in deze periode mooi en weet vele malen te onder scheppen. Rust komt met blanken stand. Met den wind in den rug is Haarlem ster ker; succes komt echter aait de andere zijde. Victoria maakt mooi 10. Door dezen tegenslag gooit Haarlem er nog een schepje op. A. van Lohuizen maakt verdiend gelijk. Hoewel de vak wisseling gun stig is, blijft het winnende punt voor Haar lem uit. Haarlem 3Flora (11) Beide korven zijn beurtelings in gevaar: de Flora-korf vooral wordt door Voetelink onder schot genomen. Aan den anderen kant is het schieten wel zuiverder, maar daar wordt zooveel kans metagegeven, verder dan een geannuleerd doelpunt van Duif brengt men het niet De rust breekt aan zonder dat beide par tijen de korf hebben kunnen vinden. Na de rust een zelfde spelbeeld; eindelijk kan Handgraaf aan Haarlem de leiding geven Flora pakt nog eens flink aan; Duif heeft eindelijk succes (11). Nog eenige gevaarlijke aanvallen volgen maar zonder succes. Flora 2Animo 2 (80) Het veld is zeer glad, maar dit verhindert Flora niet om de leiding door Amersfoort te nemen. Duif vergroot even later den voor sprong (20). Bij den volgenden aanval is het Wisseling, die zich productief maakt en twee mooie doel punten er bij voegt (40). De nu volgende vakverwisseling is niet zoo voordeeling voor Flora; het duurt ge- ruimen tijd eer Reedijk het volgende doel punt fabriceert (50). Met dezen stand breekt rust aan. Na de rust gelukt het Reedijk spoedig het halve dozijn vol te maken (60). In de begin-opstelling gaat het niet zoo voorspoedig bij Flora; Animo zet eenige aan vallen op; verschillende schoten van Krugeij hadden beter lot verdiend, maar de doel. puntjes komen aan de andere zijde, daar voor zorgen Duif en Amersfoort. BondsnegentalMormoon Missiona rissen (167) Zaterdagmiddag werd deze wedstrijd, als laatste van het seizoen, op het terrein van O. V. V. O. bij Schollenbrug gespeeld. In het bondsnegental hadden nogal ver anderingen plaats gevonden. Het bestond nu uit: Hunik, W. Postma, Veenhof, Bakker, T. Postma. Bronchel, Reinshagen, Bonneveld, Wolfhorst. Veenhof gaf in de eerste inning vier maal vier wijd en werd daarom door T. Postma ver vangen. Die wierp echter in zijn twee beur ten niet beter, waarna Veenhof verder maar weer den bal hanteerde. Ook bij de missio narissen werd de werper vervangen. Later ook de achtervanger. Van spelpeil kan nauwelijks worden gesproken en de Hollanders hadden zich dan ook weinig in te spannen. Het beste staaltje werd in de zevende in nings gegeven. Door een keurigen vang van W. Postma was het mogelijk, zoowel de loo- pen van het eerste honk als die van het twee de uit te maken. De cijfers der innings zijn: Bondsnegental: 0 1 2 6 4 1 2 x totaal 16 Mormoon-Miss.: 20300200 totaal 7 Algemeene vergadering N. H. B. Door het bestuur van den N. H. B. is be paald dat de algemeene vergadering gehou den zal worden op 5 November te Amsterdam. Tempo. Gespeeld: De Thorn HTempo I 08 Palvu ITempo II 60 Zondag 14 October te spelen Aurora L— Tempo I. Terrein Vergierdeweg, vertrek Scho- terboschplein 1.30 uur. Tempo II is vrij. Oefenen: Zatex'dags van 2 to 4.30 n.m. OsnoDe Thorn (03) Er wordt aan beide zijden direct flink aan pakt. Het wil in den Osno-aanval echter niet lukken. Bij De Thorn gaat het beter. Na een half uur weet zij de leiding te nemen door een goed schot van een der heeren. Osno wordt nu veel sterker. Ettelijke schoten op den Thom-korf volgen, waarmee Osno wel pech eeft, want alle schoten gaan naast of sp uit de mand terug .Rust 01. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld: Osno sterker, "doch succes de andere zijde. De Thorn weet nog de mand te vinden. Hoe Osno ook zwoegt, zij kan het niet tot doelpunten, brengen. Met een 30 overwinning voor Da Thorn komt het einde. Osno. Gespeeld Zondag, 7 October: O.S.N.O.—De Thorn 03. Te spelen Zondag 14 October: O.S.N.O.— Sport Vereent 2, te tien uur op het terrein Van Oosten de Bruijnstraat. Oefenen: 's Za terdags van 2—4.30 uur. Ons Genoegen. Uitslagen competitiewedstrijden: O. G. I—S. S. H. I 0—3 Palvu IIO. G. III 1Q V r iendschappelij k Animo-adsp.O. G.-adsp. 23 Te Spelen Zondag 14 October: Flora I—O. G. I. S. V. III—O. G. n O. G. Ill—S. V. 5. Aurora. Gespeeld: Oosterkwartier 3—Aurora 1 0—2 Aurora 2In Veilige Haven 5l Aurora 3—Always Ready 2 l—0 Te spelen Zondag 14 Oct.: Aurora 1—Tempo 1 2 uur. E.T.O.—Aurora 3 2 uur. Zondag 13 Oct.: 3—5 uur trainen. d. s. v. Uitslagen H,K.B.-competitie: S.S.H. 2—D.S.V. 1 3—0 D.S.V. 2—S.V. 4 1—3 D.S.V.-adsp. BFlora-adsp. 12 (vr.)j Te spelen op 14 October: D.S.V. 1Palvu 1, 2 uur D.S.V.-veld. De andere 12-tallen spelen vriendschappelijk. Kennemer Golfclub. De uitslag van den Zondag gespeelden maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golf Club luidt: 1. P. Blankevoort, handicap 24, met een score van 66. 2. H. Mayer, handicap 28 met een score van 1. 3. H. A. Healy, handicap 12 met een score van 71. Klasse C Afd. 1. Competitie Ned. Biljartbond. „Het IJ" was op bezoek bij B. C. H. Hage naar speelde tegen Houtkooper een spannende partij en won tenslotte met klein verschil. G. W. Metz (B.C.H.) gaf daarna aan P. Bood geen schijn van kans en maakt 200 caram boles cadre in 24 beurten. Zijn partner bleef op 141 staan. De derde partij tusschen J. de Jager (B.C.H.) en A. J. Smit was gelijk op gaand. Hoewel de Haarlem een serie van 53 scoorde, moest hij de winst met 23 punten aan zijn tegenstander laten. In verband met het late uur moest de ontmoeting P. Kobus P. van Someren uitgesteld worden. De voor- loopige stand luidt dus 21 in het voordeel van Het IJ. Klasse E. Afd. 5. Excelsior uit Velsen Noord leverde een uit stekende prestatie door Vriendenkring in eigen lokaal met 31 te verslaan, M. v. d. Pavert (Vriendenkring) bleef tegen S. Oort huis ver achter. Daarna gaf J. Barnhorn (Ex celsior) aan G. v. d. Gevel niet de minste kans door sterk spel. Vervolgens bonden G. Terre- horst (Vriendenkring) en P. C. Nol den strijd aan, waarin eerstgenoemde de sterkste bleek te zijn; hij won gedécideerd. Door de over winning van J. v. d. Aar (Excelsior) op Copini Jr., 83 om 42, werd de stand van deze ont moeting 31 voor Excelsior. Klasse F. Afd. 6. De beide teams van D.E.S. speelden de returnmatch in eigen clublokaal. J. D. Ronde (D.E.S. I) nam in een goed gespeelde partij revanche op L. Vlug. In de tweede partij toonde J. de Nijs zich wederom sterker dan H. Tuninga (D.E.S. II). Door een zege van J. v. Wunnik (D.E.S. I)op W. G. de Korte werd de stand 3—0 voor D.E.S. I. doch B. Bottelier zorgde voor de eer van D.E.S. II door op be sliste wijze van H. Wesseling te winnen, zoodat de eindstand luidde; 3—1, Int. concourshippique te Weenen. Het gedetailleerd resultaat van den landen- wedstrijd was: 1. Frankrijk 4 fouten; 2. Italië 19 12 fout. 3. Nederland 32 fouten; 4. Honga rije 45 fouten. 5 Turkije 46 fouten, 6. Oosten rijk 148 fouten. 7. Tsjecho-Slowakije 161 fouten. Courses te Duindigt. De uitslagen van de Zondag te Duindigt ge- houdeA courses luiden: Reginaprijs, serieprijzendraverij 4e klasse, over 1740 M. Eerste serie: 1 Welvaart van Duindal. eigenaar A. de Vlieger. 2 Wilfrieda, eigenaar M. P. Lexmond. Tweede serie: 1 Welvaart van Duindal, eige naar A. de Vlieger. 2 Wilfrieda, eigenaar M. P. Lexmond. Beslissing: 1 Welvaart van Duindal, eige naar A. de Vlieger, 2 Wilfrieda, eigenaar M. P. Lexmond. Twintigste heerrijdersprijs, handicap-dra verij eerste klasse over 2000 M. 1 Diamant Bleu, eigenaar Stal O. 2 Mai- trank, eigenaar G. Wisker. Roi Soleilprijs, ren op de vlakke baan oveC 1800 M.: 1 Elass, eigenaar M. J. v. d. Velde, 2 Ormphazit, eigenaar Jonkvr. M. G. Quarles van Ufford. Rhodoprijs, handicapdra very tweede en der de klasse over 2800 M.: 1 Willy Bel win, eige naar R. F. Sormani. 2 Welvaart van Duindal, eigenaar A. de Vlieger. Matadorendraven 1934, heatprijzendraverijl eerste klasse over 1720 M. Eerste -heat Ironsides, eigenaar Stal Wou-* destein. Tweede heat Victoria, eigenaar G. Wisker. Derde heat en beslissing: 1 Victoria, eige naar G. Wisker; 2 Determination, eigenaar Stal Gooiland. Int. wedstrijden te Parijs. OSENDARP TWEEDE OP DE 100 EN 200 M. Uit Parijs: Bij de internationale atletiek wedstrijden, die Zondag alhier zijn gehouden, eindigde onze landgenoot Osendarp, die, naar men weet in de plaats van Berger startte, zoo wel op de 100 Meter, als op de 200 Meter, op de tweede plaats. In het eerste nummer werd hij geklopt door den Duitscher Borchmeyer met een verschil van één Meter en in het andere nummer door denzelfden athleet met een verschil van slechts een borstbreedte. De tijd van Borchmeyer op de 200 Meter bedroeg 21.8 sec.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12