Onrust in Spanje duurt voort. Sir Basil Zaharoff. DE LUCHTROOVERS VAN Radio-Programma DINSDAG 9 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Volgens de jongste cijfers 500 dooden en 2000 gewonden. Azana per vliegtuig naar Frankrijk uitgeweken. Catalonië heeft een nieuwen president. MADRID. 9 October. De opstandelingen hebben Maandagavond te Madrid hun actie hervat. De officieele per radio bekend ge maakte mededeelingen schijnen dus wat op timistischer te zijn dan gewettigd is. De ministerraad, welke sedert vanmiddag onder voorzitterschap van den minister-pre- sident bijeen was, was om middernacht ten einde. Er zijn te Barcelona nog geen doodvonnis sen voltrokken. Lerroux heeft verklaard vastbesloten te zijn met alle kracht gebruik te maken van alle hem ter beschikking staande middelen om het gezag te handhaven. De opstandelingen te Santa Catalina heb ben zich overgegeven na een een langdurig bombardement door den kruiser Libertad. Uit Oviedo verluidt, dat de regeeringstroe- pen, die waren opgetreden tegen den avond zijn teruggekeerd. Over het resultaat van hun „actie" is nog niets bekend. Te Valencia is een bataljon van het Spaan- sche vreemdelingen-legioen geland. Het be treft hier een veiligheidsmaatregel, aange zien de stad rustig was. In Asturie is het treinverkeer nog niet hervat.. In deze provincie hebben rebellen een vrachtauto met militairen door middel van dynamiet in de lucht laten vliegen; 52 solda ten zijn daarbij om het leven gekomen. Te Barcelona heeft generaal Batet, de com mandant der regeeringstroepen. den op de reede voor anker liggenden oorlogsschepen order gegeven, 't vuur te openen op vier ba rakken, waar revolutionnairen zich hadden teruggetrokken. Twee der barakken gingen in vlammen op. zonder dat de er in gelegerde re bellen kans hadden gezien, zich in veiligheid te brengen. Alvorens ook het vuur te doen openen op de beide andere barakken, stond generaal Batet den zich daarin bevindenden revolutionnairen toe, er uit te vertrekken, op voorwaarde dat zij zich onmiddellijk zouden overgeven. Het Spaansche persbureau Febus. dat in relatie staat met de links-burgerlijke bladen Sol en Voz is verboden wegens de versprei ding van tendentieuze berichten. Uit Barcelona wordt verder gemeld, dat ook de anarcho-syndicalistische arbeiders organisaties definitief besloten hebben- mor-; gen weer aan het werk te gaan. Maandagavond is te Madrid een officier van politie, toen hij zijn woning verliet, dood geschoten. Op een gegeven oogenblik ving op ver schillende punten in de stad een hevig ge weer- en pistoolvuur aan. De overvallen gol den in het bijzonder politie -en militaire pa trouilles. De telefoonverbindingen zijn in eenige deelen der stad gestoord. Het is zoo goed als onmogelijk betrouw bare berichten te krijgen omtrent den toe stand in het binnenland. De bevolking wordt thans langs draad- loozen weg op de hoogte gehouden van den toestand. De regeering doet geruststellende mededeelingen. Te Villanova y Goltru provincie Barcelona) waar de revolutionnairen het gemeentehuis wilden bestormen, heeft een hevig vuurge vecht plaats gehad waarbij aan de zijde der insurgenten zes dooden en negen gewonden zijn gevallen. In dezelfde plaats werd een kerk in brand gestoken en de pastoor ver moord. MADRID, 8 Oct. (V.D.) Hedenmiddag is door de centrale regeering een kort overzicht gegeven door de radio over den toestand in Spanje. Hierin wordt medegedeeld „dat in de hoofdstad, evenals in de overige opstandige gebieden van Spanje rust heerscht". Niettemin zijn vliegtuigen en oorlogssche pen naar Barcelona gezonden met 24.000 sol daten. Men verwacht, dat de regeering alle reser visten beneden 39 jaren onder de wapenen zal roepen. De minister zonder portefeuille in het nieuwe kabinet. Martinez de Velasco. die te Madrid de plaats heeft ingenomen van den afgezetten socialistischen burgemeester, heeft door de radio bekend laten maken, dat die gemeentearbeiders en -ambtenaren, die Dins dag niet op hun werk zouden zijn versche nen, ontslagen worden. In de regeeringsgebouwen der generaliteit te Barcelona zijn ruim 1000 geweren, talrijke bommen en pistolen en eenige kisten dyna miet gevonden. In de straten van Barcelona wordt volgens de regeering geestdriftig ge juicht voor de Spaansche republiek en wor den de politie en de troepen even hartelijk ontvangen als in Madrid." Overigens maakt de Spaansche regeering er opmerkzaam op, dat ,,de onjuiste geruchten - die voortdurend onder de bevolking in omloop zijn, van iederen grond van waarheid ont bloot zijn en dat alleen de communiqués die door de regeering worden uitgegeven, den fei telijken toestand weergeven zooals hij wer kelijk is." Tegelijkertijd hebben de journalisten van regeeringszijde de oproep ontvangen over den toestand in Asturië slechts zoodanige berichten te verspreiden, die door de regee ring te voren goedgekeurd zijn Offensief der opstandelingen werd verwacht. De regeering heeft gisteren - omvangrijke maatregelen genomen, daar men algemeen aanneemt, dat de opstandelingen in den nacht op Dinsdag tot een nieuwen grooten aanval zullen overgaan. Voor heden, Dinsdag is een algemeene sta king der spoorwegarbeiders afgekondigd, voor het geheele land. De regeering heeft in ver band daarmede alle reservisten, die spoorweg arbeider of -ambtenaar van beroep zijn onder de wapenen geroepen teneinde op deze wijze het spoorwegverweer in stand te houden. Azana per vliegtuig naar Frankrijk uitgeweken. Naar uit Barcelona gemeld wordt, is het den voormaligen premier Azana gelukt tezamen met twee leden der generaliteit en een linksch-burgerlijk politicus in een vliegtuig naar Frankrijk uit te wijken. Balans- Volgens schatting zijn tijdens de onlusten der laatsite dagen in totaal 500 personen ge dood en 2000 gewond. Nieuwe president van Catalonië. Kolonol Antonio Ximenez Arenas, is tot president der Catalaansche generaliteit be noemd. Japan. Vlootpariteit met Engeland en Amerika geëischt. „Japan zal gaarne het initiatief nemen om te komen tot een belangrijke beperking van de bewapening ter zee", verklaarde admiraal Jamamoto. die zich 10 October naar Londen zal inschepen om daar deel te nemen aan de voorbereidende besprekingen voor de vlootconferentie, „maar Japan staat beslist op vlootpariteit in verhouding tot Engeland en de Vereenigde Staten". Roemenië. Tatarescoe en Titoelescoe confereeren. De afgetreden minister van buitenlandsche zaken, Titoelescoe, die in het land is terug gekeerd, is gisteren te Sinaya aangekomen. Het lijdt geen twijfel, dat belangrijke kwes ties Titoelescoe aanleiding hebben gegeven af te treden. Titoelescoe zou belangrijke bespre kingen hebben met minister-president Tata- rescoe. De beide staatslieden hebben langdurig ge confereerd. Toen begaf Titoelescoe zich naar het koninklijk paleis, waar hij was ontboden. Tenslotte hebben-Tatarescoe en Titoelescoe zich nog tot negen uur met elkander onder houden. Titoelescoe bood Tatarescoe een diner aan. Om kwart voor tien werd Tatarescoe nog maals door den koning ontvangen. Als resul taat der te Sinaya gevoerde besprekinge;: heeft Tatarescoe, toen hij het koninklijk pa leis verliet, den journalisten het volgende medegedeeld: Minister-president Tatarescoe heeft tegen over Titoelescoe namens de regeering het ver zoek herhaald de portefeuille van Buitenland sche Zaken te willen behouden. De heer Titoelescoe heeft zijn antwoord voorbehouden tot Woensdagochtend. Intus- schen zal Titoelescoe nog eenige besprekingen voeren. Men vermoedt, dat Titoelescoe opnieuw de leiding van buitenlandsche zaken op zich zal nemen. In de kringen van minister-president Tata rescoe wordt verklaard, dat het geenszins in de bedoeling ligt eenige wijziging te brengen in de door Titoelescoe aangegeven buiten- landsch politieke koers. Rusland. Collectieve landbouwbedrijven in verzet. Dertig collectieve landbouwbedrijven en talrijke staatseigendommen hebben, naar Reuter uit Moskou verneemt, geweigerd aan den oproep van den staat, het graan af te le veren, gehoor te geven en hebben zich niet aan den termijn, waarbinnen de aflevering moest geschieden, gehouden. Op last van de regeering werd te Nowosibirsk een speciaal comité ingesteld, dat tot taak heeft gekregen met dwangmiddelen tegen de collectieven op te treden. Talrijke partijfunctionarissen en leiders der collectieven werden uit hun func ties ontheven en gearresteerd. Zijn leven te Gisers. Onze Parijsche correspondent schrijft ons uit Gisors: Er is den laatsten tijd, sedert de Ameri- kaansche Commissie haan- onderzoek is begon nen zoo dikwijls gesproken over Sir Basil Za haroff. dat men méér dan ooit zich afvraagt: wie is deze geheimzinnige oude man, die zulk een belangrijke rol heeft gespeeld in de bewa pening van nagenoeg alle landen ter wereld en die heden ten dage nog voort helpt de we reld in gevaar te brengen? Zoo juist een rit door de verre banlieue makend heb ik Zaharoff gezien. Op een plaats waar men gewoonlijk niet een milliardair aaai- treft. In een klein boter- en kaaswinkeltje in Gisors. Jawel, voor een toonbank, waar de groote man heel bescheiden vroeg: Een pond boter, alsjeblieft. 't Werd gezegd met een sterk Engelsch ac cent. En terwijl de winkelierster zorgvuldig afwoog had ik alle gelegenheid den sjofel ge- kleeden klant op te nemen. Een oud, mager, verschrompeld heertje met wit puntbaardje en snor. Met een paar beenige, knokelige grijp handen dde uit een te kort jasje schieten. Als men den rijksten man van Europa, zoo niet van héél de wereld zoo ziet, dan kan men be grijpen dat in de omgeving en in Gisors zelf Sir Basil's zuinigheid bijna spreekwoordelijk is. Werkelijk, deze man die ondanks zijn titels, ondanks de allerhoogste onderscheidingen welke hem deelachtig werden, niet er voor aar zelt zelf een pondje boter te gaan koopen, vreezend dat zijn personeel hem zal afzetten, moet wel héél erg zijn te beklagen. Ik heb Sir Basil Zarahoff, nadat hij zijn in- koopen had gedaan, zien wegrijden. Iets ver der, om toch maar vooral niet de aandacht op hem te vestigen, wachtte zijn auto. Het is één van die wagens zooals men ze nu nog als voorwereldlijk monster kan bespotten in het wagen-museum van Compiègne. Zelfs een eenvoudig Citroentje schijnt er niet op over te kim nen schieten en ik ben er stellig van overtuigd dat Sir Basil, als hij niet te oud was, en zelf kon sturen, dadelijk zijn chauffeur naar huis zou zenden. Neen, 't maakt alles geen prettigen indruk en wanneer men zijn journalistieke nieuws gierigheid botviert en eens verder op onder zoek uitgaat, dan wordt het er al niet beter op. Maar wat het meest nog treft, dat is de angstwekkende geheim zuinigheid waarin de milliardair zich wikkelt. Het kasteel van Balincourt, eigendom van Zaharoff is een van de mooiste landhuizen uit de naaste omgeving van Parijs. Het ligt even ter zijde van den grooten straatweg van Parijs naar Gisers, enkele kilometers voorbij Pontoise. Een enorme muur omringt het park en achter het toegangshek grijnzen zes enor me wolfshonden, 't Zou dan ook niet de moeite loonen om aan te bellen om Sir Basil te spreken te vragen, want men weet dat hij een afschuw heeft van bezoekers. En hoe an ders is dit voor den oorlog hier geweest toen koning Léopold van België (Leopold II) hier eigenaar was en groote feesten gaf ter eere van de bewoonster, barones de Vaugham. Teen was het een gaan en kernen van be kende figuren uit de Parijsche societf. Sir Basil ontvangt alleen maar enkele ook al weer geheimzinnge vreemdelingen, die op myste- rieuse wijze weer hét kasteel verlaten, nadat ze urenlang met den eigenaar onderhandelin gen hebben gehouden, zittend op den rand van de fontein, welke het grasperk voor het huis siert. Daar worden blijkbaar de groote zaken afgehandeld want Sir Basil houdt er niet van om iemand binnen te laten. Alles en alles is er even geheimzinnig. De '--isteelbewoner heeft een lijfgarde van zes tot de tanden gewapende Hindoes, die ge hoorzamen aan het strenge verbod om ook maar met iemand te spreken. Wanneer ze in een winkeltje of in een oafétje komen, dan moeten ze met een vinger aanwijzen wat ze begeeren en voorwenden geen woord Fransch te verstaan of te spreken. Sir Basil die heel slecht ter been is heeft zich geen klein electrisch wagentje laten ma ken waarin hij voortrolt over de gladde paden van zijn buitenbezitting, 's Morgens zeven uur al, 's winters zoowel als 's zomers bezoekt hij zoo tot in de verste uithoeken zijn landerijen, weiden en boerderijen, waar hij alles inspec teert. vergezeld door een secretaris aan wien hij onderweg allerlei opdrachten geeft en door mevrouw de Bourbon, zijn aangenomen dochter. En als dat gedaan is. wanneer hij zich ver zekerd heeft van den prijs van het hooi, van de kippen en de varkens, dan gaat Sir Basil, wiens kapitaal geschat wordt op vijftien mil liard. naar zijn bank. Die bank is het filiaal van een groote financieele instelling in Parijs. Zij bevindt zich in het onaanzienlijke en mor sige dorpje Méru. En vandaar (het personeel is er extra versterkt sedert Basil al zijn affai res over dat succursaaltje laat gaan) wordt getelephoneerd en gekabeld over de heele we- reled, worden in codes millioenenzaken ver handeld. Meestal blijft de milliardair zelf in zijn voor-wereldlijk auto'tje zitten en snelt de secretaris in en uit om zijn orders aan de bank over te brengen. Maar wanneer het er om gaat om een pond boter te koopen of wat worst of kaas voor zijn zeer simpele maaltij den, dan strompelt Sir Basil zelf zijn vehikel uit cm zelf inkoopen te doen. Maar, eerlijk gezegd, als men dat alles van naderbij ziet, veelt men eer een huivering dan bewondering over zich komen, HENRY A. TH. LESTURGEON Scheepvaartbespreking te Oslo. Vertegenwoordigers van de Noordelijke landen bijeen. Vertegenwoordigers van de regeeringen en van de reeders uit Nederland. Noorwegen. De nemarken, en Zweden zullen Woensdag 10 October a.s. te Oslo bijeenkomen, ten einde de kwesties te bespreken die zich voordoen, in verband met de aanstaande internationale scheepvaart-conferentie, die dit jaar te Lon den zal worden gehouden. (Reuter). Aanklacht wegens moord tegen Hauptmann. Nog een bezwarende getuigenverklaring. De jury te Flemington (New Jersey) heeft besloten Hauptmann aan te klagen wegens moord. Nadat reeds eenige dagen geleden een vroe gere farmer, die zijn farm had in de buurt van het zomerverblijf van Lindbergh, Hopewell, voor Hauptmann bezwarende verklaringen had afgelegd, is een nieuwe getuige a charge verschenen. Het is Charles Galambos, de houder van een tankinrichting te Manville (New Jersey). Deze heeft Hauptmann herkend als dengene die in 1932 vijf maanden lang een zwarte personen auto bij hem in stalling had. GUNSTIG BULLETIN OVER KONING FOEAD Volgens een gisteravond gepubliceerd bulle tin is de .laatste dagen in den gezondheids toestand van koning Foead een merkbare ver betering ingetreden, zoodat men op spoedig algeheel herstel hoopt, meldt Reuter uit Kaïro. De aanwezigheid ten paleize van twee Ita- liaansche doctoren is aanvankelijk aanleiding geweest tot eenige ongerustheid omtrent de toestand van den koning, welke nog toenam door het uitblijven van een officieel bulletin. Thans is bovendien draadloos prof. Berg- mann uit Duitschland aan het ziekbed van den Koning ontboden. Zionisten uiten hun ongerustheid. Over de immigratiewetten in Palestina. Op een Zondag te Londen gehouden con ferentie van de Federatie van Zionisten in Groot-Brittannië en Ierland werd een reso lutie aangenomen, waarbij uiting werd ge geven aan de ontevredenheid der Joden over de immigratiewetten van Palastina en tevens aan de Britsche regeering werd ver zocht, in het aldaar bestaande tekort aan Joodsche arbeidskrachten te voorzien. „Het tekort aan Joodsche arbeidskrach ten", zoo zeide prof. S. Brodetsky, lid van de Jewish Agency voor Palestina, „brengt de positie der Joden op landbouwgebied in ge vaar, en is- oorzaak van oen gevaarlijke ver- •storing van hét 'economisch evenwicht van het leven der Joden in Palestina". De conferentie gaf ook uiting aan haar misnoegen over het voorstel Palestina te laten regeeren door een wetgevenden raad. Dr. Chaim Weizmann, de president van de Federatie van Zionisten, zeide hieromtrent „Wij zijn voor vrije wilsuiting van het Palestijnsche volk, en toch zien wij ons ge plaatst voor de noodzakelijkheid, ons te verzetten tegen dezen maatregel die niet in overeenstemming te brengen zou zijn met het mandaat dat de basis is van het leven in Palestina. ZESTIG LEDEN VAN DE „CITY OF CAM BRIDGE" GERED. Uit Hongkong, 8 Oct.: Hedenmiddag is het den Engelschen kruiser „Suffolk" gelukt zes tig leden der bemanning van het op de Patras- klip gestrande stoomschip „City of Cambridge" te redden. De redding was in verband met de hooge zee zeer moeilijk. Er bevinden zich thans nog 20 man aan boord. Vandaag zal men dezen van boord halen. COMMUNISTISCHE LEUZE OP DE DUITSCHE AMBASSADE TE LONDEN. Langs onbekenden weg hebben communis ten kans gezien op het dak te klimmen van de Duitsche ambassade te Londen en daar een witte vlag te hijschen met de leuze: „Thael- mann moet vrij". Aangezien de Duitsche ambassadeur afwezig was, was de Duitsche vlag niet geheschen. Gis termiddag kort na 3 uur bemerkte eerst een lid der ambassade, dat genoemde witte vlag boven het gebouw wapperde. Het dundoek werd onmiddellijk naar beneden gehaald. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld, doch uiteraard werden geen aanknoopings- punten gevonden. Men vermoedt nu. dat de daders via het dak van een belendend perceel op het dak van de ambassade zijn geklommen. De politie is van het gebeurde op de hoogte gesteld. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Waar moest hij zich verbergen? In een stad met twin tig huisjes hadden ze hem gauw genoeg. De kakelende dame scheen tot overmaat van ramp alle menschen uit hun middagdutje gewekt te hebben, zoodat er geleidelijk overal mannen, vrouwen en kinderen te voorschijn kwa men. Wat moest hij doen? Daar viel hem wat in. Toen er een aantal van die lui vlak bij hem was, wees hij met uitgestrekte hand naar de lucht Iedereen keek natuurlijk naar boven, zonder echter iets te zien. Maar Piet bleef wijzen en men veronderstelde, dat er weer een vliegtuig in aantocht was. De groep werd steeds grooter en tot Piet's groote vreugde kwamen ook de beide vliegers aan, maar „eieren-Mie" liep er vlak achter. SPADA SIMULEERDE KRANKZINNIGHEID. De beruchte Corsikaansche bandiet André Spada, die te Marseille door zemiwspecialisten zes maanden lang in observatie is gehouden, is volgens het door deze specialisten uitge brachte rapport volkomen normaal en simu leert krankzinnigheid. Spada zal dezer dagen naar Corsica worden overgebracht teneinde voor de rechtbank te verschijnen. Reeds was hij veroordeeld tot 2 en 5 jaar gevangenisstraf wegens het bezit van vuurwapenen en het aanhouden van een post wagen. MEXICAANSCHE REGEERING SLUIT 58 KERKEN. Reuter meldt uit Mexico City: In het officieele staatsblad wordt wederom de sluiting van 58 kerken gepubliceerd. Deze kerken liggen verspreid over verschillende staten, doch de meeste er van bevinden zich in den staat Chispa. WOENSDAG 10 OCTOBER. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr., 10.00 VPRO. Mor genwijding. 10.15 VARA, Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 12.30 Orgelspel door Johan Jong. 12.45 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 1.00 Orgelspel door Johan Jong. 1.15' De Notekrakers olv. Daaf Wins. 1.45 Ver zorging zender. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 VARA-knipcursuS' (voor beginners) door me vrouw A. BlankenVan Kuyk.. Tweede her haling eerste les. 3 00 Voor de kinderen 5.30 De Flierefluiters olv. Jans van der Horst. 5.58 Overschakeling naar den Versterkten zender. 6.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 6.30 RVU. Joh. W. Schotman: Het vertaal probleem. 7.00 VARA. Sportuitzending. 7.20 Orgelspel door Johan Jong. 7.40 Strijders van voorheen. Lezing door W. H. Vliegen. 8.00 Her haling SOS-berichten. 8.03 Gevraagde gramo foonmuziek. 8.15 Bonte avond mmv. Vara- nrkest olv. Hugo de Groot, de Flierefluiters olv. Jan van der Horst, De Notekrakers olv. Daaf Wins, Cor Steyn, accordeon. Jopie Koop man, liedjes, Albert de Booy, zang. VARA- tooneel olv. Willem van Cappellen. Voorts: Vaz Dias en Varia. 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.35 Morgendienst door Ds. P. N. Kruyswijk. 11.00 KRO. Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberich ten. 12.15 Het KRÖ-orkest olv. Marinus van 't Woud. 2.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 2.30 Postzegelhalfuurtje door Ds. W. A. Dekker. 3.00 Liederenrecital door mevr. Jo van der MeentWalter, alt; a.d.v. G. Hengeveld. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Populaire bespeling van het studio-orgel door MacCrafford. 5.00 Kinderuurtje door Mej. G. Ingwergen. 6.00 Landbouwhalfuurtje door W. Schouten. 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.00 Po litieberichten en Ned, Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 M. M. Schipper: De taak van den bouwmeester. 8.00 Carrillonbe- speling op de St. Jacobstoren te 's-Graven- hage door den stadsbeiaardier Joh. de Zwaab. 8 25 Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg: Werp uw brood uit op het water. 8.35 De Arn- hemsche orkestvereeniging olv. Jaap Spaan derman. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Slui ting. LUXEMBURG 1304. 7.35 Spaansche avond. Accordeonspel door Mare Braun. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.40 Spaansch concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis. 9.35 Cellorecital door Lucienne Radisse. 10.05 Vroolijke muziek door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.35 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Het omroeporkest olv. Karei Walpot. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Arthur de Greef- concert. 6.50 Wagner- en Rossiniprogramma. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEEL 322 M. I.30 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 5.20 Dansmuziek door d. „Lionel's club" olv. Cla- beck. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.35 idme. 8.20 „Het meilied" van Peter Benoit opgevoerd in de „Folies Bergères" te Brussel. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Strijkorkest uit rest. Wivex, olv. A. Bendix. 3.20 Strijkorkest olv. Arnold Nielsen. 7.20 Leden van het Omroeporkest spelen volksdansen. 8.05 Het omroeporkest olv. Launy Gröndahl. 8.55 Italiaansche opera ouvertures door het omroeporkest olv. Launy Gröndahl. 9.50 Orkestsuites. BERLIJN 357 M. 3.20 Het omroeporkest van Hamburg olv. Adolf Seeker. 5.50 Kamermuziekprogramma. 8.20 Het omroeporkest olv. Hans Rosbaud. 9.40 Populaire muziek door het kleine omroep orkest olv. Willy Steiner. HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Adolf Seeker. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Vroolijke muziek. 10.20 Gevarieerd pragramma. KEULEN 456 M. 3.20 Kamerorkest olv. Ernst Schrader. 5.45 Solistenconcert. 9.40 Populaire- en dansmu ziek. i DROITWICH 1500 M. 12.50 Charles Manning en zijn orkest, 3.35 Het Stedelijk orkest van Bourenemouth. 5.35 Het B.B.C. dansorkest olv. Henry Hall. 10.20 Concert door het internationaal strijkkwar tet. 11.35 Jack Jackson en zijn orkest. PARIJS (Poste Parisian) 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek. 7.23 hawai-concert. 8.30 Concert. 10.15 Dansmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.35 Populair concert olv. Lucien Goldy. 9.05 Symphonieconcert olv. D. E, Inghelbrecht MILAAN 369 M. 4.30 KKamermuziek. 5.15 Gramofoonmuziek 8.05 idem. ROME 421 M. 4.30 Kamermuziek. 8.05 L'Arlesiana van Cilea. WEENEN 507 M. 4.25 Concert. 7.25 De Weensche Philharmo- nie olv. v. Arturo Toscanini mmv. Lotte Leh- mann in een Wagbergprogram. 10.10 Schram- melmuziek. 11.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Liederen. 4.45 Pooulaire muziek. 6.50 Jazzmuziek (gr. pl.) 8.20 Chopinrecital. 9.55 Dansmuziek. 10.25 idem. BEROMUNSTER 540 M. 3.20 M. Het omroeporkest olv, H. Neppaeh speelt fragmenten uit opera's en operettes. 4.50 Het Löddlerkwartet speelt. 7.05 Het om roeporkest olv. Erv.in Gilbert. 9.35 Gramo foonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6