SttniiaAf tbakete stuMen ets. UU1'- VRIJDAG '12 OCTOBER '1934 HS'ARUEM'S DSGBCSD 6 Zang en Vriendschap. Burgemeester O. Maarschalk eere voorzitter. Daartoe van bestuurszijde aangezocht, heeft burgemeester Maarschalk van Egmond en Rinnegom het eere-voorzitterschap van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" aan vaard. Haarlem's burgemeester is daardoor het derde hoofd der gemeente, dat zich in nauwe re betrekking tot de liedertafel gaat stellen. De eerste was Mr. E. A. Iordens, die van 1878 tot 1893 beschermheer was; op hem volgde Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, die tot 1902 dezelfde functie bekleedde. In 1930 schreef de nieuwe eere-voorzitter in het Gedenkboek der Liedertafel: „Allerwege wordt „Zang en Vriendschap" gewaardeerd om het hooge kunstgenot, dat zij verschaft. Die waardeering is de kroon op het voortdurend ernstig streven der leden om naar hun beste krachten mede te werken ter bereiking van het gestelde doel. En zij zijn daarin volkomen geslaagd. Het verleden is er mij borg voor, dat de vereeniging zich die kroon waardig zal blijven toonen. Haarlem is er trotsch op den zetel van „Zang en Vriend schap" binnen hare veste te hebben". Deze woorden worden thans bezegeld door de verbintenis, welke de heer Maarschalk met de Liedertafel heeft aangegaan. Aan den vooravond van het 2lste lustrum beschouwt „Zang en Vriendschap" het als een voorrecht, den naam van Haarlem's ma gistraat weder in de annalen der vereeniging te mogen opnemen. HAARLEMS GEMENGD KOOR. Haarlem's Gemengd Koor, dirigent Jan Booda. geeft op Donderdag 25 October in de Gemeentelijke Concertzaal een concert. Uit gevoerd zal worden „der Messias" van Han del: de solisten die medewerken zijn Corry Bijster (sopraan), Annie Hermes (alt), Evert Miedema (tenor) en de heer W. van Santé (bas). De begeleiding is in handen van de Haarlemse he Orkest Vereeniging en Piet Hal- sema (orgel). VERLOTING MANNENKOOR „PROZA EN POëZEE". De trekking dezer loterij die voor of op 15 October zou plaats hebben, is uitgesteld tot a.s. Donderdag 18 October. De trekking beeft plaats 's avonds te 9.30 uur in het gebouw St. Bavo. De uitbreiding der Firma Vroom en Dreesmann. Het gebouw in de Korte Veerstraat gereed. Het groote winkelpaleis van de firma Vroom en Dreesmann aan de Korte Veer straat heeft thans zijn voltooiing bereikt. De verbouwing, die een zeer intensief karakter had. is ten einde en daarmede heeft het be drijf wederom een belangrijke schrede voor uit gedaan. In dit geheel gemoderniseerde gebouw, waar wij gisteren eenige impressies opdeden, zullen onze stadgenooten, en spe ciaal dan natuurlijk de vrouwelijke, zich on getwijfeld „thuis" gevoelen, want bij de ver nieuwing heeft men er zich vooral op toege legd de dames het winkelen zoo overzichte lijk en aangenaam mogelijk te maken. Een streven, waarin men o.i. volkomen geslaagd is. De verandering in het bedrijf betreft in de eerste plaats de afdeeling damesconfectie, die van het perceel aan de andere zijde van de Korte Veerstraat naar het verbouwde pand is overgebracht. iDt kon geschieden, doordat de administratie, het centraal ma gazijn en de afdeeling lingerie, die tot nog toe hier gevestigd waren, naar het gebouw in de Groote Houtstraat zijn overgeplaatst, waardoor dus ruimte in het vernieuwde ge bouw vrij kwam. Het gebouw zelf won bovendien aan ruim te, doordat het uitgebreid werd met een sousterrain en een derde etage. Daarnaast besteedde men bijzondere aandacht aan de etalages. Zy werden vergroot, gemoderni seerd en van een doeltreffende verlichting voorzien. Er werd een wandelgang aange legd, die van de Anegang tot bijna aan het Spaarne toe doorloopt en waar men een mooi exposé heeft van de vele fraaie zaken, die de firma aan te bieden heeft. Een deel van deze hall is ingericht als verkoopgang. Wij willen hieronder de verschillende eta ges in groote trekken de revue laten passee- ren. Beginnen wij met het sousterrain. Hier was vroeger het centraal magazijn gevestigd. Het is thans geheel vernieuwd en ingericht voor deh verkoop van huishoudelijke, luxe en .schoonmaakartikelen, terwijl een deel werd ingeruimd voor lampen en reiskoffers. Op de parterre verrezen twee geheel nieu we afdeelingen, met name de chocolaterie en het snelbuffet, dat naar wij aannemen zich wel spoedig in een groote populariteit zal verheugen. De eerste etage is gewijd aan de dames-. 3ongens- en meisjesconfectie, verder treft men er aan een afdeeling schoenen, dames hoeden, wollen en zijden stoffen, 'katoentjes, corsetten en een complete baby-afdeeling met wiegen en kinderledikanten. Tevens be vinden zich hier eenige leestafels, waar de dames gelegenheid hebben knippatronen op hnar gemak uit te zoeken. De tweede etage is ingericht voor tapijten, linoleum, gordijnen, dekens, enz. terwijl men er tevens een groote afdeeling voor behang sel fournituren en timmergereedschap aan treft. Tenslotte de derde etage. Deze werd be stemd voor het exposeeren van complete meubileeringen, alsmede voor bedden en ledi kanten. Zooals wij aan den aanvang reeds opmerk ten is men er in geslaagd alles zoo overzich telijk mogelijk te houden. Men heeft op ver schillende afdeelingen de oude „nisjes" weg gebroken en bij de verbouwing er zorg voor gedragen dat de bezoeker een ruimen „door kijk" heeft. Ook de lage verkooptafels wer ken hiertoe mede. Verder dient de uitsteken de verlichting gememoreerd te worden, een factor van beteekenis in het moderne waren- huisbedrijf. Gemeld zij nog, dat alle afdee lingen met de lift te bereiken zijn. Zoo heeft deze zaak van de firma Vroom en Dreesmann dus belangrijke veranderingen ondergaan, veranderingen, die in alle op zichten verbeteringen genoemd kunnen wor den. Int. Vrouwenbond vo Vrede en Vrijheid. Jaarvergadering der afd. Haarlem. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Int Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid hield dezer dagen hare jaarvergadering. De bijeenkomst was vrij goed bezocht. De presidente mej. dr. M. A. Thiel wees op de zeer moeilijke tijden waarin de Vredesge- dachte dreigt op den achtergrond te geraken, doch waarin hier en daar toch lichtpunten te ontdekken zijn. Zij spoorde de vrouwen aan steeds voor oogen te houden, dat van de vrou wen en moeders in dezen zooveel afhangt. De jaarverslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse werden goedgekeurd. Uit de verslagen bleek, dat de afdeeling in het afgeloopen zeer actief is geweest. De verkiezing van twee bestuursleden kon niet plaats vinden, daar zich slechts één can didate beschikbaar had gesteld, die met alge- meene stemmen werd gekozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: mej. dr. M. A. Thiel, presidente; mej. C. Bal, secretaresse; mej. J. S. Heydeman, 2de secretaresse; mevr. G. Benavente, penningmeesteresse; mevr. J. W. DeinumBuys, bestuurslid. Het aantal leden der afdeeling bedraagt 298, het ver toont een stijgende lijn. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Nederlandsche afdeeling (te houden op 20 en 21 October 1934 te Deventer) besproken. Het plan van actie 19341935 werd besp: d- ken. Zooveel mogelijk zal samengewerkt wor den met den „Vredesraad Haarlem", wat de groote acties betreft. Hierna gaf dr. Thiel het woord aan mevr. Kohiervan Tyen uit Amsterdam, die hare indrukken mededeelde over de congressen te Ziirieh en Parijs, dezen zomer gehouden. De aanwezigen richtten hierna nog ver scheidene vragen tot mevrouw Kohier, het geen aanleiding gaf tot een geanimeerd debat. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Blom. Amsterdamschevaart 192 a, boek; Hazenberg, Pïeter Kiesstraat 23, bril; Thuis Schreveliusstraat 10, bril; Wijtkamp, Groote Houtstraat 73, bril; Roode Pijlslaan 122, boek; Tiggers. Wilgenstraat 67, kinderbril; Bureau van Politie, Smedestraat ceintuur; sleutels; Vrugt, Jacob Geelstraat 7, handschoenen; Mosterd, Klarenbeekstraat 56 rood, ketelpak, Witteman. Nagtzaamstraat 79, muts; King man. Ged. Oude Gracht 61, portemonnaie: Wubbels, Esschïlderstraat 38 rood, rijwielslot, Luining, Frans Halsplein 6 rijwielbelasting- plaatje;, Zwerus, Staringstraat 12, riemen; v. Trienen, Zwaardstraat 16, snelbinder; Bu reau van Politie, Smedestraat, taschje met inhoud; Kensen, Bakenessergracht 19 rood, taschje met inhoud: Post- en telegraafkan toor Ged Oude Gracht: bankbiljetten, para- pluie. Bureau van Politie, Smedestraat, ceintuur, rijwielpomp; Nieman, Thorbeckestraat 75, étui met schrijfbehoeften; Gigengack, Nieuwe Groenmarkt 7. halsketting; v. Leem»Klein Heiligland 56 zw.. hond; v. d. Linden. Bella- myslraat, 21, hond: Putman, Rijksstraatweg 86 c kat.: Schipper, Wilhelminastraat 9, kat; Koning. Talmastraat 21, kat; v. Waveren, Zijl straat 66 rd.. parapluie; Kooi Hagelingerweg 68 (Santpoort), rij wie lbelastingplaat j e, Augus- tinus, Duinoordstraat 4, idem; Mulder", v. Ma- rumstraat 49, regenpijpen; Greebe, Leidsche- zijstraat 7, ring; Hollander. Rozenhagenstraat 23, riem; sierspeld; W. Vissers, le Hooger- woerddwarsstraat 1, rozenkrans; Marsbergen. Ged Voldersgracht 15, kindertaschje; Jonker, Soera ba jastraat 15, tang; C. Eichhorn, Lek straat 9, stuk jutte. C. Olman, Teylerstraat 74, broche; v. Wave- ren Teylerstraat 70 rd., ceintuur; Boogaard, Kleine Houtweg 4a, cape; Bureau van Politie, Smedestraat, ceintuur; tang; Kennel Kleist, Houtvaartpad 206, hond; Redeker, Papento- renvest 60, handschoen; Smits, De Clercq- straat 127. idem: De Goede. Fabriciusstraat 34. idem: A. Switser, Beukenstraat 37, idem; W. Bos. Rijksstraatweg 121 (achter boven) hand schoen; Bakker. Schoterboschstraat 24, hond; Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt, 3 kat ten: Roosa, Leidscheplein 7 rd., muts; Rutte, Bakkerstraat 43. portemonnaie m. i.; B. de Nooij. Kampervest 7. idem; J. T." Huijboom, Graaf Willemstraat 41. idem; H. J. Erbrink, Jan Steenstraat 18. rijwielbelastingplaatje: Blanken. Stuverstraat 14. riem; A. C. C. Le- gue. Piatanenlaan 61 Bloem endaal), rijwiel belastingplaatje; De Booij. Eendrachtstraat 12. rozenkrans; Bvuch. Linaeusstraat 12. si garettenkoker; J. Swaanswijk. 2e Vooruitgang straat 14. taschje; B Ruijgrok, N. Beetsstraat 3 rood. vulpen. OPMERKINCEN VAN LEZERS DE COLLECTE VOOR HET CRISIS COMITé. Een onzer lezers betreurt het, dat de col lecte voor het Crisis Comité van j.l. Zaterdag niet meer heeft opgebracht en vraagt of het aantal collectanten wel groot genoeg is ge weest óf indien dit wel het geval v.'as of de collectanten wel actief genoeg geweest zijn. Hij heeft geruimen tijd bij de Amster- damsche Poort, een druk punt, gestaan, maar zag geen collectant; de zelfde ervaring deed een kennis van hem op aan de Zomervaart. Ook op het kantoor van inzender heeft zich geen collectant vervoegd, hetgeen bij andere collectes altijd wél geschiedde. Tot zoover deze opmerking, naar aanleiding waarvan men ons te bevoegder plaats mede deelde. dat men bij dergelijke collecten altijd afhankelijk is van den goeden wil der col lectanten. Controle op de collectanten is zeer moeilijk te oefenen. Maar wie bij de collecte overgeslagen is of geen collectant heeft ont moet heeft altijd nog gelegenheid zijn gift te gireeren aan het Crisis Comité (Twentsche Bank, gironummer 4000). AFRASTERINGEN. Een abonné wijst ons op het gevaarlijke van de afrastering, die aangebracht is aan het Prinsen Bolwerk aan de rechterzijde, wanneer men van het Spaarne komt. Die af rastering is nl. vervaardigt van prikkel draad en levert gevaar op, daar er ter plaatse geen trottoir is. Onlangs is een dame die voor een auto moest uitwijken naar rechts, er in letterlijken zin niet zonder kleerscheuren af gekomen. Een afsluiting met gewoon draad zou beter zijn. Ook met de afrastering van het „plant soen' in het midden van het Kenaupark moet het publiek voorzichtig zijn. Zou het maar niet beter zijn, vraagt inzender, de af rastering geheel weg te nemen? Het is daar toch een verwaarloosde] toestand en gras groeit er niet meer. (Adv. Ingez. Med.) Tegen het toestaan van het P. E. N.-crediet. Beroep op de Kroon. Ook Staatsrechtelijke bezwaren aangevoerd. De Vereeniging van Hoofden van Stroom- distributiebedrijven in Nederland heeft een adres gezonden aan de Koningin inzake het toestaan van een crediet van 1.000.000 door de Provinciale Staten van Noord-Hol land voor den bouw van laagspanningsnetten in gemeenten met een eigen gemeentelijk eleetriciteitsbedrijf, wier contract binnen kor ten tijd afloopt. Hierin wordt aangevoerd dat de Provincie indertijd de gemeenten heeft gepersuadeerd gelden te investeeren in den aanleg van eigen electrische netten en zoodoende het onder nemersrisico van een groot deel van de elec- trificatie van Noord-Holland op zich te ne men. Daar thans deze bedrijven winsten af werpen poogt de provincie onder dwang deze netten te naasten. Aanvankelijk werd in het vooruitzicht ge steld een verlaging van tarieven, zoodra het P .E. N. door aller samenwerking daartoe in staat zou zijn, maar deze beloften zijn niet vervuld, in tegendeel, de P. E. N.-winsten wor den uitsluitend gebruikt ten bate van de eigen P. E. N.-laagspanningsgebieden. De geheele wetgeving heeft zich in den loop der tijden ingesteld op een zich ongestoord kunnen ontwikkelen van de provinciale elec trische centrales, terwijl de gemeenten daarentegen zich op geen enkele wettelijke bepaling kunnen beroepen en geheel machte loos staan. De bepalingen der gemeentewet zijn voor de gemeenten inzake de electriciteïtsvoorziening tot een doode letter geworden, daar het toe- zich op de gemeenten wordt uitgeoefend dooi de provincie, die daarbij op eigen belangen let en de belangen der gemeenten daaraan on dergeschikt maakt. Gedeputeerde Staten weigeren principieel elke goedkeuring van eenig gemeenteraadsbesluit dat de gemeente in staat zou stellen om bui ten de provincie om de beschikking over elec trische energie te verkrijgen. Dergelijke besluiten worden in strijd met de bepalingen der gemeentewet niet meer getoetst aan het gemeentelijk belang, maar aan de belangen der provinciale electrische centrale, welke bij dit goedkeuringsrecht in het geheel geen ge wicht in de schaal mogen leggen. Op die wijze is de weg voor de gemeenten om zich van de Provincie onafhankelijk te maken, in strijd met wet en verordening, ge heel afgesloten. Het adres bestrijdt uitvoerig de opvattingen van de voorstanders van centralisatie op elec- triciteitsgebied. Adressante is van meening dat de eenige grond, waarop over de opheffing van de ge meentelijke distributiebedrijven zou mogen worden gedacht, alleen deze mag zijn, dat de ze bedrijven zóó slecht worden beheerd en be stuurd, dat zij tot een gevaar voor ons staats bestel zijn geworden. Maar zoo ligt de toestand in geen enkel opzicht. Een gevolg van de provinciale politiek zou, volgens adressante. onvermijdelijk zijn dat het Rijk moest bijspringen en dat het Rijk dus het gelag voor de provincie zou moeten betalen. De provincie, die het niet noodig heeft, zou dus wellicht meer winst met haar bedrijf gaan maken, maar in elk geval zou het Rijk de dupe worden. Naast deze bezwaren uit economisch oog punt heeft de Vereeniging gegronde bezwa ren van staatsrechtelijken aard tegen de ver leening van het crediet van f 1.000.000 door de Provinciale Staten van Noord-Holland. In het adres wordt geconstateerd, dat de Statenleden niet in staat zijn, zich uit de door het provinciale bedrijf verstrekte jaaiwerslagen en rekeningen, een juist oor deel te vormen omtrent de financieele resul taten van de exploitatie van de laagspan ningsnetten van het P.E.N., hetgeen in rap porten van vooraanstaande accountants kantoren nadrukkelijk wordt vastgesteld. Krachtens artikel 4 van de Rijksconcessie is het P.E.N. verplicht aan iederen gegadig de stroom te leveren en werd ook steeds door den minister van waterstaat een speciaal ta rief ten behoeve van de gemeenten goedge keurd en vastgesteld. De bewering van de Pro vincie, dat na afloop van het contract, het welk telkens voor 5 jaren de ministerieele goedkeuring behoeft, de Provincie gerechtigd HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement t 1.90 per maand en f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 zou zijn de stroomlevering te staken, meent adressante ten sterkste te moeten betwisten. Om alle bovengenoemde gronden verzoekt de Vereeniging aan de Koningin wel de goedkeuring te willen onthouden aan het besluit van Provinciale Staten van Noord- Holland van 25 Juli 1934 tot vaststelling een er suppletoire begrooting voor het Provin ciale Eleetriciteitsbedrijf. MUZIKALE ONTWIKKELING DER SCHOOLJEUGD. Maandag 15 October a.s. zal in café-restau rant Brinkmann, Gr. Markt, een vergade ring worden gehouden met het doel te komen tot de oprichting van een afdeeling Haarlem der „Vereeniging voor muzikale ontwikkeling der schooljeugd". De heer W. Gehrels. directeur van het Bureau voor schoolmuziek, zal spreken over „School en muziek". Probeer Kruschen voor onze rekening Er is nu geen enkele reden meer om niet eens een proef met Kruschen Salts te nemen. Immers ge ontvangt een gratis proeflacon verpakt bij de groote flesch a 1.60, dus ook meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. Kruschen Salts zuivert Uw bloed, het zal U verfrisschen en verjongen. Het wordt tevens over de geheele wereld erkend als het beste middel tegen rheumatiek, ischias etc. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket der flacon gedrukt (Adv. Ingez. Med.) SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van den Sabbath te 5 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.53 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten to 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De avonddiensten op de werkdagen als mede Talmoed Thora worden verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. NIEUW FORMULIER VOOR DE CLEARING. Het Nederlandsch Clearinginstituut bericht, dat van Maandag a.s. af bij De Nederland sche Bank te Amsterdam, de Bijbank te Rot terdam en alle Agentschappen, alsmede bij de groote bankinstellingen het nieuwe formulier A (bericht van storting) verkrijgbaar zal zijn. Dit formulier moet gelijktijdig met de stor ting bij De Nederlandsche Bank op rekening ..Duitschland" van het Nederlandsch Clearing instituut door den storter (schuldenaar) in gevuld worden teruggezonden aan het Neder landsch Clearinginstituut te 's-Gravenhage. Aanwijzingen voor het invullen van dit for mulier zijn op een aan dit formulier gehechte strook vermeld. Er wordt met nadruk op gewezen, dat h?t niet tijdig inzenden of het onvolledig of on juist invullen van het formulier onvermijde lijk tengevolge zal hebben, dat vertraging ontstaat in de afdoening van de betreffende storting. Het tot dusver gebezigde formulier vervalt hiermede. MARKTNIEUWS {Adv. IngezMed.) GROENTEMARKT HAARLEM. Haarlem, 10 October 1934. Tomaten 0.020.04 per K.G. Snijboonen 0.12—0.18 per K.G. Heerenboonen 0.06—0.10 per K.G. Sla 0.802.per 100 krop. Spinazie 0.15—0.50 per kist. Postelein f 0.120.35 per kist. Andijvie f 0.200.35 per kist. Bloemkool f 0.05—0.10 per stuk. Roode kool f 0.03—0.07 per stuk. Knolselderij f 0 03—0.05 per stuk. Komkommer f 0.040.06 per stuk. Groene kool f 0.150.40 per kist. Gele kool f 0.25—0.40 per kist. Wortelen f 0.030.06 per bos. Pieterselie f 0.02—0.05 per bos. Selderij f 0.02—0.05 per bos. ZATERDAG 13 OCTOBER. HILVERSUM 302 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven. Klein VARA- ensemble olv. Fr. Bakels. VARA-tooneel olv. Adolf Bouwmeester. 12.00 The Hodlars accor deonspelers. 12.15 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 2.00 Rustpoos. 2.15 „Carmen" verkorte opera van Bizet in 4 bedrijven. Uitgevoerd door solisten met koor der opera-comique en het orkest „Association des concerts Lamou- reux". Parijs olv. Alb. Wolff (gr.pl 3.00 Film kwartiertje door M. Sluyser. 3.15 Hollandsche kamermuziekver. olv. Piet Tiggers. 4.00 Hoe ontstaat een radiotiestel. Een rondgang door een groote radiofabriek te Hilversum, repor tage door Nico Boer. 4.20 De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst. 5.20 Ruby King zingt liedjes. A. d. vleugel Cor Steyn. 5.30 Letterkundig over zicht door A. M. de Jong. 5.50 Ruby King. 5.58 Overgang naar den versterkten zender. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 West-Friesche uitzen ding. 7.00 Cor Steyn, orgel, Reinier Bresser, cello. 7.50 In hooger sfeeren (gr.pl.) 8.00 Her haling S.O.S.-berichten. 8.03 Gevraagde gr.pl. 8.20 Toespraak door A. de Vries. 8.30 VAR.A- orkest olv. H. de Groot. 8.50 Santpoort's dubbel gemengd kwartet olv. H. J. Arisz. 9.00 Orgel spel door Joh. Jong. 9.15 Hoe komen de gaten in de kaas. Hoorspelletje van Willi Kwecksil- ber, vert. door Nel Bakker. VARA-tooneel olv. Willem v. Capellen, 9.30 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 9.50 Santpoort's dubbel gemengd kwartet. 10.00 De Filmprijsvraag. Mededeelin- gen over deelname en uitslag. 10.05 Vaz Dias, varia. 10.15 VARA-orkest olv. H. de Groot. 11.00 Vroolijke gr.pl. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1S75 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Muziekuitz. voor fabrieken. 11.00 Gramo foonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 KRO-orkest olv. Mar. v. t Woud. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Half uurtje v. d. rijpere jeugd door mevr. A. Schelf hout v. d. Meulen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoon-opera-program- ma. 4.45 KRO-Boys olv. P. Lustenhouwer. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 De KRO-Boys. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Praatje over de Esperantocursus. 7.00 Politieberichten. 7.15 Kath. Radio Volksuniversiteit. 7.5 Gram. muziek. 7.45 R.KR. Kwartiertje door rector A. Vissers. 8.00 De KRO-Boys. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Tusschen twee werelden II. Contact door pater J. Thewissen S.J. 9.05 KRO-orkest olv. Mar. v. t Woud. 9.30 „Gevonden voorwerp". Hoorspel olv. H. Eerens. 9.45 KRO-orkest. 10.15 Het brui loftscadeau, hoorspel olv. H. Eerens. 10.30 Vaz Dias. 10.35 KRO-orkest. 11.15 Gramofoonmu ziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Fransche avond. Zangrecital door Ines Maujean. 8.30 Fransch concert door het om roeporkest olv. Henri Pensis, m.m.v. Jean Vihué. 9.05 Vervolg Fransch concert. 9.45 Ge varieerd muzikaal programma mmv. solisten en het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.45 Dansmuziek, (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. 1.30 Omroeporkest olv. Paul Gason. 5.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Idem. 9.20 Concert te Na men door Les Bardes de la Meuse olv. René Barbier. BRUSSEL 322 M. 12.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.20 Idem. 8.20 Symphonie- orkest, mevr. CassierBrabehon, piano. 9.20 Symphonieconcert. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 2.20 Omroeporkest olv. Emile Reesen. 7.20 Omroeporkest olv. Frits Mahler. 10.10 Dans muziek. BERLIJN 357 M. 3.20 Orkestconcert olv. Willy Steiner. 5.25 Het Wending kwartet. 7.30 Uitzending uit Hen- nings Festalen te Lichterfelde-Ost. Funkweih Oogstfeest in de kleingartenverein. 9.40 Idem. HAMBURG 332 M. 10.50 Het Koningsberger Schouwburgorkest olv. W. Brückner. 3.20 Omroeporkest. 6.20 Sommer-Erinnerung, de Bremer stadsmuzi kanten olv. R. Krug. Hermann Müller, viool. KEULEN 456 M. 3.20 Concert. 6.20 Gevraagde gram.pl. 7.35 Wedstrijd tusschen artisten van den omroep en Dortmunder artisten. 10.35 Dansmuziek. DAVENTRY 1500 M. 12.05 B.B.C. Northern orkest olv. T. H. Mor rison. 7.50 Radio-Militair orkest. 10.20 BBC- Dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M. 7.50 Liederen op gr. pl. 8.40 Concert. 9.20 Omroepdansorkest olv. Alain Romans. Carol King en het vocaal trio. PARIJS RADIO 1648 M. 12.20 Concert. 8.20 La petite mariée, operette van Lecocq. MILAAN 369 M. 4.30 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. ROME 421 M. 4.30 Concert. 5.20 Gramofoonmuziek WEENEN 507 M. 4.45 Orkestconcert olv. Hans Himmer. 6.20 Ada, opera van Antoni Ghislanzoni. Muziek van Verdi. 10.10 Dansmuziek. 11.20 Gramo foonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Strijkkwartet van Ravel. 4.50 Aria's en liederen. 5.35 Mandoline orkest. 6.50 Jarow Kozakkenkoor. 7.20 Omroeporkest. Umberto Macnez. tenor. 8.20 Pianospel door St. Nied- zielski. 10.55 Salonmuziek. 11.20 Dansmuziek. AGENDA VRIJDAG 12 OCTOBER Stadsschouwburg: Ballet Trudi Schoop. 8.15 Remonstrantsehe Kerk: Kerkconcert. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De raadselachtige Mr. X." Doorloopende voorstelling van 7 u. af. Palace: „Schandaaltjes", de eerste non stop revue. Op het tooneel: Manning en Class, draadact. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De zoon van Kong". Op het tooneel: Vier Plastics, jeux Olympics. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. H i 11 e g o mVergadering van den gemeen teraad. 1.45 uur. ZATERDAG 13 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Optreden van Louis Davids met zijn Kurhaus-cabaret. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve s Maan dags. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10