°a spijït> Tet- f40 "«■■lil* WEEKABONNEMENTEN TIENJARIG BESTAAN HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND. VRIJDAG 12 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD II VOETBAL. LAW ADAM SPEELT WEER. De oud-internationaal Law Adam, die gerui- men tijd ongesteld is geweest, speelt a.s. Zon dag weer voor het eerst in den thuiswedstrijd van H. V. V. tegen Unitas. WIJZIGINGEN IN HET AJAX-ELFTAL De elftalcommissie van Ajax heeft (aldus lezen we in het Alg. Hbld.) ingezien, dat de voorhoede verandering behoeft. Reeds weken geleden kwam tot uiting, dat er iets met den aanval, die te weinig productief was, diende te gebeuren. En de ontmoeting in Den Haag tegen V. U. C. Zondag j.l. bracht onomstoo- telijk aan het licht, dat het zoo niet meer ging Er zijn drastische maatregelen genomen om de aanval te verbeteren. Volkers, Ten Have en Mulders zijn het slachtoffer dier wijzigingen geworden. Thans is het elftal, dat Zondag a.s. tegen D. H. C. uitkomt, als volgt samengesteld Doel: Keizer. Achter: Van Diepenbeek, Strybos. Midden: Van Deyck, Anderiessen, Schu bert. STORMVOGELS—HAARLEM. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen, v. d. Velde, De Waard, v. d. Steen, Prins, Ketting, Van der Kuyl. Is Prins verhindeixi, dan speelt Van Pel op zijn plaats. R.C.H.—V.U.C. Voor dezen wedstrijd speelt R.C.H. in de volgende opstelling: Kos. Krom, Prevost Sr., Berg, Ruis, Prevost Jr., Van der Meulen, Houkes, Van der Horst, Martin, Hartendorp. ZEEBURGIA 2—R.C.H. 2. De reserves komen als volgt uit: Van Gendt. Van Thiel, Kaestner, Kok, Van Eek, Waalewijn, Paape. Kedde, Ruygrok, Slot, Meyer. E.D.O.—SPARTAAN. E.D.O. komt met het volgende elftal uit: De Waard, K. Zandstra, Boeree, J. Perukel, Koppen, Oomen, Nottrot, Van Geemen, Goemaat, J. L. Perukel, J. W. Koene. HILVERSUM 2—E.D.O. 2. E.D.O. 2 heeft het volgdende elftal: Van Roon, G. Zandstra, J. Steffens, Janssen, Kloos, Bos, Kollerie, H. Koene, v. d. Putten, Kelder, Spek. SCHOTEN—R. V. C. A.s. Zondag speelt Schoten op haar nieuw terrein aan den Vergierdeweg tegen het Haagsche R. V. C., kampioen van het vorige seizoen. Het Schoten-elftal is als volgt: Hoff, Oorthuis, v. Putten, Kedde Van Roon, Steenbergen, Rootlieb, Maas, Heijerman, Cop, Hetem, 's Morgens 10 uur speelt Schoten II tegen E. H. S. om den Stads-Editiebeker. T. D. O.—T. H. B. T. H. B. verschijnt met: Van deix Berg, Spierdijk, Dijkstra, Van der Horst, Kluën, Kuiten, Aalpol, Van Straten, Veltmeijer, Van Rootselaar, Vellinga. LAAKKWARTIER—DE KENNEMERS. De Kennemers trekken Zondag naar de Resi dentie om daar voor de eerste maal in de com petitie Laakkwartier te bekampen. Het elftal is als volgt samengesteld Doel; Van Urk. Achter: Duivemans, Lindner. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr., Brethouwer. D.E.M.—WILSKRACHT. D.E.M. speelt a.s. Zondag haar eersten thuis wedstrijd voor de competitie der eerste klasse I.V.C. B. Zij zal „Wilskracht" partij geven met onderstaand elftal: Doel: Nieuwenhuis. Achter: D. Schram, J. Slok. Midden; E. Janssen, G. Droog, H. Vlek. Vóór: G. Langendijk, J. v. Rixel, C. Stam, W. Geldermans en P. Markx. KENNEMERS 2—W.F.C. 3. Het reserve-elftal der roodzwarten ontvangt a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark W.F.C. 3. De opstelling van het elftal is: Doel: Stoppa. Achter: v. 't Hoff, v. d. Bos Midden: F. Versluis, v. d. Wal, Blom. Vóór: Pau, Antonisse, Boom, Steeman Sr., Veenstra. DE OPSTELLING VAN KINHELM. Kinheim komt a.s. Zondag uit als volgt: C. Druijven. Rozemeijer, Sials, W. Groen eve ld, P. Druijven, Schoo. Raaijmaker, H. Groeneveld, Michel Jr.. Nieman, Ellen. ROEIEN Europeesche roeikampioen- schappen 1935 Door Duitschland georganiseerd. Uit Berlijn: Daar geen aanvragen door an dere landen zijn ingediend, heetf het presi dium der FISA de organisatie der Europee sche roeikampioenschappen '35 aan den Duit- schen Roeibond toevertrouwd. De president van den Duitschen Roeibond. regeeringspresident Pauli uit Potsdam, heeft bepaald, dat de wedstrijden geroeid zullen worden op de baan van den „Berliner Regat- tevei'ein" te Berlijn-Gruneau. Het presidium der FISA heeft aan deze keuze zijn goedkeu ring gehecht, zoodat de Europeesche roeikam pioenschappen in 1935 voor het eerst te Ber lijn zullen worden gehouden, en wel van 16 tot en met 18 Augustus. DAMMEN. De match Keller-Rajchenbach Om den wereldtitel Officieel wordt ons thans gemeld dat de match tusschen den 19-jarigen Poolschen meester Maurice Rajchenbach en onzen na- tionalen kampioen R. C. Keiler om den we reldtitel definitief Zaterdagmiddag vijf uur in het Carltonhotel te Amsterdam zal beginnen. Te 4 uur n.m. zal dit tournooi door het vol tallige hoofdbestuur van den Ned. Dambond officieel worden geopend. Zooals bekend, zal deze match bestaan uit 10 partijen. Eiken dag wordt één partij ge speeld en na de vijfde partij zal een rustdag woeden gehouden. De match zal dus eindigen op Dinsdag 23 October. Woensdagavond 24 October a.s. zal Rajchen bach te Haarlem komen simultaneeren en op Donderdag 25 October a.s. zal te IJmuiden de internationale vierkamp, georganiseerd door de Damclub „IJmuiden" ter gelegenheid van haar 10-jai-ig bestaan, waaraan zullen deelne men Rajchenbach. R. C. Keiler. Demesmacker (kampioen van België) en den IJmuidenschen meester B. Dukel, beginnen. 7, Di0"1?"1 t erom iicht«j7lfigg!iL Jto'neS.J| (Adv. Ingez. Med.) De hoofdprijs voor dezen internationalen vierkamp werd door den Ned. Dambond aan de Damclub „IJmuiden" geschonken. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Volgende week staan voor de beide Haar- lemsche hoofdklasse-clubs en Damclub „IJmui den" de volgende wedstrijden voor de hoofd klasse-competitie van den Nederl. Dambond op het programma: Maandag 15 October te Haarlem, Haai'lem- sche Damclub tegen Damvereeniging „Excel sior" uit Amsterdam. Dinsdagavond 16 October te Amsterdam, Damvereeniging „Josef Blankenaar" tegen Damclub „Haarlem". Dinsdagavond 23 October te IJmuiden, Damclub IJmuiden tegen Dam. en Schaak vereniging „D.S.T.O." uit Amsterdam. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. drogisten a Verkrijgbaar bij apothekers en ij apothekers en t0.75 per flacon. (Adv. Ingez. Med.) Het bestuur van den jubileerenden Bond. Van links naar rechts (zittend): P. H. Boeree. secretaris: P. M. Kok, voorzitter: R. N. Heiloo. penningmeester en ringen-administi-ateur. Staande: J Kuperus, tweede-secretaris; F. J. Neuman, commissaris. Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van den Haarlemschen Postduivenbond is een feestcommissie benoemd* aan wie opgedragen werd een jubileumvlucht in samenwerking met Amsterdamsche postduiven liefhebbers te or- ganiseeren, een gedenkboekje samen te stellen en een feestavond voor te bereiden. Dit ge denkboekje is ons thans toegestuurd. Het ziet er typografisch uitstekend verzorgd uit; op den omslag is een postduif afgebeeld, die over de Groote Kerk vliegt. In het boekje van 80 bladzijden (op kunst drukpapier gedrukt) schrijft de Feestcommis sie een uitvoerig voorwoord, waarin op duide lijke wijze het ontstaan van den Bond ge schetst wordt. We ontleenen er het volgende aan: „De harmonische samenwerking tusschen de 14 vereenigingen te Haarlem onderling kan alleen plaats hebben onder de leiding van den H.P.B.. wiens Bestuur, door de instelling van de Vergaderingen van het Centraal Bestuur, blijk heeft gegeven, de teekenen der tijden te verstaan. De prettige samenwerking met den Noord-Hollandschen Postduiven Bond te Am sterdam is weer een bewijs dat de H.P.B. streeft naar hoogere samenwerking, dan in lo calen kring mogelijk is. Een Federatie van verschillende bonden is reeds ontstaan. De gedachte aan gemeenschappelijken ar beid, de geschikte menschen inspireeren en opwekken tot medewerking aan het groote Bergklimmen kan moeilijk zijn; Dure Fransche voetballers; Het probleem van een jeugdig wielrenner; Een uitkomst voor prijswinnaars onder tennisspelers; Beroepsclubs worden streng becritiseerd; Baas boven baas. SCHAKEN HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP Bovengenoemd gezelschap speelde zijn eersten bondswedstrijd tegen „Kijk Uit" te Velsen met den volgenden uitslag: Kijk Uit: H. S. G.: A. D. de GrootG. Kroone 10 H. Schmits—R. A. G. Davidson 1/2—1/2 C. Pels—G. Bollebakker 1/2—172 C. GordijnA. S. Katan 1/21/2 Dr. J. de Graaf—B. v. d. Velden 12—1/2 J. v. Dijk—A. F. Puts 0—1 S. KooiJ. K. Vuurman 01 J. PoldermanG. de Bruin 01 A. LanserA. C. de Groot 1/21/2 J. GordijnJ. H. Marurtz 01' Totaal 31/2-d 1/2 De Franschman Camille Couttet uit Cha- monix, die de beroepen van berggids en ski- leeraar combineert, werd in den aanvang van dit jaar aangesteld als gids van een Engel- sche ondei-zoekingsexpeditie, die ten doel had het Waddington-gebergte, hetwelk zich tot 4400 M. hoogte verheft in Britsch-Columbia aan de Westkust van Noord-Amerika te ex- ploreeren. In een Fransch sportblad, gewijd aan de wintersport, geeft Couttet een levendig relaas van de moeilijkheden, welke de expeditie op zijn tochten had te overwinnen en waarvan wij hier het een en ander laten volgen: „Onze tocht geleek op een waren veldtocht, temeer, daar we totaal geïsoleerd waren in een land zonder wegen, zonder kaarten en waai de woudloopers. die op ongeveer vijftig kilo meter afstand woonden, onze naast buren waren. „We begonnen met een auto, doch daarvan hadden we meer last dan gemak Wat men te William Lake, een kleine nederzetting, een weg noemt, bleek niets meer te zijn dan een aaneenschakeling van kuilen, stukken ijzer, steenklompen en alleidei hindernissen. Twee dagen waren aldus noodig om de 150 mijl naar Tatla Lake af te leggen en ofschoon we een kraohtigen wagen hadden, moesten we tel kens uitstappen om de auto door gi-oote sneeuwvelden te sleepen. Eindelijk bereikten we Tatla Lake, nadat we met groote moeite 20 mijl over het ijs hadden afgelegd. Daar het lente begon te worden, was het ijs groo- tendeels met water bedekt en het kraakte op sommige plaatsen angstwekkend, hetgeen ons deed vreezen, dat ons zwaar beladen voertuig weldra als een steen naar de diepte van het meer zou zinken. „In ons volgende kamp werd de karavaan gecompleteerd met vier woudloopers en 21 paarden, die. in plaats van de auto. beladen werden met vijf tenten, ski's, x-aketten, kachels en levensmiddelen voor zes weken. Reeds di rect na den start kwamen we in een dicht, maagdelijk woud, overdekt met diepe sneeuw. Doch de woudloopers kenden den weg uitste kend en de paarden hielden zich bewonde renswaardig. Ik had nooit gedacht, dat een paard, beladen met een zware last. rotsen kon bestijgen, over gevallen boomen heensprin- gen. rivieren overtrekken, waax'bij het water hun tot aan den hals kwam en kleine meertjes ovei'zwemmen, doch de dieren deden het wel haast nog beter dan de menschen. De tocht werd steeds moeilijker, want een bepaalde weg bestond nergens, slechts enkele teekens on "de boomen gaven de te volgen x-oute eenigs- zins aan. In het dichtste gedeelte van het oer woud moesten we vooruitloopen om met de bijl de laaghangende takken af te kappen, waarvan de helft recht vooruit stak en de an dere helft, half verdord, groote hinderpalen op den bodem vormde. ..Een van de leden van ons gezelschap bleek geen groot vriend van beren te zijn. hetgeen weldi'a zou blijken. Wij vonden namelijk een spoor van een dergelijk roofdier en toen we ons weer bij den troep gevoegd hadden, ver telden we het aan de woudloopers. Die gingen diTect op zoek en merkten toen. dat de beren- stappen tot vlak bij onze tenten liepen. Dit verontrustte het angstige lid der expeditie ten zeerste en hij durfde des nachts bijna niet te gaan slapen. Steeds meende hij de beren en wolven te hooren knabbelen en knagen. Ge wapend met een electrische lamp ging ik op ondei'zoek uit, doch zonder eenig resultaat Intusschen sliepen wij slecht, mede door de koude, die ons noodzaakte, gedurende een maand in de tent te blijven. „Ik zelf", aldus vervolgt Couttet zijn ver haal. „ging er des ochtends op de ski's op uit teneinde eenige lichaamsbeweging te krijgen, doch tenslotte begonnen we onzen aanval op den top van den berg, waarbij we materiaal en provisie meenamen, om ln geval van nood verzorgd te zijn. Op dertig meter van den top geraakte ons gezelschap in een geweldigen sneeuwstorm, die ons verder voortgaan ten eenenmale belette. Ik bemerkte een grot. die gedeeltelijk door de sneeuw was afgesloten doch na drie uur graven was de ingang vrij en wij konden tenminste dichtbij ons doel een nieuw kamp inrichten, van waar wij eindelijk na eenige dagen zwoegen het hoogste punt bereikten Dit was de eerste geslaagde bestij ging van den Noordkant. „Maar de terugtocht bracht onverwachte moeilijkheden. De weg door het bosch was door de sneeuw als weggevaagd en we moesten van voren af van beginnen te hakken, waar bij we niet zelden geruime afstanden op han den en voeten aflegden. Gehinderd door onze rugzakken en verdere bagage, verwond door de scherpe takken, vorderde de expeditie slechts uiterst langzaam. Mijn kameraden wa ren uitgeput en wilden tot allen prijs rusten, maar de hoop. weldra de zee te kunnen berei ken. gaf ons nieuwen moed. En opnieuw be gonnen wij uit alle macht te hakken. Ver- geefsche moeite-, het woud werd steeds dich ter en de rivier was veel te diep en veel te snel geworden, om den overtocht te kunnen ondernemen. Tenslotte zagen we de rotsen en nadat we. steeds hakkende, meter na meter en uur na uur gezwoegd hadden, konden we ons althans in betrekkelijke veiligheid stellern „Alles bij elkaar gerekend, was de tocht nu niet bepaald een plezierreisje en voor zijn gezondheid behoeft men het werkelijk niet te doen". Het verhaal van Caimille Couttet geeft be stijgers van het Bloemen daalsche kopje in ieder geval stof tot nadenken en reden tot groote bescheidenheid. Niet alleen de Engelsche voetballers bren gen bij hun „transfer" hun oude club groote sommen gelds in het laadje. ook in Frankrijk heeft tegenwoordig menig speler een hoogen prijs op zijn hoofd. In dit opzicht heeft de Hongaarsche voetballer Lukacs de laatste maanden veel van zich doen spreken. In dienst van de F. C. de Sète, werd hij door deze club voor 55.000 francs naar Olympique Lillois ver kocht. Het besteden van een dergelijke som gelds voor een voetbalspeler heeft in Frank rijk tot het noodige commentaar aanleiding gegeven. Toevallig speelden de twee bij deze transactie betrokken clubs onlangs tegen elkaar en vanzelfsprekend werd het spel van Lukacs zwaar becritiseerd. temeer, daar hü vrijwel uit vorm bleek te zijn. Men had van een dergelijken „duren" middenvoor minstens drie doelpunten verwacht, doch in plaats daar van bedierf hij de eenvoudigste kansen. Eens te meer werd bewezen, dat zelfs een „ster" niet in ieder willekeurig elftal op zijn plaats is en zijn beste spel kan leveren. De jeugdige Fransche wielrenner Paul Maye staat voor een moeilijk probleem: zal hij baanrijder of wegrenner worden? Dezelfde vraag is reeds menigmaal ten opzichte van veelbelovende renners gesteld en niet altijd met evenveel succes voor den betrokkene be antwoord. Zoo heeft de Belg Kaer-s onlangs te Leipzig het wereldkampioenschap voor be- beroepsrijders op den weg gewonnen en nog steeds beweren de Franschen, dat Kaers bij uitstek een baanrijder is. Onze wereldkam pioen Pellenaers behaalde zijn titel eveneens op den weg, doch heeft sindsdien blijk gege ven, ook op de baan zijn mannetje te staan Paul Maye nu blinkt in beide categorieën uit; hij kan tempo-rijden, doch hij kaxx even eens sprinten, hetwelk hij bewees door de 200 Meter in 12 sec. af te leggen en eenige dagen later het weg-kampioenschap van Zuid- Frankrijk te winnen. De keuze is dus zeer moeilijk, want al kan men gedurende eenigen tijd beide onderdeden van de wielersport be oefenen. om tot de besten ter wereld te wil len behooren. moet men zich op één bepaald doel concentreeren. Verschillende tenniskampioenen klagen over het feit, dat de prijzen, die zij op de di verse tournooien winnen, meestal uit dezelfde voorwei-pen bestaan, zooals bekers, sigaretten kokers. likeur-stelletjes, sigarenpijpjes van barnsteen, kristal en klokjes. Eenigen tijd ge leden is men er toe overgegaan, in plaats van prijzen, bons uit te geven, waarmede de win naar in de een of anderen winkel zelf iets naar zijn gading kon uitzoeken, doch ook deze maatregel viel niet in den smaak. Want de meeste winnaars stellen er prijs op. na afloop der wedstrijden bij een mooie toespraak het bewijs van hun ovenvinning uit handen van den vooi*zitter of een officieele persoonlijk heid in ontvangst te nemen. Tenslotte heeft de heer Vila, leider van het tennistournooi te Auch, er iets op gevonden, waaiunede voorloopig iedereen ingenomen ls. De winnaars kregen namelijk leder een vaatje wijn van het beroemde merk Armagnac uit het evenberoemde wijnjaar 1893. Men zal misschien willen aanvoeren, dat dergelijke koppige wijn niet goed is voor kam pioen-tennisspelers. doch daartegenover staat, dat zulk een vaatje een inhoud heeft van drie of vijf liter, al naarmate het de tweede of de eerste prijs geldt en wanneer men dit quantum geconsumeerd heeft, komt zelfs de beste speler voorloopig niet meer op de baan. hetgeen minderen krachten een betere kan« geeft om ook eens zulk een prijsje te winnen Waardoor dus iedereen tevreden gesteld wordt en niet het minst de wijnbouwers. Dat het nog niet zoo gemakkelijk is, een beroepsvoet-balclub met succes te doen spelen, heeft de directie van een dergelijke onderne ming m Frankrijk ondervonden. Vanzelfspre kend eischt het publiek van beroepsspelers het allerbeste voetbal en daar de standaard van het spel in Frankrijk zeker niet hooger is dan bij ons, is het verklaarbaar, dat de toe schouwers nu en dan flink mopperen. Dit nu vindt de bovengenoemde directie zeer onaan genaam. Zij verlangt niet. zoozeer, dat het „eigen" publiek de spelers toejuicht, doch wel, dat het zich althans neutraal houdt, zoodat de spelers de thuiswedstrijden minstens even goed kunnen afwerken als de uitmatches. waar zij niet zoo door de toeschouwers gehinderd worden. Gebeurt dit niet, dan zal de directie de bex-oepsclub ontbinden en er een amateur vereeniging van maken. Want amateui-s spe len voor hun genoegen (hm! hm!) en nie mand kan hun een verwijt maken, wanneer ze in een eerste klasse match derde klasse spel leveren. Het geen zoo nu en dan wel eens wil voor komen! z z z z werk dat onzen H.P B. staat te wachten, was oorzaak dat voor de herdenking van het 10- jarig bestaan een speciale Feest-Commissie werd benoemd. Het Jubileumboekje te. maken tot iets van blijvende waarde, deed onmiddellijk de ge dachte opkomen om ook buiten onzen kring vooraanstaande menschen op ons gebied op te wekken, iets voor ons boekje te schrijven. Het eerst werd gedacht aan Prof Dr. L. de Blieck der Rijks Universiteit - Instituut voor Para sitaire en Infectie-Ziekten - te Utrecht. Hij en zijn assistent Dr. A. Bos waren direct be reid hun medewerking te verleenen. Deze heeren verdienen den dank van alle postduivenliefhebbers voor de schitterende on- dei'zoekingen op het gebied der auivenziekten, maar nog~meer door de bereiding van diverse mentingsstoffen. waardoor ziekten kunnen worden voorkomen of genezen. Prof. de Blieck. Dr. Bos en hun overige medewei'kers stellen hun tijd, hun kennis en inrichting beschikbaar. Wij dienen te zorgen dat zij tijdig de ziekten-materialen zoonoodig proefdieren krijgen om ons ten slotte te zeg gen hoe wij onze duiven gezond en krachtig houden". We vinden er verder o.a. de volgende bijdra gen in: „Ons Hoofdbestuur" (een rijm) van W. P een artikel over A. J. Klok en R Slot, door P. H. Boeree; „Wat de Federatie wil", door P. M. Kok; stukjes geschiedenis van de aan gesloten vereenigingen Het Centrum, Colum- ba, De Gevleugelde Vrienden, Haarl. Amst. Kwartier, Kijk'Uit, De Luchtgids, De Lucht post, Pleines, De Postduif, De Reisduif, De Snelpost, De Snelvlieger, De Spaarnevogels, De Zwaluw. G. van Waard schrijft over de stichting Bre- derodeduin, waarvoor de bond jaarlijks een wedvlucht organiseert. R. N. Heilo bespreekt het Ringenbureau en H. v. d. Plaats het Ned. Merkenbureau voor pluimvee en konijnen. J. J. Doeglas geeft een bijdrage over Haar lem en de postduivensport. De dierenarts A. Bos een heel belangrijk en geïllustreerd stuk over ziekten bij duiven; Dr. C. Bol geeft een artikel: „Kampioen worden en.... blijven"; J. W. Woiters schrijft over de Nederlandsche postduif een nationaal belang. Harlaar be preekt het ringen der duiven. De rekenaar, de heer P J. van Daalen rekent u voor. hoe de uitslag tot stand komt (met een goed gelijkend portret van den schrijver. Tenslotte geeft P. Lindeman een beschouwing over het jubileum. De feestavond zal plaats hebben op Zater dag 13 October in het gebouw „Sint Bavo" aan de Smedestraat. Medewerking verleent o.a. de familie Hofmann met haar aardige voordrach ten. Er is bal na. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE- HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG Het programma luidt: Eerste klasse: BloemendaalG ooi Promotie-klasse: M. H. C.Amsterdam 2 Tweede klasse: Delfts. Stud.—H. B. S. Leiden-Bloemendaal 2 Amsterdam 3M. H. C- 2 Derde klasse: Bloemendaal 3—Leiden 2 H. B. S. 2—Alliance Alliance 2M. H. C. 3 Bloemendaal krijgt op haar eigen terrein achter Zomerzorg 't Gooi op bezoek; 't Gooi dat den hockeydag won (na overwinningen op Hilversum en Amsterdam!); 't Gooi, dat de vorige week in de competitie opnieuw aan Am sterdam de nederlaag wist toe te brengen. De Bloemendalers mogen zich dus wel schrap zetten. M. H. C. ontvangt in het Heemsteedsc'ne Sportpark Amsterdam 2. Dat moet weer een Musschen-overwinning opleveren. In de tweede klasse heeft het enthousiaste H B. S. een lastigen uitwedstrijd tegen de studenten van Delft. Als dat maar goed af loopt! Het bezoek van Bloemendaal 2 aan Leiden zal wel geen succes hebben. Wat het reserve- Bloemendaal-team mankeert, weten we niet. In twee wedstrijden een doelgemiddelde van 115! Dat moet anders worden! Ook M. H. C. 2 geven wij weinig kans op een succes bij Amsterdam 3. Ook in de derde klasse zijn de teams van de oudere Haarlemsche clubs zwak. Het jonge Alliance doet het beter. Zelfs staat Alliance 2 op de eerste plaats en Alliance I op de tweede plaats van dezelfde afdeeling. We voorspellen voor beide ploegen ook voor Zondag weer nieuwe lauweren; respectievelijk tegen M. H. C. 3 thuis en H B. S. 2 uit. Tenslotte Bloe mendaal 3 dat Leiden 2 thuis krijgt, ook hier geen uitzicht op een Bloemendaalsche zege. INTERNATIONAAL TOERNOOI TE BRUSSEL Ter gelegenheid van de Wereldtentoonstel ling te Brussel organiseert de Belgische Hockey bond van 4 tot 12 Mei 1935 een groot interna tionaal hockeytournooi.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11