Na den moord van Marseille. GED.O. GRACHT 63 Voor elk uur een tafel! TANDARTSEN KLINIEK ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Uitgebreide politiemaatregelen. Ontdekkingen te Parijs. (Van onzen Parijschen correspondent). Het sinistere woord van den politie-inspec- teur van Marseille, die den ochtend van den moord zeide: „er wordt een aanslag voorbereid en als we den kerel niet vinden, dan komt er hommeles" wordt wel bewaarheid. Want er heerscht geweldige opwinding in de Fransche politie-kringen, maar waar men wel weet dat men in het krioelende Marseille toch geen kans zou hebben om iets te vinden, heeft men het veld van actie overgebracht naar de hoofdstad. De huiszoekingen waarvan we gisteren reeds melding maakten zijn vermenigvuldigd en een van de meest sensationeele aanhoudingen is wel die van den heer Pribitchevitch, die „uit- genoodigd" is door de politie om zich op de Prefecture te melden, terwijl ter zelfder tijd in zijn woonhuis alles overhoop werd gehaald en al zijn papieren in beslag'werden genomen om nader te worden onderzocht. De heer Pri bitchevitch is n.l. gewezen député en minister van Binnenlandsche Zaken van Yoego-Slavië, fn welke hooge functie hij begiftigd werd met het Commandeurskruis van het Legioen van Eer. Waarom tot deze min of meer sensatio neele arrestatie (want nadat hij zich gemeld I had. heeft men hem niet vrij uit laten gaan) is overgegaan is niet recht duidelijk, want toen een journalist, dra na het bekend wor- den van de misdaad zich bij den ex-minister meldde om zijn indrukken te vernemen was de heer Pribitchevitch nog niet eens op de hoogte van het gebeurde. Bij allerlei hier gevestigde Yoego-Slaven heeft men huiszoekingen gedaan en al die menschen meegenomen met het verzoek om tot in details te vertellen wat ze sedert eind Sep tember, dag voor dag en uur voor uur hebben uitgevoerd. Studenten, journalisten, architec- 1 ten, ze zijn allen meegenomen en men zal nu I experts gaan benoemen die de inbeslag geno- I men papieren kunnen vertalen teneinde iets 1 meer te weten te komen omtrent de relaties van al die arrestanten. Niet minder merkwaardig was de zoo juist i verrichtte arrestatie (oh, het is alles maar preventief, maar ondertusschen zitten de menschen er maar mee) van den zoon van Raditch, die in het Yoego-Slavische Parlement werd vermoord. De zoon vluchtte naar Frank rijk en vestigde zich in Parijs. Juist op het oogenblik dat de politie den jongen Raditch ondervroeg werd er aangescheld en twee 1 Yoego-Slaven meldden zich aan. Ze werden onmiddellijk gearresteerd, temeer wijl één I hunner een revolver in zijn zak had. En zoo gaat het maar den heelen dag door. I In Asnières is een soort clubhuis voor Yoego- Slavische werklieden en natuurlijk werd daar onmiddellijk een inval gedaan. Maar daar moest de politie bot vangen, want het bleek dat het clubhuis wegens gebrek aan middelen al sedert drie maanden was gesloten. Hoe rijmt dit met de verklaring dat alle etablissementen waar de Yoego-Slaviërs bijeen kwamen al sedert de maand Mei door de recherche wer den bespied? wist laten escorteeren door één kolonel te paard, daar waar men de auto van Chéron, wanneer hij naar Straatsburg gaat door hon derd cavaleristen laat beschermen, omdat men vermoedt dat de minister daar zal worden uit gefloten? Het belangrijkste is echter het onderzoek dat de recherche instelde in het groote kleeding- magazijn „Le ^elle Jardinière". onderzoek waarbij we tegenwoordig waren. In de voering van het pak dat de moordenaar droeg vond men n.l. het adres van den tailleur en in aller - haast sneed men een stuk uit de jas om dat aan de diverse verkoopers van het magazijn te toonen. Het bleek een gelukkige gedachte te zijn geweest, want zonder aarzelen vertelde een van de bedienden dat dit confectie-pak inderdaad was gekocht op 3 October door een man, een vreemdeling, die vergezeld was van twee anderen. Hij had het nieuwe costume aangehouden en na betaald te hebben, ver zocht het oude te laten zenden naar zijn adres: Hotel Regina, II Rue Mazagran. En toen een van de inspecteurs een duidelijke photo van Kalemen toonde, riep de bediende uit; ja, dat is hijhij heeft zijn naam opgegeven: Suk. Het hoeft geen betoog dat recherche en journalisten dadelijk in de auto's sprongen en dat het een dolle jacht door Parijs werd om 't eerst van alles in de Rue Mazagran te ko men.. En daar kregen we al dadelijk de bevestiging dat Suk inderdaad niemand anders was dan de moordenaar van Alexandre I er en Barthou. Op 30 September, zoo vertelde de hotel houder, meldden zich bij ons twee keurig ge- kleeóe heeren die hun papieren overlegden: Suk, Rodolphe. koopman te Triest, aldaar ge boren op 29 October 1897 en Ladislas Benes, geboren 30 Februari 1903. Daar ze geen bagage hadden betaalden ze eiken dag hun gemeen schappelijke kamer vooruit zeggend, dat ze nooit van te voren wisten of ze 's avonds zou den terug keeren. Suk en Kalemen zijn één en de zelfde. Op 6 October zijn ze vertrokken. En kregen ze nooit bezoek? zoo vroeg een van de inspecteurs. Jawel, eiken ochtend kwam een nog jonge man, die een actetasch onder den arm droeg hen opzoeken en hij gebruikte het ontbijt bij hen op de kamer. Is het deze niet, vroeg de inspecteur ver der, en hij toonde een photo. Precies. Aha.nu zijn we een stap verder. Het is Nalis Ficemir We zoeken hem al lang om dat men wist dat hij een aanslag voorbereid de. Nalis is een oude bekende van de justitie, want hij werd reeds in Marseille veroordeeld tot vier maanden wegens diefstal en vervol gens uitgewezen. Hadden ze in hun gedrag niets opval lends? zoo hebben we nog aan den hotellier gevraagd. Absoluut niet. Ze spraken nooit Fransch. Suk sprak Portugeesch en Benes Italiaansch. Ze gingen na het ontbijt uit en keerden 's avonds eerst laat terug Het is dus waarschijnlijk dat hier, in de Rue Mazagran de moord werd voorbereid. Maar de dader is dood en wat de twee medeplichtigen lang de gren- Het Nederlandsch Bijbel genootschap. Heil den Lezer, Gods woord, Gods waarheid. Gods Liefde, daaraan heeft de wereld behoefte in deze donkere tijden, en vindt men die niet ln den Bijbel? Welnu, weet men wel, dat het Nederland- sche Bijbelgenootschap den Bijbel verschaft in allerlei lettersoorten tegen lage prijzen, dat men een Evangelie kan koopen voor enkele centen en een geheel Nieuw Testament voor eenige stuivers? En, als dat te bezwaarlijk is. ook voor niets. Hiervoor werken de afdeelin- gen. Weet men wel dat de Bijbel geheel of ge deeltelijk vertaald is in 32 talen voor de vol ken van Nederlandsch-Indiè? Ook dat alles doet het N B. G., doch zal het dit kunnen blijven doen? Het N.B.G. wordt na 120-jarig bestaan door de crisis ernstig bedreigd. Maandagavond a.s. nu om 8 uur wordt in de Waalsche Kerk aan het Bagijnhof een sa menkomst gehouden van de afdeeling Haar lem, waar over het Genootschap zal worden Prof. dr. A. A. van Schelven, zal openen, Pastor P. A. Lehmann spreekt over „Zending en Bijbel", dr. D. E. Boeke, secretaris Binnen land, over „Kerk en Bijbel", terwijl ds. C. J. van Paassen het slotwoord zal spreken. Me dewerking wordt verleend door het Over- veensche dameskoor, dirigente Cor Igesz, be geleiding mej. Bets Nederkoorn. In de komende week zal dan de Nationale Inzameling worden gehouden in onze omge ving: in Haarlem zelf, in Bloemendaal en Overveen, Schoten en Spaarndam, Heem stede en Bennebroek. Kent gij iets van den troost in Gods Woord? Van de kracht en het licht daarvan? Geeft dan ook een gave. klein of groot, war. neer u een lijst of bus wordt aangeboden voor de Natioinale Inzameling van het N B. G. Het comité der afdeeling: Mevr. A. van MarselisHartsinckSchuyt van Castrioum. Mevr. A. A. Anema Gertzen. G. J. Schuyt secretaris. Voor de afdeeling Haarlem: Prof. dr. A. A. van Schelven, voorzitter. Mej. J. Blooker, secretaresse. Dr. M. F. van Lennep. Bibliothecaris. C. J. A. Bredius, penningmeester. L. J. van Wijk, algem. secretaris. Ds. D. E. Boeke, secr. Binnenland. N.B. Postgiro is no. 22939 Amsterdam. Ah, wer.kelijk, er is „hommeles" en ex-minis ter Sarraut moet héél wat te hooren krijgen betreft, men vermoedt dat ze over zijn functie van oppersten chef van de zen over zijn. Nationale Veiligheid. Hoe kan men een vorst, wiens leven bedreigd wordt hetgeen men HENRY A. TH. LESTURGEON. Wat er komt kijken, als men volmaakt wil eten Tusschen eten en eten ligt een heele groote wereld. Een kannibaal doet het anders dan een gastronoom uit de beschaafde wereld, of schoon de eerste ook wel zal weten wat hij lekker vindt en wat niet. Maar om de entourage zal de een niets ge ven en een echte lekkerbek uit onze buurt kijkt ook naar de tafel waaraan hij zit. Niet waar, een hors d'oeuvre in een soepbord op gediend, gepresenteerd in een bollenschuur, zal ongetwijfeld niet zoo in den smaak vallen als wanneer de kreeftjes., de zalmpjes en de sausjes in kristallen kommetjes prijken tus schen zilver, (goud als 't kan), witte servetten en lakens van echt Damast. „Je moet 't maar kunnen doen", zei iemand op de derde etage van de Bijenkorf, waar vijf tig gedekte tafels staan, de een mooier dan de ander, en die laten zien. wat men met een tafel kan doen. Ook wat men er mee gedaan heeft, want behalve verschillende tafels uit onzen tijd, zijn er voorbeelden van vroeger. Grootmoeders tafel in 1834. Een dik, oud kleed en een spinnewiel. Grootmoeders tafel in 1934. Een dun kleed je. en een ultra moderne electrische klok. ..O. grootmoeder wat ben je veranderd", zou Roodkapje kunnen zeggen. Het is soms om te watertanden, die tafels. Als u er ten minste wat om geeft, want er zijn menschen die liever fietsen dan eten ep die moeten maar niet kijken. Maar voor de an deren Bittertafel. Zoutjes, kaas, kleine pieterige bordjes voor het prikkelende lekkers. Fijne glaasjes, wat groen in het midden en daartus- schen de flesch met veertig percent zuiveren alcohol. Studententafel. Of neen: studentenlesse- naar, want volgens de voorstelling eet een student op zijn lessenaar, waar boeken lig gen over de nieuwe spelling en Nederland- sche geschiedenis. In de prullemand staat een hockeystick, schoone en andere boorden hangen uit de kastla. schoenen in een hoek (De maaltijd bestaat natuurlijk uit een hard broodje en een haring. De student is nog niet aanwezig). Kindertafel. Een zeiltje van een leuke kleur: zacht groen. Een paar zuurtjes, een toffee, plaatjes erbij. Bordjes van kinderformaat, glaasjes natuurlijk ook en het is de kinder heerlijkheid zelve. Je moet 't maar kunnen doen Verlovingstafel, bruiloftstafel en gouden bruiloftstafel. Werkelijk er is een groot ver schil tusschen. Dat spreekt, want een verlo ving is ook weer wat anders dan een gouden bruiloft, dus zijn de tafels ook anders. Beza digder is de laatste, rustiger en wei-overwo gen. door het leven rijp geworden. Dat ver beeld ik me althans opgemerkt te hebben, maar misschien denkt een exnert-tafeldekker er anders over, want tafels dekken moet je kunnen. Het moet leven, het moet ademen den geest der gebeurtenis, het moet spreken van de wonderen die er geschieden. Een tafel is geen plank met pooten ér on der. afgezien nog van de stalen, nieuw za kelijke gewriemselen die een doolhof vormen. zelfs voor iemand die nog niet aan de bitter tafel heeft gezeten. Een tafel is wel een or nament, maar een tafel is nog veel, veel meer. Een tafel moet zijn een dagelijksch feest, de tafel 's avonds moet het hoogtepunt zijn van den vermoeienden arbeidsdag. Daar moet de rust intreden, daar moet men kunnen zeg gen: „Ik ben er". Daar moet mem heilzame rust vinden na het rauwe jachten oan het brood. Niet alleen in de spijzen, maar vooral in blijvende dingen, in het onvergankelijke dat de tafel siert, het onvergankelijke, zoo lang het meisje met een volle dienbak niet over den kat struikelt. Ode aan hen die de tafel tot een meester werk maken, die de scheppingskracht hebben een tafel goddelijk te doen zijn. En vanavond eet ik fijn boerenkool uit een heel diep bord. dat ribbeltjes heeft aan den rand en waar de lepel krast, dat iedereen er van rilt. W. SCH. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De pensioenen van oud wethouders. Geachte redactie, Blijkens het verslag in Uw blad van Donder dag heb ik mij in de laatste gemeenteraads zitting klaarblijkelijk niet geheel duidelijk ge uit omtrent mijn standpunt ten aanzien van de wijziging der wethouderspensioenen. Vol gens het verslag zou ik hebben gezegd, dat de Raad bevoegd zou zijn om een overeenkomst te wijzigen. Dit is echter niet juist. Een over eenkomst, die tweezijdig is, kan niet eenzijdig door een der partijen worden gewijzigd. Het wethouderspensioen is echter niet gegrond op een overeenkomst, doch op een verordening en de betrokken functionarissen wisten tevoren, dat de raad bevoegd was deze verordening te allen tijde te wijzigen. Van een verkregen recht kan ik mijns inziens niet hebben ge sproken, terwijl ik opmerk, dat als men meent, dat hier van een verkregen recht moet wor den gesproken, de geheele strijd tegen de cu mulatie van inkomens en pensioenen onmoge lijk wordt, indien men alle verkregen rechten onaangetast laat. Bij elke maatschappelijke en sociale hervorming worden verkregen rech ten aangetast en een verkregen recht, dat in dezen tijd van schrijnende tegenstellingen moreel onrecht is, behoort naar mijn meening ter zijde te worden gesteld. Zooals gezegd meen ik echter, dat in dit geval van verkregen rechten geen sprake is en uitsluitend van een aanspraak op grond van een eenzijdig wijzig- bare verordening. U bij voorbaat dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend, Uw dv., L. G. v. DAM. St. Nicolaasfeest Bond van Nederlandsche onderwijzers. Voor den 27sten keer is de Sint-Nicolaas- commissie van den Bond van Ned. Onderwij zers met de voorbereidingen van haar jaar lij ksch feest begonnen. Weer hopen we alle leerlingen der Openbare Lagere, Voorbereidende en Montessorischolen, Scholen voor Buitengewoon Lager Onderwijs alsmede der Doopsgezinde Scholen en van den Vervolgcursus-een prettigen middag of avond te bereiden. Aangemoedigd door de medewerking, die wij in steeds ruimer mate mochten ondervin den. doen wij ook thans weer een béroep op déoffervaardigheid der ingezetenen. Laat ieder, die met ons doel sympathiseert, ons door een bijdrage helpen, het te bereiken. In de komende weken zullen onze trouwe helpsters en helpers de lijsten aanbieden, waarop ge uw bijdrage teekenen kunt. De lijsten onzer collectanten dragen alle het op schrift: 27ste Sint-Nicolaasfeest, Bond van Ned. Onderwijzers. Wij vestigen er nadrukkelijk de aandacht op. dat voor de feesten der Openbare Scholen niet met busjes wordt gecollecteerd. Indien u geen lijst wordt aangeboden, kunt ge uw bijdrage storten op Giro no. 139828 van onzen penningmeester den heer S. P. Doek, die bovendien van Woensdag 24 October af lederen Woensdagavond van 8 tot 9 uur zit ting houdt in de Centrale, Spaarne 94, tot het geven van inlichtingen. Helpt ons, dit feset te doen slagen. Bij voor baat onzen dank. De Commissie: Tj. BAKKER, Zaanenlaan 133. voorzitter. Mej. A. MELCHIOR, Molijnstraat 16 secretaresse. S. P. DOEK. Karei van Manderstr. 50, penningmeester Giro 139828. Mevr. A. JETSES-BALDER. H. SCHUURMAN. G. BROUWER. SPORT EN SPEL. stuur van den Ned. Dam bond en een aantal damsplers, die van Rajchenbach's aankomst op de hoogte waren. Met Rajchenbach kwam een Parijsche vriend mede, die zich met de verzorging van den 19- jarigen Pool zal belasten. Omtrent de match tegen onzen nationalen kampioen wilde Rajchenbach zich niet uitla ten; wel verklaarde hij geen gevecht op lan gen afstand te wenschen en zooveel mogelijk remisepartijen te zullen voorkomen. Rajchenbach werd ook verwelkomd door zijn a.s. tegenstander Keiler. Beiden hebben in de wachtkamer van het station langdurig met elkander gesproken; de kennismaking droeg een bijzonder hartelijk karakter. VOETBAL. Ook Haarlem krijgt een verlicht voetbalveld. Moderne lichtinstallatie op het „Haarlem"- terrein. In een Vrijdagavond gehouden buitengewo ne algemeene vergadering van „Haarlem" is thans definitief besloten over te gaan tot den aanleg van een moderne lichtinstallatie. De verlichting zal zoodanig zijn. dat er wedstrij den bij gespeeld kunnen worden. Vanaf vier ijzeren masten van 22 (meter hoogte en bene den met een oppervlakte van 16 vierkante meter, zal het noodlge licht op het veld ge worpen worden. Teneinde tijdens het trainen het eerste veld niet te veel te belasten, heeft men besloten ook het tweede veld te verlichten en wel door middel van verstelbare lampen op de beide masten, die het dichtst bij het tweede veld zullen komen te staan. Ook de Haarlemsche voetballiefhebbers zul len dus binnenkort kunnen genieten van eeni ge interessante lichtwedstrijden. STORMVOGELSHAARLEM. Met Goedhart in plaats van Van Gooi, die nog steeds geblesseerd is, komt Haarlem als volgt uit.- Voogd, Van den Berg. Huysmans, De la Mar, Goedhart. Vreeken, Iseger, De Winter, Van Polanen, Smit, Kam- meijer. STORMVOGELS 2HAARLEM 2. Voor dezen wedstrijd, die om 12 uur gespeeld wordt, is het elftal van Haarlem 2 als volgt samengesteld: Schuitvlot. Schornagel, Stammes. Cornet, Visser, Brouwer, Bloemink, Verwaal, Dankelman, Van den Bosch, Hurkmans. BLOEMENDAAL—G OOI. Bloemendaal verschijnt met het volgende elftal: De Haas, Immer, De Wilde, Röbken, Beyk, Leemhuis, Kammeijer, De Bock, Kohier, Van Gelder, Van Leuven. ATHLETIEK. BLESSUUR VAN KUSOCINSKY HEEL ERNSTIG. Uit Warschau wordt aan de Tel. gemeld: De bekende Poolsche lange afstandlooper Kusocinski heeft, naar men vreest, zijn knie op ongeneeselijke wijze geblesseerd. Men wil echter in Polen alles in het werk stellen hem alsnog voor de athletiek te behouden. De meest vooraanstaande specialisten zullen daar om Kusocinski behandelen. Volgens de dok toren, die hem echter tot dusverre onderzoch ten, zal hij zijn ouden vorm nooit meer her krijgen. DAMES-HOCKEY. OVERZICHT. Voor Zondag a.s. zijn in de eerste klasse weer drie wedstrijden vastgesteld. Daar H.O.C. niet wenscht te spelen, komt BD.H.C. nu op Waalsdorp uit tegen H.H.IJ.C. Wij geven aan de (Haarlemsche dames wel een kans op de eerste winstpuntjes, 't GooiRood Wit kan door de gasten met hun productieve voorhoede gewonnen worden als tenminste de verdediging snel genoeg is om mej. N. Hofland in bedwang te houden. Hilversum—Amsterdam lijkt ons voor de hoofdstedelingen; over het algemeen wordt Hilversum als de zwakste ploeg in de eerste klasse beschouwd. De promotieklasse brengt in Bloemendaal den wedstrijd B.DH.C. nLaren. Beide clubs leden de vorige week een gevoelige nederlaag, maar wij durven Bloemendaal nog niet veel goeds te voorspellen als de voor hoede weer zoo zwak speelt als zij dat in den eersten wedstrijd deed. H.D.M., dat tot de sterksten in deze af deeling gerekend wordt, zal wel moeten op passen, maar kan van Hurley winnen. Even zoo zal Kieviten Amsterdam 2 wel de baas kunnen blijven. In de 2e klasse A zal Rood Wit 2 vermoe delijk over H.H.LJ.C. 2 zegevieren, moeilijker daarentegen krijgt B.DH.C. Hl het tegen het Amsterdamsche O. K., dat vorig jaar tot de kampioenen behoorde. Victoria—Togo kan door de Rotterdamsihe gastvrouwen gewon nen worden. Voor 3 A zal HBS. haar uitwedstrijd tegen Alkmaar wel winnen; Amsterdam III Rood Wit III wordt wellirht een gelijk spel en van T.H.C.B D.H.C. IV durven wij geen voorspelling te doen omdat het de eerste competitiewedstrijd van de Haarlemsche dames in dit seizoen is. Voor 3 D ontvangt HH.S. n Famos en Hurley n speelt tegen T.H.C. II. Zal Am sterdam IV, dat verleden week al een ge voelige nederlaag leed, het tweede slacht offer van B. D. H. C. 5 worden? In klasse 4 B werd nog niet gespeeld. Zon dag komt Rijswijk bij Strawberries II en ontvangt H.B.S. III BD.H.C. VI. Dit laatste elftal doet voor het eerst haar intrede in de competitie en daardoor is Bloemendaal, naast het Gooi, de club met de meeste, nl.. zes deel nemende elftallen geworden. In plaats van kaarten O n d e.r. t r o u w d: I>. BAAS en E. SIKBF.RT Huwelijksvoltrekking 24 Oct. 1934 KL Houtstraat 123 rd. Allanstraat 73 Receptie Zondag 14 October 1934 van 3 tot 5 uur Allanstraat 73. DAMMEN. OM DEN WERELDTITEL. Bij het verschijnen van dit nummer staan wij aan het begin van de groote match om den wereldtitel tusschen de damkampioenen van Frankrijk en Nederland, de meesters Mau rice Rajchenbach en R. C. Keiler. Hierdoor is tevens een conflict geëindigd, dat reesd zes jaren lang de gemoederen der Hol- landsche en Fransche dammers in beroering heeft gehouden; wij kunnen ons er slechts in verheugen dat, na de langdurige onderhan delingen tusschen den Nederlandschen en Franschen Dambond, eindelijk een einde is gekomen aan de serie onverkwikkelijke inci denten, die het damspel in het algemeen slechts nadeel hebben aangebracht. Thans hebben Holland en Frankrijk een speler aangewezen, die zullen strijden om 's werelds hoogsten damtitel, twee meesters die volkomen buiten het conflict stonden en afgevaardigden van de absoluut sterkste dam- landen Holland en Frankrijk. Voor ons staat vast dat deze match leven dig zal zijn en dat beide spelers scherp op winst zullen spelen. Elke voorspelling omtrent het eindresultaat zou nutteloos zijn; o.i. hebben beide spelers kans. op den wereldtitel. Hedenmiddag vijf uur begint de strijd in het Carltonhotel te Amsterdam. Rajchenbach te Amsterdam gearriveerd. Donderdagmiddag is met den Parijschen trein te 16.49 uur te Amsterdam, gearriveerd de kampioen van Frankrijk M. Rajchenbach. Hij werd op het station ontvangen door het be Heden overleed na een langdurig en geduldig lij den onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Dirk Luyendijk ln den ouderdom van bijna 79 jaren. Zandvoort, 12 Oct. 1934 Zandvoortschelaan 80 M. KUYPER— LUYENDIJK D. KUYPER en kleinkinderen J. P. METSELAAR- LU YEN DIJK A. Pi METSELAAR en kleinkind P. J. LUYENDIJK A. LUYENDIJK— DALMAN en kleinkinderen Wed. E. ROZENHART— LUYENDIJK en kleinkind G. J. C. HIRS LUYENDIJK L. J. HIRS en kleinkinderen Verzoeke geen bloemen of rouwbeklag De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 16 October 1934 des namid dags 2 uur op de Algemee ne Begraafplaats te Zand voort. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Hendrik Meijer in den ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam W. MEIJER Haarlem, 12 Oct. 1934. Linschotenstraat 14rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 16 October a.s. te 11.45 uur op de algemeene begraaf plaats ingang Kleverlaan. TRICOT kleedlngstukken Verven, Stoomen met behoud van model, vereischt een vakkundige verzorging De begrafenis van Ritso Eitje Boomgaard •zal niet plaats hebben te Haarlem maar op de alge meene begraafplaats te Heemstede. Uw Philips of N.S.F. toestel defect? laat ons hot nazien Speciale reparatie inrichting voor alle typen radiotoestellen. Repa raties onder garantie. P. H. Leijenaar oud Philips employé Jac. v. Cnmpenstr. 9. Heemstede Telefoon 28517 De nieuwste toestellen uit voorr leverbaar Tandheelkundig? hulp en kunstgebitten tegen verminderd tarief. FRANSCH, DUITSCH, ENGELSCH Conv, en Berlitz Meth., d. Dame. Tevens Speciale opl. voor verbl. in 't buitenl. In eenige maanden. Privaatles 4.50 p. m.. 2 p. 3. Br. Mej. N. GROOTENBOER SPAARNE 5 rood. Tel. 17093 A. PRINS leeraar piano en theorie dipl. Conservatorium A'dnm Lessen aan beginnenden, verge vorderden en vakstudeerenden, Opleiding voor examens TEMPELIERSSTRAAT 20 Telefoon 11221 Schriftverbetering Aanvang NIEUWE CURSUSSEN Speciaal voor volwassen Privé- en Clublessen MEVR. REIBER-NAN Leerares M.O. KL Houtweg 8 Leidster Radiocursussen POPULAIRE WINTER CURSUSSEN (aparte Damesclubs) LESGELD Fi.1252 BERLITZ SCHOOL BOEKHOUDLES voor StaatspraJctlJk examen voor administratie en handel. Pri- aat'.es 10.p. m. Mercurius- n Praktijkexamen. Privaatles 6.p. m. Alle avonduren zijn thans bezet, zoodat nu alleen dag- lessen aangenomen kunnen svorden. X. J. TH. SCHMIDT, Leeraar M.O. Boekh. Wilhelmlnalaan 10, Telef. 14656 ENGELSCH conv. practijkdLpl. corr. G. BLOM, leeraar M.O. MR. CORNELISSTRAAT 20 FAILLISSEMENT X.V „JANSCO", HAARLEM. Bij beschikking van den E. A". Heer Rechter-Commlssaris in bo venvermeld faillissement is be paald. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten worden ingediend vóór 24 October 1934 en dat de verificatieverga dering zal worden gehouden op Vrijdag 9 November 1934. 2 3/4 uur ln het Paleis van Justitie to Haarlem. Haarlem, Ged. Oude Gracht 92, De Curator Mr. R. C. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK. FAILLISSEMENT G. J. KOL, ZANDVOORT Bij beschikking van den E. A". lieer Rechter-Commissaris in bo venvermeld faillissement is be paald. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten worden worden ingediend vóór 24 October 1934 en dat de verificatieverga dering zal worden gehouden op Woensdag 7 November 1934 4 1/4 uur in het Palcis van Justitie te Haarlem. Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. De Curator Mr. R. C. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK. CESAR1NE POEDER doodt ongedierten bij Huisdieren. Voor honden 50 ct. CESARINE KATEX (poeder) voor KATTEN 45 cent, in strooibusjes CESAK1N 1 .'ZEEP geneest Huid ziekten. DOODT ONGEDIER TEN. per stuk 50 cent WORM TABLETTEN per flac. a 20 tabl. 45 cent. Onschadelijk. Afdoende. Fabriek van Cesarinepreparaten Opgericht 1907 Verkrijgbaar bij: Drogisterijen v. Eden, Wegens huwelijk van het te genwoordige zoekt Mevr. Frank, van Eedensiraat 12, met 1 Nov. een net T weede-Meis je goed kunn. strijken en stoppen. Zonder goede gecul' ..i onnoodlg aicu aan te meiden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3