Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES 6 voor 10 cent Rubriek voor Vragen. WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond een verga dering in Hotel „Lion d'Or", die gepresideerd werd door den heer H. Carlée. Deze opende de vergadering met de mededeeling. dat de voorzitter, de heer J. L. Bouwer, wegens een lichte ongesteldheid verhinderd is de verga dering te leiden. Besproken werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, die op 25 October te Leiden gehouden zal worden. De afdeeling kon zich met de adviezen van het hoofdbe stuur vereenigen. De heer G. Post vertelde eenige interes sante bijzonderheden over besdragende hees ters, waarvoor groote belangstelling bestond. De secretaris der afdeeling de heer R. M. v. d. Hart, verzorgde het agendapunt: „Iets over planten uit het steenkolentijdperk, en een verzameling fossiele gesteenten". De spreker, die hierover een diepgaande studie gemaakt had, verwierf een dankbaar applaus. Eenige vragen werden door hem be antwoord. De voorzitter sloot na een woord van dank aan de sprekers de vergadering. DE HEER D. A. J. G. L. EGGINK OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is op 64-jarigen leeftijd overleden de heer D. A. J. G. L. Eggink, die als zoon van wijlen den heer D. Eggink, des tijds secretaris van de gemeente Haarlemmer- meer zijn loopbaan bij de gemeente-admi nistratie begon als ambtenaar ter secretarie van die gemeente. Na eenige jaren als zoodanig werkzaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot gemeente-secretaris te Wormerveer en daarna tot hoofd-commies ter Prov. Griffie van Noordholland. Na deze betrekking eenige jaren vervuld en daarin groote bekwaamheden aan den dag gelegd te hebben, werd hij wegens gezondheidsredenen gepensionneerd. De teraardestelling zal plaats hebben Vrij dag a.s. te 1 uur, op de Alg. Begraafplaats, Kleverlaan, alhier. VOLKSUNIVERSITEIT Wij vermeldden eenige weken geleden reeds dat het bestuur van de V. U. overwoog of niet een Spellingcursus ingeschakeld kon worden. Het staat nu vast, dat onderzocht zal worden, of hiervoor reeds nu bij het publiek belangstel ling bestaat. Leider van den cursus, die uit drie lessen zal bestaan, zal de heer P. H. Greiner zijn, leeraar aan de le H. B. S. B. Het zal in de eerste plaats een practisch doel wezen, dat de leeraar beoogt, n.l. het bijbrengen van de kennis, noodig voor het met inzicht zuiver schrijven van de z.g. spelling-Marchant, wat zijn nut kan hebben voor de velen, die met deze spelling reeds te maken hebben of weldra zullen krijgen. Voor degenen der cursisten, die zulks wenschen zal bovendien gelegenheid be staan zich onder leiding van den docent te wijden aan de practisehe toepassing van het besprokene. De leergang zal op Donderdag 25 October aanvangen. Nadere inlichtingen en kaartenverkoop aan de Openbare Leeszaal. OPMERKINCEN VAN LEZERS Een lezer maakt ons opmerkzaam op de slechte wegtoestanden op sommige punten In onze stad. In de eerste plaats noemt hij den slechten toestand van de Zuiderhoutlaan. Daar zag hij pas 2 auto's met gebroken veer. Komt men uit de richting Heemstede, dan wordt men in die laan dusdanig heen en weer geslingerd, dat men vaart moet minderen tot een eind beneden 20 K.M. Een onhandig chauffeur heeft bovendien de kans de macht over zijn stuur te verliezen, terwijl zijn veeren gevaar loonen. Het valt temeer op. omdat de hierop aan sluitende Heemsteedsche Dreef. Spanjaards laan en Fonteinlaan in uitstekenden toestand verkeeren. De Zuiderhoutlaan is een zeer druk bereden weg. vele bezoekers van de sportter reinen maken er gebruik van. vele buiten - wonenden ergeren zich aan den abominabe- len toestand. Een andere weinig fraai onderhouden weg is de Lange Heerenvest. Het schijnt daar mede op buitenwonenden dezen indruk te moeten verwekken, „hier zi.it ge in Haarlem, ziet maar. dat ge er zoo spoedig mogelijk weer uit komt". De Lange Heerenvest wordt zeer druk bereden en al is bekend, dat de finan ciën van Haarlem dwingen onnoodige uitga ven te sparen, toch komt 't hem voor, dat het ziin nut kan. hebben dien onaangenamen in druk weg te nemen door op die plaatsen, waar veel vreemdelingen moeten passeeren, te zorgen voor behoorlijke wegen. Ook de Zandvoortsche Laan die op Heeni- steedsch gebied echter beter in orde is dan ver der op, mag wel eens verbeterd worden. In zender heeft daar twee veeren van zijn auto gebroken. AGENDA Heden: WOENSDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch operette: Wir Walzen in den Himmel hinein. 8 uur. Bazar Wijk I der Ned. Herv. Gem. in het gebouw Ged. Oude Gracht 104, van 2.305.30 en 7.3010 uur. Luxor Sound Theater: „De raadselachtige Mr. X." 2.30 en doorloopende voorstelling van 7 uur af. Palace: „Schandaaltjes", de eerste non stop revue. Op het tooneel: Manning en Class, draadact. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De zoon van Kong". Op het tooneel: Vier Plastics, jeux Olympics. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. Heemstede: De Oude Beuk, vergadering N. S. B. 8.15 uur. DONDERDAG 18 OCTOBER Theosofische Vereeniging, Nassauplein 8. Karei de Jong over „Het Levenswerk van Dr. A. Besant". 8 uur. Bazar Wijk I der Ned. Herv. Gem. m het gebouw Ged. Oude Gracht 104, van 2.305.30 en 7.30—10 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. Bloemendag 1: Gemeenteraadsvergade ring. 2 uur. VROUWEN STRI JDOOMITé. Woensdagavond 24 October zal in gebouw Caecilia aan de Jansstraat een openbare ver gadering worden gehouden van het Vrouwen- strijdcomité afd. Haarlem. Als spreeksters zullen optreden mevr. H. Geerlings over „Het Huwelijksleven der Vrouw in Holland of in de Sovjet Unie" en mevr, L. Seegers uit Am sterdam over: „Wat is de taak van de Vi ouwenstrijdcomités?" „ZOXNESTRAAL"-BAZAR. In gebouw „St.-Bavo", Smedestraat zal van Vrijdag 19 tot en met Maandag 22 October een bazar worden gehouden voor het verpleegfonds van „Zonnestraal". De ba ten zijn dus bestemd voor kostelooze verple ging van T.B.C.-patiënten van alle ge zindten en uit geheel ons land in de inrich ting voor arbeidstherapie „Zonnestraal" te Hilversum. Onder eere-presidium van onzen Burge meester, den heer C .Maarschalk, heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, waarin de navolgende personen zitting hebben: J. H. Borger, directeur Incasso-Stortings- en Ophaaldienst; C. J. v. d. Broek, comman dant Brandweer; C. P. Doek, voorzitter fede ratie Haarlem S. D. A. P.: Ds. C. J. van Dijk, dominee Ned. Herv. Gemeente; mevr. J. W. A. DijkstraMulder, arts; G. D. Gratama, direc- telr Frans Hals Museum; N. J. Hoe flake, no taris; J. W. Jurrema. oud-directeur Gem. Bureau Maatschappelijk Hulpbetoon: dr. L. C. Kersbergen, arts; J. G. v. Kessel, lid ge meenteraad; J. v. Konijnenburg, oud-direc teur Geneeskundige dienst; H. Koops Jr.. re dacteur van „Het Volk"; W. Koppen, oud-lid Gemeenteraad; dr. G. Kraus le Geneesheer directeur: Prov. Ziekenhuis, Santpoort; Ir. D. Ki'uyf. directeur Bouw- en Woningtoezicht: J, A. A. Ochtman, directeur Gasbedrijf; P. W. Peereboom. directeur Haarlem's Dagblad; W. J. G. H. Scholten, tandarts; C. D. v. Schou wenburg. oud-hoofd-eommissaris, Rijksverze keringsbank; Dr. J. v. Schjuylenburch ge nees-, heel- en verloskundige; E. P. Schuyt, hoofd Nazorg Buitengewoon Onderwijs; C. J. Selhorst, voorzitter R. K. Grafische Bond; dr. W. G. N. v. d. Sleen, scheikundige en bact. Laboratorium; mi'. G. H. Slotemaker de Bruine rar. M. Slingenberg, lid. Ged. Sta ten; dr. A. S. Sluyterman, arts; mr. J. G. Stibbe, advocaat; mr. J. Talsrcna Jzn.; E. H. Tenckinok, commissaris van Politie; dr. J. P. Thijsse; Mi'. E. J. W. Top. rechter; mr. B. E. van Tijn. advocaat en procureur; dr. K. C. A. Valken, arts, A. Wanschers. Ongetwijfeld zal deze bazar zeer vele be- AdvIngez. Med.) zoekers trekken; de entreeprijs is bepaald op slechts 10 cent per persoon, terwijl elke 50ste bezoek (st)er een verrassing ontvangt. Op de bazar zijn een groot aantal attrac ties waarbij het publiek tegen betaling van een gering bedrag aardige prijzen kan win nen. De bazar zal waarschijnlijk door den bur gemeester geopend worden. „BLOEMBOLLENCULTUUR". Dinsdagavond 23 October wordt in café Brinkman. Plein, een vergadering gehouden van de afd. Haarlem der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. FAILLISSEMENTEN. Door de Arnondissements-rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen op 16 October uitgesproken. W. F. Feyen, oorsettenmaakster en winke lierster wonende te Haarlem, Anegang 36. Ourator Mi*. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. J. W. Lodder, meubelhandelaar, wonende te Krommenie Hoofdstraat 27. Curator Mr. J. v. d. Vegt te Heemstede. P. Rep. meubelhandelaar, wonende te Krom menie, Zuider Hoofdstraat 27. Curator Mr. J. v. d. Vegt te Heemstede. De firma Rep en Lodder, meubelhandelaar ster, gevestigd te Krommenie, Zuider Hoofd straat 27. Curator Mr. J. v. d. Vegt te Heem stede. D. H. van Daalen Jr., rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, Korte Lakenstraat 2. Cu rator Mr. A. Beets, alhier. De nalatenschap van Th. P. van Berkum, in leven mineraalwaterfabrikant, gewoond heb bende te Haarlem, Koudenhorn 54 rood. Cu rator Mr. J. H. J. Simons, alhier. H. E. van der Mey, schilder, wonende te Haarlem, Wouwermanstraat 30. Curator- Mr. H. O. Dril'sma, alhier. Rechter-commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van; D. J. van der Blom, wonende te Haarlem, Witte Heerenstraat. Curator Mr. K. van Gif fen, alhier. J. van Waard, poelier, wonende te Haarlem, Brouwersvaart 14. Curator Mr. W. G. J. Veen- hoven, alhier. G. Schenkkan, pensionhouder, wonende te Zandvoort, Piet Heinstraat 7. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. J. Stuurman te Haarlemmermeer, Zwanen- burgerdijk. Curator Mr. A. Bruch, alhier. H. H. P. Driessen te Haarlemmermeer, Aker- dijk 239. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. F. Wesseling, vroeger wonende te Lisse, thans te Leiden, Rapenburg 24. Curator Mr. Dr. W. P. Vis, alhier. Geëindigd zijn wegens het yerbindend wor den der eenige uitdeelhigslijst de faillissemen ten van: A. Tym.es, veehouder te Oostzaan. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. J. Hartog, magnetiseur te Wijk aan Duin. Curator Mr. D. de Jong, alhier. HAARLEMSCH KAMERORKEST IN HET NED. HERV. WIJKGEBOUW. Het Haarlemsch Kamerorkest onder leiding van Willem Lasschuit geeft op Donderdag avond 25 October in het Nederl. Herv. Wijk- gebouw aan de Ged. Oude Gracht 104 een con cert. waar als solisten meewerken Anne Dinkla (zang) en David Roozenboom (viool). INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranUooordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Ernstige radiostoring. Geachte redactie, Met de opneming van het onderstaande zult u mij zeer verplichten. Voor de opsporing van de oorzaak eener ernstige storing bij radio-ontvangst werd door mij mede namens een aantal andere perso nen uit mijn naaste omgeving de tusschen- komst ingeroepen van den dienst der „Radio- controle". Eenige dagen geleden werd door een ambte naar van gemelden dienst de oorzaak der sto ring gevonden: het bleek, dat iemand gebruik maakt van een hoogfrequent-apparaat voor massage-doeleinden. Door den vorenbedoelden ambtenaar werd het verzoek gedaan, het ap paraat storingsvrij te maken. Meer kan bij de huidige wetgeving ter zake door den dienst der „Radio-Contröle" blijkbaar niet gedaan wor den, althans niet in Haarlem. In Den Haag is dwingender ingrijpen wel mogelijk, wijl het gemeentebestuur aldaar ter bestrijding van radio-storingen medewerking verleent. De gebruiker van een radio-storing veroorzakend apparaat is n.l. verplicht, dit storingvrij te maken. Bij nalatigheid ter zake wordt de toevoer van electrischen stroom ver broken. De aandacht van ons Gemeentebestuur zij te dezer plaatse daarop gevestigd. Zoolang de aanhangige wet tot strafbaar stelling van het gebruik van bovenbedoelde apparaten nog niet is afgekondigd, kan dus (Adv. Ingez. Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. RECEPTEN VRAAG: Waarmee kan men Indisch koper werk onderhouden? ANTWOORD: Goed afborstelen met een schuiertje met zeepsop en met lauw water af spoelen. VRAAG: Hoe verwijdert men een gele olievlek uit een wit marmeren blad van een waschtafel? ANTWOORD: Met warme terpentijn, die men verwarmt door wat in een kopje te doen en dit in heet water te zetten, maar vooral niet bij vlam of vuur, zelfs geen theelichtje. Lukt het daarmee niet, probeer het dan eens m©t perchlooraethy- leen. VRAAG: Het mica van mijn haard is geheel bruin aangeslagen. Hoe kan ik dat weer helder krijgen? ANTWOORD: Stevig afwrijven met een zacht doekje met spiritus. VRAAG: Hoe maakt men zuurkool? ANTWOORD: Neem 3 witte en 3 Savoye koo ien; verwijder de buitenste bladeren en snij of schaaf de kool in lange dunne reepen; ook de schonken wegdoen. Kneed het gesnedene met 60 gram zout tot zich pekel vormt; doe er dan 12 zwarte peperkorrels door en druk het vast in een goed schoongemaakte Keulsche pot. Leg er een schoon, wit doekje overheen; daarop een schoon plankje en ten slotte een schoonen zwaren steen. Zie de eerste zes weken eens per week na. of zich ook kiem vormt. Is dit het geval, dan verwijdert gij die zorgvuldig: wasch doekje en plankje en steen goed schoon: strooi wat zout bovenop de zuurkool en dek weer goed toe. Na de eerste zes weken kunt gij volstaan met eens in de veertien dagen na te zien. VRAAG: Hoe maakt men koffie-extract? ANTWOORD: Doe den filter van een koffiekan vol fijngemalen koffie en stamp die met het stampertje goed in elkaar. Spoel de kan om met kokend water, ze^ den filter er op en giet er zooveel kokend water op, dat de filter - vol is. Sluit dan dadelijk met het deksel dicht en sluit de tuit af met een schoon kurkje. Vul den filter, als deze leeggedruppeld is, weer bij en herhaal dit, tot het uitstroomende vocht wat lichter van kleur wordt, dan is het extract klaar. VRAAG: Hoe bakt men poffertjes? ANTWOORD: Benoodigd 1/2 pond tarwebloem. 4 d.L. lauwe melk; 10 gram gist: 10 gram suiker of 30 gr. stroop: 3 gram zout en ongeveer 60 gr. boter of 50 gr. delfrite. Maak van alle ingrediënten, behalve het zout, een glad beslag. Laat op lauwwarme plaats een uur rijzen. Voeg er dan het zout bij. Smelt de boter of het vet Sn een kopje. Maak de pan warm en breng in elk holletje met een kwastje wat boter of vet en giet ze half vol met het beslag. Bak ze vlug aan beide kanten goudbruin; stapel ze op eon schaal; druppel er wat gesmolten bo ter over en bestrooi dik met fijne suiker. Dien ze vooral warm op. VRAAG: Hoe bereidt men vlierbessenjam? ANTWOORD: Pluk de door en door zwarte, rijpe bessen van de steeltjes; doe er wat bra men of pruimen bij en kook het met een weinig water. Leg dan over een pan een schoonen. dun nen witten doek; giet daar alles Sn en knijp goed uit, zoodat alle sap (maar ook alleen sap) in de pan komt. Voeg er dan per liter sap twee pond suiker bij. Kook dit tot het zoo dik is dat een druppel ervan in een kopje koud water gedaan niet uitvloeit maar in zijn geheel naar beneden zakt. Doe de jam dan, zonder schuim, vlug in de uitgekookte potjes en sluit met vochtig per kament af. PLANTEN. VRAAG: Ik heb in mijn tuin een aantal pere en appelboomen. Zij bloeien rijk, maar dragen bijna geen vrucht. Van de weinige appelboomen die goed gedragen hebben, zijn de vruchten na genoeg alle aangestoken en daardoor vrijwel onbruikbaar. Wat kan ik doen ter verbetering van een en ander? ANTWOORD: Geef alle boomen een volledige kunstmest bemesting. Er zijn tegenwoordig vol ledige mengsels in den handel. Kunt gij die niet krijgen, geeft dan per kroonboom: 3 K.G. patent kali; 4 K.G. superphosphaat en 1 K.G. zwavel zure ammoniak; per pyramïde de helft van bo venstaande hoeveelheden. VRAAG: 1. Wanneer moet ik mijn Azalea's. Geraniums en Begonia's binnenhalen en hoe is de behandeling? 2. Wanneer kan ik rozenstruiken en jasmij nen verplanten? ANTWOORD: 1. In October. De Azalea's, als het niet vriest den eersten tijd overdag buiten en des nachts binnen; vooral de eerste dagen goed vochtig houden; bewaren op lichte stand plaats, koel maar vorstvrij. De Geraniums van de onderste bladeren ont doen en zoo droog mogelijk houden, maar niet geheel laten verdrogen Knolbegonia's neemt men in deze maand uit den grond; de stengels er afnemen; de knollen drogen en vorstvrij bewaren. 2. Rozen bij voorkeur in Maart. Jasmijn van October tot Maart. VRAAG: Wanneer kan een ligustrumhaag ge plant worden? ANTWOORD: Van half October tot half Maart, mits het niet vriest. VRAAG: 1. Wanneer en hoe kan men de vol gende planten scheuren? Delphinum, Lupinen, Irissen en witte Chrysantjes. 2. Wanneer kan men rozen en Ligustrumstrui- ken (geen heg) verplanten? ANTWOORD: 1. In het laatst van October wor den de stengels afgesneden en steekt men met een scherpe spade, of met een mes de pollen in zooveel deelen, als men wenscht, maar zoo danig, dat ieder gedeelte wortels en knoppen blijft behouden. Daarna planten en mocht de vorst vroeg Invallen dan tvat bedekken met turf- strooisel of andere beschutting. 2. Rozen bij voorkeur in Maart: Llgustrum van October tot Maart, maar niet bij vriezend weer. DIEREN. VRAAG: Graaft een waterschildpad zich in den winter zelf in ,of moet die in een sohuur bewaard worden? ANTWOORD: Zet in schuur of kelder een kist. gevuld met turfstrooisel, of met een mengsel van zand en afgevallen blad. In een der zijden moet onderaan een gat zijn, waardoor het dier zich kan ingraven. Is het binnen, sluit dan de ope ning tot het voorjaar af. Het zal er dan vanzelf wel uitkomen en graag een kropje sla als wel komstgroet in ontvangst nemen. VRAAG: Hoe moet een z.g. konijnenberg ge maakt worden? ANTWOORD: Zet het oppervlak uit en paal het af met gaas. Dit moet ongeveer 50 c.M. in den grond of, wanneer het zandgrond is dieper, tot liet grondwater. Looppad rondom de berg maken van ongeveer 1/2 M. breed De berg kunt gij zoo hoog maken als gij wilt, maar de om rastering moet 1/2 M hooger zijn dan de berg. Als „fundeering" van de berg slaat gij op wil lekeurige plaatsen wat paaltjes in den grond en plaatst hier en daar een niet losgemaakt baal turfstrooisel. Om ongelijke hoogte te krijgen zet gij er op enkele nog een halve baal op. Breng er dan het zand tusschen en er op en stamp het nat aan. Wilt gij het laten begroeien, breng er dan wat rotssteenen tusschen, maar het heeft weinig nut, want de konijnen eten toch alles kaal. De holen graven de konijnen zelf. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Moet van een uitkeering van een levensverzekering aan den verzekerde zelf suc cessierecht betaald worden? 2. Zoo ja. hoeveel? ANTWOORD: 1. Neen. 2. Zie onder 1. VRAAG: Hoe luidt het wetsartikel betreffen de de hoogte der boomen, die in onze tuinen op bepaalden afstand van de schutting staan? ANTWOORD: Het is niet geoorloofd hoog op schietende boomen of heggen te planten, dan op den afstand welke bij de tegenwoordig be staande bijzondere reglementen of tengevolge van %raste en erkende gebruiken, bepaald ls en bij ont stentenis van reglementen of gebruiken op den afstand van twintig palmen van de scheidslinie der beide erven, voor zooverre de hoog opschie tende boomen betreft en op den afstand van vijf palmen ten aanzien der heggen. VRAAG: Hoe laat mag een meisjo van nog geen 15 jaar In oen winkel staan? ANTWOORD: Tot 's avonds 8 uur, ook des Zaterdags. Beneden den leeftijd van 14 jaar is het in het geheel niet toègestaan. VRAAG: 1. Op hoeveel provisie heeft een ma kelaar wettelijk recht, als door zijn tusschen- komst een huis verhuurd wordt met contract voor 15 1/2 maand tegen 43.p. m.? 2. Moet iemand volgens de wet zijn aflossing op huizen betalen, indien hij hiertoe niet in staat is, maar wel geregeld de hypotheekrente voldoet? ANTWOORD: 1. Krachtens het gebruik op 11.20. 2. Ja, tenminste als dat overeengekomen is. VRAAG: Zijn grootouders van beide kanten verplicht hun kleinkinderen, indien de vader werkloos is. te ondersteunen, bvb. door uitzen ding naar een herstellingsoord? ANTWOORD: Ja, doch deze verplichting gaat niet verder dan hun vermogen en inkomen ge- doogen. BELASTING ZAKEN VRAAG: Ik woon te Wijk aan Duin. ben vrij gezel en heb 1S20 verdiend. Voor organisatie, zieken- en begrafenisfonds betaal ik 1.p. w. en voor ondersteuning vader 4 p. w. Is het nu in orde, dat ik 103.62 belasting moet betalen? Verleden jaar had ik 960.verdiend en moest ik 37.50 betalen. Is er nu wel rekening gehou den met de ondersteuning van mijn vader? ANTWOORD: Gij zijt aangeslagen nam- het volle bedrag van 1S00.Was dit uw juiste in komen over 1933. of mogelijk op 1 Mei 1934. dan is geen aftrek van contributie of fonds toegepast en ook niet voor ondersteuning van uw vader. Gij kunt dan een bezwaarschrift tegen den aan slag indienen, zooals aan de achterzijde van het biljet is vermeld. Uit het onderzoek, dat daarop plaats heeft, blijkt dan wel of de aanslag naar een te hoog bedrag is opgelegd. Aftrek voor zie kenfonds is niet toegestaan. VRA^G: Bij welk inkomen begint een ge huwd persoon, zonder kinderen of inwonende personen, belasting te betalen aan liet rijk en de gemeente? ANTWOORD: Bij de Rijksinkomêtenbelasting met 800, bij de gem. fondsbelasting met 700. de gebruikster van het massage-toestel vrije lijk doorgaan, het radio-genot van een 400 a 500-tal omwonenden totaal te bederven. En blijkbaar doat zij dat ook, want de storing werd door mij onafgebroken geconstateerd o,p dezelfde tijdstippen als voor de komst van den ambtenaar. De storing is zoo hevig, dat de ontvangst er geheel door wordt overstemd. Naar de uiterlijke omstandigheden te oor- deel'en, is de hierbedoelde gebruikster wel financieel in staat, de kosten (pl.cn. f 10) te dragen, die noodig zijn voor het wegnemen van het euvel. Nu zij daartoe niet overgaat, mag van on wil worden gesproken, dan wel van gering schatting van door haar aan anderen berok kende onaangenaamheid. Naar schatting ondervinden pl.m. 400 luisteraars den hinder. Als deze personen allen 2 1/2 cent offeren, zou de betrokken gebruik ster het aanbod kunnen worden gedaan, haar apparaat kosteloos storingvrij te maken. De storingskring wordt zoo ongeveer ge vormd door een cirkel met een straal van 300 M. om een punt op het Lorentz-plein. Zij die, in bedoelden kring tot bovenbedoel de medewerking bereid zijn. gelieven daarvan kennis te geven aan onderstaand adres. Eerst zullen nog andere middelen worden beproefd. Alleen, als die niet baten, zal bedoeld aanbod eventueel warden gedaan. Intusschen, mijnheer de Hoofdredacteur, met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, ij Uw Dw. J. B. SANDERS. HAARLEM, 15 October 1934. lordensstraat 52. DONDERDAG 18 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. 8.00 Tijdsein Avo-klok. 8.01 Morgenmuzlek. 9.00 Ochtendconcert door het Omroepconcert olv. Nico Treep. 10.00 Tijdsein Avro-klok. 10.15 Gramofoonmuziek. 1030. Het Omroeporkest olv. Nico Treep. 11.00 Gramofoonmuziek en voordracht door Elias van Praag: Tooneel- spelen in den ouden tijd, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein Avro- klok. 12.01 Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 2.00 Pia norecital door Chris Veele. 2.30 Gramofoon muziek. 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, Herhaling le les. 3.45 Rust poos voor het verzorgen van den zender. 4.00 mevr. Ant. Van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Robery Renard en zijn orkest. 4.45 Radiotooneel voor de grootee kin deren. Studio-opvoering van „De Scheeps jongens van Bontekoe", hoorspel in 12 tafe- reelen naar het boek van Joh. Fabricius door Cor Hermus. Spelleiding Kommer Kleijn. 5.30 Het omroeporkest olv. Nico Treep. 6.30 Sport- praatje door H. Hollander. 7.00 Omroeporkest olv. Nico Treep. 7.30 Engelsche les voor ge vorderden door Fred Fry. Herhaling eerste les. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam. Concert door het Concertgebouw-orkest olv. Emile Cooper. So list: Tito Schipa, tenor, met pauzevulling uit de studio. 10.30. Populaire muziek. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Aan sluiting met het café-Restaurant Atlanta, Rotterdam. Dajos Bela en zijn orkest. 12.00 Tijdsein Avro-klok en Sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV 1.0.00 Leger des Heilskwartlertje. 10.15 Morgendienst door Ds. J. van der Woude. 10.45 Gramofoonmuziek. KRO. 11.00 Gramofoon muziek. 10.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. Mej. Dra. Miedema: De Maria legende in de Middel eeuwen. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Verzor ging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. H. J. Dijckmeester. 5.00 handenarbeid voor onze jeugd, door H. J. Steinvoort: „Een school-por- tefeuille. 5.30 Zang-recital door Hendrik Koning. 6.45 C.N.V.-kwartiertje door A. Sta pelkamp, secretaris. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren. 7.30 Weekoverzicht: Wat er op de wereld ge beurt, door Corn. A. Craye. 8.00 De Afschei ding van 1834, herdacht in een bijeenkomst, bijeengeroepen door het hoofdbestuur der Confessioneele Vereeniging in de Pieterskerk te Leiden. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoon muziek. 12.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Concert olv. Henri Pensis. 8.20 Engelsch concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.35 Idem 9.30 Zangrecital door Mia Bischoff. 10.00 Kamermuziek 10.35 Dansmu ziek. BRUSSEL 484 M. I.30 Saint Saens concert. 6:35 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 8.20 idem. 9.35 omroepor kest olv. Paul Gason. 10.30 gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 5.20 oude muziek. 8.20 Omroeporkest olv. Paul Ga son. 9.20 Populair concert. 10.30 ged. uit La Bohème van Puccini. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Strijkorkest uit Bellevue olv Harald Andersen. 7.30 Omroep-symphonie-orkest olv. Prof. Nikolai Malko. 9.50 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 4.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Concert. 7.30 Gevarieerd programma. 9.40 dansmuziek. HAMBURG 332 M. 10.50 Het Koningsebrger Schouwburgorkest. 6.20 Herdenking van den Stormvloed in Noord Friesland in Oct. 1634. 9.50 Het Mildnerkwar- tet uit Weenen (gr. pl.) 11.20 Omroepkoor olv. Gerhard Georg, omroeporkest olv .Gerhard Maasz. KEULEN 456 M. 3,20 Het klein orkest olv. Elsoldt 4.35 Com posities van Haydn en Mozart. 6.02 Volksmu ziek. 7.35 De Keulsche vioolvereeniging. 8.30 Ged. uit de opera's van Boieldieur. Koor en orkest. DAVENTRY 1500 M 12.10 Het Rudland Square en New Victoria- orkes olv. Norman Austin. 3.20 Vesperconcert. 5.05 orgelrecital door Laurence Crosthwaite. 5.35 Populair concert door het Budapester Septet. 8.10 Radio Militair concert olv. B. Wal ton O'Donnell. 10.35 BBC. Orkest afd. E olv. Warwick. 11.35 BBC Dansorkest olv. Henry Hall. PAPTJS POSTE PARIFJEN M 7.09 Gramofoonmuziek. 8.30 Tooneel. PART-TS R 16^8 M. 12.50 Populair concert olv. Victor Pascal. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert, daarna het vocaal kwartet L'accoord parfait zingt. 10.50 Dansmuziek olv. Lucien Goldy.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10