WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 RA'XRCE M'S DS'GBEA D~ 7 LAATSTE BERICHTEN Défilé langs Alexander's baar. Tienduizenden brachten een laatsten groet. BELGRADO. 16 October (Reuter). De aandrang der bevolking naar de baar van den overleden koning had tengevolge dat het verkeer in de binnenstad heden volkomen werd stopgezet. Tienduizenden stonden urenlang in de kouden regen om den vorst een laatsten groet te brengen. Kortt na het middaguur verscheen het geheele corps diplomatique onder leiding van den Pauselijken Nuntius en legde een grooten lauwerkrans bij de kist. De minister van Posterijen heeft bepaald, dat gedurende den rouwtijd de postzegels met de beeltenis van den koning in rouwrand zullen verschijnen. BELGRADO, 16 October (Reuter). Naar aanleiding vtn het bezoek van Lebrun aan Belgrado heeft het ministerie van Buiten- landsche Zaken haar woordvoerder gemach tigd aan llavas de volgende verklaring te verstrekken: Op dit vor beide landen zoo smartelijk oogenblik zal het geheele Joego-Slavische volk president Lebrun ontvangen als zijn vriend en als het staatshoofd van Frank rijk onzen bondgenoot bij alle beproevingen. In dit bezoek zal het geheele Joegoslavische volk een versterking zien van de voor altijd onverbrekelijke vriendschapsbanden tusschen onze twee landen. Gooische bandiet veroordeeld. AMSTERDAM, 17 Oct. De Vierde Kamer der Arrondissements-rechtbank veroordeelde van daag den 30-jarigen koopman P. E. J. H.. we gens poging tot diefstal, diefstal meermalen gepleegd en wegens bedreiging met doodslag tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Het OM. had vijf jaar gerequireerd. De man had een groot aantal diefstallen en inbraken in het Gooi gepleegd. Zoo zou hij op 14 October 1929 hebben in gebroken in het kinderhuis „Erica" aan den Naarderstraatweg te Naarden. Hij werd ge snapt en vluchtte. Op 14 Februari 1934 had hij uit een fietstasch een electrische lantaarn gestolen. Vervolgens had hij zijn geluk be proefd in de woning van de familie van Eeghen aan den Naarderstraatweg: ook hier werd hij betrapt en moest hij vluchten. Ook had hii ingebroken ln de woning van de fa milie Baas aan de Schapendrift te Blaricum; een aantal kleinigheden werden vermist. In den nacht van 1 op 2 Augustus 1939 had hij ingebroken in een villa aan de Schubert- laan te Bilthoven. Tenslotte was hem nog ten laste gelegd, dat hii In den nacht van 29 op 21 October 1930 te Den Dolder in een gebouw van de Willem Arntzhoeve had Ingebroken. Hier werd hij betrapt door een der verpleeg sters. Hij trok een revolver en riep: „Als je alarm maakt, dan schiet ik je dood". Ook hier vluchtte de man. De' verdachte hield ter zitting zijn onschuld vol". De zaak Onnes in hooger beroep. AMSTERDAM 17 October. Naar wij ver nemen is het thans zeker dat de behandeling in hooger beroep van de strafzaak tegen den heer Onnes van Nijenrode niet op 6 November zal worden aangevangen. De behandeling zal wegens ziekte van den 'heer Onnes worden uit gesteld tot later. De diatum is nog niet bekend. Nieuwe plaats voor het rijwielplaatje. Met betrekking tot de in het laatst van de maand September j.l. verschenen bekendma king omtrent de controle op de naleving van artikel 2 van de Rijwielbelastingwet, deelt men ons mede, dat de minister van Finan ciën nader aanleiding heeft gevonden aan de ambtenaren van den belastingdienst opdracht te geven geen bekeuring in te stellen, indien de berijder van een rijwiel 't rijwielbelasting- merk niet op de voorgeschreven wijze aan het rijwiel, doch op in het oog vallende wijze op de linkerborsthelft aan zijn bovenkleedipg heeft bevestigd. INBRAAK IN N.S.B.-HOOFDKWARTIER. In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben inbrekers gepoogd hun slag te slaan in het N.SB.-kwartier aan de Oude Gracht te Utrecht. Zij troffen het echter ongelukkig, want er was juist een wacht ingesteld ten gevolge van een inbraakpoging eenige dagen geleden. Deze hadden gestommel gehoord en togen op onderzoek uit. Een der wakers raakte in den tuin met een inbreker slaags, die spoe dig assistentie kreeg van een collfega-inbreker. De wacht kon het tegen twee aanvallers niet bolwerken en kwam met gescheurde kleeren na veel moeite vrij. Volgens verklaringen van de wacht zou er uit den tuin nog op hem ge schoten zijn. De politie, die inmiddels was ge waarschuwd, kon niets meer vinden. Verdere nasporingen hadden tot heden toe nog geen resultaat. Voorbeurs te Amsterdam. De stemming op de ochtendbeurs was heden iets verbeterd, als gevolg van de tendenzver- betering in Wallstreet en de berichten, dat Roosevelt met vele zakenlieden confereert.. Men verwacht in dit verband, dat de befaam de „Braintrust" haar invloed op Roosevelt zal verliezen en dat thans een meer practische politiek zal worden gevolgd. Aandeelen Ko ninklijke Petroleum trokken een fractie aan. evenals Philips' aandeelen en Unilevers. Ook Aku's lagen een kleinigheid boven de slot- koersen van gisteren. H.V.A.'s verkeerden daarentegen lichtelijk in reactie tengevolge van de daling van den suikerprijs. Amster dam Rubbers waren daarentegen beter op de stijging van den rubberprijs tot 7 d. per lb. Op de wisselmarkt maakten nogal wat schommelingen mede, doch de noteering was per saldo niet veel veranderd. De S stond daarentegen onder druk en daalde tot f 1,46. De Fransohe franc was iets vaster op f9,72 11/16. Vermoedelijk 22 deelnemers aan de Melbourne-race. LONDEN, 17 October (V, D.) Gisteren zijn verscheidene vliegtuigen van deelnemers aan de luchtrace LondenMelbourne op het vliegveld Mildenhall aangekomen, zoodat in totaal 21 machines gereed voor deelneming aanwezig zijn. De berichten uit Frankrijk wet tigen de verwachting, dat het Fransche vlieg tuig vandaag of morgen eveneens zal arrivee- ren, zoodat met het Bleriot-toestel 22 toe stellen gereed voor den start zullen zijn. De laatste die arriveerde was de Amerikaan- sche vliegster Jacqueline Occhran, die tegen half vijf gistermiddag van het vliegveld Heston vertrok en onderweg blijkbaar vertraging had, want toen haar Granvill-eendekker boven Mildenhall verscheen, met brandende naviga- tielichten, was het reeds donker. Niettemin maakte de vliegster een perfecte landing op het niet-verlichte vliegveld. De belangstelling voor de beide Nederland- sche vliegtuigen, zoowel voor de Postjager als vooral voor de Douglas, die men als een der snelste verkeersvliegtuigen en een der ge vaarlijkste mededingers beschouwt, was den geheelen dag zeer groot. TYPHOON EISCHTE TIEN DOODEN TE MANILLA. MANILLA, 17 October (V. D.) Voor zoo ver bekend is zijn tengevolge van den typhoon, dit gedurende 36 uur Manilla en omgeving heeft geteisterd, tien personen om het leven gekomen, onder wie een Amerikaan, wiens indentiteit nog niet is vastgesteld. De materieele schade is zeer groot. Volgens berichten uit de provincie Bulacan zouden daar tien duizend personen dakloos zijn. Te Bccawe, Bigaa, Marilao, Meycawayan, Polo en Malolos zijn meer dan twee duizend huizen door den storm vernield en voorzoover zij van licht materiaal waren opgetrokken soms letterlijk weggeblazen. Ook te Calccocan en Malabon zijn meer dan twee duizend personen dakloos. Zoodra het noodweer bedaard was, hebben de autoriteiten de noodige maatregelen tot hulpverleening genomen. Massa-proces tegen commu nisten te Aken. DORTMUND, 16 Otcober (V.D.) Officieel wordt medegedeeld dat voor den 4en Straf- senaat van het Opperste Landgerechtshof te Aken een proces Is begonnen tegen 127 com munisten, wegens voorbereiding van hoog verraad. De beklaagden zijn voornamelijk afkomstig uit Dortmund en omgeving. Het proces zal vermoedelik veertien dagen duren. De zittingen vinden plaats met gesloten deuren met het op op het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat. De bedrijfsreglementeering in Ned.-Indië. BATAVIA, 17 October. (Aneta). Het College van Gedelegeerden heeft de ontwerp-ordon- nantie voor de bedrijfsreglementeering met 11 stemmen voor en 6 stemmen tegen aange nomen. De Nationalisten en de heer Monod de Froideville stemden tegen. Zonder hoofdelijke stemming werd een amendement aangenomen, ingediend door den heer Weyer, om den werkingsduur van de ordonnantie tot drie jaar te beperken. De heer Monod de Froideville verzocht hierbij aanteekening van tegenstemming. De teraardebestelling van koning Alexander. BELGRADO, 17 October. (Reuter). Koning Boris van Bulgarije heeft besloten, dat het voor hem verstandiger zou zijn niet persoon lijk de begrafenis van koning Alexander bij te wonen. Hij zal zich doen vertegenwoordi gen door prins Cyrill. GOERING NAAR BELGRADO VERTROKKEN BERLIJN. 17 October (D.NS.) De Prui sische minister-president Goering, die Hitier bij de begrafenis van Alexander zal vertegen woordigen, is hedenochtend per vliegtuig naar Belgrado vertrokken. Goering bestuurde zijn vliegtuig zelf. In een tweede vliegtuig volgen de officieren van zijn gevolg met de krans. Te Boedapest- zal een tussehenlanding wor den gemaakt. CURIOSA UIT HET DERDE RIJK. De „Manchester Guardian" publiceert een foto van een waarschuwingsbord voor auto mobilisten op den straatweg nabij de stad Merlendorf in Beieren. Het opschrift luidt: „Motorrijtuigen 39 K.M. Hier zijn Joden on- gewenscht. Het Gemeentebestuur." MIJ. „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN". Maandag 22 October a.s. zal in den foyer van de Gem. Concertzaal voor de leden van het Departement Haarlem der Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" mevr. M. van Hengel-Cou- perus te Haarlem balladen en volksliederen voordragen, met pianobegeleiding van mej. Bets Nederkoorn, alhier. Het bestuur heeft voor dit seizoen een bij zonder aantrekkelijk programma samenge steld, in de hoop dat nog velen zich, nu de contributie sterk verlaagd is, voor het lid maatschap zullen opgeven. Op 26 November a.s. zal de heer J. B. Schuil voor de leden optreden op 21 Januari de heer J. P. Strijbos en op 11 Maart de heer J. J. van Noppen. COOP. CENTRALE EIERVEILING Purerend, 16 October 1934. AfdeeJing eieren. 270.000 Eindeieren f 1.65—f 2.25. 55000 Kippeneieren. 70 80 K.G. f 4.60 a f 5.10. 65'66 K.G. f 4.50 a f 4.70. 63/64 K.G. f 4.50 a f 4,60. 60/62 K.G. f 4.30 a f 4.50. 58/59 K.G. f 4.30 a f 4.40. 56/57 K.G. f 4.10 a f 4.20. 53/55 K.G. f 3.80 a f 4.—. 50/52 K.G. f 3.10 a f 3.50. 40/49 K.G. f 2.10 a f 3.10. Afdeeling Pluimvee. Oude kippen f 0.30 a f 1.05. Jonge hanen f 0.50 a f 0.90. Oude Eenden f 0.22 a f 0.30. Kilo prijs oude kippen f 0.22 a f 0.35. Kilo prijs Jonge hanen f 0.30 a f 0.45. Voor Haarlem's Kantonrechter. Hinderen, schelden, boete Onbeleefd zijn de menschen en op den weg zijn ze het dubbel en dwars. Egoïstisch bo vendien en ergerlijk brutaal. Zoo reed eeni- gen tijd geleden op de Amsterdamsche Vaart uit de richting Amsterdam een auto achter een andere. Daar de achterste harder reed dan zijn voorganger wilde hij voorbijrijden, wat logisch en gewoon is. De eerste moest echter om de een of andere reden noodzake lijkerwijze naar links uitwijken, de achter ste kon dus niet inhalen en tot zoover is alles gewoon. Zelfs misschien nog met inbegrip van het luidhoorns schetteren van den achtersten wagen. „Kalmeer maar even", dacht daarop de voorste en reed links en bleef links. De me dicijn had uiteraard een averechtsche uitwer king en de chauffeur van den achtersten wa gen werd helsch van nijd. „Bij Halfweg zag-le een gaatje en hij kroop er tusschen door", zei een getuige die het ge val had gezien, en de achterste die toen voorste werd, remde en blokkeerde de voorste, die nu achterste was geworden. „Wie kaatst moet den bal verwachten", leerde deze ge tuige. „Proleet", heeft de lang-getreiterde toen be weerd, aldus zei de treiteraar, die kans zag te ontkomen met wagen en al. „Een proletige manier van rijden, heb ik gezegd", verbeterde de man die nu als ver dachte terecht stond, vanwege het belemme ren van de vrijheid en wellicht ook wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Met zijn omschrijving wordt vol gens zijn meening heel wat anders bedoeld, dan dat men zonder omweg iemand uit scheldt De ambtenaar en de kantonrechter hebben verdachte en getuige de waarheid gezegd want beiden waren onbehoorlijke weggebruikers. Als men zich gehinderd voelt, noteert men het nummer, waarschuwt de politie en gaat zijns weegs. Zelf rechtertje spelen leidt tot dingen als deze, waarin de verdachte, die ge treiterd was geweest, veroordeeld werd tot 25 boete of tien dagen afzondering, nadat de ambtenaar 25 of 25 dagen had geëischt. De verdediger, die spitsvondig over verkeer en hinderen sprak, kon den rechter niet ver murwen. Hij, die toevallig getuige was geweest in olaats van verdachte, zei na afloop verheugd :egen een kennis: „Hoe is-ie?" en bewees dat hij weinig had geleerd. Boos zijn en geduld verliezen „Als je boos wordt, dan ben je verloren" en het bleek weer eens wat het waard is als men zich weet te beheerschen. Het viaduct van den Jansweg is eenigen tijd in ontredderden toestand geweest en het was nu eenmaal niet anders. Er reed een ijscowagen op het halve- smalle weggedeelte, erachter een auto, daar achter fietsen en toen kwam de verdachte met zijn auto. „Ik heb mijn hand zóóóóó op de claxon ge legd", vertelde hij met overtuiging en ima ginair geloei doorsneed de rechtszaal. Een lawaaivandaal dus. Maar daarvoor stond-ie niet terecht. Want ondanks zijn toetercapaci teiten waren die ergerlijke fietsers niet in de opgebroken straat gevlogen, toen hij wilde passeeren. „Die andere wagen passeerde toch ook den ijscowagen, en de fietsers ook. Dus ik mocht ook". En hij vertelde nog veel meer en besloot met de spreuk: „Daar heb je 't nou net". Inderdaad: daar had-ie het nou net aan het verkeerde eind. want, zoo zei de kanton rechter: „Als u een signaal geeft mag u nog niet passeeren. Als de weg vrij is mag u voor bijrijden. Het is het ongeluk dat de chauf- reurs groot geduld moeten hebben, wat zij heel vaak in het minst niet bezitten. Fietsers zijn irriteerend, en andersom is het ook wel het geval, maar aanrijden en eigen baas spe len is iets wat nu eenmaal niet kan". De ambtenaar vond dat men onder het viaduct nu wel eens achter elkander kon blij ven en er moest maar een verordening ko men die dit voorschreef. De verdachte werd dus kwaad op den Jansweg en reed de fietsers aan. Eén schoot onder den wagen en toen was de man van het stuur de kluts kwijt geraakt, zooals voor het hekje eveneens, toen hij geërgerd zei: „Machi ne, machine, wat machine nadat de ambtenaar had opgemerkt dat hij een gevaar lijker machine bestuurde dan een fietser. De zaak is aangehouden om nog een fietser te hooren. Rechts, kijke ook uit! Rechts gaat wel voor, dat is zeker, maar rechts mag niet doen en laten wat het ver kiest. Bij den Vergierdeweg, op den Rijks straatweg, reed een motor uit de richting Santpoort tegen een auto die van Haarlem uit, een linksche zijstraat wilde inrijden, en de motorrijder „vloog wel twintig meter, nou laat ik zeggen vijf meter door de lucht", zei een getuige, „en daarna rolde hij naar het zuster- gesticht". De vraag was nu of de verdachte kon uit wijken of niet. want de motorrijder, die nog met een stok de rechtszaal binnenhinkte, stond als verdachte terecht. „De auto kwam plotseling voor den motor", was de meening van den verongelukte, die zei langzaam te hebben gereden. „De motor had kunnen stoppen, of uitwijken over het met klinker bestrate pad dat nog geen fietspad is, want hij was nog ver van de langzaam rijdende auto verwijderd", was de meening van getuigen en rechter, die den ver dachte veroordeelde, wegens de generale pre ventie, zooals de ambtenaar het noemde, tot f 10 of 5 dagen, in aanmerking genomen de ernstige gevolgen voor den motorrijder. De ambtenaar, die daarmee ook rekening had ge houden had f 20 of 10 dagen geëischt, en een getuige geleerd dat een motor niet „vliegen" mag, daar deze getuige er vast van overtuigd was dat de motorrijder, bij links uitwijken tegen het verkeer uit de andere richting op gevlogen zou zijn. De zaak was ten einde. Toen verscheen de getuige a décharge.... EISOH TEGEN ONEERLIJK HOOFDONDERWIJZER. BATAVIA. 17 October (Aenat) De Of ficier van Justitie eischte tegen J. G. Mulder, hoofdonderwijzer te Meester Cornells, wegens verduistering van schoolgelden een gevan genisstraf van een jaar. De uitspraak zal op 23 October plaats heb ben. BENOEMINGEN BINNENLANDSCH BESTUUR. BUITENZORG, 17 Oct. (Aneta). Tot assistent resident is benoemd de heer B. Korn, secre taris van de Residentie Palembang. in wiens plaats is benoemd de heer W J. Leyds Rzn controleur bij het Binnenlandsch Bestuur, eerst geplaatst in de onderafdeeling Midden- 1 Lombok UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.76—0.58. Griet per 50 K.G. f 28—22 Tongen per K.G. f 1.601.95. Kleine schol per 50 K.G. f 22,5012. Schar per 50 K.G. f 1310. Tongschar per 50 K.G. f 2726. Rog per 20 stuks f 1510. Vleet per stuk f 30.70. Kleine poon per 50 K.G. f 7,504.70. Groote schelvisch per 50 K.G. f 3119. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2212. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 146.60. Kabeljauw per 125 K.G, f 7640. Groote gullen per 50 K.G. f 1812. Kleine gullen per 50 K.G. f 157. Wijting per 50 K.G. f 8—2.40 Makreel per 50 K.G. f 5,501,85. Heilbot per K.G. f 0.950.46. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Hercules IJ.M. 196; vangst 700 manden ma kreel, 100 manden braadschelvlsch, 70 man den schelvisch, 100 manden koolvisch, totaal 970 manden. Derika 5 IJ.M. 418: vangst 100 manden braadschelvisch en radio, 100 manden plat- visch, 20 manden schelvisch, 20 manden gul 15 manden wijting, totaal 255 manden. BESOMMINGEN. Trawlers: manden Diaesje RO 46 1270 f 3550 Uerberdina Johanna IJM 3J 1420 f 500C Dornelis IJM 15 680 f 302C IJselmond IJM 78 240 f 183C Eemmond IJM 76 300 f 275C Bloemendaal IJM 71 470 f 490C Roode Zee IJM 41 75 f 160( Is. Groen IJM 130 175 f 20ÖC Maria Elizabeth IJM 114 9 f 1600 Loggers: IJM 204 f640; KW 89 f870; KW 94 f 1330; KW 114 f 870; KW 23 f790; KW 91 f 530. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. Ploeger—Mol, z„ Ruysdaelstraat 16, IJmuiden; M. E. SchippersHandgraaf, z„ Pastoorsstraat 17. Santpoort; C. G. A. Wij- kerKerkhoff, d., Huygensstraat 98, IJmui den; G. ThomasBroersen, d„ Trompstraat 166, IJmuiden; A. HillekampGroen, d., Zan dersstraat 16, IJmuiden; A. M. Sandersde Groot, d.. Hoofdstraat 32, Santpoort; A. A. de WaardBusse, d., de Ruyterstraat 53, IJmui den; A. van den BosZwart, d„ Bakkerstraat 12, IJmuiden; D. F KlepperScheffer, z„ de Weerdstraat 28, IJmuiden. Overleden: A. Heansing. 67 j„ echtgen. van S. A. M. Slicher, Vinkenbaan 17, Santpoort; G. J. W. Duin, 12 jaar. zoon van J. Duin, Ach ter Stationsweg 45, IJmuiden; M. Mossel, 43 jaar, echtgen. van A. de Koning, Olivier van Noortstraat 15, IJmuiden. SANTPOORT LEZING. Voor de vereeniglng „Santpoorts Bloei", houdt de bekende natuur-historicus Jan P. Strybos op 20 November a.s. een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Met tent en camera over de Shetlands". Het gemengde koor „Vox Humana" zal ter afwisseling eenige nummers ten gehoore brengen. „SANTPOORTS BLOEI". Op Vrijdag a.s. houdt de vereeniging „Santpoorts Bloei" in „Zomerlust" haar half- jaarlijksche ledenvergadering. Als belangrijke agenda-punten noemen we o.m. „Meaedee- lingen betreffende de stagnatie in de muziek- nisbouw", Het verzoek aan het gemeente bestuur om invoering van het vastrechttarief voor gas" en „Verslag van het Pensionbu reau". VOOR DE „LICHTHOEVE". Donderdag a.s. voert de Haarlemsche too- neelvereeniging „Jacob van Lennep" in „De Weyman" op „Dans, Nonneke, dans". Zooals uit een crltisch verslag in ons blad van Dins dag jd. blijkt, voerde genoemde vereeniging dit hypermodern satyriek blijspel met veel succes te Haarlem op. De eventueele baten komen geheel ten goede aan de „Lichthoeve". BLOEMENDAAL MIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdag haar maandelijksche vergade ring in „Rusthoek" onder leiding van den heer E. A. W. Hirschfeld. De beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering op 25 October te Leiden werd be handeld. Tot afgevaardigde voor deze vergadering werd benoemd Mr. D. v. d. Plaats en tot plaatsvervanger de eer P. L. van Bueren. Voor het puntenstelsel waren ingezonden Groep Begonia Weisser Schnee 9 p., Muller. Colleus 10 p., Hardeman. Adianthum 10 p. Hardeman. Adianthum. 10 p. Van Wieveren. Nephrolepus 9 p. Van Wieveren. Na de pauze sprak de heer C. Sipkes over tuinbouw in Sovjet-Rusland. Naar aanleiding van een groote serie lan taarnplaatjes vertelde de heer Sipkes een en ander over zijn 3-weeksche reis in Rusland. Een land, dat volgens spr. nooit met een West-Europeesch land kan worden vergeleken. Met het oog op de rijke hulpbronnen, delf stoffen enz. wilde men van Rusland in snel tempo een industrieel land maken. Het vijf jaren plan is een mislukking geweest, omdat de eenvoudige Rus het tempo van ontwikke ling niet kon volgen. De economische opbloei is dan ook uitge bleven, die productie van den landbouw ge daald en het maandloon vaar een arbeider is plm. 200 Roebels (f30) zoodat de levens standaard er zeer laag is. Spr. voerde zijn gehoor rond door het nieuwe gedeelte van Moskou met moderne wolken krabbers de kolchos, de gemeenschapoelijke boerderij en door de Krim, met haar wèèlderi- gen plantengroei Groote kweekerijen leggen zich toe op het telen van kamfer, lavendel en allerlei planten voor aromatische oliën. Spr. sprak tenslotte den wensen uit, dat in de toekomst een rijke uitwisseling van weder- zijdsche tuinbouwproducten zal ontstaan. De voorz. dankte den inleider voor den leer- zamen avond. HILLECOM Burgemeester Pont Her. benoemd. De burgemeester dezer gemeente, mr. D. F. Pont, is bij Koninklijk besluit met Ingang van 15 November tot burgemeester herbe noemd AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 17 OCT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFRFFNIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indlë 1930 II Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 20% 1930( Youngleen.) 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Seheepv. Mijen. 4 33* Stoomv. MIJ. Ned. 32* Industr. Binnenl. Alg. K.zfjde Unie.... 33* A. N. I .E. M. (Nat. 196 v. Berkei's Patent 20 Cert, Calvé Delft.... 45 215 Ned. Ind. Gas (Nat. 173 Gem. Beb. Philips 213*-215 70* Indnstr. Buitenland. Anaconda Copper 6% 23 10 Bethlehem Steel 17* 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14% Intern. Nickel 80^ North Amer. Cy. Standard Brands 30jfc Banken Binnenl. Koloniale Bank 38* Cert. Handel MIJ. 65 Banken Buitenl. >eutsche Relchsb. 48 Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 144*—1444* 84 Petrol. MIJ. Buitenl. 9% 3*-3% Cultuur Mijen. H. V. A 160 Java Cultuur 76 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 132* Tabak Mijen, Deli Batavia Tabak 145* 123* 130* Rubber MUen. A'dam Rubber 92* 92* Deli Bat. Rubber.... - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 31* Comm Wilwaukee 2 5 pet. AdJ. Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas 4 4% Union Pacific Prolongatlekoers 1

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11