Dobbelmcmn leiker...man! OM DEN WERELDTITEL. DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 match te geven. Gelukkig hebben enkele voor aanstaande personen uit den Zuidelijken bond, w.o. de meesters Marcel Bonnard en Dr. Alfred Molimard, nog weten te bewerkstelligen dat Rajchenbach als Frankrijk's vertegenwoordi ger naar- Holland zou gaan. Rajchenbach roemde vooral de zeer sportieve geste van Ma rrus Fabre, den oud-wereldkampioenwiens bemiddeling tenslotte den doorslag heeft ge geven. De zuiderlingen hadden namelijk Fabre naar Holland willen afvaardigen, doch daar deze nog kortelings in een match van 10 par tijen door Rajchetnbach verslagen werd. was het niet meer dan billijk dat aan Rajchenbach de eer te beurt viel in dezen match om den wereldtitel uit te komen. Hangende deze kwestie tusschen het zuiden van Frankrijk en Parijs heeft Rajchenbach zekerheidshalve toch maar zijn pas in orde laten maken en zijn koffer gepakt en toen eindelijk Donderdag 11 October j.l. dus twee dagen vóór den vastgestelden datum de officiëeie toestemming der Pransche bonden afkwam, heeft hij den volgenden morgen on middellijk den trein naar Holland gernomen en arriveerde Vrijdagavond te Amsterdam. HOOFDKLASSE COMPETITIE N. D. B. Voor bovengenoemde competitie had Woens dagavond te Amsterdam een wedstrijd plaats tusschen de hoofdklasse teams van de Ara- sterdamsche Damvereeniging Jozef Blanke naar en de Damclub Haarlem. Ofschoon de voorloopige uitslag doet vermoeden dat de Haarlemmers een verpletterende nederlaag te incasseeren zullen krijgen, is dit toch geens zins het geval, daar de afgebroken partijen stellig nog vier punten voor Haarlem zullen opleveren, zood'at de totaal uitslag waarschijn lijk slechts 128 voor Jozef Blankenaar wordt. De gedetailleerde uitslag luidt: F. RamanH. W. Zitman 11 O. J. B. v. d. SleenF. A. Berkemeier 1—1 GoezinnenC. F. Visse 20 SwartW. v. Daalen 20 J. MetsG. P. Heek 2—0 D. BcsmaP. v. Wamel afgebr. H. J. LizeTh. van Wamel 20 G. HubelmeyerJ. Lycklama 20 P. A. TimmersW. Stroo afgebr. K. KnolH. A. van Abs afgebr. Voorloopige uitslag 104 IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann's Tabaken géén anderal (Adv. lngez. Med.) VOETBAL. KINHEIM—B. F. C. A.s. Zondag brengt Kinheim het volgende elftal in het veld: C. Druyven C. Rozemeyer, J. Stals, W. Groene veld, P. Druyven, H. Schoo, W. Nieman, H. Groeneveld. Raaijmakers. Michel Jr., K. Ellen KENNEMERS—ALPHL/L De Kennemers ontvangen Zondag a.s. in het Gem. Sportpark Alphia. Het elftal van de thuisclub is als volgt samengesteld: Doel: van Urk. Achter: Duivemans, Lindner, Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr. en Brethouwer. Z. F. C. 3—KENNEMERS 2. De reserves van de Rood Zwarten trekken Zendag naar Zaandam met onderstaand elf- Doel: Grapendaal. Achter: Van 't Hoff, van de Bos. Midden: Versluis, van der Wal, Blom. Vóór: Tenwolde, Antonissen, Boom, Pauw en Veenstra. A. D. O. D. E. M. D. E. M. speelt Zondag uit tegen A. D. O voor de eerste klasse van den I.V.C.B. met het volgende elftal: Doel: Nieuwenhuis. Achter: D. Schram en J. Slok, Midden: E. Janssen, G. Droog en H. Vlek. Vóór: G. Langendijk, J. v. Rixel, C. Stam, W. Geltiermans en P. Markx. K. F. C.—STORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr.. Tol, Prins, Fjjen, Geerts, Van der Steen, Ketting, Schipper, Van der Kuyl. WEST FRISIAE. D. O. E. D. O. gaat met het volgend elftal naar Enkhuizen: De Waard, K. Zandstra, Boeree, Perukel Sr., Koppen, Oomen, Nottrot, Van Geemen, Goemaat, Perukel Jr., J. W. Koene. E. D .O. 2AJAX 2. E. D. O. 2 komt als volgt uit: Van Roon, G. Zandstra, Steffens. Jansen, Kloos, Bos. Kollerie, H. Koene, v. d. Putten. Kelder, Spek. AVANTI—D. L O. Het D.I.O.-elftal is als volgt: H. Offenberg, H. v. Leen, P. de Wild, J, Roodselaar, B. v. Dansik, J. de Nieuwe, E. Smit, J. Poelgeest, F. L. Witkamp, P. v. Ham, H. v. Ham. BILJARTEN. OM DEN „CENTRAAL-BEKER". Het tweede viertal van „Excelsior' uit Vel- sen-Noord kwam tegen dat van „Vrienden kring" den strijd aanbinden. Het resultaat Een sterk lersch elftal; Nieuwigheden voor scheidsrech ters; Een oordeel van Dr. Sheppard; Een voetballende echt genoot; Schotland is ontevreden; Rugby-fouten bij nat weer; Vrouwelijke trainers; Recettes voorheen en thans. DAMMEN. De vierde partij. Hieronder publiceeren wij de vierde partij uit den match om den wereldtitel, gespeeld op Dinsdag 16 October. Keller met wit. Rajchenbach met zwart 1. 32—28 18—23 23. 29—24 20 29 2. 33—29 23 32 24. 33 24 17—21 3. 37 28 19—ai 25. 26 17 11 33 4. 38—33 14—19 26. 39 28 6—11 5. 41—37 20—25 27. 42—37 8—13 6. 29 20 25 14 28. 38—32 27 38 7. 37—32 12—18 29. 43 32 4—9 8. 42—38 7—12 30. 44—39 9—14 9. 46—41 19—23 31. 39—33 3—8 10. 28 19 14 23 32. 49—43 11—17 11. 34—29 23 34 33. 43—39 14—20 12. 40 29 10—14 34. 33—29 17—22 13. 41—37 14—20 35. 28 17 12 21 14. 35—30 20—25 36. 36—31 7—12 15. 30—24 5—10 37. 48—42 13—19 16. 45—40 10—14 38. 24 13 8 19 17. 32—28 14—20 39. 29—23 19 28 18. 47—42 1—7 40. 32 23 2—8 19. 31—26 18—22 41. 37—32 8—13 20. 37—31 22—27 42. 32—28 13—19 21. 31 22 13—19 43. 23 14 20 9 22. 24: 13 9 27 44. 40—34 Remise. Rajchenbach wint de vijfde partij. De stand thans 73. Woensdag had in het Carlton Hotel te Am sterdam de vijfde partij plaats van den wed strijd om het wereldkampioenschap dammen tusschen Rajchenbach en Keiler. Onze kam pioen had met deze match zijn tweede neder laag te slikken door het sterke spel van zijn FranSchen tegenstander. Van het begin af ont stond een strijd om het te volgen spelsysteem, waaruit Rajchenbach als overwinnaar te voor schijn kwam. Keiler wilde vóór alles een Hol- landsche partij vermijden. Rajchenbach daar entegen stuurde hier juist op aan. Keiler maakte in die partij eenige positie- fouten, waardoor de Franschman hem kon terugdringen. In een stand van zes om zes. na den 45sten zet. was er voor Keiler niets meer te beginnen, al moet erkend worden, dat de beslissende fout op den 44sten zet kwam. Door dezé overwinning heeft Rajchenbach met zeven tegen drie punten de leiding. De wedstrijd wordt heden Donderdag vier uur voortgezet. Zaterdag is nu de rustdag geworden. Is Keller's taktiek tegenover Rajchen- bach's spelsysteem wel de juiste? Met remise-partijen worden geen titels ge wonnen. (Van onzen Damredacteur.) Over Keller's taktiek tegenover Rajchen- bach's spelsysteem heerscht momenteel nogal verschil van meening. Rajchenbach kende waarschijnlijk het Hol- landsche spreekwoord „de eerste klap is een daalder waard" en won de eerste partij van deze match door een va-banque-spel van on gekende kracht en bravour. Voor ons staat vast, dat de Franschman In deze partij onzen nationalen kampioen totaal heeft oevrbluft, door reeds na den eerste zet af te wijken van de tot nu toe in groote wed strijden en tournooien gevolgde methode om in de eerste partijen eerst elkanders krachten eens te verkennen, om later met meer succes zijn wapens te kunnen richten op de in het spel van de i tegenstanders ontdekte zwakke plekken. Na dit voor Keiler zoo weinig bemoedigend begin, verwachtte men algemeen dat onze kampioen in de volgende partijen scherp op aanval zou spelen, doch tot veler teleurstelling zijn de volgende drie partijen vrij eentonige remisepartijen geworden. Zelfs Rajchenbach heeft er zijn verwonde ring over uitgespx-oken dat Keiler niet alles op alles zette. Wanneer Keiler echter de moei lijkheden niet zocht - aldus Rajchenbach - be hoeft de Franschman met twee punten voor sprong ze zeker niet te zoeken. Wanneer ze hem echter worden opgedrongen, zal hij ze zeker niet ontgaan. Toch zijn wij niet direct geneigd aan hen. die Keiler meer durf aanraden, gelijk te geven. Keller's standpunt is dat hij niet te veel mag wagen in de eerste helft van deze match, an ders loopt hij opnieuw de kans te verliezen en dan wordt zijn positie absoluut hopeloos. Wanneer de achterstand van twee punten b.v. na het eindigen der zevende partij nog zou bestaan, dan is hij beslist van plan, in de laat ste drie partijen alles op alles te zetten. Voor dit laatste standpunt voelen wij inderdaad meer! In de vierde partij hebben wij reeds een kleine kentering in Keller's speelplan kunnen ontdekken. Van de Hollandsche partij is Keiler nu over gegaan tot het flankspel, waarmede hij in den wedstrijd om het wereldkampioenschap te Parijs 1925 zulke frappante successen boekte. Keiler houdt het hoofd koel en laat zich niet verleiden tot groote avonturen; uitslui tend vertriouwenide cp zijin sipelkraoht en zelf vertrouwen en nu precies wetende wat Rajchenbach „kan", waarmede hij in de vol gend? partijen rekening kan houden en zijn voordeel doen. Het zal dus in de volgende partijen niet aan spanni ig ontbreken! De tot stand koming van den match KeilerRajchenbach. Te genwerking van Fransche zijde. Toestemming op 't laatste oogenblik. Naar wij thans vernemen heeft Rajchenbach zich tegenover persvertegenwoordigers uitge laten dat het doorgaan van deze match bijna was verhinderd en dat hij Woensdag 10 Octo ber neg niet wist dat hij op Zaterdag 13 October j.l. reeds tegen onzen nationalen kaïn pioen Keiler zou spelen. Dcor de ruzie tusschen den Franschen zui delijken Dambcnd en het Comité de Paris de oude Fransche Damfederatie weigerde de Zuidelijke Dambond toestemming tot dezen Voor het eerst sedert vele jaren zal Ierland (niet de Free State, maar Ierland) met een elftal in haar internationale wedstrijden kun nen uitkomen, dat de kracht van het lersche voetbal weergeeft. De meeste Engelsche clubs toch hebben aan de bij hen in dienst zijnde lersche spelers desgevraagd toestemming ge- gegeven om met het nationale team tegen Schotland uit te komen, zoodat Ierland thans in het veld verschijnt met vijf spelers uit de lersche League en zes uit de Engelsche en Schot sche competities. In het doel staat de ex-Shamrodk Rovers- keener Mick McCarthy, die thans voor Shef field United speelt en die in het vooi-jaar te Amsterdam tegen Holland het Free State-doel verdedigde. De beide achterapelers zijn Mackie van Portsmouth en Fulton van Belfast Celtic. De middenlinie bestaat uit de beide Linfield- spelers Goudy en Jones, aangevuld met Mit chell van Chelsea. De voorhoede wordt ge vormd door Bvouwn (Belfast Celtic)den wel bekenden Paddy Moore (Aberdeen), aan wied de Feijenoord-doelman Van Male onprettige herinneringen bewaart, Mai'tin (Belfast), Stevenson en Coulter (Everton). Men is van meening, dat dit team een zeer goede kans heeft, van Schotland te winnen, ook al om dat het Schotsche voetbal momenteel een minder gunstigen tijd doormaakt Dit zou dan. in al die jaren, dat beide landen tegen elkaar uitkomen, pas de zesde lersche over winning zijn. Mr. S. F. Rous, de nieuwe secretaris van de Football Association, was tot voor kort een der beste Engelsche scheidsrechters, die o.a. nog dit jaar de Cup-final en BelgiëHolland leidde. Thans is hij van plan, het reglement voor scheidsrechters, grondig te herzien, zoo dat de referee onder alle omstandigheden de mar-v>t volkomen in handen kan houden. Rou* had persoonlijk een dergelijk reglement niet van noode: in zijn langjarige loonbaan, waar in hij 25 internationale wedstrijden, ook op het Continent, floot, behoefde hij slechts één maal een speler uit het veld te sturen. Een andere Engelsche scheidsrechter van naam, Mr. Pinckston, heeft iets nieuws inge voerd. Bij een hoekschop stelt hij zich In het veld bij den hoek van het strafschopgebied cd, tei-wijl hij den grensrechter op de achter lijn. halverwege de hoakvlag en het doe! oosteert. Pinckston beweert, van het veld uit een beter overzicht op de scrimmage voor het doel te hebben, terwijl de grensrechter intus- schen oplet, of de bal al dan niet de lijn pas seert. Men is in Engeland over dezen nieuwen maatree-el noga! tevreden, doch iets dergelijk* is natuurlik alleen met neutrale grensrech ters mogeliik. In ons land is men nog lanc zoover niet Wel is men er eindelijk mede begonnen, de scheidsrechters, die den leeftijd van 45 jaren bereikt hebben, oo non-activiteit te stellen en voorts hebben alle arbiters van den KN.V.B een keurie 1asie met oranje-bondswaoen ge kregen. zoodat. iedereen eoed kan zien, wie de referee is. Doch daarmee ie men er nog niet zoolang er althans nog scheidsrechters bestaan die gedurende een eerste klasse wedstrijd het veld uitloopen om zich in het bezit te stellen van een sinaasanpel, om deze zuidvrucht daar na, afgewisseld door eenige fluitsoii. rustig on fe peuzelen. De Verv Reverend Dr. Dick Shenpard ee^f* in een Engelsch blad als zijn meening te ken nen. dat de ware sportieve geest langzamer hand verdwijnt. Na gewezen te hebben op de onaangenaam heden bij de wedstrijden om den America- Cup en den doodelijken ernst, waarmede de cricket-testmatches werden gespeeld en ga degeslagen. komt hij tot de conclusie, dat vooral In internationale ontmoetingen het doel van de sport voorbijgestreefd wordt om plaats te maken voor een felle rivaliteit, die aan den waren geest van het spel ten eenen- male vreemd is. Dr. Sheppard maakt de woorden van Lord Balfour tot de zijne, door te zeggen, dat zelfs onze spelen niet altijd serieus behoeven te worden ODgevat. De bedoeling is, dat men wel iswaar bij het beoefenen van een sport zijn uiterste best moet doen. doch dat het van ondergeschikt belang is. of men goed of slecht speelt, zoolang als het eerlijk toegaat. Hij acht het uit den booze. dat jeugdige spelers deelnemen aan speciale junior-kamoioen- schaooen, omdat zij daardoor teveel in de pu blieke belangstelling komen te staan, hetgeen dikwijls schadelijke invloeden op de karakter vorming heeft. En bovendien heeft diezelfde publiciteit, verschillende sporten tot louter kijkspelen gemaakt. De noodzaak om te winnen speelt de hoofdrol, want het publiek volgt nu een maal een succesvol team. Deze opvatting van 't spel is volgens Dr. Sheopard de oorzaak van de vele ruzies en onaangenaamheden, waar onder verschillende takken van sport te lij den hebben. De schrijver wil hiermede aller minst een blaam werpen op den beroepsspeler, inteeendeel. hij waardeert den prof. om zijn eerlijkheid en zijn caoaciteiten. Veeleer ver oordeelt hii in dit verband den amateur, die doet „alsof", die niet ronduit voor zijn status durft uit te komen en daardoor geneigd is onsioortief in zijn spel te zijn. Er zijn beoaalde takken van sport, die ge heel ingesteld zijn op het publiek en totaal afhankelijk van de recettes. Laat ons deze aldus Dr.Sheppard. ï'onduit als zakenlichamen betrachten, waarbij de spelers als acteurs het volste recht hebben op betaling voor hun voorstellingen. Doch er zijn ook spelen, die uitsluitend het vermaak en de ontspanning van de beoefe naars ten doel hebben. Het is zaak. deze te be schermen. voordat ook zij onder de kijkspe len" eerangschikt moeten worden. Wellicht is het kwaad reeds te diep inge vreten, om het geheel en al te kunnen keeren. doch per saldo komt alles neer op een gevoel voor proporties. Mogelijk, dat de oplossing van het vi'aagstuk in de opvoeding ligt. Dr. Shepoard wijst in dit veilband op een methode, die thans in Italië wordt, toegepast bij het spelen van Rugbv-wedstrijden. Gedu rende het spel worden door een deskundige door middel van een luidspreker de fijnere knepen en het doel van de diverse manoeu vres aan het publiek uitgelegd, zoodat de toe schouwers leeren de techniek en tactiek te be grijpen en zich niet alleen blindstaren op het scoren van een try of een goal. Op deze wiize zou men wellicht eenieszins kunnen verhin deren, dat er afkeurend geschreexxwd en kri tiek geschreven wordt door hen, die, wanneer ze een examen In de theorie van het spe! moesten afleggen, hopeloos zouden falen. Zoodat het uiteindelijk toch misschien slechts een kwestie van opvoeding is. In hetzelfde blad als waarin Dr. Sheooarc1 zijn lezenswaardig artikel schreef geeft Mr* Attoe uit Londen haar meening als gehuwde vrouw over sport te kennen. „Mijn man", zegt zij, „converseert slechts MEERVOGELS—BEVERWIJK. Beverwijk speelt Zondag een uitwedstrijd tegen Meervogels met het volgende elftal: Doel: P. Adrichem. Achter: W. Zoutman en J. Kuyer. Midden: J. Hoogewerf, P. van Amersfoort, en W. Kuyer. Vóór: J. Koelmann, Th. Kuyer, A. Markx, J. Maenhout, en S. Teeling. over één enkel ondei-werp en dat is voetbal. Hij is 40 jaar, maar speelt nog steeds voor de Highgate-club en hij beweert te zullen blijven spelen, tot hij er bij neervalt. Hij is manager van een groote zaak, doch zoodra hij mij bij zijn thuiskomst daarvan enkele bijzonderhe den heeft verteld, begint hij over voetbal te spreken tot het tijd is om naar bed te gaan. Maar ik vind, dat mijn man een ideale hobby heeft, van een vrouwelijk standpunt be schouwd. Want denk eens aan de vroirwen. wier echtgenooten den geheelen dag op de golf-course vertoeven of gedurende de week end mijlen ver van huis gaan zitten visschen". Het' lijkt ons beter, op Mrs. Attoe's woorden geen commentaar te leveren, al is het goed, op de toevallige omstandigheid te wijzen, dat de familie Attoe in de Colney Hatch-laan woont. Men is in Schotsche voefcbalkringen somber gestemd ten opzichte van de kansen van het nationale team in de matches met Engeland. Ierland en Wales. De oorzak van de slechte resultaten wordt gezocht bij de keuze-com missie, welke grootendeels uit theoretici be staat. d.wz. menschen, die het spel óf in het geheel niet, óf terloops in kleinere competi ties gespeeld heböen en derhalve niet bevoegd zijn, de tekortkomingen van profs. in. temid den van tienduizenden toeschouwers gespeel de wedstrijden, te beoordeelen. Het is gebleken, dat de leden van de keuze- commissie bijna nooit een deskundig oordeel inwinnen en zoo hun dit al gegeven wordt, het in den wind slaan. Hetgeen overigens niet alleen in Schotland voor komt. Het Is opmerkelijk, hoeveel eerste klasse Rugby-spelers er zijn. die bij regenachtig weer geheel uit» vorm blijken, a!s gevolg van het feit, dat de ovale bal onder die omstandighe den moeilijk te vangen en te verwerken is. Zoodra het terrein nat is, behooren vooral de three-quarters veel meer gebruik van hun voeten te maken, omdat zij op die wijze aan de voorwaartsen grooteren steun verleenen. Dit onderdeel van hot spel is zoowel in Enge land als in Schotland en Ierland veel te -wei nig ontwikkeld. Slechts het team van Wales volgt de vereischte tactiek, waax-bij de three- quarters op een nat veld dichter naast elkaar spelen en vlak achter de voorwaartsen zitten, zoodat een door laatstgenoemden ingezette rush ..en masse" kan worden uitgevoerd en geen kansen verloren gaan door het laten vallen van den bal of onzuiver passeeren. Bijna elke club van eenige beteekenis heeft tegenwoordig een oefenmeester. Doch een oefenmeesteres was totnutoe vrijwel onbe kend. Zelfs in deze bezigheid schijnen de vrouwen de mannen te willen verdi'ingen, al thans in Londen is sedert kort Miss" Irene Taylor als voetballeei-ares aan een jongens school veibonden. Men moet nu niet spreken van: ..nu ja. het zijn maar schooljongens, want het geldt hier een begin en zelfs Napo leon is klein begonnen. Men behoeft dus al lerminst verbaasd te zijn. wanneer over enkele Jaren het bericht de ronde doet. dat Arser.al of een Hollandsche club door een dame on- derwezen worden in het touwtje-springen of den Schotschen driepas, als voorbereiding van een technische opleiding. Als men leest van de groote recettes, die de League-clubs in Engeland bij belangrijke matches beuren, zal men er niet zoo licht aan denken, dat die clubs ook andere tijden heb ben gekend. Vele jaren geleden speelde Shef field Wednesday tegen Long Eaton Rangers voor den beker. Het hun toekomende gedeelte van de recette was 4 1 2 pond sterling, het geen door de Long Eaton-secretaris in pen nies werd uitbetaald. De Wednesday-airectie voelde er echter niets voor. een dergelijk ge wicht aan koper mee te sleepen en na vee! over en weer gepraat werd hét bedrag tegei: zilver ingewisseld. Toch was de opbrengst van die amtch een kapitaal, vergeleken bij hetgeen Birmingham, of Small Heath, zooals de club toen nog'heet- te, aan een bekexwedstrijd verdiende." Want hier moest de penningmeester zich met 52 1 2 cent tevreden stellen. En dan te bedenken, dat Aston Villa eenige maanden geleden 10.775 pond sterling aan Portsmouth betaalde als koopsom voor den spil Jim Allen. De tijden zijn dus wel een tikje veranderd: van deze ontmoeting was als volgt: (De spe lers van „Exeisior" zijn eerst genoemd.) Nol- Terrehorst 6690; SmitTeur.enbroek 50 38; LamersRoefs 11051. Wegens tijdsge- bi-ek moet nog een partij gespeeld worden. De voorloopige stand luidt nu: „Excelsior" 645 en „Vriendenkring" 553 ca ramboles. Maandag komt Haarlem-Noord met het le viertal den strijd aanbinden. PAARDENSPORT ENFIELD WINT DE CESAREWITCH. Uit Newmarket: Woensdag is alhier de Ce- sarewitch geloopen, de beroemde handicap race over een afstand van 3600 Meter, welke is gewonnen door Enfield, de tweede favoriet, eigenaar Marshall Fields, met een halve lengte voorsprong op Shinig Cloud van Sir Abe Bai ley. Derde werd „Penny a Liner" van Joels. De noteering was resp. 7/1, 20/1, 33/1. Het verschil tusschen de tweede en derde aanko mende was eveneens een halve lengte. Zeven en-twintig paarden liepen mee. WIELRIJDEN. Derde Amsterdamsche Zes- daagsche. Pijnenburg-Wals gekoppeld. In totaal thans 11 koppels bekend. Naar wij vernemen zijn thans elf koppels voor den derden Amsterdamschen Zesdaag- sche definitief samengesteld en wel: PijnenburgWals (Nederland Guimbre- tiereBroccai-do «Frankrijk), SchönHürt- gen (Duitschland), BuysseDeneef (België), PellenaarsBogaert (Nederland). Bresciani— Prieto (ItaliëSpanje1. De Wolffvan der Heyden «Nederland', JazetMersch (Neder land—Luxemburg). Gebroeders Vroomen «Ne derland", Matena—Heslinga «Nederland), Van Hout—KI. v. Nek (Nederland). Na langdurige overwegingen heeft de Zes- daagsche directie tenslotte toch besloten, het koppel PijnenburgWals, winnaar van den tweeden Amsterdamschen Zesdaagsche, in de zelfde samenstelling te doen starten in den derden Zesdaagsche. SCHAATSENRIJDEN KAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN EN SCHOOXRIJDEN. De definitieve data van de dit seizoen te verrijden Europeesche en wereldkampioen schappen hardrijden en schoonrijden zijn thans definitief als volgt vastgesteld: 2426 Januari 1935: Europeesche kam pioenschappen schoonrijden voor heeren, dames en paren, te organiseeren door de Schlittschuhclub St. Moritz te St. Moritz. 23 Februari: Europeesche kampioen schappen in het hardrijden te organiseeren door de Skridskoklubb te Helsingfors; 89 Februari: wereldkampioenschappen schoonrijden voor dames te organiseeren door de vereeniging „Kunsteisbahn" te Weenen; 1617 Februari: wereldkampioenschappen in het schoonrijden voor heeren eix paren te organiseeren door de Budapesti Korcsolyazo Egylet te Boedapest; 2324 Februari: wereldkampioenschappen in het hardrijden te organiseeren door de Oslo Skoiteklub te Oslo. De Melbourne-race. „Uiver" krijgt nieuwe wielen. Hoewel gistermorgen nog de stellige ver wachting bestond, dat het Fransche Blériot- vliegtuig aan de Melbourne-race zou dee'.ne- men, kwam in den middag het bericht, dat het toestel niet zou starten. Toen het op Le Bour- get landde, om voor het vertrek naar Engeland aan de douane gepresenteerd te worden, bleek er iets aan het intrekbare landingsgestel te haperen. Het functionneerde niet en liet toe stel sloeg naar rechts om, waarop het lan dingsgestel, een vleugel en een bezinetank ern stig werden beschadigd. Een gevolg van dit in cident is, dat Frankrijk thans geheel is uitge schakeld. De inzittenden kwamen er met den schrik af. De Times schrijft over de Nederlandsche deelnemers: De belangrijkste machine van den dag (Dins dag red.) was de Douglas van de K L.M.. die gevlogen wordt door Parmentier en Moll. Het toestel heeft zeer de aandacht getrokken na zijn komst in Europa. Het is zijn gewone werk al begonnen, want 's morgens heeft het een gewone lading passagiers naar Croydon ge bracht. De kruissnelheid is 305 K M. op 3000 M. en de betalende lading, die meegenomen kaïx worden is zeer aanzienlijk. De bezoekers waren vandaag getroffen door de schoone lijnen en de fijne afwerking. De bestuurders hebben den Timesman verzekert, dat zü op kruissnelheid zouden vliegen. Van den ex-Postjager zegt de schrijver: Hij is niet zoo snel als werd verwacht. De luchtvaartredacteur van de Daily Tel. zegt (ten onrechte) van den Post jager, dat het zeker een der snelste toestellen van den wed strijd is. Naar het Alg. Hbld. verneemt, zal er aan de Douglas, D.C. 2 van de K.L.M., die met Par mentier en Moll naar Australië zal vliegen, toch nog een verandering worden gebracht. De gezagvoerder vertelde Woensdag aan den cor respondent van het blad dat er een wagen on derweg was van Londen naar Mildenhall met twee nieuwe wielen voor de Douglas. De fa briek in Amerika had nieuwe wielen onder handen, maar men was niet zeker, dat deze klaar konden zijn voor de start. Nu dit echter we! het geval is, zouden deze nieuwe wielen Woensdag nog op de Douglas worden gemon teerd. De verandering van deze wielen zal natuur lijk maar een oogenblik in beslag nemen en maakt geen groote verandering in den toe stand. Alleen zullen ze moeten worden gewo gen, omdat er misschien een verschil in ge wicht is. Overigens blijf alles intact. Miss Cochran zorgt voor goede service. De Amerikaansche aviatrlce Jacqueline Cochran, de millionnaire, die voor eigen reke ning deelneemt aan de Melbourne-race liet een eigen service station in gereedheid brengen te Port Darwin; daarbij bevindt zich een repa ratie-atelier, voorzien van allerlei-reserve on- derdeelen, benzine en olie. Ook liet zij er een badkamer maken. Het nivelleeren van het vliegveld te Darwin, een der verplichte landingsplaatsen, onder vindt hinder ten gevolge van het ontbreken van regen. Daardoor is het terrein te zacht en vreest men, dat de machines, die in e-oote snelheid landen beschadigd worden, tenzij als nog een regenval plaats vindt. Het vliegveld is thans voorzien van nachtverlichting en schijn werpers, ten e'nde ook in het donker het lan- i den mogelijk te maken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11