KENNISGEVING DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Koning Alexander's uitvaart Droeve stoet trekt door Belgrado's straten. BELGRADO. 18 October (Reuter.) Irt tegenwoordigheid van den Koning, die zich alleen, in uniform van den Sokol, op den troon bevindt, de Koninklijke familie, de re gen tschapsraad, president Lebrun, Koning Carol, de prinsen George van Engeland, Di Spoleto van Italië, Nicolaas van Roemenië, Cyrillus van Bulgarije, de delegaties van de verschillende landen en alle autoriteiten, heeft patriarch Barnabas hedenochtend in de kathedraal de lijkrede voor koning Alexander uitgesproken. Hij herinnerde eraan, dat ko ning Alexander de man was, die het Rijk heeft vereenigd. Het land moet het testament van den ko ning bewaren. Zijn laatste woorden waren: „Bewaart Joe- go-Slavië". De patriarch vermeldde in zijn rede nog de aanwezigheid van den president van Frank rijk, Lebrun. Nadat de kerkelijke plechtigheden waren afgeloopen, werd de baar naar buiten gedra gen. Het is ruim hal ftien als de rouwstoet wordt opgesteld, die het stoffelijk overschot van de kathedraal naar het station zal brengen van waar het per trein naar Topola wordt ver voerd om daar in het familiegraf te worden bijgezet. Temidden van een knielende menigte weenende vrouwen, onder het gelui van alle klokken trekt de stoet van den kathedraal naar het station. De stoet biedt een schilderachtigen aanblik. Zij wordt geopend met een door priesters ge dragen, machtig kruis. De priesters worden begeleid door onderofficieren van de garde. Den volgens honderd officieren van het Joego-Slavische leger met vaandels, daarach ter schrijden militaire detachementen van de buitenlandsche mogendheden. Hierachter volgen het paard van den overleden koning en 19 auto's met bloemen. Er achter schrijden de hoogwaardigheids- bekleeders van leger en vloot, met fluweelen kussens waarop de onderscheidingsteekenen van den Koning liggen: de kroon, de scepter, de rijksappel, zijn standaard en zijn degen. Onmiddellijk voor de affuit met het stof felijk overschot loopt een afdeeling Sokols. De kist is bedekt met de Joego-Slavische vlag en is omgeven door de geestelijkheid. Achter de affuit schrijden de koningin-weduwe, koning Peter II prins Eugène Karageor- gewitsj, president Lebrun, koning Carol van Roemenië, prins Cyrillus van Bugarije en de overige prinsen van de Europeesche hoven. De stoet wordt besloten door de leerlingen van de Militaire Academie. Een honderdtal vliegtuigen van de Kleine Entente en Frankrijk, vlogen over de stoet. De fraude in Sitoebondo. Beloopt reeds 125.000. SOERABAJA. 18 October (Aneta) De om vang van de fraude bij den Provincialen Wa terstaat te Sitoebondo bij de irrigatieafdeel in- gen Pekalen en Sampean heeft thans reeds een bedrag van f 125.000 bereikt en is nog steedis stijgende. Douanebeambten omver gereden. Bestuurder van vrachtauto over de grens gevlucht. AKEN, 18 October (V. D.) Gisteravond is te Laurensberg bij Aken een Nederlandsche vrachtauto in botsing gekomen met een mo tor met zij span waarop twee Duitsche douane beambten plaats hadiden genomen. Een der beambten werd 5 Meter weggeslin gerd en was onmiddellijk dood. Ook de andere overleed spoedig na het ongeval. De chauf feur vam de vrachtauto werd door voorbijgan gers gegrepen. Hij slaagde er echter in zic-h los te rukken en met de auto weg te rijden. Later heeft hij den wagen onbeheerd laten staan. Men vermoedt, dat hij over de Nederland sche grens is gevlucht. RAITITSJ BEVESTIGT DE VERKLARINGEN VAN POSPITSJIL. MARSEILLE, 17 October (Reuter) Rai- titsj verklaarde bij zijn verhoor dat hij in 1905 te Kalodinets dn Joegoslavië is geboren en landbouwer is. Zijn laatste domicile was Janfca Poesba, waar hij behoorde tot de Kroatische emigranten, die onder leiding van Pavelitsj streefden naai de afscheiding van Kroatië van Joegoslavië. Hij bevestigde de verklaringen van Pospits- jil omtrent hun taak en reis. De verklaringen wijken slechts op ondergeschikte punten van elkaar af. Ook Mie Kralj, alias Malny, die in het bosch van Fontainebleau was gevlucht en Maandag te Melun werd gearresteerd is heden naax Mar seille overgebracht. 50 politiemannen spoorloos verdwenen. In twee politie-booten op weg naar Cocos-eiland. NEW-YORK, 18 October (VU.) Uit Colon wordt gemeld dat men zich ernstig on gerust maakt over het lot van de 50 man uit het politiecorps, van Costa Rica, die Vrijdag j.l. in twee motorbooten van Puncta Arenas zijn vertrokken naar Cocos-eiland ongeveer 300 mijl onder de kust, teneinde de Britsche schatgraversexpeditie, die op het eiland vol gens de regeering van Costa-Rica onrechtma tig vertoeft, van het eiland te verwijderen. De Britsche expeditie ap het eiland deelt draad loos mede. dat de beide politiebooten nog steeds niet zijn aangekomen. Men vreest dat er met de booten een onge luk is gebeurd. Eindhovensche bankoverval in hooger beroep. Dader weer tot twee jaar veroordeeld. Het Bossche gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen A. H. C. uit Eindho ven, die door de rechtbank was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, omdat hij op 12 Maart 1934 te Eindhoven het Correspon dentschap van De Nederlandsche Bank was binnengedrongen en met een ijzeren buis den aanwezigen beambte een paar slagen op het hoofd heeft toegebracht. Het Hof veroordeelde den jongeman even eens tot twee jaar gevangenisstraf. DEUTSCIÏ VESTIGT EEN NIEUW WERELD RECORD GEWICHTHEFFEN. AUGSBURG, 18 Oct. De wereldrecord houder Eugen Deutsch heeft een nieuw we reldrecord gevestigd in het drukken beide handen. Deutsch bracht het tot 227 pond, waarmede hij niet alleen het Duitsche record, dat op 225 pond stond verbeterde, maar ook het wereldrecord van den Egyptenaar Arafa. dat op 226 pond stond. DE PESTGEVALLEN OP JAVA. BATAVIA, 18 October. (Aneta). Inzake de situatie in verband met de voorgekomen pest- gevallen te Batavia kan nog het volgende worden medegedeeld: Van de vier „contact-personen", die in de Centrale Burgerlijke iZekeninrichtirig zijn ongenomeri, zijn er twee volkomen gezond. Van de twee anderen, die ziek zijn, is de diag nose nog niet vast te stellen. Een pondok (woning waarin meerdere In- landsche gezinnen huizen), bewoond door 26 oersonen was geïsoleerd, doch dit isolement is 17 October opgeheven. Nog twee andere pondoks zijn geisoleerd, doch ook dit isole ment zal 20 October beëindigd worden. BANDOENG. 18 October. (Aneta). Alhier arriveerde een spoorwegrijtuig uit Garoet, waarin zich 40 gevangenen, bestemd voor Soekamiskin. bevonden. Van deze 40 gevange nen waren er 5 in contact geweest met een persoon die in Garoet aan longpest is overle den. In overleg met het plaatselijk bestuur werd deze S.S.-wagen geisoleerd en later on der bewaking naar Garoet teruggezonden. Wervelstorm vernielt torens en minarets. Drie kinderen op Cyprus slachtoffer. CYPRUS. 18 October (V.D.) Van het eiland Cyprus wordt gemeld, dat boven het eiland e.n wervedstorm heeft gewoed, waar door eenige torens van kerken en minarets werden vernield, terwijl van twee schoolge bouwen het dak werd afgerukt. Drie kinderen kwamen bij het noodweer op het leven. Door auto overreden. Man stak onvoorzichtig over. LEIDEN. 18 October (V.D.) Gisterna middag is op den Haagweg alhier de 43- jarige werklooze koetsier G. J. v. d. H. door het onvoorzichtig oversteken van den rijweg .1oor een auto aangereden. Met ernstige ver wondingen werd de man opgenomen. Na aankomst aan het ziekenhuis is hij overle den. Hij was gehuwd en vader van zes kinderen. Café-Restaurant- en Koffiehuishoudersbedrijf. Klacht over de belastingen. De heer F. Slot. caféhouder, Spaarnwou- derstraat 77. heeft een adres aan den gemeen teraad gericht, waarin hij er op wijst, dat door de mwomische crisis het aantal consu menten i.i bovengenoemde bedrijven op schrik bairende wijze is verminderd, zoodat deze be drijven door deze crisis ten eerste geteisterd worden. Vooral hebben zij te lijden van den druk der personeele- en muziekbelasting. De heer Slot vestigt er de aandacht op, dat ver- sahiiilienide gemeenten reeds gebruik hebb. gemaakt van het recht (hun bij die wet van 28 Juli 1933 Staatsbl. 388), om de personeele be lasting te verlagen tot op één en twee derde. Vele café-restauranthouders zijn reeds ge noodzaakt geweest, om bij Maatschappelijk Hulpbetoon steun te vragen; ook zijn er die door den belastingdruk hun zaken moeten sluiten. Volgens adressant schuilt er ook veel onbillijkheid in de muziekbelasting. Men hiier verplicht om zelfs voor mechanisch voort gebrachte muziek het volle bedrag te betalen. De radio-niuziek, die nog het goedkoopst is, wordt in aHarlem zóó zwaar belast, dat het boven de draagkracht van d'e meesten gaat (f7 per 50 M2. per week). Velen maken er dan ook alleen op Zaterdag of Zondag gebruik van. De heer Slot merkt verder o.m. op: „Amsterdam heeft voor mechanisch voort gebracht muziek een speciaal tarief ontwor pen, nl. f 3.50 per week per 50 M2. Voor de gemeentekas geeft deze regeling aan beide kanten groot voordeel, want hierdoor worden de café- en restauranthouders ontlast van een dure bepaling, terwijl anderzijds de gemeen te de voordeelen heeft van meer muziekaan- vragen. Door goede en goedkoope muziek in ons bedrijf kan het aantal consumenten be langrijk worden opgevoerd, terwijl de dure controle dan tevens tot ean minimum kan worden beperkt. Is een dergelijke regeling hier. ter stede ook niet mogelijk? Kan de Am- sterdamsche regeling nu ook eens in den Haarlemschen Raad ter sprake gebracht wor den? Wat zullen nu mede de funeste gevolgen zijn van het feit, dat zaak na zaak gesloten moet worden? Niet alleen de Café-restaurant- houders zullen aan den ondergang worden prijsgegeven, doch ook het personeel, als kell- ners, koks, buffetknechten en chefs, werk sters etc.; zij zullen het groote leger der werk- loozen komen versterken. Ik hoop, dat het gemeentebestuur van Haarlem nog bijtijds zal inzien, dat op den ingeslagen weg zoo niet kon worden voortge gaan, wil dit bedrijf niet binnen afzienbaren tijd geheel uit onze volksgemeenschap ver dwijnen en spreek den wensch uit. dat de Raad overtuigd zal zijn van den meer dan emstigen noodtoestand in dit bedrijf en mijn verzoek om verlaging der genoemde belastin gen aller aandacht zal hebben." t Wij berichten hiermede, dat de bekende QUAKER DIEREN- BOEKJES voor kinderen, die wij tegen Inzending van 9 bons beschikbaar stelden. TIJDELIJK, nl. tot 31 DECEMBER 1934. voor 5 BONS uit QUAKER Havermout-pakken verkrijgbaar zijn. The Quaker Oafs(jJmpany Rotterdam (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL JUBILEUM Op 25 Oct. a.s. hoopt de heer M. B. Wempe den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de gemeente Bloemendaal, afdeeling „Reiniging", GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen aan het kantoor Bloe- mendaalsch Weekblad, een dameshandschoen C. J. Lindeman, Zijlweg 9, Overveen, een regenjas; Boterbloem, Vogelenzangscheweg 14, Vogelenzang, een damesmuts; Seders, Zandvoortschelaan 363, Zandvoort, een por- temonnaie met inhoud; F. v. d. Vlugt, Aerden- houtsduinweg 10, Aerdenhout, een geldstuk; Station Bloemendaal, een autoped; R. Bruijn. Damaststraat- 1. Haarlem, een actetasch met inhoud; J. Langkamp, Sterreboschlaan 21, Bloemendaal, een paar zeemlederen hand schoenen; C. v. d. Berg, Bloemveldlaan 2, Haarlem, een fietsriem; Schutte, L. van Dale laan 32, Haarlem, een dameshandschoen; Cornelissen, Bloemendaalscheweg 25, Bloe mendaal, een slinger van een auto; Groote- goed, Bloemendaalscheweg 76. Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; v. d. Ham, Bloemendaalscheweg 22, Bloemendaal, een kinder regenjas; v. d. Broek. Raephorststraat 30, Haarlem, een zwart hondje; P. Borst, Mid- dentuindorplaan 16. Haarlem, een ceintuur. H. J. Nijland. Graaf Florislaan 35, Vogelen zang, een ceintuur: M. A. Langendam. Ign. Bispincklaan 7, Bloemendaal, een ring met sleutels; Empter. Iepenlaan 48, Bloemendaal. een zilveren kinderringetje; Van Asdonk, Dr. Bakkerlaan 53, Bloemendaal een hondje; Postkantoor Bloemendaal, een bruine muts; Van den Abeelen, Duinlustparkweg 26a. Jan Gijzen vaart, een portemonnaie met inhoud; Gerzon. Ter Hoffsteedeweg 34 Overveen, een ruigharige foxterrier; aan den politiepost te Aerdenhout, een huissleutel; een Lipssleutel: aan het bureau van politie Overveen. een sleuteltje met schroefdraad; een portemon naie, een paar dameshandschoenen, een sleu tel met plaatje. HEEMSTEDE Nat .-soc. volksgemeenschap. In de Oude Beuk aan de Zandvoortschelaan te Heemstede, heeft de Heemsteedsche afdee ling van de Nationaal Socialistische Beweging Woensdagavond een vergadering belegd, waar als spreker optrad de heer H. Nye. De heer J. Zelvelder, groepsleider van Heem stede-Noord opende de bijeenkomst. De spreker gispte het feit dat de regeering wel de steun door een wet kan verlagen, maar geen wet tegen de cumulatie van staatsinko- mens zou kunnen ontwerpen. De heer Nye sprak over „De Nationaal So cialistische Volksgemeenschap", en zei dat men tegenwoordig niet meer weet wat „volks gemeenschap" is, gezien den klassenstrijd, waaronder de gemeenschap lijdt. Hij besprak de vernieling van voedsel in Nederland en stelde daartegenover het medisch onderzoek naar den gezondheidstoesta^-' der kinderen van werkloozen te Utrecht vaar men onder voeding en tuberculose vreest. Dit bewijst dat in het economisch liberale stelsel geen volks gemeenschap bestaat. De leuze van „Koopt Nederlandsch Fabri kaat" wordt misbruikt. Fabrikanten schermen ermee en hun bijkomstige benoodigdheden be stellen zij in het buitenland. De politiek noemde de spreker een spel, een spel om het spel en een spel om te winnen en hij hekelde de baantjesjagerij. De spreker zei dat de N.S.B. wel inzag dat de belangen van de arbeiders niet altijd pa rallel kunnen loopen met die van de werk gever. maar de belangen mogen niet in het bedrijf worden beslist, want het bedrijf mag daaronder niet lijden. De N.SB. strijdt niet tegen personen, maar tegen het stelsel van nu. De N.S.B. wil den corporatieven staat en de heer Nye ging hier op in en critiseerde de regeering, die fouten maakt en niet beter kan. Hitler lost op geniale wijze het werkloozen- vraagstuk op met het geld der Nederlanders, die verontwaardigd zijn geen rente te ontvan gen, nadat zij leenden tegen hooge rente, „juist omdat er risico aan was verbonden", aldus spr. „De N.S.B. waarschuwt de regeering en het volk tegen de S.D.A.P.". zei de spreker. ..want zij is niet legaal, omdat zij onwettige actie in Duitschland steunt". „Indië moet vast zijn aan Nederland", aldus de heer Nye. en zette de reeds vroeger vermelde redenen uiteen. „De N.S.B. eischt niets, dat laten wij aan zwakkelingen over. Maar de N.S B. zal berei ken wat zij zich voorstelt, in vertrouwen op God en het volk. Wij kunnen de regeering veel vergeven, maar nooit zouden wij kunnen ver geten als de regeering Indië los zou laten", zei de heer Nye. R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond een ledenver gadering. Op 11 November zal het jaarfeest worden gehouden. ..Door Eendracht Sterk" zal des avonds opvoeren „Als het verleden spreekt". Ook zal het St. Nicolaascomité weer trachten een feest voor de kinderen te organiseeren, waar voor weer zoowel financieele als moreele steun wordt verzocht. Adhaesie zal betuigd worden aan twee adressen uitgaande van het R.K. Ned. Werk liedenverbond, gericht aan den raad van ministers, het eene betreffende den finan- cieelen steun der werkloozen, het andere voor meer werkverruiming en zorg voor jeugdige werkloozen. De heer N. J. v. d. Linden hield een eerste ste inleiding over „Geen ordening van Staat en Maatschappij zonder goed-gevorderd ge zinsleven". Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een vrij druk gebruik gebruik gemaakt. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de wensch tot stichting van een bibliotheek van Sociale werken. Verwezen werd naar de bibliotheek St. Jan. die zich in verbinding kan stellen met de R.K. Haarlemsche bibliotheek, als werken ontbreken. Tenslotte deelde het bestuur nog mede, dat het comité tot ontspanning voor werkloozen er prijs op zal stellen, als de werkloozen zelf met plannen komen om de ontspanningsdagen zoo goed mogelijk te doen slagen. Deze voorstellen kunnen op de eerstvolgende vakvergadering ingediend wor den. BENNEBROEK UITSLAG VEILINGEN. Ten overstaan van de notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven te Haarlem, is Woensdag in café Berg en Dal geveild het cafe „De Kleine Geleerde Man aan de Bennebroekerlaan nr. 19b. Kooper werd de heer S. J. Kragt, voor f 6002. En ten overstaan van notaris van Cranen- burgh werd geveild in café „Oud Berg en Dal" een woonhuis aan den Binnenweg 53 Kooper was de heer P. Ran, vor f 3850. SANTPOORT Gecompliceerde aanrijding. Woensdagmiddag om ongeveer 4 uur had op den Rijksweg een aanrijding plaats, waarbij 3 auto's betrokken waren. Op dat tijdstip kwam uit de richting Velsen een vrachtauto van den heer K. uit Heemskerk en uit de richting Haarlem een bestelauto van de firma D. uit Amsterdam, terwijl uit de West laan een lijkauto den Rijksweg wilde oprijden. Vermoedelijk zag de bestuurder van eerstgenoemde vrachtauto deze lijkauto iets te laat en omdat hij „voorrang" moest ver- leenen, remde hij. Dit werd hem op den gladden asfaltweg noodlottig. Hij slipte, ver loor de beheersching over zijn stuur en reed recht op de auto van de firma D. aan. Tot ver in den omtrek werd een hevige klap gehoord. De in de flank aangereden Amsier- camsche auto sloeg om. Zij. die op eenigen afstand het ongeluk zagen gebeuren, vreesden het ergste. Wonder boven wonder echter werd niemand ernstig gewond. De materieele schade echter was zeer groot. Beide auto's moesten worden weggesleept.. De lijkauto kwam er met een beschadigd spatbord af. De politie heeft de zaak in onderzoek. VELSEN Papierfabriek. Een conferentie over arbeidsaangelegen- heden. Naar wij vernemen heeft de hoofddirectie der firma Van Gelder Zonen de hoofdbestu ren van de moderne. Christelijke en R.K. Or ganisatie uitgenoodigd op een conferentie te Amsterdam op 30 October a.s. ter bespreking over arbeidsaangelegenheden. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.73—f 0.65 Griet per 50 K.G. f 32—f 20 Tongen per K.G. f 1.55f 1.05 Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 5,90 Schar per 50 K.G. f 14r—f 12.50 Rog per 20 stuks f 18f 11.50 Vleet per stuk f 1,13 Kleine poon per 50 K.G. f 8.50f 6.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32.50f 28 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21 f 19.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17.50—f 8.50 Kabeljauw per 125 K.G. i 51f 40 Groote gullen per 50 K.G. I" 17—f 13.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 12.50—f 7 Wijting per 50 K.G. f 7.50—f 2.60 Makreel per 5 OK G. f 5f 3.70 Heilbot per K.G. f 0.70f 0.56 Leng per stuk f 0.85f 0.28 Koolvisch per stuk f 0.85f 0.28 Versche haring per kist f 4.90I 1.80 BESOMMINGEN. Trawlers: Derika 5 IJm. 418 265 manden f 2230 Hercules IJm. 196 965 manden f 4940 Oentoeng IJm. 131 50 manden f 1260 Adriatic IJm. 19 200 manden f 2850 Perseus IJm. 45 140 manden f 1770. Sperwer IJm. 133 85 manden f 1260 Zeehond IJm. 70 85 manden f 1290 Loggers: KW 163 f 520 Versche haring: KW 151 f 800; Sch 210 f 350 Sch 284 f 620. BEVERWIJK Noteering van Beverwijk, 17 October 1934. Spinazie per kist f 0.20f 0,36 Postelein per kist f 0.30f 0.42 Andijvie per kist f 0,18—f 0,35 Radijs 100 bos f 1 Koor apen per zak f 0,75 Wortelen per bos f0.05—f 0,07 Bieten per K.G. f 0.02 1/2 Komkommers per 100 f2f4 Aarappelen, klei. per K.G. f 0,05f0,08 ld. zand per K.G. 0,09 Snijboonen pea1 K.G. f0,07f 0,1*8 Heeneruboonen pea* K.G. f 0,09—f 0,16 Trosheerenboonen per K.G. f0,23 Spruitjes per K.G. f 0,04—f 0,09 Roode kool per 100 f4f7 Savoije kool per 100 f5f7 Bloemkool oer 100 f 4f 12 Uien per K.G. f 0.03 1/2—f 0,04 Prei per bos f0,08—f0.12 Sla per kist f 0,12—f 0,22 Pieterselieper bos f 0,01f 0,02 1/2 Pieterselie per bos f 0,01—f 0.02 1/2 Selderie per bos fO.Olf0.03 Appelen per K.G. f0,8f,16 Peren per K.G. f 0,05—f 0.14 Druiven per K.G. f 0,20f 0,26 VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LAND EN VRIJE VEILING. Breekpeen per kist 3575 ct. Bloemkool II per stuk 3—5 ct. Spinazie per kist 2055 ct. Sla per kist 1430 ct. Postelein per kist 3565 ct. Andijvie per kist 20—55 ct. Wortelen per bos 58 ct. Raapstelen per bos 23 ct. Pieterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 24 ct. Prei per bos 416 ct. Bloemkool I per stuk 10—13 ct. Tomaten per K.G. 418 ct. Aardappelen per K.G. 34 ct. Uien per K.G. 23 1/2 ct. Druiven per K.G. 1826 ct. Kassnijboonen per K. G 2533 ct. Pronkboonen per K.G. 45 ct. Snijboonen per K.G. 517 ct. Dikke boonen 519 ct. per K.G. Sperc. b. z. dr. per K.G. 1021 ct. Trosboonen per K.G. 18—24 ct. Roode kool per stuk 5—6 ct. Gele kool per stuk 3—6 ct. Spruiten per K.G. 8—15 ct. Groene kool per stuk 3—5 ct. Stoofappelen per K.G, 6—10 ct. Stoofperen per K.G. 6—12 ct. Knollen per stuk 2—5 ct, Chin, kool per stuk 3—6 ct. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 18 OCT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1017 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(younsloen.) I pCt. Engeland 4 1/2 pCt, Frankr, Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnen!. Alg. K.zijde Unie... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft...; Nederl. Ford Ncd. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij, Indische Bank Banken Buitenl. k-utsche Reiclisb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Soeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak Dell Mij Besoeki Senembah 3oeton Rubber Myen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber.... Ned, Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm Wllwaukee 6 pgt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific ProlongaUekpers 20%-J* 33 32 33* 197 45 215 216 71 6^ 22 14% 20 37* 65 145* 9* 3^ 159* 166* 145* 124* 60 112 92* 92% 72 32* 4% 4*

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13