DE BILT AGENDA BURGERLIJKE STAND Berichten in enkele regels HULP BIJ STUDIE PICCOLO Zakentekoop G. SPRUIT Huize Parkzicht TEHUIS VOOR BEJ. DAMES EN HEEREN VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Gepoogd zijn meisje te dooden Dader staat terecht. Voor de rechtbank te Den Bosch stond Donderdag terecht de chauffeur P. G. van A. uit Eindhoven, aan wien poging tot moord op de 22-jarige mej. E. Cuypers was ten laste gelegd. Op 21 Mei was hij 's avonds naar zijn meisje gegaan, met wie hij toon twist had. Zij stonden bij de deur te praten, toen hij een revolver te voorschijn haalde. Het meisje vluchtte de straat op, verdachte schoot maar trof haar niet. Na zijn arrestatie bekende hij haar zich zelf te hebben willen vermoorden. Door den Officier van Justitie werd wegens poging tot doodslag drie jaar gevangenisstraf geeischt met aftrek van voorarrest en voor waardelijk ter beschikking stelling van de r« geering met een proeftijd van drie jaren. Vereen, tot bestrijding van tuberculose. De Koningin aanvaardt het beschermvrouwschap. Aan buurmans kinderen werd niet gedacht. Vijf jaar tegen brandstichter geëischt. De 26-jarige groentenhandelaar W. D. uit Veldhoven, was voor de rechtbank in Den Bosch gedagvaard wegens brandstichting in zijn woning. Hij had zijn vrouw en kinderen weggezonden en op den zolder brand gestich: hoewel hij wist, dat het huis van zijn buur man, dat onder hetzelfde dak stond. o.a. door kinderen bewoond was. Deze bewoners moesten in allerijl vluchten. Verd. bekende het gedaan te hebben om de verzekerings som te verkrijgen en zijn schulden te voldoen De Officier van Justitie eischte vijf jaar ge- vangenisstraf. Briketten zonder bindmiddel. Belangrijke Nederlandsche uitvinding. Ir. A. ten Bosch te Arnhem beweert na Jarenlang zoeken, erin geslaagd te zijn de z.g. fijnkoien, welke een belangrijk percentage van de steenkolenproductie vormen, zonder eenig bindmiddel om te zetten in stukkolen. Daar in Nederland geen financiers te vinden waren, die de financieele verantwoording voor een practische verwezenlijking der plannen van ir. ten Bosch waren te vinden, heeft deze zich tot een Duitsch consortium gewend. Deze heeft een groote pers laten bouwen, die bri ket j es van 40 gram perst. Deze zien eruit als gepolijst eboniet en als men ze in de hand neemt geven ze niet af en veroorzaken weinig vuil. Het briketieeren van fijne kolen op deze wijze kost f 2.50 a f 3 per ton. De kunst in nood. Expositie te Amsterdam. Zooals bekend zal a.s. Zaterdag in het ko ninklijk paleis te Amsterdam de expositie „De Kunst in Nood" worden geopend. De heer Lut Willink, lid van het dagelijksch bestuur van het comité heeft in dit verband mededeelingen gedaan over het werk van het comité. Twee dingen hebben de commissieleden zeer getroffen: in de eerste plaats de ontzaglijke nood, die onder de Nederlandsche beeldende kunstenaars heerscht; in de tweede plaats de groote offervaardigheid van het Nederland sche publiek, tot in alle groepen en klassen. De commissie heeft op geen enkel harer ver zoeken „neen" ten antwoord gekregen. He boek, dat door de commissie in 4600 exemplaren werd uitgegeven, is uitverkocht, en daarmee kon een begin gemaakt worden met de steunverleening. Deze steunverleening geschiedt In den vorm van aankoop: de schilders, die voor steun in aanmerking komen, kunnen eenige werken insturen, waaruit de commissie een werk kiest en koopt. Hetzelfde geldt voor beeldhou wers en grafische kunstenaars. De exposities der stukken, die door deze aankoopen in het bezit der commissie komen, hebben overal groot succes gehad. Het Loo, Vlissingen en Den Haag zijn reeds voorge gaan, na Amsterdam volgt Rotterdam en in het geheel zal voorloopig in veertig plaatsen worden geëxposeerd. Het entreebiljet voor de tentoonstellingen geldt tevens als lot en de uitloting vindt plaats op den dag van sluiting. De expositie te Amsterdam, die in de Troonzaal en de roode salon van het paleis zal worden gehouden, bevat een kleine 200 stukken. De opening geschiedt Zaterdagmid dag te drie uur door den minister van So ciale Zaken, prof. Slotemaker de Bruine. O.m. zal ook de Commissaris der Koningin in de provincie Noord Holland Jhr. Mr. Dr. A. Rsell aanwezig zijn. De expositie blijft tot en met 9 November te Amsterdam e zal zijn geopend dagelijks van 105, des Zondags van 1—5 en op Maan dag-. Woensdag- en Vrijdagavond bovendien van 7—9.30. Het Ned. Haagsoh Corr. Bureau deelt me de: De Koningin heeft bereidwillig toegestemd als beschermvrouwe van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose de plaats in te nemen van wij len de koningin-moeder, die van de oprich ting der vereeniging af haar beschermvrouwe is geweest. Botersmokkelaars in een taxi. VRIJDAG 19 OCTOBER Gem. Concertzaal: Openbare vergadering N. S. B. Spreker J. P. Overwijn. 8.15 uur. Palace: „Peenhaar", een kindertragedie. Op het tooneel: Rainbow-ballet. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het liefdeleven van Hendrik VUT'. Op het tooneel: 7 Tokayers, wervelwindspringers. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vier nachtle lies." Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. ZATERDAG 20 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinVolksvoor stelling van „Liefdelessen van Molière" door De Hagespelers. 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing met film- vertooning door M. H. K. Franken voor de Volksuniversiteit. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij, Frans Hals Museum: Tentoonstelling van y/erken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. Zes personen bij Haaksbergen aangehouden. De botersmokkelarij tiert nog welig in de grensstreek. Woensdagavond viel het de Haaksbergsche politie op, dat een tweetal vreemdelingen nog laat informeerden, waar zij een taxi uit Enschedé telefonisch konden requireeren. De politie hield een oogje in het zeil en binnen korten tijd arriveerde uit En schedé een taxi. bestuurd door I. Z. Deze zette koers in de richting van de Duitsche grens en keerde kort daarna terug. Een trietal veldwachters had inmiddels post gevat op de toegangswegen en op den Molenweg brachten zij den wagen tot staan door een fiets op den weg te werpen. De wa gen bleek 210 pond Duitsche boter te bevat ten. Behalve de chauffeur bevond zich een zekere F. uit Enschedé ln den wagen. De auto Is in beslag genomen. De politie is nadien op surveillance gegaan in het grens gebied en hield na middernacht vier personen aan, alle uit Enschedé, die bij deze smokkel- affaire betrokken zijn geweest. De boter had den zij in een boschje gedeponeerd, nabij huize De Bleeck aan de Schipbeek en daar nachts ingeladen. Bisschop Muller nu ook in conflict met de Duitsche Christenen. Geschil voorloopig bijgelegd. Tusschen de Duitsche rijkskerk-regeering en den rijksleider der Duitsche Christenen, dr. Kinder is het thans tot een openlijk conflict gekomen. Het hoofdbureau der Duitsche Christenen, dat zich bevindt in het gebouw der rijkskerkregeering, is giste ren op verlangen van de kerkelijke regeering door de Duitsche Christenen ontruimd, al dus meldt de Tel. Ook naar buiten komt hierdoor aan het licht, dat de jongste beurtenissen in verband met de vorming eener nationale kerk hebben geleid tot een breuk tusschen rijksbisschop Müller en de Duitsche Christenen. Deze breuk is ontstaan, door de strenge maatregelen, welke dr. Jager, de rechts kundige bestuurder der rijkskerkelijke -'re geering en de eigenlijke leider der kerke lijke politiek, tegen den landsbisschop in Beieren heeft genomen. Dr. Kinder besloot in verband daarmede de rijkskerkregeering den steun der Duitsche Christenen te onthouden. Reeds eenigen tijd waren de Duitsche Christenen het niet eens met dr. Jager's uitlatingen over de op richting eener nationale kerk. Kinder stond van den beginne af sceptisch tegenover Jager's plannen om protestanten en katho lieken in Duitschland te vereenigen in een kerkelijken band, waarbij aan „het natio nale den voorrang zou worden gegeven boven het Christelijke". United Press verneemt nader, dat het con flict in den boezem der rijkskerkregeerini later weer is bijgelegd en dat een compromis is bereikt. De kerkeraadsleden Langmann, Bienbaum en Christiansen zijn weer op hun bureaux teruggekeerd en ook dr. Kinder, de rijksleider der Duitsche Christenen heeft zijn relaties der rijkskerkregeering weer op gevat. Althans voorloopig is het conflict dus over wonnen, doch dit beteekent niet. dat de strijdvragen, n.l. de kwestie van Jager's uit latingen inzake de stichting van een natio nale kerk en de kwestie van Jager's al te radicale en drastische optreden in de Beier sche en Würtembergsche landskerk, zijn bij gelegd. De tegenstellingen bestaan nog altijd en kunnen elk oogenbllk weer tot een con flict leiden. Nederlandsch Clearing- instituut. De tarieven voor de kosten. In de St.crt. van gisteravond was opgeno men het door den minister van economische zaken en financiën goedgekeurde tarief van kosten, door het Nederlandsch Clearing-insti- tuut in rekening te brengen ter zake van de uitbetaling van schuldvorderingen krachtens het verdrag in zake het betalingsverkeer tus schen Nederland en Duitschland van 21 Sep tember 1934. Bij uitbetaling van schuldvorderingen krach tens dit verdrag worden door het Neder landsch Clearinginstituut kosten in rekening gebracht volgens navolgend tarief: tot f500 1 pet. minimum fl; van f 500— f ïOOO 3'4 pet., minimum f5: van f1000 f5000 5'8 pet., minimum f7,5: van f5000— f 10.000 1/2 pet., minimum f31.25; van f 10.000 en daarboven 3/8 pet.., minimum f50. Het Clearinginstiuut is bevoegd: lo. in gevallen of groepen van gevallen, waarin vereffening voor het Instituut meer of anderen dan den gewonen arbeid en/of kosten met zich brengt, de ln rekening te bren gen kosten te verhoogen tot ten hoogste het tweevoud der genoemde bedragen: 2o. in gevallen of groepen van gevallen, waarin minder dan de gewone arbeid wordt verricht, dan wel slechts een deel van de werkzaamheden door het Clearinginstituut geschiedt, de in rekening te brengen kosten te verlagen tot ten minste de helft van de ge noemde bedragen: 3o. bij uitbetaling van bedragen beneden f50 een lager bedrag in rekening te brengen dan f 1. Voor de vaststelling van de in rekening te brengen kosten worden de uitbetaalde bedra gen naar beneden afgerond op veelvouden van f 20. w j meldt: Hoogste barometerstand 768.5 m.M. te Lyon. Laagste barometerstand 729.0 m.M. te Röst. en voorspelt: Matigen tot zwakken, later wellicht toe nemenden, Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Tijdelijk opklarend met kans op och tendnevels. Weinig of geen neerslag. Aan vankelijk iets kouder. Uit het Buitenland OPKLARING, DIE TOT MORGEN ZAL AANHOUDEN. De depressie heeft zich hoofdzakelijk ln Noord-Oostelijke richting verplaatst en de hooge druk breidt zich over onze omgeving uit, terwijl zij in het Zuid-Westen sterk af neemt. Bij IJsland verschijnt een nieuwe de pressie. Aan de Noorsche kust stormt het nog uit het Zuid-Westen en heel Scandinavië heeft buiig weer, waarbij de temperatuur bij na overal weer boven het vriespunt is ge stegen. Ook in Duitschland valt op vele plaatsen regen. Zuid-Frankrijk heeft een be dekte lucht met windstilte. De Britsehe eilan den, België en ons land krijgen eenige opkla ring. die waarschijnlijk wel tot morgen zal aanhouden. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te De Bilt 19 October 9 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Attentiesein neer. Barometer Stand heden morgen 10 uur 760 m.M. Stand van gister 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 19 October: Hoogste gisteren 49 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 57 F, HAARLEM. 19 October. Ondertrouwd 18 October: J. Schmidt en A. M. Anspach. H. G. de Ruiter en A. Doing.M Getrouwd 18 October: T. C. Jongerden en J. Ruijgrok: J. Hooft en J. Biesbrouck. Bevallen 16 October: F. van GelderDings- dag, z.: C. P. v. d. StadtStrijbis, z.: J. M. MolhoekMetselaar, d.; J. W. C. Feller— Delgman. d.; 17 October: L. HaakSalk, z.; J. W. Sleutjes—Vereijken, d.; P. van Galen Hoefgeest, d. Onbelemmerd ryverkeer bij brandblussching. Niet over, maar onder -de brandslangen door. Het vraagstuk, hoe het verkeer voortgang te doen vinden bij brandblussching heeft al heel wat moeilijkheden opgeleverd, vooral in gemeenten, waar tramsporen in het wegdek der straten zijn aangebracht. Reeds worden in verschillende gemeenten door de brand weer z.g. slangenbruggen gebezigd, waaronder verstaan worden smalle overbruggingen van hout of wel van touwwerk en linnen vervaar digd welke aldus over de slangen gelegd wor den, dat het rijvevkeer, zij het met eenige ver traging, toch voortgang kan hebben. Voor het tramverkeer werd kort geleden een vinding gedemonstreerd door den commandant der Amsterdamsche brandweer, den heer Gordijn. Maar zelfs de laatstbedoelde oplossing van het moeilijke vraagstuk moet het afleggen te gen de hoogst practische en tegelijk merk waardig eenvoudige vondst van den comman dant der brandweer in de kleine gemeente Diemen den heer H. N. Fakkeiaij, van beroep smid. De heer Fakkeldij heeft nl. uitvoering ge geven aan 2ijn reeds langen tijd gekoesterd nlan, om het mogelijk te maken, dat de voer tuigen niet over de, op sommige punten over dekte brandslangen zouden rijden, maar er onder door zouden gaan. Het is, als met het ei van Columbus, een uiterst eenvoudige en tevens zeer logische oplossing. De heer ^Fak keldij heeft een ijzeren toestel geconstrueerd dat op zeer gemakkelijke wijze op straat kan worden opgesteld, Dit is eigenlijk ook pas in waarheid een slangenbrug. omdat in de tot nu toe voorge komen gevallen eerder gesproken kon wor den van overkapping der slangen. De heer Fakkeldij heeft een metalen buis gecon strueerd. welke rust op een ijzeren toestel, dat zich op voldoende hoogte boven het straatpla- veisel verheft dat het verkeer er onbelemmerd onderdoor kan gaan. De metalen buis wordt aan de eene zijde vastgekoppeld aan de brand slangen, waardoor het bluschwater wordt aangevoerd, terwijl aan de andere zijde de buis met behulp van een koppelstuk wordt be vestigd aan een slang, welke leidt naar de straalpijp. Op deze .practische wijze, kan het blus- schingswerk ten uitvoer worden gebracht, zonder dat het verkeer ook maar in het minst belemmerd wordt. Uitvoer pootaardappelen naar Frankrijk. Nieuwe voorschriften. De wnd. directeur-generaal van den Land bouw maakt bekend, dat een in het Journal Officiel van 26 September j.l. gepubliceerd de creet van 23 September d.a.v. een aantal nieu we voorschriften bevat betreffende den han del in pootaardappelen en zaaihaver. 0.a. is bepaald dat op een aan de verpakking te be vestigen etiquet de naam en het adres van den verkooper vermeld moeten zijn, alsmede de aanduiding van de variëteit, een opgave van de soortzuiverheid enz. Het decreet is onmiddellijk in werking ge treden. De daarbij vastgestelde voorschriften hebben echter bij den invoer van Nederland sche pootaardappelen tot eenige moeilijkhe den aanleiding gegeven. Inmiddels zijn de betrokken Fransche auto riteiten bereid gevonden eenig uitstel te ver- leenen. Bij een algemeene instructie van 11 October is thans aan de douane-kantoren medegedeeld, dat de ter invoer aangeboden pootaardappelen en zaaihaver in het bijzonder wat de voorgeschreven etiquetten betreft, eerst met ingang van 1 November a.s. aan de bepalingen van het decreet van 23 September j.l. behooren te voldoen. De strijd tegen het straat- lawaai. Het K. N. A. C.-schildjc voor voorstanders van meer stilte. Met het oog op haar actie voor meer stilte, heeft de Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club een plaquette laten ontwerpen, waarvan de bedoeling is, dat deze door alle automobilisten en motorrijders, die sympathi- seeren met de actie tegen het straatlawaai, op hun voertuig zal worden aangebracht, tenein de op deze wijze een duidelijke propaganda voor meer stilte te voeren. Het spreekt vanzelf, dat zij. die dit schildje zullen voeren, daarmede zekere verplichtin gen op zich nemen. Zij geven daarmede te kennen, dat zij het hunne bijdragen om te komen tot vermindering van het straatlawaai en zich dus scharen bij de groep van automo bilisten en motorrijders, die met de K.N.A.C. van meening zijn, dat ook al zal het straat lawaai, dat door andere weggebruikers wordt veroorzaakt, daardoor niet verminderen, zij toch tot plicht, hebben om op automdbielge- bied alles te doen, wat in hun vermogen ligt om tot meer stilte op straat en weg te komen Het schildje is op uiterst eenvoudige wijze uitgevoerd. De ontwerper heeft op sobere wijze de anti-lawaai-actie in deze plaquette weten vast te leceeri. Het hoofdmotief er van wordt gevormd door een roode S. in vorm ge lijkend op de nieuwe waarschuwingsborden. Die S van Stilte welke ook in andere landen zijn volle beteekenïs zal behouden, aangezien ln vertaling de woorden eveneens met een S beginnen zal ongetwijfeld ook voor den buitenstaander ten volle de be teekenis weer geven, welke er aan moet worden gehecht. Wij twijfelen er niet aan, of deze S zal binnen korten tijd gemeen goed worden en het pu bliek er van doordringen, dat er van de zijde van automobilisten en motorrijders iets posi tiefs wordt gedaan, om te komen tot meer stilte. Aangezien de K.N.A.C. in haar actie zoowel automobilisten als motorrijders wenscht te betrekken, werd het noodig geoordeeld de nlaouette ook in twee verschillende grootten te doen vervaardigen, met dien verstande, dat de grootste bestemd is voor het gebruik op automobielen en de kleinere op motorrijwie len. De prijs van het schildje behoeft niemand van de aanschaffing er van te weerhouden Deze bedraagt f 1 voor K.N.A.C.-leden, terwijl niet-leden f 1.50 moeten betalen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de plaquettes zoowel in mat-nikkel als in vergulde uitvoe ring veikrijgbaar zijn. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de R'ott. Bank Ver.) Londen 7.23 1 2—7.24 1/2. Berlijn 59.3559.45. Parijs 9.721/2—9.73. Brussel 34,44—34.48. Zürich 48.11—48.15 Rome 12.61—12.67 New York 1.46 1'4—1.46 1/2. Door de Centrale Recherche is te Amster dam op verzoek van de politie te Kopenhagen een 33-jarige Duitsche reiziger aangehouden. Deze reiziger zou zich aan heling hebben schuldig gemaakt van gouden en zilveren voorwerpen, die bii een inbraak te Kopenha gen zijn ontvreemd. In enkele dagbladen heeft het bericht de rondegedaan. dat de Vliegdienst der K.L.M. het geprojecteerde vliegveld bij Eist minder geschikt bevonden zou hebben wegens de na bijheid van een hoogspanningsleiding. Wr kunnen echter uitdrukkelijk mededeelen. dat van de zijde der K.L.M. nooit een dergelijke opmerking Is gemaakt en dit bericht dan ook iederen grond mist. Naar de politie te Amsterdam ons me dedeelt is voor het verstrekken van inlichtin gen. welke leiden tot het geheel of gedeelteliik terugvinden van de onlangs in een perceel in de Berenstraat aldaar gestolen f 8000 tien procent van het terug te vinden bedrag uit geloofd Te Dedemsvaart is de 66-iarige B. Jon ker. die plotseling den weg overstak, door een auto aangereden. De man is kort na het on geval overleden. In verband met de uitbreidingswerken te Amsterdam kunnen van Zondag 21 Octo ber 22 uur af gedurende 14 achtereenvolger- de dagen aan het Centraal station geen 'trei nen van het eerste perron Oostziide vertrek ken of aankomen naar of van de richting Utrecht en Hilversum. De rijks- en gemeentepolitie hebben te Oostzaan drie nersonen gearresteerd, ver dacht van diefstal en heling van verf. ont vreemd sinds 1932 bii de Nederlandsche Scheepsbouw MaatschappijEenige voorraden verf ziin gisteren in beslag genomen. De da ders hebbc-n bekend. - Donderdagmiddag is bij het uitgaan var de school aan den Kuioersweg te Buitenpost het, ongeveer 10-jarig dochtertje van de fa milie Deiboer door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Sinds 17 dagen wordt te Koudekerke de 72-jarlge alleenwonende heer, Jacq. N.. uit zijn woning ..Duinroosje" aan het Slübber- duinsche voetpad in de buurtschap Kaapduin vermist. Het laatst zou hij Maandag 1 Octo ber ten huize van een Vlissingsche familie ziin geweest, en sindsdien tast men omtrent zijn verblijfplaats in het duister. De mengvergunning van de firma R. te Oud-Beierland in wier fabriek dezer dagen een ernstige overtreding van het margarine- mengverbod is ontdekt, is ingetrokken. Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de Vereeniging van Kadaster- en Land meetkunde, heeft deze vereeniging in een paar zalen van Pulchri Studio te 's-Graven- hage een tentoonstelling georganiseerd ten einde naar bulten voor hen. die weinig of in het geheel niet bekend zijn met het kadaster en met „het landmeten", een beeld te geven van datgene, wat in deze begrippen is opge sloten. PAARDENSPORT DUINDIGT. A.s. Zondag worden er op Duindigt weder om rennen en draverijen gehouden. Het pro gramma opent met een aanmoedigingsprijs voor 4e klasse paarden, die dit jaar nog geen eersten prijs hebben gewonnen. Daarna volgen een handiicapdr averij 2e en 3e klasse, een prij- zendravarij 3e en e klasse en een heatdraverij le klasse, te rijden door heerrijders. Voor deze vier draverijen zijn 68 paarden ingeschreven. Bovendien werden er nog twee rennen gehou den, waarvan een te rijden door dames. DAMES-HOCKEY. COMPETITIE. Staat Zondag in de eerste klasse de com petitie stil wegens het tournooi in Hamburg en in de lagere afdeelingen wegens het spelen van voorronden voor den hockeydag, in de promotieklasse wordt een klein programma afgewerkt. B.D.H.C. II trekt naar Leiden. Hier zullen de krachten elkaar niet veel ontloopen. We rekenen toch minstens op gelijk spel, Bloemendaal! Hurley ontvangt Amsterdam II, waarbij we geneigd zijn een overwinning aan de gasten te voorspellen. VOETBAL. XERXES—R. C. H. Het R.C.H.-elftal bleef ongewijzigd en speelt dus ln de volgende samenstelling: Kos. Krom, Prevost Sr., Berg, Ruis, Prevost Jr., Van der Meulen, Houkes, Van der Horst Martin, Hartendorp. R.C.H. II—BLAUW WIT II. De reserves komen als volgt uit: Van Gendt, Van Thiel, Kaestner, Kok, Van Eek, Waalewijn, Paape, Kedde, Ruygrok, Slot, Meyer. De Heer en Mevrouw L. LAEYENDECKER-STALLING geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JAN HIJKO Heemstede, 17 October 1934 HET VERVEN IN CHEMISCH REINIGEN van goeden verelscht niet alleen deugdelijke vakkennis, doch te vens een goed ingelichte fabriek. GUI BEAU een zuivere onversneden BORDEAUXWIJN uitstekend geschikt voor groc per flescli f 0.90 WIJNHANDEL W. JAGER GERLINGS SPAARNE 86 Telef. 1.0.1.1.2. voor' H. B. S.-, Gymnasium- eri M.U.L.O, leerlingen door docts. Wis- en Natuurkunde. WIS- en NATUURKUNDE voor HOOFD- ACTE. Opleiding WISKUNDE L.O. en K I. REPETITOR voor studenten Wis- en Natuurk. Bil lijke condities. Br. no. 11S8 bur, van dit blad A. PRINS ïeeraar piano en theorie dlpl. Conservatorium A'dam Lessen aan beginnenden, verge vorderden en vakstudeerenden. Opleiding voor examens TEMPELIERSSTRAAT 20 Telefoon 11221 Nette Werkster gevraagd, v. g. g. v. Aanmelden Schagchelstraat 18 Gervr. v. directe indiensttreding een fl. nette jongen, niet ouder dan 15 jaar. om boodschappen te doen en verder als piccolo a. d. zaak te zijn. Pers. aanb. 's avonds 78 uur bij Vogelzang, Groote Houtstraat 2 630. Direct van eigenaar. Inlichtingen kosteloos HAARLEM JANSWEG 2 Tel. 12520 JANSWEG 40 Nog eenige zonnige kamers disponibel Ook parterre Vraagt prosp. a. h. bestuur WILD Versche Holl. Duinkon. vanaf 60 cent per stuk. Soepkippen versch geslacht 35 cent per pond, Ver sche Hazen vanaf 2 per stuk. Verder alle soorten wild en ge vogelte. Beleefd aanbevelend: J. PUS, Schagchelstr. 36 z\v. telef! 15853,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2