I Kostelooze proef DINSDAG 23 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LAATSTE BERICHTEN Na de Britsche overwinning. Groote vreugde te Londen. LONDEN. 23 Oct. IV. D.) De vreugde te Londen over de overwinning van Scott en Black in de Melbourne-race kende vanmor gen geen grenzen. Het nieuws stond niet meer in de ochtendbladen, doch toen de stroom van werkers uit de suburbs in de city arriveer de, waren daar de extra edities van de bladen reeds op straat, die mededeeling deden van de Britsche overwinning. Vooral in de kran tenstraat Fleetstreet was de belangstelling voor de groote dagbladen enorm en in bussen en ondergrond werd het succes der Britsche vliegers uitvoerig besproken. In officieele kringen is de vreugde niet min der groot, al komt zij hier op andere wijze tot uiting. Tot de eersten, die van het groote nieuws op de hoogte werden gesteld behoorden de koning ?n de koningin, die onmiddellijk een felicitatietelegram naar Melbourne stuurden. Telegrammen waarin den vliegers geluk werd gewenscht met hun succes werden te vens verzonden door minister-president Mac Donald, den minister voor de luchtvaart Lon donderry en de minister voor de dominions. Nederlandsche hulde voor Scott en Black. MELBOURNE. 23 Oct. (V. D.) Zichtbaar verrast waren Scott en Black toen na aan komst op het vliegveld Melbourne en na de eerste begroetinesredevoeringen en bloemen hun een groote krans werd aangeboden voor zien van lint in de Nederlandsche kleuren, die de Nederlandsche consul in Melbourne de kranige vliegers in opdracht van de directie der K.L.M. overhandigde met een woord van hulde voor hun prachtige prestatie. Het Haagsche Corr. Bureau meldt: Men meldt ons: Bij velen bi ij kt de behoefte te bestaan aan de kranige bemanning bij behouden aankomst te Melbourne een telegrafische gelukwqnsch te zenden. Ter inlichting kan worden mede gedeeld, dat zulks kan geschieden via Holland Radio, den nationale radioweg. De kosten zijn 78 1/2 cent per woord voor een uitgesteld telegram en f 1.57 per woord voor een gev»oon telegram. Gelukstelegrammen zijn niet toegelaten. Ontaarde moeder voor het Gerechtshof. Bevestiging van hot. Faarlemsche vonnis geëisclit. AMSTERDAM. 23 October. Een vreeselijk geval van kindermishandeling, den dood ten gevolge hebbende, speelde zich in November van het vorige jaar te Haarlem af. Een 23-jarige gehuwde vrouw mishandelde haar tweejarig kind zoo ernstig, dat het arme slachtoffer spoedig daarna overleed, De, rechtbank te Haarlem veroordeelde haar' wegens doodslag op haar eigen kind tot een gevangenisstraf van zes jaar. Vandaag had de behandeling van deze strafzaak in hooger beroep plaats voor het gerechtshof te Amsterdam. Verdachte is een junge, dom uitziende vrouw, onbewogen gaat zij in de verdachtenbank zitten, zij kijkt strak voor zich uit °en bijna fluisterend ant woordt zij op de vragen van den president. Zij geeft toe, dat zij het kind heeft gesla gen en getrapt, daarop had zij het jongetje met het hoofd tegen den vloer geslagen. De verwondingen waren zoo ernstig, dat het kind spoedig overleed. Pres.: Waarom bent u in hooger beroep gekomen? Het blijkt, dat verdachte de straf te hoog vindt, ze heeft nooit opzet gehad om het kind ernstig te mishandelen. Pres.: Waarom hebt U het dan gedaan? Verd. (fluisterend): Ik weet niet. Pres.: Hield je wel van het kind? Eindelijk breekt bij verdachte het mensche- lijk gevoel door. Zij breekt in snikken uit. De president Mr. Levie van Nijenstein spreekt haar kalm toe, de vrouw maakt den indruk imbeciel te zijn, de vragen gaan langs haar heen; zonder veel begrip van wat er gebeurt staart zij den president aan Dr. Over- beek, die met Dr. Bakker een psychiatrisch onderzoek heeft ingesteld, bevestigt den in druk welken zij op de zitting maakt: ze is uit een misdad:g milieu, haar opvoeding is volmaakt verwaasloosü, zij is dom, zij rea geert merkwaardig, zij is een apathische per soon. Haar huwelijk is ongelukkig, de man haalt haar naar beneden. Zij is al jong ge trouwd en heeft vier kinderen gehad. Het blijkt, dat het overleden kind zeer zwak was en niet de liefde van de moeder had. De volgende getuige is een vroegere buur vrouw van de verdachte. Deze vrouw ver klaart dat verd. eens tegen haar gezegd heeft: „Ik wou dat ik dat zwakke kind maar kwijt was, ik zou het vergeven als ik maar met in de gevangenis kwam". Verd. ontkent met klem die woorden te hebben gesproken. De man van deze getuige was er echter bij en deze komt thans voor het hekje. Hij bevestigt de trieste verklaring, door zijn vrouw afge legd. Een andere buurvrouw verklaarde, dat ver dachte haar kind verwaarloosde en dikwijls sloeg. Het kindje was zwak maar zou er bij een goede verzorging uitstekend hebben uit gezien. De man van verd. bracht er 't geld, dat hij van den steun ontving door, de verd. moest dan maar zien, dat ze aan de kost kwam, De procureur-generaal mr. D. Reilingh zegt dat het vonnis van de rechtbank te Haarlem juist is. Ieder mensch. zelfs wanneer voor een deel toerekeningsvatbaar, moet hebben begrepen, dat een dergeliike behandeling een tweejarig kind moet dooden. Ook heeft verdachte er zich herhaaldelijk over uitgelaten dat zij wenschte: dat het kind maar dood was. De veroordeeling wegens doodslag is dan ook luist. Verdachte is slechts voor een dee1 toerekeninesvatbaar. Bovendien is de jeugd van verdachte ^eer ongehikkig geweest. In dit vreeselhke geval kunnen echter voor verdachte de verzachtende omstandigheder. niet tot vermindering van straf leiden, te meer daar vaststaat, dat zij het kind reeds vroeger herhaaldelijk heeft mishandeld. Ook voor de vreuw is Het goed langen tijd uit de m°atscbapoii te zijn. Spreker requireerde bevestiging van het vonnis van de Haarlemsche rechtbank. De verdediger, mr. Van Gelder, kon zich niet vereenigen met de veroordeeling wegens doodslag. Zijns inziens heeft de verdachte nooit de bedoeling gehad het kind te dooden. In dat geval had verdachte van andere ge legenheden gebruik kunnen maken. Hier kan slechts gesproken worden van mishandeling den dood ten gevolge hebbende. Uitvoerig schetst spreker het ongelukkige le ven, dat de vrouw bij haar man had. Ook haar jeugd was zeer droevig. Daarbij komt nog dat zij zich reeds langen tyd in voorar rest bevind. Ook is zij uit de ouderlijke macht ontzet. Met klem drong pleiter op clementie aan. De uitspraak is op 6 November. Verduistering bij Bureau voor Rijvaardigheid. Tien jaar tegen directeur geëischt. Het Ned. Haagsch Corr. Bureau verneemt: De officier van justitie bij de Haagsche rechtbank vorderde heden een gevangenisstraf van tien jaar tegen den 44-jarigen gewezen directeur van het centraal bureau voor uitgifte van bewijzen van rijvaardigheid die terecht stond wegens verduistering van gelden toebehoorend aan genoemd bureau. Uitvoering van het clearing- verdrag. Morgen nadere bespreking te Berlijn. Het Ned. Haagsch Corresp. Bureau meldt: Naar we vernemen zal morgen te Berlijn een bijeenkomst van de gemengde commissie ter uitvoering van het clearing-verdrag tusschen Nederland en Duitschland plaats hebben, ten einde nadere voorzieningen te treffen in verband met de verschillende han gende kwesties. BOUW VAN NEDERLANDSCH PAVILJOEN VOOR BRUSSEL AANBESTEED. DEN HAAG,, 23 October (V.D.) De aan besteding van den bouw van hei, Nederland sche pavillioen op- de wereldtentoonstelling te Brussel 1935 heeft Zaterdag 20 dezer plaats gehad. De bouw is opgedragen aan de laagste inschrijfster, de N.V. Internationale Gewapend Betonbouw te Breda, die het werk zal uitvoeren, voor wat betreft de ijzercon structie, in samenwerking met de firma De VriesRobbé te Gorcum. Zooals reeds beker#! is zou dit pavillioen naar de plannen van den heer D. Roozenburg architect te Den Haag, worden uitgevoerd. TOONEELVEREENIGING „HAARLEMS TOONEEL". Op Dinsdag 30 October a.s. zal de tooneel- vereeniiging „Haarlem's Tooneel" in den Schouwburg aan den Jansweg een opvoering geven van „De Klimgeit", klucht-blijspel m drie bedrijven door J. W. Broedelet. Regie: Joh. Kaart Jr. Na afloop wordt er gedanst. Zuurkoolinvoer naar Frankrijk aan banden. Contingenten vastgesteld. De Directie van den Landbouw deelt mede van den Riikslandbouwconsulent te Parijs 't te lefonisch bericht te hebben ontvangen, dat het Journal Officiel van 21 dezer een decreet bevat, waarbij de invoer van zuurkool in Frankrijk is gecontingenteerd. Tot en met 31 December 1934 zullen slechts ten invoer wor den toegelaten 115.000 K.G. zuurkool in vaten. 65.000 K.G. zuurkool in blikken of andere ver- oakking. terwijl het contingent voor zuurkool, gemengd met vleesch. worst of ham op nul is gesteld. Deze contingenten zullen niet onder de invoerende landen, waarvan Nederland tot dusver wel een der belangrijkste was. worden verdeeld. Voor onderweg zijnde zendingen en partijen in entrepot zuilen op verzoek van den betreffenden importeur invoervergunnin gen worden afgegeven. Voorbeurs te Amsterdam. STILLE HANDEL: STEMMING PRIJS-.. HOUDEND. De handel op de ochtendbeurs was vanmor gen uiterst stil en de omzetten bedroegen in totaal nauwelijks eenige duizenden guldens nominaal. De stemming was prijshoudend. Kon. Olie waren een fractie hooger in verband met het aanhouden der berichten uit de Ver. Staten, dat maatregelen worden overwogen om de situatie 'in de petroleum industrie te verbeteren, door invoer vao het stelsel van gt/eidebrieven waardoor vervoer van onwettige olie wordt verhinderd. Philips worden iets hooger genoteerd. Uni levers daarentegen iets lager. Aku bleven cp peil. Amst. Rubbers en H. V. A. ondergingen geen verandering. De Youngleening kon zich handhaven. Op de wisselmarkt waren ponden en dollars gezocht. Ponden stegen tot 7,43 3/4 en dollars tot f 1,47 1/4. E>3 goudwissels waren eveneens aan de vaste kant. DAMES-HOCKEY. VOORRONDEN DAMESHOCKEYDAG. Volledigheidshalve vermelden wij nog even de uitslagen van deze voorronde; Kieviten 2 H.H.IJ.C. 3 01 (na doelschieten)Togo R.W. 3 5—0 w.n.o.; Victoria 2—R.W. 2 1—2: Te Werve—Hudito 2—0; H.O.C. 2—H.H.IJ.C. 2 2—0. Ie ronde: B.D.H.C. 3—H.H.C. 6—0; H.D.M. 2—H.B.S. I 5—0; Victoria—H.H.IJ.C. 3 3—0; R.W. 2—Togo 4—0; Te Werve—H.OC. 2 3—3 (na doelschieten 11), Te Werve docr loting gewonnen. Behalve R.W. 2 en B.D.H.C. 3 komen naar Amsterdam H.D.M. 2, Victoria en Te Werve. Laren: B.H.V.O.K. 13; Gooi 3A'dam 3 1—2 (na doelschieten): S.C.H.C.—T.H.C. 1—0; Gooi 2O.K. 2 12; Be FairHilversum 2 32 (na doelschieten», 2e ronde: O.K.A'dam3 1—0: Be Fair—O.K. 2 3—0. 3e ronde: S.C.H.C.— Be Fair 32 (na doelschieten). Zooals we reeds meldden gaan hier S.C.H.C. en O.K. op 18 Nov. naar de hoofdstad. met Kruschen Salts Bij elke flacon Kruschen Salts a ƒ1.60 wordt nu voor een bepaalden tijd een gratis proef- flacon verpakt. Maak nu van dit mooie aan bod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te ondervinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffender middel. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam van N.V. Rowntree Handels Mij. op ver pakking en etiket van de flacon gedrukt. (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Derika 7, IJM. 417, vangst 120 manden schel- visch (waarvan 60 dichte) 70 braadschelvisch, 20 wijting, 25 schar. 25 varia, 100 gul, totaal 360 manden, benevens 120 stuks stijve kabel jauw. 6 Jacqueline Clazina IJM. 10, Vangst: 110 manden schelvisch, SO braadschelvisch, 100 gul, leng en koolvisch, 70 poon, 20 wijting, 10 piatvisch, 10 rog, 110 gestripte makreel, 530 dichte makreel, totaal 970 manden. Caroline, IJM. 26 vangst onbekend. Antje, R.O. 15, vangst: 230 manden schel visch, braadschelvisch en gul. Betje RO. 16 vangst: 200 manden, waarvan 80 manden schelvisch, rest braadschelvisch, gul enz. OVERVEEN Plaatselijk Crisis-Comité. Steun dringend noodig. Maandagavond hield hef plaatselijk Crisis- Comité voor contribuanten een vergadering in hotel „Van Ouds het Raadhuis", om een over zicht te geven van zijn bemoeiingen sinds de oprichting en om de contribuanten aan te sporen in eigen kring propaganda te maken voor zijn arbeid. Voor de Commissie, die al haar arbeid be langeloos verricht, moet het zeer aangenaam geweest zijn, dat voor deze vergadering vrij groote belangstelling bestond. De heer C. W. de Visser begon met enkele sprookjes recht te zetten. Wel is de Commissie zich bewust wel eens fouten gemaakt te hebben en er in geloopen te zijn, maar de geruchten, dat er wel eens groote bedragen aan middenstanders-zaken lieden gegeven zijn, verwijst hij naar het rijk der fabels. Dringend verzoekt hij, om met eventueele dwaze geruchten bij het bestuur te komen. Voor ons 'is het de groote zaak gaat de voorzitter voort of we het gevoel hebben, dat er geholpen moet worden en dat gevoel hebben we allemaal. In April 1932 is het Comité op verzoek van den burgemeester opgericht. Beide wethou ders namen zitting, terwijl de burgemeester als eere-voorzitter optrad. Uit de opsomming van de inkomsten, welke hierop volgde, bleek duidelijk, dat de alge- meene belangstelling dalende is. en ook dat verschillende groepen inwoners zelf getroffen werden en minder gingen bijdragen. Van de werkwijze deelde de voorzitter het volgende mede. De eerste sub-commissie bemoeit zich met vakonderwijs en lichamelijke en geestelijke opvoeding. De eerste cursus voor chauffeur-opleiding is uitstekend geslaagd. Voor verdere opvoeding bleek weinig animo te bestaan. De Inkomsten-Commissie heeft de moei lijke taak de gelden bij elkaar te brengen. Spr. brengt hulde aan deze sub-commissie en aan organen als Koninginnedag. Eindelijk komt de Commissie voor Uitgaven, die steeds dringt, dringt. Want in onze ge meente, die zoo welvarend heet te zijn. is hulp vaak dringend noodig. Eerst onder de tuinbouwers, maar later ook voor andere kringen, zakenmenschen, die door de tijden werden getroffen Deze cate gorie geeft aan de Commissie de grootste zor gen. Een gemeentelijke enquête is de schakel tusschen gemeente en commissie, om misbrui ken te voorkomen. Na de pauze werden verschillende vragen ge steld. waarbij bleek dat het plaatselijk comité geheel los staat van het Nat. Crisis Comité en dat de administratie geen cent kost, ook niet het bureau in het Jeugdhuis. Op aandringen der vergadering zal per cir culaire een nieuw forsch beroep op de inwoners worden gedaan. Helpt ons, eindigde de voorzitter. Er moeten veel nooden gelenigd worden en wij zijn dank baar voor wat wij krijgen. De burgemeester en mevrouw. Den Tex woonden een gedeelte van de vergadering bij. SANTPOORT R.C. BREDERODE. Uitslagen der laatste wedstrijden: V.S.V. adsp.—Brederode adsp. Beverwijk 4Brederode 1 Brederode 2V.S.V. 6 Bloemendaal 3—Brederode 3 D.W.O. Jun.—Brederode Jun. 0—0 1—9 3—3 10—0 9—1 SANTPOORT—GRAAF WILLEM (6—1). Santpoort heeft haar eersten thuiswedstrijd gewonnen. Aanvankelijk liet zich dit niet aanzien, want de Hagenaars attaqueerden in de eerste minuten hevig. Na 15 minuten gaf Ninaber zijn club de leiding. Kort daarna werd een voorzet van Kaldenbach onhoud baar ingekopt. Rust 2—0. Ook na de rust was Santpoort het sterkt en wist achtereenvolgens door Kaldenbach, Gerrits en Ninaber uit een penalty te scoren (50). Toen pas maakten de Hage naars op inderdaad fraaie wijze een verdiend tegenpunt (51). Nadat Gerrits nog een bui tenspel doelpunt had gescoord, bracht De Jong den stand op 61. HEEMSTEDE Tentoonstelling Flora 1935. Ontheffing van eischen voor dranklokaliteiten B. en W. stellen den Raad voor. te beslui pen hen te machtigen van het bepaalde in art. 3 der Verordening van 8 Mei 1913 af te wijken, indien dor hen mocht worden beslo ten „Verlof A" of „Vergunning" volgens de Drankwet te verleenen voor het te stichten bier restaurant en café restaurant op het tentoonstellingsterrein van „Flora" 1935. Naar de meening van B. en W. bestaat er geen enkel bezwaar, voor de te stichten ge- Souwen, die toch slechts korten tijd in ge bruik zullen zijn. met een hoogte van 3.50 M. genoegen te nemen, in plaats van de ver- eischte 4 M. NIEUWE AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. Door toeneming der werkzaamheden aan den Burgerlijken Stand blijkt behoefte aan uitbreiding van het personeel. Teineinde door deze uitbreiding geen grootere lasten op de gemeente te leggen, stelt de heer N. Vos gemeente-secretaris, zich voor met ingang van 1 Januari 1935 afstand te doen van zijn bezoldiging als amtenaar van den burgerlijken stand. De heer Vos blijft dus wel in functie als ambte naar van den burgerlijken stand, doch zonder bezoldiging. Met deze regeling kunnen B. en W. zich ge heel vereenigen en daarom bevelen zij aan vor benoeming tot ambtenaar van den bur gerlijken stand met ingang van 1 Januari 1.935. den heer H. Schol, adjunct-commies 2e klasse op de afdeeling „burgerlijke stand". Door uitbreiding van het aantal ambtenaren van den burgerlijken stand is wijziging van de veroirdening tot verdeeling van de werk. zaamheden tusschen de verschillende ambte naren van den burgerlijken stand nodzake- üjk. Een ontwerp-besluit tot wijziging, waar over de verschillende ambtenaren zijn ge hoord, bieden B. en W. ter vaststelling aan. WANDELPAD LANGS HET HEEMSTEEDSCH KANAAL. B. en W. stellen den Raad voor hun een crediet te verleenen van f 1000 voor den aan leg met bijbehoorende werken, van een wan delpad langs het Heemsteedsch Kanaal en het Spaarne. Door den aanleg van dit paadje zal, zeggen B. en W., wier aandacht door „Vreemdelin genverkeer" op deze zaak werd gevestigd, een mooi stuk natuurschoon worden ontsloten. Tegenover de H. W. Mesdaglaan zal een voetbruggetje moeten worden geslagen. SCHOOLGELDVERORDENINGEN LAGER ONDERWIJS. De Kon. goedkeuring op de verordening tot heffing van schoolgeld voor gewoon lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en ver volg onderwijs vervalt met ingang van 1 Januari a.s. Teneinde opnieuw de Koninklijke bewilli ging te verkrijgen op de verordening, wordt door B. en W. voorgesteld, ingevolge den wensch van den minister van Binnenlandsche Zaken, de klasse 1 van het tarief, vermeldt in artikel 3„ eerste lid, te veranderen in dier voege, dat voor „f 1000 tot f 1200" wordt ge lezen „f 900 tot f 1200" en het tweede lid van dit artikel te doen luiden: „Indien het belastbaar inkomen f 900 of minder bedraagt, is geen schoolgeld verschul digd". Overigens behoeven in de bestaande ver ordening geen wijzigingen te worden aange bracht. B. en W. bieden de verordening op de hef fing en invordering ter vaststelling aan. SUDDERCOMFOREN. Volgens de bestaande voorschriften behoo ren bij de gas-installatie, die aan de muntgas- verbruikers wordt verstrekt twee normale éénpits-gascomforen. Deze gascomforen heb ben een behoorlijk nuttig effect en voldoen in de meeste gevallen uitstekend. Bij het be reiden van sommige spijzen echter en voor het zoogenaamde stoven en sudderen, kan het licht voorkomen, dat de spijzen aanbran den tengevolge van plaatselijke oververhitting van den panbodem, wanneer deze niet door een laagje water is beschermd. Dit is de oor zaak, dat in vele gevallen aan het koken op een petroleumstel, waar de panbodem buiten het bereik der vlam blijft, de voorkeur wordt gegeven. Er is echter thans een gascomfoor verkrijgbaar tegen een voor het Gasbedrijf zeer lagen prijs (f 1.45 per stuk), dat voor het stoven en sudderen even goed bruikbaar is als een petroleumstel en dat bovendien het groote voordeel heeft van zindelijkheid en gemak kelijker bediening. De Commissie voor de Bedrijven heeft B. en W geadviseerd, om aan de muntgasver- bruikers naast de 2 gewone gascomforen, een suddercomfoor in bruikleen te geven, voor zoover althans die verbruikers daarop prijs stellen, zoodat deze verstrekking geleidelijk zal kunnen gaan. Het totaal aantal verbrui kers bedraagt plm. 1400, zoodat. wanneer al len zoo'n comfoor zouden wenschen te ont vangen, de uitgaven voor de gemeente zouden bedragen f 2030, of wel aan rente en af schrijving rond f 285. De directeur is van meening ,dat uit het gebruik van deze com- foren een zoodanig grooter gasverbruik zal voortvloeien, dat dit zeker een grooter winst bedrag zal opleveren dan rente en aflossing bedragen. B en W. kunnen zich met dit advies ver eenigen en stellen daarom den Raad voor. de noodige wijziging in de gasverordening vast te stellen. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Voor de vacuture, die op 1 Januari a.s. zal ontstaan in het bestuur van Maatschap- pelijk Hulpbetoon wegens het periodiek af treden van mevr. J. T. Heuff—Schoonakker bevelen B, en W. aan: 1. Mevr. J T. Heuff— Schoonakker (aftr.) en 2. mevr. J. J. W. BackerColpa. KEURINGSDIENST VAN VEE EN KEURLOON. B. en W. stellen den Raad voor in de ver ordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Heemstede en in d:e op de heffing van Keurloon wijzigingen te brengen, overeenkomstig de wijzigingen die de gemeente Haarlem in verband met de tijds omstandigheden in de betreffende verorde- ningen heeft aangebracht. BLOEMENDAAL WINTERLEZING [N HET JEUGDHUIS. Donderdag 25 October wordt de eerste win- terlezing gegeven in het jeugdhuis. Dr. J. R. Callenback uit Rotterdam zal spreken over: Guido Gezelle. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN NEDER- LANDSCHEN BLINDENBOND. Op 29 October houdt de Ned. Blindenbond een propaganda kunst- en filmavond in het Jeugdhuis, met welwillende medewerking van BI. Chr. Gem. Koor (dir. P. Halsema), den heer Sentrop, Bussum en den spreker declamator Joh. v. d Berg. De film ..Wat Wij willen" geeft een vol- ledig beeld van het blindenwezen in Neder- land. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 23 OCTOBER 1934 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAMSCHE RANKVF^FFMifUNG R HAARLEM 1 30 2 30 Stnatsl. Bin), 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl, Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. l 930( Younglcen.) 21 - 207/» 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr, Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 31H Stoomv. Mij. Ned. 32 Industr. Binnenl. Alg, K^üde Unie... 34 A. N. I .E. M. (Nat. 195 v. Berltel's Patent Cert. Calvö Delft.... 45 1 219 Ned. Ind. Gas (Nat. 171 Gom. Beb. Philips 216-yt 72Ji-H Industr. Buitenland. Anaconda Copper 67/, 27 9H Bethlehem Steel 17^ IV, 5 pCt. Cities per 19 66 Ara. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14H North Amer. Cy. Standard Brands 3% ''O*/* Banken Binnenl. Koloniale Bank 374* Cert. Handel Mij. - Banken BuitenJ. -outsche Reichsb. 47 'Vtrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 146 1454j 85 Petrol, Mij. Buitenl. 9V, 37/, Cultuur Mijen. H. V. A 157 71 N. I. S. U 66H Vorstenlanden 13* Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 166 5* Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 145* 123* 60 131 Rubber Mijen. A'dam Rubber 91* 91* Deli Bat. Rubber.... 70 Ned. Ind. Rubber Koffie 90 Ver. Ind. Cult. Ondern. 70 Spoorwegen Buitenl. 32 Comm Wilwaukee 2 6 pet. Adj, Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas Union Pacific 62* Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11