HELP MEE! is voor hen OM DEN WERELDTITEL. TLe b£ETJES POSTDUIVEN DINSDAG 23 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOETBAL. EngelandItalië. HET ENGELSCHE TEAM. Uit Londen: Het Engelsche elftal dat op 11 November a s. te Londen tegen Italië speelt, is •Is volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham) Achter: Cooper (Derby County) en Hapgood (Arsenal Midden: Britton (Everton), Barker (Der by Countyi. Bray 'Manchester City). Vóór Matthews (Stoke City). Bowden senal', Tilson (Manchester City). Westwood (Bolton Wanderers) en Brook (Manchester City) HILLINEN—CELERITAS (2—1) Beide ploegen demonstreeren een snel open spel, waarbij beurtelings de doelen in gevaar komen. Een goal van Hillinen wordt na tien minuten wegens buitenspel geannuleerd. Rust komt met blanken stand. Na de rust komt Celeritas flink opzetten; het Hillinendoel ont komt wee malen met veel geluk aan een bijna zeker doelpunt. Na een kwartier neemt Hillinen het initiatief over; als H. Scholten van den rechtervleugel in eens overzet naar links, doelpunt v. d. Water onhoudbaar. (1-0) De thuisclub is nu voortdurend in den aan val. maar de keeper houdt alles, totdat na een half uur de Haagsche midvoor ongeveer van de helft van het veld een schot inzendt dat doel treft (11) Na een korte verslapping der Hillegommers geeft H. Scholten wederom een goeden voorzet en Van Engelen jaagt vallende met een fraaien kopbal nummer twee in de touwen. (21). Hiermede komt het einde. ZAND VOORTHILLEGOM (2—2) Zandvoort is door het betere combinatiespel, geregeld in de meerderheid. Na 10 minuten valt de middenvoor op de doellijn, hij breekt zijn sleutelbeen. A. Weber neemt zijn plaats in na een zeer mooien aanval schiet deze onhoud baar in (10). Twee minuten later slaat de keeper een hoog boogschot van rechts nog net uit zijn doel, maar voor de voeten van C. Schuilen en J. v. d. Bos, die den bal in het net loopen. (20). Voor de rust verkleint de middenvoor van Hillegom den achterstand (21). Na de rust valt Hillegom fanatiek aan, doch verschillende goede aanvallen leveren geen doelpunten op. Na een vrijen schop op het Zandvoort-doel wordt de bal niet voldoende weggewerkt en door den middenvoor van Hil legom keurig in het linkerbovenhoekje ge- echoten (22). Wel is Zandvoort dan nog bijna voortdurend voor het doel der gasten, doch in den stand komt geen verandering. S. D. Z.—ZEEMEEUWEN (3—2) Aanvankelijk ging het spel vrijwel gelijk op. Door beide elftallen werden eenige zeer snelle aanvallen ondernomen, die door goed ingrij pen van de keepers geen doelpunten oplever den. Uit een voorzet van den rechtsbuiten scoort de middenvoor van S. D. Z. het eerste doelpunt (10). Kort daarop weet Zeemeeuwen een corner te forceeren, waaruit W. Terol den ge lijkmaker scoort (11). Door een misverstand van den keeper komt S. D. Z. op een gemakkelijke wijze aan het tweede doelpunt. (21). Kort voor de rust maakt A Paap den ge lijkmaker (22). Na de rust wordt er aan beide zijden met enthousiasme om de leiding gestreden, doch voorloopig zonder succes. Pas tien minuten voor het einde slaagt S. D. Z. er in de overwinning te behalen (3—2). HAARL VOETBALBOND EERSTE KLASSE A. SpaarnevogelsHaarlem 3 (43) Haarlem begint met tien man; direct neemt Spaarnevogels het spel in handen; na onge veer 5 minuten neemt zij door B. Koppen de leiding, welken voorsprong J. Meyers ver groot tot 2—0. Als de elfde man van Haarlem present is, weet zij het spel meer te verplaat sen. Als Haarlem ten aanval gaat, weet haar midvoor tegen te scoren. Na de rust zit Haarlem meteen voor het Spaarnevogelsdoel; zü weet dan ook door haar midvoor gelijk te maken. Niet ontmoe digd speelt Spaarnevogels verder, maar steeds is de keeper van Haarlem op zijn plaats. Wan neer Haarlem weer doorbreekt, is haar rechts binnen het die Haarlem de leiding geeft. Dit wordt Spaarnevogels te bar; als J. Meyers den bal goed krijgt toegespeeld, weet hij den Haarlemkeeper onhoudbaar te pas- seeren (33). Steeds is de rechtsbuiten van Spaarnevogels zijn tegenpartij te vlug af; als hij weer eens mooi voorzet-, is het J. Boe ree die Spaarnevogels de overwinning geeft (4—3). Schoten 2Bloemendaal 2 (10) De Schoten-voorhoede presteerde voor rust niet veel; de spelers konden slecht wennen aan den doorschietenden gladden bal. Het terrein was anders in uitstekende conditie. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft is Schoten n sterker; maar de eenvoudigste kansen worden niet benut. Dan maakt Eijkhof Jr. het eenige doel punt van den wedstrijd, door buiten bereik van den keeper keurig in te schieten (10). Enkele uitvallen van Bloemendaal zijn niet ongevaarlijk, maar Maas is goed op dreef en weet deze steeds te stuiten. R. C. H. 4—R. C. H. 3 (2—3) Beide elftallen tellen eenige invallers. Dit- verhindert niet dat zich een aantrekkelijk partij voetbal ontwikkelt, met het derde elft-*1 iets in de meerderheid. De voorhoede ziet echter geen kans om dit in doelpunten uit te ''-ukken. Na twintig minuten schiet de m'ddenvoor zuiver in. (01). De vreugde is van niet langen duur. R.C.H. 4 weet met een schot van de wing den stand weer gelijk te maken. Nog voor de rust weet R.C.H. 3 haar veld- meerderheid in een doelpunt om te zetten. (1—2). Na de hervatting zijn de bordjes verhangen, R.C.H 4 heeft nu het meest den aanval in handen. Eindelijk slaagt zij er in om den stand weer gelijk te maken. <22). Een doelpunt wordt voor het vierde wegens buitenspel geannuleerd. Dit geeft het derde moed. dat met een voor den keeper houdba ren bal weer de leiding neemt. <23). Als bij een algeemenen aanval de keeper van R.C.H. 3 den bal juist over de lijn werkt, fluit op hetzelfde moment de scheidsrechter tijd. E. D. O. 5Zeemeeuwen 2 (51) De E.D.O.-veteranen hebben weer een klin kende overwinning behaald. Toch liet dit in den beginne zich niet aanzien. De bezoekers liepen nogal hard van stapel; met medewer king van den E.D.O. keeper wisten zij de lei ding te nemen (0—1). Dan komen de vete ranen geducht opzetten en spoedig is de stand gelijk. Kuyl weet daarna uit een penalty zijn elftal de leiding te geven (21). Na de hervatting is de thuisclub het meest in den aanval. Het duurt evenwel geruimen tijd alvorens v. d. Hurk den stand op 31 brengt. De Zeemeeuwen-keeper weet steeds goed in te grijpen, maar hij kan toch niet verhinderen, dat S v. d. Laan den eindstand op 51 brengt. EERSTE KLASSE B. SpaarnestadHaarlem 4 (13) In 't begin wegen de beide parijen goed te gen elkaar op. Haarlem kan de leiding nemen, als een der backs van Spaarnestad een pe nalty veroorzaakt, die door Slot benut wordt (0—1). Haarlem is sterker; eenige malen wordt hard tegen paal en lat geschoten. De rust breekt aan met on veranderden stand. Kort na de rust slaagt de middenvoor van Spaarnestad er in de parten op gelijken voet te brengen (11). Haarlem wordt hierna sterker en een kop bal van Bc.sma en een bal in eigen doel bezor gen haar ten slotte een 3—1 overwinning. E. D. O. 3—R. C. H. 5 (4—0) Zij zullen het moeilijk hebben den komenden winter. Het Crisis Comité stelt iederen cent voor hen beschik baar. Stelt U het daartoe in staat door Uw bijdrage. (Adv. Ingez. Med.) WINTERSPORT. Van het begin af gaat de strijd gelijk op. De thuisclub weet van de kansen een beter ge bruik te maken. Na eenigen tijd neemt E.D.O. de leiding door Van Norde. Calland weet dan den stand op 30 te brengen. Na de hervat ting een zelfde spelbeeld. R.C.H. weet geruimen tijd scoren te voorkomen, maar weet zelf niet eenmaal den E.D.O.-keeper te passeeren. hoe wel dikwijls kansen ontstaan. De thuisclub weet door Calland den stand tot 40 op te voeren. I. V. O.—D. W. O. (3—4) De partijen ontliepen elkaar niet veel. De bezoekers speelden- met groot élan; het afge ven was beter verzorgd dan bij de thuisclub. D.W.O. nam uit een strafschop de leiding, doch I.V.O. maakte door haar rechtsbinnen gelijk, waardoor d-e rust met 11 inging. Na de hervatting was een misverstand ooi-zaak, dat I.V.O. goedkoop aan de leiding kwam, de bal werd nl.. in eigen doel geplaatst.. (2—1). Als de I.V.O.-verdediging absent is, maakt D. W. O. gelijk 22 om direct hierna de lei ding te nemen, dank zij fouten in de I.V.O.- verdediging, vooral de doelman was zwak (2—3). Als I.V.O.'s keeper slecht wegwerkt wordt het zelfs 24. De rechtsback van I.V.O. verlaat dan de monstratief het veld. Met 10 man wordt I.V.O. sterker: zij verkleinde door haar linksbuiten den achterstand. De samenstelling der I.V.O.- ploeg was een mislukking. E H. S.—E.D.O. 4 (4—3) De eerste 10 minuten waren voor E.D.O.; met kort samenspel trachtte zij de E.H.S. achterhoede te passeeren wat spoedig gelukte (01). Gaandeweg kwam E.H.S. er echter beter in; met verre trappen naar de vleugels stelde de middenvoor de buitenspelers in de gelegenheid, goed voor te zetten. De gelijk maker kwam dan ook spoedig; uit een goede corner van Wijkhuizen zette Van Eeken in eens in. Verwoed wordt gestreden om de leiding; vijf minuten voor rust werd bij een worsteling voor het E.H.S.-doel de bal van dichtbij inge zet (1—2). Na rust een gelijkopgaande strijd, waarbij E.H.S. gaandeweg meer in den aanval kwam. Al spoedig scoorde v. Eefcen van dicht bij; De Jong bezorgde uit een corner met een goeden kopbal aan E.H.S. de leiding (32). È.D.O. werd in deze periode geheel terugge drongen. waarna Bellaart met een tam schot dat de E.D.O.-doelman over zijn handen liet glippen het vierde doelpunt maakte (42). E.D.O. gaf het niet op; E.H.S. moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Zij slaagde er in den stand op 43 te brengen Wijkhuizen scoorde daarna nog eens. maar omdat de scheidsrechter een seconden daar vóór tijd had gefloten kwam het einde met een 43 overwinning voor E.H.S. ZEEVOGELS—V. V. IJ. II 10—0. Als scheidsrechter Boeree om drie uur laat aftrappen, onderneemt V. V. IJ. dadelijk eenige mooie aanvallen, die niet beloond kun nen worden, daar de achterhoede van de vo gels weer een geduchte partij staat te verde digen. Langzamerhand neemt Zeevogels het spel over, en het verwondert ons dan niet, als Worku-m op schitterende wijze Zeevogels de leiding geeft (10). V. V. IJ. zet al haar krachten bij om weer gelijk te komen, maar zonder resultaat, want het is weer Workum die den voorsprong vergroot (20). Even la ter als de voorhoede weer goed samenspel vertoont is het de linksbuiten Slings die er 3—0 van maakt. Met dezen stand gaat de rust in. Na rust is het met het voetbalspel gedaan, en is het een ware stormloop op het V.V.IJ.- doel dat nog zeven maal door de productieve voorhoede der vogels gevonden wordt. De score werd geleidelijk opgevoerd door eenige mooie schoten van Kaan, Slings, Blok, en Jansen. Laatstgenoemde speler, die de plaats van Verschoor bezette, kan op een goe den wedstrijd terugzien, daar hij in vele doel punten deel uitmaakte. Met dezen uitslag is ook weer gebleken, dat de achterhoede zich ook dezen middag weer van haar taak heeft gekweten, daar er ook nu weer geen tegen- punten 'kwamen. i LEZING EN FILM VAN JOSEF DAHINDEN. Voor ruim 350 ski-sport-enthousiasten hield de bekende Zwitsersche ski-leeraar Josef Dahinden Zaterdagavond een lezing in de ;roote zaal van het A. M. V. J.-gebouw te Amsterdam. Na een korte inleiding over het nut van ;ymnastische vooroefeningen gaf spreker een interessante uiteenzetting over de Zwit sersche methode om leerlingen van verschil lenden leeftijd en verschillenden aanleg, in zoo kort mogelijken tijd de ski-kunst bij te brengen. Ruim 20 jaar werd in Zwitserland gewerkt om een systematisch leerplan op te bouwen, thans is dit gereed, en staat Zwit serland klaar haar gasten te ontvangen. In een onderhoud dat wij na afloop met den heer Dahinden hadden, vertelde deze hoe thans de kern van de Dahinden-Ski-Schule in Arosa is gevestigd. Hieraan zijn 22 instructeurs verbonden, onder wie zich ook de bekende Zwitsersche kampioen en winnaar van de St. MoritzFiz-rennen David Zogg bevindt. Deze school, die stellig de allergrootste sport school op dit gebied is, bestaat uit een tien tal klassen, en biedt dus plaats aan hen die nooit eerder de skis onder hadden, terwijl minder- of meergevorderden dadelijk kun nen worden ingedeeld in de omgeving waar in zij thuis hooren. In heel Zwitserland zijn momenteel 54 dergelijke scholen, waaraan ongeveer 600 ski-instructeurs verbonden zijn die allen hiervoor aan de gestelde eischen moeten voldoen, d.i. minstens 20 jaar oud zijn twee of meer talen spreken, cursussen m eerste hulp-dienst etc. gevolgd hebben. Dat de eischen zeer zwaar zijn bewijst wel het feit dat zich verleden jaar 500 examinandi hebben aangemeld en slechts 200 van hen het dipjloma ontvingen. Een buitengewoon groot succes had de ver toonde flim „Msch im Schnee" een Tafa- film, Tobis-Klangfilm, muzikaal geïllustreerd door Wenneis, opgenomen onder leiding van Dahinden. Ruim vier winters is hieraan ge arbeid, maar er is dan ook een zeer bekorende gave film ontstaan, die menig aan ski-sport verpand hart sneller deed kloppen. In het eerste gedeelte zagen wij meest na- tuur-opnamen, de sneeuw in verband met den mensch. opnamen met tegenlicht, wonder lijke vormen van sneeuwvlokken, grillig ge vormde ijsmassa's en daartusschen de jong ste 5-jarige Dahinden-kleuter, in een minia tuur ski-pakje buiten met Teddy-beer in de sneeuw. Maar ook waren er prachtige op namen van de bobbanen in Arosa en geleidelijk ging de film over in een sport film. Prachtige opnamen van de paarden rennen in St. Moritz, skijoring, sulky-ridding en wedstrijden met hindernissen op het spiegelgladde ijs van het groote meer. Curling het geliefkoosde spel van de Engelschen op het ijs, opnamen van Sonja Henie te St. Moritz, van ijsfeesten te Arosa en Flims, hardrijden te Davos, waarbij wij Thunberg konden bewonderen, en verschillende soorten van bob- en sledetochten. Na de pauze kwam de skisport aan de beurt. Schitterende opnamen van de ski-techniek, verschillende sprongen, afdalingen, slalom rennen, Kristiania en Telemark, tochten in het hooggebied, klimpartijen bij de Jungfrau en op de Jungfrau-Joch, stukken van het be roemde Parsenn-gebied. Een wondermooie suggestieve film uit de zonnige witte wereld, die tal van herinne ringen aan genoten ski-vreugde opwekt. Geen wonder dat een spontaan applaus den dank der aanwezigen tot uiting bracht! Het was interessant om met den heer Da hinden daarna nog een gesprek te hebben over de verschillende leermethoden, speciaal in Oostenrijk en Zwitserland. Oostenrijk dat over het algemeen veel steiler is, waardoor de Oostenrijksche school zich dadelijk van het begin af aan moet toeleggen op de techniek omdat het ski-loopen daar gevaarlijker is. De eerste lessen worden besteed met leeren stoppen, draaien en wenden, de gleitschwung- techniek met Telemark, Kristiania en Slalom- Kunstlauf vor Pulverschnee, Stemmschwung- technik met Schneepflug, Stemmfahren, Stemmbogen, Stemmkristiania etc. voor de harde bevroren sneeuw. Zwitserland daarentegen gaat veel rhyth- mischer te werk, de spieren zijn niet ge spannen, een soepele elastische „fahrstellung" is hier het fundament waarop later alle an dere bewegingen gebaseerd zijn. Met een hartelijk „jSki-Heil" namen we tenslotte afscheid van deze pionier voor de Zwitsersche wintersport. DAMMEN. Hoofdklasse-competitie Nederl. Dambond. Het wedstrijdprogramma voor de hoofdklasse competitie van den Nederl. Dambond (afdee- ling Noord) luidt voor de week van 2227 October as. als volgt: 23 October te IJmuiden: Damclub „IJmui- den" tegen „D.S.TO." (Amsterdam). 25 October te Amsterdam: Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" II tegen Haarlemsche Damclub I. De achtste partij. Hieronder publiceeren wij de achtste partij uit de match om den wereldtitel tusschen Kei ler met Wit en Rajchenbach met Zwart. 1. 31—27 17—21 28. 39—33 9—14 2. 37—31 21—26 29. 45—40 3. 32—28 26 37 30. 40—34 13—18 4. 41 32 11—17 31. 43—39 8—13 5. 46—41 17—21 32. 48—43 23—29 6. 41—37 21—26 33. 34 23 18 29 7. 41—37 21—26 34. 47—41 12—18 8. 28 19 14 34 35. 42—36 3— 9. 39 30 20—25 36. 28—22 11—17 10. 44—39 25 34 37. 22 11 6 17 11. 39 30 10—14 38. 36—31 18—22 12. 43—39 15—20 39. 27 18 13 22 13. 30—25 20—24 40. 31—26 8—12 14. 50—44 5—10 41. 32—27 22 31 15. 33—28 6—11 42. 26 37 17—22 16. 49—43 1— 6 43. 39—34 29 17. 37—31 26 37 44. 35 44 24 35 18. 42 31 18—22 45. 33—29 12—18 19. 28 17 12 21 46. 43—39 9—13 20. 31—26 14—19 47. 39—34 19—23 21. 26 17 11 31 48. 29—24 13—19 22. 36 27 10—14 49. 24 13 18 23. 39—33 19—23 50. 38—33 23— 24. 44—39 14—19 51. 33—29 22—27 25. 33—28 7—12 52. 29—24 27—32 26. 40—34 2— 7 53. 37—31 32—38 27. 34—30 7—11 Wit geeft op. De beslissi7ig in de achtste partij gevallen. Rajchenbach wint den wereldtitel. Een. onvergetelijke avond. (Van onzen damredacteur). Toen wij Zondagavond zeven uur de Spiegel zaal van het Carlton-hotel te Amsterdam bin nentraden. was het stampvol met belangstel lenden, die met groote aandacht op het de monstratiebord de achtste partij van de match tusschen Rajchenbach en Keiler volgden Slechts met veel moeite slaagden wij erin ons een weg te banen door de compacte massa toe schouwers, die er waarschijnlijk een voorge voel van hadden dat in deze partij de beslis sing vallen zou. Er was „electriciteit" in de zaal; alles wees erop dat de Franschman met het voornemen bezield was om dezen avond definitief beslag te leggen op den wereldtitel. Er heerschte een rustige sfeer en groote stilte, die alleen verbroken werd door het een tonig tikken van de wedstrijdklok. Keiler was aan zet en Rajchenbach, met wien wij gedu rende dit tournooi al meermalen in gesprek waren geweest, gaf ons een veelbeteekenend knipoogje en een blik op het bord gaf ons de overtuiging dat de Franschman het onzen kampioen weder bijzonder lastig maakte. Zou hij inderdaad dezen avond de beslis sing willen forceeren? De ingenomen stellin gen leken ons op dit moment bijzonder inge wikkeld en toen Rajchenbach even later via 21 naar 22 op „het kerkhof" ging een spelont- wikkeling die ons na het vrij regelmatige be gin dezer partij vrij avontuurlijk voorkwam stond het voor ons vast dat dit een ultimatum aan onzen kampioen beteekende. Aan Keiler bleef niets anders over dan den Franschman in zijn avonturen te volgen. Het was beide spelers aan te zien dat het achter hun schijnbaar rustig uiterlijk binnen in-stormde en bruiste. «Het zijn geen .denkapparaten, doch twee menschen die streven naar zuiver denken en alle invloeden trachten weg te werken die hun logisch denken zouden kunnen vertroebelen. Overigens was er, behalve dan natuurlijk de partij, in de speelzaal niet veel te beleven, zoodat wij na een kort verblijf ons tusschen de toeschouwers begaven om eens na te gaan, welken indruk het spel van beide meesters op de aanwezigen maakte. Hier constateerden wij onmiddellijk dat er van een bepaalde sympathie voor een van beide spelers geen sprake was. Een ieder gunt Rajchenbach de zege, die hij door zijn geniaal spel dubbel en dwars verdiend heeft, maar toch hoopt men dat het Keiler nog gelukken zal, een der laatste partijen te winnen. Deze hoop heeft Keiler blijkbaar laten varen, want toen wij hem vroegen of hij zelf nog dacht een partij van den Franschman te kun nen winnen, gaf hij ons ten antwoord: ..Mis schien wanneer deze match uit 15 partijen zou bestaan. Nu geloof ik niet dat Rajchenbach zich nog in deze laatste partijen zal laten kloppen". Overigens hebben wij kunnen constateeren dat onder de aanwezigen een bijna plechtige stilte heerschte, die slechts nu en dan werd verstoord wanneer op het demonstratiebord de gespeelde zetten werden doorgegeven. Dan ontstond onmiddellijk gefluister en meestal bleek dan dat Rajchenbach of Keiler nu juist niet dien zet hadden gespeeld, dien men algemeen verwachtte. Ook hier staan natuurlijk weder de beste stuurlui aan den walde sterkere spelers onder de aanwezigen geven zoo gauw geen blijken van instemming of afkeuring van een zoo juist gespeelden zet. Zij weten maar al te goed hoe moeilijk het is, het spel van deze beide meesters te beoordeelen. Het lijkt alles zoo eenvoudig, doch achter die schijnbaar groote eenvoudigheid schuilt een bron van geestelijk genot. In tusschen had Rajchenbach een zeer be langwekkende variant ingeleid, die misschien later voor de theorie van het spel van bijzonder groote waarde zal blijken te zijn. Het was een afwijking van de bekende „Hoogland"-variant, namelijk niet over veld 24 naar 29 (de bekende „kerkhof-zet") doch over ruit 23 (dus van het centrum uit) naar 29. Oogenschijnlijk leek deze voortzetting zwak en bijzonder avontuurlijk. Velen meen den zelfs dat Rajchenbach op dit moment groote verlieskansen had. Doch nu kwam dui delijk Rajchenbach's onverbeterlijke standen taxatie naar voren, want wiskundig zeker had de Franschman berekend dat hij door deze voortzetting tempo's won die later in de partij van onschatbare waarde zouden blijken te zijn. Een oogenschijnlijk nadeel dus accepteeren om later, wanneer zijn tegenstander gebrek aan tempo's zou krijgen, dat nadeel in voordeel om te zetten, dit was het plan de campagne dat Rajchenbach zich met deze spelontwikke- ling voorstelde. Het was interessant te zien hoe het publiek hierop reageerde. Vrijwel niemand had het geniale speelplan van den Franschman „door". Rajchenbach's voortzetting was immers allang door theoretici veroordeeld, dusKeiler zou in deze stelling moeten winnen. De ontknooping kwam echter maar al te spoedig! Rajchenbach's spelvorm een openbaring! Juist op het moment, dat beide stellingen geheel in slagorde waren opgesteld, luidde de Franschman een aanval in. die voor onzen kampioen onweerstaanbaar was. Na eiken zet van den Franschman werd de positie van Keiler hopeloozer; voor ingewijden werd het duidelijk, dat onze kampioen tegen dit geweldig spel het onderspit zou moeten delven. Het was een kwestie van tijd en na een vrij langdurig eindspel, waarin Keiler zich nog met met alle macht verdedigde, won Rajchenbach deze schitterende partij en daarmede den titel van wereldkampioen! Onmiddellijk na afloop stond de geheele zaal als een man overeind en bracht, den nieuwen wereldkampioen een minutenlange ovatie. Namens den Nederl. Dambond voerde de voorzitter van dezen bond het woord en hul digde Rajchenbach op hartelijke wijze. De officieele huldiging zal nog op een nader te bepalen datum plaatsvinden. De negende partij remise. De negende partij, die Maandag in het Carlton Hotel werd gespeeld, is in remise ge ëindigd. Keiler heeft getracht een ingewikkelde partij te spelen, maar telkens heeft Rajchenbach door af te ruilen, den stand in regelmatige banen geleid. Keiler wilde natuurlijk winnen, al was het maar om de eer te redden, Rajchen bach daarentegen gaf de voorkeur aan een ongeslagen einde van de match. Vandaar dat hij zich aan het regelmatige, dus meer een voudige genre der klassieke partij hield. Toch was het Keller, die zich den beteren stand wist te verschaffen, waarin de Fransch man met eenige moeilijkheden te kampen kreeg. In acht aan acht drong Keiler zóó op, dat Rajchenbach genoodzaakt was den achter stand van een schijf te aanvaarden. Het eind spel werd echter correct gespeeld en ondanks zijn overwicht kon Keiler de remise, die bij den 62sten zet werd verkregen, niet verhin deren. De stand is nu; Rajchenbach 12, Keiler 6. De laatste partij begint heden, Dinsdag middag 2 uur. HOCKEY. STRAWBERRIES II—H.B.S. II 2—0. Van het begin af golft het spel op en neer en eerst na eenigen tijd komt er gang in. Strawberries' voorhoede brengt menige kans om zeep, het spel verdeelen en doorgeven tot voor doel is voldoende, maar steeds ontbreekt het beslissende schot. De gevaarlijke aanval len van H.B.S. loopen op niets uit door te wei nig doorzetten. Bij een doorbraak doelpunt Sluiters met een fraaien push. Na de rust hetzelfde spel zonder bepaald overwicht van een der partijen. Strawberries weet nog op fraaie wijze te doelpunten. In dezen wedstrijd is duidelijk gebleken, dat bij Strawberries II de schutter ontbreekt. De altijd goede stemming van het tweede elf tal mag niet door onderling gekrakeel verlo ren gaan! 's Morgens speelde een Strawberries-dames- elftal vriendschappelijk tegen H.B.S. II en won met 30. he< nia"""1 .iiv"er „due*' bra „u 5 kost bak" iïne,evo ei#** e" minde'- ïUi"" pnnd 711 et- Per (Adv. Ingez. Med.) Haarl Amst. Kwartier. Bovenstaande vereeniging hield een buiten gewone ledenvergadering ten huize van den heer Vrugt, aan de Barrevoetestraat. Het eenige punt van behandeling was: Het schor sen van 5 leden der vereeniging door het be stuur van den H. P. B. Na een korte inleiding werd de schorsing, uitgesproken door den H. P. B„ nietig ver klaard. Als er leden geschorst moeten worden, dan beslist de ledenvergadering van H.A.K. en niet het bestuur van den H.P.B. Mocht de H.P.B. een bespreking wenschen dan zijn drie personen aangewezen, die voor H.A.K. deze bespreking zullen voeren. Mocht de bespre king voor H.A.K. geen bevrediging opleveren, dan zal H.A.K. bedanken voor den HJP.B. om zich aan te sluiten bij den Ned. Bond van Post duivenliefhebbers. Deze besluiten werden met op twee na algemeene stemmen aangenomen. WANDELSPORT. „VOL MOED VOORUIT". Bovengenoemde vereeniging nam Zondag jJ. deel aan den 40 K.M. marsch, uitgeschre ven door de „Amstelkanters". Allen volbrach ten dezen tocht in goede conditie en ontvin gen een fraaie bronzen plaquette als beloo ning. AUTOMOBILISME DE HERFSTTOCHT VAN DE KNAC. Uit Zeist: De belangstelling voor den jaar- üj kschen herfsttocht van de KNAC was dit maal buitengewoon groot. Er werd in twee klassen gereden. In de A-klasse startten de genen, die nog geen enkelen herfsttocht had den meegereden, in de B-klasse zij, die reeds een of meermalen den tocht hadden meege maakt. Om zeven uur werd in de Slotlaan te Zeist het eerste startsein gegeven, Er startten steeds twee deelnemers tegelijk, een uit de A- en een uit de B-klasse, en telkens een tweetal om de minuut. Tien seconden voor eiken start reikten de heeren mr. J. Linthorst-Hol- mann, voorzitter van de KNAC en ir. E. C. L. Schiff, vroeger voorzitter van de KNAC. de eerste gedeelten van de route-kaarten uit. De geheele tocht, die in twaalf uur totaal ge maakt moest worden, werd in drie gedeelten. ;esplitst. Bij de prijsuitreiking, welke in het Amstel- hotel plaats had bleek, dat twee wagens uit de nieuwelingenklasse en vier uit de tweede categorie alle op tijd en zonder routecontróles te hebben gemist, waren binnengekomen deze kwamen dus in aanmerking voor het ontvangen van de speciale Herfsttochtpla- quette. De begeleidende deelnemers kregen een souvenir. Aan de lunch, waar een groot aantal KNAC-leden aanzat, bracht de president van de club, mr. Linthorst Hohmann. dank aan allen, die tot het slagen van dezen herfsttocht hadden meegewerkt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12