Scott arriveert als eerste. Scott vertrouwde op zijn machine. DINSDAG 23 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 MELBOURNE-RA CE. Uiver kon hem niet meer bereiken. De Amerikaansche noodsprong van Singapore naar Port Darwin gelukt. De Engelsche vliegers Scott en Campbell Black zijn als eerste der deelnemers aan de groote luchtrace te Melbourne gearriveerd met een flinken voorsprong op de „Uiver". Zij hebben over Australië betrekkelijk langzaam gevlogen iets beneden de 200 K.M. om niet het risico te loopen in het gezicht van het eindpunt met stuk- gedraaide motoren te stranden. Scott en Black waren zoo doof bij hun aankomst, dat zij de toe juichingen van de menigte niet konden hooren. Beiden waren uiterst vermoeid en hebben sedert hun vertrek uit Mildenhall niet geslapen. Ruim 30.000 menschen waren ondanks den regen bij Flemington samengestroomd en bereidden den vliegers een geestdriftige ontvangst. De Uiver passeerde Cloncurry om 3.35 plaatselijke tijd en arriveerde hedenmorgen om 9.05 Amsterdamsche tijd te Charleville voor de laatste 1000 K.M. naar Melbourne. De Boeing van Roscoe Turner arriveerde te 4.15 uur plaatselijk te Port Darwin en vertrok daar vandaan om 9.01 Ned. tijd. Dit toestel moest toen nog 2700 K.M. vliegen om Melbourne te bereiken. Ondanks de motorstoring, waarmede het Cornet-toestel enkele honderden kilometers voor Port Darwin te kampen kreeg, wist Scott toch behouden het Australische vaste land te bereiken. Zij zeiden, naar Reuter meldt, een slechte vlucht te hebben gehad vanaf Allaha bad. Het mistte sterk en het stormde en zélfs met dubbele pilotenbezetting was het niet mogelijk het toestel in bedwang te houden. Tenslotte vonden zij het einde van het schier eiland Malakka aan den verkeerden kant, doordat de storm hen uit den koers had ge dreven. Na Singapore maakten zij de langste vlucht over zee. aangezien dit de kortste weg naar het doel was, doch toen een motor wei gerde. vroegen zij zich af wat het einde zou zijn. De piloten waren zeer verheugd. Port Darwin te zien en te weten, dat zij veilig wa ren. Scott ^as zeer vermoeid en kon het toe stel bijna niet verlaten. Hij was teleurgesteld door de gedachte de race te verliezen doch toen de mecaniciens vastgesteld hadden, dat de machine hersteld kon worden vatte hij weer moed en vertrok welgemoed om 23.05 plaatselijke tijd met bestemming Charleville. Geheel Darwin was practisch gesproken naar het vliegveld geloopen en wachtte koortsach tig op Scott. Toen in het Oosten het toestel was gezien, gelijk een gouden meteoor, kende het enthou siasme van de menigte geen grenzen meer en leek zij gek geworden. Men danste zong en sprona roepende: „Oh you little beauty" en ..Good Old Scottie". Toen het toestel plotse ling aan de westzijde van het veld stopte in- plaats van door te taxiën naar het quaran taine station sprongen de toeschouwers over de hekken, en renden naar het toestel. Politie en garnizoen vormden met de wapens een af sluiting en hielden de menigte terug tot dat de dokter de vliegeniers liet doorgaan. Scott begroette oude vrienden en zeide„dat hij de race in zijn zak had en dat hij bitter teleur gesteld was bij de finish te falen". De menigte bracht hem een enthousiaste ovatie en hielp mee het toestel naar het tankstation te bren gen. waar de machine werd nagezien. De motor liep toen op slechts 5 cylinders inrfaats van op 6. maar was te regeeren. Hij landde te Charleville om 23 uur en ver trok vandaar om 1.15 uur. Op het traject Port Darwin heeft men blijkbaar om zoo min mo- geliik risico te loopen, met een gemiddelde snelheid van minder dan 200 K.M. per uur gevlogen. Ontzettende belangstelling te Charleville. Te Charleville was de belangstelling voor de vliegers enorm. Met zes extra-treinen was men van heinde en verre gekomen om getuige te zijn van het vluchtige bezoek van Scott en Black aan het vliegveld van Charleville. Het feit. dat de Comet motorpech had gelrad te Port Darwin, waardoor eenige kostbare uren te loor gingen, had de spanning nog doen toe nemen. Sportieve geste der Neder landers. De Koninklijke Nederlandsche Luchtvaart maatschappij heeft haar agent te Melbourne telegrafisch opdracht gegeven Scott en Camp bell Black bij aankomst te Melbourne een lauwerkrans te overhandigen, waarop een lint zal worden aangebracht met de woorden: With great admiration for navigation tech nical skill perseverance (met groote bewonde ring voor navigatiekunst. technische vaardig heid en doorzettingsvermogen). De Uiver vloog rustig en snel. Inmiddels vorderde de Uiver met een zeker heid en regelmaat, welke bijna eentonig werd. Er waren gisteravond dan ook geen andere berichten, dan dat het toestel het verplichte landingsstation Rembang gepasseerd en door gevlogen was naar Rambang op Oost-Lombok een afstand van Batavia van 1200 K.M. De Uiver landde om 15 uur 53 (A.T.) en vertrok weer. na benzine te hebben ingenomen, 16 u. 17 minuten. Een van de eerste vragen, die den piloten daar werden gesteld was: „Zijt gij niet ver moeid?" „Zie ik er dan vermoeid uit?" ant woordde Parmentier. „Wanneer verwacht u te Melbourne te ko men?" was de volgende vraag. „Op elk oogen- blik in de komende week", luidde het ant woord. Thea Rasche was zeer enthousiast over Parmentier en Moll. ..Deze Hollanders zijn „fantastisch" goede piloten", verklaarde zij Om 19 uur 20 werd te Koepang geland om 19 uur 50 de reis naar Port Darwin aan vaard. Om 9 uur werd het toestel boven de Timor - zee gesignaleerd door het flotillevaartuig Mo resby, welk schip met het oog op de wedvlucht midden in deze zee is gestationneerd. Om 23.20 landde de Uiver te Port Darwin. Te 23.42 steeg men op naar Charleville. Turner als achtervolger. De Uiver wordt achterna gezet door de Boeing Transport van Roscoe Turner en Clyde Pangborn. Deze zijn uit Singapore vertrokken met het plan regelrecht naar Port Darwin te vliegen een waagstuk, dat bezadigde Europea nen niet zouden aandurven. Ze draaien zon der kommer hun motoren in gruizels. Over komt deze tegenvaller hun boven het eind punt, dan zijn zij kampioen. Gebeurt het bo ven de zee dan prijst Amerika hen toch, om dat zij strijdende gestorven zijn. De groote sprong is hun inderdaad gelukt. Zij zijn om.4.15 uur plaatselijke tijd te Port Darwin gearriveerd De overigen. Wat de overige vliegtuigen betreft, de Miles Hawk en Mc Gregor en Henry Walker is om 6.06 Nederlanaschen tijd te Jodphur geland; de derde de Havilland Comet, bemand met Cathcart Jones en Kenneth Waller zijn er in geslaagd hun machine te herstellen en hebben om 2.58 Ned. tijd Allahabad verlaten om de race voort te zetten. Het Engelsche vliegtuig de Falcon, bestuurd door piloot Brooks, is te Rome aangekomen om 18.10. De Airspeed A.S. 8 heefi opgegeven. Daar dit toestel echter de verplichting heeft te Melbourne de films, die zijn opgenomen van het vertrek van Milden hall, af te leveren, is het doorgevlogen naar Athene, waar het om 14.05 A.T. geland is. De Lambert Monocoupé, met piloot John Wright is om 11.20 A.T. te Aleppo geland. Het toestel heeft een defect aan de benzineleiding en zou niet voor hedenochtend kunnen ver trekken. De Mollisons zijn te Allahabad, waar zij op onderdeelen wachten om de machine te repa- reeren. Desondanks zijn zij van plan den tocht voort te zetten. Belangstelling kende geen grenzen. De belangstelling in de Amsterdamsche bin nenstad was den geheelen Maandagavond enorm. Op het Leidscheplein was het den ge heelen avond weer zeer druk en bij het uit gaan der schouwburgen was de belangstelling zoo groot, dat de menschenmassa den gehee len rijweg bezet had. Voor het K.L.M.-huisje was het een gedrang van je welste. Een ieder wilde met eigen oogen zien, waar Parmentier en Moll zich bevonden, en waar Scott en Black ongeveer konden zijn. De kansen wer den tegen elkander afgewogen. Op een ge geven moment ontstond eenige consternatie... De ruit van het K.L.M. gebouwtje was onder te hoogen druk bezweken. Gelukkig werd nie mand door de scherven gewond. Dit incident deed de interesse geenszins afnemen en met een daverend gejuich nam de menigte kennis van het laatste bericht van den avond: de behouden aankomst van de Uiver te Port Darwin. De „Fairey Fox" neerge stort en in brand gevlogen Maandag is nabij Palazza San Gervasio ir. de provincie Potenta de „Fairey Fox", welke deelnam aan de LondenMelbourne-race, be stuurd door H. D. Gilman, door nog niet op gehelderde oorzaak naar beneden gestort. Het toestel vloog onmiddellijk in brand en de in zittenden vonden den dood in de vlammen. Hun lijken werden geheel verkoold, Het toe stel was juist uit Rome gestart naar Athene. Nachtvlucht. Een halve eeuw geleden. Vannacht werd het me duidelijk. Tenmin ste, zoo ongeveer, Ik werd wakker en ging onmiddellijk naar m'n kleutertje kijken. Dat is instinct. Tas tend zocht ik me een weg door het duister van kanner en gangen. Voorzichtig ging ik en tóch zag ik kans me tweemaal te stooter.. In me soesde een droom na. De Mollisons en de Uiver hadden als reuzenvogels boven me gecirkeld. Strooibiljetten met een thee reclame waren neergefladderd. Na de tweede stoot in het donker kwam ik bij en 't schoot als een flits door me heen: Ze vliegen, nü op dit oogenblik." Toen werd het me duidelijk tenminste zoo ongeveer wat het zeggen wil: blind vliegen. Op het zelfde oogenblik, dat ik kans zag me in m'n overbekende gang tweemaal te stooten vanwege dat akelige duister vlogen de Uivermannen met onfeilbare zekerheid langs hun denkbeeldige streep in de zwarte onein digheid. Voor hen: nacht, achter hen: nacht. En recht" gingen ze op hun doel af. Langs de lijn van hun kaart, vertrouwend op de instru menten. De weg naar ons huis kan langs een vrij wel onbegaanbaar pad gaan. vol kuilen en plassen. Met rechts een vaartje en links een stekelige heg. Maar hoe onbegaanbaar ook: het leidt naar huis. Oók al is het over twaal ven en zijn de gemeentelijke ba'kens, de lan tarens, uit. Thuis kóm je. Dat kan niet mis sen. Maar daar hoog in de lucht? Nemen we aan, dat de hemelsche bakens, de sterren, branden. Donker de aarde onder hen. Geen vertrouwde kuilen met plassen van den weg naar huis, maar hooge bergtoppen, afgewis seld door de peillooze diepte van de zee. Weliswaar kunnen ze zich bij voldoende hoogte, niet stooten. zooals ik. Maar hoeveel safer is zoo'n stootje in het bekende gangetje, dan de „ruimte" in. den zwarten nacht? Zoo dacht /ik. Het kleutertje werd eens extra-goed toegedékt En 't knuffelde zich lek ker in haar kussentje. Zoo veilig als ik in m'n nauwe, donkere gang. Ik ving den teruchtooht aan. Nu gewend aan het duister. Bij 't schaarsche licht, dat de kamer binnenviel, zag ik, dat het twee uur was. Waar zou de Uiver zijn? Boven de Timorzee? In Port Darwin? En het viel me in. dat zij dan immers nu in het volle dag licht vlogen? Dat stelde gerust. En vóór het inslapen bepeinsde ik nog. dat m'n geloof in de ooievaar eenigen tijd geleden geschokt wn>, maar dat ik nu toch heusch aan de Uiver 1) ging gelooven. VAND. Uit Haarlem's Dagblad van 1884. 1) Geldersch woord voor ooievaar. „Fairy Fox" 62, het toestel van Gilman en Baines, dat in Italië is neergestort en verbrand. De beide vliegeniers kwamen om het leven. Prins van Wales bewondert toestellen. Hü vond Panderjager 't technisch beste. Toen Scott nog op Mildenhall was Scott, de grootste mededinger van onze Ne derlandsche vliegers Parmentier en Moll, is de speciale correspondent van de News Chro nicle, welk blad Zaterdagmorgen het volgen de bericht ontving: „Alles is nu in orde. Bij het begin van den dag zijn Tom Campbell Black en ik opgeste gen voor 't grootste avontuur van ons even. Wij zijn er zeer gelukkig om. Ofschoon wij de ernst en de gevaren van onze taak niet over het hoofd hebben gezien, zijn wij ervan overtuigd dat wij alle voorzorgsmaatregelen in acht hebben genomen. Wij willen natuurlijk niet pochen op ons toekomstig succes, evenmin het verkondigen. Wij zien ook niet in de eerste plaats naar suc ces uit. dan wel dat wij een taak willen vol tooien op de best mogelijke wijze. Als wij één grief zouden hebben, is het dat onze machine onvoorzien een weinig te laat in ons bezit is gekomen, zoodat wij weinig prac tische ervaring met dit toesnel hebben. Onze korte ervaring heeft ons echter ge leerd dat wij een uitstekende machine heb ben. De vervaardigers hebben hun best gedaan, Nu is de beurt aan ons. Bij 't bezoek dat de Prins van Wales aan 't vliegveld te Mildenhall Zaterdag heeft ge bracht, waren Scott en Campbell Black een van de eersten die de Prins heeft bezocht. (Campbell heeft de Prins meermalen over Afrika gebracht). Hun prachtige roode machine werd op het verharde gedeelte gebracht, en de auto van den Prins stopte langszij. De Prins stelde daar op talrijke vragen, klom in de cockpit en de beide piloten hebben alles gedemonstreerd. En kele oogenblikken voor hun reis naar Mel bourne Onze Londensche correspondent geeft nog enkele bijzonderheden over het vertrek. Prins van Wales bij K. L. M- op bezoek. Wanneer dit onder uw oogen komt zijn de toestellen, die de wedvlucht EngelandAustra lië zijn begonnen, reeds een goed eind uit Europa weg, aangenomen dat ze gelukkig zijn en de vliegzekerheid behouden, welke ze Zater dagochtend, in de roode stralen van de juist historie doorgebracht op Mildenhall. Het was de nacht voor het vertrek. In den middag van Vrijdag was plotseling de Prins van Wales als uit de lucht komen vallen. Hij was er in den vroegen middag in zijn Dragon-toestel geland en had zich terstond naar de Cornets, de spe ciaal voor den wedstrijd ontworpen De Ha- villand-machines begeven om er de piloten van zijn vaderland, de besten, de gedurfdsten, goede reis en behouden aankomst te wenschen Maar als iedereen, die op Mildenhall kwam in die laatste dagen der voorbereiding waren hem de indrukwekkende machines uit Neder land opgevallen, de Douglas, een glanzend: luchtmonster, even modern van flank als pro gressief van neus, dat uit de toekomst scheen te zijn teruggekeerd om eens te laten zien hoe men eens de luchten zou bevaren, een luchtveroveraar in aanblik en postuur; en de Panderjager, dat fijn gestroomlijnde lucht- projectiel, een racer van kop tot staart. De Prins was met directeur Plesman en met Par mentier het inwendige van de Douglas gaan bekijken en had er zitten praten in de cock pit en uiting gegeven aan zijn bewondering voor zulk een machine, als het nieuwste pas sagierstoestel van de K. L. M. en zijn „tem mers" als hoedanig de Prins de geuniformde bemanning moest zien, die met gepaste onaan doenlijkheid hun reeds dagen tevoren voor de race gereedgemaakte machine bewaakten. En de Prins was met Geysendorffer naar den Panderjager gegaan en had er het instrumen tenbord in de cockpit bewonderd en als zijn meening te kennen gegeven dat hier het tech nisch beste snelle vliegtuig van de op Milden hall verzamelde toestellen te zien was. En wat later waren de Koning en de Ko ningin gekomen en hadden op hun beurt grondig kennis gemaakt met de zilveren Uiver en de cabine bekeken en de bemanning goede reis gewenscht en de hand gedrukt. Toen de avond over het terrein was gaan dalen waren de machines, die van ons, die van de andere deelnemers te slapen gezet in twee reusach tige loodsen tegenover elkaar, de eene aan den NW. kant van het terrein (daar waren de bui tenlanders), de andere aan den Z.O. kant (daar waren de Engelschen vereenigd). Maar vele machines moesten het zonder slaap doen omdat de laatste nacht moest worden gebruikt voor de finishing touches, die om onnaspeur- opgekomen zon, zoo overtuigend schenen te lijke redenen in het Engelsche kamp altijd tot bezitten. Wij hebben een nacht van luchtvaart het laatste oogenblik worden uitgesteld. Een 23 October: Bij de gisteren gehouden herstem ming voor twee leden van den Gemeente raad waren ingekomen 1075 stem briefjes. van onwaarde vijf Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: J. J. Sn eitjes 673. F. Bohn 589, J J. Bey- nes 489 en H. C. Tombergh 350 stem men, zoodat tot leden van den Ge meenteraad gekozen zijn de heeren J. J. Sneltjes en F. Bohn. Engelsche Lof voor de Uiver. Van Daily Express en Manchester Guardian. De Engelschen vinden terecht dat het ver loop van den vliegwedstrijd Engeland Australië tot nu toe ongekenden vliegluister heeft gegeven aan althans een van de 12 Britsche machines, die meedoen. Hun bla den leggen er nadruk op dat Scott en Black met hun machine alles wat tot heden op vlieggebied is verricht, zeer ver hebben over troffen. Iedereen zal dit met de Britten eens zijn. Niet alleen durf. moed en geluk hebben de koene oudgedienden der Britsche lucht vaart die Scott en Black zijn, in staat gesteld tot zulke prestaties. Hun haast ongelooflijk uithoudingsvermogen en hun supreme vaar digheid bij het overwegen en het doorzetten van hun vluchten hebben het belangrijkste werk gedaan; en de technici die voor den bouw van de machine verantwoordelijk waren verdienen zeer zeker ook den hoogen lof, dien zij ontvangen. In het algemeen hebben de Britten en hun pers echter tot heden ver zuimd ook het juiste licht te doen vallen op het werk van Parmentier en Moll, die zeker even indrukwekkende historische vliegfeiten hebben geschapen als de twee Engelschen. Alleen de Daily Express heeft tot dusver de Nederlanders niet heelemaal uit het oog ver- liren. ..De Nederlanders", schreef het blad vanmorgen iii een hoofdartikel, „leveren een bewonderenswaardige en belangwekkende orestatie. Hun reusachtig verkeersvliegtuig is in de voorhoede. Het is alsof men een Roils Royce voort ziet snellen door de baan van Brooklands. met twee of drie passagiers ach terin. kampend tegen ren-modellen die enkel machine zijn en waarin maar juist plaats is voor een bestuurder en een mechanicien". De luchtvaart-coi'respondent van de Man chester Guardian schrijft in een bespreking van het verloop van den wedstrijd dat de K. L. M. w-enscht aan te toonen dat de snel heid van haar verkeersvliegtuigen zoo hoog is, dat ze zelfs in zulk een hoogeischende wed vlucht goed voor den dag kunnen komen. De Uiver is geen ernstige mededinger naar den snelheidsprijs. De schrijver merkt op. dat de K. L. M. zeer zeker heeft bewezen hoe snel haar verkeerstoestel is en dat wat gr ook verder gebeuren kan de piloten Parmen tier en Moll een magnifieke prestatie hebben geleverd. Brandstichting en bedriege- lijke bankbreuk. Vader en zoon tot Zy> jaar veroordeeld. enkele machine, een Fairey Fox, bekostigd door enkele avontuurlijke mannen die er praktisch gesproken hun laatste hebben en houen voor hadden verkocht, stond den ganschen nacht onder den blooten hemel, waarin wat sterren blonken, waarin de lichten van auto's, die uit alle richtingen op het zoo beroemd geworden R. A. F.-veld samentrokken, schichtige schijn sels wierpen en waaruit zoo nu en dan wat regen neerviel. Het licht van een auto be scheen deze Fairey Fox. die te laat was aan gekomen om in den handicap-wedstrijd te kunnen meedoen maar die nochtans de lucht in zou gaan in de richting van Australië om de uiterst geringe kans van den snelheidswed strijd, die tezamen met de handicap-race wordt gehouden."') In het holle van den nacht stond daar spookachtig verlicht op een afge legen stuk van het terrein het toestel van ware luchtzigeuners, van durvers en geestdrif- tigen die moesten meereizen met de andere 19 naar het verre werelddeel, uit pure vliegzwer- verslust en zonder oveiweging van gewin. De bestuurder en zijn helpers zaagden en lapten aan de machine tot een half uur voor het vertrek en toen het uur er voor was aangebro ken ging deze Fairey triomfantelijk de lucht in. Het was niet de eenige machine, waaraan tot het laatste oogenblik werd gewerkt. In de loods der Britten kon de nachtelijke stilte geen herberg vinden. De De Havilland Cornets gansch nieuwe machines van onzekere hoe danigheid wijl ze immers het lange proef proces dat een toestel tenslotte betrouwbaar maakt niet hadden ondergaan, bleven tot het vroege ochtenduur in handen van mechani cians en proefstoomers. De mannen werden op hun beurt klaarge stoomd als hun machines. De tweede bestuur der van de Amerikaansche Boeing Transport, de snelle machine van Kolonel Roscoe Turner, had de gelegenheid van nachtrust in de pers- tent gebruikt om er een lintkaart van 10 M. lengte, aangevend de route van de wedvlucht, op de tafels uit te strekken tot over de bee- nen van wat rust stelende reporters en had den ganschen nacht gebruikt om zich de markante punten van de route in het hoofd te prenten. Het was een wonderlijke nacht ge weest, een nacht van stil hoog wegtrekkende wolken die kiekeboe speelden met enkele sterren, boven een vliegkamp waar men in de diepe schaduwen der enorme loodsen, in de vage schijnsels van lampen, die breede licht banen legden op het donkere gras en tegen de loodswanaen op. in het onwezenlijke licht achter het tentdoek van het nachtelijk rust' en eetkampement met de gescherpte verbeef* ding van den waker de gespannen verwach ting meende te hooren ruischen, Een groot gezelschap studenten liet zich niet onbetuigd in lof voor de Douglas en de Pander en „that these would do the trick'' werd zoo overwegend beaamd dat de studen ten, die op de Nederlanders wilden wedden geen collega's bereid vonden tegenzetten te doen. Zooals u elders kunt lezen is deze Fairey Fox Maandag in Italië te pletter gevallen, waarbij zijn twee inzittenden zijn verongelukt. Het gerechtshof te Den Bosch wees Maan dag arrest in de strafzaak betreffende den brand te Kaatsheuvel. De 51-jarige schoen fabrikant J. M. S. was wegens bedriegelijke bankbreuk door de Bossche rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep had de advocaat-generaal drie jaar en zes maanden geëisclit. Tegen den zoon, den 20-jarigen F. G. S., die wegens brandstichting in den nacht vair 7 op 8 Juni 1933 tot twee jaar en zés maan den was veroordeeld, eischte het M.O. be vestiging van het vonnis. Beiden werden door het Hof tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. Zijn buurman gedood. Het drama te Princenhage. De rechtbank te Breda veroordeelde heden den dertig jarigen J. D. uit Princenhage, die op 13 Juni j.l. zijn buurman met revolver schoten en een slag met een schop van het leven had beroofd, tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had vijftien jaar gevan genisstraf geëischt. Het Amsterdamsche Gilde roert zich. Inbraken en opensluitingcn in de hoofdstad. De leden van het gilde, die het verschil tusschen mijn en dijn volledig vergeten zijn, hebben zich gedurende het afgeloopen week end te Amsterdam op behoorlijke wijze doen gelden. Van een woning aan de Marnixkade hebben onbekenden de straatdeur openge sloten en in de woning alle kasten leegge haald. terwijd de brandkast werd geopend. Vermist worden enkele sieraden. Een drukkerij, annex woning aan de Da Costakade heeft het eveneens moeten ont gelden. Ook daar hebben de onbekende da ders zich door opensluiting van de buitendeur toegang verschaft. Uit een boekenkastje wordt een bedrag van f 160 aan bankpapier en uit een linnenkastje fl. 11 aan zilvergeld vermist. Verder hebben door vernieling van het slot onbevoegden zich toegang verschaft tot een bloemenkelder aan de Oude Schans. Iets van hun gading hebben de heeren niet gevonden en wellicht uit wraak over dit feit zijn zij zoo laf geweest, een partij bloemen van f 25 stuk te trappen. In de Hemonylaan hebben onbekende da ders zich in een woning laten in sluiten. Uit een brandkast hebben zij een geldkistje en een geldtrommel, tezamen inhoudende onge veer f 1250, ontvreemd. Tenslotte hebben onbekenden zich, via een naastgelegen pakhuis, door het dak toegang verschaft tot een perceel in de Spuistraat, waar een koffie- en theehandel is gevestigd. Zij hebben getracht, de brandkast te forcee- ren. terwijl de inhoud van de laden van ver schillende bureaux over den grond versoreid lag. Vermist wordt slechtseen nikkelen horloge.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5