F 4 7jJ crème, UIT HET BUITENLAND Zwitserland en de Volkenbond. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA SSS DINSDAG 23 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De regeeringscrisis in Joego-Slavië. Oezoenowitsj' besprekingen nog zonder resultaat. Een nota aan Hongarije. Joegoslavië Nota aan de Hongaarsche regeering. Het Hongaarsche TelegTaaf- en Corres pondentiebureau meldt: De Zuid-Slavische gezant te Boedapest. Alexander Woektsjewitsj heeft gistermiddag een bezoek gebracht bij den permanenten plaatsvervanger van den minister van buiten- landsche za ken wien hij een nota overhan digde, waarin verzocht wordt een Kroaat op te sporen en te arresteeren, die op grond van de verklaringen van een der in Frankrijk gearresteerden er van verdacht wordt mede plichtig te zijn. Op grond van dit verzoek hebben de Hon. gaarsche autoriteiten onmiddellijk een ener giek en uitvoerig onderzoek ingesteld. Uit Brussel wordt gemeld, dat de Belgische regeering 20 Kroaten over de grens heeft laten zetten, terwijl bij Praag is gearresteerd een vrouw, die met den moordenaar van koning Alexander op goeden voet zou hebben gestaan. Het door de Fransche en Zuid^Slavië politie ingestelde onderzoek naar den oorsprong van van aanslag te Marseille schijnt te hebben geleid naar nog een intiemen medewerker van dr. Pavelitsj; het schijnt hier een 28-ja- rig man te betreffen, Mio Bzik genaamd Deze zou den samenzweerders in Hongarije de valsche passen hebben overhandigd. Het verhoor van Malny, alias Krailj heeft geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Regeeringscrisis nog niet geëindigd. De regeeringscrisis is tot gisteravond laat nog niet bijgelegd. Naar verluidt heeft Oezoe nowitsj besprekingen gevoerd met verschillen de op den voorgrond tredende personen, waar onder den voormaligen premier Sjirkitsj Korosjetz en Marinkowitsj. Deze besprekingen hebben geruimen tijd in beslag genomen, doch naar het schijnt nog niet tot een resultaat geleid. De genoemde personen hebben zich 's middags naar het koninklijk slot in Dadinje begeven. Goering naar Dalmatië. Ter gelegenheid van zijn bezoek aan Bel grado heeft generaal Goering een onderhoud toegestaan aan een vertegenwoordiger van het blad Politika, tegenover wien hij o.m. verklaarde, tot nu toe geen gelegenheid te hebben gehad het Joego-Slavische volk te leeren kennen, doch er thans enthousiast voor te zijn. Derhalve heeft Goering besloten reeds spoedig, misschien het volgend voor jaar, opnieuw een bezoek aan Joego-Slavië te brengen. Dalmatië. waarover Goering reeds vroeger veel had gehoord, interesseert hem bijzonder. Weest ervan verzekerd, dat wij. aldus Goe ring, die vriendschap van Joego-Slavië wen- 6Chen. Portugal. Salazar vormt een nieuwe regeering. De Portugeesche regeering heeft haar be sluit af te treden genomen na een tot het laatste oogenblik geheim gehouden kabinets raad. Minister president Salazar is door den pre sident der republiek belast met de vorming van een nieuwe regeering. Men verwacht, dat de nieuwe regeering spoedig zal zijn samen gesteld Spanje, Tallooze verzoeken voor gratie voor Catalanen. De laatste verzetshaard der opstandelin gen in Asturië, Mieres, heeft zich zonder ver deren tegenstand overgegeven, waarbij drie duizend geweren, 26 machinegeweren, 2 kanonnen en een hoeveelheid dynamiet door de regeeringstroepen in beslag werden geno men, meldt V.D. uit Madrid. Te Ferrol, Gij on en Santander 'zijn tehuizen geopend voor de kinderen van de bij de onlusten gevallenen en in genoemde steden zijn reeds 200 weeskin deren bijeengebracht. In Catalonië maakt men zich ernstig onge rust, dat de doodvonnissen tegen de officieren die de verdediging van het gebouw der Catalaansche Generaliteit, te Barcelona heb ben geleid, majoor Ferras, kapitein Escofet en tegen luitenant-kolonel Ricart van de Cata laansche Veiligheidspolitie, zullen worden uitgevoerd. Duizenden verzoekschriften om gratie van allerlei organisaties en vertegenwoordigers van alle klassen zijn, onder leiding van de gewestelijke organisatie der radicale partij, de partij van minister-president Lerroux zelf, aan de regeering gezonden. Ook de Catalaansche Liga, de advocaten der Catalaansche balie, arbeidersorganisaties en de bisschop van Barcelona verzoeken om clementie of gratie ingediend. Berichten over misdadig optreden der rebellen. V.D. meldt uit Madrid: Te Madrid zijn 20 kinderen aangekomen weezen van in Asturie gedoode ambtenaren van politie. Deze kinderen, van wie verteld wordt, dat ze deels blind zijn deels het licht hunner oogen verliezen, vormen het onder werp van uitvoerige besprekingen in de dag bladen, die hiervan uitgaande felle critiek uitoefenen op de opstandelingen en oproepen dezen slachtoffertjes een nieuw vaderland te geven. Uit Asturië nar Madrid gekomen vluchte lingen geven beschrijvingen over de kort stondige heerschappij der opstandelingen in dat gebied. Zij vertellen, dat door de rebellen ook kinderen van 12 en 14 jaar met vuurwapenen bedreigd waren. Onder de opstandelingen bevindt zich volgens deze verhalen een on geveer 25-jarige vrouw, die gekleed in een roode blouse met een revolver in de hand bevelen geeft. Vele opstandelingen hebben den gevallen agenten van politie stukken hunner uitrusting ontnomen. Een der voor naamste zorgen der opstandelingen was in de eerste plaats het veroveren van levensmid delenzaken, waarvan de eigenaars gedwongen werden hun voorraden uit te leveren. Toen vliegtuigen boven het opstandige gebied verschenen werden door de opstandelingen vlugschriften verspreid, waarin de bevolking, met den dood bedreigd werd, wanneer tegen de opstandelingen zou worden opgetreden. In het proces in verband met de ontdek king van het groote wapendepot in het Volks huis te Madrid zijn gevangenisstraffen ge geven tot 3 jaar. 48 van de ruim 100 aangesloten vereenigin gen zijn ontbonden. De hoofdorganisatie blijft bestaan. Griekenland. Arrestatie naar aanleiding van aanslag op Venizelos. Gisteren is de als dader van den aanslag op Venizelos reeds lang gezochte bandiet Ka- rathanasis door agenten van Venizelos gevan gen en in handen van de politie gesteld. Hongarije. Het Hongaarsch-Poolsche accoord. Het Zondag in Warschau onderteekende cultureele accoord tusschen Polen en Hon garije, dat vandaag officie! zal worden gepu bliceerd, werd in de editie van Maandag avond door de „Pester Lloyd" afgedrukt. De overeenkomst bestaat uit 4 artikelen en bevat bepalingen om ter bevordering der :emeenschappelijke geestelijke doeleinden Hongaarsche, resp. Poolsche wetenschappe lijke commissie in te stellen, verder professo ren uit te wisselen en werken op litterair en wetenschappelijk gebied in elkanders talen te vertalen. Voor de practische uitvoering van deze overeenkomst wordt een geplengde Hongaarsch-Poolsche commissie gevormd, bestaande uit twee subcommissies, welke on der controle zal staan van de wederzijdsche ministers van onderwijs. Lillinger's opvolger neer geschoten. „Staatsvijand no. 1" bij achtervolging gedood. Het Amerikaansche departement van justitie maakt bekend, dat „Prettyboy" Floyd, Dillingers opvolger als „Public Enemy number One", nabij East Liverpool in Ohio ir een gevecht met politiemannen, die hem pe. auto achtervolgden, doodelijk werd ge wond en aan de gevolgen is overleden. Bandietenterreur in China. Een heel dorp uitgeroeid. Een bende roovers heeft een overval ge pleegd op het Chineesche dorpje Kaojoe in Kiangsi. Het lag in hun bedoeling 16 gijze laars te ontvoeren, maar hun eerste aanval werd door de verdedigers van het dorp af geslagen. Korten tijd later kwamen de bandieten in grooter getale terug. In het gevecht, dat hierop ontstond, werden dertig dorpsbewo ners neergeschoten. Dertig anderen werden door de bandieten levend verbrand, terwijl er 216 in het water werden gedreven, waar zij jammerlijk verdronken. Van de 300 huizen welke het dorp telde, zijn er 254 in vlammen opgegaan. Van de overlevende inwoners zijn er 150 gevlucht, terwijl er ongeveer 80 zijn achtergebleven, ofschoon zij van alles zijn beroofd. Vermiste bommenwerper terecht. Noodlanding ten Noorden van Singapore. De vrees, die men in Londen gevoelde met betrekking tot een Britsche bommenwerper, die Zondag naar Singapore was vertrokken, blijkt thans ongegrond te zijn geweest. Het ministerie van luchtvaart heeft bericht ont vangen, dat het vliegtuig op ongeveer 100 KM ten N.O. van Singapore een noodlanding heeft moeten maken. De inzittenden zijn in Lahare aangekomen. Het vliegtuig is bescha digd. DE FILM ..JUD SüS" IN WEENEN VERBODEN. De opvoering van de film „Jud Süs" is te Weenen verboden. Zooals men weet is het bij de opvoeringen van deze film tot betoggingen gekomen. Verplaatsing van den Volkenbondsxetel buiten Zwitser land? Het gevaar van een volksstemming over het uittreden van Zwitserland uit den Volkenbond voorloopig bezworen. Zwitserland en het Saargebied. Zwitsersche bedenkingen tegen de tegenwoordige ontwikkeling van den Volkenbond. NEDERLANDSCHE INDUSTRIE KRIJGT ENKELE ORDERS. Wij vernemen, dat bij de N.V. Machine Fabriek Thomassen en Co.. te De Steeg eenige belangrijke orders zijn geplaatst nl 54 gasmo toren van 25 K.K., besteld door de Venezue lan Oil Company, welke motoren bestemd zijn om boven de boorputten van de olievelden in Venezuela te worden opgesteld, ten einde de olie van een diepte van 1000 a 1500 meter op te pompen. Bovendien wordt in de fabriek gewerkt aan een niet onbelangrijke order, bestaande uit een aantal machines, bestemd voor de olie industrie op Curacao en tenslotte heeft de fabriek opdracht gekregen van de Neder- Iandsche. Spoorwegen tot de levering van ze ven Dieselmotoren, welke niet bestemd zijn voor de Diesel treinen, maar voor de motor wagens. welke reeds sinds jaren loopen op de lijnen Zutphen-Apeldoorn, Zutphen-Zwolle enz. In verband met deze orders is het perso neel van de fabriek tot 220 man uitgebreid. FINANCIEELE BERICHTEN Australisch verkeersvliegtuig als verloren beschouwd. Waarschijnlijk in zee gestort. Het onderzoek naar het vermiste verkeers vliegtuig dat met negen passagiers en twee piloten van Lauceston onderweg was en dat Vrijdag te Melbourne moest aankomen, is ge staakt. Men neemt volgens Reuter aan, dat het ergens bij Wilson in zee is gestort. Ontploffing in munitie- voorraad. 32 soldaten gedood. Volgens uit Madrid ontvangen berichten is tijdens het transporteeren van wapenen en munitie die door opstandelingen waren achtergelaten, op den weg naar Oviedo een hevige exnlosie ontstaan. Later: Naar inzake de munitieontploffing van het munitietransport bij Oviedo nader wordt gemeld, zijn 32 soldaten gedood. Men meent te kunnen veronderstellen, dat de opstandelingen teneinde zich te dekken een mijn in den weg hadden gelegd. STIJGENDE INKOMSTEN VAN HET DERDE RIJK. De „National-Sozialistische Korrespondenz' 'chrijft over de belastingpolitiek der partij het ■oigende: „Het is de onbestrijdbare verdienste van het ïationaal-socialisme, dat het voor het eerst ■■a den oorlog een groote hervorming der be- 'astingen en een verlichting der lasten heeft ngevoerd. Hoewel de belastingschroef reeds aanmerkelijk losgedraaid kon worden, zijn de ontvangsten van rijk en gemeenten uit de be lastingen bijna elke maand gestegen. De inkomsten van het rijk waren in het derde kwartaal van dit jaar reeds 16 8 pro cent meer dan in dezelfde periode van verle den jaar en 24 procent hooger dan in 1932. De tot nu toe ingevoerde verminderingen zouden een daling van 6 tot 7 millioen mark per maand veroorzaakt hebben, doch in plaats daarvan is de opbrengst in Juli en Augustus 41.7 procent grooter geweest dan verleden jaar. Ook bij de omzetbelasting is de op brengst, ondanks de verlaging, gestegen en wel in de eerste vijf maanden met 25 procent. De groote verdienste van de nationaal-so- cialistische belasting-politiek is, aldus wordt vervolgd, dat ondanks de verlagingen de ont vangsten zijn gestegen. Daardoor is het moge lijk geworden, in langzaam tempo de gevolgen van de schuldenpolitiek, welke in de afgeloo- pen tien jaar door het rijk en de landen is ge volgd, te niet te doen. Niet alleen de directe bezit- en verkeers belastingen toonen een stijging, maar ook de verbruiks- en bierbelasting. Zelfs de ontvang sten aan invoerrechten zijn veel hooger dan verleden jaar, n.l. van April tot Juni 18.8 pro cent meer, in Juli en Augustus 13.4 procent meer. Doordat men er in geslaagd is 2 3 van het werkloozenleger aan het werk te zetten, is de uit de werkloosheid voortvloeiende last aan zienlijk verminderd. De uitkeering bedroeg van April tot Augustus 1933 900 millioen mark tegen 480 millioen dit jaar." GENèVE, 20 October 1934. Dat de Volkenbond zijn zetel in Zwitserland heeft, heeft nooit de algemeene instemming gehad. In 1919, toen op de Parijsche Vredes conferentie tot de schepping van den Volken bond gesloten werd, had Zwitserland het alleen aan den krachtigen wil van den toenmaligen Amerikaanschen president Wilson te danken dat aan Genève. in het onzijdige Zwitserland gelegen, de voorkeur boven Brussel gegeven werd. In latere jaren, telkens wanneer in de internationale pers over de mogelijkheid van een verplaatsing van den Volkenbondszetel gesproken werd. bleek het telkens weder, dat behalve België ook andere landen (Oostenrijk, de Scandinavische Staten, enz.) den Volken bond gaarne binnen haar grenzen zouden ontvangen. Niet alleen bestaat er dus buiten Zwitserland een zekere afgunst tegenover Genève, hetgeen volkomen begrijpelijk doch bovendien hebben ook herhaaldelijk de gedelegeerden van landen, die zelf voor den zetel van den Volkenbond niet in aanmerking kunnen komen, niet verzwegen, dat zij aan een andere plaats de voorkeur boven Genève zou den geven. De Franschen vinden Genève veel te klein-steedsch en vervelend, de Duitschers houden niet van den pro-Franschen geest der Geneefsche pers, de Engelschen vinden Genève en heel Zwitserland veel te duur, de Italianen hebben vroeger wel eens gedreigd niet meer naar Genève te willen terugkomen, als zij niet volkomen zeker zouden zijn, dat de anti-fas cistische relletjes zich hier niet meer zouden herhalen. En de Russen behoeven slechts de leer der wederkeerigheid in herinnering te brengen, wanneer men hun vraagt, waarom zij geen vrienden van Zwitserland en Genève zijn! De bouw der nieuwe Volkenbondspaleizen, die ruim 20 millioen goudfranken zullen kos ten en die in den loop van 1935 zullen kunnen ingewijd worden, had aan alle hoop, dat het eens nog tot een zetelverandering komen zou, een einde gemaakt. Hoe meer de nieuwe ge bouwen boven den grond verrezen en in al hun grootschen omvang zichtbaar werden, des te duidelijker werd het, dat de Volkenbond te Genève blijven zou! Totdat plotseling bij allen die Genève den rug zouden willen toekeeren, in September de hoop verlevendigd werd! De Zwitsersche pers ging zoo te keer tegen de op neming van Sovjet-Rusland in den Volken bond, dat het uitzicht geopend werd, dat de toelating van Sovjet-Rusland door de Volken bondsvergadering een beslissing van het Zwit sersche volk, om uit den Volkenbond te tre den, ten gevolge zou hebben. En in dat geval zou natuurlijk de Volkenbond niet langer zijn zetel in Zwitserland kunnen behouden! Inderdaad is het gevaar niet denkbeeldig geweest, dat een volksstemming over de op zegging van het lidmaatschap van den Volken bond zou worden aangevraagd! Verschillende, zelfs Geneefsche bladen uitten dit dreigement. .Liever zelf uit den Volkenbond dan mèt Sovjet-Rusland erin!", was in het begin van September in alle toonaarden in zoowel Fransch-Zwitsersche als Duitsch-Zwitsersche bladen te lezen. En in bevoegde kringen was men niet zonder angst, dat zulk een volks stemming dan wel eens met een eenigszlns ondoordacht, meer op overwegingen van het gevoel dan van het verstand steunend: „Er uit!" zou kunnen af loopen! Reeds de volks stemming van 1920, toen het Zwitsersche volk het regeeringsbesluit tot toetreding had goed te keuren, leverde slechts een zeer geringe meerderheid voor de voorstanders van de toe treding tot den Volkenbond op. En al zouden de socialisten, die in 1920 tegen de toetreding stemden, thans na de toelating van Sovjet Rusland meerendeels wel tegen de uittreding zijn, aan den anderen kant is niet te ontken nen, dat zeer velen, die in 1920 nog hoopvol hun stem aan den Volkenbond gegeven had den, thans, diep teleurgesteld over den verde ren gang van zaken op internationaal gebied, den Volkenbond, zij het ook gansch ten on rechte, hiervan de schuld geven en met den Volkenbond wel zouden willen breken. En dui zenden verfoeiers van het bolsjewisme zouden, zich blind starend op Sovjet Rusland's toe lating, eveneens hun stem aan de uittreding gegeven hebben! Het zou stellig tot een volksstemming geko men zijn, indien de Zwitsersche regeering de anti-bolsjewistische stemming onder het Zwitsersche volk zou hebben voorbij gezien en zich bij de stemming over Sovjet-Rusland's toetreding tot een stemonthouding zou heb ben bereikt, zooals aanvankelijk in de bedoe ling van verschillende ministers lag. De woede van het Zwitsersche volk over zulk een „lafheid" zou zich dan ongetwijfeld hebben baan gebroken. Een groote meerderheid ten gunste van Zwitserland's uittreden uit den Volkenbond zou dan aan de Zwitsersche geering het misnoegen van het volk hebben uitgesproken. Allen, die met schrik een nieuwe crisis in den Volkenbond zouden hebben beleefd, mo gen de Zwitsersche regeering dankbaar zijn dat zij besloten heeft openhartig in de Vol kenbondsvergadering het gevoelen der groote meerderheid der Zwitsersche bevolking te ver tolken en tegen de toelating van Sovjet-Rus land gestemd heeft. Hierdoor was aan de in de harten der Zwitsers levende anti-Sovjet stemming een uitweg verschaft en de moge lijkheid eener spoedige kalmeering geboren! Het goede gevolg is dan ook niet uitgebleven. De partijen, die het ergst gedreigd hadden met een referendumbeweging, die het uittre den van Zwitserland uit den Volkenbond ten doel zou hebben, hebben thans besloten voor loopig nog geen actie in dezen zin te voeren. Eerst wanneer het later blijken zou. dat de aanwezigheid van een permanente Sovjet-de legatie te Genève tot versterking der commu nistische propaganda in Zwitserland leidt, zal de gedachte van een opzegging van het Volkenbondslidmaatschap weder worden ter hand genomen. Is dus het gevaar van een uittreden van Zwitserland uit den Volkenbond voor het oogenblik weder voorbij, dit neemt niet weg. dat de sympathie voor den Volkenbond een gevoeligen knak heeft gekregen. Niet alleen echter door de toelating van Sovjet-Rusland, doch tevens door Barthou's politiek, die er op gericht was den Volkenbond tot een tegen Duitschland gericht bondgenootschap te ma ken. De Zwitsers hebben, ondanks allen af keer dien het democratische land voor de Hitler-dictatuur gevoelt, toch met leedwezen en bezorgdheid gezien, hoe de Geneefsche di- olomatieke besprekingen niet een toenadering tot den verloren zoon Duitschland ten doel hadden, doch juist beoogden het isolement van Duitschland te verscherpen. Een derge lijke ontwikkelingstendenz gaat zoo zeer te gen het ideaal in. dat het Zwitsersche volk in 1920 bij het besluit tot toetreding voor oogen stond, dat de Zwitsers thans weinig geneigd zijn offers voor de Volkenbondstaak te bren gen. In dit licht moet men de weigering der Zwitsersche regeering beschouwen ten aan zien van het verzoek der Regeeringscommissie van het Saargebied, om Zwitsersche burgers voor de politie in het Saargebied ter wille van de ordehaving tijdens de komende volks stemming te mogen aanwerven. De verzwak king van het vertrouwen in de volstrekte on partijdigheid der Regeeringscommissie heeft er toe geleid, dat de Zwitsersche regeering be sloten heeft, dat geen Zwitsers in de verwach te dagen van intense spanning in het Saar gebied in den strijd zullen gemengd worden, die tusschen de aanhangers van den status quo en de vrienden van den onmiddellijken terugkeer van het Saargebied naar Duitsch land zou kunnen uitbreken. Een jaar geleden zou de Zwitsersche regeering wellicht nog anders hebben beslist! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. -■ 20-35-60c* \3esc/iermt ieger zon-en weersiru^oeden.] (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 24 OCTOBER. Hij dwaalde door het ruim tusschen al de kisten en zakken rond, tot hij een trapje ontdekte, waar hij vlug opklom. Toen hij op het dek kwam. liep hij regelrecht den kapitein tegen het lijf. Wat was dat? Ze hadden toch geen kleine jongens aan boord? De kapitein bekeek hem van boven tot onderen en vroeg toen iets in een taal, die Piet niet verstond. Hij antwoordde: „Zeker, kappie, ik behoor tot de lading voor Rotterdam bestemd." De ander vertrok zijn mond tot een breede grijns: „Rotterdam?" Weer vroeg hij iets, dat Piet niet begreep, maar hij zei: „Jawel, Rotterdam, Holland. Holland," herhaalde de kapitein en maakte een gebaar van: Hoe kom jij hier, aap van een jongen?" HILVERSUM 301.5 M. >.-Vara. Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr., 10 VPRO. Mor genwijding. 10.15 Vara. Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 11. RVU. Mej. A. Fokker: „Vrije uren van de kinderen in Wintertijd". 11.30 Vara. Vervolg uitzending voor de arbeiders in de Continu bedrijven. 12.Gramofonmuziek. 12.20 Vara- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 2.Onderbreking van het programma voor het verzorgen van den zender. 2.15 Vara, knipcursus door mevr. A. van Blanken—van Kuyk. 3.Voor de kinderen, met medewerking van Vara- Tooneel o.l.v. Willem van Capellen. 5.30 Muziek voor twee vleugels door Cor Steijn en Johan Jong. 5.58 Overgang naar den ver sterkten zender. 6.Het Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.30 RVU. Mevr. Dr. J. C. Proost—Thoden van Velzen, sterrekundige „De bouw van het Heelal" (slot). Vara 7.— Sportuitzending. 7.20 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Hanna Schwarz, sopraan. 7.40 Strijders van voorheen. Lezing door E. J. Stokvis. 8.Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Gevraagde gramofoonmuziek. 8.15 „Craim- quebille", door Anatole Frace, vertaald door Dr. J. O. Romein en als hoorspel bewerkt door Frank van Duin. Opvoering door het Vara.Tooneel o.l.v. Willem van Capellen. 9.— Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.50 Vaz Dias en Varia. 10.— Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 12.25 Gramofoonmuziek. 10.40 Vara- orkest o.l.v. Hugo d eGroot. 11.— Papulaire ~ramofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN 1876 M. 8.NRCV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgendienst door Ds. J. F. W. Erdmann 11.Harmoniumbespeling door L. F. Jur- jaanz. Zang: mej. C. de Jager, sopraan; mevr. R. MijnhoutBakkenist, alt. 12. Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert door het Amsterdamsch Kwintet: H. de Wit fagot, klarinet, J. Schoen hoorn e.a. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.Be speling van het Studio-orgel door S. P. Vis ser. 3.45 Verzorging van den zender. 4.— Zangrecital door Bram Keereweer, bariton vlegel L. W. D. Keereweer. 5.Kinder uurtje door mej. E. W. Wersum. 6— Land- bouwhalfuurtje dor W. v. d. Werf. 6.30 On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.— Politie berichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gra- mafoonmuziek, of een greep uit het dage- lijksch gebeuren. 7.30 Techni ;he lezingen M. M. Schipper: .Materiaal en constructie van het woonhuis". 8.Enkrateia-uur. 9.Be speling van het Studio-orgel door E. Bouw meester. 9.25 Spreker Leo Lens. 9.35 Piano recital door Jaap Callenbach. 0.05 Vaz Dias 10.15 Bespeling van het Stud:o-orgel. 10 45 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Duitsche avond. Gevarieerd gramo- foonplatenprogramma. 8.20 idem. 8.40 Zang- ■ecital door Margareta Saeger, sograan. 9.10 Duitsch concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pxsis. 9.50 Kamermuziek door Ewel Stegman, cellist. 10.25 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6