1 VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN Albury's omroeper met de Uiver naar Java? Indië wil hem huldigen. BATAVIA. 26 Oct. (Aneta) Het alhier op gerichte comité met het doel de Uiver-beman- ning te huldigen stelde aan den vertegenwoor diger van de Kon. Ned. Ind. Luchtvaart Mij. voor, den omroeper te Albury den tocht van de Uiver naar Java als huldigingsreis te laten meemaken. KINGSFORD SMITH NOG OP DE FIDJI EILANDEN SUVA, 26 Oct. (V.D.Kingford Smith en Taylor, die zich nog steeds met hun vliegtuig o pde Fidji eilanden bevinden, zullen Maan dagmorgen bij het aanbreken van den dag hun vlucht over den Stillen Oceaan naar de Hawaï eilanden, met als einddoel Californië, voortzetten. Honger geeselt Chineesche provinciën. Twee millioen dooden? SJANGHAI, 26 Oct. In verband met het internationale Roode Kruis congres te Tokio pubicleert de Chineesche pers verscheidene berichten over de hongersnood, die momen teel in China heerscht. Tengevolge van het ongunstige weer, van natuurrampen en van den oorlog worden veertien Chineesche pro vincies met een bevolking van meer dan 100 millioen zielen door hongersnood geteisterd. Er zouden twee millioen boeren in het afge- loooen kwartaal tengevolge van den honger zijn gestorven. De Chineesche pers eischt onmiddellijke hulpmaatregelen voor de hongerende bevol king. Japan antwoordt op de buifenlandsche vertoogen. Advies tot onderhandeling met Mandsjoekwo. TOKIO, 26 Oct. (V.D.) Naar aanlei ding van persberichten over Engelsche en Amerikaanse he stappen bij Japan, waarbij ook Nederland zich zou hebben aangesloten, in verband met het voorgenomen olie-mono polie in Mandsjoekwo, verklaart de zegsman van het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken, dat de Engelsche en Ameri- kaansche ambassades informeele nota's heb ben gezonden, resp. reeds op 2 en op 7 Juli aan het departement van buitenlandsche zaken, waarin zij om inlichtingen verzoeken over de plannen van de Mandsjoerijsche Pe troleum Company en de bedoeling van het monopolie, teneinde hun regeeringen hiervan op de hoogte te kunnen stellen. Het Japansche ministerie van buitenland sche zaken herinnerde In zijn antwoord van 3 Augustus j.l. er aan, dat de Japansche re geering niets te maken had met de olie-poli tiek van Mandsjoekwo. Terwille van Enge land en Amerika bevatte het Japansche ant woord echter de inlichtingen, die Japan had verkregen en waarin verklaard wordt, dat de Mandsjoekwo Petroleum C/,mp. Inc. geen mo nopolierechten heeft. Mandsjoekwo overweegt een vorm van controle op de petroleum-in- dustrie en de nieuwe olie-wetten hebben de strekking deze controle te oefenen door het monopollseeren van den binnenlandschen olieverkoop, doch het is niet de bedoeling de olieproductie en den olie-import en -export eveneens te monopoliseeren. Mandsjoekwo is bereid rekening te houden met de buitenlandsche ol ^-belangen en het Japansche antwoord adviseert Engeland zoo wel als Amerika in directe onderhandelingen met Mandsjoekwo te treden. Mandsjoekwo acht het de consequentie van het beginsel der opendeur-politiek, geen exclusieve mono polistische rechten te geven aan eenige bui tenlandsche mogendheid. JUBILEUM S. MENNES De heer S. Mennes, Duvenvoordestraat 82, alhier, agent in specialen dienst der Rijks verzekeringsbank, hoopt Zondag 28 October den dag te herdenken, dat hij vijftig jaar in Rijksdienst werkzaam is. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst ol niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Nationaal Crisis Comité, afd. Haarlem. Ernstige lasterpraatjes. In den laatsten tijd worden, zeer ten na- deele van ons werk, hardnekkig lasterpraatjes verspreid. Met name is dat het geval met betrekking tot de Firma C. H. Vogelzang in de Groote Houtstraat alhier. Deze firma zou door ons met groote bedra gen gesteund worden. Haar electrisch licht zou voor onze rekening komen, Ja, zelfs zou haar laatste groote verbouwing door ons be taald zijn! Daar ons gebleken is dat aan deze verhalen door sommigen waarde wordt gehecht, deelen wij hierbij mede, dat zij volkomen uit de lucht gegrepen zijn. Genoemde firma Vogelzang heeft ons sedert het begin onzer actie ge steund; wij steunden haar echter nimmer. Indien deze verklaring niet in staat mocht zijn aan deze lastercampagne een einde te maken, verzoeken wij alle vrienden van ons werk ons op te geven wie de gewraakte ge ruchten blijven verspreiden, opdat wij tegen hen de maatregelen kunnen nemen, die ons noodzakelijk voorkomen. Voor het Crisis-Comité: Mgr. J. D. J. AENGENENT, Voorzitter Prof. Dl'. A. A. VAN SCHELVEN, Vice-Voorzitter C. v. d. WINDEN. Secretaris Jhr. Dr. J. C. MOLLERUS, Secretaris W. KORVINUS, Penningmeester DE HEER V. D. BROEK 12 1 2 JAAR BRANDWEERCOMMANDANT. Heden is het. zooals wij meldden, 12 12 jaar geleden, dat de heer C. J. van den Broek tot commandant der Haarlemsche Brandweer werd benoemd. Ofschoon dit feit niet officieel werd gevierd, werd de heer Van den Broek toch hedenmor gen verrast met een fraaie bloemenmand namens het gemeentebestuur. Voorts ontving de heer van den Broek vele schriftelijke be wijzen van belangstelling en ook nog eenige bloemstukken. Het Brandweercollege zou hem hedenmiddag gaan gelukwenschen. KAMER VAN KOOPHANDEL FELICITEERT K.L.M. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem heeft aan de directie van de K.L.M. haar gelukwensch overgebracht voor de kra nige prestatie van de „Uiver". Bandieten bezetten een stad. En plunderen haar bij hun vertrek. MEXICO CITY, 26 Oct. (V.D.) Woens dagavond hebben bandieten een stadje in den staat Mexico bezet. Men was er daar nog vei lig in geslaagd een telegram over de gebeurte nissen te verzenden, zoodat na korten tijd Mexicaansche troepen de stad naderden, waar op de bandieten de vlucht namen, echter niet dan nadat zij winkels, pakhuizen en vele particuliere gebouwen hadden geplunderd. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE KUNSTKRING HEEMSTEDE. De Kunstkring „Heemstede" zal ook dit jaar aan zijn leden weer kunnen aanbieden een 5-tal kunstuitvoeringen. In November: een dans-avond van de be roemde danseres Chaja Goldstein. In December: het Meijer-Wisse Trio uit Den Haag. In Januari: een piano-avond van den be kenden solist George van Renesse. In Februari: een sonaten-avond, van het ensemble Francis Koene en Henriëtte Bos nians. Op het gebied v^n de beeldende kunst zal in liet voorjaar 1935 een belangrijke tentoon stelling worden gehouden, Naast bovenstaande kunst-bijeenkomsten staan op het programma nog enkele, nader aan te kondigen, bijzondere uitvoeringen van een meer intiem karakter. TOONEELCONCOURS. Op het tooneelconcours, georganiseerd dooi de tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" zal Zondagavond optreden de R.-K. gemengde tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" uit Lisse. Zij zal opvoeren „De gerechtigheid Gods", oorspronkelijk drama in drie bedrijven van Pater Servat.us. Deze opvoering zal alleen toegankelijk zijn voor personen boven 18 jaar. Na afloop ls er een gezellig samenzijn. RAADSVERCADERINC. Voorschot van f 20.000 aan Heem- stede's Belang". Distributie van „sudder comf or en". Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdagavond, onder leiding van den burgemeester, J h r. J; P. W. van Doorn. Afwezig met kennisgeving de heer Van den Heuvel. Ingekomen stukken. Ingekomen is een adres van 1 October van de Afd. Haarlem van den Nederlandschen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante Bedrijven „Horecaf" houdende het dringende verzoek te willen be sluiten, en wel met ingang van 1 Januari 1935, perceelen en perceelsgedeelten, dienende tot uitoefening van een restaurant- of koffiehuis- bedrijf ten aanzien van de personeele belas ting met winkels gelijk te stellen. B. en W. stellen voor, dit adres in hunne handen te stellen om prae-advies. Goedgekeurd. Ingekomen is voorts een brief van 22 Octo ber van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken houdende verzoek, in overweging' te nemen de bestaande tarieven voor gas, duinwater en electriciteit te herzien en te verlagen. Wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Tenslotte is ingekomen een adres van 24 Oc tober van C. A. C. Gunthers te Zandvoort hou dende verzoek te willen bevorderen dat hem vergunning wordt verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitsluitend in het door hem te exploiteeren restaurant op het tentoonstellingsterrein „Flora 1935". Aan Ged. St. zal gunstig geadviseerd worden. Overeenkomst M.O. en V.H.O. B. en W. stellen voor, de in ons blad ver melde overeenkomst met Haarlem aan te gaan inzake de bijdrage voor leerlingen, die de openbare inrichtingen voor M.O. en V.H.O. te Haarlem bezoeken. De heer Van U n e n (V.B.) zegt. dat er te Bloemendaal blijkbaar over gedacht wordt de zaak van het Middelbaar Onderwijs zelf aan te vatten. Zou overleg met Bloemendaal niet mogelijk zijn? De voorzitter gelooft dat het op het oogenblik niet de tijd is tot het bedoelde over leg, maar de zaak heeft de aandacht van B. en W. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen. Wijziging verordening gas, loater en electriciteit. Aan de orde komt de door B. en W. voorge stelde 5e wijziging van de gas-, duinwater- en electriciteitsverordening. De heer Rijkes (V.B.) heeft tegen het voorstel bezwaren. B. en W. willen alweer de muntgasgebrui- kers bevoordeelen door hen in de gelegenheid te stellen suddercomforen te gebruiken. Waar om kunnen nu de gewone gasverbruikers met een klein gasverbruik (53% van alle verbrui kers) óók niet die comforen krijgen? Dat zou toch billijk zijn. De heer Attema (C.H.) sluit zich hierbij aan. De heer Me e u we n o or d (R.K.) zegt, dat de comforen slechts in bruikleen zullen gege ven worden, niet cadeau. De heer Van U n e n (V3.) ziet ook niet in dat één groep van gasverbruikers speciaal moet bevoordeeld worden. In bruikleen of ca deau geven is voor spr. hetzelfde. De heer De Tello (S.D.A.P.) zegt dat bij B. en W. het bedrijfsbelang zal hebben voor gezeten. Door de suddercomforen zal het gas verbruik weer toenemen. Maar spr. zou willen tegemoetkomen aan den wensch van de hee- ren Rijken en Van Unen, suddercomforen ook beschikbaar te stellen voor de kleine gewone gasverbruikers. En onderzoek zou kunnen ge daan worden of dit niet gaat. De voorzitter zegt. dat voorstel is ge daan, zuiver in het belang van het bedrijf. Want er is „een kaper op de kust" en het be drijf moet zijn bakens gaan verzetten. Men moet het er op toeleggen, dat zoo weinig mo gelijk petroleum wordt gebruikt. B. en W. heb ben gemeend dat de zaak juist voor de munt- gasgebruikers het meest urgent is, maar zij staan niet vijandig tegenover het verstrekken van suddercomforen ook aan de kleine gas verbruikers. De heer Jonckbloed (R,K.) meent dat de muntgasverbruikers toch de minst-kapi taalkrachtigen zijn. De heer Audretsch (Vrijz.) hecht waarde aan het oordeel van den directeur, die heeft uitgerekend, dat het bedrijf voordeel van den maatregel zal hebben. Kan er niet reclame voor het toestel worden gemaakt bij de niet- muntgasverbruikers? Of kunnen B. en W. mis schien in overleg treden met ae fabrikanten, opdat de toestellen voor de gasgebruikers tegen een bepaalden niet te hoogen prijs verkrijg baar kunnen zijn? De voorzitter meent dat de gemeente zich niet moet mengen in het vaststellen van prijzen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 11 tegen 3 stemmen (die van de heeren Rijkes, van Unen en Attema. Maatschappelijk Hulpbetoon. Mevr. J. T. HeuffSchoonakker wordt her benoemd als bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon Burgerlijke Stand. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt met ingang van 1 Januari benoemd de heer H. Schol. De voorzitter dankt den heer Vos voor het royaal standpunt dat hij in dezen heeft ingenomen in het belang der gemeente. „Heemstede's Belang". B. en W. stellen voor. aan de Woningbouw- vereeniging ..Heemstede's Belang" een ge vraagd tweede voorschot toe te staan van f 20.000 om de woningen verhuurbaar te maken als middenstandswoningen. De heer Jonckbloedt (R.K.) heeft bij de stukken een begrooting van kosten gemist. Nu moet de raad weer afgaan op wat wordt aangeboden. Overigens gelooft spr. dat de voorgestelde verbeteringen aan de woningen noodig zijn. Zal de aanbesteding onderhandsch of publiek zijn? Kunnen B. en W. zorgen, dat in het eerste geval niet steeds dezelfde aan nemers in aanmerking komen? En dat het schilderwerk zooveel mogelijk in den winter geschiedt? De heer Disselkoen (S.D.A.P.) wil er met nadruk op wijzen dat bij den bouw der woningen geen fouten zijn gemaakt. Zij vol deden toen aan de eischen voor midden standswoningen. Maar die eischen zijn ver anderd. Ook de huurverlaging heeft niet ge holpen. Een van de nadeelen der woningen is de kleine voorkamer. Men wil daar nu een erkertje aan bouwen van 60 c.M diep. Vóór dat erkertje komt een voortuin 'van ongeveer 84 c.M., die nog van de openbare straat wordt afgenomen. De voorgestelde verbeteringen zijn volgens spr. geen verbeteringen. De heer Attema (C.H.) adviseert, de erkers zoo groot mogelijk en géén voortuintjes te maken, maar den daarvoor bestemden grond ook bij de kamers te trekken. De heer Rijkes (V.B.) wil ook een speci ficatie van de totaalkosten van f 20.000. Maar spr. zal voorstemmen omdat hij de overtui ging heeft, dat het bestuur de exploitatie rekening in vollen ernst heeft opgezet. De heer Audretsch (Vrijz.) meent dat zeer zeker met de gemaakte opmerkingen re kening kan worden gehouden door het bestuur van „Heemstede's Belang". Het bestuur heeft geen andere voorstellen weten te doen. De Raad neme het voorstel van B. en W. aan! De heer Van Unen (V.B.) zegt dat de ge- heele zaak een „gok" is. Dit moet nu toch het laatste zijn, wat de Raad voor de bedoelde wo ningen doet. Maar het zal wel moeten gebeu ren. want spr. ziet gean anderen weg. Wethouder Jhr. v. d. Poll betoogt, dat de woningen zóó niet kunnen blijven. Het bestuur beschikt over veel menschen met technische kennis. Het is er van overtuigd, dat er iets moet gebeuren: dezelfde meening is Openbare Werken toegedaan. De gegeven wenken kun nen overwogen worden en aan het bestuur overgebracht. Mevr. Venhuizen (V.B.) qualificeert de huizen als „noodwoningen". Zij zijn gebouwd in den tijd van dienstbodennood. De huizen worden naar spr.'s meening nooit goed of geriefelijk. De straat zal bovendien door de voorgestelde verbeteringen smaller worden. En de bewoners kijken nu al bij elkaar op tafel! Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.) consta teert dat niemand met andere voorstellen is gekomen. Mevr. V e n h u i z n (V.B.) blijft vreezen dat de woningen tóch niet „courant" zullen worden. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) voert nog uitvoerig het woord. Hij ook ziet, met den heer Van Unen, in de zaak een „gok", maar met uitsluitend nieten. Hij zal zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer Audretsch (Vrijz.) wijst er nog op, dat de huur der woningen verlaagd is tot f 35. Worden ze nu wat aantrekkelijker ge maakt, dan zal het heusch wel gaan. Spr. ver werpt de qualificatie „noodwoningen". De heer Jonckbloedt (R.K.) vraagt, vooral de erkers zoo groot mogelijk te maken. Spr. geeft nog eenige kleine verbeteringen in overweging. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 12 tegen 2 stemmen (die van de hee ren Disselkoen en de Tello). Rondvraag. De heer Audretsch (Vrijz.) vraagt beter politietoezicht in de Javalaan. De bewoners klagen over overlast van jongelui van beide sexen des avonds tusschen 7 en 10 uur. De voorzitter zegt, dat men goed doet zich met dergelijke klachten tot het hoofd der politie te wenden. De heer De Tello (S.D.A.P.) vraagt, of het misschien in de bedoeling van B. en W. ligt, bepalingen te maken betreffende het al dan niet verlicht laten staan van auto's en of het den automobilisten dan niet al te lastig zal worden gemaakt. De K.N.A.C. heeft over deze zaak adressen aan gemeentebesturen gericht. De voorzitter meent dat te Heemstede bedoeld adres niet ontvangen is. Men maakt het dus blijkbaar te Heemstede den automo bilisten niet lastig. Intusschen zijn B. en W. bezig met deze zaak Het ligt in de bedoeling, te streven naar uniformiteit met omliggende gemeenten. - De heer De Tello vraagt voorts, of al maatregelen zijn genomen inzake bijslag voor brandstoffen voor werkloozen. De voorzitter antwoordt, dat dit een zaak is van Maatsch. Hulpbetoon. Spr. weet niet, of al een beslissing is genomen, maar in ieder geval heeft de zaak de aandacht. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting voor behandeling van een belastingzaak. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting aangenomen de in ons biad vermelde voorstellen betreffen de; schoolgeldverordeningen L.O.; credietver- leening voor den aanleg van een wandelpad langs Heemsteedsch Kanaal en Spaarne; ver mindering van pacht: verhuur van tuingrond; ontwerp-herziening uitbreidingsplan; onthef fing van eischen voor dranklokaliteiten van de tentoonstelling „Flora"; wijziging verorde ningen keuringsdienst vleesch en vee en keur loon. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85—0.65 Griet per 50 K.G. f 25—f 12.50. Tongen per K.G. f 1.200.80. Kleine schol per 50 K.G. f 15.506. Kleine poon per 50 K.G. f 2.30f 2..20. Groote schelvisch per 50 K.G. f 17.5014.50. Middelschelvi.$ch per 50 K.G. f 16.5014. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14 f 13 50. Kleine schelvisch per 50 K.G, f 12.506. Kabeljauw per 125 K.G. f 60—39. Groote gullen per 50 K.G. f 12.50. Kleine gullen per 50 K.G f 64.70. Wijting per 50 K.G. f 4.10—1,10. Makreel per 50 K.G. f 4.70—0.80. Heilbot per K.G. f 0.62—0.52. Leng per stuk f 0.90. Koolvisch per stuk. f 0.450.07. BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen, IJm. 16, 675 mnd.. Jenny Elsa, IJm. 88, 95 mnd. Loggers: K W. 107 300 Verder aan den afslag 16 motorloggers en 1 stoomlogger met versche haring. 3300 1300 BLOEMENDAAL M. B. WEMPE JUBILEERT. De heer M. B. Wempe, was Donderdag 25 jaren in dienst der gemeente Bloemendaal, en zijn vrienden hebben gezorgd, dat deze dag een onvergeterlijke dag voor hem is geworden De woning aan de Noordlaan was in een bloementuin herschapen. Zeer ingenomen was de heer Wempe met de hem aangeboden geschenken, een rookkastje een barometer, en een lamp. Namens de collega's kwam 's morgens een commissie compümenteeren. Het woord werd gevoerd door den heer Nieuwkoop. In den loop van den middag kwamen wet houder Prinsenberg en de directeur van P. W. de heer De Jong. Den heer Wempe werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangebo den. Ook de heer Nederhasselt. directeur plantsoenen en de heer Maas deden van hun belangstelling blijken. 's Avonds kwamen vele collega's den heer Wempe gelukwenschen. SANTPOORT VEILING Gisteren werden in „Zomerlust" twee hui zen in de Kruidbergerweg geveild. Ze werden het eigendom van de heeren J. de Ruyter en W. van Leuven, resp. voor f 3800 en f 3350. N.S.B.-BIJEENKOMST. Gisteravond was door den kring IJmuiden van de N.S.B. een vergadering belegd in „Zo merlust" met den heer Varekamp als spreker, die als onderwerp gekozen had; „De weg naai de vrijheid". ,Ik ben van één ding zeker", aldus begon spreker, n.l. dat, welke meening wij ook mogen hebben, we allen ontevreden zijn met Staat en Maatschappij. Wij kunnen produceeren, wat we willen, maar de koopkracht ontbreekt, in den Staat ontbreekt gezag, het regeerings- beleid kenmerkt zich door onzekerheid en maatregelen om de werkloosheid te keeren zijn nog niet genomen. Door al deze zaken verliest de overheid niet alleen het gezag, maar ook het ontzag. Het nationaliteitsgevoel is in Nederland weg. Mogelijk had ik dit beter een vorige week kunnen zeggen, want bij de aankomst van den Uiver schijnen de zaken even veranderd te zijn; zelfs de roode bladen hebben gejuicht. Maar ons nationaliteitsgevoel is nog niet zoo groot, dat wij niet willen toestaan, dat de 40 gepensionneerden van onze reddingbooten verhongeren. Onze overheid houdt zich afzijdig van de kerk. Maar de N.S.B. zal zorgen, dat de deuren der kerken niet besmeurd en voorgangers in de bladen niet bespot worden. In onzen democratischen Staat beslist de meerderheid, óók over zaken, waarvan ze geen verstand heeft. Heeft niet een philosoof ge zegd: „Er zijn meer slechte dan goede, meer domme dan knappe menschen". En toch re geert de meerderheid. Het zuiver kapitalistische stelsel is verloren gegaan. Dit is de tijC, waarop de S.D.A.P. ge wacht heeft. Zij is echter niet in staat geble ken, al de veranderde tijdsomstandigheden op te vangen. Het partijwezen heeft zijn eigen ondergang bewerkt en bereikt. Spreker vraagt dan: „Wat is de Staat?" De Staatsgedachte is de weerspiegeling van ons zelf. Als dat spiegelbeeld er niet prettig uit ziet, hebben wij de hand in eigen boezem te steken en uit te roepen: „Mea culpa". Ieder volk heeft de regeering, die het verdient. Als staatsburger wordt men niet -geboren. Men moet leeren zich als individu op te offeren in 't algemeen belang. De N.S.B. wil dat wij ons zelf gaan herzien, opdat wij nationaal socialistisch gaan denken en we in staat zijn in een nationaal socialis- tischen staat te leven. Zoo alleen komen wy tot een betere samenleving. De N S.B. steekt de hand uit en zegt: „Laten wij samen trach ten den toestand te verbeteren. De ware N.S.B.-Staat zal niet bestaan. De bedoeling van het leven is niet een hemel op aarde te bereiken, want het ware leven wil steeds naar iets beters streven. Daarom zijn wij geen partij, maar een beweging. Tenslotte eindigde spr. met te verklaren dat de nationaal socialisten den volksaard niet wenschen te veranderen. Alleen, aldus spr. wenschen wij op onze nationaliteit te enten ae loot van de nationaal socialistische gedachte. I Rheumatische pijnen. Lijders aan rheumatische pijnen kennen maar al te goed ae ellende, die zij veroorza ken, doch gewoonlijk is hun de werkelijke oorzaak ervan niet bekend. Deze schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in het lichaam ophoopt. Wanneer namelijk het bloed niet goed gezuiverd wordt door de bloed-filtree- rende organen, die er het er in voorkomende urinezuur aan moeten onttrekken, kan dit urinezuur zich afzetten in de spieren en holle gedeelten van het lichaam. De scherpe kan ten dezer afzettingen veroorzaken die ellen dige pijnen in de gewrichten, heupen en lendenen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wekken de organen op en staan hen bij voor het ver schaffen van goed gezuiverd, leven-gevend bloed. Zij dragen zorg, dat alle onzuiverheden er geregeld aan onttrokken worden en her stellen de verzwakte organen. Sedert ruim 30 jaren leerde men ze kennen en waardeeren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a 1.-, 1.75 en ƒ3 - per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral od den juisten naam. (Adv. Ingez. Med.) R. C. BREDERODE Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Zaterdag 27 October: Brederode adsp.Stormvogels adsp. 3 uur Zondag 28 October: Brederode 1—Stormvogels 6 lo uur Brederode 2D. S. K. 3 2 uur Beverwijk 3—Brederode 3 12 uur R. C. H. jun.Brederode jun. 12 uur AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE rjvkvf>?lt\'ir.f\(: K -' TdftR IIS VRI.f1m 1 30 2 30 StaatsL Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staats], Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 f Youngleen.) 21 -Ve t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1982 Schcepv. Mijen. 37, 31 Stoomv. Mij. Ned. 31 Industr. Blnnenl. Alg. K.zijde Unie.... 34 A. N. I .E. M. (Nat. v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft.... 44H 223 N'ed. Ind. Gas (Nat. 172 Gem. Beb. Philips 214H-4* 72H-V« Industr. Buitenland. Anaconda Copper 6% 21H 9*/, Bethlehem Stoel 16 Ai Ï1 5 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation 23V* 14*/, North Amer. Cy. Standard Brands 3 "0^ x/, Banken BinnenL Koloniale Bank 48 Cert. Handel Mij, 37H 63 Banken Buitenl. t-uische Reichsb, 47 Petrol, Mij. Binl. Kon. Petroleum I43H 143 84 Petrol. 3Iij, Buitenl. 9H 37, Cultuur Mijen. H. V. A 157 61 N. I. S. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 167 168 5VS Tabak Mijen, Dell Batavia Tabak 1474* 123 60 131 Rubber Mijen. A'dam Rubber 90*/* 90VS Deli Bat. Rubber.... 70 Ned. Ind. Rubber Koffie 90 Ver. Ind. Cult. Ondern. 70 Spoorwegen Buitenl. 32H Comm Wilwaukee 17, 5 pet. Adj. Milwaukee 44* Missouri Kansas Texas Prolongatlekoers 1

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15