UIT HET BUITENLAND DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De monopoliseering van de olie in Mandsjoekwo Amerika, Engeland en Nederland richten vertoogen tot Tapan. Roosevelt's jongste rede. Amerikaansche banken bereid tot samenwerking met Roosevelt. Mandsjoekwo. 'Japansche oliepolitiek wekt ontstemming. De .egeerlng der Ver. Staten heeft een ver toog gericht tot Japan in verband met het voornemen van de regeering van Mandsjoe kwo om een staatsmonopolie voor olie in te voeren, meldt Reuter uit Washington. De Amerikaansche regeering is van oordeel dat het monopolie een nadeel zou zijn voor de belangen der Amerikaansche petrouleum- maatschappijen en een schending van de politiek der ..open deur" gelijk deze in het negenmogendhedenverdrag is vastgelegd. De Britsche en Nederlandsche regeeringen hebben een gelijkluidend vertoog tot Japan hebben gericht. Uit Londen meldt Reuter dat het bericht aangaande Mandsjoekwo's plannen in Brit sche officieele kringen bezorgdheid heeft ge wekt. Wat betreft de mededeeling dat ook Neder land zich bij het protest der Ver. Staten zou hebben aangesloten, meldt V. D.: Wij hebben de juistheid van het bericht onderzocht en men deelde ons van gezagheb bende zijde mede. dat op de meest normale wijze de Nederlandsche gezant te Tokio op dracht ontvangen heeft vriendschappelijke stappen te doen teneinde bezwaren te onder vangen, welke uit de nieuwe Japansche wet geving zouden kunnen voortvloeien voor de oliebedrijven der Koninklijke. Amerika. Züde-arbeiders staken in New Yersey. NEW-YORK, 25 Oct, (VD.l Uit Petersen wordt gemeld, dat de voorgenomen staking der zijdearbeiders Woensdag om middernacht is uitgebroken. Men verwacht, dat in New-Jersey en New- York m totaal 30.000 man bij de staking be trokken zullen zijn. Uitbreiding der particuliere credietverleening. President Roosevelt heeft voor de leden der American Bankers Association een rede ge houden. die vooral indruk maakte door de verzoenenden toon, die er uit sprak. Hij verklaarde, dat hij evenals het geheele Amerikaansche volk volkomen vertrouwen had in het bestaande winstsysteem, en in de theorie, dat het zakenleven in het alge meen door het particuliere kapitaal gefinan cierd behoort te woorden. Zoolang de parti culiere credietinstellingen echter niet vol doende in de kapitaalbehoefte kunnen voor zien, zullen de regeermgsinstanties deze taak moeten overnemen. Ook in bankierskringen had men zich volgens Roosevelt daarmee ac- coord verkltfard. Wanneer echter de tijd zou komen, dat het particuliere bankkapitaal weer in alle credietbehoeften kon voorzien, zou Roosevelt slechts al te'blij wezen, wan neer hijde bemoeiingen der regeermgs instanties kon inkrimpen, teneinde de par ticuliere banken in de gelegenheid te stellen hun normale taak te hervatten. Over de mogelijkheid om de begrooting in evenwicht te brengen, sprak Roosevelt slechts terloops, waarbij hij erop wees, dat groote bedragen ter bestrijding der werkloos heid nog steeds noodig waren. De opleving van het zakenleven zou deze last echter ge leidelijk verlichten. Tot degenen, die nog bleven aarzelen waar het de uitbreiding van hun zaken betrof, zeide President Roosevelt: „De huidige stabiele en onmiskenbare op leving van de publieke vraag naar waren en diensten dient beschouwd te worden als een noodzakelijke waarborg voor het financieren van de industrie". Nader verneemt Reuter: Ingevolge de rede van president Roosevelt op het bankiers congres, waarin hij verzocht de particuliere credietverleening aan het Zakenleven uit te breiden, heeft de vereeniging van Ameri kaansche bankiers met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin zij belooft met de regeering te zullen samenwerken. Zij verzoekt echter tevens om een in evenwicht zijnde begrooting. België. Generaal Cumont chef van de generale staf. De koning heeft luitenant-generaal Cumont benoemd tot chef van den generalen staf als opvolger van generaal Nuyten. De nieuwe chef van den generalen staf is 61 jaar oud. Tot nu toe was hij inspecteur gene raal van de artillerie. Rusland. Opnieuw zes doodvonnissen geveld. Het Opperste Gerechtshof te Smolensk heeft zes beambten ter dood veroordeeld en 45 beambten tot gevangenisstraffen van één tot zes jaar. De veroordeelden werden ervan beschuldigd in den loop v.-jn het laatste half jaar meer dan 10.000 centenaar graan uit de staatssilo's gestolen te hebben. Frankrijk. Herriot's standpunt op het rad. soc. congres. De redicaal-socialistische partijdag te Nan tes is gisteren geopend. Er werd besloten zich allereerst bezig te houden met de hervormingsplannen van Doumergue. De desbetreffende commissie be handelde onmiddellijk het belangrijkste punt van de agenda, n.l. de ontbinding van de Kamer zonder toestemming van den senaat. Na uitvoerige debatten werd het rapport van den rapporteur Cornu aangenomen, waarin het behoud van de bijzondere rechten van den senaat werd aanbevolen. Een subcommissie kreeg opdracht een resolutie uit te werken welke dan aan de plenaire vergadering zal worden voorgelegd. Deze subcommissie zal verder een voorstel indienen, waarbij de senaat in den vervolge de staatsbegrooting automatisch voor l De cember ter bespreking ontvangt, zelfs, wan neer zij in de kamer nog niet in haar geheel is aangenomen. In de zitting van gistermiddag verwachtte men algemeen, dat Herriot zijn standpuna zou bepalen met betreklkng tot de hervor mingsplannen. De voorzitter der partij stelde een definitief standpunt bepalen echter uit tot na het slot van de algemeene debat ten. Hij verklaarde, dat hij natuurlijk een dezer dagen spreken zou, maar eerst dan, wanneer het er om zou gaan belangrijke en verantwoordelijke besluiten te nemen. Herriot droeg daarop het voorzitterschap over aan den voormaligen premier, Chautemps. Mijnontploffing in België. Twee arbeiders gedood, vier gewond. Uit Brussel 25 October (V.D.) Heden heeft zich in de mijn TrienKainsin te Mon- tilly-sur-Sambre op een diepte van 535 M. een ernstig ongeluk voorgedaan. Bij het afschie ten van patronen ontstond een ontploffing, tengevolge waarvan een arbeider. ge huwd en vader van 7 kinderen zoo ernstig gewond werd, dat hij spoedig na in het zie kenhuis te zijn opgenomen, overleed. Een tweede arbeider werd door den luchtdruk op genomen en een eindweegs weggeslingerd. Hij is door koolmonoxyde gestikt. Ten slotte werden nog vier arbeiders ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. BRAND OP DE „RÏO DE JANEIRO" GEBLUSCHT. Naar de Hamburg-Zuid-Amerikaansche Scheepvaart maatschappij mededeelt, is men het vuur, dat uitgebroke.n was op het ss. „Rio de Janeiro", welk schip in Victoria in Brazilië op het strand gezet was, thans geheel mees ter. Nobelprijs voor medicijnen. Aan drie Amerikanen toegekend. Reuter meldt uit Stockholm, dat de Nobel prijs voor medicijnen is toegewezen aan drie Amerikanen, n.l. Georges Minot, William Mur- thy en Georges Whipple. Zij hebben deze onderscheiding verworven wegens hun onderzoekingen op het gebied der therapie van de pernicieuze anaemie. TER DOOD VEROORDEELD WEGENS COCAÏNEGEBRUIK. SHANGHAI, 25 Oct. De rechtbank heeft we gens het gebruik van verdoovende middelen een Chineesche vrouw ter dood veroordeeld. Het vonnis is reeds voltrokken. Vier andere personen werden eveneens ter dood veroordeeld op grond van het feit, dat zij ongeneesbaar aan de cocaine verslaafd waren. De fraude met kiezerslijsten in het Saargebied. Duitsche front onrechtmatig versterkt. GENèVE, 24 Oct. (Reuter). De internatio nale commissie van onderzoek naar de ter reur van de Nationaal Socialisten in het Saar gebied heeft den Volkenbond een memoran dum gezonden, waarin wordt gezegd, dat het aantal personen, die gerechtigd zijn aan het plebieciet deel te nemen, met 530.000 min stens met 75.000 te hoog is geschat en dat de gemeentelijke commissies er opzettelijk ver keerde namen op hebben aangebracht en die van stemgerechtigden hebben weggelaten en aldus het Duitsche Front versterkt hebben ten koste van de tegenstanders van het huidige regiem in Duitschland. De commissie verzocht derhalve verlenging van den termijn binnen welke reclames kun nen worden ingediend en onderzoek van de kiezerslijsten door een neutrale commissie. De commissie kondigt een spoedige publi catie aan van een rapport over de propagan da van het Duitsche Front en de sabotage van het besluit inzake de vergaderzalen. De Europeesche commissie zijn voor een buitengewone bijeenkomst tegen 27 October te Parijs bijeen geroepen. (Adv. Ingez. Med.) Overvloedige vischvangst in Engeland. Visschersvaartuigen blijven thans drie dagen thuis. In verband met de rijke haringvangsten ge durende den laatsten tijd en de onrustbarende daling van de prijzen, hebben do visschers van Yarmouth en Lowestoft besloten gedurende drie dagen geen vaartuigen te doen uitvaren. Bezwarende getuigenis tegen Hauptmann. Hauptmann en „John" identiek? Uit Flemington wordt gemeld, dat Dr. Condon, die des nachts bij het kerkhof het losgeld heeft uitgekeerd, meer dan een uur met Hauptmann heeft gesproken, waarbij hij dezelfde woorden en zinnen gebruikte als „John" in den nacht, dat het losgeld werd uitgekeerd. Condon is er van overtuigd, dat Hauptmann en „John" identiek zijn. De belangrijkste getuige voor het alibi van Hauptmann, Jeseph Furcht die verklaard had dat Hauptmann den dag van de ontvoering bij hem had gewerkt, verklaarde thans zich vergist te hebben. Een tweede internationale luchtrace. Frankrijk organiseert haar. De Fransche minister van Luchtvaart De- nain heeft verklaard het te betreuren, dat Frankrijk niet deel heeft genomen aan de luchtrace LondenMelbourne, daar het Fran sche toestel, dat aan de race zou deelnemen, aan den vooravond van het vertrek veronge lukt is. Minister Denain legde er evenwel den nadruk op, dat de drie Cornet-vliegtuigen, waaronder dat van de overwinnaars in de snelheidsrace, Scott en Campbell Black voor zien waren van verstelbare schroeven, uitge vonden en vervaardigd in Frankrijk. Ten slotte kondigde Denain aan, dat Frankrijk binnen kort een groote internationale luchtrace zal organiseeren ANGSTIG AVONTUUR VAN BALLON. VAARDEK. LONDEN, 25 October (V.D.) Een ballon van de Royal Airforce-vliegschool te Larkhill. die deelnam aan divisiemanoeuvres - op de Salisbury-vlakte, is heden van zijn kabels losgebroken. Een felle windstoot dreef der ballon 80 mijlen ver weg voor de piloot en de stafofficier er in slaagden hem veilig tr doen landen. NU ONTVANGT GE EEN GRATIS PROEFFLACON KRUSCHEN SALTS BIT ELKE FLAC. VAN ƒ1.60, DIE GE KOOPT. Uw apotheker of drogist heeft nu een be perkt aantal Reuze Pakken Kruschen Salts. U ontvangt dus nu meer Kruschen voor het zelfde geld. Kruschen Salts is over de geheele wereld bekend als het rheumatiek-middel bij MIJN WERKERS BIJ MIJNBRAND OM IIET LEVEN GEKOMEN. Uit Rome: In de mijn van Particara bij Pizaro is brand uitgebroken. Ondanks de uitgebreide blusschingspogingen greep het vuur snel om zich heen. Men sloot derhalve de ingangen van de mijn teneinde het vuur te doen verstikken. Na verscheidene uren drongen eenige arbeiders de mijn binnen. Zij werden tengevolge van het instorten Van een mijngang bedolven. Vier arbeiders werden ge dood, verscheidene anderen licht gewond. WINSTON CHURCHILL OP EEN FOUT BETRAPT! Prof. James Ruther ford een bekend histori cus uit Nieuw Zeeland heeft Winston Chur chill op oen fout betrapt in diens boek „The World Crisis". In dit werk verhaalt Churchill in een boeiende passage, het einde van den wereld oorlog. Hij zat in zijn bureau in Whitehaall en rustte uit. Toen op den elfden dag van de elfde maand van 1918 sloeg de Big Ben elf uur. Voor zijn geest zweefden de gedachten en herinneringen uit den moeilijken tijd, dien het land in de vier jaar doorgemaakt had. Hij was zeer aangedaan door het slaan van het beroemde oude uurwe:rk. Hierbij merkt Prof. Rutherford op, dat de klok nooit geslagen kan hebben, omdat in dien tijd het slagwerk eruit verwijderd was! O'DUFFY WEER AAN HET HOOFD VAN DE BLAUWHEMDEN? DUBLIN, 25 Oct. (Reuter). De leiders van de Blauwhemden hebben gisteren te Dublin een bijeenkomst gehouden, waar de meenings- verschillen, welke leidden tot het aftreden van O'Duffy zijn bijgelegd, naar verluidt. O'Duffy had de uitnoodiging om deel te ne men aangenomen en naar verluidt, is O'Duffy weer benoemd tot leider van de beweging. Crisiseischen van S. D. A. P. en N. V. V. In de laatstgehouden vergadering van het dagelijksch bestuur van den algemeenen raad uit N. V. V. en S. D. A. P. zijn, blijkens bericht uit het Volk, de volgende crisis-eischen vast gesteld Verruiming van de werkgelegenheid o>p groote schaal door de onderneming van groote wer ken en bevordering van de industrie. Om de nijpende armoede der werkloozen te lenigen en hulp te kunnen verleenen aan de werklooze jeugd is een noodoffer vereischt. Dit noodoffer zal moeten worden verkregen door een heffing-in-eens van één procent van de belastingplichtige vermogens en door her stel van de successiebelasting op het peil van de Jaren 1921—1926 De opbrengst van deze maatregelen worde gestort in het in te stellen Werkloosheidsfonds voor welk fonds, zoo noodig, ook geleend moet worden. Dan kan een deel der geldmiddelen, nu door de regeering voor dat fonds bestemd, behou den blijven voor de gemeenten en besteed worden aan gewone rijksuitgaven, zoodat een aantal voor het volkswelzijn zeer schadelijke bezuinigingen achterwege kan blijven. Voorts moeten de middelen worden versterkt door een progressieve crisis-inkomstenbelas ting en door een belasting op de winsten van naamlooze vennootschappen Tegen onjuiste aangifte door belastingplich tigen en andere vormen van belastingontdui- duiking moeten scherpe maatregelen worden genomen. Daartoe moet ook opheffing van het bankgeheim mogelijk worden gemaakt. Ingrijpende maatregelen moeten worden ge- lomen ter verminderingvan de hypotheek- .asten en ter verlaging van de huren. BOEKDRUKKERSCONGRES. Donderdag is te Utrecht het vierde interna- ,ionale boekdrukkerscongres in Tivoli geopend. De heer S. S. Korthuis, voorzitter van de Ned. Boekdrukkersorganisatie, verwelkomde den commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. L. N. Bosch ridder van Rosenthal en den burge meester, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk. Hij danke het internationaal bureau voor al zijn werk van voorbereiding. Hierna nam het congres een aanvang. De heer R. A. Austen-Leigh uit Londen hield een referaat over het werk van het internatio naal bureau en zette daarbij zijn toekomst plannen uiteen. De heer Alexander Oldenburg te München zeide, dat de Duitschers bij alle onderwijs- en opleidingsmethoden naar bijzondere degelijk heid en verdere vooruitzichten der vorming streven. Daarom achten velen het wenschelijk him zoons wat meer van de wereld te laten zien. Wij achten het van groote beteekenis, zeide hij. dat onze jongens vreemde talen lee- ren, de cultuur, zeden en gewoonten van onze naburige landen bestudeeren, evenals hun techniek en werkmethoden en daarnaast Drie huizen afgebrand. Inboedels konden gedeeltelijk worden gered. Donderdagmiddag zijn te Hengelo drie aaneengebouwde woningen, bewoond door de families De Wilde, Ebbekink en Koezen door brand vernield. De brand was ontstaan in de schoorsteen van het perceel, bewoond door de familie Eb bekink. Het vuur vond gretig voedsel in een voorraad opgeslagen hooi. De inboedels, welke niet verzekerd waren, konden gedeeltelijk worden gered. Ook de dames te Oss dragen revolvers. Doch zij kunnen ze niet ongestraft gebruiken. De rechtbank te Den Bosch heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen mej. M. van B. uit Oss, thans gedetineerd die terecht lieeft gestaan, omdat zij op 23 Juli te Oss getracht heeft haar schoonzuster mej. Ch. P. van B. van het leven te berooven door op korten afstand op haar eenige revolverschoten te lossen, welke evenwel hun doel misten, doordat mej. van B. ter zijde sprong. De Officier van Justitie had twee jaar ge vangenisstraf geëïscht. De rechtbank ver oordeelde haar tot 12 maanden gevangenis straf, waarvan zes maanden onvoorwaardelijk en zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. uitnemendheid. Nergens kent men een middel vriendschappelijke betrekkingen aanknoopen evengoed als Kruschen, geen, dat even goede resultaten geeft. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon gedrukt. (Adv. Ingez. Med.) met jonge buitenlandsche collega's. Deze op vatting heeft de Deutsche Buchdruckerverein aanleiding gegeven met andere landen een uit wisselingsovereenkomst voor patroonszoons aan te gaan en wel tot dusverre met de werk geversorganisaties der Vereenigde Staten en Nederland. De heer S. S. Korthuis te Den Haag sprak vervolgens over de vaststelling van een prijs niveau, de doorvoering van prijstarieven en de bescherming van vast werk. ONZE DA GEL1JKSCHE KINDER VER TELLING. „Zeg, wie ben je nou?" vroeg Piet, toen ze samen door een smal gangetje liepen, „en waar gaan we naar toe?" Waar we naar toe gaan, wil ik je wel zeggen: naar Rio de los Happos, het appelenland, en vandaar naar Rotter dam, maar (en hij pakte Piet bij zijn neus en draaide die bijna een halven slag om) „Als jij zoodra je aan wal bent, het hart in je lijf hebt om te vertellen dat je mij hier aan boord hebt gezien, zal ik jeWat de kok in dat geval zou doen, kwam Piet nooit te weten, want er kwam iemand aanloopen en hij maakte maar een flinke wipneus, om hem weer in fatsoen te brengen. Wat had die kerel hem geknepen. ZATERDAG 27 OCTOBER HILVERSUM, 301 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO, Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.— De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 12.15 Gramo foonmuziek. 12 30 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.30 De Noten krakers olv. Daaf Wins. 1.45 Verzorging zen der. 2.— Fiimkwartiertje door M- Sluyser 2.15 Ernani, verkorte opera in 4 bedrijven van Verdi Uitvoering door koor, orkest en solisten van „Scala" te Milaan, (gr.pl.) 3.— De algemeene economische toestand in het afgeloopen kwar taal en die van Nederland in het bijzonder", 3.20 Klein Vara-ensemble olv. Frlis Bakels. 4. Een rondgang door een groote radiofabriek. Reportage door Nico Boer. 4.30 Klein Vara- ensemble olv. Frits Bakels. 5.— Cor Steyn ac cordeon en Jan Vogel, piano. 5.10 Klein Vara- ensemble olv. Frits Bakels. 5.30 Letterkundig Overzicht door A. M. de Jong. 5.50 Cor Steyn, accordeon en Jan Vogel, piano 5.58 Overgang naar den versterkten zendei'. 6.Platen der maand. 6.30 Kinderkoorzang. 7.— Friesch uur tje. 8.Herhaling SOS-berichten. 8.03 Ge vraagde gramofoonplaten. 8.20 Gevarieerd programma. 8.30 Bonte avond. 11.30 Gramo foonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 2.KRO. Morgenconcert. 10— Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12 15 Kro-orkest olv. Ma- rinus van 't Woud. 1.Gramofoonmuziek. 2 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door A. Schelfhout van de Meulen. 2.30 Gramofoon muziek. 3.— Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nuwenhuis-van der Rijst en Mevr. Corrie Marres-van der Ven. 4.Verzorging zender. 4.15 Opera-concert op gramofoonplaten. 5. De Kro-boys olv. Piet Lustenhouwer. 5.30 Gra mofoonmuziek. 5 45 De Kro-boys olv. Piet Lus- tenhoiuwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.Politieberichten. 7.17 „Het Kloosterleven" door Pater Lector A. Vismans, O.P- 7.30 Gra mofoonmuziek 8.Kro-Orkest olv. Marinus van 't Woud. 8.30 Vaz Dias. 8.35 „Verklaring" door Pater J. Thewissen. 9.05 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud- 9.15 „Van een ridder die arm werd". Radiotooneel. 9.45 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 De Kro-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 11.30 Gramofoonmuziek. 12— Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.35 Fransche avond. Zangrecital door Ma rie Braunalt. 8 25 Gevarieerd muzikaal pro gramma 9.05 Operettemuziek. 9.20 Gramo foonmuziek. 9.30 Gala-avond. Ged. uit Hero- diade, opera van Massenet, mmv. solisten en het omroeporkest olv. Henri Pensis. 11. Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. l-3«0 Omroeporkest olv. Paul Gason. 5.20 Om- roepsymphonieorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.25 Polypheme van Albert Samain. 9.35 Om roeporkest olv. Paul Gason. 10.30 Het Gaiety Dancing orkest. BRUSSEL, 332 M. 12.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 8.20 Vlaamsche, operamuziek. 10.30 Dansmuziek. KALUNDÜORG 1261 M. 2.50 Louis Preil's instrumentaal ensemble. 8.10 Omroeporkest. Ged. uit Indico van Strauss 9.45 Banjomuziek. BERLIJN, 357 M. 3 20 Kleinomroeporkest olv. Willy Steiner. 5-40 Helmut en Hans Pachaly Hennersdorpf spelen. 7.30 Der Barbier von Bagdad, vroo- lijke opera van Peter Cornelius. HAMBURG, 332 M. 3.20 Bekende muziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Lady Fanny, hoorspel, met muziek van Theo Mackeben. 9.40 Muzikaal tusschenspel. KEULEN, 456 M. 3.20 Orkestconcert olv. Clemens Spindler 4.35 De jeugd zingt en musiceert. 6.20 Concert. 7.35 Feestconcert. Klaere Hansen, sopraan. Else Schitz, sopraan, Friedrich Eugen Engels, te nor. Willy Schneider, bas. Die sechs frohen Saenger, Leiding R. Hartmann. Omroep- schrammelkwartet en klein omroepkoor olv. J. Breuer. Volkskoor en de versterkte mando line ver. Harmonie. Het groote omroepkoor en het kleinomroeporkest. 11.20 Radio-cabaret. DROITWICH. 1500 M. 12.05 BBC Northern orkest. 3.50 BBC Midland orkest. 4.35 Liedjes van de film. 7.50 BBC Or kest Afd. D, olv. J. Lewis. 8.50 Music Hallpro gramma. 11.20 Ambrose en zijn orkest. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M. 7.51 Orkest en koor. 8.35 Concert. 9.20 Orn- roepdansorkest olv. Alan Romans. Carols King en het vocaal trio. PARIJS RADIO, 1648 M. 12.20 Concert olv. Paul Letombe. 8.20 La pe- richole, operette van Offenbach.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6