UIT HET BUITENLAND Radio Moors gsffiS §5! DE LUCHTROOVERS VAN ZATERDAG 27 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Japansche verklaring over de oiiepolitiek in Mandsjoekwo. „Open-deur-politiek niet geschonden." De leiders der beruchte Macedonische I.M.R.O. zijn vermoedelijk gearres teerd. Weigert Italië dr. Pavelitsj uit te leveren? Mandsjoekwo. Japansche verklaring over de oiiepolitiek? De woordvoerder van het Japansche de partement van buitenlandsche zaken heeft verklaar'd, dat het juist is, dat de Zuid-Mands joerijsche spoorwegmataschappij had ingetee- ken-d op het aandeelenkapitaal van de Mands- joerijsche petroleum-maatschappij, die een fabriek had opgericht in het pactgebied van Kwantoeng. doch dit kan niet worden be schouwd als een schending van eenig be staand verdrag. De woordvoerder zeide: „Het is inderdaad onmogelijk voor de Japansche regeering Ja pansche kapitalisten te beletten in te schrij ven op het aandeelenkapitaal van een Mands- joekwosceh petroleum-maatschappij. die in Mandsjoekwo is gevestigd, of de Mandsjoe- kwo-regeering te verzoeken eenige maetrege- len op te heffen inzake de controle der olie wlke zi| wenscht in te stellen". In dit verhand verluidt, dat Mandsjoekwo heeft te kennen gegeven, dat de door Mands joekwo voorgenomen olie-controle nooit eeni ge n inbreuk zal vormen op het principe van de open deur. zoolang geen discriminatie ontstaat in de behandeling van Japanners of anderen volgens hun nationaliteit. Bulgarije. Tsjecho-Slowakije. Masaryk hersteld. De leider der I.M.R.O. gevat? Bulgaarsche grenswachten hebben ten Noorden van Adrianopel twee mannen ge arresteerd, die onder bescherming van de duisternis trachten de Toendja-rivier, die op deze plaats de grens tusschen Bulgarije en Turkije vormt, over te steken om op Turksch gebied te komen. Men vermoedt, dat de ge arresteerden de beruchte leiders der Mace donische terroristenbeweging Nastew en Dran- gow zouden zijn, die reeds geruimen tijd door de Bulgaarsche regeering gezocht worden. Nastew is een der hoogste leiders van de IJM.R.O., de Interne Macedonische Revolution naire Organisatie, en zou in rang onmiddel lijk op Michailof volgen, terwijl Drangow de vroegere leider is van de groep, die naar men algemeen van meening is, den aanslag te Marseille heeft georganiseerd. Italië. Geen uitlevering van dr. Pavelitsj? Naar verluidt zouden de Italiaansche auto. riteiten voornemens zijn de uitlevering van den te Turijn gearresteerden Kroatischen ter roristenleider dr. Ante Pavlewitsj en zijn medewerker Kwaternik te weigeren, aangezien naar hun meening het bewijs voor de mede plichtigheid der beide Kroaten aan den moordaanslag te Marseille niet geleverd is. Als zuiver politieke vluchtelingen zou hun uitlevering in strijd met het geldende inter nationale recht zijn. Polen. Dr. Nederbragt op bezoek bij de Poolsche regeering. De nieuwe president van den Raad voor de Vrijhaven van Dantzig, Dr. Nederbragt, heeft gisteren een officieel bezoek gebracht aan de Poolsche regeering. Hij heeft met name be zoeken gebracht aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken, waar hij zich met kolonel Beek heeft onderhouden en aan het ministerie van Handel. waar hij minister Rajchmann heeft gesproken. Dr. Nederbragt heeft het noenmaal gebruikt met den on derstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken Szembek, en gedineerd met den onder minister van Handel, Dolezal. Dr. Nederbragt is de eerste president van den Raad van de vrijstad Dantzig, die be noemd is na een vriendschappelijke regeling tusschen Polen en Dantzig, zulks in tegen stelling met zijn voorgangers die door den Volkenbondsraad zijn benoemd. JBritsch* Indië. Critiek van den president van het Nationale congres op de regeering. Uit Bombay wordt gemeldt, dat de president van het Indische Nationale Congres een scherpe redevoering heeft gehouden tegen de Witboekpolitiek en de economische politiek re regeering van Indië. De Britsche regeering is volgens spreker vast besloten niet slechts afwijzend te be schikken op den eisch der Indische natie naar volledige onafhankelijkheid, doch ook de ge- te wijzen. De constitutie, welke Indië zal worden op gelegd .aldus spr. zal den toestand nog erger maken dan hij reeds is. Het doel der Indiërs is volgens spreker de onafhankelijkheid. Frankrijk. Marquet uit de Neo-Socialis- tische partij. Minister Marquet motiveert, zijn uittreding uit de neo-socialistische partij in een artikel als volgt: De tijd voor parlementaire spitsvondig heden en dwarsdrijverijen is voorbij. Bij bin- nenlandsche ontevredenheid en ongeregeld heden voelt hij zich mede verantwoordelijk en daarom nam hij zijn beslissingen op grond van zijn persoonlijk verantwoordelijkheids gevoel. Wanneer een regime tengevolge van versnippering der partijen niet meer in staat was te regeeren, dan was het inwendig rot en moest men alles doen om het te ver nieuwen. Het gaat niet aan dat de krachten worden vernieuwd door de eeuwige partij- versnippering. Er is een beslissende actie noodig. In elk geval zou het. wanneer de wrijving tusschen links en rechts die sedert 1919 onvruchtbaar is gebleven, bleef voort gaan, met de republiek spoedig gedaan zijn. De minister doet een beroep op de arbei dende klasse en op de boeren om zich niet met het communisme in te laten. De president van Tsjecho Slowakije Masa ryk is volledig van zijn ziekte hersteld en heeft al zijn ambtsbezigheden hervat. Hij heeft verscheidene ministers en den nieuwen Griekschen gezant te Praag, Cout- salexis, die hem zijn geloofsbrieven overhan digde, ontvangen. Met het oog op den goeden gezondheids toestand van Masaryk heeft men het plan tot het benoemen van een waarnemend president weer laten varen. Rusland. Nieuwe onregelmatigheden aan het licht gekomen. De commissie voor de partijcontrole deelt mede. dat bij de Sovjet Russische vlesch- trust groote onregelmatigheden zijn ontdekt. Ongeveer 507.000 centenaar v'.eesch is „zoek". Vele staatsbedrijve en collectieve boeren bedrijven zouden de levering van vee hebben geweigerd. Tal van ambtenaren zullen ter verantwoor ding worden geroepen. Bij een door de justitie in de provincie Oekraine ingesteld onderzoek werd ontdekt, dat twee ambtenaren ruim een millioen roe bel hadden verduisterd. Het onderzoek wees uit. dat de voormalige Oekrainsche commis saris van justitie. Pol.iakow en zijn voormalige plaatsvervanger Surnko hiervan op de hoogte moeten zijn geweest. Er zijn talrijke arresta ties verricht. Engeland. Lloyd George attaqueert Haig. De geheele Engelsche pers geeft uiting aan het opzien, dat de publicatie van het vierde deel der „Oorlogsherinnering" van Lloyd George baarde, en wel voornamelijk door de scherpe veroordeeling van den vroegeren op perbevelhebber der Engelsche troepen Lord Douglas Haig, wien Lloyd George persoonlijk verantwoordelijk stelt voor het nutteloos af slachten der Engelsche divisies in den zomer van 1917 bij Paschendale. Alle bladen publi- ceeren uittreksels en inhoudsoverzichten van de desbetreffende hoofdstukken van het boek. Lloyd George verdedigt zich als oud-minis ter-president tegen het verwijt, dat hij de af zetting van Sir Douglas Haig niet bewerkte, door het argument, dat er niemand was, die hem had kunnen vervangen. Churchill zegt in een bespreking van Lloyd" George's boek, dat Haig overtuigd was van zijn eigen kundigheid, terwijl de chef van zijn staf. Robertson, eigenzinnig was. Zij be- heerschten het militaire apparaat en tezamen joegen zij indertijd vijf maanden lang de troe- pen door den modder van Paschendale, verloren vier honderd duizend man en braken bijna de kern van het Britsche leger. Labourwinst bij tusschen. tijdsche verkiezing. De uitslag van de tusschentijdsche verkie zing voor Swindon was dat de candidaat der Labour Partij dr. Addison gekozen werd met 20902 stemmen, meldt Reuter uit Londen. De conservatieve candidaat Wakefield kreeg er maeqlaWe&J^ I' ftPQTH en DROOP TEW "Wat TïlgnkaJxdt maakt üf goed (Adv. Ingez. Med.) 18253. Deze uitslag beteekent een winst voor de Labour Party. Bij de algemeene verkiezingen had de con servatieve candidaat nog een meerderheid ge had van 4794 stemmen. DRUKTE OP DE TELEFOONLIJN LONDEN— MELBOURNE. Ten gevolge van het buitengewoon groot aantal telefoongesprekken tusschen Londen en Melbourne Dinsdag, nadat het resultaa' van de luchtrace bekend was geworden, moes de radiotelefonische verbinding 30 minute- langer dan in gewone omstandigheden wor den aangenomen. Onafgebroken gedurende uur en 26 rnin-uten was verbinding tusschen Londen en Melbourne. Slechts voor ongevee. een kwartier was de verbinding voor radio- uitzendingen noodig. Het leeuwendeel der ge sprekken was van particulieren aard en ging uit van bloedverwanten van de vliegers, van de bladen, de filmmaatschappijen en der handel, voor zoover deze op de race betrek king had. EEN VLIEGENDE DRUKKERIJ EN BIOSCOOP BOVEN MOSKOU. Toen kort geleden op het Roode Plein te Moskou ter eere van de schipbreukelingen van de „Tsjeljoeskin" en hun redders een mani festatie plaats vond, verscheen boven het plein het grootste vliegtuig ter wereld, de „Maxim Gorki", dat toen voor het eerst boven de Russische hoofdstad vloog, aldus Het Volk. Deze groote propagandamachine werd ge bouwd met behulp van de middelen, samenge bracht door arbeiders, boeren en intellec- tueelen. Het is de twintigste machine, die de bekende ingenieur Toupoleff van het aero- hydronamische instituut van de Sovjet Unie met Russisch materiaal bouwde. De aeroplaan is 63 meter lang', weegt 42 ton en wordt door acht motoren voortbewogen. Buiten de be manning heeft het vliegtuig nog plaats voor 72 personen. De „Maxim Gorki" is gelijktijdig redactie en vliegende conferentiezaal, hij bevat een ster ken zender, een bioscoop, fotografisch atelier en een drukkerij. Het zal mogelijk zijn een geheele krant in de lucht klaar te maken brochures te pubüceeren, bioscoopvoorstellin gen te geven of lezingen te houden. De ma chine zal de leiding in de propagandalucht- vloot hebben; de chef er van is de journalist Koitzof. Bij de vlucht boven Moskou bereikte de „Maxim Gorki" een hoogte van 4500 meter. Twee Rembrandts verdwenen Uit de woning van Lord Peel in Hampshire. Reuter meldt uit Londen dat twee meester werken van Rembrandt, „Bijbellezing" en „Portret van een Edelman", op mysterieuze wijze zijn verdwenen uit de woning van Lord Peel in het graafschap Hampshire. Honderd man overvallen een gevangenis. Een neger ontvoerd. Naar uit Brewton (V.S.) gemeld wordt, hebben gisteren omstreeks 100 man, die in 30 auto's kwamen aanrijden, de gevangenis over vallen. Zij openden een cel en ontvoerden den gevangene, een neger. Men vermoedt, dat de neger naar Greevwood in Florida gebracht is om daar gelyncht te worden. Hij was er nl. van beschuldigd een jong blank meisje te Greenwood te hebben gedood. Hij was in Flo rida naar de gevangenis overgebracht. De overheid vreesde echter de woede der volks menigte en had den man heimelijk naar Brew ton doen overbrengen. Dr. Jaeger afgetreden. Nieuwe phase in het Duitsche kerkconflict. ■Van officieele kerkelijke zijde wordt te Ber lijn medegedeeld: De Duitsche evangelische landsbisschoppen met inbegrip van de Zuid-Duitsche geestelij ke commissarissen zijn Woensdag en Don derdag in het bureau van de rijksregeering bijeengekomen. Onder voorzitterschap van den rijksbisschop werden inwendige kerke lijke problemen besproken. Er heerschte vol komen eenheid van opvatting. De rijksbis schop riep een bisschopsraad bijeen, die in hoofdzaak kerkpolitieke problemen zal moe ten behandelen. Te voren had de rijksbisschop mededeeling gedaan van een op 26 October gedateerd ver zoek van den advocaat der Duitsche Evange lische kerk. Mindsterialdirektor Jaeger, dat als volgt luidt: „Mijnheer de Rijksbisschop. Na principieele afdoening van de mij gestelde taak van or ganisatorische behandeling der Duitsche Evangelische Kerk, leg ik, gelijk ik u reeds lenigen tijd geleden heb aangekondigd, mijn kerkpolitieke functie weer in uwe handen. Het is mijn overtuiging dat de inwendige kerkelijke opbouw en uitbreiding, die slechts met den inzet van alle krachten kan worden oegonnen, slechts gegrondvest kan worden op actieve medewerking van het land. Ik stel u derhalve voor een raad van de bisschoppen bijeen te roepen, welke u voor het opbouwwerk in den zin van waar achtige pacificatie ter beschikking staat. Ik hoop en wensch, dat he? werk tot het heil van het Duitsche volk gelukt." Bandieten rooven 63000 dollar. Burgemeester als „schild". Uit New-York, 26 October: Gisteravond hebben vijf bandieten den burgemeester van Long Beach nabij Michigan City overvallen en terwijl zij hem als schild voor zich uit duwden, baanden zij zich al schietende een weg in het huis van den lei der van de Chicago Film Operators Com pany waar zij voor een waarde van 63.000 aan juweelen en baar geld roofden. Nu een ontvoering in Missisippi Losgeld van 30.000 dollar geëischt. Uit Gulf Port in den Staat Mississippi wordt gemeld, dat de 26-jarige Virginia Switser is verdwenen en naar men vreest in handen van ontvoerders is gevallen. Kort nadat zij het huis had verlaten, vrvd men in de brievenbus een brief waarin 30.000 losgeld werd ge- eischt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Nog een ontvoering. Twee mannen hebben te Hartford (Connecti cut) een negenjarig meisje, Patricia Henry genaamd ontvoerd van de speelplaats van haar school en haar in een auto meegenomen (Reuter). Fokkerfabriek in Engeland? Men ziet daar in, dat men snelle machines noodig heeft. Daarom zou men den Hollandschen vliegtuigenbouwer willen laten bouwen. In verband met geruchten, welke momen teel in ons land gaan over den. bouw van een Fokkerfabriek in Engeland, speciaal voot het vervaardigen van Foker-machines en de in licentie te bouwen Douglas-machines, heeft de Tel. een onderhoud gehad met den heer Fokker. „Op het oogenblik", aldus de vliegtuig bouwer, „mag ik mij daar niet over uit laten. Ik mag het niet tegenspreken, maar kan het evenmin bevestigen. Intusschen is toch bekend, dat de F 36 en de Douglas door de Engelschen algemeen bewonderd zijn. En nu de Uiver bewezen heeft, naast bedrijfs zekerheid, veiligheid en comfort ook een snelheid te kunnen bieden, die slechts weinig achterblijft bij de speciaal voor den wedstrijd gebouwde race-machines, is men in Engeland beducht geworden, achter te raken op lucht vaartgebied. De tot dusver op de Engelsche lijndiensten gebruikte machines zijn buiten gewoon comfortabel, doch zij missen snel heid. Ook bij de verbinding met het verre Oosten wordt het gebrek aan snelheid danig gevoeld, hoezeer men het comfort en de veligheid der machines ook waardeert. Engeland is ontwaakt! En daarom bestaat de mogelijkheid, dat. men een willig oor leent aan de plannen, om die snelle machines in Engeland te bouwen Doch zooals gezegd mogen wij de geruchten, als zou de zaak reeds vor elkaar zijn, niet bevestigen". ZONDAG 28 OCTOBER 1934. HILVERSUM, 301,5 M. VARA. 8.30 VARA-Marschlied Hugo de Groot. VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot. (Graan, plaat). 8.35 Tuinbouwhalfuur- tje. S. S. Lantingia „Ga-oenblijvende heggen". 9.00 Voetbalmededeelin-gen. 9.03 Gramofoon- muziek. 9.45 Vaar Staat en Maatschappij door A. Pleysier. „De ksreet om arbeid". 10.00 Sluiting. V.P.R.O. 1-0.00 Kerkdienst van de Ver. van Vrijz. Hervormden te Arnhem. Spr. Ds. D. A. Vorster. 12.00 Sluiting. AVRO 12.00 Tijdsein AVRO-klok. Klokken spel en uurslag van de Domtoren in Utrecht. 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Orgelconcert door Pierre Pal-la. Soliste Hilde Jaeger, zang. Boris Lijsky, viool. 1.30 Gramo- fconmuziek. 2.00 Boekenhalfuur dooi' Dr. P. H. Ritter Jr., „De Zuiderzee" door Jef. Last. 2.30 Operaconcert. 3.30 Het Omroeporkest o.l.v. Al- bert van Raalte. 4.30 Gram-ofoomnuziek 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA. 5.00 VARA-orkest o.l.v. Hugio de Groot. 5.30 Cultureeie schade der werkloosheid. Le zing door C. A. 't Hart. 5.50 VARA-orkest ol.v. Hugo de Groot. 6.00 Voetbal van den dag. 6.20 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.45 Men- schen zonder werk: Eenige luister-scenes, samengesteld dooi' Willy Kwecksilber, afge wisseld door Gramofoonmuziek. 7.30 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.00 Sluiting. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Concert door Harold Bauer, piamo en het Omroep orkest o-l.v. Albert van Raalte. 8.50 Aansluiting met Frankfurt am Main. Concert door Marcel Wittrisch, tenor, .met het Omroeporkest o.l.v. Hans Rosbaud. 9.30 Radio-journaal. 9.45 Don eert dicor het AVRO-Aeolian-orkest. 10.15 Vaz Dias. 10.39 Het AVRO-Aeolian-orkest. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en Sluiting. HUIZEN. 1875 M. KRO. 8,30 Hoogmis uit de kerk der St. Jans- onithoofding te Gemor t. D-e H. Mis wordt op gedragen door Pastoor Poell. NCRV, 9.05 Ge wijde muziek. 9.05 Kerkdienst uit die Geref. Kerk (N. Westerkerk) te Rotterdam. Voor ganger Ds. J. A. Tazelaar. KRO. 12.15 Granio- foonmuziek..l.OO K. J. H. Dorren „Door Ariens beeld tot Ariens werk". 1.20 De KRO-boys on der leiding van Piet Lustenhouwer. 2.10 Boe ken en schrijvers. Pater N. Govers CssR „Belle- table" 2.30 Het KRO-orkest oï.v. Johan Ger ritsen. 3.20 Gramofoonnmuziek. 3.30 Voor dracht door Leon Rijken uit „Mariagedichten" van Jac. Schreurs. 3.40 Hst KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pater H. Rotthoff. NCRV. 5.00 Gewijde mu ziek dcor het Dameskoor ..Looft den Heer" te Katwijk aan Zee. dir. Paul Pu-1. 6 00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk) te Kat wijk aan Zee. Voorganger Ds. P. Pras. KRO. 7.45 Voetbaluitslagen van de R. K. F. 7.50 Li turgische causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Marek Weber en zijn orkest uit Heek, Amsterdam. 9.00 Het KRO Symphonie-orkest (U. S. O.) o.l.v. Henri van Goudoevre. 10.00 Marek We ber en zijn orkest. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gra mofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. LUXEMBURG, 130 M. 12.00 Engelsche dag. Gevarieerd concert. 12.30 Muziek. 1.00 Concert. 1.30 Lichte muziek. 2.00 Dansmuziek.2.30 Gra.miofoonplatenpro- g-ramma. 3.00 Concert. 3.30 Lichte muz-iek. 7.00 Conceit. 7.30 Gevarieerd concert. 7.45 Concert. 8.0 Concert. 9.00 Gevarieerd Engelsoh concert. 9.15 Filmmuziek. 10.00 Gevarieerd concert. 10.30 Dansmuziek. 11.00 Muziek. 11.05 Repor tage v. h. défilé der oud-Yzerstrijdiers voor koning Leopold. Rede v. d. Kooning Leoopld. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Deensche volksmuziek. 1.30 Omroepor kest o.l.v. Paul Casin. 5.20 Edgar Tinelconcert. 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Orkestconcert o.l.v. Paul Gason. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Concert. 8.20 Sympbonie- orkest th.v. de slag aan de Yzer. 10.30 Dans muziek. N.V. KOMINCSTR.27, TELEFOONI4«0» Officieel PHILIPS REPARATEUR ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Alweer was Piet dus een verstekeling. Eerst in dat motorbootje, toen hij zijn geliefde plek aan de rivier in Holland verliet; aan boord van het vliegtuig en nu weer hier. Hij wist nu wat hem te wachten stond en pakte uit eigen beweging de eerste de beste bezem, die hij zag liggen en haalde een putsch water op, waarna hij het dek ging schrobben. Er kwam een bootsman voorbij, die hem op zijn gemak eens bleef staan aankijken en toen zei: „Wel, wel, is het kuiken uitgekomen? Je zou zeggen, waar komt zoo'n krielkip ineens vandaan, hè? En dat wil me het dek schrobben, dat ik een half uur geleden gedaan heb. Wie heeft jou dat opgedragen, apekind?.^ MAANDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Janny van Oogen draagt voor. 10.35 De notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 11.00 Dr. L. Heijermans: „Hoe behoudt de wer-k- looze zijn gezondheid"; 11.20 De notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 12.00 Klein VARA-ensemble o.l.v. Fritz Bakels; 12.30 Het Wiener Sanger- knabenchor zingt; 12.45 Klein VARA-ensemble o.l.v. Fritz Bakels; 1.15 Alfred Piceayer zingt; 1 30 Klein VARA-ensemble o.l.v. Fritz Bakels; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmu ziek; 2.30 Voor de vrouwen. Causerie door mevr. G. C. Querido-Nagtegaal, zenuwarts; 3.40 Frans Nienhuy-s draagt voor; 4.00 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot; 4.30 Na schooltijd. Frans Nienhuys vertelt; 5.00 VARA-orkest o.l. van Hugo de Groot; 5.45 Beniamini Gigli zingt 5.58 Overgang naar den versterkten zender; 6.00 VARA-orkest ol.v. Hugo de Groot; 6.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers; 7.00 Perspectieven in de dichtkunst V. Causerie over de beteekenis der poëzie en verklaring der teksten te houden door Martien Bever sluis; 7.15 Rede «door Z.E. Minister Marchant; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Imperio Argentina zingt met orkestbegeleiding; 8.15 Vaz iDas; 3 20 Ludwig van Beethoven. Een hoorspel met muziek van Ernsf Johanssen en Walter Glrnatis: 10.30 Vaz iDas; 10.45 De Flie refluiters o.l.v. Jan van der Horst; 1130 Gra mofoonmuziek: 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 1875 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en medidatie; 8.15 Morgenconcert; 10.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.30 Orkestmuziek: 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk. Klo veniersburgwal, Amsterdam; 2.00 Uitzending voor scholen, „Herfst heerscht". Herfstpro gramma van voordracht en muziek door F. C. van Dorp; 2.35 Wlriterbloeiende begonia's in de huiskamer, door A. J. Herwig; 3.15 Cur sus knippen en stofversieren3.45 Verzorv'ng zender: 4.00 Bijbellezing door Ds. C. J. Wie len ga; 5.00 Gramofoonmuziek; 5 °0 Ce'lo-rer.i- tal door Reinie Bresser: 6.30 Vragenuurtje; 7,00 Politieberichten en Ned, Chr. Persbureau; 7,15 Rede door Z.E. Minister Marchant: „De Matste snellmgronde": 8.00 Concert door de Chr Muzlekvereeniging „Poli deo G'oria" te Dordrecht, dir. C. van Wijnen; 9.00 Prof. Dr. A. Noordtzij: „Met de aartsvader in Kanaan". 9.30 Vaz Dias; 9.40 Concert, voortzetting; 10.30 Gramofoonplaten; 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6