ONZE EERSTE KLASSERS IN DEN STRIJD Om den K.N.V.B.-beker. DE UITSLAGEN. VOETBALNIEUWS Zwitserland-Nederland. MAANDAG 29 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 :ig!uiiii9iinniiiiiiDiiiiiniiiiiiiiiHiiii«!!ii!iiiii!!iiiiMi!!!i]i!i[ii!i!iiiiiniiiiii:!uiiiiiiiiiiuuiiiiimiHin«i!ini>ii;iiiii!iiiiii!mii!iauiiiiiniiiiiiiiiiii;iiiniiiiiiinigiiniimiiii!iiiim!iiiii H. F. C. haalt tegen D. H. C. een 30 achterstand in en wint ten slotte verdiend met 5—3. R.C.H. stuurt V. S. V. met een 32 neder laag naar huis terug De Stormvogels behalen tegen H. B. S. hun eerste overwinningDe roodbroeken verliezen van D. WS. en komen op de derde plaats, omdat D. F. C. van Sparta wist te winnen. Ko. (R.C.H.) H. F. C.-D. H. C. (5-3) H.F.C. heeft gisteren tot ons genoegen pre cies gedaan, wat we van haar verwacht had den. Hoewel het tegen het sterke D.H.C. ging, hebben onze stadgenooten een fraaie 5-Gs overwinning behaald, na een sparmenden en in den waren zin des woords wonderlijken wedstrijd. Opwindend was het verloop inderdaad, im mers de meest chauvinistische HP.C.-aan- hanger durfde niet meer op een klein succes je rekenen: na twintig minuten spelen had den de Delftenaren een 30 voorsprong ver overd. en het spel van hun voorhoede was van dien aard, dat ieder oogenblik weer een doelpunt verwacht kon worden. Toen echter Twiss na een half uur spelen een min of meer gelukkig doelpunt scoorde, keerden de kansen. De D.H.C.-achterhoede. die van het begin af aan geen grootsche daden had laten zien, kon zich voor de rust met behulp van den sterken wind nog staande houden, doch toen na de rust de veranderde H.F.O.-voorhoedc dit windvoordeel kreeg, kwamen pas de fou ten van de beide Delftsche backs goed aan het licht; het was dan ook niet te verwon deren. dat er doelpunten kwamen. Het H.F.C.-elftal heeft zich na het eerste half uur prachtig hersteld; allen hebben toen werkelijk uitstekend gespeeld; het was pret tig te zien hoe de H.F.C.'ers zich ondanks hun achterstand met een groot enthousiasme in den strijd wierpen. Onder leiding van scheidsrechter Th. Bosch stelden de volgende elftallen zich op: D. H. C.' Boot, Noordeloos, Dorjee, Leeuwenstein, Van der Lem. Bakker, Van der Sloot, Buyink, Dijkgraaf, Van den Ende, Van Nellen. H. F. C.: Wepster. Hagenaar, Höck, Koper, Twiss, Deniis. Kruijer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. D.H.C. begint direct in een snel tempo; haar Samenspel is werkelijk uitstekend. Spoedig krijgt Van der Sloot een uitstekenden center van Van den Ende: hij loopt even door en scoort van dichtbij. (0—1). Gestuwd door den wind blijft DB.C, ster ker. als men Van Nellen vergeet af te houden, weet deze nog juist voor te zetten; Buyink kan gemakkelijk doelpunten. (0—2). De sporadische uitvallen van H.F.C. zijn uiterst ongevaarlijk; de H.F.C.-achterhoede heeft het zwaar te verantwoorden. Een eoed genomen corner van Van der Sloot slaat Van der Togt mis; Van den Enden brengt den stand op 03. Nog blijven de D.H.C.'ers in de meerderheid, totdat Twiss uit een scrimmage scoort. (13) Na de hervatting speelt de H.F.C.-voorhoede als volgt: Hagenaar, Wepster, Koper Höck, Twiss. Na vijf minuten komt een hooge om haal van Koper op de lat: den terugspringen- den bal kopt Wepster in. (23). Direct hierna wordt een doelpunt van Ko per afgekeurd. H.F.C.'s aanvallen blijven ge- vaarliik. Een niet goed weggewerkte bal komt via Höck en Koper bij Hagenaar, die den ge lijkmaker scoort. (33). H.F.C is thans niet meer te houden; aan val op aanval volgt. Tenslotte werkt Koper doelman Boot na een hoogen corner van Twiss met den bal in het net. '43). D.H.C. doet eenige uitvallen; Van der Togt kan ternauwernood op de doellijn staande redden. Als Hagenaar dan echter een zeld zaam mooien goal maakt (een voorzet van Twiss. dien hij in volle vaart- ineens benut) is de HF C.-overwinning een feit. R.C.H.-V.S.V. (3-2) In een zeer spannenden, door scheidsrech ter De Wolf uitstekend geleiden wedstrijd, heeft R C.H. zich ten koste van V.S.V. met kostbare punten verrijkt en gelet op de spel- verhouding, volkomen verdiend. Reeds van den aftrap tegen wind in, speelde R.C.H. een technisch beheerscht en uitstekend spel, waarbij al spoedig bleek, dat de op neming van Kedde als linksbinnen een ver betering was, tenminste dezer speler speelde herhaaldelijk den bal mooi vrij naar links buiten en midvoor, waardoor de mooiste kan sen ontstonden, uit een waarvan Houkes reeds in de tweede minuut van den wedstrijd on houdbaar scoorde. Met dezen 1—0 voorsprong kwam meteen het noodige zelfvertrouwen over de Racing- ploeg, die regelmatig in den aanval bleef; na acht minuten kreeg Van der Horst den bal vrij voor doel, Michel weifelde met uit- loopen en met- een mooi schot was de V.S.V.'er voor de tweede maal gepasseerd. Deze mooie voorsprong liet niet na het noodige enthousiasme in de R.C.H.-gelederen te brengen: regelmatig werden gevaarlijke aanvallen ondernomen op het Velsensche doel zonder dat evenwel de score verandering on derging. Nu was er een nadeel in het afwerken van de aanvallen, n.l.: dat beide vleugelspelers, Hartendorp en Van der Meulen hun voorzet ten steeds weer scherp voor het doel plaats ten,, hetgeen het werk van Michel niet onbe langrijk vergemakkelijkte. Toch mag V.S.V. van geluk spreken, dat de score niet hooger opgevoerd werd; meermalen ontsnapte het doel ternauwernood aan het dreigend gevaar. Op een gegeven moment, zonder dat aan een tegenpunt gedacht wordt, lost De Wolf van dertig meter afstand een hard schot, dat Kos volkomen verraste en doel trof in den uitersten hoek (21). R.C.H. behield nochtans de beste kansen. Met het verstrijken van de eerste helft was de stand nog steeds 21. Na de de hervatting, ondanks nadeel van den wind, kwam V.S.V. direct flink opzetten en daar de R.C.H.-defensie zich soms wat te ver van huis waagde, dreigde er meer malen gevaar, zoodanig zelfs dat Sterk, na zeven minuten spelen, den stand gelijk wist te maken (22). Van dat moment af ontspon zich een spannende strijd, waarbij V.S.V. het meest op den voorgrond trad, doordat zij alles op den aanval gezet had. Kos deed toen in het R.C.H.-doel zeer goed werd en redde zelfs eenmaal een zeker schij nend doelpunt, toen De Lugt alleen voor hem kwam, door tijdig uitloopen. De R.C.H.-voorhoede bepaalde zich tot het doen van gevaarlijke uitvallep, waarbij Van der Meulen, door onvoldoende voor te zet ten, enkele zeer goede kansen te loor deed gaan. Ongeveer een kwartier voor het einde kreeg Van der Horst, die door goed opstellen een doorloopend gevaar was, nog eens den bal toegespeeld; met een oogenschijnlijk houdbaar schot gaf hij RC..H. nogmaals de leiding (3—2). Het laatste kwartier bereikte de spanning haar hoogtepunt. V.S.V. bleef sterk in den aanval; enkele corners op het R.C.H.-doel waren daarvan het gevolg. Een hard schot vloog rakelings over het doel. Stormvogels-H. B. S. (3-0) Het gelijke spel tegen K. F. C. heeft Storm vogels doen volgen door een klinkende over winning op H. B S. De elftallen waren- Stormvogels: Hollenberg. Haak Sr.. Haak Jr., Tol, Prins. Fijen. Geerts, K. v. d. Steen, Ketting, Schipper, W. v. d. Steen. H. B .S.: Kuiper, Taverne. Ophorst, v. Vliet, d'Fonseca, Graafland, Wunder, v. d. Bergen, Vermetten, Diehl, Mul. Met den wind in den rug zit Stormvogels di rect voor het H. B- S.-doel, waar Geerts wel dra het houtwerk onder vuur neemt. Gesteund door den wind blijft Stormvogels sterker. Na goed volhouden van Geerts en handig spel van Schipper, krijgt W. v. d. Steen de kans, waarop hij al eenigen tijd geloerd heeft. Hij schiet den bal keihard in den doelmond, waar Mul een mooie save verricht. Kort hier na herhaalt zich dit spelletje, maar weer is Mul present. H. B. S. ziet dan kans, zich los te werken. Ophorst zit stevig op den bal, doch de ste vige Stormvogels-achterhoede staat haar man netje. Na dertien minuten zet Geerts den bal hoog voor het doel. Vernietten raakt den bal even aan, die nu voor Mul onbereikbaar is Schip per kopt in (10). H. B. S. geeft zich natuurlijk nog geenszins gewonnen. Haar voorhoede speelt vaak keurig samen. Zelfs krijgt Hollenberg meer te doen dan Mul, maar hij toont zich buitengewoon op dreef. Wanneer er een klein half uur is gespeeld, belandt een weggewerkte bal bij Fijen. Eerst verschalkt hij twee H. B. S.'ers en scoort dan (2—0). Ook nu geeft H. B. S zich nog niet gewon nen. Haar vleugelspelers genieten nog al veel vrijheid; vooral Kuiper profiteert hiervan door mooie voorzetten te geven. Telkens echter wor den ze onderschept. Wanneer Hollenberg nog eens mooi heeft gered, is het rusten. Direct na de hervatting zet H. B. S. een flink offensief in. Heel Stormvogels staat te verde digen. Plotseling doen de IJmuidenaren een uitval en na vier minuten vergroot Ketting den voorsprong (30). Dit geeft den Vogels moed; van ingesloten zijn is nu geen sprake meer. Zelfs zijn de IJmuider aanvallen nu gevaarlijker, dan voor de rust al worden ze meestal door slechts drie spelers ondernomen, daar Van der Steen en Schipper veel achterbhj'Vën. Vooral Van der Steen' verricht als verbin dingsspeler uitstekend werk Door dit systeem is er voor H. B. S. vrijwel geen doorkomen aan. Hollenberg krijgt dan ook vrijwel niets te doen; Mul daarentegen moet vrij veel in actie komen, wat hij naar be- hooren doet. H. B. S. loopt naar haar vorm te zoeken. Vooral Ophorst en Van Vliet zijn er wanhopig uit. Pas in de laatste minuten moet Hollenberg nog een paar maal in actie komen, maar dan nog bij schoten van de middenspelers Spiek- sma (die Graafland verving) en Wunder. In de laatste minuut rent Haak Sr. door de heele Haagsche defensie, lost een schot, dat Mul passeert, doch de bal komt tegen den paal. Onder groot enthousiasme komt met 30 het einde. D. W. S.-Haarlem (3-2) De Amsterdammers hebben in een fanatie- ken wedstrijd de overwinningenreeks van Haarlem gestuit en hoewel de overwinning voor D.W.S. wel verdiend was, kwamen zij toch wel op gelukkige wijze aan de doelpunten. De roodbroeken begonnen ook nu weer het spel te kort te spelen, waarbij het spel op de rech tervleugel tegen viel. Vooral het spel van hun achterhoede was heel zwak. De belangstelling van het publiek was over weldigend; er waren zeker 10.000 toeschouwers aanwezig op een terrein, dat voor eerste klasse voetbal veel te primitief is Kammeijer wint den toss. Haarlem stelt zich als volgt op: Voogd, Van den Berg, Huysmans. De la Mar, Van Gooi, Vreeken, Iseger, De Winter, Van Polanen, Smit, Kammeijer. Al spoedig moet de Haarlem-achterhoede haar talenten toonen bij snelle uitvallen van D.W.S., geleid door Van Es en Overdijk, de beide vleugelspelers, maar Van den Berg en Huysmans weten er voorloopig wel raad mee. Bij de hieropvolgende uitvallen van Haar lem blijkt de rechtervleugel uit vorm te zijn. Iseger trapt eenige ballen achter, terwijl De Winter te langzaam is. Vrij onverwacht krijgt D.W.S. de leiding, als Van den Berg een vrijen trap verkeerd beoor deelt en de toesnellende Van Es onhoudbaar scoort (10). Niet lang hebben de Amsterdammers plezier van hun voorsprong, want vrij spoedig maakt Haarlem gelijk als bij een hoekschop Kam meijer naar Smit kopt, die daarna inschiet (1—1). Bij D.W.S. valt Van Es uit; Ditmeyer komt het elftal completeeren. Het spel golft snel op en neer, waarbij soms aardige staaltjes van samenspel worden te zien gegeven. Een hard schot van Melchers komt tegen de lat, waarna Voogd den ingeschoten bal tot hoekschop verwerkt. Deze levert niets op. Rust komt met 11. In het begin van de tweede helft heeft D.W.S. het beste van het spel; steeds wordt het Haarlem-doel in het nauw gebracht. Schie ten is bij de Amsterdammers echter ook niet het beste verzorgd. De uitvallen van Haarlem worden meestal door Caldenhove en Van Stokken afgewend. Dan krijgt D.W.S. de leiding, als Voogd een bal, die achter zal gaan, verkeerd beoordeelt. Overdijk bemachtigt het leder; zijn voorzet wordt door Ditmeyer in het leege doel ge plaatst (2-*-l). Aangemoedigd door dit succes blijft D.W.S. meer aanvallend. Een hard schot van Smit had meer succes verdiend. Zelfs vergroot D.W.S. haar voorsprong als weer Overdijk voorzet en de bal via Huysmans in doel belandt (3—1). Vreeken valt uit, Goed hart neemt zijn plaats in. Eerst nu schijnen de roodbroeken te besef fen wat op het spel staat. D.W.S. wordt terug gedrongen; nu krijgt de Amsterdamsche ach terhoede het zwaar te verantwoorden. Van Polanen brengt den stand op 32. Dan stijgt de spanning. De uitvallen van D.W.S. loopen nu steeds in de buitenspelval. Er volgt een aantal hoek schoppen op het D.W.S.-doel, dat daarbij aan den gelijkmaker ontsnapt. Het einde komt zoodoende met 32 voor D.W.S. De uitslagen. UtrechtBloemendaal (23) Tweede ronde: E. D. O.—H. V. C. UtrechtBloemendaal SchotenHillegom KinlieimZee meeuwen Hillinen—De Kennemers T. O. G.Beverwijk W. F. C.—T. H. B. Z. R. C.Ripperda 9—2 2—3 0—0 12—5 2—3 3—4 7—2 0—3 E. D. O.—H. V. C. (9—2) E.D.O. heeft voor den KJN.V.B.-beker tegen het Amersfoortsche H.V.C. korte metten ge- Van het begin af neemt de thuisclub het spel in handen. De H.V.C.-achterhoede moet alle krachten inspannen om scoren te voor komen. Geruimen tijd weet Eij stand te houden, maar als eenmaal de score geopend is, is er geen houden meer aan. Koppen scoort uit een hoekschop den eersten goal (1o), spoedig gevolgd door twee doelpunten van Perukel Jr. en Kelder (30). De linksbinnen van H.V.C. scoort dan van dichtbij een tegengoal (31). Na de hervatting denken we dat de Amers- foorters zullen gaan ophalen. Zij weten ge- ruimen tijd het spel op de E.D.O.-helft te houden maar de E.D.O.-verdediging blijkt te sterk voor de bezoekers, om tot scoren te komen. De thuisclub neemt geleidelijk het spel in handen. Goemaat maakt een keurig doelpunt (4—1). Direkt hierop schietPerukel Jr. tegen de lat. Bij een tegenaanval heeft H.V.C. succes door haar midvoor (42). Nu is het echter gedaan met de bezoe kers. De thuisclub neemt geheel het spel in handen en speelt of er geen tegenpartij meer is. Te prijzen valt het onvermoeid volhouden van de Amersfoorters. Een misstrap buit Goe maat uit door den stand op 52 te bregen. Het wordt te eentonig om de verdere doel punten te bespreken. We willen volstaan met de makers te noemen. Perukel Jr. scoorde nog drie keer en Goemaat eenmaal. Einde 9—2. E.D.O. speelde in de volgende opstelling: De Waard, (K. Zandstra, Boeree, Perukel Sr., Koppen, Oomen, J. W. Koene, Van Geemen, Goemaat, Perukel Jr., Kelder. In aanmerking genomen dat de Bloemen dalers met niet minder dan zes invallers waaronder 4 juniores naar Utrecht trokken, moet deze 32 overwinning ongetwijfeld hoog aangeslagen worden Reeds van het begin af vertoonden de witten een goed combinatiespel, vooral De Bock was uitstekend op dreef en passeerde herhaaldelijk met verbluffend ge mak zijn tegenstanders. Het goede werk van den Utrecht-doelman stond echter voorloopig succes in den weg. Na 15 minuten profiteerde de rechtsbinnen der thuisclub van een zwak moment in de Bloemendaal-defensie (1—0). Spoedig waren de partijen weer op gelijken voet; een der ach terspelers van Utrecht was namelijk zoo vrien delijk, een voorzet van rechts in eigen doel te werken (11). Bloemendaal behield het beste van het spel; spoedig plaatste De Bock een afgemeten voor zet van Oosterhof fraai in het Utrecht-doel (1—2). Nog voor rust wist Utrecht uit een scher mutseling voor het doel wederom gelijk te maken (22). Na de hervatting kwam de thuisclub even krachtig opzetten, maar spoedig wist de Bloe mendaal halflinie het spel weer te verplaatsen. Het duurde echter nog geruimen tijd voordat Boogaardt na goed solowerk van De Bock een niet te missen kans inschoot (23). Het Bloemendaal-elftal was als volgt: E. de Haas, Hoogervorst, G. v. Gelder, Kurver, Beijk, Kaptein, Oosterhof, De Bock, Boogaardt, Hartman, v. Leuven. SchotenHillegom (00) Deze ontmoeting is geëindigd in een gelijk spel; daardoor plaatst Hillegom zich in de volgende ronde. Het was een zeer vlugge wed strijd met heel goede momenten. Bij Schoten is een invaller voor Van Putten, maar Schot man heeft hem uitstekend vervangen. Schoten heeft eerst het windvoordeel, maar weet hiervan niet te profiteer en. Wel scoort Maas, maar het doelpunt wordt ongeldig ver klaard, wegens ongeoorloofd duwen. Het spel golft vlug op en neer; om beurten zijn de doelen in gevaar, maar steeds weten de backs erger te voorkomen. De rust gaat dan ook in met blanken stand. In de tweede helft een herhaling van voor de rust. Toch krijgt de keeper van Hillegom veel meer werk dan zijn collega in het andere doel, maar ook deze maakt een zekeren in druk. De midvoor van Hillegom krijgt een mooie kans. maar zijn schot faalt. De Schoten voorhoede zet menigen goeden aanval op. maar op het juiste moment ontbreekt een schutter. Beide elftallen werken hard voor de overwinning, maar ze zien geen kans om te scoren. KinheimZeemeeuwen (125) Met de korfbalcijfers 125 werd door Kin heim gewonnen, iets wat in 't begin niet ver wacht werd want na een klein kwartier had Zeemeeuwen kans gezien, drie goede doelpun ten te scoren Zeemeeuwen zette alles op alles, en had den harden wind in den rug, Kinheim deed het kalm aan, waardoor deze 30 ach terstand werd verkregen. Ellen en Raayma- kers verkleinden den achterstand tot 23, doch direct hierna maakte de Zeemeeuwen- pakt moest worden, Michel Jr. zorgde er met midvoor met een fraaien kopbal 24. Toen begon Kinheim in te zien, dat er beter aange- twee doelpunten voor, dat de stand gelijk werd 44, H. Groeneveld scoorde daarna twee maal (6—4). Na de rust toen Kinheim den wind mee had, was het hoofdzakelijk de Velserclub die speel de. Wel hield Zeemeeuwen moedig vol, doch ze kon toch niet verhinderen dat Groeneveld, Nieman en Ellen er 94 van maakten. Een fout in de achterhoede was oorzaak dat Zee meeuwen nog een tegenpunt scoorde (95). Een harde kogel van H. Groeneveld maakte de 10 vol. Nog twee doelpunten van Groene-i veld en Schoo brachten den eindstand op 125, waarmede Kinheim zich in de derde ronde plaatste. HillinenDe Kennemers (23) Hoewel de thuisclub eerst het windvoordeel heeft, zitten de Beverwij kers geregeld voor het Hillinen-doel, door veel beter samenspel en zuiver plaatsen. Maar toch duurt het een half uur eer de Kennemers weten te doel punten, kort daarop gevolgd door nummer twee. Even voor de rust weet Willemse van een goeden voorzet van Van der Water te profi- teeren om den achterstand te verkleinen. Na de rust zitten de Kennemers onmiddellijk voor het Hillinen-doel; bij de daarop volgende scrimmage trapt Schrier in eigen doel. Tien minuten later scoort Vreeken met een fraaien boogbal onhoudbaar. (23). T. O. G.Beverwijk (34) Direct zien we een goeden aanval van T. O. G., doch zij schiet in het zijnet. De gasthee- ren zijn met windvoordeel iets in de meerder heid en weldra drukken zij dat met een goed doelpunt uit. (1—0). De Wij kers geven zich geheel; eenige cor ners zijn het resultaat, doch het gewenschte succes blijft uit. Na een half uur kogelt Maanhout den gelijkmaker in (11). Beverwijk gaat weer keurig combineerend op het T.O.G.-doel af; Markxe maakt na eenige vergeefsche pogingen keurig 12. Na de hervatting kunnen de Wijkers zich niet goed staande houden; T. O. G. komt daardoor in de meerderheid: bij een algemeen missen der achterhoede van Beverwijk maakt T. O. G. 2—2. Enkele minuten later weet Ko ning den stand op 23 te brengen. Het is Markx, die den stand tot 24 opvoert. Enkele minuten voor het einde krijgt T. O. G. een strafschop toegewezen, welke doel treft (3—4). Door deze overwinning plaatsen de Wij- kers zich in de volgende ronde. W. F. C.—T. H. B. (7—2) Voor rust speelde W.F.C. met wind mee; zij trok weldra ten aanval. Spoedig had zij succes door een mooien kopbal van haar linksbin nen. (10). Even daarna deed hij hetzelfde; tot rust voerden linksbinnen en midvoor den stand tot 50 op. Na rust een ander spelbeeld. De Boys waren nu sterk aanvallend, maar het geluk liet de Boys in den steek, totdat hun linksbinnen een goede kans kreeg, welke hij benutte. De W.FC.'ers wisten nog tweemaal het net te vinden. T.H.B. scoorde nog eenmaal. (72). Z. R. C.Ripperda (03) Ripperda is er in geslaagd de tweede ron de van den K. N. V. B. te overleven. Het wordt direct een stormloop op het Z. R. C.-doel zonder dat er gedoelpunt wordt. De Z. R. C.-verdediging staat raar te schutteren. Toch duurt het een half uur, eer Ripperda de leiding neemt, na een aanval van links (01) Wanneer na de thee het spel door een flinke bui voor 10 minuten wordt onderbroken, is het terrein uiterst glad en zwaar te bespe len. Z. R. C. wordt iets sterker. Door een fout van den Z. R. C. doelman scoort Riethoff (02). Steeds komt Ripperda terug. Als er nog enkele minuten te spelen zijn, maakt de keeper van Z. R. C. freekick. De scheidsrech ter kent een strafschop toe. Riethof maakt er 03 van. Hiermede komt het einde. AFDEELING I. Eerste klasse: Xerxes—V. U. C. R. C. H.—V. S. V. FeijenoordOvermaas A. D. O.Ajax H. F. C.—D. H. C. Derde klasse B: HalfwegO. D. E. Vierde klasse B: ZaanlandiaMeer vogels RivalenQ. S. C Reserve tweede klasse A: Ajax 3—W. M. S. 2 H. R. C. 2—V. V. A. 2 Juniores B: A. F. C.—D. W. S. ZandvoortD W. V. Z. F. C.De Meteoor Ajax—R. C. H. 4—2 3—2 4—1 14 6—3 2—0 2—3 4—4 3—1 2—0 2—6 1—2 2—0 1—0 AFDEELING li Eerste ExcelsiorHermes-D. V. S. D. W. S.—Haarlem Z. F. C.—K. F. C. StormvogelsH. B. S. D. F. C.Sparta AFDEELING III Eerste klasse: HeraclesWageningen Ensch. BoysZ- A. C. A. G. O. V. V.—Go ahead P. E. C.—Enschedé VitesseTubantia AFDEELING IV Eerste klasse: NoadM. V. V. LongaBleijerheide JulianaWillem n B. V. V.—P S. V. Eindhoven—N. A. C. AFDEELING V Eerste klasse: G. V. A. V.—Velocitas LeeuwardenFrisia H. S. C.—Sneek VeendamFriesland Achilles—Be Quick 0—2 3—2 1—0 3—0 1—0 4—0 8—3 0—2 1—3 2—3 1—3 05 4—2 1—4 0—5 2—2 6—1 5—0 2—3 1—0 RANGLIJSTJES. AFDEELING I. EERSTE KLASSE: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t.gem. Feijenoord 7 7 0 0 14 23—7 2.— Ajax 7 4 1 2 9 21—7 1.29 D. H. C. 7 3 2 2 8 19—19 1.14 V. S. V. 7 3 1 3 7 22—19 1.— Xerxes T 3 1 3 7 13—17 1 R. C. H. 7 2 2 3 6 14—19 0.86 A. D. O. 6 2 1 3 5 12—12 0.83 V. U. c. 6 1 2 3 4 11—11 0.67 H. F. C. 7 2 0 5 4 15—24 0.57 Overmaas 7 2 0 5 4 18—33 0.57 AFDEELING II. EERSTE KLASSE: Hermes-D.V.S. 7 4 3 0 11 13—4 1.57 D. F. C. 7 4 1 2 9 11—10 1.29 Haarlem 6 3 1 2 7 1811 1.17 Z. F. C. 7 4 0 3 8 9—11 1.14 K. F. C. 7 2 3 2 7 8—10 1— D. W. S. 7 2 2 3 6 12—12 0.86 Sparta 7 3 0 4 6 12—15 0.86 Excelsior 7 3 0 4 6 9—13 0.86 Stormvogels 7 1 3 3 5 7—10 0.71 H. B. S. 6 1 1 4 3 9—12 0.50 AFDEELING III. EERSTE KLASSE: Go ahead 7 6 0 1 12 17—2 1.71 Heracles 7 5 1 1 11 18—7 1.57 P. E. C. 7 4 1 2 9 13—8 1.29 Enschedé 7 4 0 3 8 1211 1.14 Ensch. Boys 7 4 0 3 8 20—19 1.14 Tubantia 7 4 0 3 8 14—13 1.14 Wageningen 7 2 1 4 5 13—18 0.71 Z. A. C. 7 2 1 4 5 12—18 0.71 A. G. O. V. V. 7 1 1 5 3 11—23 0.43 Vitesse 7 0 1 6 1 8—19 0.14 AFDEELING IV. EERSTE KLASSE: P. s. V. 6 4 2 0 10 176 1.67 N. A. C. 6 4 2 0 10 13—9 1.67 B. V. V. 6 3 1 2 7 12—9 1.17 Juliana 6 3 1 2 7 12—13 1.17 Bleijerheide 6 2 2 2 6 8—5 1.— M. V. V. 6 2 1 3 5 12—10 0.83 Longa 6 2 1 3 5 11—18 0.83 Willem II 6 2 0 4 4 11—16 0.67 Eindhoven 6 2 0 4 4 11—18 0.67 Noad 6 0 2 4 2 7—15 0.33 AFDEELING V. EERSTE KLASSE: Velocitas 7 5 2 0 12 29—8 1.71 G. V. A. V. 7 4 2 1 10 27—14 1.43 Leeuwarden 7 4 1 2 9 21—18 1.29 Be Quick 3 2 2 8 18—10 1.14 Friesland 7 3 1 3 7 11—16 l._ H. S. C. 7 3 0 4 6 27—29 0.86 Veendam 7 3 0 4 6 1621 0.86 Sneek 7 2 2 3 6 13—22 0 86 Achilles 7 1 2 4 4 11—18 0.57 Frisia 7 0 2 5 2 10—27 0.29 Het Zwitsersche elftal samengesteld. Uit Bern: Het Zwitsersche elftal, dat op Zondag 4 November a.s. te Bern tegen Neder land uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel; Séchehaye (Lausanne). Achter: Minelü en Walter Weiier (Grass hoppers). Midden: Schaub (F. C. Basel), Jaccard (Montreux) en Loertscher (Servette) Voor: Von Kaenél (Biel), Spagnoli (Lau sanne), Kielholz (Servette), Jaeggi (Leusanne) en Jaeck (F. C. Basel). Als reserves zijn aangewezen Bizzozero (Lu gano), Max Weiier (Grasshoppers) en Bauin- gartner (Bern) Een Fransche scheidsrechter. De voetbalwedstrijd Zwitserland—Neder land die Zondag 4 November te Bern ge speeld wordt, zal door den Franschen scheids rechter Leclercq geleid worden. De heer Le~ clercq heeft wel reeds eenige belangrijke wedstrijden geleid (tusschen zoogenaamde B- •elftallen), maar dit is zijn eerste officieele landenwedstrijd.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10