1 MAANDAG 29 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD II LAATSTE BERICHTEN Verwyt van Joego Slavië aan Oostenrijk. BELGRADO, 29 October (V. D.) De Joego slavische pers doet heden een ernstigen aan val op Oostenrijk, en verwijt den Weenschen autoriteiten, dat zij het onderzoek in verband met den moord te Marseille gearresteerde personen niet doelbewust genoeg voeren. De feiten hebben voornamelijk betrekking op het geval van een voormaligen overste. tegen wien het onderzoek volgens de autoriteiten te Weenen niets belastends heeft opgeleverd, zoodat hij binnen enkele dagen in vrijheid zal worden gesteld. Albury's hulp aan de Uiver. Eventueele huldiging eischt nader onderzoek. BATAVIA, 29 Oct. (Aneta). Men heeft zich op de hoogte gesteld welke instanties in Australië tenslotte de landding van de „Uiver" hebben mogelijk gemaakt en hierbij hulp hebben geboden. Ten aanzien hiervan seinde de vertegen woordiger van de Koninklijke Paketvaart-Mij. te Melbourne aan zijn directie te Batavia: „De voornaamste rol bij den omroep is ge speeld door den vliegofficier Armstrong en door de ndirecteur voor de luchtvaart, als mede door eenige andere autoriteiten. Voorts werd belangrijke hulp ondervonden van don electricien van de Electrische Centrale te Al- bury. De wijze van eventueele huldiging vereischt een nader onderzoek". Een orkaan op Java. Rijstpellerij en groot aantal woningen vernield. DJEMBER. 29 Oct. Aneta). Door een or kaan is de rijstpellerij te Kaliwates verwoest. Verder zijn 128 Inlandsche woningen in drie kampongs en zes tabaksschuren vernield. Eenige telefoonaansluitingen raakten onklaar. Nieuwe wandaad van Chineesche bandieten. SHANGHAI. 29 October (Reuter). Een dagblad meldt, dat.een Chineeesche bende in den nacht van Zaterdag op oZndag bij Toen- jao een trein heeft laten ontsporen. Veertien personen werden gedood en meer dan twin tig gewond. Onder de dooden bevindt zich ook de militaire adviseur voor de provincie; Jehol. UIT DE OMSTREKEN OVERVEEN De weg langs het Brouwers kolkje. Een gedeelte open gesteld. 't Begingedeelte van den nieuwen weg langs het Brouwerskolkje, n.l. van Elswouts- hoek tot den ouden ingang nar. de kolk is thans zoover gereed, dat 't verkeer daarover geopend kon worden. Het darmee evenwijdig loopende gedeelte van den Duinlustweg is thans vor het ver keer afgesloten, Deze weg zal nu bij de plaats Elswouts hoek getrokken worden. Of het oude bruggetje en de weg zelf zullen ver dwijnen, is wel waarschijnlijk, mar daarom trent kunnen we nog niets mededeelen. HEEMSTEDE BROCHURES „DORUS RIJKERS BIBLIOTHEEK". Naar wij van bevoegde zijde vernemen is sedert 1 October 1934 de verkoop van brochu res uit de z.g.n. „Dorus Rijkers-bibliotheek' geheel stopgezet. In overweging wordt gegeven om, wanneer toch nog van die brochures te koop worden aangeboden, daarvan onmiddellijk mededee- ling te doen aan de politie. TOONEELCONCOURS BIJ „D. E. S.". Ook Zondagavond weer een stampvolle zaal Nu kwam voor het voetlicht „Nut en Ge noegen" van Lisse met „De gerechtigheid Gods", een oorspronkelijk drama in 3 be drijven van Pater Servatiüs. Wij meenen dat Lisse met dit stuk een goede keuze had gedaan. Het stuk is waard meer voor het voetlicht te komen, om den bezoekers duidelijk te maken, wat de ge vol. gen kunnen zijn van een verkeerde opvoe ding. Voor het begin zeide de voorzitter het een bijzonder genoegen te vinden, dat „Nut en Genoegen" zooveel belangstelling trekt. Hij hoopte dat de vereeniging evenveel succes zou behalen als 10 jaar geleden. In de grootste spanning werden de 3 be drijven gevolgd en na ieder bedrijf en vooral op het einde oogstten de uitvoerenden een langdurig applaus. De Heemsteedsche Jazzband zorgde tus- schen de bedrijven en na afloop tijdens het gezellig samenzijn, voor uitstekende muziek. GOUDEN ECHTPAAR. Vandaag viert het echtpaar Geuskens— v.d. Putten zijn zouden huwelijksfeest. Van morgen werd dit feest begonnen met een H. Mis in de parochiekerk aan het Valken burgerplein. Reeds in de morgenuren ontvingen de oudjes vele schriftelijke en telegrafische ge- lukwenschen, terwijl verschillende bekenden hen persoonlijk kwamen complimenteeeren. Hun werci een enveloppe met inhoud over handigd. Ook waren er veel bloemen. Hedenavond om 8 uur zal de Harmonie „Eensgezindheid" het gouden echtpaar aan zijn woniri, Lombokstrat 15, een serenade brengen. BLOEMENDAAL Jubilé Ds. J. C. Brussaard. Herdenkingsrede. Zondagmorgen hield Ds. J. C. Brussaard voor een geheel bezet kerkgebouw een her denkingsrede naar aanleiding van zijn 25- jarig ambtsjubileum. De gemeente zong eerst Psalm 103 Vers 2 en 7, daarna betrad ds. Brussaard, in toga gehuld, den kansel en ging in gebed voor, waarna hij de gemeente verzocht om Psalm 130 het tweede vers te zingen. Hierop las hij voor uit den lsten zendbrief van Paulus aan Timotheus I Vers 12 tot II Vers 7. Na het gebed volgde als samenzang Psalm i Verzen 7 en 8. Bestaat er wel een grondige reden, begon ds. Brussaard zijn gedachtenisrede, om deze te houden en moet de gedachte hieraan niet principieel worden bestreden? Mag de gees telijke wereld doen, wat in het maatschappe lijke misschien geoorloofd is, ook al zijn er ook hier harde werkers, die afwijzend tegen over een huldiging staan? Laat een huldi- ;ing als van hem zich rijmen met het Evan gelie zelf, dat een evangelie des lijdens is? Moet men den leeraar eeren in plaats van God? En 'dan nog, is het geoorloofd, in deze tijuen en is het niet beter van dit alles af te zien? Al deze bedenkingen zijn bij spreker op- :ekomen, mede, omdat hij van niets zoo overtuigd is, als van zijn ondergeschikte positie in zijn arbeid voor den geestelijken opbouw der dingen. En ook zou het misschien van ondank baarheid getuigen, wanneer hij geen blik zou slaan in de afgeloopen 25 jaren. Ds. Brussaard schetst dln zijn geestelijken ;roei in zijn lange ambtsperiode. Wij zien den jongen predikant, die in Tien hoven vol enthousiasme zijn herderstaak aan vaardt, maar na 3 jaren de machteloosheid ;evoelt van eigen deen en kennen, zóó sterk dat de gedachte in hem groeit, dat hij zijn taak moet neerleggen. In Meppel voelt hij nog sterker, dat niet ons menschelijk beweren, maar de vaste ge nade werkelijkheid is. 1918 vindt hem dan in Bloemendaal en zijn geest is nu zoover gegroeid, dat hij diep gevoelt het heilige, dat God bereid heeft voor wie Hem liefhebben. Zwijgen zou nu ondankbaar schijnen jegens de velen, die zoovele bewijzen van deelneming hebben getoond in mij en mijn gezin, vervolgt spreker. En dan heeft hij gelegenheid, om een enkele maal er voor uit te komen dat de ont dekkende waarheid ook het eigen zieleleven raakt en dat ook de predikant daar zelf bij betrokken is. Als tekst kiest spr. Timortheüs I Vers 16, om met alle bescheidenheid voor eigen per soon, de Paulusfiguur te schetsen in zijn hartstochten en boosheid, waar hij meent het goede te doen, in zijn vervolging der Chris tenen, en eindelijk -in zijn bekeering. En de prediker erkent dan eerlijk, dat ook in hein die strijd tegen verkeerde gedachten heeft 'gewoed, dat ook voor hem de noodkreet van den Tollenaar geldt: „O, God, wees mij, den argsten. den vqornaamsten zondaar genadig'' en -Pascal's „Le rooi est haïssable". Iets van Paulus': „Ik leef, maar Christus leeft in mij", heeft spr. leeren kennen. In den loop der jaren groeit deze verdie ping en wordt hij na verbondsprediker, de man, die bescheiden zegt: ..mij is barmhartig heid geschied en Gods barmhartigheid is heerlijk. Allen zingen nu Gezang 25 Vers 3. In het laatste gedeelte zijner rede werkte spr. deze gedachte verder uit. God is barmhartig, het menschenhart is zondig. „Dikwijls brandt het vuur, maar zonder rook gaat het niet naar boven'zegt Thomas a Kempis. Spr. is blij de toga te dragen, maar z deze dingen niet uit hooghartigheid, maar uit roeping. Dankbaar is hij het woord te mogen voeren onder smart, beproeving en strijd. God weet, hoe ik geworsteld heb, vervolgt spr., om de breuk in onze kerk te verhinde ren. De scheidingslijn acht spr. verkeerd ge trokken, hij is een vijand van separatisme en spreekt de hoop uit, dat alle positieve Christenen van gereformeerde overtuiging weer eens zullen komen in één Kerk. Al deze dingen zijn in God's hand, eindigt spr. Nu klinkt het „Onze Vader" over de ge meente. die zingt Psalm 72 Vers 11. Aan het einde zingt de gemeente den her der en leeraar Gez. 29 toe, en hierop verlaat ds. Brussaard diep bewogen den kansel. De indrukwekkende godsdienstoefening was hiermede afgeloopen. LUCHTBESCHERMINGSDIENST Op Donderdag 1 November wordt in het Jeugdhuis een vergadering gehouden met het doel, om in de gemeente Bioemendaal te ko men tot de oprichting eener vereeniging, wel ke beoogt het treffen van voorbereidende maatregelen ter bescherming van de inwo ners onzer gemeente tegen de gevolgen van mogelijke luchtaanvallen. Na een inleiding door den burgemeester Jhr. Den Tex zal de heer Dr. A. P. J. Hooge- veen, scheikundig# aan het laboratorium van het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen, een lezing houden met lichtbeelden over: „De Chemische Oorlog" en „Luchtbescherming". Alle belangstellenden zijn welkom. Na af loop der lezing zal een bestuur worden ge kozen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Kennel Haerlem, een ruigharige herders hond; Schroer, Graaf Florislaan 8, Vogelen zang. een heerenarmbandhorloge; A. Driessen Berkenlaan 14. Bloemendaal, een zilveren ro zenkrans; Portier P.E.N. Korte Kleverlaan, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; C. Jas Midden Duin en Daalscheweg 25 a Bloemen daal een huissleutel; S. de Vries, Alb. Thijm- laan 47, Bloemendaal, een zilveren theele peltje; J. W. Karstens, Genestetweg 17. Bloemendaal een beurs met inhoud; Scher- penberg, Hooge Duin en Daalscheweg 18 a, Bloemendaal, een Zeeuwsche broche; Oos terhof. Alb. Thijmlaan 63, Bloemendaal, een kleedje; Heinsius, Iepenlaan 50, Bloemendaal een bruin lederen handschoen; A. Lammer se Bloemen daalscheweg 221. Overveen, een arm bandhorloge: J. Warmerdam. Vogelzangsche- weg 35 Vogelzang, een kamerplant; Sondaar Spiegelbruglaan 70 Aeraenhout, 'n leeren cein tuur; S. van Velsen, Deltstraat 3 rood, Haar lem, een rijwielbelastingmerk; J. Lindeman, Bleekerspad9, Bloemendaal, een glacé hand schoen; G. Kuurstra, Tuindorplaan 4, Haar lem, een handschoen: aan den politiepost te Aerdenhout, een ceintuur, een combinatietang, een handschoen; aan het bureau van politie te Overveen. een sleutel, een taschje inhou dende sleutels; een jas inhoudende een por tefeuille met rijbewijs en rijwielbelasting merk; een ceintuur; een étui met dagstaten van autobus; een huissleutel. BAZAR IN EN VOOR HET JEUGDHUIS. Op 26, 27 en 28 November wordt in het Jevidhuis een bazar gehouden, ten bate van het Jeugdhuis. Hiervoor zijn verschillende dames-comités gevormd: een eere-comité, met de dames A. C. den TexBaronesse Bentinck, C. A. van WickevoortCrommelin, O. BurdetVan der Vliet en B. J. Dorhout Mees—de Blocq van Scheltinga, een uitvoerend comité en een comité van aanbeveling. Voor een sluitende exploitatie moet het jeugdhuis zijn lokalen beschikbaar stellen. Daardoor wordt men soms in eigen huis in het nauw gebracht. Het plan is gerijpt tot uitbreiding over te gaan, waarvoor op het terrein gelegenheid is. Voor deze uitbreiding vraagt hot comité goederen en giften in geld. De benoodigde bouwsom is geraamd op plm. 5000. CHR. NAT. WERKMANSBOND EN CRISISCOMITé De afd. Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft aan het plaatselijk Crisiscomité 613.09 afgedragen, ls opbrengst van den bazar op 25 en 26 Sept. j.l. in het Jeugdhuis. Een mooi resultaat! MONTESSORI-ONDERWIJS Op WGensdag 31 October zal mevr. P. Joos- ten-Chotzen, hoofd der Amsterdamsche en der Bloemendaalsche Montessorischool in het schoolgebouw aan den Vijverweg een voor dracht houden over: „De ontwikkeling van het taalgevoel en de taal volgens de methode Montessori". Belangstellenden zijn- welkom. HAARLEMMERMEER Brand in boerderij. Gehcele graanoogst verbrand. Zondagavond omstreeks twaalf uur ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in een der bij de boerderij van den landbouwer M. Breuren aan den Aalsmeerderweg in den HaarlemmeiTrieerpolder staande graantassen. Door den feilen wind sloegen de vlammen spoedig over en in een oogwenk stond de boer derij in lichterlaaie. De brandweer uit Hoofd dorp die spoedig met de motorspuit ter plaatse was, tastte het vuur met twee stralen aan doch kon weinig uitrichten. Slechts het voorgedeel te van de woning kon voor het vuur gespaard blijven. Verder is alles een prooi der vlammen geworden. De inboedel kon niet gered worden Alleen een auto bleef gespaard. Toen de brand uitbrak waren de bewoners reeds ter ruste, zij moesten in nachtgewaad vluchten en vonden een onderkomen bij omwonenden De geheele graanoogst cn een groote hoeveelheid stroo en verschillende landbouwwerktuigen werden een prooi der. .vlammen. Zeven paarden kwamen in de vlammen om. Omstreeks half twee kon. gezegd w>arden, 'dat men het vuur meester was. De schade kon nog niet vastgesteld worden, zij wordt echter door verzekering gedekt. IJMUIDEN Lichter verloren. Sleepboot Drente ter assistentie. Zondagmiddag is te Nieuwediep de Duit- sche sleepboot Saurus uit Kiel binnengeloo- pen. Deze was met 2 lichters op sleeptouw, toen de sleep door een zware bui overvallen werd, de sleeptros van een der lichters brak en deze laat-ste op drift ging. Doordat de lichter geen lading in had, werd het „öolleege" vaartuig een speelbal van wind en golven. De Saurus bracht de rest van zijn sleep te Nieuwendiep binnen en rapporteerde het ongeval aan de haven-autoriteiten. De zeesleepboot Drente van Bureau Wijs muller vertrok onmiddellijk daarop ter assis tentie. Men stoomde naar de door de Saurus aangegeven plaats, waar deze den lichter ver ioren had. Urenlang zicht men de omgeving af, totdat men eindelijk in den afgeloope.n nacht, toen men op 36' mijl N.W. van IJmuidèn gekomen was, ankerlichten zag branden. De Drente koerste er heen en vond het verloren schaap heel rustig voor anker liggen. De kapitein wenschte geen assistentie van de Drente en zou maar rustig afwachten, totdat de Saurus met schip weer kwam opha len, De Drente heeft toen den steven maar gewend. BESOMMING. Trawlers; Clazina Luther IJm. 59 800 manden f 3360. Christina IJm. 2 520 m. f 3170. Neptunus 87 160 m. f 1440. Margaretha IJm 94 175 m. f 1140. Turguoise IJm. 69 85 m. f 1330. Roode Zee IJm. 41 80 m. f 1330. Eemmond IJm. 7n 400 m. f 2780. Adriatic IJm. 18 460 m. f 3130. Holland 2 IJm. 176 95 m. f 1290. Penelope IJm. 64 110 m. r 1640. Maria IJm. 95 350 m. f 2400. Alkmaar IJm. 31 505 m. f 3000. Henriëtte Jacoba IJm. 19Q 320 m. f 2250. Claesje R.O. 46 550 m. f 3200. Sylvain IJm. 115 280 m. f 2250, Julie Streiff IJm. 159 100 m. f 1550. Maria Elizabeth IJm. 114 105 m. f 1450. Ely Genevière IJm. 161 175 m. f 1170. Loggers KW. 175 f 450, KW. 60 f 470, KW. 178 f 340, KW. 89 f 820. Kotter: F. N. 133 f 730. Verder aan den afslag 7 trawl- en 13 haringloggers. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Gloria IJM. 37, vangst 400 manden makreel, 100 manden braadschelvisch en wijting, 100 manden gul en koolvisch 150 manden schel- visch, 80 manden varia, 10 manden hake; totaal 140 manden. Sumatra. IJM. 253, vangst; 370 manden makreel, 45 manden wijting, 20 manden kool visch en rog, 6 manden braadschelvisch, 6 manden schelvisch; totaal 447 manden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.750.48. Griet per 50 KèG. f 2312. Tongen per K.G. f 1.100.68. Groote schol per 50 K.G. f 20.— Middelschol per 50 K.G. f 23—21. Zetschol per 50 K.G. f 19—18. Kleoie schol per 50 K.G. f 166.10. Schar per 50 K.G. f 94.90. Tongschar per 50 K.G. f 2722. Rog per 20 stuks f 1914. Vleet per stuk f 2.332. Kleine poon per 50 K.G. f 62.10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 21—14. Middeischelvisch per 50 K.G. f 1912. Kleine middeischelvisch per 50 K.G. f 14- 9.—. Klein schelvisch per 50 K.G. f 11—4.35. Kabeljauw per 125 K G. f 6635. Groote gullen per 50 K.G. f 1510. Kleine gullen per 50 K. G. f 93.20. Wijting per 50 K.G. f 5.901.40. Makreel oer 50 K.G. f 6.20 f 4 Heilbot per K.G. f 0.90—0.53. Leng per stuk f 1,20—0.50. Koolvisch per stuk f 0.63—0.12. Versche haring per kist f 3—0.60. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 51. Klein hake per 50 K.G. f 40—10. SANTPOORT TOONEELAVOND „SANTPOORTS BLOEI". De Zaterdag j.l. gehouden tooneelavond van ..Santpoorts Bloed" mocht zich in een buiten gewone belangstelling verheugen, zoo zelfs, dat velen wegens het geheel bezet zijn van ,De Weyman" moesten worden teleurgesteld, De avond werd geopend door den heer Joh. van Beem, voorzitter van „Santpoorts Bloei", die zich met een bijzonder woord van welkom richtte tot de „zoo langzamerhand in Sant poorts beroemd geworden tooneelvereeniging A.T.E.C." uit Amsterdam. Vervolgens bracht de heer Van Beem een woord van dank aan de propagandacommis- sie van „Santpoorts Bloei", bestaande uit de heer en Bremer kamp en Van Beem, die dezen avond georganiseerd had Tenslotte eindigde de heer Van Beem met den wensch uit te spreken dat deze avond ge heel mocht beantwoorden aan het do>». dat het bestuur'er mee beoogde, nl. in de eerste plaats de versterking van de band tusschen de leden onderling en in de tweede plaats de opvoering van het ledental, dat weldra de 500 zou hebben bereikt. Hierna was het woord aan de A.T.E.C. Dit Amsterdamsche tooneelgezelschap voerde op „Emotievolle Dagen....", een vroolijk spel van spanning in vier bedrijven. Nu, in span ning hebben de aanwezigen van het begin tot het einde verkeerd, wat wel het best gede monstreerd wordt door het feit. dat menigeen vergeten was te luisteren naar het spreek woord, dat in het laatste bedrijf „verborgen" was en met de oplossing waarvan een twee tal fraaie prijzen te winnen was. De Amsterdammers hebben met dit vroo- lijke spel hun naam weer hoog gehouden. De hoofdrollen waren al in buitengewoon goede handen. De heer De Bruyn was een pracht van een adellijk Engelschman, wiens lief hebberij voor het geheimzinnige hem a.h.w. van het gezicht was af te lezen. Dan was Lou Hamers weer overweldigend in zijn optreden. Hoe volmaakt- in - stijl waren de vertellingen over zijn „niet ondervonden ondervindingen" uit zijn pseudo-loopbaanVan de dames noe men we in het bijzonder mej. Mia Hoppe, die op buitengewoon natuurlijke wijze een rol vervulde van een oude dame, wier leeftijd zeker eenige tientallen jaren met dien van baar zelf verschilde. Van de bijrollen willen we nog even extra de heer De Bij als huis knecht en Jos de Bij noemei. Na elk bedrijf werden de dames en heeren hartelijk toegejuicht en aan het eind van hei, 4ae bedrijf groeide dit applaus tot een ovatie aan. De heer Bremerkamp maakte zich tot tolk van alle aanwezigen, toen hij als voorzitter der propaganda-commissie den Amsterdam- schen tooneel spelers (sters) hulde bracht voor hun prachtig spel. E>en dames bood hij in dit verband doozen bonbons aan. Voor het tooneelgezelschap dankte op de hem eigen vlotte wijze Lou Hamers, Onder donderend applaus deelde hij mede, dat de A.T.E.C. besloten had als buitengewoon lid tot „Santpoort's Bloei" toe te treden. De uitnemend geslaagde avond werd besloten door een zeer geanimeerd bal, dat tot ver in den nacht duurde. Aardig was het, dat toen de A.T.E.C.'ers onder het bal de zaal verlie ten hun spontaan door de aanwezigen een ovatie werd gebracht. Het was verdiend!! AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFRFENIGING KANTOOR HAARLFM Staatsl. BfnI. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt, Nederl. Iiidië 1930 11 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 21H 19 30 Vounglcen.) 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheep v. Mi jen. 3H 30 Stoomv. Mij. Ned. 30 fndustr. Binnen!. Alg. K.zijde Unie... 334 - 34 A. N. I .E. M. (Nat 194 v. Berkcl's Patent Cert. Calvé Delft 44 Ned. Ind. Gas (Nat 172 Gem. Beb. Philips 2144 -215 71»/8-% Indnstr. Buitenland. Anaconda Copper 64-6% 214 Am. Enka Bethlehem Steel 154 - 15»/ê - 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation North Amer. Cy. Standard Brands 34 203/g Banken BlnnenL Koloniale Bank Cert, Handel Mij. Banken Buitenl. cfjische Reichsb. 47 vtrol. MIJ. Bfnl. Kon. Petroleum 142 - Petrol. Mij. Buitenl. 9Va Cultuur Mljen. H. V. A 1534 154 72 N. I. S. U 664 Vorstenlanden Mijnbouw Mi jen. Alg. Exploratie 134 170 1714 Tabak Mi jen. Dell Batavia Tabak 1464 60 1284 Rubber Mijen. A'dam Rubber 904 Deli Bat. Rubber.... 67 Ned. Ind. Rubber Koffie 90 Ver. Ind. Cult. Ondern. - Spoorwegen Buitenl. 314 Coram Wilwaukee 2 5 pet. Adj. Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas 3%-4 - Prnlonsnfiekoers 1 Met groote droefheid geven wij kennis, dat onze lieve Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw de Wed. Aafje de Vries—Tere» nog onverwacht/1s over leden. C. TEVES M, E. TEVES VAN DER WIJST COR TEVES J. W. ROMIJN—TEyES Haarlem, 26 October 1934 In pluats van kaarten Heden overleed onver wachts tot onze diepe droefheid, onze lieve Man. Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Jan Visser in den ouderdom van 64 jaar. T. VISSER—MEIJER P. MORLANG VISSER C. G. MORLANG AAFJE VISSER en kleinkinderen Haarlem, 2S October 1934 Oranjestraat 115 Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 1 November a.s. te 11.45 op de Algemcene Be graafplaats, ingang Kle verlaan. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling onze beste Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mevrouw MARIA ANTOINETTE JOSEPHINA WIERINGA, geboren FRANSE, eerder weduwe van den heer A. VAN DER LAAN, in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, A. FRANSE Jr. Amsterdam. 27 October 1934. Overtoom 406. De teraardebestelling zal plaats vinden vanuit het St. Elisabeth's Gasthuis op Woensdag 31 October a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem (in gang Kleverlaan). Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. In Onze Bibliotheek (Jeugdbibl. Haarl. Dagblad) is plaats voor een HELPER (STER) bij het ruilen, niet jonger dan 18 jaar. Deze aangen. bezigh. moet als liefdew. w. besch. Uitv. br. ond. motto „Onze Bibliotheek", bur. H. D. HUURVERLAGING. Pracht Bovenhuizen, bevatt. kamers en suite, keuken, balkon, 3 slaapkamers. Dutrystraat b. d. Van Nesstraat. Prijs 30—/ 32', Telefoon 14906. CRêPE DE CHINE HET WERELDSUCCES DER PARFUMERIE F. MILLOT, PARIS. PARFUMS LOTIONS FOUDRES etc. LET VOORAL OP DEN NAAM „MILLOT'. ALOM VERKRIJGBAAR.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3