DINSDAG 30 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 IMIIlllllllllllllllllllllf BILJARTEN. ÜooeuKLSck QJZ oaat fie&Atb peobajtxt tOr-30 NOVEMBER 1934 ONTyANGT U; TEGEN INLEVERING VAN. 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO'-PAKJES- AAN ONS ADRES TE" AMERS FÓORT. GRATIS EEN PBACTISCH GESCHENK (Adv. Ingez. Med.) ZwitserlandNederland. Wijziging in het Zwitsersche team. Uit Bern: In het Zwitsersche elftal voor den wedstrijd tegen Nederland, dat Zondag is sa mengesteld. is een wijziging aangebracht. Schaub van de F. C. Basel, die als rechtshalf was aangewezen, zal niet meespelen. In zijn plaats komt Hufschmid, van dezelfde club. SpaarnevogelsKinheim 2 (42) Spaarnevogels zit meteen voor het Kin- heim-doel, maar het spel wordt te kort gehou een. Als Kinheim doorbreekt, weet zij door een fout van den keeper te scoren (01). Het is J. Meijers die gelijk weet te maken 1—1 Vijf minuten voor de rust zet de rechtsbui ten van Kinheim mooi voor en het is de mid- voor, die aan Kinheim weer de leiding geeft. (1-2». Steeds zit Spaarnevogels in de tweede helft voor het Kinheim-doel; uit een mooie pass van Tangerman is het weer Meijers, die gelijk weet te maken (22). Als Spaarne vogels weer aanvalt veroorzaakt Kinheim een strafschop, die door Meijers benut wordt (32). Drie minu/en voor tijd weet Meijers weer mooi door te breken en den eindstand op 42 te brengen. Schoten 2E. D. O. 5 (11) E. D. O. heeft eerst het windvoordeel, maar Zij vindt de Schoten-defensie in goeden vorm. Toch is de Schoten-voorhoede ondanks den harden tegenwind niet ongevaarlijk, maai er wordt met schieten te lang gewacht. Wan neer S. v. d. Laan den bal krijgt, geeft hij aan E. D. O. met een goed schot de leiding (0—1). In de tweede helft heeft Schoten blijkbaar goede plannen; eenige kansen gaan door slecht schieten verloren. Een paar aanvallen van E. D. O. worden gemakkelijk onderbro ken. Een vrije trap op het E. D. O.-doel wordt de rood-zwarten noodlottig. Koeleman plaatst zich achter den bal en via de lat gaat de bal over de doellijn. <11). Beide ploegen werken hard voor de over winning, maar doelpunten blijven verder uit. R. C. H. 3—Haarlem 3 (2—6) R. C. H. begint met 10 man. Als Haarlem 2ich heeft ingespeeld weet zij na een kwar tier de score te openen. '01). Dit doelpunt Wordt spoedig gevolgd door een tweede. R. C. H. 3 tracht het spel te verplaatsen, maar Haarlem 3 belet elke poging daartoe. Nog voor de rust slaagt Haarlem er in, den stand op 0—3 te brengen. Kort na de hervatting slaagt R. C. H. er in den achterstand te verkleinen. (13). Diver se goede schoten en kopballen vliegen juist over of naast. Bij een plotselmgen uitval van Haarlem krijgt zij een penalty die benut wordt (1—4). Het loopt R.C.H. niet mee; zij moet zelfs toezien dat Haarlem nogmaals scoort (15). Weer gooit R. C. H. er een schepje op: in derdaad slaagt zij er in, nogmaals tegen te 1 scoren (25). Een fout van den R. C. H.- keeper is oorzaak, dat de eindstand op 26 komt. R. C. H. 5Kennemers 3 (30) Tegen den storm in trapt R. C. H. af en brengt al dadelijk het Kennemersdoel in ge vaar. Het is een van beide zijden aantrekke lijke strijd. Uit algemeenen aanval kan een Kennemersback slechts ten koste van een corner redden. Deze wordt ingekopt. (1O1. Het is R. C. H. die voor de rust nog eenmaal scoort (20). Rust.. R. C. H. is ook na rust een tikje sterker en scoort na een kwartier het derde doelpunt. Kennemers geeft den moed niet op en brengt het R. C. H.-doel in gevaar. Als zij enkele ma len achtereen inschiet heeft blijkbaar een der R. C. H.-achterspelers hands gemaakt. De hiervoor toegestane penalty wordt uitstekend gehouden. R. C. H. won verdiend. I. V. O.Kinheim 3 (12) De van doel tot doel staande wind bleek zeer hinderlijk, waardoor het spel merkbaar beïnvloed werd. Voor rust speelden de bezoekers met wind in den rug waren meestal aanvallend, De I.V.O.-doorbraken waren echter gevaarlijk, doch leverden geen succes op. Na circa een half uur gaf Van Heyst aan de geelzwarten de leiding, toen I.V.O.'s keeper het uitzicht werd belemmerd (01). Na de hervatting was het spelbeeld niet gewijzigd, met dien verstande echter, dat nu I.V.O. sterker was. Na een snellen Kinheim-aanval was echter een algemeen missen oorzaak van het tweede Kinheim-doelpunt (02). Hoe I.V.O. ook verder werkte, niets wikle lukken; het was haar rechtshalf, die één minuut vóór het einde met een fraaien kop bal tegenscoorde (12). De laatste minuut was sensationeel. I.V.O. viel aan; de bal werd door een der verdedi gers van Kinheim met de hand gespeeld, doch de scheidsrechter raadpleegde juist cp dat oogenblik zijn horloge; zag dus niets, waardoor de thuisclub een penalty ontging. Haarl. Scheidsrechtersvereeniging. Voor bovengenoemde vereeniging houdt de heer J. Gosschalk uit Amsterdam op Don derdagavond 1 November in Café Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, een lezing over het onderwerp: „De Scheidsrechterlijke taak". ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 100 METER VOOR DAMES. Uit Tokio; De bekende Poolsohe athlete Stella Walsh (mejuffrouw Walesieficz) ves tigde te Tokio een nieuw wereldrecord op de 100 Meter hardloopen voor dames. Zij liep de zen afstand in 11.7 sec. Het oude wereldre cord bedroeg 11,9 sec. COMPETITIE NED. BILJARTBOND Klasse E. Afd. 5. De B.C. Haarlem kreeg het viertal van Vriendenkring op bezoek. Javaux (B.C.H.) be- bon goed. Hij klopte v. d. Pavert, die het tot 108 van de 166 te maken punten bracht. G. v. d. Gevel (Vriendenkring) maakt weer ge lijk door Kroon op 66 te laten staan. De gas ten namen onmiddellijk daarop de leiding door Terrehorst, wiens partner het niet verder bracht dan 26 van de 80 te maken. Deijs (B.C.H.) verloor van Copini Jr. met 46 tegen 70. waardoor de stand van deze ont moeting werd 3—1 voor Vriendenkring. Klasse F. Afd.. 6. D.E.S. II ging Vriendenkring in eigen lokaal bekomen. L. Vlug (D.E.S.) won ondanks een groote handicap van Bannink, doch H. Tu- ninga bleef ver achter bij Snoeks i Vrinden- kring». Vervolgens versloeg Bottelier 'D.E.S.) Teunenbroek met groot verschil. Huizing (Vriendenkring) wist in een goede partij van den D.E.S.-man te winnen. Hierdoor eindigde de strijd met 22. ..Excelsior" uit Velsen-Noord kwam naar Haarlem om den strijd aan te binden tegen D.E.S I. Ronde won op het kantje af van H Lamers (Excelsior). In de volgende partij was eveneens spanning en sloeg C. Marks den D.E.S.-man Wesseling met klein verschil, doch J. Wunnik won daarna van C. Smit (Excel- s;or). hetgeen te niet gedaan werd doordien Winkel (D.E.S.) het aflegde tegen den inval ler Verhoef. De eindstand was ook hier 22. FED. VAN BILJART-VEREEN. VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Klasse A: Excelsior gesp, gew. gel. verl. v.—t. 3 3 0 0 12-6 Vr. Kring II 3 1 1 1 10-8 O.V.S. 3 1 1 1 9—9 Gr. Woud 3 0 0 3 5-13 Klasse B: Vr Kring II 2 2 0 0 8—4 OV.S. 2 1 1 0 8—4 T.O.G. (b) 2 1 1 0 7—5 De Poort 2 1 1 0 7—5 Telescoop 2 1 1 0 7—5 De Doelen 2 0 0 2 4—8 T.O.G. ia) 2 0 0 2 4—8 Gr. Woud 2 0 0 2 3—9 Klasse C: O.V.S. (a) 2 2 0 0 9—3 De Doelen 2 2 0 0 8—4 T.O.G. 2 1 0 1 7—5 De Poort (a) 2 0 1 1 5—7 O.V.S. (b) 1 0 0 1 2—4 De Poort (b) 2 0 1 1 4—8 Gr. Woud 1 0 0 1 1—5 Het programma voor de week van 23 October tot 3 November luidt als volgt: A-klasse: Deze week geen wedstrijd. B-klasse; Deze week geen wedstrijd. C-klasse: Donderdag 1 Nov. speelt O.V.S. b tegen De Poort A. terwijl De Doelen speelt tegen O.V.S. a. Het Groene Woud ontvangt T.O.G. DAMES-HOCKEY. AMSTERDAM—ROOD WIT (5—2). Zondag leed Rood Wit haar eerste neder laag; haar elftal wat totaal uit vorm, tot de internationale krachten toe. Het Amsterdam- sche team was daarentegen in grootschen vorm. Het Rood Wit-elftal telde één invalster en trad als volgt in het veld: G. Vreede (doel). S. de Josselin de Jong. T. Goetink (achter). M. Schmeink, H. Vreede. M. Breitenstein, (midden). T. Leeuwenberg, D. Lambrechtsen, A. van Beeck Vollenhoven, S. Koerts, J. Goetink (vóór). Amsterdam won den toss en koos den vrij sterken wind mee: zij ging dadelijk tot den aanval over. Twee mooie kansen werden door haar midvoor gemist. Na tien minuten ver zwikte de Haarlemsche rechtsback haar en kel en speelde wegens gebrek aan invalsters op halve kracht verder. Ondanks dezen tegenspoed wist mej. Van Beeck Vollenhoven het eerste doelpunt te ma ken. (01). Amsterdam wachtte niet lang met den ge lijkmaker: deze werd gescoord door haar linksuiterst. Vóór rust wist de Amsterdamsche midvoor haar club nogmaals de leiding te geven. (2—1). Na rust met wind mee leek Rood Wit zich aanvankelijk te zullen gaan herstellen. Mej. Goetink wist na korten tijd den gelijkmaker te scoren. (22). Nog geen drie minuten later had de rechts- uiterst van Amsterdam mej. Faber. die een uitstekenden wedstrijd speelde, haar club met een hoog hoekschot echter weer de leiding gegeven. (32). De Rood Wit-dames probeerde steeds hun samenspel terug te vinden; het mocht over alle linies niet lukken. De rechtsuiterst van Amsterdam, die slecht bewaakt werd door de invalster linkshalf van Rood Wit, bracht den eindstand op 52. HOCKEY. STRAWBERRIES I—ALKMAAR (6—1). (Dames). De thuisclub speelt met 10 dames, waar onder één invalster. Alkmaar speelt vrij zwak en bij Strawberries botert het goed. Mej. Pronk weet met haar formidabele schoten voor de rust drie maal het Alkmaar-doel te doorboren. Ook mej. Doorn scoort op fraaie wijze. Na rust speelt de thuisclub minder. Bij een Alkmaar-aanval loopt de keepster niet uit en het is 41. De bezoeksters verdedigen nu goed. Toch weet mej. Pronk den stand nog tot 6—1 op te voeren. Strawberries I (heeren) verloor met 21 van Delftsche Studenten en Strawberries II (dames) met 50 van Leiden III. HENGELEN „HET BAARSJE". Bovengenoemd Visch-college hield een feest avond ter gelegenheid van zijn 18-jarig be staan in het lokaal Bakenessergracht 87. De opkomst van leden, donateurs en genoodigden met hun dames was zeer groot. Ook leden uit Zwolle en Tilburg' waren aanwezig. Een accor deon-ensemble onder leiding van den heer Govers wist er direct de gewenschte stemming in te brengen. De voorzitter der feestcommissie, de heer Coulen, opende met een rede het feest, waar na het woord werd gegeven aan den heer J. Wildschut, voorzitter. Ook de eere-voorzitter. de heer Veen, sprak woorden van dank uit voor dezen zoo goed voorbereiden feestavond; hij dankte allen, die medegewerkt hadden. Ten slotte sprak nog de voorzitter van „de Grun- del". Het eerelid van dit college, de heer Schee pers, bood een mooien lauwerkrans aan de vereeniging aan. Daarna begonnen de feestelijkheden. De dames-leden droegen aardige stukjes voor; speciaal „het vroolijke 10-tal" kreeg een dankbaar applaus. De verloting van prijzen, belangeloos be schikbaar gesteld door leden, begunstigers en winkeliers, viel in ieders smaak. De heer Lu nenburg, conférencier, gaf ook eenige num mers ten beste, wat met een luid applaus be loond werd. Na de feestelijkheden bleven de aanwezigen gezellig bijeen tot 5 uur. Eenige leden noodigden den heer Scheepers uit, Zondagavond in het clubhuis van den heer Slot aanwezig' te zijn, waar hem uit blijk van erkentelijkheid voor wat hij gedaan heeft bij monde van den heer Wildschut een bloemen mand werd overhandigd. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN K.T.K. Aan de volgende week in Haarlem te houden gymnastiekwedstrijden van den Kennemer Turnkring zullen in totaal 91 dames en 60 heeren deelnemen, en wel in den len graad 13 dames en 9 heeren, in den 2en graad 21 en 18. in dén 3en graad 57 en 33. Vrijwel alle ver- eenigingen uit den kring gaven zich voor deze wedstrijden op. Vooral O.S.S., Turnlust H„ Olympia en Turnlust B. zijn ruim vertegen woordigd. UITVOERINGEN. In het gebied van den Kennemer Turnkring werden de volgende uitvoeringen reeds vast gesteld: Bato (Haarlem» 12 Januari, T.V. Santpoort 13 Februari, Turnlust (Haarlem) 16 Februari, Turnlust (Beverwijk) 20 en 21 Fe bruari, Concordia (Haarlem) 9 Maart. KRACHTSPORT NAT. WORSTEL EN GEWICHTHEFWED STRIJDEN TE BEVERWIJK. De Krachtsportvereeniging D. O. K. te Be verwijk organiseerde bovengenoemde wed strijden voor de lie Afdeeling. Zij zal 4 en 11 November haar wedstrijden vervolgen met de le Afdeeling worstelen en gewichtheffen. Hieronder de uitslagen der He Afdeeling: Extra Vedergewicht worstelen: le prijs J. Heiningen „Achilles" Wormerveer wint op touché van G. J. v. d. Boger de Here, IJmuiden. Vedergewicht: le prijs C. Koster, S. S. S. Alkmaar wint op touché van J. H. Snijders, S. S. S. A'dam. A. Kartman D. O. K„ Bever wijk. J. F. Mulder „de Halter" Utrecht. J. F. v. d. Horst, Hurcules, A'dam en J. Hop, Achilles, Wormerveer. 2e prijs: J. Hop wint op touché van R. Wa genaar. K. D. O.. A'dam. W. Schaap, Hercules, IJmuiden. A. Broek, D. Bürhs, de Halter, Zaandam, verliest op punten van C. Koster en F. v. d. Horst. 3e prijs: W. Schaap wint op touché van J. H. Snijders. A. Kartman. J. Mulder. C. Koster verliest op touché van A. Broek en J. Hop. Lichtgewicht worstelen lie afd: 1. J. Steen beek. D. O. K.. Beverwijk wint op touché van M. Cambach, Here., A'dam. H. v. Wezel, de Halter. Utrecht H. Schenk, Here.. IJmuiden. J. Beekman. S. S. S., A'dam. H. Oli vier. Here. A'dam. E. v d. Werf, D. O. K„ Be verwijk. 2. M. Cambach, Here., A'dam wint op touché van H. Monnee, D. O. K„ Beverwijk. D. Scha- gen, Sandow, Zaandam G. J. Verhallen, Here.. A'dam. E. v. d. Werf, D. O K. wint op punten van H v. Wezel, verliest op touché van J. Steen beek. 3 E. v. d. Werf, wint op touché van P. Wezel, Achilles, Wormerveer. P. Bogerd, H. K. V., Haarlem wint op punten van W. de Tree, Here. Dorddecht, verliest op touché van M. Cam bach en idem van J. Steen beek. Middenlichtgewicht wox-stelen: le Prijs; G. v. Eerden, H. K. V., Haarlem wint op touché van K. J. Hofstede, K. D. O., A'dam. H. Hooft, de Halter, Utrecht. N. Schats S. S. S., Alkmaar. J. v. Toorn, D. O. K„ A'dam. W. v. d Linden, de Halter, Utrecht. C. Wilson, Hercules, den Haag en wint op punten van P. v. d. Sluis, Hercules, IJmuiden. 2e Prijs: A. Hooft, de Halter, Utrecht wint op touché van A. Frederiks, K. D. O., A'dam. K. J. Hofstede. N. Schats. W. v. d Linden J. W. Theijse, S. S. S., A'dam en verliest op touché van G. v. Eerden en C. Wilson. 3e Prijs: C. Wilson, Hercules, den Haag wint op touché van A. Hooft. P Dorzak, Hercules. IJmuiden. W. v. Sitters, Hercules, IJmuiden en op punten van P. v. d. Sluis en verliest op touché van G. v. Eerden en J. Theijse. Middengewicht: 1'. W. van Zanten, D. O. K., Beverwijk wint op touché van B. Roodveld, K. D. O., A'dam. W. Prins, Hercules, IJmuiden. H. Duin. D. O. K., Beverwijk en wint op punten van E. Brands K. D. O.. A'dam. 2. H. Duin. D. O. K., Beverwijk wint op touché van E. Brands. W. Prins. J. v. Zanten, D. O K„ Beverwijk en verliest op touché van W. v. Zanten. 3. J. v. Zanten, D. O. K„ Beverwijk wint op touché van B. Roodveld, verliest op punten van E. Brands en verliest op touché van H. Duin. Mid<ien zwaargewicht: 1. A. G. Mertens, de Halter, Utrecht wint op touché van J. Soep, K. D. O., A'dam. 2. J. Soep, K. D O., A'dam wint op touché van G. Verbaan. Hercules, den Haag. Gewichtheffen lie afdeeling: Deze oefeningen waren tweehandig drukken, trekken en stoöten. Extra Veder: 1. W. Groen, K. D. O., A'dam, dr. 57 1/2, tr. 52 1/2, st. 70. totaal 180. Vedergewicht: 1. B. Blank, de Halter, Zaan dam dr. 60, tr. 65, st. 87 1/2, totaal 212 1/2. 2. C. Rep, de Halter, Zaandam, dr. 57 1/2, tr. 67 1/2, st. 87 1/2, totaal 212 1/2. 3. J. Veffer, K. D. O., A'dam dr. 57 1/2, tr. 60, st. 85. totaal 202 1/2. Lichtgewicht: 1. P. Bogert, H. K. V„ Haar lem, dr. 72-1/2, tr. 70, st. 95, totaal 237 1/2. 2. J. Bakker. D. O. K.. Beverwijk, dr. 67-1/2, tr. 72 1/2, st. 97 1/2, totaal 237 1/2. 3. J. Schoot en, Hercules, den Haag, dr. 65, tr. 75. st. 95, totaal 235. Middengewicht: 1. M. L. Mons, H. K. V., Haarlem dr. 771/2, tr. 80, st. 105, totaal 262 1/2. 2. J. Kiel. Achilles, Wormerveer, dr. 70, tr. 80, st. 105, totaal 255. 3. J. Dekker, Hercules, IJmuiden, dr. 72 1/2, tr. 80. st. 100, totaal 252 1/2. Midden zwaargewicht: 1. C. Blokker, Sandow, Zaandam dr. 72 1/2, tr. 80. st. 110, totaal 262 1/2. 2. S. Frank, K. D. O., A'dam dr. 72 1/2, tr. 80, st. 107 1/2, totaal 260. 3. A. Verhoef, de Halter, Utrecht dr. 72 1/2, tr. 82 1/2, st. 102 1/2, totaal 257 1/2. Zwaargewicht: 1. Jac. Kossen, Hercules, IJmuiden dr. 80, tr. 80, st. 107 1/2, totaal 267 1/2. 2. W. Struis, Hercules, IJmuiden dr. 77 1/2, tr. 82 1/2, st. 102 1/2, totaal 262 1/2. 3. J. Tartaas, K. D. O., A'dam, dr. 77 1/2, tr. 80, st. 102 1/2, totaal 260. DAMMEN. Het internationaal tournooi te IJmuiden. De derde ronde. Maandagavond begon in hotel „No. Eén" te IJmuiden de derde ronde van den internatio nalen vierkamp, georganiseerd ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der Damclub ..IJmuiden". In deze ronde speelde de we reldkampioen Rajchenbach tegen onzen na- tionalen kampioen Keiler; vooral voor deze partij (een reprice dus van den verleden week geëindigden wedstrijd om den wereldtitel) bestond groote belangstelling. Doch ook de partij tusschen den Belgischen kampioen Demesmaecker en Dukel trok de volle aan dacht. Deze ronde was in meer dan één op zicht belangrijk. Immers de beide leiders speelden tegen elkander: Keiler en Raj chenbach en welke Hollandsche dammer hoopt niet op een revanche van Keiler? Bo vendien speelden de twee onderste spelers op de ranglijst tegen elkaar; alle IJmuider dam liefhebbers hoopten, dat Dukel zich dezen avond van de laatste plaats zou werken. En dit is hem inderdaad gelukt! Fraai spel van Dukel! DamesmaeckerDukel (02). De Belg opende 33—28, waarop Dukel antwoordde met 1822, de in dit tournooi geregeld gespeelde Weiss-variant. Bij den öden zet nam de Belg een randsehijf, waarschijn lijk met de bedoeling de partij in onregelma tige banen te leiden. Dukel bleef echter cp het centrum spelen, wat o.i. in dit spelgenre ook het sterkste was. Even later ruilde Dukel uit naar 27 waarmede hij een grooten druk begon uit te oefenen op den Belgischen lin kervleugel. Oogenblikkelijk begon Demes maecker dezen voorpost aan te vallen, doch Dukel dekte deze schijf af en handhaafde zijn vooruitgeschoven positie. Even later be nutte Dukel dezen voorpost door hiermede een twee om twee uitruil te nemen, waardoor het Belgische centrum danig gehavend werd Toch bood de partij op dit moment voor <ien Belg nog voldoende perspectieven. Bij den 25sten zet speelde Dukel 1923 en toen overzag de Belg een slagzet, waarop de ÏJmuidenaar met den tekstzet gespeeld had. In den stand: Dukel 13 schijven op 2, 3, 4, 6, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 23 en 24. Demes maecker 13 schijven op: 25, 26, 27, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 42, 44, 45 en 50 speelde de Belg 45—40. Deze zet is uit een positie-oogpunt niet sterk; 39—34 was de aangewezen voort zetting. Dukel won nu op de volgende wijze een schijf 14—20 (Wit 25:14) 4—10 (Wit 14:5) 17—22 (Wit 5:17) en 12:45. Het nu volgend eindspel werd door Dukel zeer correct behandeld en toen tenslotte De mesmaecker geen anderen zet meer overbleef dan een schijf te offeren en daarna achter een schijf van Dukel te loopen, paste Du kel wederom een zetje toe, waardoor de Belg een tweede schijf verloor. Toen gaf hij de partij op, want er viel voor hem niets meer te redden. Door deze overwinning bezet Dukel thans de derde plaats, terwijl Demesmaecker hekke- sluiter is geworden. Het was een groote voldoening voor de bij zonder talrijke IJmuidenaren dat hun favo riet dezen avond niet had teleurgesteld; na afloop mocht Dukel dan ook een spontaan ap plaus in ontvangst nemen. KeilerRajchenbach (11). Aan het andere bord speelden Keiler en Rajchenbach. Het was reeds direct in het begin te merken dat Rajchenbach er alles op zou zetten deze partij te winnen. Immers Kei ler stond op dit moment een punt voor en de ze voorsprong kan, vooral daar alle deelne mers slechts zes partijen te spelen hebben, wel eens van beslissenden invloed op den eind uitslag zijn. Keiler opende 32—28, waarop Rajchenbach met18—22 antwoordde. Zoo langzamer hand zijn wij er aan gewend, dat de deelne mers van het klassieke 1823 afwijken. Reeds bij den 3den zet nam Keiler een randsehijf, waardoor de partij onmiddellijk onregelmatig werd. Spoedig ruilde Keiler de randsehijf we der af; toen ging de partij in het klassieke genre over. Toch was dit maar van korten duur, want al spoedig leidde de Franschman een flank-aanval op Keller's linkervleugel in, die echter gemakkelijk werd afgeslagen. De Franschman accepteerde nu een opslui ting van z'n linkervleugel, doch wegens ge brek aan goede tempozetten moest Keiler het bekende „tientje uit den hoek" toelaten, waardoor Rajchenbach zich weder uit de op sluiting bevrijdde. Beide spelers bepaalden, er zich nu toe hun vleugels in aanvalspositie te brengen; het was Rajchenbach, die het eerst tot den aanval overging. Keller's stuk ken stonden echter goed opgesteld, zoodat ook deze aanval op niets uitliep. Nu volgde een concentratie van Keller's schijven op Raj- chenbach's linkervleugel, doch de Fransch man ging de moeilijkheden niet uit den weg, toen de gelegenheid zich voordeed het spel te vereenvoudigen. Immers met remise was hij niet gebaat! Na een twee om twee omruil van Keiler vólgde een nieuw opdringen van onzen kam pioen; Rajchenbach kwam zichtbaar in 't nadeel. Doch hier bleek weder zijn enorme eindspelkennis, want door de allersterkste zetten te spelen kon Keiler niet winnen; de wereldkampioen forceerde remise. De stand na de derde ronde luidt dus thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. R. C. Keiler 3 2 1 0 5 M. Rajchenbach 3 1 2 p 4 B. Dukel 3 1 0 2 2 M. Demesmaecker 3 0 1 2 1 De vierde ronde wordt heden Dinsdagavond gespeeld in „Kennemerhof". Dukel ontmoet dan weder den wereldkampioen en Keiler speelt tegen Demesmaecker. SCHAATSENRIJDEN BALLANGRUD. STAKSRUD EN ENGNE- STANGEN TOT PROFESSIONALS VERKLAARD. Uit Stockholm: Het bestuur van den Inter nationalen Schaatsenrij dersbon d heeft zich bezig gehouden met de bekende Ruslandreis van de Noorsche schaatsenrijders Ballangrud, Staksrud en Engn-estangen. Eenigen tijd ge leden waren de Noorsche rijders reeds door hun eigen bond geschorst, omdat zij geen toe stemming vcor het starten in Rusland hadden, verkregen. De Internationale Schaatsenrij dersbond verklaarde alle drie rijders tot pro fessionals, omdat zij weliswaar als „amateur trainer" in Rusland hadden gewerkt, doch uit deze werkzaamheden financieele voordeelen hadden verkregen. SCHERMEN SCHOOLCOMPETITIEWEDSTRIJDEN De kort geleden opgerichtee Junior Scherm vereeniging Haarlem, begint Woensdag 31 October haar School Competitiewedstrijden waaraan zes scholen deelnemen: n.l. Christe lijk Lyceum, de Hoogere Handelsschool, het Haarl. Inst. voor Lich Opvoeding, het Gym nasium, het Kennemer Lyceum en het R.K. Lyceum. De wedstrijden worden geschermd in ploegen van drie deelnemers, volgens de bepalingen van den Kon. Nederl. Amateurs Schermbond Zij worden alle gehouden in de gymnastiekzaal van de deelnemende scholen, en worden geleid om beurten door de heeren J. Brassinne, H. Roelofsz, W. Roozen, M. v d. Veen en L. van Zanten. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Wegens het slechte weer was de opkomst der leden heel slecht. Alle drie de afdeelingen reden 10 K.M. De uitslag der juniores was: Kampioen Drost; 2. de Vos; 3. Beeldman, 4. Martens, 5. Peetoom. Consolatie C-klasse. Voor deze afdeeling startten toch nog 20 deelnemers: de uitslag was: 1. Opbroek. 2. Zweitser; 3. Wennink, 4. Hulst, 5. Veenhof. De uitslag der A en B klasse was: 1. Heise- laar, 2. Drost. 3. Schaper, 4. v. Noorden, 5. Veenhof. Moerkerk en John vielen en waren zoodoende uit den strijd. In den uitslag van het lange-afstand-kampioenschap moet nog J. v. Nes als No. 7 gemeld worden. KORFBAL. D.S.V.—MEERLEBOSCH (4—0). D.S.V. heeft in de eerste helft het spel voort durend in handen gehad. Een drietal doel punten drukte deze meerderheid uit; vele schoten gingen wegens den krachtigen wind naast. Na rust wist ook Meerlebosch zich met haar goed spelend middenvak doelkansen te schep pen. D.S.V. maakte daarna nog één doelpunt. Einde 40. S.S.H. 3—D.S.V. 2 (1—1). In dezen wedstrijd behaalden de bezoekers hun eerste punt in deze competitie. SPORT VEREENT—SPORTIEF II (4—1)'. Eindelijk weer eens een flinke overwinning voor S.V. Reeds vijf minuten na het begin nam Sportief de leiding, welke ze voorloopig niet afstond. De ploegen wogen tegen elkaar op; doelpunten bleven voorloopig uit. Doch vóór de rust kwam wist S.V. gelijk te maken. Na de rust kwamen de Santpoorters opzetten;' Sportief werd vaak geheel teruggedrongen. Dit overwicht stelde C. de Goederen in staat om twee goede doelpunten te maken. Ook na de tweede wisseling had S.V. het beste van het spel; zij bleef onder den paal gevaarlijk. In de laatste minuut wist S.V. No. 4 in de mand te deponeeren, waarmede het einde kwam. AURORA. Gespeeld: Aurora adsp. B.O.G. adsp. 010 O.G. 2Aurora 1 21 Aurora 2Haarlem 5 31 Aurora 3Animo 2 60 Te spelen: Wedstrijden voor a.s. Zondag worden nader bekend gemaakt. „D.S.V." Gespeelde wedstrijden (competitie): D.S.V. IMeerlebosch I 40 S.S.H. 3—D.S.V. 2 1—1 Adspiranten Competitie: AnimoD.S.V. a 12 D.S.V. b—S.V. b 1—1 D.S.V. cFlora (niet gespeeld) Te spelen op Zaterdag 3 Nov. (Compet.) MeerleboschD.S.V. b (om half 3 op terrein Nachtegaalstraat N.) D.S.V. c adspiranten ontvangen de D.S.V. a adspiranten om half 3 of 3 uur (eveneens voor de competitie). Zondag 4 November om 2 uur: T.H.B. 2D.S.V. 1 (Sportpark Meerweg). D.S.V. 2Flora 2 (eigen terrein). Het St. Nicolaasfeest wordt op 1 December gevierd, T.H.B.—READY TECKA (1—0). De uitslag T.H.B.—Ready Tecka was niet 0—4, maar 1—0, zoodat ook T.H.B. j.l. Zondag gewonnen heeft.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12