FRANKEN'S Witte musschen. Het Betaufeijltste 52e Jaargang No. 15756 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 3 November 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: r. W. PEEEEBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regelj 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend h contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verües van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. il Alies indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. HAARLEM, 3 November. De Zwitsers. Morgen voetballen we tegen de Zwitsers, in Bern. Onvoetbaldeskundige lezers zouden mis schien geneigd zijn hieruit op te maken, dat ik meespeel. Dit is geenszins het geval, zooals voetbaldeskundige lezers zonder eenige moeite zullen begrijpen. Het is een zeer moeilijke opgaaf voor ons. Nog nimmer hebben we in Zwitserland ge wonnen. In Bern hebben we zelfs eens met 0—5 verloren. Sinds Wilhelm Teil zijn die Zwitsers altijd op eigen veld uitstekende scherpschutters geweest. Ik zie dus al met freeze de weeklachten van Hollander tege moet. Mogen zij ons ditmaal bespaard blijven. Jjloge geen snik uit den ether wellen.en als £et toch zoo moet zijn. bij den stand 20 voor Zwitserland bijvoorbeeld dat zij dan wel dra, bij 23, gevolgd worde door die vurige uitingen van geestdrift, die dezen eeuwig jongen voetbalenthousiast zoo prachtig, kun nen bezielen. Cnze correspondent in Genève heeft bericht, dat de Zwitsers nog liever dan een overwinning een hooge recette zouden behalen, want de Zwitsersche Voetbal Bond zit er niet al te warmpjes in en de laatste internationale wed strijd heeft maar zestienduizend toeschouwers gelokt. Ze betaalden een bedragje, waarom de K.N.V.B. zou lachen. Hebben wij het in het Stadion niet meer dan eens tot 90 mille ge bracht? Deze bizonderheid bewijst, dat de Zwitsers een volk vormen dat „met beide beenen op den grond staat", en dat zij de beteekenis van het spreekwoord „geen geld, geen Zwitsers" ten volle beseffen. Intusschen baat de over weging ons niet veel, want recettes blijken al voor de wedstrijd begint. Als er veel frahken zijn binnengevloeid zullen de navolgers van Teil ongetwijfeld zeggen: „laten we nu maar winnen ook"en als het er weinig zijn: ..nu moeten we in elk geval winnen". Het wordt dus een zware strijd. Maar Abegglen, die het meest op Wilhelm Teil leek, speelt niet mee. Hij is naar een Fransche club verhuisd, die hem beter betaalde. Daar zit niet veel sport- romantiek in; we blijven evenwel met beide beenen op den grond, en Abegglen blijft dat ook. Ondanks bovenstaande commentaren ver- haug ik mij toch steeds weer in de aanwezig heid van deze internationale voetbalkampen. -Zij geven een weldadige afwisseling in een tijd vol somber nieuws. Zelfs als we verliezen. ■Hollander s etherisch gejammer moge ons even .doen ontstellen, tenslotte gaan we er niet lang gebukt onder en troosten ons den volgenden dag alweer met de gedachte, dat als Kick Smit niet tegen den paal en Anderiessen niet tegen de bovenlat geschoten had, en de tweede goal van de tegenpartij niet zoo'n gelukje geweest wasenfin, eigenlijk hadden we evengoed kunnen winnen. Ook zitten er geen verdere gevolgen aan zoo'n uitslag vast. Geen belas- •tingverhooging zelfs. Ook geen contingentee- ring, geen Sonder- en geen Zwischenkonto. Men kan er onbekommerd over babbelen. Indien u naar mijn voorgevoel omtrent het resultaat vraagt, dan geloof ik ondanks alles dat we winnen zullen. Ondanks Milaan, on danks de 0—5 ramp die ons twaalf jaar ge leden in Bern trof en zelfs ondanks die ne derlaag in Amsterdam. Gesterkt aoor de da den des Uivers zullen wij tot veel in staat zijn. En als deze ongemotiveerde voorspelling niet uitkomt zult u het mij vergeven: ik ben geen voetbalprofeet van professie, en zelfs dezulken vergissen zich af en toe. Hup Hol land, hup Hollander. R. P. Het clearingverdrag met Duitschland. Van officieele zijde konden wij momenteel omtrent de opzegging van het clearingverdrag geen inlichtingen verkrijgen. Aanvankelijk had men hedenochtend de Pers informaties willen verstrekken, doch thans bleek dit voorshands onmogelijk. De betreffende autoriteiten zitten nog druk te confereeren. Uit particuliere bron vernemen we, dat vermoedelijk deze opzegging vooral toe te schrijven is aan het feit, dat in de practijk de overeenkomst ten zeerste heeft teleurge steld. De verwachting was namelijk dat, doordat Nederland meer uit Duitschland importeer de dan omgekeerd, wij een groot saldo zouden krijgen, waarmee de oude vorderingen, die Ne derland op Duitschland had, verzekerd zou den kunnen worden. Dit nu viel geducht tegen, want dat saldo bleek al sterk verminderd nog vóór het clea- ring.verdrag goed en wel werkte. Als voor naamste oorzaken noemde men ons: de ver hooging van de Duitsche prijzen en boven dien de daling van het pond, wat het gevolg dat de export van Duitschland hierheen zeer sterk verminderde en er dus geen groot sur plus meer overbleef om daarmede de oude schulden aan Nederland te doen betalen. We hoorden nog het vermoeden uiten dat de re geer mg wel zou probeeren spoedig een gewij zigde clearing-overeenkomst te sluiten, meer in overeenstemming met de veranderde om standigheden en de belangen der Nederland- sche schuldeischers. OOK HEWETT EN KAY THANS TE MELBOURNE. MELBOURNE, 3 Nov. (Reuter). De vliegers Hewett en Kay zijn alhier om 1 uur 53 N. t. aangekomen. Bel Franken op en bestel eens Tarvo-brood. Dan krijgt U het heerlijkste brood dat U zich denken kunt, voedzaam en licht verteer baar! In de perkamenten zak met denTarvo-Boer. Bestel heden echt Tarvo-brood bij Franken 1 11 cent. Broodfabrieken. Haarlem - Telefoon 10435 Heemstede - Telefoon 28793 Bloemendaal - Telefoon 22090 (Adv. Ingez. Med.) (Bij Rotterdam is eenige emotie ontstaan door de ontdekking van een -paar witte musschen). Nu andre vogels zijn gevlogen Naar een of ander zuidlijk land, Nu maakt men een paar witte musschen Haast tot een witten olifant. En nu de Uiver nog zoo ver is, Die koning van ons vogelras, Nu staart men naar een witte straatmusch, Alsof 't een muscholini was. En zulk een dekselsche kwajongen Van het gevederde geslacht Verbaast zich om die menschenhulde. Terwijl hij, denk ik, witjes lacht. 't Is het versterkte interesse Voor al wat vliegt in dezen tijd. Dat tot bijzondere vereering Dier witte musschen heeft geleid. Want, mogen musschen meestal grauw zijn, En is 't maar zelden dat men ziet Een musch in 't wit der onschuld leven, Een witte raaf is het toch niet. P. GASUS Tuchtschooljongens trachten opnieuw uit te breken. Te straf bewind te Belie Isle? - PARIJS, 3 November (Reuter) De Fran sche minister van justitie, Leniéry, deelt mede, dat jongens van de tuchtschool van Belle Isle, van wie een aantal eenigen tijd ge leden is ontsnapt, het plan hadden opgevat, op 31 October uit te breken. Het plan kwam echter ter kennis van de auto riteiten zoodat de poging mislukte. Het be richt over het plan der tuchtschool jongens trekt speciaal de aandacht in verband met de campagne, die op het oogenblik gevoerd wordt ten gunste van de instelling van een onder zoek naar de tuchtscholen en een wijziging van het daar toegepaste regime. De bladen kanten zich tegen de strengheid, waarmede in sommige tuchtscholen wordt op getreden tegen kinderen, wier vergrijpen vaak niet ernstig zijn. Lamoureux, de Fransche minister van han del. die de volgende week te Moskou onder handelingen zal voeren. Enquête inzake particuliere wapenindustrie. Gunstige invloed der commissie-Nye. De drang op onze regeering uitgeoefend. In wat nog maar begin-stadium van haar werkzaamheden was, heeft de enquête-com missie van den Amerikaanschen Senaat, die een onderzoek i.z. de particuliere wapenin dustrie en den handel in wapens tracht in te stellen, al heel wat lieden geduchte buikpijn bezorgd. Zij, die hem thans knijpen, schijnen dan ook hemel en aarde te bewegen opdat dit onderzoek straks vooral niet hervat zal wor den! Intusschen blijkt er van die commissie-Nye reeds in zooverre een gunstige invloed te zijn uitgegaan, dat ook elders het verlangen op komt om eens te doen nagaan wat de brave fabrikanten van en handelaren in oorlogs materiaal zoo al voor praktijken toepassen om hun zaken goed te doen mareheeren. Zoo kon men dezer dagen uit berichten uit Engeland opmaken, dat ook daar bij sommigen het denkbeeld veld gaat winnen het enquête-mid del aan te wenden. En hier te lande is al even eens publiekelijk voor iets dergelijks gepleit Ik denk o.m. aan de resolutie, de vorige week door de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede in haar jaarvergadering met algemeene stem men aangenomen. Daarin toch besloot die or ganisatie naast allerlei andere punten ook, zich te wenden tot de Nederlandsche Regee ring en Volksvertegenwoordiging met het ver zoek hier te lande een enquête i.z. de parti culiere wapenindustrie en handel In het leven te roepen. Voorts denk ik aan soortgelijken aandrang in het V.V. over Hoofdstuk I uit den kring onzer Tweede Kamer uitgeoefend. Op grond van wat ik hierover dezer dagen hoorde fluisteren komt me het niet te gewaagd voor te voorspellen, dat aan dit punt straks nog wel eenige aandacht gewijd zal worden bij de Dinsdag a.s. beginnende openbare beraad slagingen. Of de „verscheidene leden", die in de af- deelingen het instellen van zulk een onderzoek bepleit hadden, slechts tot één partij, nl. de S.D.A.P. behoorden, kan natuurlijk niet met absolute zekerheid worden gezegd, al heb ik wel reden dit te vermoeden. Aangenomen een oogenblik dat mijn vermoeden juist is, rijst terstond de vraag of ook andere fracties met dit denkbeeld zullen instemmen. Na hier en daar het oor eens te luisteren gelegd te heb ben. kreeg lk der. Indruk, dat momenteel de fracties als zoodanig hun standpunt t.a.v. deze aangelegenheid nog niet bepaald heb ben. Van één Kamerlid ving ik een ietwat sceptische uiting in verband met mogelijke aanwending van het enquête-middel op. Doch deze afgevaardigde haastte zich ter stond te verklaren, dat hij alleen voor zich persoonlijk sprak en dat ik bovendien niet moest denken, dat hij den ernst van de mo gelijke gevaren van zekere praktijken der particuliere wapenfabrikanten en -handela ren zou onderschatten. Een ander volksverte genwoordiger daarentegen (evenmin behoo- rende tot de s-d. club van wie men mag ver moeden dat zij zeker voor zoo'n onderzoek zou voeden) gaf terstond to kennen, dat hij een eventueel enquête-voorstel gaarne zou steunen en dat hij tevens aannam, dat zijn politieke vrienden er net zoo over dachten. Overigens mag men misschien, zonder zich aan al te groot optimisme schuldig te maken in het feit. dat de aleemeene vergadering der Vereenieing voor Volkenbond en Vrede, in wier midden zich vogels (en wat voor schitte rende exemplaren!» van verschillende poli tieke pluimage bevinden, unaniem de zooeven aangeduide resolutie aannam, een aanwij zing zien. dat in onze volksvertegenwoordiging een enquête-voorstel bij allerlei fracties bijval zal kunnen ontmoeten. Laat het dan waar wezen, dat de voorzitter der vergadering. Prof. Rutgers, schoon tot de corypheeën der anti- revoiutionnaire partij behoorende, momenteel geen actieve rol op het staatkundig tooneel vervult, het tegenovergestelde kan gezegd b.v. van mannen als oud-Minister de Geer, de lei der der C.-H. Tweede Kamer-fractie en Mr. van Lanschot. voorzitter van de R.-K, Eerste Ka merci ub. die beiden aan het tot standko- men van de resolutie van V e.V. hebben mee gewerkt! Of er dan geen bezwaren aan een en quête-besluit verbonden kunnen zijn? Na tuurlijk. want niets is er nu eenmaal, waar van men naast de voordeelen ook niet tevens de nadeelen zou kunnen ontdekken. Doch al les te zamen genomen, kan ik mij toch heusch niet goed indenken wat iemand tegen een be hoorlijk onderzoek zou kunnen hebben. Be halve dan deeenen. die wat te verbergen zou den hebben. Er is dus m.i. alleszins reden om nu eens met goed vertrouwen de poging tege moet te zien om te besluiten ten onzent op de een of andere wijze het Amerikaansche voor beeld te volgen. Op de een of andere wijze. Hier kom ik nu aan wat een bezwaar zou kunnen wezen. In dien toch een onderzoek zou plaats vinden, dat van te voren gedoemd ware niets, althans weinig van beteekenis. aan het licht te bren gen, zou men de moeite, kosten en tijd die elke enquête, dus ook deze vergt, net zoo goed kun nen sparen. Daarom is het zaak zich te voren ter dege rekenschap te geven van den weg. dien men zou moeten bewandelen om dit bezwaar al thans te voorkomen. Op tweeërlei manier in hoofdzaak, kan men tot een enquête besluiten: er is nl. de z.g.n. parlementaire enquête, d.w.z. het onderzoek dat ln gevolge een besluit van een der Ka mers. van harentwege wordt ingesteld, en er bestaat ook de figuur van de enquête door een staatscommissie, ingesteld op grend var een speciale wet. In het eerste geval gelden de bepalingen der algemeene enquête-wet van 1850. Die wei verplicht getuigen en deskundigen voor de parlementaire enquête-commissie te verschij nen. maar zij kunnen zich op grond van hun ambts- of beroepsgeheim verschoonen getui genis af te leggen. Bovendien staat het den burgerlijken of militairen ambtenaar vrij te zwijgen, hetzij met een beroep op het lands belang hij zelf maakt uit. of het landsbe lang op het spel staat! hetzij op bevel van zijn meerdere op denzelfden grond. Het eenige wat de Kamer dan nog kan doen. is van het departementshoofd waaronder de zwijgzame getuige-ambtenaar ressorteert, verlangen, dat het de gegrondheid der ingebrachte verschoo ning bevestigt. Dit laatste heeft eventueel na tuurlijk geen enkele waarde, want de simpele bevestiging van het departementshoofd is vol doende om de Kamer en haar enquête-com missie niets te doen vernemen van wat zij zoo gaarne van den getuige in kwestie had willen hooren. Aan dit bezwaar der parlementaire enquête kan men eerst ontkomen als de wet van 1350 op dit punt gewijzigd zou worden. Roept men daarentegen een speciale wet in het leven om het onderzoek door een op grond dier wet te benoemen staatscommissie te doen plaats vin den. dan Is het mogelijk daarbij tevens een procedure-regeling vast te stellen, waardoor het verschoonlngsrecht voor getuigen aanzien lijk minder ver kunnen gaan dan in de rege ling van 1850 helaas het geval is Natuurlijk geeft dan het Parlement bij een dergelijke so lutie zijn enquête-bevoegdheid uit handen en laat hét dit werk over aan een door de Re geering aangewezen commissie. Toch moet hieraan de voorkeur gegeven worden, indien men over voldoende dwangmiddelen wenscht te beschikken om getuigen en deskundigen tot spreken te brengen. Meent men het echter daar zonder te kun nen stellen, dan kan ik me wel indenken in de redeneering, die ik nog van een vooraan staand Kamerlid mocht vernemen en die on geveer hierop neer kwam, dat deze afgevaar digde zeker wel kon voelen voor eenig on derzoek, maar in de gegeven omstandigheden toch geen behoefte had aan een parlemen taire of wettelijke enquête. Dat vond hij te breed opgezet: volgens hem kon men voors hands gerust volstaan met een onderzoek het zij door een commissie, benoemd door de Re geering, hetzij door een speciaal hiervoor aan te wijzen Kamercommissie, zooals b.v. thans t.a.v. de Spoorhoutkwestie het geval is. Het komt mij voor, dat zoowel in het ob ject der enquête als in de personen en onder nemingen. waarmee men dan te maken zou krijgen, alle reden gelegen is om het nut van het beschikken over dwingende middelen ten einde het getuigenverhoor niet te doen dood- loopen, niet te onderschatten. Maar hoe dat ook zij. hoofdzaak is thans voor alles dat men in ons Parlement door onderling overleg de noodige eensgezindheid bereike om den weg te banen voor een zoo deugdelijk mogelijk on derzoek in zake de particuliere wapenindus trie en -handel. Waar een wil ls. daar is ook een weg. Dat de wil zou ontbreken is toch ze ker niet aan te nemen. En dus moet het tot een onderzoek komen, tenzij er zich straks wat niet te hopen zou zijn, in het debat over Hoofdstuk I, ta.v. dien wil nog pijnlijke ver rassingen zouden openbaren. Het is nauwelijks denkbaar, maarje kunt nooit weten. De sociale enquête van 1890 en de z.g. crisis enquête van 1918 zijn beiden gehouden door een staatscommissie in het leven geroepen dank zij een speciale wet. Dr_E. v. RAALTE. De heer Tusenius en de N. S. B. Eervol ontslag als gewestelijk commissaris. Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld dat de heer Tusenius in verband met een conflict tusschen hem en den heer Van Geelkerken in afwachting van de terugkomst van den heer Mussert uit Berlijn, zijn functie van gewestelijke inspecteur der N.S.B. ter be schikking had gesteld. „Volk en Vaderland" deelt thans mede, dat de algemeene leider den heer Tusenius „op verzoek met dank voor de in die functie be wezen diensten" ontslag heeft verleend. Met de waarneming van de functie is be last dat adj. gew. commissaris de heer J. W. de Ruijter. Jones en Waller weer in Engeland. Ondanks oponthoud toch records verbeterd. Enkele uren na landing zaten zij weer in hun machine. Jones en Waller zijn Vrijdagmiddag om 1 uur 15 met hun D. H. Cornet op Engelschen grond geland. Zij hebben de reis van Londen naar Melbourne en terug volbracht in 13 da gen, 6 uur en 38 minuten. Een klein aantal toe schouwers, dat getuige was van de landing der koene vliegers juichte hen uitbundig toe, doch de vliegers zeiden niet veel anders dan: „Het spijt ons, dat wij zoo laat zijn, wij hadden eerder hier willen zijn." Ondanks het opont houd te Athene, waar zij anderhalven dag doorbrachten in verband met de slechte weersomstandigheden hebben zij verschillen de records geslagen. De tijd voor de Melbourne-Londen afstand is teruggebracht tot 6 dagen 15 uur 9 minuten. Het vroegere officieele record Darwin-Enge- land is geslagen met 3 dagen 7 uur 2 minuten. Verder zijn nieuwe records gevestigd voor an dere stukken van de thuisreis. Omtrent hun poging om van Athene Don derdag naar Engeland te vliegen, verklaarde Waller, dat zij boven de Adriatische zee een hevigen onweersstorm ontmoetten, zoodat zij besloten terug te keeren. Vrijdagmiddag eenige uren na hun aan komst vlogen zij hun machine naar het vliegveld te Hatfield. Frankrijk neemt militaire maatregelen aan de grens van het Saargebied. pag. 4 De Amerikaansehe vloot wordt met 42 oorlogs schepen uitgebreid. pag. 4 De commissie, welke een onderzoek zou in stellen naar den bouw van een radiozender heeft verslag uitgebracht. pag. 3 Bij een oneenigheid heeft een tandarts te Den Haag een collega gedood. pag. 4 Geruchten over een uitvinding in Friesland, die een ommekeer in de motorwereld teweeg zou brengen. pag. 4 Minister De Wilde tegen verzwakking der la gere publieke organen. pag. 4 R.K. Staatspartij heeft een urgentieprogram gepubliceerd. pag. 3 Nog geen resultaten bij de scheepvaartbe sprekingen met Japan. pag 3 Indië's uitvoer stijgt sedert April j.l. pag. 3 Een nieuwe litteratuurprijs door dr. C. J. Wij- naendts Francken beschikbaar gesteld. pag. 3 Het clearingverdrag met Duitschland is door onze regeering opgezegd. pag. 3 De Amsterdamsche Zesdaagsche is begonnen. pag. 2 Bekende Haarlemmers: A. W. Michels. pag. 3 Bioscopen pag. 17 ARTIKELEN ENZ. R. P.: De Zwitsers. pag. 1 Dr. E. van Raalte: De gunstige invloed der Amerikaansche enquête-commissie. pag. 1 Jan Greshoff: Opleving in 't Belgische kunst leven. pag. 17 Onze Zwitsersche correspondent over den voetbalwedstrijd morgen te Bern. pag 11 Dr. W. G. N. van der Sleen: Tunis, de schil derachtigste stad van Noord-Afrika. pag. 13 H. K.: Het Brouwershavensche Gat uit. pag. 13 G. J. Kalt: Chr. Harmonie vereeniging „Sur- sum"\ pag. 5 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 17 Financieele Kroniek: Fantasie en werkelijk heid in de V. S. pag. 12 M. H. J.: Waartoe de neus in staat is. pag. 14 Elsa Kaiser: II. D. Vertelling. „Een eere zaak". pag. 14 C. Sipkes: Op de fiets door Zeeland. pag. 14 Helen de Balbian Verster: Aan de Moeders. pag. 3 Het Haarlemsche Stadsbeeld: De Oude Weg. pag. 14 Balkanstatuut onderteekend. Directorium boven de Balkan Entente. Gevormd uit de ministers van buitenlandsche zaken. ANKARA. 2 Nov. (Reuter) De gedelegeer de van de staten der Balkan-Entente hebben hedenavond een statuut onderteekend, door Titulescu ontworpen. Daarna is een communi qué uitgegeven, waarin o.a. staat dat de vrede op den Balkan niet bedreigd wordt, maar wan neer de vrede elders bedreigd wordt zal de samenwerking der Balkan Ententeleden ma ken dat zij de situatie op den Balkan mees te blijven. De raad van de Balkan Entente maakt voorts gewag van de verbetering in de betrekkingen met de staten, die geen lid zijn van de Entente. Volgens het statuut wordt boven de Balkan Entente een directorium ingesteld, dat samen gesteld is uit de ministers van buitenlandsche zaken der staten. Voorts is er een permanent secretariaat en een economische raad. De volgende raadsver gadering zal plaats hebben te Boekarest. De voorzitter van den raad zal steeds een buiten gewone vergadering bijeen kunnen roepen. ACTIE TEN BATE VAN DE H.O.V De Vereeniging van Toonkunstenaars heeft een actie opgezet ten bate van de H.O.V. ter verhooging van de subsidie. De vereeniging heeft een onderhoud gehad met den minister die naar verluidt een gunstig verloop heeft gehad. Noodzakelijk is echter dat de gemeen telijke subsidie eerst wordt verhoogd. Ook veertig solisten die voor de H.O.V. zijn opgetreden hebben een adres ten bate van de H.O.V. verzonden. Vermiste stoomlogger gepraaid. Te Vlaardingen is Vrijdagavond binnenge komen de K.W. 25. schipper J v. d. Plas die verklaarde Woensdag j.l. bij den stoomlogger V.L. 83 langszijde te hebben gelegen op 52 gr. 50 min. N. Br. Te Vlaardingen bestond ernstige ongerust heid over dezen logger.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1