Zwitserland-Nederland 2-4 Ruststand 1—4. Welverdiende zege voor de Oranjemannen. KRACHTSPORT mid CiqahetbMr AUTOMOBILISME RESERVE 1E KLASSE VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL MAANDAG 5 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 VOETBAL. Uitstekend verdedigen in de tweede helft. (Van een specialen medewerker). Bern, Zondagavond. Neen maar! Daar kwam een elftal Neder landers naar de Zwltsersche Hooglanden, zonder supporters-trein, zonder speciale lied jes, zonder aangekleede Volendammers of een leger vlaggen, doch gewoon vergezeld van vijf bestuursleden, een trainer, vier verslaggevers, een radio-reporter en een handjevol hier ver toevende landgenooten en alle prognostics ten spijt, dat wij geen kans hadden, versloegen zij heden op het Neufeld-terrein vrijwel het zelfde Zwitserland, dat ons te Milaan over won. Een zege. die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet voor hen, die van den strijd getuige waren. Inderdaad: Vrijwel hetzelfde Zwitserland doch dan alleen in naam. Want met alle res pect voor het Hoilandsche voetbal: Als er iets tegen gevallen is. dan is het wel de ploeg van Helvetia, die geen schijn of schaduw was van het team dat ons op San Siro zoo schitterend overwon; thans is eerst duidelijk geworden, wat een verlies het voor onze gast- heeren heeft beteekend, een speler als Trello Abbeglen, die toch eigenlijk de strateeg van eiken aanval was, te moeten missen. Bij het uitgaan van den wedstrijd hoorden wij dan ook overal mompelen van „der Ab beglen". De meest besproken speler na de nederlaag Doch er behoeft geen twijfel over te bestaan dat zelfs met dezen genialen binnenvoor- waarts Zwitserland ook maar eenigszins in het stuk v/as voorgekomen. Daarvoor had Ne derland veel te veel pijlen op zijn boog. Im mers wy beschikten over een aanval, die goals kon maken en over een perfecte verde diging. welke ze wist te verhinderen. Vandaar dan ook dat er zoo'n duidelijk verschil was tusschen de tweede en de eerste helft, omdat wij den buit. die wij vóór halfti me hadden veroverd, met alle geweld bewa ren wilden; daarvoor had „generaal" Lotsy de r.oodige orders gegeven. Ondanks het feit. dat Nederland in de tweede helft dus niet te sco ren wist. kunnen wij gerust getuigen, dat wij domineerden, daar wij eenvoudig aan onze tegenstanders een speelwijze oplegden naar willekeur. Het safety first principe moge dan minder aantrekkelijk zijn voor de toeschou wers, onder deze omstandigheden was het vol komen aanvaardbaar. Hebben is hebben en krijgen is tenslotte de kunst! Of het Nederlandsch Elftal heden zoo krachtig gespeeld heeft als in onze beroemde hoogtijdagen, staat te bezien, maar wel kan men er zeker van zijn, dat deze ploeg toch heel wat meer presteerde dan tijdens ver schillende wedstrijden, welke daarna zijn ge speeld en welke eenigszins een schaduw heb ben geworpen op voorgaande successen. Met deze combinatie kunnen wij derhalve vol vertrouwen "de internationale toekomst wel ke ons wacht, tegemoet zien. Elke speler was zijn plaats ten volle waard en ieder heeft zich tot het uiterste gegeven. Benieuwd als wij waren naar verschillende nieuwe bezettingen in onze samenstelling, kunnen wij met een gerust hart zeggen, dat deze plaatsen naar behooren zijn vervuld. Men moge nu Van der Meulen liever zien dan Halle. Weber liever dan Van Diepenbeek, de remplaeanten kunnen niettemin op een goe den wedstrijd terugzien. Slechts in het eerste kwartier hebben wij angsten doorstaan, toen Van Diepenbeek een Paauwe elkaar herhaaldelijk verkeerd begre pen, maar daarn ging het zienderoogen be ter; de gapingen werden steeds zeldzamer, waardoor de taak van Vente, die in het begin meermalen ter redding nader was gekomen, aanmerkelijk werd verlicht. Gaan wij de linies stuk voor stuk na, dan zij direct vermeld, dat Halle een uitstekenden wedstrijd heeft gespeeld. Hij heeft niet veel te doen gehad en zeer weinig gevaarlijks, maar zijn geheele wijze van doen schonk de noodige rust, welke wij vroeger zoo vaak heb ben moeten ontberen. Er stond iemand! Het eerste doelpunt was vrijwel onhoudbaar. Het tweede kwam uit een door Jaggi zeer goed geplaatsten strafschop. In de tweede helft voorkwam onze doelman een vrijwel zekeren goal, toen hij een hard schot van Jaggi van vlakbij onversaagd weg- stompte. Zwitserland had dien goal al geteld! Een sroot speler blijft nog steeds ondanks zijn leeftijd, Van Run. Hij was de beste der beide backs; vooral zijn snel en kordaat in grijpen schonk veel voldoening. Een paar keer ging hij echter te veel naar voren en speciaal na de rust liet hij zich meermalen verleiden tot salon-samenspel met Van Heel, wat dan wel een geweldig applaus ontlokte aan de Zwitsersche massa, maar waartegen de heer Lotsy toch zijn waarschuwend woord liet hooren, duidelijk en voor iedereen ver staanbaar. Indien Weber over een andere mentaliteit beschikte zou hij thans zeker zijn gemist, doch nu was zijn opstelling niet raadzaam; Van Diepenbeek willen wij dan ook niet al te Bakhuis en Smit, de twee groote steunpilaren. veel vergelijkend beoordeelen. Deze vrij tengere Ajaxied zag in de eerste minuten geen bal en geen tegenstander; hij liep van het kaste naar den muur, zoodat wij het erg ste vreesden, maar daarna heeft hij herhaal delijk van tactisch kunnen blijk gegeven. Zijn plaatsen liet echter meermalen te wenschen over. De middenmoot heeft uitstekend gespeeld, zoowel m het aanvallend als in het verdedi gend werk. Bas Paauwe. die de ondankbare taak had, Pellikaan te vervangen, bleek een even goed vleugelhalf als spil te zijn en was dan ook een voortdurend struikelblok voor den Zwitserschen linkervleugel. Anderiesen voldeed uitstekend. We misten zelfs de teeke nen van de traditioneele vermoeidheid; zelden zagen wij hem zooveel werk zoo goed verzet ten. Van Heel moge zijn besten tijd gehad hebben, maar evenzeer blijft hij voorloopig nog onmisbaar. Voor ons was het groote vraagteeken van den aanval niet Van Gelder, maar Bakhuis, die sedert lang niet geregeld meer speelt en omtrent wiens vorm dan ook twijfel bestond. Deze twijfel is wel afdoende weggenomen, want de Zwollenaar was de openbaring voor het Zwitsersche publiek, dat in ruime mate van zijn applaus blijk gaf. Herhaaldelijk zette Bakhuis zijn vleugelvoorwaartsen aan het werk, hij scoorde twee schitterende doelpun ten en als de gastheeren niet zoo'n pei>- backstel hadden gehad, was de score vooral door zijn toedoen zeker hooger geworden. Doch Minelli en Weiier herinnerden zich Mi laan blijkbaar nog goed en lieten onzen aan valsleider geen oogenblik alleen. Een prettig gezelschap was dit voor Bakhuis echter niet! Voor doel hebben wij Smit wel eens beter gezien, maar zijn veldwerk en zijn verdedi gende taak in de tweede helft verdienden alle lof. Zooals gebruikelijk is, opende hij de score, maar daarna vlogen al zijn schoten langs en over het Zwitsersche doel. Vente deed vele handige dingen, maar hij vermocht er niet in te slagen. Séchehaye ook maar met een enkel gevaarlijk schot te be dreigen. Zoo'n gevreesd kanon als Vente vroeger was, is hij thans zeker niet meer. De klein Wels, die in Milaan in Walter Weiier nog al eens zijn meerdere moest er kennen, was hem hier volkomen de baas, waaraan het falen van den Zwitserschen linkshalf ook nog wel schuld had. Twee van de Nederlandsche goals kwamen echter In direct door handig manoeuvreeren van onzen rechtbuiten en talloos waren de juiste voor zetten, die van zijn voet voor den Zwitser schen goal belandden. Aan den anderen kant maakt Van Gelder misschien een iets minderen mdruk, doch zijn gemak van stoppen in vollen ren en zijn rechts zoowel als links trappen zorgden er voor. dat er voor de vreemde veste allerlei moeilüke situat:es ontstonden. Zijn doelpunt was dan ook een schitterende bekroning voor zijn nuttigen arbeid. Als de Zwitsers tegengevallen zijn, dan geldt dit zeker niet voor het wijd en zijd be faamde achtertrio, dat voorloopig wel weer voor dit seizoen zal zijn ingehuurd. Maar de gansche middenlinie was een complete failure. Hufschmid was eigenlijk nog de minst slechte, maar zoowel Jaccard als Frick kon den meermalen met geen microscoop worden ontdekt. In de voorhoede heeft de hoogge roemde Kielholz niet veel laten zien, maar daar kreeg hij ook de kans niet toe. Trouwens het geheele Zwitsersche aanvalsvijftal bleef stukken onder den Milaneeschen vorm, het plaatsen was meermalen bedroevend slecht en het schieten liet eveneens te wenshcen over, anders had Halle het heusch wel wat harder te verduren gehad. De referee deed zijn internationaal dubuut; geen der partijen heeft het daarmede ge troffen, met dit verschil, dat het Nederland op een doelpunt kwam te staan een vol komen ongemotiveerde penalty terwijl de Zwitsers er bij verschillende andere gelegen heden bekaaid afkwamen, waarbij echter geen goal werd te niet gedaan. De heer Leclercq maakte echter den indruk zeer te lijden onder plankenkoorts, waarbij .hij op een gegeven oogenblik zijn fluit verloor, het geen nogal oponthoud veroorzaakte. Maar al doende leert men en wij hopen, dat deze referee het nog ver moge brengen als het dan maar niet te onzen koste gaat. Wij hebben zooals gezegd verdiend gewon nen, maar als het omgekeerd geweest was, hadden wij toch bezwaarlijk het smoesje kun nen gebruiken omtrent het veld en het kli maat. Immers, beter voetbalweer was moeilijk te wenschen. Het was een prachtige winter dag met een wolkenloozen hemel, terwijl het terrein in uitstekenden staat verkeerde. Vijf minuten voor half drie kwamen de Nederlanders onder spontaan applaus het terrein op. daarna de Zwitsers, natuurlijk luide toegejuicht door hun landgenooten. De elftallen zijn als volgt: ZWITSERLAND, Séchahaye, Minelli, W. Weiier, Hufschmid, Jaccard. Frïfck, Von Kanel, Spagnoli, Kielholz, Jaggi, Jaeck. NEDERLAND: Van Gelder, Smit, Bakhuis, Vente, Wels, Van Heel, Anderiesen, B. Paauwe, Van Run, Van Diepenbeek. L. Halle. Van Heel wint den toss. Nauwelijks is de pret begonnen of wij rillen al van antgst omdat de roodhemden zóó ener giek een stormloop inzetten, dat Bas Paauwe slechts met moeite kan redden. Even duurt de oressie en dan komen onze aanvallers opzet ten. waarbij Minelli aan den schouder wordt gewond, zoodat het spel een oogenblik onder broken wordt. Dit is de eerste sensatie, die onmiddellijk door een tweede zal worden ge volgd. Immers, na drie minuten spelen gaat de Zwitsersche linksbuiten Jaeck met een snel treinvaartje Paauwe voorbij. Vente komt nog te hulr». maar -wordt ook gepasseerd, eer. booirballetie over Van Diepenbeek brengt hem bij de achterlijn een scherpe voorzet en de toeloopende Spagnoli kopt van dichtbij tus schen den paal en Halle door. (10). In deze enkele minuten heeft Zwitserland 'ooveel goeds laten zien, dat er al angstigp -isioenen oprijzen van een groote nederlaag ils ons elftal ons maar dadelijk uit den droom helDt door welkom tegengif. Smit krijgt in het middenveld den bal: hij passeert handig en ver naar Wels. De rechtsbuiten kan het leder nauwelijks houden, maar werkt het ding han dig via Weiier corner en uit dezen hoekschop, schitterend genomen, scoort Smit met een hoog onhoudbaar schot, nadat hij het leder eerst netjes heeft stil gelegd. De partijen zijn weer gelijk (11) na 5 mi nuten spelen. Wij kunnen weder even ademen. Maar niet lang! Want het spel golft ongeloofelijk snel op en neer: beide doelen komen in gevaar. Gelukkig hebben onze gastheeren de gaping rechts echter niet al te veel in de gaten, want een sterke pressie aan dezen kant was ons al in het eerste kwartier noodlottig geworden, Bakhuis geeft eenige malen blijk van zijn kunnen, doch bij een goeden aanval der Oran- jehemden is een pass naar Wels te ver om succes te hebben. Een ver schot van Paauwe graait Sechahaye even later uit den boven hoek. Het spel staat op hoog peil; de wedstrijd is het aanschouwen Cen volle waard. Voor fijn proevers het beste wat zij kunnen wenschen. Intusschen krijgt ook Van Gelder zijn eer ste werk. Hij draait netjes om Minelli heen, zet hard en scherp voor. Bakhuis laat het le der handig gaan voor Vente, die te laat ont waakt, waardoor Zwitserland juist den dans ontspringt. Als de eerste helft half verstreken is. valt nog aan geen der kanten eenige meerderheid te bespeuren. De gang raakt er echter een beetje uit. Zwitserland doet eenige goede aan vallen. Tot tweemaal toe trapt von Kanel te ver naar achteren, waar Anderiessen beide malen voor de opluchting zorgt. Intusschen neemt Nederland langzaam aan het heft in handen; nadat Van Diepenbeek zeer onnoodig door Jaeck besprongen is, waar voor de referee een verdienden vrijen schop geeft, neemt Nederland de leiding. Immers, op een gegeven oogenblik gaan Wels en Vente samenspelend op doel af. Vente kopt handig over Weiier heen en plaatst van de achterlijn naar binnen, waar Bakhuis klaar staat om via den paal Sechehaye met een goed gericht schot te passeeren. (12). Een doelpunt, dat door Zwitserland zeer luid wordt toegejuicht Er is dan juist een half uur gespeeld. Holland leidt dus! Maar wij zijn er nog lang niet integen deel! Zwitserland, geprikkeld door den tegen slag. gooit er een schepje op; wij kunnen van geluk spreken, wanneer een schot van Jaggi via Van Diepenbeek's dijbeen corner gaat en de genomen hoekschop door Vente wordt weg gewerkt. maar Nederland 'komt terug. Wels, wiens schutterscapaciteiten nooit hoog zijn aangeslagen, schiet een hoogen voorzet van Van Gelder in het oneindige. Smit zoekt het minder hoog. maar Sechehaye heeft in leder geval bij deze Oranje-aanvallen geen werk. De pressie blijft niettemin bestaan, te meer daar het bij ons in de achterhoede thans veel beter botert, zoodat Vente zijn verdedi gende taak heeft laten schieten om den aan val te versterken. Ook Anderiesen stuwt gere geld zijn voorhoede op; onder deze omstan digheden kan een doelpunt niet uitblijven; Inderdaad, zeven minuten na den tweeden goal komt nummer 3 en wat voor één! Juist had Zwitserland enkele oogenblikken rond Halle gezworven of Anderiesen brengt opluchting door den bal weg te koppen naar Paauwe; deze passeert correct naar Wels, het kleine ventje dribbelt even langs de lijn en daar Vente zoowel als Smit nog niet in de voorhoede zijn gearriveerd, is Bakhuis wat naar binnen gekomen, een korte center volgt en Bakhuis, die de situatie direct doorvoelt, geeft een langen trap naar den anderen hoek van het veld, waar Van Gelder komt aanren nen. die met een vliegend schot Séchehaye passeert. (13). Zwitserland is verbluft en Nederland juicht. Het handje vol maakt lawaai voor honderden. Zoo schijnt de pauze met dezen stand in te gaan als een halve minuut voor rust Bakhuis een bal toegespeeld krijgt; zijn kanjer is den Zwitserschen doelman opnieuw te machtig. (1—4). Rust. Dat de stemming in de kleedkamers bij de rust perfect was, laat zich begrijpen, d.w.z.: in de Hoilandsche kleedkamer! De tweede helft bracht een geheel ander beeld. Het goede voetbal, dat ons vóór de pauze zoo geboeid had, maakte plaats voor een partijtje aanvallen en verdedigen, waarbij onze drie voorwaartsen bij een zoo sterke de fensie natuurlijk niets konden uitrichten. Wel gingen Vente en Smit zoo nu en dan met den aanval mee. maar het waren uitzonderingen. En deze tactiek was wel noodig. want de Zwit sers startten met zoo'n feu sacré. wat in den beginne alle zeilen moesten worden bijgezet, om de gastheeren op een afstand te houden. Reeds spoedig werd Von Kanel door Van Run „gekraakt", hetgeen een enorm protest ont lokte aan de menigte. Dit bracht anderzijds den scheidsrechter van de kook. zoodat hij weifelde bij een overigens volkomen terecht gegeven hoekschop tegen Paauwe. Er komt op deze wijze nogal wat deining, wat het spelpeil niet bevordert. Bij een aanval van Holland mist Smit een oass van Van Gelder op enkele centimeters. Na goed samenspel tusschen Wels, Bakhuis en Vente scoort de laatste, doch de scheids rechter had reeds voor buitenspel gefloten. Na twintig minuten spelen komt een be treurenswaardig incident, dat ons een doel punt kost. Kielholz en Van Diepenbeek ren den samen naar een bal. Beiden vallen, waar bij Kielholz het noodige theater vertoont. Het publiek brult om een strafschop en Leclercq. die tot heden geen goed kon doen, wees zeer ten onrechte naar de fatale stip. nadat wij eerst hadden moeten wachten tot de tooneel- voorstelling van Kielholz was afgeloopen. Halle heeft geen schijn van kans om het harde schot van Jaggi te houden. (24). Dit is het sein voor de gastheeren om het spel te forceeren; Kielholz krijgt dan ook di rect twee waarschuwingen te incasseeren we gens bespringen van Anderiesen. Het wordt èr binnen de lijnen niet zachtzin niger op. maar de narigheid duurt niet lang. doch het voetbal zakt zienderoogen; veel an ders dan wat akelig heen en weer getrap is het waarlijk niet meer. Het einde nadert, het wordt duidelijker dat Nederland zich veilig voelt en dat Zwitserland de kans opgeeft. Zoo is dan eindelijk de serie nederlagen op Zwitserschen bodem gebroken en hebben wij, althans de wedstrijden voor het wereldkam pioenschap buiten beschouwing latend, onzen achtsten achtereenvolgenden uitwedstrijd ge wonnen. Wedstrijden te Beverwijk. Zondag werden de wedstrijden te Beverwijk voortgezet met de volgende afdeelingen alle le kl. Extra Veder ge wicht: 1. Tonnisse H.KB.V. Haarlem 3 strafpun- ten. Vedergewicht: 1. H. Groeneveld D. O. K. Beverwijk 1 strafpunt; 2. O.S.S.S. Amsterdam 3 straf punten. Lichtgew. 1. N. Groeneveld D.O.K. Beverwijk 0 strafpunten. 2. J. Borm Hercules IJmuiden 3 •frafpunten. 3. B. Bleeker Hercules Amsterdam 6 strafpunten. Middengewicht: 1. Massop Hercules Am sterdam 3 strafpunten. 2. v. d. Werf Wilhel- minagarde Rotterdam 3 strafpunten; 3. de Groot Wormerveer 6 strafpunten. IN PLATTE DOOSJES VAN 70stuks 70ceni DE HANDIGSTE VERPAKKING VOOR DEN VESTZAK (Adv. Ingez. Med.) VIA DEN LUIDSPREKER. We hebben in de afgeloopen weken wat naar de radio geluisterd! We hingen als 't ware aan den luidspreker en terwijl wij ons kopje thee dronken of rustig in bed lagen, lieten we ons precies vertellen hoe donker de stormachtige nacht was en hoe verlaten de wildernis, waardoor en -boven de Uiver zweefde. We, dat waren u en ik en de melk boer en de rechter. We waren zóó vol lof en enthousiasme over die razend-snelle vliegtuigen, die in drie dagen de halve aardbol omvlogen, dat we het andere en grootere wonder, waarbij de stem de heele aarde omvliegt in géén tijd volkomen vergaten geabsorbeerd als we waren in het geweldige van de Melbourne race, waarbij ons Neder lander-zijn sprak. Maar we realiseerden ons dat wonder pas, toen het als hulpmiddel niet meer verdrongen werd door de hoofdzaak toen het ons machtig in zijn verstommende nabijheid werd voorgehouden:: toen minister Colijn in den Haag met Parmentier in Mei. bourne sprak. Ons, dat waren u en ik en de schoenpoetser uit het kleine hotelletje en de directeur van de groote maatschappij. En nu hebben we wéér aan de radio ge zeten en het wonder is voor ons weer hulp middel geworden, verdrongen door het alles overheerschende. wat zich in Bern afspeelde Zondagmiddag en waar Han Hollander ons getuige van deed zijn: de strijd tusschen Zwitserland en Nederland, die voor ons extra belangrijk was, als revanche voor Milaan. Ons, dat waren u en ik en het dienstmeisje van hiernaast en de oud-Indischgast. En de optimist en de pessimist. „We winnen", zei de eerste. „Zwitserland voelt zich heel sterk en de Nederlanders hebben nooit beter gespeeld dan wanneer ze tegen sterkere tegenstanders stonden". ,We verliezen", zuchtte de tweede. „In Zwitserland hebben we immers nog nooit ge wonnen. Hoor maar, zelfs Hollander heeft nog slechts een klein sprankje hoop, meer niet. En die kan 't weten". „Onzin", kwam O(optimist), die een uit voerige uiteenzetting gaf van de goede kan sen van Nederland. Tot ie werd gestoord door de luidspreker, die een goal voor de Zwitsers aankondigde. „Zie je nou wel?", merkt P(essimist) op. triomfantelijk eigenlijk, dat hij gelijk scheen te zullen krijgen. ,,'t Eerste gewin", zei O., maar zachtjes én niet overtuigend meer. O. werd bijna P. „Goal!', scheeuwde Hollander en: „Zie je nou wel?",' zei O. „Wat heb ik je gezegd?" „De Zwitsers maken heusch nog wel een doelpunt", zei P. „Goal!" schreeuwde Hollander en: „Ik krijg gelijk!" juichte O., die weer ge heel O. was. P. begon eenigszins O. te wor den. ,Goal!" schreeuwde Hollander en: „De derde al!", riep O. „De eerste overwin ning van Nederland in Zwitserland!" „Hm" temperde P. „De wedstrijd is nog lang niet afgeloopen". „Goal!" zei Hollander. Hij schreeuwde het niet, maar zei het zacht, alsof hij dezen voorsprong nog niet tenvolle kon besef fen. „Goal, vier-nul!" In zijn enthousiasme ver gat hij de eene goal, die de Zwitsers gemaakt hadden. „En nou is 't rust en we hebben de over. winning in den zak", vertelde O., die een versche pijp stopte en zich lui achterover in zijn stoel nestelde. „Da's binnen". „Kalm aan", zei P. „Herinner jij je niet meer den achterstand met rust van H.F.C. verleden week? Toch won de Haarlemsche club met 5—3. En dienzelfden Zondag stond Z.A.C. in Enschedé met rust tegen de Boys met 31 voor en ze kregen met liefst 83 klop!". „Haha!" lachte O. voldaan en begon toen eensklaps sterk aan zijn pijp te trekken: een penaltie reduceerde onzen voorsprong tot 42. „Ai!" kwam P. „Daar gaan ze". Maar we gingen niet. Er kwam nog een goal bij, die niet werd toegekend, maar waaruit we konden zien, dat onze jongens niet stilzaten. Met het verstrijken van den tijd kreeg O. weer meer praatjes. En P.? Och, elke P. heeft in zich dat kleine sprankje hoop, waar Hollander van sprak, en toen het maar steeds 4—2 bleef. groeide het sprankje aan tot een vlam. En dan kan hij zeggen, dat „je zult zien, dat we verliezen", en dan kunnen alle dingen uit hem vliegen, maar even als in de Doos van Pandora blijft de hoop in hem. Nog een half uur en de Zwitsers werden sterker. P. was niet meer de berustende, die het ergste kalm aanvaarden zou. Hij werd rusteloos, kauwde zijn sigaar stuk, nam een ander en liep de kamer uit. Kwam vijf mi nuten later terug en vroeg of de Zwitsers al gelijk gemaakt hadden. Viel op een stoel neer en vroeg voor de zooveelste keer hoe. lang er nog te spelen was. Merkte eenige malen op, dat „we het nooit zouden halen, omdat we dat snelle tempo der Zwitsers toch niet vol konden houden", enz. Keek op zijn horloge, stond op en ging voor het raam staan kijken. Vroeg, wanneer ze na rust begonnen waren en vertelde van een wedstrijd waarin in de laatste minuten achter elkaar drie doelpunten gescoord warenen werd pas weer normaal, toen de wedstrijd geëindigd was. „Wat heb ik je gezegd?" zei O. triomfante lijk. „Ik wist wel, dat we kans hadden", ver klaarde P. „Maar ik wou het niet zeggen! want het had immers net zoo goed anders kunnen afloopen?" Zoo zaten we Zondagmiddag voor den luid spreker. We, dat waren u en ik de agent-met- vrijen-dag en de stamgasten in het café en de meneer-van-twee-hoog, die „anders niet voor voetbal voelt". Optimisten eu pessimisten. Vp. De Sterrit naar Monte Carlo. De K.N.A.C. bericht dat de heer E, A. C. Cornelius te Arnhem met een D. K. W. Meis terklasse heeft ingescJVeven voor den in Januari te houden Sterrit naar Monte, Carlo. Als startplaats heeft hij Palermo gekozen. KON. NED. VOETBALBOND. Haarlem 2R. C. H. 2 (74) In een aantrekkelijken wedstrijd heeft Haarlem 2 een alleszins verdiende overwinning behaald. Het elftal van RC.H. 2 viel geducht tegen .al dient gezegd, dat het zeer onzekere keepen van Van Gendt veel invloed op de hooge score had. Toen tenslotte Kok bij een 53 achterstand naar de achterhoede ver huisde. was het mef de R.C.H.-voorhoede ge heel gedaan. De voorhoede van Haarlem 2 speelde snel en goed en wist het tot menig gevaarlijk oogenblik voor het R.C.H.-doel te brengen. Vooral Dankelman speelde een goede partij; het was jammer, dat hij kort voor het einde zoodanig aan zijn enkel geblesseerd werd, dat hij van verder spelen moest afzien. De opstellingen waren als volgt: Haarlem 2: Schuitvlot, Schornagel, Goedhart, Cornet, Visser, Brouwer, Klipp, Dankelman, Bloemink, Verwaal, Hurk- mans. R. C. H. 2: Meijer, Kok, Jansen, Slot, Paape, Walewijn, Van Eek, F. v. d. Mey de Bie, Kaestner, Van Thiel, Van Gendt. In het begin gaat de strijd gelijk op. maar geleidelijk komen de roodbroeken er beter in. Na ongeveer tien minuten geeft Hurkmans een goeden voorzet, die door Dankelman mooi wordt ingekopt. (10). Eenige harde schoten van Kok gaan over. Toch krijgt R.C.H. spoedig den verdienden ge lijkmaker, als Jansen een voorzet van Meijer hard inschiet. (11). Dan begaat R.C.H.'s keeper een groote fout. Als hij den bal zal uittrappen, rekent hij niet op de lange beenen van Dankelman, die toe- geloopen is: via dezen speler vliegt de bal hard in het net. (21). Nog vóór de rust maakt R.C.H. gelijk en wel door Slot, die op handige wijze eenige spelers passeert en Schuitvlot geen kans geeft. (2—2). Gedurende de geheele tweede helft Is Haar lem aan het woord. Hurkmans hergeeft aan Haarlem de leiding. Een voorzet van hem wordt dan door Bloemink benut. (42). Het gaat af en toe hard tegen hard, maar de scheidsrechter treedt hier goed tegen op. Een vrije trap tegen Haarlem op den rand van het strafschopgebied wordt goed en onver wachts door Meijer ingeschoten. (43). Een freekick aan den anderen kant levert een strafschop op; Bloemink schiet dezen naast. Haarlem laat door dezen tegenslag den moed geenszins zakken. Uitstekend doorzet ten van Dankelman heeft het vijfde doelpunt tengevolge. (53). Kaestner en Dankelman worden- dan wegens blessures vervangen. De wedstri.id heeft hierna niet veel meer te beteekenen. Een hard schot van Hurkmans slaat de keeper in eigen doel. (6—3). De doelpunten zijn vrij goedkoop, want even later kan na een hevige scrimmage voor het doel van Haarlem een bal niet wegge werkt worden, waarna Van der Mey de Bie een boogballetje inzendt, dat via het hoofd van een der verdedigers in het doel ver dwijnt. 64). Ten slotte weet Bloemink nog eens een fout van den keeper uit te buiten en den eindstand op 74 te breneen. Het programma voor Zondag. Eerste klasse: H.F.C.V.U.C. HaarlemExcelsior. Overmaas—R.C.H. SpartaStormvogels. V.S.V.Xerxes. Tweede klasse: KinheimHercules. BloemendaalE.D.O. (waarschijnlijk vriend schappelijk). Roode Duivels-Zwaluwen. Op 21 November spelen de Zwaluwen met het volgende elftal in het Heyssel-stadion te gen de Roode Duivels: Doel: Dommers (V. U. C.) Achter: Caldenhoven (D. W. S.) en Van Stokken (D. W. S.) Midden: Punt (D. F. C.), B. Paauwe (Feijenoord), en Graafland (H. B. S.) Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord), Drok (R. F. C.), Bakhuis (Z. A. C.), Van den Broek (P. S. V.) en Kammeijer (Haarlem). D. E. M.Volendam V. V. IJ.—'Wilskracht V.I.C.—H. M. S. D. H. L.—T. IJ. B. B. SantpoortH. B. C. LeonidasOnze Gezellen G. D. A.—Graaf Willem V. V. E.Teylingen LisseGeel Wit Blauw ZwartA. D. O. LeidenSantpoort II V. E. P.—Excelsior P. F. c.Spartaan II 1—1 1—0 5—1 3—5 0—1 3—1 2—1 4—1 3—2 2—1 1—2 2—4 0—1 DIOC. R.K. HAARL. VOETBALBOND. H. B. C. II—Lisse II 1—2 N. V. C. I—H. B. C. III 4—1 H. B. C. IVConcordia III 1—0

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10