DE BILT I D. J. van Ellinckhuijzen DINSDAG 13 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 „Kabinet homogeen in defensiepolitiek". De wijziging der dienstplicht wet. Actie in het Zuiden vraagt meer mobiele strijdkrachten Aan de memorie van antwoord inzake de defensie begrooting. welke is verschenen, wordt ontleend, dat de minister opmerkt, dat voor de vrees van eenige leden, als zou hij zich, willen losmaken van de kabinetspoiitiek en een afzonderlijke ministerspolitiek willen gaan voeren, niet de minste grond bestaat. De in verband met de omstandigheden noodza kelijk geachte defensiepolitiek heeft de in stemming van het geheele kabinet, dat ook in deze volkomen homogeen is. De minister wijst voorts de opmerking af, dat „militaristen" hem zouden aanzetten tot een politiek, ge richt op de uitbreiding van leger en vloot ver klaart. dat hij zich bij zijn besluiten slechts laat leiden door wat zijn verantwoordelijk heid voor de hem toevertrouwde belangen hem gebiedt. Met leedwezen vernam de minister, dat de eerst aan het woord zijnde leden zich met zijn beleid niet konden vereenigen. Intusscheii schijnt hun standpunt de regeeringsopvat- ting omtrent de doelstelling der weermacht wel dicht genaderd. In wezen heerscht nog slechts verschil omtrent de uit die doelstel ling voortvloeiende consequenties. Elke in krimping van beteekenis zou het leger onge schikt maken, om buiten de vesting Holland op te treden en dus ongeschikt om aan de doelstelling te voldoen. De actie in het zuiden des lands is niet, in hoofdzaak, gericht ..op de versterking van de bewapening in dat deel van het land", maar op versterking van de mobiele strijd krachten. Indien de toestand daartoe aanleiding geeft, ligt het in het voornemen, dat voor de volgende jaren hoogere bedragen beschik baar komen voor de verdere aanvulling van de maierieele uitrusting. Een wijziging van de dienstplichtwet v.n.l- strekkende tot verwezenlijking van enkele voorstellen der commissie-Idenburg, is in be werking. Daaruit voortvloeiende veranderin gen in de vredesorganisatiën zullen uit den aard der zaak niet worden aangebracht, alvo rens de Staten-Generaal van hun oordeel over de wijzigingen der dienstplichtwet heb ben doen blijken. De minister stemt in met het wel gefun deerde oordeel der commissie-Idenburg, dat verdere inkrimping der vredesorganisatie niet aanvaardbaar moet worden geacht." De regeering, hoewel zich ten volle bewust van de aan het vooroefeninstituut verbonden voordeelen heeft zich niet verantwoord ge acht. dit instituut onder de huidige omstandig heden te handhaven. Voorts zet de minister uiteen, dat de door verscheidene leden en mede in de afzonderlijke nota van den heer Duymaer van Twist verkondigde meening, dat "de betrekkelijke duurte van het Vooroefe ningsinstituut wordt veroorzaakt doordat ditm stituut is gebruikt als depot van de vredesor ganisatie overcompleet geraakt beroepsper- soneel, op een misvatting berust. De in deze nota gegeven cijfers hebben niet de waarde, dat zij "zich zouden leenen tot uitgangspunt van gedachtenwisseling. De minister beraamt de bezuiniging door opheffing op f 700.000 Een ontwerp Capitulantenwet zal zeer bin nenkort een onderwerp van bespreking uitma ken in den ministerraad en de Kamer spoe dig bereiken. Vervanging van burgerwerklieden door militairen. In het nieuwe stelsel zullen bedoelde werk zaamheden door militairen bij toerbeurt w or - den verricht. Hierdoor wordt het noodig, het contingent uit te bx-eiden met 2000 man en de eerste oefentijd voor de categorieën, waar voor deze thans 5 1.2 maand bedraagt, te brengen op 6 maanden. Tegenover deze ver lenging van den eersten oefentijd acht de mi nister het dan te verantwoorden. de_ beide herhalingsoefeningen voor de dienstplichtige korporaals en soldaten van 17 dagen terug te brengen tot 13 dagen. De bate van dezen maat regel bedraagt f 377,000. VROUWENDAG VAN DE S.-D. VROUWEN - CLUB- Evenals vorige jaren houdt de Sociaal-De mocratische Vrouwenclub ook dit jaar haar Vrouwendag op Vrijdag 16 November in den schouwburg Jansweg. AGENDA Heden: DINSDAG. 13 NOVEMBER Stadsschouwburg: Mij. tot Bevorderingder Toonkunst. Amsterd. Bachorkest o.l. v. Theo v d. Bijl m. m. v. To v. d. Sluys (sopraan) en Jo Juda (viool). 8 uur. Gem. Concertgebouw: H. O. V. concert, dir. Frits Schuurman. Soliste: Ria Schmitzgohr. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 7 en 9.15 uur. Palace. Cinema-Variété: ..Carnaval en Liefde". Op het tooneel: Mc. Rac and Leport: The Flying Scotchmen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Tsarina van Rus land". Op het tooneel: Mac Wynn Foursome, revuette in rhythm. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 14 NOVEMBER Gem Concertgebouw: Die Spaerne Sanghers (Lieven Duvosel) Rotte's Mannenkoor (Ber nard Diamant), Haarlem's Vrouwenkoor (Lie ven Duvosel) 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Kunstkring Het Schouwspel-De Schouwspelers. „Sonna" van J. Fabricius. 8.15 uur. Bovenzalen „De Kroon": Bazar .„Arbeid Adelt" 2—5 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Statenzaal ((Prinsenhof) Raadsvergadering 1.30 uur. Herdenking 12>é-jarig pontificaat van den paus. Donderdag- en Vrijdagavond zal in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem de her denking plaats hebben van het 121/2 jarig Pontificaat van Z. H. Paus Pius XI. De R.K. Oratoriümvereeniglng van Haar lem zal, onder leiding van den heer Hubert Cuypers, de Missa in C. van Beethoven en het Te Deum van Bruckner uitvoeren, een belangrijk programma. Hieraan werkt het volledig Utrechtsch Stedelijk Orkest mede en het Van Zantenkwartet. Als feestredenaar zal optreden de praeses van het Groot Seminarie te Roermond, Prof. Dr. F. Féron. Zooals reekls gemeld is, zal Z.H. Excellentie Mgr. L. Schioppa, Pauselijk Internuntius te 's-Gravenhage de uitvoering bewonen. Van de geestelijkheid zullen om. nog aanwezig zijn Z.H. Excellentie Mgr. J. J. Aengenent. bisschop van Haarlem; H..H D.D. H.H. Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal en Mgr. H. J. M. Taskin, proost van het Haarlemsch Kapittel; Mgr. F. Evers, huisprelaat van Z.H. den Paus; Mgr. A. J. Holiërhoek, buitenge woon Geheim-Kamerheer van Z.H. den Paus; Mgr. Dr. Th. Vlaming, vele kanunniken, Dekens, pastoors en geestelijken uit het ge heele bisdom. Ook werd bericht ontvangen, dat aanwezig zullen zijn Zijne Excellentie Mr Dr. L. N. Deckers, minister van Defensie, Zijne Excellentie Mr. J. R. H. van Schaik, minister van Justitie; van de heeren Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State. Ir. W. A. J. M. van Waterschoot van der Gracht en H. A. Heymeijer van Heem stede, Buitgewoon Geheim-Kamerheer met Kap en Degen van Z.H. den Paus; van Prof. Mr. B. M. Taverne en Mr. J. L. M. Meckmann, leden van den Hoogen Raad der Nederlan den; van de heeren Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en Prof. Dr. A. M. A. A. Steger, te Heemstede, leden van de Eerste Kamer; van de heeren Ch. L. van de Bilt. A. J. Loerakker, Mr. C. M. J. F. Goseling, F. Stumpel. Ir. L. J. M. Feber, leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal; van de heeren Prof. Dr. W. II. Keesom en Prof. J. A. J. Barge, hoog leeraar aan de Universiteit te Leiden; Prof. R. Welschen O.P. van de Universiteit te Am sterdam: van de heeren Ir. M. Granpré Mo lière en Prof. Dr. J. A. A. Mekel, van de Hooge school te Delft; van den hoogeerwaarden heer V. Esser, Provinciaal der Paters Jezuïe ten; van de heer-en Mr. M. P. J. Verschure, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land en van Jhr. Mr. L. E. M. von Fisenne, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- lan; van de heeren Mr. D. F. Pont, burge meester van Hillegom, en van Mr. D. Schol- tens, burgemeester van Beverwijk en van tal van anderen. Verder kwam van verschillende organisaties reeds bericht binnen, dat zij er prijs op stellen een vertegenwoordiging naar de bijeenkomst te zenden. O.m. van den Kunstkring ,,De Violier" te Amstei'dam; van de studentenvereenigingen „Sanctus Virgi- lius" te Delft en .Sanctus Augustinus" te Lei den; van den R.K. Zouavenbond, van de R.K. Werkgeversvereeniging; van de katholieke leerarenvereemging „St. Bonaventura" te Amsterdam; van de R.K. Middenstandsver- eeniging en den R.K. Volksbond te Rotter dam; van den Mariabond en van het Kruis- verbond in het bisdom Haarlem; van de R.K. Onderwijzersvereeniging; van den R.K. Dio- cesanen Vrouwenbond; van het Algemeen Secretariaat der Mariacongregaties; vaxx de Ned. R.K.. M'ddenstandsbank: van den Ned. R.K. Transportarbeidersboiid „St, Bonifatius", van den R.K. Diocesanen Land- en Tuin- bouwbond;van den R.K. Bond van Overheids personeel ..St. Paulus"; van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden: van den Bond van R.K. Ziekenverpleegsters; van het Centraal Kath. Bureau in Den Haag. Andere financiering der sociale verzekering bepleit. Door de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Eerst een rente-dekkings- en dan een ontslagstelsel. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft eeix adres met uitvoerige toelichting gezonden aan den Raad van ministers, inzake de fi nanciering der sociale verzekering. Afschrift van de stukken is gezonden aan de ministers van Finaixciën en van Sociale Zaken en aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten Ge neraal. In dit adres wordt gezegd, dat het hoofdbe stuur met bijzondere belangstelling heeft kennis genomen van het door de regeering aangekondigde voornemen om over te gaan tot een ander stelsel van financiering van de Invaliditeitsverzekering. Het destijds bij de invoering dezer verzekering gekozen stelsel van volledige kapitaaldekking van rente-aan spraken dreigt tot toenemende bezwaren aan leiding te geven. Meer en meer aldus wordt betoogd wint de overtuiging veld, dat, hoe de financiering ook zij, het toekomstige ge slacht toch de toekomstige lasten ten volle zal moeten dragen Bovendien di'ingt de nood der tijden nog in het bijzonder tot wijziging van het stelsel, waarbij exti-a lasten op het heden gelegd worden, waarvan de strikte noodzakelijkheid niet vaststaat. Het hoofdbestuur is van meening, dat het systeem van de volledige fondsvorming zoo spoedig mogelijk dient te worden vervangen door een ander stelsel van financiering, waar bij geringere kapitaalaccumulatie plaats vindt. In beginsel zou het hoofdbestuur de voor keur geven aan een omslagstelsel. Tegen on- middellijken en volledigen overgang daartoe kan de bestaande regeering der sociale verze kering echter bezwaren oplevei-en. Zulke bezwaren bestaan niet tegen een ver vanging van het stelsel van kapitaaldekking der rente-aanspraken door dat van dekking der toegekende renten, waarvan de Millioenen- nota spreekt. Het verdient intusschen, naar de meening van het hoofdbestuur, geen aanbeveling om. met name in een tijd van onzekerheid als wij thans beleven, zich blijvend op dit stelsel vast te leggen, te meer waar ook het rente-dek kingsstelsel nog altijd zóó groote kapitaal accumulatie mede brengt, dat de bovenge noemde bezwaren daardoor nimmer ten volle kunnen worden weggenomen. Het hoofdbestuur meent dan ook er op te moeten aandringen, dat: le. op zoo kort mogelijken termijn het gel dende stelsel van kapitaaldekking der rente aanspraken voor de Invaliditeitsverzekering worde verlaten; 2e. de financiering voorloopig geschiede volgens het rente-dekkingsstelsel en 3e. inmiddels onderzocht woi'de de moge lijkheid van een reorganisatie der sociale verzekering, die duurzame financiering vol gens een omslagstelsel zou toelaten. JUWELIER 32 ANEGANG hoek Schagchelstraat ®0HSIB>^<S 23 IM<D¥. DE DAG VAN ONS GOUDEN IUB1LEUM IS DE ZAAK NA 2 UUR GESLOTEN Zie onze 4 Etalages. - Speciale Jubileum Reclame (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 772.2 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 738.2 m.M. te Felly. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuid- Oostelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt, Aanvankelijk weinig of geen regen en iets kouder. Uit het Buitenland VOORLOOPIG MISTIG WEER MET EENIGE AFKOELING. De depressie op de Noordzee bleef lang zaam Noordwaarts trekken, die in het Westen is bij IJsland sterk afgenomen, maar heeft een kern bij het Kanaal gevormd, die nog verder Zuid-Oostwaarts trekt De hooge druk in Scandinavië nam in het Noorden nog toe, die op den Oceaaix herstelt zich weer. In Noord-Scandinavië bleef de vorst streng, verder Zuidelijk beteekent zij weinig. In Zuid- en Oost-Duitschland en Engeland kwam lichte vorst voor. Alleen aan de Westzijde van de depressie in het Kanaal waait het stormachtig uit Noordwest. In Engeland valt veel regen, in Zuid-Frankrijk weinig. In Zweden viel in de laatste 24 uur zware regen. In onze omgeving en in Duitscliland komt veel mist voor. De berichten uit Noor wegen ontbreken. Voorloopig is mistig weer met eenige af koeling te wachten. Barometer Stand heden morgen 10 uur 747 m.M. Stand van gister 749 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 13 November: Hoogste gisteren 49 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden tot 12 uur 47 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 November. Bevallen 9 November: A. M. SmitJansen, z.: 10 November: F. RooijHartman, d.; G. C. H. M. v. Roodenv. d. Kolk, d.; M. van HeeschwijkBun, d.; H. JansenMatthaei, z.; E. C. TimmersWalkers, d.; 11 November: G. S. WijrnaBerkemeier, d.; F. SivalBaarda. z.; 12 November: R. Heemskerk—Looije, z. Overleden 10 November: M. E. Meijer Franken, 54 j., Eendrachtstraat; A. Storp, 75 j., Havenplein. BLOEMENDAAL. Bevallen: K. ApswoudeHeemskerk 2 z„ A. J. StuartSchumacher d. Ondertrouwd: A. G. Schreuder en M. E. Schoorl, C- H. Raats en O. Schulte, D. A. W. de Kamper en C. M. Philippus. Getrouwd: L. P. E. J. G. G. Mestral en E. Lieftinck. Overleden: J. J. Sweers 57 j., A. Hai'msen 68 jaar, TENTOONSTELLING OVER HERMAN HEIJERMANS. Het comité voor de Heijermans-tentoonstel- ling bericht dat de samenstelling is: Mevr. de Boervan Rijk, Prof. Prinsen, de heeren E. Boekman, Adr. van der Horst en L. Straus. Men mag zeggen dat nu de opgaven van zeer veel kanten binnengekomen zijn, de ver wachting van een zeer interessante tentoon stelling gewettigd is. Amsterdam's gemeente bestuur stelde een der zalen in den Stads schouwburg beschikbaar, waar de tentoonstel ling van 1730 November gehouden zal wor den. Voor de jonge Nederlanders is Heijermans als legendarisch. Verzamelde werken zijn er niet; wat er is, is bij verschillende uitgevers verschenen. Heijermans is in 't Fransch, Duitsch, En- gelsch, Poolsch, Russisch en andere talen ver taald. Een voor de Nederlandsche literatuurwe tenschap bruikbare biografie is tot nu toe niet verschenen. Wel zijn pogingen in deze richting gedaan, die waardeering verdienen, maar de objec tieve biografie, waarop een Heijermans ï'echt heeft laat nog op zich wachten. „Een reeds lang gekoesterde wensch van me zou tevens wellicht in vervulling kunnen gaan: Zou het niet mogelijk kunnen zijn om met deze expositie een fonds te ope nen voor een complete uitgave van Heijer mans' dramaturgische werken?" vraagt Ben v. Eysselsteyn in een brief, waarin hij zijn zeer groote ingenomenheid met de geprojec teerde tentoonstelling uitdrukt. Wat uit de vier windstreken van Nederland op te diepen vie!, is met de betrekkelijk be perkte middelen, die ten dienste stonden, bij een gebracht. De meesten dergenen van die aangenomen mocht, worden dat zij in het bezit waren van merkwaardige dingen, die voor de tentoon stelling van waarde konden zijn, hebben toe- zeggihgen gedaan. Zoo zijn uit alle perioden van Heijermans' leven documenten vertegen woordigd. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. Maandagmiddag hield de Josephine Butler Vereeniging in het Remonstrantenhuis een ledenbijeenkomst. De presidente mevr. A. M. Kool—Pierson leidde als spreekster in mej. A. E, Eijkman, inspectrice van de Kinder politie te Rotterdam, die deelgenomen heeft aan het Congres International de Morale Sociale te Budapest en daarvan nu kwam ver tellen. Het was in elkaar gezet door de Fédération Abolitionniste Internationale, die is opgericht om te komen tot afschaffing van de regie- menteering der prostitutie en die, meer en meer ook de prostitutie zelve wil bestrijden en de reclasseerlng van prostituées wil bevor deren Nederland was goed vertegenwoordigd; mr A. de Graaf xxam aLs voorzitter van de Aboli- tionnistische Federatie aan het congres deel: als regeeringsafgevaardigde was aangewezen ds. Lammerts van Bueren, directeur van de Heldringsgestichten te Zetteix, en verder waren er mevr. PolakRosenberg, van den Ned. Vrouwenraad, mevr. Bos, destijds voor zitster van het Comité voor huisvesting van Hongaarsche kinderen, mej. Thierry, van de Ned, Middernachtszending; mej. Lindeboom en spreekster zelf. Er werd door 17 nationali. teiteix aan het congres deelgenomen; niet vertegenwoordigd waren Duitschland, Italië Rusland en Zuid-Slavië. Spreekster gaf een overzicht van hetgeen op de 4 dagen, dat het congres duurde, was behandeld. Het hoofdonderwerp was de prosti tutie, haar oorzaken en de middelen tot herstel. Dr. Wolfgang Mittermaier, wiens rede door mr. de Graaf werd voorgelezen omdat hij zelf geen toestemming had gekregen van zijn re geering om aaix het congres deel te nemen, was van oordeel, dat prostitutie geheel ten onrechte als een noodzakelijk kwaad wordt beschouwd; ze is niet noodzakelijk, maar vol komen uitroebaar; geboren prostituées be staan niet. de oorzaken liggen meestal in een zekereix aanleg tot gemakzucht, weelde ed. en in slechte milieus, woningnood, gebrek aan gezinsverband. Het vraagstuk der vrouwelijke politie werd ingeleid door de PooLsche afgevaardigde, oie warm pleitte voor opneming van vrouwen in het politiecorps. Mej. Eijkman had laten uit komen bij deze bespreking, dat alleen daar waar de man het wei'k van de politie minder goed of heelemaal ïxiet zou kunnen doen, naar haar oordeel tot aanstelling van vrouwen lijke politiekrachten behoort te worden over gegaan. Het congres besloot een delegatie af te vaardigen naar den Hongaax'schen Mi nister van Binnenlandsche Zaken en hem te vragen de invoei-ing van vrouwelijke politie en de afschaffing der gereglementeerde pro stitutie te willen bevorderen Volgens den Mi nister stonden geldelijke bezwaren de ver vulling van die wenschen in den weg. Overf het reclasseeringswerk onder pro stituées had o.m. dr. Lammerts vaix Bueren gesproken. Eenige gestelde vragen werden door spr be antwoord. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: K. Kreule, Meidoornplein 16, autoband; D. Kool, Van Zeggelenstraat 30, armband; B. v. Dijk, Ridderstraat 10, atlas; L. Vlsarius, Ar- nulfstraat 12, gouden broche; Hensen, Groote Houtstraat 5, zilveren bi'oche; M. v. Zanten, Nassaustraat 13, ceintuur; J. Jongejan, Ba- rendsestraat 45, idem: Rensen, Korte Begijne straat 13, idem; J. M. van de Veldt, Beuken straat 6. collier: K. Klerk, Buitenrustlaan 23, das: Hardenveld, Lange Annastraat 26. radiateurdop; Van Dijk, Oranjeboomstraat 188, dop van benzinetank: J. G. de Zwart, Lombokstraat 7, fototoestel; W. Vermeulen, Bloemhofstra at 10; rolletje geld: Speelman, Zuidpolderstraat 76, hoed; Bureau van Poli tie: kindermuts, kindei*schoen, portemonnaie. riiwielbelastingplaatje; Bosmans, Sleeperstr. 57, halsketting: J. Erbrink, Kleine Houtstr. 89, hond: N. Nederstigt, Leidschevaart 336, dames handschoen; J. A. F. Zorn, Schouwtjesplein 65. idem; L. de Nijs, Feithstraat 5, halsketting met medaille; J. A. Huis. Oranjestraat 135. dameshandschoen: Van Zeeland, Zuid Brou wersstraat 20. hond; De Wolf. Graafschap- straat 52. handschoen; Koster. Oranjeboom straat 70. idem; A. van Zaanen. Sterrebosch- straat 66. idem; C. Avelink. Kweektuinstr. 46. bandschoen: Antonissen. Karei van Mander- straat 12, jas: Laarhoven. Timorstraat 173, lurk: Fauna, kat: Langeveld. Boterstraat 2. kerkboek: Kok, Spruit en Boschstr. 8. muil korf: J. Bosma. Velserstraat 89. motortasch. B. Schaap, Adr. Loosjesstraat 65. nummerplaat G. 38734: Hanhart, Zijlweg 271, damespara- n'uie: H. MulcTer. Jordensstraat 6, sleutel: Diermans. De Genestetstraat 10, riiwielbelas tingplaatje; Teeuwen. Bvzantiumstraat 61, gladde gouden ring: W. Putten. Lange Anna straat 34. riiwielbelastingplaatje: A. Hoogen. Kamnersingel 14. idem; N. Burghoorn. Timor straat 108, idem: J. Kraanwinkel. Jan Evert- senstraat 13, rozenkrans; T. Bakker. Van 't Hofstraat 57. idem: Breems, Alb. Thijmstraat 19, riiwielbelastingplaatje: L. van Kessel. Ruvchaverstraat 10. gummi schoenen: Hand- graaf. Hofdijkstra at 60, shawl; A. Takken Kritzingerstraat 15, idem. zal „DE KLEINE STEM". Het kinderkoor „De Kleine Stem" sa Maandag 26 November a.s. in de Gemeente lijke Concertzaal een concert geven met medewerking van het Dubbel Mannenkwar- tet „Harmonie" en de Tooneelvei'eeniging „Vooruitgang". Opgevoerd zal o.m. worden „Bloemen-cantate" met als soliste mevrouw D. AriszSchrama. OVERNEMING VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor. kosteloos van de eigenaren voor de gemeente in eigen dom te aanvaarden, met de bestemming van openbaren weg, gedeelte van de Roerdomp straat en van de noordelijk daarvan gelegen straten, ter grootte van totaal 10209 M2. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS. De Centrale Bond van Transportarbeiders houdt Woensdagavond 14 November a.s in het gebouw „Caecilia", Jansstraat, een bij eenkomst met de vrouwen der leden. Mevr. Macbielse uit Hoorn zal het woord voeren en de zanger Dumont met zijn guitaar op treden. VRACHTAUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Maandagavond tien uur wilde een chauf feur uit Uithoorn de Doelstraat uitrijden om de Groote Houtstraat rechts in te rijden. Op hetzelfde oogenblik naderde een tram uit de Giersti-aat. De chauffeur trachtte nog vóór de tram langs te rijden, maar dit lukte niet. De tram botste tegen de linker achterzijde van de auto. waardoor deze tegen den muur van het Proveniershuis geduwd werd. De auto werd ernstig en de tram licht beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Te gen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Nebraska, Rotterdam naar Vancouver 11 (9.4 v.m.) 48 mijl ZW. v. Land's End. Burgerdijk Rotterdam n. New-York 9 (4.53 n.m.) 150 mijl'ZO. v. Valentia. Binnendijk, Rotterdam naar Philadelphia 9 (n.m.) te New-York. Lochmonar Rotterdam naar Vancouver 9 (n.m.) van Kingston (Ja.) Breedijk Philadelphia naar Rotterdam pass. 12 (v.m.) Lizard. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 10 (v.m.) te Los Angeles. Delftdijk Rotterdam naar Vancouver 10 (v.m.) te Los Angeles. Boschdijk Rotterdam naar New-Orleans 10 (v.m.) van Havana. HALCYON LIJN Maasburg 11 v. Vlaardingen te Pto FeiTajo. Rozenburg 10 van Sas van Gent te Antwer pen voor Algiei's. Stad Amsterdam Rotterdam n. Taranto p. 9 Gibraltar HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 11 van Duala. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (uitr.) 12 te Mombassa. Nijkerk (thuisreis) 11 van Zanzibar. Meliskerk (thuisreis) p. 12 v.m.) Ouessant. Heemskerk (thuisreis) 11 van Durban. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) pass. 11 Gibraltar. Streefkerk (uitreis) pass. 11 Perim. JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang Batavia naar New-York pass. 12 (6 v.m.) Kaap Bon. Salawati 8 van Hampton Roads naar New- Orleans. Rhexenor 10 van New-York naar Batavia. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 10 te Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 10 Nov. van Calamata n. Algiers. Ajax 11 Nov. van Kopenhagen te Amstei-dam Baarn 11 (6 n.m.) v. Rotterdam te Hamburg Fauna 12 van Hamburg te Amsterdam. Ganymedes 11 van Piraeus naar Izmir. Hercules Bourgas n. Amst. p. 11 Ouessant. Irene 12 van Napels te Amsterdam. Juno 10 van Catania naar Venetië. Merope 10 v. Pt au Prince n. Kaap Haitien* Ober on 11 van Faro te Alexandrië. Orion 11 van Genua naar Tarragone. Orpheus 11 van Kopenhagen te Stettin. Poseidon 10 van Malaga naar Motril. Saturnus, Patras n, Amst. pi 9 Gibraltar. Simon Bolivar 11 v. Hamburg te Amsterdam Stella, Rotterdam n. Faro p. 10 Beachy Headi Triton 11 (4.30 n.m.) v. Amsterdam te Ham-, burg. Theseus Stettin n. Amst. p. II (10 n/m.)] Brunsbuttel. Trajanus 10 van Palermo naar Alicante. Van Rensselaer 10 v. Amst. te Paramaribo. Venus 10 van Lissabon naar Amsterdam. Vulcanus 11 van Genua te Livorno. Orestes, Rotterdam n. Tanger p. 11 Dunge- ness. Mars, Amsterdam n. Barcelona p. 10 Dunge- ness. Bameveld 9 van Talcahuano n. Iquique. Bennekom, Chili n. Amsterdam 9 v. Callao, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes, 12 van Bourgas te Stamboul. Hebe, 12 van Kopenhagen naar Gdynia. Perseus, 12 van Gyon naar Oporto. Crijnssen, W.-Indië n. Amsterdam 12 van Plymouth via Havre. Rhea, Barcelona n. Amsterdam p. 12 Gi braltar. Bodegraven Chili n. Amsterdam via Liver pool 10 (11.29 n.m.) 1100 mijl Z. v. Land's End. Calypson, Rotterdam n. Oran 10 (9.8 n.m.)' 20 mijl O.Z.O. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 11 Nov. van Amsterdam te Ham burg. Waterland (uitr.) 11 (10 v.m.) te Antwer pen. Zeelandia (thuisreis) 10 (1 n.m.) v. Rio Gr. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitreis) p. 10 November Dakar.. Dempo (thuisreis) p. 11 (3 n.m.) K. del Armi. Kota Agoeng (uitreis) 11 (1 n.m.) v. Genua. Modjokerto, 12 van Hamburg te Rotterdam. Kota Baroe (thuisreis) 12 (8 v.m.) te Genua. Kota Gede (uitreis) 12 (11 v.m.) te Pa- dang. Kota Nopan, 10 van Batavia naar Rotter dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 9 van Buenos-Ayres naar Rotter dam. Alwaki (thuisreis) 12 van Bahia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 12 van Port Said. Polydorus, Amsterdam n. Java p. 12 Perim. Menestheus, Japan n. Rotterdam p. 10 Gi braltar. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam, p.. 10 Gibraltar. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 11 v Osaka. Melampus, 11 v. Batavia en Amsterdam te Londen. Prometeus 11 v. Batavia en Amsterdam te Londen. Peisander, Amsterdam n. Batavia 10 v. Pa- dang. Eurybates, 10 var. Satavia naar Amsterdam. SILVER—J AVA—PACIFICLIJN. Tarakan, Calcutta n. Vancouver 9 van Ba tavia. Kota In ten, 9 van Vancouver n. New- Orleans. Silverbeech, Vancouver n. Calcutta, 9 v. Los Angeles. - - STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tanimbar (thuisreis) 14 Nov. verwacht. Johan de Witt, (thuisreis) 10 te Belawan Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) li té Sabang. Johan de Witt (thuisreis) 11 van Sabang Poelau Laut, li van Amsterdam te Batavia,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2