NLAND Hoofdpijn, Itiupiftv T/fiifuliacdtf s Vx&decs DINSDAG 13 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Een nakomer in de Melbourne- race. De Miles Falcon landde onverwacht op Tjililitan. BATAVIA. 12 Nov. (Aneta). Gisteren arri veerde geheel onverwacht op het vliegveld Tjililitan. een achteraankomende deelnemer aan de Melbourne-race. nl. H. L. Brook met de Miles ..Falcon", Gipsy Major, die na een kórt oponthoud naar Soerabaja doorvloog. Bij een tusschenlanding te Semarang echt?' scheurde het linnen van den linkervleugel terwijl het landingsgestel defect raakte. Na reparatie is Brook hedenmorgen doorge vlogen, met achterlating van zijn passagier die per trein naar Soerabaja zal doorgaan waar Brook hem weer oppikt. Toewijzing van kalveren voor het seizoen 1935. Door de Nederlandse he Veehouderijcentrale wordt het navolgende medegedeeld: Zooals reeds voor eenigen tijd bekend werd gemaakt, zullen alle kalveren, die na 1 No vember 1934 geboren worden, ressorteeren onder de teeltregeling-1935, hetgeen dus in houdt, dat de mogelijkheir tot het wel of niet aanhouden dezer kalveren door de kalver-toe- wijzing-1935 zal worden bepaald. Ten aanzien van de kalveren, die weliswaar reeds vóór 1 November 1934 geboren werden, doch op dien datum nog geen gewicht van 60 K.G. wat betreft de stierkalveren en 100 K.G wat betreft de vaarskalveren bereikt hadden is vastgesteld, dat door den datum waarop deze dieren geschetst worden, bepaald wordt of zij onder de teeltregeling-1934 dan wel onder die van 1935 ressorteeren. Werden deze kalveren nl. vóór 1 November 1934 ge schetst, dan zullen zij. na de betreffende gewichten van 60 respectievelijk 100 K.G. be reikt te hebben, door een identiteitsbewijs- 1934 gedekt dienen te zijn. terwijl bij schet sing na 31 October 1934 voor hen t.gi. een odeititeitsbewijs-1935 afgegeven zal moeten worden. Uit het bovenstaande kan afgeleid worden, dat de kalvertoewijzing-1935 als een zeer drin gende aangelegenheid opgevat dient te wor den. Aangezien de ontbrekende gegevens eerst één dezer dagen verstrekt konden worden en met de verwerking nog eenige tijd ge moeid zal zijn, is voornoemd bestuur van oordeel, dat ten behoeve van een goeden gang van zaken aan de definitieve toewijzing een voorloopige toewijzing vooraf dient te gaan. Uit dien hoofde is bepaald: le. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 2 of van een even aantal grooter dan 2 hebben ontvangen, door de betreffende Landbouw-crisis-organisaties ten aanzien van het seizoen 1935 voorloopig zullen worden toegewezen een aantal vaars kalveren en ongeregistreerde stierkalveren, gelijk aan de helft van het hun voor 1934 toegewezen aantal. 2e. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 3 of van een oneven aantal grooter dan 3 hebben ontvangen, door de betreffende Landbouw-Crisis-Organisaties ten aanzien van het seizoen 1935 voorloopig zullen worden toegewezen een aantal vaars kalveren en ongeregistreerde stierkalveren, gelijk aan de helft van het hun voor 1934 toe gewezen aantal verminderd met 1/2. 3e. Dat ten aanzien van de rundveehou ders, wien voor 1934 geen kalf dan wel 1 vaarskalf of ongeregistreerd stierkalf werd toegewezen, vanwege de betreffende Land bouw-crisis-organisaties in eerste instantie nauwkeurig nagegaan dient te worden, of zij voor 1935 wèl of niet voor de toewijzing van 1 kalf in aanmerking komen- Indien duidelijk is komen vast te staan, dat zij voor deze toe wijzing wèl in aanmerking komen, zal hun bij deze voorloopige regeling direct 1 kalf wor den toegewezen. Hierbij wordt echter op den voorgrond gesteld, dat één en ander onder geen voorwaarde tengevolge zal mogen neb ben, dat aan deze categorie, te weten de groep veehouders, wier toewijzing-1934 0 of 1 bedroeg, voor 1935 een grooter aantal kalve ren dan het. totaal der betreffende tcewijzin- gen-1934 wordt toegewezen. Hieraan dient met nadruk toegevoegd te worden, dat van ieder aantal kalveren, vol gens bovenstaande regelen voorloopig toege wezen, de toewijzing wordt ingetrokken met een aantal gelijk aan het aantal runderen, ten aanzien waarvan de betrokken veehou der niet gebruik heeft gemaakt van de hem door de Nederlandsche Veehouderijcentrale geboden gelegenheid ze aan die Centrale te leveren. Ter verduidelijking zij hieraan het navol gende voorbeeld toegevoegd: Aan een veehouder, wiens toewijzing-1934 5 bedroeg, worden volgens de bovenstaande re gelen voor 1935 voorloopig 2 vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren toegewezen, terwijl hem gelegenheid wordt geboden even eens 2 drachtige dieren of (en) vaarskalveren met een identiteitsbewijs-1934 aan de Neder landsche Veehouderijcentrale te leveren. Van deze voorloopige toewijzing-1935 zal door hem eerst ten volle gebruik gemaakt kunnen worden, zoodra hij de bedoelde twee drachtige dieren of (en) vaarskalveren met een identi teitsbewijs-1934 heeft afgegeven. Heeft hij echter nog slechts 1 dier geleverd, dan zal hem op zijn voorloopige toewijzing ook slechts 1 iden teitSbewijs-1935 uitgereikt kunnen worden, terwijl, indien hij nog geen enkel dier heeft afgegeven, door hem van deze voorloopige toewijzing in het geheel geen gebruik ge maakt zal kunnen worden. Tevens zij medegedeeld, dat daarenboven inzake het recht vaarskalveren boventallig aan te houden door de Nederlandsche Vee houderijcentrale de restrictie gemaakt wordt, dat de voordit recht benoodigde erkenning van den veestapel niet zal worden verleend, indien de betrokken eigenaar van de hem door de Centrale geboden gelegenheid rund vee te leveren niet ten volle gebruik heeft ge maakt. Ter voorkoming van misverstand dient hier bij te worden opgemerkt, dat een dergelijke erkenning slechts één seizoen van kracht zal zijn. zoodat een erkenning-1934 geen recht verleent om onder de toewijzing-1935 ressorteerende vaarskalveren boventallig aan te houden. In „De Uitkijk" was niets te halen. Inbraak leverde niets op. Een waker van de A. G. P. N. V. ontdekte gisternacht, dat de deur van een fotografisch atelier in de Leidschestraat te Amsterdam open stond. Hij waarschuwde de politie. Bij onderzoek bleek, dat in de bioscoop De Uitkijk op de Prinsengracht, die grenst aan het fo tografisch atelier inbrekers aan het werk waren geweest. De laatste avonden was het zeer druk ge weest in het theater en dus hadden zij het vermoeden, dat in de kas een aardig bedrag aanwezig zou zijn. Die kas hebben zij niet bereikt en waren zij in hun pogen geslaagd dan hadden zij nog niets gevonden, want het geld wordt na afloop van de voorstelling meegenomen. Vermoedelijk hebben zij zich in het theater laten insluiten. Toen het bezoek weg was, hebben zij gepoogd een trap weg te breken om van achteren in het hokje van den kas sier te komen. Den traplooper sneden zij in tweeën. De trap heeft weerstand geboden. Op een bovenverdieping hebben zij een kast over hoop gehaald en een schrijfbureau openge broken. Door den nooduitgang zijn zij tenslotte in het fotografisch atelier gekomen om lang; dien weg den aftocht te blazen. AFSLACHTING RUNDVEE. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 25 November tot 1 December a.s. op de onderstaande olaatser gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: Dinsdag 27 November: Purmerend 8IC v.m. veemarkt. Donderdag 29 November: Schagen 81' v.m.. veemarkt. Prijzen en voorwaarden als voriee week. De aangiftekaarten. we^ke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties. moeten vóó'- Zaterdas 17 November 1934 ziin ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organi saties. waaronder de betrokken veehouder1 ressorteeren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat d' bij aanbieding van tuberculeuze dieren ver- aischte verklaring van den dierenarts, ir duplo moet worden overgelegd. VRIJZINNIG-DEMOCR *TISCHE STATEN- CANDIDATEN. De Vrijzinnig-Democraten te Amsterdam zullen aan de verkiezingen voor de Prov. Sta ten deelnemen met een lijst, bevattende de namen van 10 candidaten. Een referendum onder de leden der afdeeling zal de volgorde nog nader vaststellen. Alfabetisch gerangschikt luidt de liist al- volgt: E. Bennink Bolt. Martin van Crefeld Mr" R. H Dijkstra, mej. mr. Ada Goudsmit. F. H. v. d Heide. E. Lissauer. dr. A. van Raalte mej. mr. N. C. Corry Tendeloo. KI. de Vries en mr. H. Westerman. Voorbereidingen voor de Uiver-ontvangst. Er worden pontonbruggen geslagen. Het korps Pontonniers en Torpedisten zal m verband met de te verwachten groote drukte bij de aankomst van de Uiver op Schiphol twee bruggen slaan over de Ringvaart van den Haarlemmermeer polder. Een pontonbrug komt naast de vaste brug in den verkeersweg SlotenSchiphol. Het heep gaand verkeer zal er over trekken. De tweede wordt gelegd bij het café Vliet- zicht. Zij zal het terugkeerend verkeer, dat ir de richting Amstelveen moet gaan. verwerken Beide bruggen zullen een lengte hebber, van 50 M. en berekend zijn op een gewicht van 712 ton. Het plan is opgemaakt in overleg met den burgemeester van Haarlemmermeer en de Amsterdamsche Verkeerspolitie. MOFTEN DE UIVER-MFNSCHEN INVOER RECHTEN VOOR HUN SOUVENIRS BETALEN? BANDOENG. 12 Nov. (Aneta). Het ..A.I.D. de Preangerbode". welk blad vernam dat inder tijd de bemanning van de Pelikaan op Schip hol invoerrechten heeft moeten betalen voor meegebrachte souvenirs en geschenken, wiis* er thans op dat een herhaling hiervan bh' aankomst van de Uiver niet is uitgesloten Het blad bepleit vriistelling van tolrechten temeer waar ditmaal het aantal geschenken «gio is. zoodat dit eventueel voor de beman ning een kostbare geschiedenis kan worden Aneta-Eatavia voegt hieraan toe. dat uit ^eorabaia alle geschenken reeds franco ver zonder ziin. juist ter vermijding van deze moeilijkheden. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. Ingez. MedJ Geen bussen, dan maar taxi's. Ondernemers geven den strijd niet op. Hoewel de busverbinding tusschen Rotter dam en Amsterdam stilligt, blijken de onder nemers den strijd nog niet op te geven. Enke len van hen rijden althans met taxi's. Dezen hebben zich van tevoren van rechtskundig advies voorzien en meenen. dat nu niet tegen hen kan worden opgetreden. Nasleep van de Wolvegasche historie. DE TWENTE KANALEN De openstelling der kanalen Naar het weekblad „De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, verneemt, mag verwacht worden dat in den zomer van 1936 het gehee- le kanaal van Zutphen tot Enschedé voor de scheepvaart zal kunnen worden opengesteld. Met de uitvoering van den aanleg van de zijtak naar Almelo wordt spoedig een begin gemaakt. Wanneer de werkzaamheden aan dit kanaal, dat evenals het kanaal naar Ensche dé onder leiding staat van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, dr. ir. L. R. Wentholt een even vlot, verloop hebben als de tot nu toe uitgevoerde werken, mag worden verwacht dat de scheepvaart naar Almelo over drie of vier jaar zal kunnen worden opengesteld. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eereme daille, in goud. aan den heer A. C. Vermey. werkmeester bij de N.V. Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes. te Haarlem. Wethouder maakt burgemeester verwijten. De historie van den brandstofloozen motor heeft neg een staartje, waarbij wethouder Muurling en burgemeester Maas tegenover elkaar zijn komen te staan. In een onderhoud met de Leeuwarder Courant heeft wethouder Muurling ontkend tegen een verslaggever van de „Meppeler Courant" gezegd te hebben, dat hij den motor had zien draaien. Ook had hij den motor nimmer vergeleken met het ei van Columbus. Ik heb, aldus de wethouder, slechts gezegd, dat ik de teekeningen gezien heb met codes erop en gewaarmerkt door een octrooi bureau. Later bleek, dat dit een particulier bureau geweest is, maar dat wisten wij toen niet. Wat mijn aandeel in de heele zaak betreft diene, dat ik op den derden Woensdag in Sep tember den heer Wardenier in verbinding heb gebracht met burgemeester Maas. Na dien tijd is Wardenier af en toe met den burgemeester op reis geweest. Over deze reizen werden geen mededeelingen gedaan in B. en W„ doch door deze houding van den burgemeester maakte de zaak op ons een meer betrouwbaren in druk." De wethouder verklaart voorts zich sterk tegen de persconferentie te hebben verzet. In een onderhoud, dat genoemd blad met mr. Maas had. zeide deze nooit reizen met Wardenier te hebben gemaakt Hij is slechts eens met hem naar Hengelo geweest. De Meppeler Coulant handhaaft haar in terview met wethouder Muurling. Volgens dit blad heeft deze in een onderhoud pertinent, verklaard de motor stationnair te hebben zien draaien. Verzet te?en loonsverlaging bij de spoorwegen. Centrale Bond neemt een motie aan. De Maandag te Utrecht gehouden buitenge wone algemeene vergadering van den centra- len bond van spoor tram-. A.T.O.l en Van Gend en Loos-personeel, heeft inzake de aan gekondigde loonsverlaging voor het spoorweg personeel de volgende motie aangenomen, De vergadering enz. gehoord de mededee- ling, dat de minister van waterstaat slechts één voorstel, waarbij 5 pet. van het totaal loonbedrag van het personeel wordt geëischt. wenscht goed te keuren; betreurt in hooge mate, dat genoemd? minister een dergelijk ge bruik van de hem gegeven bevoegdheid maakt; stelt vast dat uit het onderzoek door een pa ritaire comissie ingesteld, niet is gebleken dat de loonen en salarissen van 't spoorwegperso neel te hoog zijn; overwegende dat de geld- loonen van genoemd personeel reeds met on geveer 30 pet. ziin verlaagd en dat de werke lijke loonen met een nog grooter percentage zijn gedaald, als gevolg van verhooging der prijzen van alle consumptie-artikelen: pro testeert tegen de houding van genoemden mi nister in het voorafgaande tot uiting ge komen; besluit met algemeene stemmen de aange kondigde loonsverlaging met 5 pet. niet te aan vaarden en daartegen met alle wettige en toe laatbare middelen stelling te namen; en voorts deze motie ter kennis te brengen van den mi nister van waterstaat, de directiei en de pers Bloembollenuitvoer naar Tsjecho-Slowakije. Slechts met certificaat geoorloofd. De minister van ecnomische zaken heeft met ingang van Maandag den uitvoer van bloembollen naar Tsjecho-Slowakije zonder daartoe strekkend certificaat verboden. Met het afgeven dezer certificaten is belast mr. M .van Toulon van der Koog te Haarlem De minister heeft het bedrag ter bestrijding van de kosten, aan het afgeven der certifi caten voor den uitvoer van bloembollen naar Tsjechoslowakije verbonden, vastgesteld: voor zendingen tot 10 kg. fO.10. boven 10 kg. tot 20 kg. f 0.20, boven 20 kg. tot 30 kg. f 0.30. boven 30 kg. f 0.20, alles per 100 kg., met 'n minimuf van f 0.40 per certificaat. De minister heeft: 1. ingesteld een commissie voor den uitvoer naar Tsjechoslowakije van bloembollen: 2. benoemd tot leden van die commissie de heeren J. B. van der Schoot, te Hillegom; C. J. Ssgers, te Lisse; R. van Til Jzn., te Hillegom; mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem; T. M. H. van Waveren te Bennebroek; 3. aangewezen als voorzitter dier commissie den heer mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem. VOLKSKUNDE-COMMISSIE VAN DE KON. ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN De afdeeling Letterkunde van de Kon. Academie van Wetenschappen heeft in haar Maandag gehouden buitengewone vergade ring een Volkskunde-commissie ingesteld als subcommissie van de Dialectencommissie met de speciale taak, een volkskunde-atlas van Nederland samen te stellen. Als voorzitter van deze Volkskunde-commis sie is prof. dr. Jos. Schrijnen benoemd, terwijl de afdeeling uit haar midden tot leden heeft aangewezen de heeren prof. mr. D. van Blom. prof. dr. Jac. van Ginneken. dr. J. Kalf en prof. dr. C. G. N. de Vooys. De heer P. J. Meer- tens, secretaris van de Dialectencommissie, zal tevens als secretaris der Volkskunde-commis sie optreden. Weer personen aan de grens gearresteerd. Verdacht van markensmokkel. Vier personen, die een tochtje naar Duitsoh- land hadden gemaakt zijn aan de Duitsch- Nederlandsche grens gearresteerd. Verdacht van het smokkelen van marken. Tevens zijn twee autobussen in beslag genomen. Bij een echtpaar, dat in één der bussen zat werd een bedrag van 5OC0 mark gevonden, ter wijl een pakje bankbiljetten ter waarde van 3500 mark onder één der banken met punai ses was vastgemaakt. Niemand wist te ver "-ellen aan wie dit geld toebehoorde. Bij het verdere onderzoek vonden de be ambten bij den chauffeur 20 Mark en bij den eigenaar van de bus 70 a 80 mark. Ook dit geld werd door de beambten in beslag geno men. Of de eigenaar al beweerde, dat dit het reis geld was dat hij in Dusseldorp had ontvan gen. de douane maakte korte metten en hield den eigenaar, den chauffeur alsmede het echt paar aan. De overige reizigers werden vrijgelaten er mochten in andere auto's, waarvoor de auto busondernemer het reisgeld moest bekostigen imen liet hem een contract teekenen waarin hij zich verplichtte de kosten te zullen beta len) naar Nederland vertrekken. PROCES DOLLARLEENING ROTTERDAM WEER UITGESTELD. De behandeling van het proces van de Ver- een'.ging v. d. Effectenhandel voor de civiele kamer van de Rotterdamsche Rechtbank tegen de gemeente Rotterdam, inzake de uit betaling van den coupons der 6% dollarlee- ning 1924 der gemeente Rotterdam, waarbij door eischeresse de eisch werd gesteld, dat de uitbetaling zal geschieden in gouden munt, is wederom veertien dagen uitgesteld. WIELERBAAN ONDER EEN CIRCUSTENT Op de wielerbaan ,,De Adelaar" onder de gemeente iSttard. zal een Zesdaagsche voor Brabantsche en Limburgsche renners worden "■eorganiseerd. terwijl de medewerking van Belgische en Duitsche koppels verzekerd is Over de baan wordt een groote +ent. gebouwd welke van een circus gehuurd wordt. SIR JOHN SIMON GEEN LTBERAAL! Volgens de Jonge Liberalen On een landdag, georganiseerd door de af deeling Arnhem van den Bond van Jonge Li- '■«ora'pn is een motie aangenomen, waarin d»" •vppschpliikheirt wordt uitgesnroken van ee1" -Ave'-hp-dccontrole on de narticuliere wane" industrie en van hef houden van een pnouef- naar de toestanden in de wanenjnductrie E- werd genrofe*tp°rd tegen de io"<*ste uitinger van Sir John Simon. wpTken staatsman ^pnwezigen niet voor een liberaal konden hou den V4TRIUMVEPTILHTT\T, OP T»F\ VELPEF WEG TE ARNHEM. On den bekenden Velnerweg te Arnhem. din 4pn "laafcf-en t.üd aanzienliik verbreed en va>- oar, r>ip"AT' Tveq-floV vonden 15 -»al met de b°- Vende P^iMps paMnmvpriipbHng verMc^' ■-"orden. Dp oprrePntP"nad van Ambprrv rtor'" ^aandap'middao' pen hpdrag van f 24 0?0 von ■'eze verlichting toe. R. er» W var» rncfot-nlrn moeten de salarissen verlagen Binnen een termijn van drie maanden. Aan B en W. van Amsterdam is een K- •i.inkliik besluit van 8 November ter kenn1 "■ebracht. .waarin zij uitgenoodigd worden oir binnen een termijn van drie maanden over *p gaan tot herziening van de loon- en salaris- regelingen voor de gemeentewerklieden er ambtenaren in den zin als in hun voordrach' van 25 September jl. is aangegeven. De minister van binnenlandsphe zaken i belast met de uitvoering van dit besluit. Zooals men weet heeft de semeenteraa- geen gevolg gegeven aan de aanmaning v?<- 1e rpgeering om alsnog de voorstellen van P en W. tot salarisherziening goed te keuren. SLUITING GRATO Het Grato-betuur is niet gezwicht voor de verleiding om de tentoonstelling nog eenige dagen te verlengen Zaterdagavond om 10 uur werd door den bekenden omroeper van Utrecht in costuum de sluiting aangekondigd en verliet het talrijke publiek in drommen da zalen. In het geheel hebben niet minder dan 58.165 personen de tentoonstelling bezocht. Amsterdam een museum rijker. Allard Pierson Museum overgedragen. Het schoolgebouw, op den hoek van Sarphatiestraat en Roeterstraat te Amsterdam is verbouwd tot Aliard Pierson Museum voor archaelogie In een viertal groote zalen is de verzameling ondergebracht, terwijl gelijk- straats een aula en collegezaal ingericht zijn, waar prof dr. G. A. Snijder zijn colleges zal geven in klassieke archaeologie en kunstge. ichiedenis der oudheid. Maandagmiddag kwam in de aula van het gebouw een illuster gezelschap bijeen, onder wie de zoon van den stichter Allard Pierson. de heer J. L. Pierson, leden van het gemeen tebestuur van Amsterdam, curatoren der universiteit en de gezanten van Griekenland. Egypte en Italië, benevens dr. G. A. van Poelje, directeur-generaal van het onderwijs. In zijn kwaliteit van vorzitter der Allard Pierson-stichting heette dr. W. de Vlugt allen welkom. Spr. uitte zijn tevredenheid uit over de thans juist vijf jaar oude stichting, die nu afdeelingen heeft over Archaeologie, Oude Ge schiedenis en Kunstgeschiedenis, Moderne Litteratuurwetenschap en een afdeeling West- Azië en Egypte. Spr. gaf daarop den directeur van het Museum, prof. dr. G. A. A. Snijder het woord voor een uiteenzetting voor het toekomstig gebruik van het museum en zijn gehoorzaa'. Vervolgens opende prof. G. A. van Poelje, namens den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het .Allard Pierson Museum". Door onze lens gesnapt. Dr. W. van den Berg. Dr. W. van den Berg staat nog niet lang aan het hoofd van de Eerste H. B. S. B (het vroe gere Gemeentelijk Lyceum'. In de gemeente raadszitting van Woensdag 28 Februari van dit jaar werd hij tot directeur van die onder wijsinrichting benoemd, als opvolger van den betreurden Ir. W. C. G. H. van Mourik Broek man. Maar inwoner van Haarlem was Dr. van den Berg reeds zeer lang. Hij werd 22 October 1883 te Amsterdam ge boren. maar vertrok al spoedig naar Haarlem, waar hij in 1902 de onderwijzersakte behaalde. Daarna was hij 2 jaar te Amsterdam aan een bijzondere lagere school werkzaam. In 1904 legde hij met goed gevolg het staatsexamen af. Tijdens zijn studie aan de Universiteit gaf hij aan de school der Bloemendaalsche School- vereeniging lessen in wiskunde. In Juni 1908 verwierf hij den graad van doctorandus in de wis- en natuurkunde. In September van het zelfde jaar werd hij benoemd tot tijdelijk Ieeraar aan het Haarlemsche Gymnasium in de wis- en aardrijkskunde Op 3 Augustus 1910 gaf de Raad hem een vaste aanstelling. Gedurende twee jaar was hij gedetacheerd als Ieeraar aan de H. B. S. A. Op 17 Januari 1912 promoveerde hij tot doctor in de wis- en na tuurkunde op een proefschrift over de relati viteitstheorie. Tot conrector van het gymna sium werd Dr. v d. Berg benoemd op 7 Sep tember 1921 en bij zijn aftreden in het begin van 1934 bleek wel uit de hartelijke huldiging, die de Haarlemsche gymnasiasten hem be reidden, hoezeer hij zich de achting en de ge negenheid zijner leerlingen had weten te ver werven. Dr. van den Berg staat dan ook bekend als een uitmuntend paedagoog en begaafd do cent-, die de voor een onderwijsman zoo ge lukkige gave bezit, met de jongeren jong te kunnen zijn. DE PRINSES NAAR BURG STEINFURT VERTROKKEN. Prinses Juliana is Maandag per auto van Het Loo naar Burg Steinfurt vertrokken, voor haar vorgenomen bezoek aan den vorst en de orstm van Bentheim en Steinfurt. De Prinses is voornemens Vrijdag a.s. naar Het Loo terug te keeren. DEENSCHE ONDERSCHEIDING VOOR PROF. SLOTHOUWER. Prof. dr. ir. D. F. Slothouwer, hoogleeraar n de architectonische vormleer en de geschie denis der bouwkunst aan de Technische Hoogeschool te Delft, is met ingang van 11 October 1934 bevorderd tot Commandeur in de Dannebrogorde van Denemarken. DS. J. WIETEX 7 Te Velp :s op 78-jarigen leeftijd overleden ds. J. Wieten. em.-predikant van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. Daarvoor had ds. Wiet o.m. de gemeente te Aalsmeer ge diend. FINANCIEELE BERICHTEN CULT. MIJ. SEWOE GALOOR N.V. In de Maandag gehouden buitengewone al gemeene vergadering van aandeelhouders werd het voorstel tot ontbinding der vennoot schap aangenomen. CULT. MIJ. REWOELOE N.V. In de Maandag gehouden buitengewone al- gemeente vergadering van aandeelhouders werd het voorstel tot ontbinding der Vennoot schap aangenomen. HERBENOEMING VAN MONTAGU NORMAN VOORGESTELD. Officieel wordt blijkens een Reuterbericht medegedeeld, dat de raad van commissaris sen van de Bank van Engeland besloten heeft den aandeelhouders voor te stellen, in Maart a.s. Montagu Norman, den tegenwoordigen gouverneur der Bank, voor het volgende jaar als zoodanig te herkiezen, en sir Ernest Mus- grave Harvey te herkiezen als vice-gouver- neur. Montagu Norman is sedert 1920 gouverneur van de Bank van Engeland en Musgrave Harvey sinds 1929 vice-gouverneur. Sir Ernest zal volgend jaar 50 jaar Dij de Bank werkzaam zijn.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5