De Belgische regeering treedt heden af. De Fransche handelspolitiek in Algiers. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. DINSDAG 13 NOVEMBER 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Vanmiddag zal de Broqueville het ontslag van het kabinet indienen. Oneenigheid in den boezem van het kabinet. Jaspar als kabinetsformateur genoemd. Het Vaticaan en het nationaal-socialistische Duitschland. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Broqueville. Tijdens de kabinetszitting, die gehouden is onder voorzitterschap van minister-president de Broqueville en welke volgde op een verga dering van het beperkte ministerieele comité, dat zich bezig had gehouden met de nieuwe maatregelen van economischen aard, die in het vooruitzicht waren gesteld, werd mede gedeeld, dat de regeering vandaag voor de Kamer een verklaring zal afleggen nopens het genomen besluit. D^t besluit houdt in, dat graaf de Broqueville vanmiddag het gezamen lijk ontslag van de regeering aan de Kamer zal bekend maken. De aanleiding van dit ontslag is oneenigheid in de regeering voornamelijk aangaande kwes ties in verband met de contingenteeringen, de landbouwpolitiek, den werkloozensteun enz. Als opvolger van de Broqueville wordt Jas par genoemd. Het besluit van het kabinet-de Broque ville, er het bijltje bij neer te leggen, heeft niemand, die eenigszins op dehoogte was van den politie ken toestand hier te lande kunnen verbazen. Men is zoo schrijft de Brusselsche corr. van het Alg. Handelsblad alleen verrast door de haast, die het kabinet plotseling aan den dag legt om er tuschen uit te trekken. Het capituleert nog voordat de parlementaire veldslag, waarin het gezegd had' te willen sneven, is begonnen. Reeds bij ds hervorming van het vorige ka binet-de Broqueville in Juni j.l. hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat dit kabinet zich geplaatst zag tegenover dezelfde groote moei lijkheden als het vorige en dat het op hetzelf de drijfzand der politieke partijen als het vo rige kabinet was gebouwd Heel de ontwikke lingsgang van het kabinet-de Broqueville se dert Juni j.l. is een doorloopende bevestiging van deze opvatting geweest. DUITSCHLAND Mgr. Enrico Pucci. die goede betrekkingen met het Vaticaan onderhoudt, heeft aan eer. Hongaarsch blad mededeelingen gedaan over de houding van het Vaticaan tegenover het narionaal-sociaiistische Duitschland. Hij zeide o.a.: Het Vaticaan voert nooit po litiek in den gewonen zin van het woord. Zijn taak Is niet politiek, maar godsdienst.. Hei Vaticaan houdt zich met politieke problemen slechts bezig, wanneer deze de religieuze taak van het Vaticaan betreffen. Het Vaticaan is noch voor noch tegen het natioraal socialisme, op dezelfde wijze, als het indertijd een standpunt innam ten opzichte van politieke bewegingen in andere landen. Het Vaticaan keurt den vastbesloten strijd van het nationaal socialisme tegen het athëis- me en de onzedelijkheid goed. terwijl andere pnnten van het nationaal sociahsMsche pro gram. gelijk de opvattingen omtrent het ras senvraagstuk en de sterilisatie, volgens de verklaring van den paus niet kunnen worden goedgekeurd. Dit standpunt van het Vaticaan heeft echter het afsluiten van een concordaat met het tegenwoordige Duitschland niet ver hinderd. In concordaat ziin op dezelfde wijze het standpunt van het Vaticaan als ook de ge rechtvaardigde belaneen van den Dultschen staat onder oogen gezien. Helaas zijn echter ln Duitschland n'et alle afspraken van het concordaat ten uitvoe'- crelegd. Op eenige ge bieden zijn zelfs bepalingen uitgevaardigd, die in stri.jd ziin met het concordaat. Tha^s ech ter ls de toestand verbeterd. Er bestaat kans op overeenstemming betreffende vele proble men waarover noo- voor enkele maanden over eenstemming onmogelijk scheen Tusschen het nationaal-socialisme en het fascisme be staat op ve^ punten ver-go ande overeen stemming. Zoowel in Duitschland als in Ita lië moesten de vroegeve katholieke politieke partMen verdwenen. Men kan aldus mer Picci natuurlijk niet van Duitschland. waar slechts een kwart, der bevolkir"- katholiek is. een katholiek georiënteerde politiek verwach ten. De toestand i.s echter in den laatsten tijd essentieel verbeterd en er bestaat thans vol strekt kans op een overeenstemming tusschen het Vaticaan en de nationaal socialistische Duitsche rege°ring. Wanneer de kerk en de rechten van de katholieken door de regeerin gen worden erkend, zullen de katholieken steeds trouwe burgers van den staat blijken en con«cjortjeus volgens hun christelijke ge zindheid de wetten van den staat nakomen. Saargebied. Britsche officieren solliciteeren bij de politie. In het Lagerhuis is gisteren de vraag tot de regeering gericht of op het oogenblik voor malige Engelsehe officieren met goedkeuring van de Engelsehe regeering aangeworven wer den voor de politie in het Saargebied. MacDonald verklaarde hierop: Van voor malige Engelsehe officieren is een aantal ver zoeken ontvangen. Zij zijn doorgezonden naar de regeeringscommissie van het Saargebied nadat tevoren zekere punten waren onder zocht. zooals bijvoorbeld de vraag of de be trokkene reeds beschikte over ervaringen in politiedienst en of hij in staat was de Duitsche en Fransche taal te gebruiken. De bedoeling van dit onderzoek was doellooze verzoeken reeds onmiddellijk op zijde te leggen. Oostenrijk, 1600 machinegeweren in beslag genomen. V.D. meldt uit Weenen: De toestand te Weenen blijft gespannen, hoewel de gevrees. de uitbarsting van ontevredenheid bij de com munisten en socialisten is uitgebleven. Tal van personen zijn gearresteerd. Overal staan met machinegeweren bewapende manschappen. Maandag zouden 1600 machinegeweren zijn n beslag genomen, welke door de commu nisten als „zeep" zouden zijn ingevoerd. Fransch marinevliegtuig brandend neergestort. Drie personen gedood. Vier Fransche marine-watervliegtuigen, die bij Cherbourg voor een oefenvlucht waren opgestegen, zijn bij de terugtocht in den mist uit de koers geraakt. Drie machines konden veilig hun punt van uitgang weer bereiken. Het vierde toestel geraakte in brand en stortte boven land neer. Van de vijf inzittenden von den drie den dood. Er kon nog niet worden vastgesteld, of de twee andere inzittenden ongedeerd zijn gebleven dan wel kwetsuren hebben gekregen. „Politieke zeden dienen te worden herzien." Doumergue aan het woord. PARIJS. 12 Nov. (V.D.) - De Figaro publi ceert een verklaring van Doum-eiv-ue naar aanleiding van de ontvangst van vertegen woordigers der nationale organisatie Dou mergue. verklaarde, dat de orde der organi saties en van de menigte, grooten indruk op hem hadden gemaakt. Helaas vertegenwoordigden de volksver tegenwoordigers niet den wil van het volk. De behoeften van het land worden integen deel door hen niet ingezien. De politieke ze den in Frankrijk dienen te worden herzien. Doumergue zelf was leider geweest en had gevraagd als leider te mogen handelen. Men had hem oat niet toegestaan. De door hem voorgestelde herzieningen hadden spoe dig een gelukkige wijziging kunnen bren gen. Het woord vaderland moest weer in eer worden hersteld. Het moest weer de heilige voedingsbodem van het gemeenschapsleven worden. De Echo de Paris meldt, dat Doumergue gis teren in een gesprek verklaarde, dat hij den minister voor de luchtvaart Denain en de mi nister van pensioenen, Rïvollet, die niet tot het nieuwe ministerie Flandin hadden willen toetreden, bevel had gegeven op hun post te blijven. Ten slotte protesteerde Doumergue tegen de veronderstelling dat hij zich ontoe- gevelijk had getoond om op deze wijze uit de regeering te kunnen treden. Anti-semitische strooming Oostenrijk? Medici uit Overheidsdienst ontslagen. Korten tijd geleden werd officieel medege deeld, dat vertegenwoordigers van de Israeiie- tische gemeenten in Oostenrijk, een onder houd hadden met den Oostenrijkschen bonds kanselier dr. Schuschnigg ter bespreking van verschillende klachten wegens ongelijke be handeling van Oostenrijksche staatsburgers van Joodsoh geloof. Dr. Schuschnigg vex-klaar- de dat hij de bezwaren zou onderzoeken en dat de bondsregeering vanzelfsprekend over eenkomstig de beginselen van de grondwet op het standpunt van de gelijkheid en gelijkge rechtigdheid van alle staatsburgers voor de wet staat. Inmiddels wordt bekend, dat de Vereeniging van Joodsche Artsen vergeefs bij verschillen de overheidsinstanties heeft geprotesteerd en bemiddeld wegens de massaontslagen van Joodsche medici. De Vereeniging constateert dat de toestand juist in den laatsten tijd zeer veel slechter is geworden. In de afgeloopen maand heeft de Vereeniging den burgemeester van Weenen Schmitz een memorandum doen toekomen, waaruit blijkt, dat sedert 1 Juni 1933 bijna geen Joodsche candidaten voor de Weensche ziekenfondsen zijn benoemd, terwijl ln de fondsziekenihuizen de Joodsche candida ten voor de Weensche ziekenfondsen zijn be noemd, terwijl in de fondsziekenihuizen de Joodsche candidaten allen zijn gepasseerd bij de benoeming tot tweeden geneesheer, hoe' wel tot nog toe ongeveer honderd van deze benoemingen zijn geschied. Bij andere gemeen telijke instellingen te Weenen werden 56 Joodsche artsen ontslagen en door het ingrij pen der vereeniging werden slechts 7 ontsla gen ingetrokken. Onder de ontslagenen be vinden zich ook oud-strijders, velen zijn oor- logs-invalide en in het bezit van hooge onder scheidingen. Thans leven sommigen in den bittei-sten nood. Bij de verzekeringskas voor kantoorbedien den zijn 25 Joodsche artsen met vervroegd peiisioen gestuurd, voor zoover zij niet, als zij nog geen tien dienstjaren hadden, werden ont slagen. Ook bij andere instituten der sociale verzekering worden in de eerste plaats de Joodsche medici ontslagen, terwijl zij in som mige gevallen vervangen werden door met- Joden, die dikwijls niet de vereischte be voegdheden bezaten en kortgeleden dikwijls nog verwoede nationaal-socialisten waren. Te Weenen zou vooral burgemeester Schmitz er naar streven alle Joodsche medici uit ge meentedienst te ontslaan Ock in andere beroepen worden Joodsche werknemers ontslagen, zooals bijv. bij de Cre- ditanstalit, waar alle Joodsche employés zijn ontslagen of gepensionneerd. Met spanning wacht men op de maatregelen, die bondskan selier Schuschnigg zal nemen, aangezien deze bekend staat als tegenstander van elk ras senonderscheid. Japansch overleg over Britsche voorstellen. Verwerping niet verstandig geacht. TOKIO, 12 Nov. (V.D.) Tusschen ver- tegenwoordigers van het Japansche ministe rie van buitenlandsche zaken en het mi nisterie van marine worden momenteel be sprekingen gevoerd over het Engelsehe voor stel dat het toekennen van vlootgelijkheid van Japan op bepaalde voorwaarden goed keurt. Er is nog geen officieel besluit geno men, doch in Japansche kringen gaan stem men op die van meening zijn, dat het niet verstandig van Japan zou zijn de Britsche voorstellen te verwerpen, hoewel deze vrij vaag zijn en eenige nadere toelichting ver- eischen HET RESULTAAT VAN DE ARIëRSPARAGRAAF IN DUITSCHLAND. Volgens het .Deutsches Aertzeblatt", het Duitsche medische vaktijdschrift, is het aan tal Joodsche medische studenten in Duitsch land in twee jaar tijds met 4 5 verminderd. In het zomer-semester van 1932 waren er 1893 Joodsche medische studenten, in den zomer van 1933 nog 916 en in het jongste winter semester slechts 366 Bovendien zijn er nog niet in deze cijfers begrepen, studenten van Joodsche afkomst, doch niet van Joodsche godsdienst, die eveneens hun studie moesten opgeven. TERECHTSTELLING TE FREIBURG. De wegens moord op een S.A.-man ter dood veroordeelde Joseph Reitinger is op de bin nenplaats van de gevangenis te Freiburg aan de Main terechtgesteld. INCIDENTEN OP DEN WAPENSTILSTANDS- DAG. DUBLIN. 12 Nov. (V. DA Niet alleen te Col lege Green is het gisteren tot incidenten in Terl<md gekomen ook te Dublin kwam het tot botsingen tusschen republikeinen en oud- striiders, die van de w^^enstilstandsherden- king bij 't monument der gevallenen terugkeer den. In een straat kwam het tot een vecht partij en verscheidene personen werden door de politie gearresteerd. PARIJS. 12 Nov. (V. D.) Te Narbonne kwam het ter gelegenheid van de wapenstilstands- herdenking voor het monument der gevalle nen te Narbonne tot botsingen tusschen oud strijders en communisten en socialisten. Tier. personen .onder wie eenige vrouwen, werden gearresteerd. Massamoord door Macedoni sche terroristen? Honderd lijken worden onderzocht. Reuter meldt uit Sofia, dat de politie in Macedonië ongeveer honderd lijken heeft on derzocht van menschen, die door de Macedo nische revolutionnaire organisatie zouden zijn geëxecuteerd. Onder de terechtgestelden, be vinden zich vrouwen en kinderen. Pleiziervaartuigen in botsing. 17 opvarenden verdronken. Uit Mexico City: Twee plezierbooten zijn ter hoogte van het eiland Carmen aan de kust van den staat Campeche, in de Golf van Mexico, met elkan der in botsing geweest. 17 menschen zijn ver dronken, o.m. de bekende Mexicaansche stie renvechter Luis Freg. Minder vleesch eten. Tengevolge der crisis. Het blijkt uit de statistiek van het Open baar Slachthuis te Haarlem dat de Haarlem mers tengevolge van de crisis minder vleesch eten. In September van dit jaar werden 2933 die ren geslacht, tegen 3147 in dezelfde maand van 1933. Een vermindering dus met 214 of ongeveer 7 pCt. Bovendien verminderde de hoeveelheid in- gevneiv buitenlandsch vleesch. Ip September 1933 werd ingevoerd 40.329 K.G., in September 1934 27.530 K.G. Beleiddat scherpe tegenstellingen in het leven heeft geroepen. (Van onzen Parijschen correspondent.) Toen we, enkele jaren geleden, ter gelegen heid van het eeuwfeest, in Algiers waren heb ben we in deze kolommen uitgeweid over de vele moeilijkheden welke dit Fransche depar tement (Algiers is géén kolonie!) ondervindt van de door politiek en protectionisme be- invloede administratie. Van alle zijden, zoo wel in Constantine, als in Algiers en in Oran hoorden we toen klachten, dat het voor de bevolking van dit stiefmoederlijk bedeelde ge west steeds moeilijker werd om een geregelden handel te drijven met het moederland. Dan waren het weer de wijnbouwers van de vlakte van Boufarik, dan weer de kweekers van zuid vruchten. die klaagden over het bitter slechte stelsel, dat mogelijk maakte, dat de producten van Algiers, dus van eigen bodem, beschouwd werden als import-artikelen van vreemden grond. De royale uitnoodiging welke men van Algiers deed aan de Fransche parlementairen had wel degelijk ten doel om de machthebbers in de gelegenheid te stellen zich met eigen oogen te overtuigen van de nooden van dit gewest. Men hoopte, dat de wetgevers er zich rekenschap van zouden geven dat het ontoe laatbaar is om één departement zoo te bena- deelen en achteraf te stellen bij de andere. Reeds gehandicapt door de afstanden, het in- uit- en overladen van de producten, onder vonden de verbouwers nog eens de nadeelen voor het transport uitsluitend te zijn aange wezen op twee Fransche scheepvaart-onder nemingen, die van de gelegenheid gebruik maakten de tarieven op te drijven. En als de koopwaar dan eenmaal in Marseille aankwam nog vóór de 1000 K.M. lange reis van daar naar de Parijsche hallen begon dan kwam de Fransche douane als gold het koopwaar uit den vreemde, haar leeuwen-deel opeischen. Zoo kwam men tot deze waanzinnige toestanden dat Algiers, bijv. voor sinaasappelen en citroe nen, niet eens kon concurreeren met Spanje. Voor den wijn gold het zelfde: met eigen oogen hebben we. even voorbij Blida gezien, hoe de wijn per hectoliters in de straatgoten werd weggespoeld en hoe de kostelijke zuidvruchten in huizen-hooge bergen lagen te verrotten! Zooals men heeft vernomen uit de telegram men heeft een honderdtal burgemeesters in Algiers besloten om van 2 October af elke re latie met den prefect, hun chef, af te breken. Senatoren, députés, gemeenteraadsleden heb ben gedreigd met ontslag en monster-betoo gingen waaraan meer dan 25.000 menschen deelnamen hebben plaats gehad, kortom de toestand in Algiers begint verdacht veel te lijken op dien in Tunis. De reden van de vijandige houding der plaatselijke autoriteiten moet voornamelijk worden gezocht in het feit dat het parlement, teneinde den Franschen wijnbouwer te be schermen (we bedoelen dien van het vaste land) een verordening heeft uitgevaardigd, waarbij het gehalte verlaagd wordt. Waar de wijn uit Algiers bijzonder zwaar is en er daar een enorme over-productie is beteekende deze wet de genadeslag voor de wijnbouwers aldaar. Immers, het vasteland levert jaarlijks onge veer zes millioen hectoliters, maar Algiers al leen reeds achttien millioen H.L. Maar waar Frankrijk per jaar 65 millioen hectoliters wijn verbruikt, daar gaat men het Fransche pro duct aanmengen, niet met den zwaren wijn van Algiers en Tunis, doch met Grieksche. Spaansche en Italiaansche wijnen, waarvoor de grenzen open staan. En men staat voor dezen paradoxalen toestand, dat naar mate de oogst beter is, het lot van den wijnbouwer on gelukkiger wordt. Het is bekend dat de Fran schen veel meer wijn zouden kunnen en ook zouden drinken, wanneer hij beter was: met een supplement-verbruik van bijv. 500.000 H.L. —consumptie voor twee dagen zou Tunis, waar de gemoederen hevig in opstand zijn, uit de misère worden gered. Vóór de ramp van de phylloxera (druifluis) verbruikte Frankrijk, met een bevolking van 38 millioen zielen even veel, een zelfde hoeveelheid wijn, als thans, nu het land 44 millioen inwoners telt. En dat al leen, omdat de wijn te slecht en te duur is. Het vasteland wil zijn producten verkoopen in de eigen koloniën of overzeesche gewesten. Het is algemeen bekend, dat Algiers een van de beste klanten is; in vollen crisistijd voerde het moederland nog voor drie milliard per jaar naar daar uit. Maar Algiers wordt aan banden gelegd en mag niet meer dan voor 2 milliard per jaar aan het vasteland leveren. Sinaas appelen, citroenen, tabak, fruit, primeurs, kas bloemen, wol, men heeft het er in overvloed ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. maar men prefereert om het duurder in het buitenland te koopen. Natuurlijk heeft dat wel beweegredenen, want wanneer men het bui tenland geheel zou afsluiten zou men ook blij ven zitten met de typisch Fransche producten, zooals modeartikelen, parfum, automobielen etc. etc., maar ondertusschen zijn het uitslui tend en alleen de „kolonialen" die daardoor worden „genekt". Zij hebben niet het recht om anders dan Fransche producten te koopen, maar men verbiedt hun hun eigen producten naar Frankrijk te zenden en wanneer Parijs weer een handelsverdrag sluit met een vreem de natie dan worden Algiers en Tunis steeds systematisch vergeten. De protestbetooging, welke nu 22 October is- begonnen is niet een looze manifestatie om haar stem te doen hooren, maar wel degelijk het begin van een lijdelijk verzet. Men is er niet alleen buitengewoon verontwaardigd over dat het gehalte van den wijn moet worden ver laagd, maar ook dat dit funeste besluit in Juli werd genomen, inplaats van in Januari, vóór de wijnbouwers hun land gingen bewerken. Had men bijtijds gewaarschuwd dan zou heel wat teleurstelling, schade en ellende zijn voor komen. Alle pogingen, welke men heeft gedaan om dit noodlottig besluit te doen verwerpen waren vruchteloos, op alle requesten kreeg men nul. Nu het verzet: de benadeelden zijn niet meer in staat, waar ze niets dan verlies leden, om artikelen of producten van het vas teland te koopen. Wat moet het gevolg daarvan zijn voor de Fransche werklieden? Vooral in dezen tijd nu de werkloosheid toch al zoo'n bijzonder moei lijk en ingewikkeld probleem is kan een land zich niet straffeloos de luxe veroorloven om in eens een klant, die per jaar voor plm. drie milliard afneemt te laten schieten. Verplaatsen we ons nu nog even op politiek terrein. De heer Doumergue heeft onlangs ge zegd: „Frankrijk moet óf een groote koloni- seerende mogendheid óf er in het geheel geen zijn". Krachtiger en duidelijker kan het wel niet. Maar we weten dat er in Algiers al sedert lang en nog vóór het eeuwfeest een krachtige autonomische beweging gaande is. Zonder er doekjes om te winden heeft de bur gemeester van een van de grootste steden in het overzeesche gewest ons persoonlijk gezegd dat deze strooming hoe langer hoe sterker werd en dat de oorzaak daarvan uitsluitend de stiefmoederlijke behandeling is, welke Al giers ondervindt. Wil men 't nu met deze nieuwe draconische maatregelen per sé er op aansturen, dat Algiers' verhouding tegenover het vasteland er een wordt zooals van Canada tegenover Engeland? Of wenscht men op de Afrikaansche noordkusten een bolwerk te stichten voor het internationalisme, zooals men dat in Moskou begrijpt? HENRY A. TH. LESTURGEON. De dag daarop, heel vroeg, zijn Thijs en Sim op stap gegaan, en al vlug sprak Thijs: „Waar moet men nu wel eerst naar toe, als de reis naar de maan ls?" „Nou," zei Sim, „wij zullen eerst maar doen wat laatst Alasius mij raadde; naar bergreus Wogram reizen die had van Krak's gedief enorme last. Wanneer wij hem Alasius' groeten doen, moet hij ons wel zijn hulp verleenen." Maar Thijsje zei: „Het blijft toch moeilijk, zou ik denken." WOENSDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM 301.5 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr., VPRO 10.00 Mor genwijding. VARA. 10.15 Uitzending van de arbeiders in de Continubedrijven. Geordende prosuctie en distributie. Dr. F. M. Wibaut: De noodzakelijkheid van geordende productie en distributie. De Flierefluiters olv. Eddy Wa- lis. RVU. 11.00 Mej. A. Fokker: Vrije uren van de kinderen in wintertijd" II. VARA. 11.30 Vervolg uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. De Flierefluiters olv. Eddy Waks. 12.00 De Zonnekloppers olv. Cor Stein.. 12.30 Wim Amende, cello en Daaf Wins, piano. 12.35 Orvitropia, onder leiding van Jan van der Horst. 1.30 Bram Blez. hobo en Daaf Wins piano. 1.40 De Zonnekloppers olv. Cor Steijn. 2.00 Verzorging zender. 2.15 VARA-knipcursus (voor beginners) door mevr. A. van Blanken van Keijk. 3.00 Voor de Kinderen, mmv. VARA tooneel olv. W'llem van Cappellen. 5 30 VARA Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 6.30 RVU. Dr. Th. van Schelven, zenuwarts: De moeilijkheden met kinderen. VARA 7.00 Sport uitzending G. Kleerekoper: Beschouwing over de gehouden kamoioenwedstrijden turnen voor Nederland. 7.18 Overgang naar de ver kerkte zender. 8.00 Herhaling S.O.S.berichten. 8.03 RAI-Concert De VARA presenteerde in het R A.I -gebouw te Amsterdam op Zondag avond 11 November Eddy Walis en zijn or kest. X-X-ensemble olv. Cor Steijn. 8.30 De eerste Oceaanvlucht". Declamatorium door Bert Brecht, vertaald en bewerkt door Roken Numan. Opvoering door het VARA-tooneel olv. Willem van Cappellen. 9.00 RAI-Concert De VARA presenteerde in het RAI-gebouw te Amsterdam op Zondagavond 11 November nog: De notenkrakers olv. Daaf Wins. De Zonnekloppers olv. Cor Steijn. De Fliereflui ters olv. Eddy Walis en last not least Oom Keesje (eigen gramofoonopnamen. 9.30 Pablo Casals, cello speelt met begeleid'ng van het B B.C, Symphonieorkest olv. Sir Henry Wood. 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 Schalmei olv. Pieter Renes. 10.30 X-X-ensemble olv. Cor Steijn. 10.45 Strijkorkest olv. Eddy Walis. 11.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelspel door Cor Steijn. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Slui ting. HUIZEN 1785 HL NCRV. 8 00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert 10.30 Morgendienst door Ds.. K. Prins. 11.00 Ensemble van der Horst. 11.40 Bespeling van het Studio orgel door Ronald Parker. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramo- foonmuziek.12.30 Ensemble van der Horst. 1.15 Vervolg bespeling van het studio-orgel door Ronald Parker 1.45 Gramofoonmuziek 2.25 Piano-recital door Rosine de Cock. 3.00 Lezen van Chr. Lectuur. „De Derde" van Rudolf van Reest. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Ver zorging zender 4.00 Wat kan ik met mijn constructie-bouwdoos doen" door H. J. Stein- voort. 5.00 Kinderuurtje door P A. de Rover. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6 30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.45 Spr. Prof.. Dr. Joh. de Groot. Nieuw licht op de Tijd der Aarts vaders (de opgravingen van Ras SjamraU 8.15 De Arnhemsche Orkest Vereeniging in „Musls Sacrum' te Arnhem, dir. Jaap Spaanderman. Solistp Madeleine Monnier, Parijs, cello. 9.00 Spr Prof. J. W. Geels. Aangedreven door het woord der Konings. 9.10 Gramofoonmuziek. 9.20 Vervolg Concert Arnhemsche Orkestver- eeniging. 11.00 Vaz Dias. 11.00 Gramofoon muziek. 11.30 Sluiting. j

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6