A DE BILT MAAT-AFDEELING ctctni LEO KORS ECHTE WALES-ANTHRACIET WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De. ,Uiver" vervolgt zijn zegetocht. Huldigingen te Benkoelen en Palembang. BATAVIA. 13 Nov. (Aneta). Hedenavond is de Uiver onder groote belangstelling uit Ban doeng vertrokken. Na een korte landing te Batavia en te Benkoelen, in welke plaats nog een huldiging en aanbieding van cadeaux plaats vond, vertrok men. van daar via Singa pore naar Medan om dit station in den loop van den middag te bereiken. PALEMBANG. 14 Nov. (Aneta). De Uiver is om 9 uur 55 in Palembang aangekomen, waar een enorme menigte de bemanning een groot- sche huldiging bracht. President Steinbuch hield een korte toe- snraak, waarna verschillende geschenken wer den aangeboden, als wandelstokken van ivoor en voor de dames van de bemanning met goud doorweven kaïns, producten van plaatselijke nijverheid. De schoolkinderen zon een een huldigingslied. Parmentier dankte, waarna het vliegtuig om 10 uur 55 vlot naar Singapore vertrok. Uiver's afscheid van Java. BATAVIA, 14 Nov. (Aneta). Het afscheid van de Uiver van Ned.-Indië beteekent een nieuwe zegetocht, waarvan het begin het ver trek van het vliegterrein Andir bij Bandoeng was. De laatste huldiging werd voortgezet tot Tjililitan, waarna Palembang voor het eerst aan de beurt kwam om de bemanning be be groeten. terwijl de ontvangst in Medan nu nog in het zich is. In Medan heersc'nt reeds een week lang een nerveus verlangen om ir. deze begroeting de andere deelen van Ned.-Indië zoo mogelijk nog te overtreffen. Mecanicien Prins verklaarde vanmorgen voor het vertrek uit Bandoeng: ..De machine is nu heelemaal uit elkaar geweest en nage zien. Alles is in orde'7. Onder het gejuich van 1500 toeschouwers vertrok de machine van Bandoeng naar Ba tavia, waar de belangstelling uiteraard min der was dan vorige maal, omdat het ditmaal geen vrije dag was. In Bandoeng lieten zich haastig nog passa giers overboeken van de Fokker op de Uiver toen daartoe de gelegenheid werd opengesteld, zoodat ton de Douglas van Andir vertrok zich achter elk coupé-raampje een lachend gelaat vertoonde. De hoeveelheid post welke de Uiver mee neemt is sedert gistermiddag tot 115 K.G. aangegroeid, terwijl men tevens 30 KG. vracht meeneemt, welke in Batavia met eenig ceremonieel en groote belangstelling van de toeschouwers werd ingeladen. Piloot Parmentier mocht nog een brief ont vangen van den Gouverneur-Generaal, waar in deze hem de beste wenschen voor een goe de reis dot toekomen, terwijl bij dit Land- voogdelijk schrijven tevens vergrootingen wer den toegezonden van de foto's tijdens de audiëntie ten Paleize opgenomen. Op Tjililitan moest de bemanning een keu ring door de inspectrice van den Dienst der Volksgezondheid Dr. Cheriex ondergaan, het geen zuiver een formaliteit beteekende. welke zij glimlachend te midden van de toeschou wers doorstonden. Van Bandoeng uit vlogen o.a. mee mevr. Van Buuren, de echtgenoote van den directeur van het Departement van Verkeer en Water staat. de onderdirecteur van V. en W.. be nevens de bekende passagiers Domenie en Gilissen. Lady Moulder., die vanaf Australië medevliegt stapte te Batavia in, evenals de passaeier Dudok. van Heel. procuratiehouder van de firma Mirandoile. Voute en Co. Parmentier was' natuurlijk vol vertrouwen op de goede terugreis en verklaarde het liefst, in twee dagen naar Holland te vliegen, het geen echter onmogelijk is, aangezien een uit gebreid programma van rondvluchten langs de Indië-route moet worden afgewerkt. Nadat de bemanning wederom vele hand- teekeningen had moeten plaatsen en diverse bloemstukken in ontvangst waren genomen verhief zich Ie nu zwaarder belaste Uiver te 08.40 Jav? ,ijd van het vliegveld Tjililitan, om na een eere-ronde definitief den weg naar Holland in te slaan. NOVEMBER-AANBIEDING Als speciale reclame voor onze maat- afaeelin? bieden wij vanaf 15 November de volgende serie- prijzen aan: MAATJAPON MAATMANTEL niet prima bontkraag f 37.50 f 47.50 f 57.50 f 45.— f 55.— f 65.- KRUISSTRAAT 5 HAARLEM Bazar „Arbeid Adelt". Prachtige inzendingen. (Adv. Ingez. Med.) Autobusdiensf HAARLEM - SCHIPHOL UIVERDAG 21 November '34 vanaf Kennemerplein 7.30 v.m. en vervolgens elk kwartier. ATTENTIE onze bussen rijden tot de hoofdingang v.h. vliegterrein. TEL. 2 8 9 2 8 HEEMSTEDE (Adv. Ingez. Med.) AGENDA WOENSDAG 14 NOVEMBER Heden: Gem. Concertgebouw: Die Spaerne Sanghers (Lieven Duvosel) Rotte's Mannenkoor (Ber nard Diamant), Haarlem's Vrouwenkoor (Lie ven Duvosel) 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Kunstkring Het Schouwspel-De Schouwspelers. „Sonna" van J. Fabricius. 8.15 uur. Bovenzalen „De Kroon": Bazar „Arbeid Adelt" 25 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" (geprol.) 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema-Variété: „Carnaval en Liefde". Op het tooneel: Mc. Rac and Leport: The Flying Scotchmen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Tsarina van Rus land". Op het tooneel: Mac Wynn Foursome, revuette in rhythm. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 15 NOVEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Uitvoering R.-K. Oratoriumvereeniging en het Utrechtsch Ste delijk Orkest. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bloem endaal: Vergadering van den ge meenteraad, 2 uur. Heemstede: Vergadering van den ge meenteraad, 8 uur. Zand voort; Raadsvergadering. ,7.30 uur. Voor Haarlem's Kantonrechter Overtreding van de Tarwewet. De kantonrechter heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den molenaar, die tusschen 4 Maart en 25 Mei 1934 tarwemeel berend en afgeleverd heeft zonder dat dij de registers bijgehouden heeft. Sinds de Tarwewet 1931 in werking is getreden heeft het processen- verbaal tegen verdachte geregend. De Ambte naar had een boete van f 2000 subs. 4 maan den hechtenis gevorderd. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot een boete van f 1000 subs 1 maand hechtenis. Geen zegels geplakt. Een kapper uit Haarlem heeft gedurende een geruimen tijd geen zegels geplakt voor een bij hem in dienst zijnde bediende wat hem op de kleinste boete kwam te staan, die de wet daarvoor kent, nl. 50 cent. Echter in dit geval op 29 boetes van 50 cent. omdat hij 29 maal den vereischten zegel niet geplakt heeft. De kapper verklaarde echter de zegels niet te kunnen betalen en de boete ook niet. Hij bood aan zijn boeken te laten controleeren tot staving van deze bewering. De Raad van Arbeid was op de hoogte. De ambtenaar vroeg zich af, waarom de zaak dan bij hem was gekomen. Als het door den kapper verklaarde juist is. dan hadden het parket en de kantonrechter deze romp slomp niet hoeven te maken. Autobusdienst zonder vergunning. Wanneer men een autobusdienst wil onder, houden heeft men in de eerste plats bussen en voorts een vergunning noodlg. De man, die voor den kantonrechter terecht stond, had noch bussen, noch vergunning. De bussen huurde hij, maar de vergunning sloeg hij over. Want, zei hij, „ik onderhoud geen bus dienst. Ik rij Zondags en niet eens eiken Zondag Ik vertrek op een zeker uur niet eens altijd op het zelfde uur naar den Haag en niet eens altijd langs dezelfde route". Kantonrechter: .Een recent arrest van den Hoogen Raad heeft uitgemaakt, dat dat laatste ook niet noodig is" De Ambtenaar zei, dat dit soort diensten concurreert met diegenen met concessies. Deze laatste moeten voldoen aan strenge bepalin gen in het belang van het verkeer en de veiligheid van het publiek. De Hooge Raad heeft een ruim standpunt ingenomen, zoodat thans opgetreden kan worden tegen alle der gelijke uit den grond gestampte autobus7- aiensten. Verdachte gaat, ondanks dit proces verbaal, rustig door met dit bedrijf. Mocht hij alsnog dergelijke reizen ondernemen, dan zullen de bussen in beslag genomen worden. De eisch luidde 25 gulden subs.25 dagen. De kantonrechter maakte er f 20 subs 10 dagen van. Verd.: „Vindt u 't niet hoog? Terwijl ik toch zoo goedkoop rij?" Maar de kantonrechter bleef bij de f 20. Het Limonadebesluit overtreden. Een ambtenaar van den Keuringsdienst, heeft te dezer stede een onderzoek ingesteld in het pakhuis van iemand, die limonadesiro pen verkocht. Er is toen gebleken, dat de si roop niet voldeed aan de eischen gesteld in het Limonadebesluit O.a. was het suikerge halte te klein. Bovendien is de fabrikant, toen de keurmeester eenige flesschen in be slag genomen heeft, onheusch tegen hem op getreden. De ambtenaar vond het feit ernstig. Het publiek wordt misleid, omdat het denkt si roop o.a. met suiker te krijgen, wat niet het geval is. Een strenge straf, die de ambtenaar op f 60 subs. 30 dagen hechtenis stelde, achtte hij op haar nlaats. De kantonrechter halveer de deze straf. De bocht bij het Frans Halsplein. Op 2 Oct. fietste een agent van politie op het Frans Halsplein en wilde de straat over steken om naar de Kennemerstraat te gaan. Daartoe stak hij zijn linkerhand uit. Hij werd plotseling aan den linkerkant aangereden door een auto, die hem derhalve in de bocht had willen passeeren. „Die bocht wordt daar bijna steeds ver keerd genomen", merkte de agent op. „Daaruit volgt, dat het publiek nog weinig weet van de verkeersregels. Men mag boven dien niet links in een bocht rijden. Het is jammer, dat er eerst een ongeluk moet ge beuren. voordat een proces-verbaal wordt op gemaakt", zei de ambtenaar. De straf werd bepaald op f 10 subs. 5 dagen. VIERHONDERD JAREN MISSIE IN NED.-INDIë. In Augustus j.l. herdacht de Katholieke Missie in Ned.-Indië haar vierhonderd-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan is een fraai verzorgd gedenkboek uitgegeven, waar in de historie van dezen zendingsarbeid uit voerig wordt uiteengezet Vooral de laatste tientallen jaren zijn hierbij sterk belicht. Zooals te begrijpen is, is aan hen die bij hun werk speciaal naar voren zijn getreden extra aandacht geschonken. Talrijke illustra ties versieren het gedenkboek. DRAMA VAN SPIRITUSDRINKERS. Nabij een veldhut in de omgeving van Voe- rendaal, waar spiritusdrinkers plachten samen te komen, had in den nacht van 12 Augustus j.l. een gruwelijk drama plaats. De zwerver H. H. die reeds dronken was. werd door A. M. D. en F. M. v. d. V. gedwongen een flesch brandspiritus leeg te drinken. Het slachtoffer overleed onmiddellijk daarna. Het O.M. eischte tegen D. drie jaren en tegen v. d. V. een jaar gevangenisstraf. Ter zake van „landlooperij" werd boven dien tegen beide verdachten een dag hech tenis en opzending naar een rijkswerkin richting voor den tijd van 1 jaar geëischt. meldt: barometerstand 768.7 m.M. 746.4 m.M. Hoogste Soltavala. Laagste barometerstand Lacorina. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag dezelfde temperatuur. Uit het Buitenland LICHTE NACHTVORST VERWACHT. Ofschoon in de kern van het hooge druk gebied in Noord-Scandinavië eenige daling intrad is overigens de barometer stijgende, vooral op IJsland, in Schotland en in Zuid- Scandinavië, De depressie trok naar de Golf van Biscayè en veroorzaakt aan haar West zijde nog kernachtige Noordwestelijke win den. Bijna overal houdt de vochtigheid der lucht de ontwikkeling van vorst nog tegen, maar in geheel Duitschland daalde de tem peratuur toch tot nabij of onder het vries punt. In het Noorden en Zuiden komt veel mist voor. Regen valt nog In midden van Frank rijk, in Noordoost Duitschland en aan de Spaansche en Noorsche kust. In noord-Scan- dinavië nam de vorst af en valt eenige sneeuw. De stijging van de barometer en de op drooging van de lucht in Zuid-Duitschland duiden op de mogelijkheid van lichte vorst in den nacht hier te lande. Thermometer 14 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur Barometer Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN. 48 F. 39 F. 44 F. 753 m.M. 747 m.M. Opticien Kleine Houtstraat .13, Telefoon 14112 o. a. f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 14 November. Ondertrouwd 13 November: C. Struben en A. J. Prins. Getrouwd 13 November: C. P. Roos en A. H Leuvenberg; Bevallen 9 November: C. M. J. de Jongh— Kanne, z.; 10 November: G. M. Simon— Thimm, z.: 11 November: J. M. v. Buren Monteban, d.; T. C. A. SchoutenNiessen, d.: P. Assmann—de Graaf, d.: A. G. van Berkel Timmer, z.; 12 November: R. CordesKor- ding. d.; 13 November: H. G. van Riel Barnhoorn, z. Overleden 11 November: M. W. Merkes Strohauer, 69 j., Groot Heiligland: M C. van Nordenv. Straalen, 65 j.. Amsterdamstraat: 13 November: H. den Blanken, 78 j., Ged. Schalkburgergracht. Bioscoop-exploitant werd door Duitw.hers bestolen. Eén van hen thans gearresteerd Van het geld zal wel niet veel meer over zijn. Enkele weken geleden hebben wij melding egmaakt van het feit, dat een exploitant van een klein bioscooptheater te Amsterdam, toen hij in den namiddag zijn woning aan de Be renstraat aldaar binnentrad, tot de onaange name ontdekking kwam, dat in de huiskamer uit een buffetlade een bedrag van f 8.000 was verdwenen. De deur. die toegang gaf tot de woning, was door de daders geforceerd. De verdenking viel reeds spoedig op twee Duitschers. met wie de bestolene besprekingen had gevoerd en die op de hoogte waren van het feit, dat er veel geld in huis was. Het vermoeden bestond, dat het tweetal over de grens was gevlucht en in dit verband had zich een rechercheur naar Duitschland bege ven, waar hij nasporingen deed. Deze hebben, naar wij thans vernemen, succes gehad. De rechercheur is er nJ. in samenwerking met de Duitsche politie in geslaagd een der daders te Düsseldorf te arresteeren. Over de vraag of van het gestolen geld nog veel terecht zal komen, zullen nadere berich ten moeten worden afgewacht. PANTER WANDELDE IN BATAVTA. Bij het stadscentrum van Batavia is een groote panter neergeschoten Vermoedelijk is het exemplaar het mannetje van het pan ter paar dat eenige maanden in het midden van Batavia is gezien. De panter werd door enkele revolverschoten neergelegd. Al heel wat jaren heeft de zco nuttige ver- eeniging „Arbeid Adelt" een bazar gehouden met het sympathieke doel om aan vele dames werk te verschaffen, maar de bazar, die van daag en Donderdag in de bovenzalen van Kroon" gehouden wordt, heeft een bijzonder artistiek aspect, want hier ziet men fraaie staaltjes van amateur schilderwerk, dat den toets der critiek uitstekend kan weerstaan. Op een heel lange tafel in het midden ziet men alle mogelijke luxe en huishoudelijke voorwerpen, die door dairies keurig beschilderd zijn. Vooral nu Sint Nicolaas weer in aan tocht is, heeft men hier een mooie gelegenheid om een keus te doen, want hier Is werkelijk voor „elck wat wils", voor dames en meisjes, heeren en jongens. Het is schier ondoenlijk om alle voorwerpen op te noemen, die zoo ar tistiek bewerkt zijn. We zagen oude trommel tjes, die als nieuw ge- en beschilderd zijn; prachtig glaswerk, bloc-notes, lucifersdoozen, bloempotten, presenteerbladen, enz. Noemt u zelf nog maar eenige dozijnen voorwerpen op: ge kunt ze hier stellig vinden, smaakvol ge- etaleerd. En de prijs is niet hoog. Natuurlijk zal ook een prachtige inzending babygoed veel belangstelling en.... koopsters trekken, evenals de afdeeling wollen goederen en borduurwerken. Op een tafel staan fles schen heerlijke limonade en potten met jam. door de dames zelf bereid. Geheel nieuw is een afdeeling voorwerpen, die ui tijd ei geboetseerd, geschilderd en daar na gevernist zijn. Ook zijn er vele voorwerpen, die met lakfiguren versierd zijn. De dames hebben zich bezig gehouden met het zoogenaamde Zeister werk, dat vroeger door de Hernhutters gemaakt werd. Dit is een bijzonder mooie bazar. Een bezoek kunnen we ten zeerste aanbevelen. Hij zou he denmiddag twee uur door mevrouw Del Baere Jiskcot- geopend worden. De bazar is heden geopend tot vijf uur en Donderdag van 's morgens 11—12.30 en des middags van 25 uur. HAARLEMSCHE LUCHTVAART CLUB. Op Woensdag 21 November gaat de Haar- lemsche Luchtvaart Club met haar leden de Uiver-aankomst te Schiphol bijwonen. Voor de Club is een stuk platform gereserveerd, zcodat allen van een goede plaats verzekerd zijn. Ook niet-leden zullen van die gereserveerde plaats gebruik kunnen maken. TOONEELVER. T. O. N. E. V. O. De Haarlemsche Tconeelvereeniging T. O. N. E. V. O. zal Donderdag 15 November in den Schouwburg aan den Jansweg opvoeren: „Ge broken Jeugd", tooneelspel in 3 bedrijven door J. van Eeltelen en J. Grosveld. Zaterdag 19 Januari is er een feestavond met bal in den Schouwburg aan den Jans weg. De avond zal gewijd zijn aan muziek, zang, tooneel en dans. HET PETITIONNEMENT VOOR BETERE WERKLOOSHEIDSZORG Het aantal handteekeningen tot op heden voor bovengenoemd petitionnement verzameld te Haarlem en Heemstede bedraagt 37500. Donderdagavond moeten de lijsten, onge acht de behaalde resultaten, vóór 8 uur bij de petitionnementsleiders worden ingeleverd in het gebouw De Centrale. LUITENANT GRETER BLIJFT IN NEDERLAND. De bekende ruiter luitenant Gr eter ver zocht overgang naar het Nederlandsche leger, waardoor hij voor de paardensport in Europa behouden zou kunnen blijven. Het Ned.- Indische legerbestuur deelde aan de Re geering mede, dat hiertegen geen bezwaar bestaat Tien jaar in Naardensche moordzaak geëischt. Tegen kappersbediende, die zijn meisje doodde. AMSTERDAM. 14 November (VD.) De vierde kamer der arrondissementsrechtbank behandelde heden de zaak tegen een 22-jari- gen kapper uit Bussum, verdacht van moord op een 17-jarig meisje. Op Zondag 18 Maart heeft hij in de Van Steenlaan te Naarden het meisje, waarmee hij verloofd was geweest, met twee revolver schoten gedood. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf en schoot zich in de borst. De jongeman verwondde zich ernstig, doch her telde langzamerhand. Aan verdachte is moord subsidiair doodslag ten laste gelegd. Op de vraag van den officier aan den des kundige Dr. H. J. Overbeek. welke motieven getuige meent, dat verdachte voor zijn daad heeft gehad, verklaart deze: „Hij wilde het meisje hebben. Toen hij bemerkte dat zij niet van hem hield, raakte hij in overspannen toestand. Hij gunde het meisje niet aan iemand an ders en wilde wraak nemen". Verdachte (opgewonden): ,,'t Was geen 'wraak, het was pure liefde De president bespreekt dan het rapport door de R.K. reclasseeringscommissie uitge bracht. Het blijkt dat hij bij zijn vroegere patroons goed stond aangeschreven. Hij heeft naar het oordeel van de reclasseeringscommissie, geen -misdadige aanleg. Hij was een speelbal van zijn zwakke wilskracht. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir, dat herhaaldelijk misdaden als onderhavige voorkomen. Mede met het oog op de generale preventie is èen strenge straf op haar plaats. Spreker requireerde een gevangenisstraf van 10 jaar UIVER GEFILMD BIJ AANKOMST TE BUITENZORG. De Java Pacific Film Company is er in ge- aagd van de aankomst van de Uiver te Bui tenzorg een geluidsfilm op te nemen, die naar Nederland zal worden gestuurd. Ook zullen in Indië vertooningen van deze film worden ge geven. DE DIEFSTAL BIJ EEN REISBUREAU. De vier arrestanten, twee mannen en twee vrouwen, die in het politiebureau aan den Singel te Amsterdam waren opgesloten in ver band met een diefstal van f 16900 uit de brandkast van het reisbureau Lissone, zijn voor den Officier van Justitie geleid Zij zijn in den loop van den morgen naar het huis van bewaring overgebracht; Controle op de internationale wapenfabricage. Een plan van de Amerikaansche regeertn». WASHINGTON. 14 Nov. (V. D.) taatssecre taris Hull, die gisteren van een langdurig ver lof naar Washington is teruggekeerd, had onmiddellijk na zijn aankomst een bespreking met President Roosevelt over verschillende belangrijke kwesties van buitenlandsche poli tiek. De beide staatslieden hielden zich daarbij vooral bezig met de kwestie van controle op de internationale wapenfabricage. waarbij zij tot de conclusie kwamen adt een algbmeene ontwapeningsovereenkomst in de naaste toe komst niet te verwachten is. Naar aanleiding van deze bespreking heeft de Amerikaansche regeering den gezant Wil son opdracht gegeven zich in verbinding te stellen met de voornaamste mogendheden, die oorlogsmateriaal produceeren, teneinde onedrhandelingen te openen over een ver strekkend controleplan. Hierbij is niet ge dacht aan directe internationale controle, doch aan een verplichting van eiken staat af zonderlijk, om binnen de eigen landsgrenzen ^e wapenproductie zelfstandig te controleeren. Het Amerikaansche plan houdt in. dat in de toekomst geen oorlogsmateriaal wordt ver vaardigd. wanneer daartoe geen door de landsreg'èering goedgekeurd opdracht is ge geven, zoodat de ophooping van groote wa- penvoorraden op deze wijze vermeden kan worden. Voorts moet de uitvoer van wapenen en oorlogsmateriaal aan een bijzondere goed keuring onderworpen worden, terwijl elke verkoop van wapens en oorlogsmateriaal moet worden medegedeeld aan het secretariaat van den Volkenbond, dat de desbetreffende ge- gevë*as jaarlijks publiceert. Naast de Vereenigde Staten zullen Duitsch land, Engeland. Frankrijk, België. Italië. Zwe den en Tsjecho Slowakije worden uitgenoo- digd deze overeenkomst te onderteekenen. Ned. Chi-. Vrouwenbond. Viering van het 12-jarig bestaan. De Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw was Dinsdagavond geheel gevuld met leden der afd. Haarlem van den Ned. Chr. Vrouwen bond, die allen in feeststemming waren. Im mers: het 12 1/2-jarig bestaan der afdeeling werd gevierd en daarbij had blijkbaar geen dei- leden, die ook maar eenigszins den avond kon vrij maken, willen ontbreken. Na de gebruikelijke opening met gemeen schappelijk gezang, gebed door de presidente en lezing van een lofpsalm, sprak de presi dente, mevr. Belgraver, een kort openings woord, waarin zij gewaagde van de sombere tijden waarin wij leven en waaruit niemand een uitweg weet, Maar de Christen-vrouwen hebben vertrouwen op de toekomst en ver wachten alles van Gods genade. Spr. heette verder de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de eere-ieden mevr. Maarschalk- Coppenaal en mevr. Anema. oud-presidente der afdeeling, tot voor zeer kort nog lid van het Hoofdbestuur. Tevens begroette zij mej. Stork de leidster van het Vrouwenkoor. Nadat dit koor .zich op .verdienstelijke wijze had doen hooren was het woord aan de secre taresse, mevr. Van Leyden, die in een kort verslag herinnerde aan de door bestuur en leden in de afgeloopen 121/2 jaar verrichte werkzaamheden. Met 86 leden begon de afdee ling, dit jaar is het 400e lid geboekt! Spr. deelde voorts mede, dat een gelukstele gram was ingekomen van de zusterafdeeling Beverwijk en een schriftelijke gelukwensch van het eere-lid mevr. A. Röell-bar.esse De Vos van Steenwijk. Hierna zongen allen het Bondslied, waarna; de afgevaardigden der afdeelingen Hillegom, Lisse, Hoofddorp en IJmuiden gelegenheid kregen, haar gelukwenschen aan te bieden. Mevr. Anema overhandigde namens de eere-leden aan het bestuur een bloemstuk, bracht de gelukwenschen van het Hoofdbe stuur, dat met groote voldoening het te Haar lem verrichte werk ziet, over en huldigde de oud-presidente, mej. Mr. G. van der Moolen, die in den moeilijken eersten tijd van het be staan der afdeeling de leiding had en nu ook tot de f eestgangsters behoorde. Mej. Lasschuit droeg een door mevr. Vos be rijmd overzicht voor van talrijke gebeurtenis sen uit het voorbijgegane achtste-van-een eeuw, waarbij verschillende van humoristi- schen aard. Het succes was groot! Het oudste lid der vereeniging droeg nog een passend gedicht voor. Luid applaus was het loon van dit jeugdige oudste lid. Pakkend was de hulde door de afgevaardig den der 11 provinciën (de 12e komt er bij een volgend feest ook bij, zoo werd aangekondigd) in de kleederdrachten der 11 gewesten, aan het bestuur gebracht. Dit nummer van het programma sloeg geweldig in, niet het minst door het aardig en vrijmoedig optreden van de Brabantsche afgevaardigde Een aardigen indruk maakten ook twee ta bleaux met zang. Ettelijke malen deed het Vrouwenkoor zich hooren, onder leiding van mej. Stork, die zelf als soliste optrad, en zich daarbij deed ken nen als een uitmuntend zangeres. De welgeslaagde avond werd besloten met een gemeenschappelijk gezongen lied: „Dank en eere" waarna mevr. Belgraver dank bracht aan allen, die tot het welslagen hadden mee gewerkt en mevr. Anema de bijeenkomst met dankgebed sloot WINTERLEZINGEN DS. WAARDENBURG. Ds. G. J. Waardenburg zal 3 winterlezingen houden in de groote zaal van het Wijkgebouw Gedempte Oude Gracht 104 en wel: Vrijdag 16 November „Vaderland en volk"; Vrijdag 30 November „Volk en Staat"; Vrijdag 14 December „Het rassenvraagstuk". MARKTNIEUWS COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Purmerend 13 Nov. 1934. Afdeeling eieren: Aanvoer 130.000 eend eieren f 2.10 a f 2.65. 60.000 kippeneieren 70 80 K.G. f 5.70 a f 6.10, 65 66 K.G f 5.50 a f 5.60, "1 K.G, f 5.20 a f 5.50, 60.62 K.G. f 4.70 a f 5.20, 58 59f 4.50 a f 5.—. 56 57 K.G. f 4.10 a f 4.70, 53/55 K G. f 3.80 a f 4.50. 50'52 K.G. f 3.30 a f 4.—, 45 49 K.G. f2.90 a f 3.60. Oude kippen f 0.50 a f 1.30 per stuk. Jonge hanen f 0 40 a f 0.85 per stuk. Oude eenden f 0.35 a f 0.37 per stuk. Kilo prijs oude kippen f 0.30 a f 0.45. Kilo prijs jonge hanen f 0.40 a f 0.50,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2