EngelandAustralië vice-versa in dertien dagen. (zFjofimiS GR/^S een K&u bij hét Kind VSSJS3 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Een sportieve geste van Jim Mollison. Jones en Waller beschrijven de terugtocht. De Adria werkt tegen! Behouden aankomst op Lympne. Kapitein Smith, commandant van het mi litaire vliegveld te Singapore neemt op zich voor ons te zorgen en we zijn natuurlijk graag bereid van de gastvrijheid ,die hij ons biedt, gebruik te maken. Wij voelen ons in zijn woning geheel „thuLs" en nadat we ge geten en andere kleeren aangetrokken heb ben, laat onze gastheer ons de geheele in richting zien. C. J. drukt zijn bewondering uit over de bijna volmaakte organisatie, spe ciaal wat betreft de gelegenheid tot ontspan ning, welke er aan annex is een jachtclub, golflinks en een tennisclub treft men op dezen ver verwijderden post aan! C. J. voelt zich bijzonder aangetrokken tot een Maleisch beertje en tot m'n groot ver maak besluit hij er een het volgend jaar naar Engeland te laten overzenden en wel in April, wanneer de overgang van het klimaat niet al te sterk voor het beestje is. Jones wordt overmoedig! Den avond brengen we op prettige wijze met baden en dineeren. in Singapore door. C. J. wekt leder's jalouzie op door te zeggen, dat hij voor dagen later een tafel besteld heeft in 't Savoy Hotel in Londen, waar we als alles goed gaat en de goden ons gunstig gezind zijn om dien tijd terug willen zijn. Voordat ik mijn relaas van onze vlucht voortzet stel ik er prijs op mijn dank te be tuigen voor het enthousiasme, waarmede de autoriteiten van Singapore met de deelnemers aan de Melbourne-race medeleefden. Het loodrecht in de lucht richten van het zoek licht op een in de haven liggend oorlogs schip is slechts een der voorbeelden van de medewerking welke wij hier ondervonden. Waar het nu C. J. 's beurt is om te sturen, verwissel ik dus met hem van zitplaats niet in de cockpit, maar aan de schrijfma chine. omdat hij de volgende étapoe van de geschiedenis voor zijn rekening neemt. De 29e October is een dag. die vele jaren In mijn herinnering zal blijven voortleven. Om zes uur in den morgen staat de Cornet onder 'n bewolkten hemel klaar op het vlieg veld te Singapore, haar sierlijke neus tril lend gereed om het luchtruim in te razen naar het verre Allahabad. Het weer ziet er onheilspellend uit, maar wij hebben ons voor genomen tot eiken prijs door te zetten. Als ik de motoren aanzet, laten deze een gerust stellend gedender hooren en eenige minuten later zinkt Singapore aan den horizon weg. Wij zetten nu koers naar het westen teneinde met de volle lading benzine, we'ke wij bij ons hebben de bergen en de hoogvlakten te ver- miiden. Kalmpjes gaat het langs Straat Ma- lakka. over Victoria Point (als U de kaart voor U hebt, kunt IJ de route volgen) en daarna veranderen wij den koers in de rich ting Akyab. Regelmatig en rustig vliegend trekken we al spoedig over het vliegveld van Akyab. Waller tikt mij hier op d enschouder en wijst naar beneden. Het toestel van Wright en Polando. nog steeds op de heenvlucht, staat daar vlak bij de hangars. Over den Ganges en Calcutta. Waller, die aan het navigeeren is. geeft me het advies den koers te wijzigen naar Cal cutta. Dan passeeren we den machtigen Gan ges op een hoogte van 9000 voet. Het is nu twee uur in den middag. Calcutta is voor den piloot moeilijk te vinden. De wijdvertakte delta aan den mond van den Ganges en de uitgestrekte moerassen zijn erg misleidend en men raakt heel gemakkelijk den weg kwijt. Dank zij Waller's knap navigeeren en door dat we het geluk steeds aan onze zijde had den, kregen we inderdaad Calcutta in zicht; we vlogen meteen over het vliegveld en namen den koers naar Allahabad. Mijn log boek vertelt, dat het weer er niet bemoedi gend uitzag en de lucht vol was met uiteen- gescheurde wolken. Terwijl we op een hoogte van 9000 voet vlie gen ontdekken we een troep groote vogels. d:e zich tot onze verbazing weinig van de komst van het vliegtuig aantrekken en ons mis schien wel voor een soortgenoot aanzien! Tenslotte Allahabad. In het logboek vindi ik de notit'e: 4.30 uur 's middags. De landing slaagt uitstekend. Nu hebben we het moei lijkste deel van de terugvlucht, er op zitten. Wij hadden gehoopt op de „Club" de Molli sons te zullen aantreffen, evenals op de heen reis, maar tot onze teleurstelling komen we te weten, dat ze doorgegaan zijn naar Cal cutta. De Comet is „verkouden". Dageraad. Een dunne, warme damp hangt over het vliegveld, als wq om vijf uur naar de Cornet toeloopen. Het is mijn beurt om t« vliegen C. J. neemt de kaarten en bestudeert de weerberichten, die juist per radio binnengekomen zijn. Vertrek om 5.10 uur in den morgen bijna althans, want spoedig na den start be gon de Cornet te „kuchen" en ik conclu deerde daaruit, dat de machine het leelijk met de keel te kwaad had. Niettegenstaande de zware belasting slaag ik erin ons „dametje" veilig op het vliegveld terug te brengen en met een bezwaard ge moed klimmen we uit het toestel om de mo toren te inspecteeren. Tot onze ontsteltenis ontdekken we, dat twee cylinders zich be geven hebben. Met een treurig gezicht onze eigen teleurstelling weerspiegelend, be schouwt de De Havi'.land mécanicien de ver nieling. Wij beraadslagen en vragen ons af, wat ons te doen staat. Mollison brengt redding! Plotseling blijven onze oogen rusten op de Comet van Mollison. die daar aan het andere eind van het vliegveld onder een zonnescherm staat. Fen idee! Als de Mollisons ons toestaan twee of drie cylinders uit hun toestel te ha len om in onze eigen Cornet te zetten, kunnen we binnen een paar uur de tocht voortzetten. Snel begeven wij ons naar het kantoor van het vliegveld. Een telefoontje naar Calcutta en spoedig komt de stem van Jim Mollison half Indie door naar ons toe en de hoop is herleefd. „Natuurlijk zegt hij. We mogen de cylinders van zijn Comet dus gebruiken! We weten heel goed. dat deze sportieve opoffe ring hem in zijn eigen thuisvlucht zal bena- deeien en we zullen altijd dankbaar zijn voor de hulp, die Jim ons hier geboden heeft. Meteen gaat de mecanicien van de De Ha- viland.bijgestaan door twee Indische colle ga's aan het werk aan onze motor aan stuur boord. Zij begonnen er even over zessen mee en in vier uur hadden ze de motor op het veld uit elkaar gehaald, de cylinders en zuigers uit Mollison's toestel genomen en in het onze gezet. Zij, die op de hoogte zijn met de ingewik- keldheid van een vliegtuigmotor, kunnen de prachtige prestatie, die deze menschen ver richtten, naar waarde schatten. Om 1.50 uur namiddags kiezen we het lucht ruim en de Cornet zingt ons met beide motoren een vroolijk lied toe. Maar twee uur later be merken we boven het dorp Kotah, dat de olie drukmeter van de machine aan stuurboord tot 30 is teruggeloopen Nu is onder dit apparaat je een wit plaatje bevestigd, waarop te lezen staat ..Minimum oliedruk 35". Geen wonder, dat Waller en ik tamelijk angstige blikken wisselden. Den verminderden oliedruk ten spijt, functionneert de motor rustig door. Het is nutteloos te trachten naar Allahabad terug te keeren en anderzijds bood het land, waar we nu over vliegen, geen landingsterrein groot genoeg om een landing uit te voeren. We be sluiten daarom ons geluk te beproeven en naar Karachi te vliegen. Zes uur in den namiddag, wij passeeren den Indus. Twintig minuten later raken onze wie len den grond van het vliegveld te Karachi aan en de Cornet geeft zich hier, tamelijk ver hit en een beetje uit haar humeur, aan de zorgen van de mecaniciens over. Over de volgende étappes zal ik U in vrij snel tempo heenvoeren en daarbij alleen de gebeurtenissen beschrijven, welke ik als hoog tepunten van onze thuisvlucht zie. Land of zee? Om 1.30 uur n m. de lucht in. Een prachtige nacht sterren, maar geen maan Wij stijgen tot 9000 voet en vliegen „blind". Wij zetten koers naar het noorden van de Perzische Golf De schoonheid van de dageraad maakt ons sprakeloos, de hemel verandert van blauw in groen, daarna in geel en tenslotte in rose. Een kaleidoscoop van kleuren weerspiegelt zich op de wolkenzee onder ons. Maar zijn we boven land of zee? De grond mist in het noorden van de Perzische Golf ziet er uit als water maar is 't dat inder daad? Wij minderen hoogte. Zand, mijlen in den omtrek. De kaart toont aan, dat we in de nabijheid van Mohamerah zijn. Plotseling komt de Eufraat in zicht, duidelijk herken nen wij deze rivier aan de rijen dadelpalmen op de beide oevers. Het daglicht is nu doorge broken. Zoo ver als we kunnen zien strekt het witte zand van de woestijn zich uit. Het vlie gen van Karachi af is een koude geschiedenis geweest, zoodat we nu tot 2000 voet dalen om het wat warmer te krijgen. Het spijt ons bei den erg, dat we onze dikke vliegpakken op de uitvlucht te Bagdad hadden achtergelaten Bagdad. Dan doemen aan den horizon de witte koe- oels van de stad der khalieven Bagdad. Eenige minuten later ligt zij al onder ons en met een jolige draai komt de Cornet op het vliegveld neer. Het is 7.35 uur in den mor gen. Ontbijten lijkt ons een prachtig denk beeld en niet lang daarna zitten we al in de koffiekamer van het vliegveld tegenover een portie ham en eieren. Om 8-30 uur Bagdad-tijd stijgen we weer op de volgende landingsplaats is Athene en dan hopen we, wanneer het geluk met ons is. in Engeland terug te zijnenvanavond aan dat bestelde tafeltje in het Savoy Hotel! Adieu Bagdad. Hallo Engeland.... maak het toestel maar weer startklaar, Waller BagdadLonden in één dag als het lot ons goedgezind is! Eerst nog de verlaten vlak ten, "maar spoedig de rotsen van Dover en de groene kleuren van het vaderland. Aleppo. C. J. kijkt naar beneden en denkt droevig na over die arme Lockheed Vega, die op de heenreis van de groote race een defect aan den motor kreeg en daar nu op haar rug ligt. Het weer is ons genadig De helle zonne stralen weerkaatsen tegen de vleugels van de Cornet. Op 10,000 voet hebben we een zicht van 100 mijl. Spoedig ligt de Middellandsche zee in haar blauwe pracht onder ons uitge strekt. Wij vragen ons af, waarom de Middel landsche zee in kleur zoo afwijkt van alle an dere zeeën. Zij verschilt totaal van den Indi- schen Oceaan en de Timorzee. Nu zien we bergen voor ons. De koers is naar Adalia. Groote binnenzeeën, waar we op een hoogte van 7000 voet boven zweven, merken we onder ons op. Nu bereiken wij de Griek- sche archipel. C. J. is goed met dit gebied op de hoogte, omdat hij hier vroeger op de Brit- sche vloot rondgekruist heeft. De middag breekt aan. Steeds eilanden. Om 1 uur namiddags komt Athene in zicht en twaalf uur, nadat we Indië verlaten hebben taxiën we over het Tatoi vliegveld buiten Athene. Terwijl we uitstappen merkt C. J. op, dat er voldoende tijd is om, wanneer het weer goed blijft, Londen nog met daglicht te be reiken. Gedwongen rust te Athene Maar de Genius van het Weer was nu niet op onze hand. Even voordat we Athene bereik ten hadden we al zware donderkoppen opge merkt in de buurt van de Golf van Corinthië en boven Pa tros was het zicht buitengewoon slecht geworden. Op het Tatoivliegveld be raadslaagden we met Grieksche luchtvaart deskundigen over de mogelijke voortzetting i van de vlucht. Zij waren zoo vriendelijk den zender in werking te stellen teneinde rap porten over het weer voor ons te bemachti gen. Al spoedig werden we er van op de hoog te gesteld, dat stormen boven de Adriatische zee den atmosferischen toestand zoo slecht hadden gemaakt, dat het onmogelijk was contact met andere draadlooze stations te krijgen. Teleurgesteld kwamen wij tot de conclusie dat het eenige, wat we konden doen was te seinen dat wre den volgenden dag naar Lon den zouden vertrekken. Nadat we de Cornet voor de laatste étappe naar huis gereed ge- ang een voor LQ ratts, Uw I, f 7 treffelijke verzorging van Uw teint met Lux Toilet Z eep, <3e sdioonlieidszeep, die dage- 90 van de 100 filmsterren gekruikt wordt. iSclinjf sleclits Uw bevindingen over Lux Toilet Zeep neer, gerangsclukt volgens de onderstaande vijf punten: beroemde Inks RUSSISCHE BALLET AVOND IN DEN STADSSCHOUWBURG. Het groote succes dat Nina Kirsanova en Igor Schwezoff hier met hun ensemble be gin Februari mochten behalen heeft hen doen besluiten op Dqnderdag 27 November nog een avond te geven in den Stadsschouwburg met geheel nieuw programma. Nina Kirsanova is dezer dagen te Amster dam uit Belgrado gearriveerd en zal na af loop van de Hollandsche tournée naar Monte- Carlo gaan waar zij een contract heeft voor de Opera aldaar als Prima-Ballerina en bal let-meesteres. O Ha; r gescluktbeid voor de dagelijkse verzorging ze lfs van de teerste liuid. O Het del icate parfum, dat zelfs de meest verwende smaalt voldoet. O Het overvloedige, zaclite scliuun en zijn lieilzame werking op dekuid. Q De edele grondstoffen, verwerkt in Lux Toilet Zeep wat voor elke leek terstond ziclitbaar is aan de absoluut enige, ivoorivitte kleur. Zuiver Nederlands fabrikaat. ?ze lfs- Voor de beste en kortste inzending loven wij uit:" Ie Prijs: 3 st. Lux Toilet Zeep p. rand. GEDURENDE UW LEVEN 2e Prijs: 3 3e Prijs: 3 4e Prijs: 3 ,7 5e Prijs: 3 fl J7 6e Prijs: 3 10 jaar 5 jaar 3 jaar 2 jaar ii i jaar terwijl Je oOO volgende deelnemers een leuke verrassing Inzendingen moeten ons bereiken v«5dr31 Dec. a.s. Declnemers(sters) moetenbij Lun inzen ding drie buitenom slagen van Lux Toilet Zeep voegen. Op de enveloppe moet stnan: Prijsvraag L. T. Z. 1010 De beoordeling der inzendingen be rust bij de Directie dei Lever'sZeep KAMER VAN KOOPHANDEL. De agenda voor de 106de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dins dag 20 November 1934. des namiddags te 7 1/2 uur in het gebouw der Kamer, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4.' Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Zand voort betr. verruiming verkoop uren op Zondag. b. de Directie der Nederlandsche Spoorwe gen te Utrecht betr. treinaansluiting Amster damHaarlem. (Inmiddels antwoord ont vangen). den Directeur van het Postkantoor te Haarlem betr. beperking openstelling Tele graafdienst op Zondag. d. den Minister van Economische Zaken te 's Gravenhage betr. clearingverdrag Duitsch- land. (Inmiddels antwoord ontvangen). den Directeur Generaal der P. T. T. te 's Gravenhage betr. splitsing telefoonnet Santpoort. Vaststelling periodieke subsidies voor het jaar 1935. benevens vaststelling van de navol gende eventueel te verleenen subsidies: a. Intern. Esperanto Instituut te 's Gra venhage. b. Nederl. Landbouw Handelskamer te 's Gravenhage. Ital.-Nederlandsche Kamer van Koophan del te Amsterdam. d. Holland-Huis te Brussel. e. Prot. Christ. Nijverheidsschool te Haarlem. f. Algemeene Vereeniging van Bloembollen cultuur te Haarlem. (Tentoonstelling Flora 1935). Federatie van V. V. V.'s in Noordholland Voorstel Bureau om te geraken tot een meer georganiseerde ijsbestrijding in de daar voor in aanmerking komende binnenwateren in het district der Kamer 7. Het verkeer in het algemeen, in Haarlem in 't bijzonde'r en de politiebemoeiïng daar mede. Inleider G. A. Drayer, Hoofdinspecteur van Politie te Haarlem. 8. Rondvraag. 9. Besloten zitting. Mij. Over c!c toeke ka» geen briefwisi, voérd. Dc uitslag wordt eind Fi bruari in dit blad bekend gemaakt. ng der prijzen ge inig wordei f Adv. Ingres. Med.) maakt hadden, brachten we een buitengewoon plezierigen avond te Athene door in hotel Bretagne, waar we met vrienden en leden van de Britsche legatie dineerden en een deel van den nacht „wegdansten" in een nacht club. Weer terug Den volgenden mórgen, kort na zonsop gang zat de Cornet alweer tusschen de wolken, met het voornemen den weg naar Londen af te leggen. Maar het weer boven de Adriatische Zee en aan de kust van Italië hield ons tegen en bleek een onneembare vesting voor iedere luchtmacht! Vier uur lang vlogen we voor de Adriatische zee heen en weer. we kruisten bover. Korfoe, manoeuvreerden hoog en laag teneinde door den stormgordel heen te ko menVergeefs, het Tatoivliegveld zag ons dien dag terugontevredendoor den storm tot den volgenden morgen opgehouden. We telefoneerden met het ministerie van luchtvaart en vroegen daar om berichten over het weer boven Europa en hoorden met vreug de. dat de vooruitzichten gunstig waren wan neer we er slechts in konden slagen Brindisi te bereiken. Maar nu had de Cornet blijkbaar besloten ons een paar onplezierige oogenblikken te be zorgen. Kort na den start bleek, dat een der propellers niet naar behooren werkte en moes ten we opnieuw landen. Weinige minuten en we hadden het mechaniek van vuil en olie dat er zich in opgezameld had, gezuiverd. Weer stegen we het luchtruim in en nu had de reis een gunstiger verloop. Dwars over Italië zetten we direct koers naar Marseille. Overal boven Europa vonden we schitterend weer. Ten zuiden van Otranto was het al bijzonder fraai. Tarente.en daar in de verte de rookende Vesuvius. Ja, vandaag zouden we Londen halen. Om 10.30 uur voormiddags vlogen we over Romenu volgde Noord Corsica en kort daarna de Rivièra. Het weer bleef zich ook in het zuiden van Frankrijk goed houden. Ter hoogte van 12000 voet volgden we de Fran- sche kust tot Marseille. Met een snelheid van 270 mijl per uur scho ten we over het Marignanvliegveld buiten Marseille, gereed voor den sprong door Frank rijk. We zweefden over de bergen ten westen van St. Etienne en daalden daarna tot 2000 voet. Voor de eerste maal genoten we eindelijk eens van onze snelheid. Dorpen trokken onder ons weg als een eindelooze ketting. Spoedig kwam Parijs in zicht, de Eiffeltoren en de kerk van het Heilige Hart in Mont- martre. Over Le Bourget en dan in volle vaart naar ons oude Engeland! Maar de route Londen-Parijs is dikwijls ge vaarlijk, zooals we bij ervaring wisten. Van Parijs tot Abbeville was het weer veranderlijk en het zicht was niet al te best. Gelukkig ging het boven het Kanaal beter. Ook wisten we. dat d:e twintig mijl water tusschen Frank rijk en Engeland zelfs verraderlijker kan zijn dan de Timorzee. De krijtrotsen doemen op! Met een gang van 245 mijl per uur staken we het Kanaal over. Hoera, eindelijk de witte rotsen van Dover! Nu naar Lympne! Talrijke vliegtuigen kwa men ons ter verwelkoming tegemoet. Een denderende finish.... zelfs als een motor zou weigeren, zouden we Lympne kunnen berei ken.... daar kwam het eindpunt reeds in zicht. Met een vaart van 270 mijl gaan we er op af nu zakken we al de wielen raken het gras de groote race ligt achter ons. Of we in ons schik zijn? Wat denkt u? En nu de volgende vlucht .(Nadruk verboden) STADSNIEUWS OP HOOP VAN ZEGEN IN DEN JANSSCHOUWBURG. Woensdag 21 November zal het De Boer van Rijk ensemble, ter gelegenheid van het feit, dat Herman Heijermans 10 jaar geleden overleden is, een opvoering geven van „Op Hoop van Zegen" in den Schouwburg Jans- weg. Esther de Boer van Rijk speelt haar be roemde rol van Kniertje, Willy Th. de Maaré vervaardigde nieuwe decors, de regie is van Jaap v. d. Poll. TERAARDEBESTELLING W. BREITENSTEIN. Op Westerveld vond gistermiddag de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer W. Breitenstein, die j.l. Maandag op zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen. Een lange stoet volgde achter de familie van den overledene de baar toen deze graf waarts werd gedragen. Allen, die gekomen waren om den overledene de laatste eer te be wijzen, behoorden tot den grooten kring zijner vrienden; diep onder den indruk van dit smartelijk verlies liepen zij mede naar den hoogen duintop, waar onder vergeelde blade ren het graf was gedolven. Nadat de kist was neergelaten sprak de heer P. A. Rehbock als vriend eenige woorden van afscheid. Spreker zeide, het een voorrecht te achten, zich als een van de vrienden van den overledene te hebben mogen beschouwen. Bei der grootvaders en ook beider vaders waren goede vrienden van elkaar. Eerst de laatste jaren heeft hij den overledene beter leeren kennen en door vertrouwelijke gesprekken heeft hij hem leeren hoogachten. Zijn eigen schappen waren eerlijkheid, eenvoud, vrien delijkheid. bescheidenheid en nauwgezetheid. Wat hij voor zijn gezin en voor zijn moeder beteekende, weten allen, die hem van nabij kenden. Hij zag dikwijls tegen de moeilijk heden van het zakenleven op, omdat hij zich niet kon vereenigen met de usances. Dit gaf hem strijd, maar desondanks ging hij nauw gezet met zijn werk voort. Spreker schetste ten slotte het geestelijk leven van den over ledene, er op wijzende, dat hij veel van het geestelijk licht mocht ontvangen, dat hij zocht. Zij, die naast hem stonden, zullen hem moeilijk kunnen missen. Gemeenschappelijk zegden de aanwezigen op verzoek van den heer Rehbock het Onze Vader. Een broer van den overledene, de heer F. C. Breitenstein dankte de aanwezigen, in het bij zonder de heeren Challoner en Whethern. vertegenwoordigers der maatschappij, die de overledene had gediend, voor hun belangstel ling. BURGERWACHT. De Commandant van de Haarlemsche Bur gerwacht verzoekt ons, het navolgende mede te deelen, ter voorkoming van misverstand. De heer H. J. Schulpzand, dirigent van de staf muziek van de V.B.H. is tevens dirigent van de „Haarlemsche Harmoniemuziekvereeniging Voorwaarts", terwijl van de „Haarlemsche mu- ziekvereeniging Voorwaarts" de heer J. Post kapelmeester is, welke laatste Vereeniging de Revolutieherdenking op 7 November in de Concertzaal opluisterde. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Naar aanleiding van het 40-jarig bestaan van dit koor zal op Woensdagavond 21 No vember in het Gem. Concertgebouw een feest- concert gegeven worden, waar zal worden uit gevoerd Die Schöpfung van Jos. Haydn. De Haarlemsche Orkestvereeniging zal haar me dewerking verleenen. Als solisten zullen op treden Hélène Ludolph, sopraan, Corn, van Munster, tenor, Otto Couperus, bas en Bet y Nederkoom, clave cimbel. Het Doopsgezind Zangkoor opende 40 Ja a geleden onder leiding van den directeur Jan de Nobel zijn eerste uitvoering met Gezang 5'3^ uit den 2en bundel. Gemeenschap met God er, Onze Troost. Met dezelfde liederen zal de oi- rigent zijn 40-jarigen loopbaan als musicus met het zelfde koqr.'thans besluiten. REDDINGSWEZEN. De jaarvergadering en het herdenken van het 25-jarig bestaan van den Kon. Nat. Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij On gelukken „Het Oranje Huis" is in verband met den aankomst van den „Uiver" uitgesteld tot Woensdag 28 November te Amsterdam. tot staan gebracht zonder "innemen." WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez. Med.) NEDERLANDSCHE BOND VAN HUIS- EN GRONDEIGENAREN EN BOUW ONDERNEMERS. In de groote zaal van Krasnapolsky te Am sterdam is een congres gehouden van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers, onder leiding van den bondsvoorzitter mr. J. H. de Meyere. De heer Fischer werd benoemd tot eere lid en bovendien overhandigde men hem een oorkonde. De heer v. d. Meulen schetste de verdiensten van den heer Fischer. Nadat de heer Fischer met enkele sympa thieke woorden had bedankt, verkreeg de heer S. J. Mook, hoofdbestuurder van den Bond, het woord voor het houden van een lezing over „Is beperking van 't executierecht wen- schelijk ten aanzien van het onroerend goed?" Tenslotte werd besloten het volgend tele gram naar den ministerraad te zenden: „Het congres van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers verzoekt U eerbiedig, in verband met den noodtoestand in de huizenexploitatie onver wijld de maatregelen te nemen als gevraagd reeds op 26 Juli j.l. met name beperking van het recht van executie ten aanzien van het onroerend goed en vermindering van vaste lasten PREMIEVERLAGING ZIEKTEWET. Naar ons wordt medegedeeld zal de Raad van Ai-beid te Maastricht aan den minister van Sociale Zaken voorstellen, de premie voor Ziekteverzekering, voor zoover deze thans op 2,3 gesteld is met ingang van 1 Januari 1935, voor zijn district te verlagen tot 2 pet. Ook de premie voor de verzekerden, bij de werkverschaffing te werk gesteld, thans wet telijk op 5 pet. bepaald, zal belangrijk ver laagd kunnen worden. Voorgesteld zal wor den, deze premie tot 3,5 pet. te verlagen. MET SCHIETWAPENS EXPERIMENTEERT MEN NIET Toen Donderdagmiddag een arbeider van de Ontginning te Bergen <L.) bezig was met het proefnemen met een nieuwen revolver, ging plotseling het vuurwapen af. De kogel drong den werkman in de hand. De arbeider is naar het ziekenhuis te Gennep vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10