Incasso-Bank n.v. 1 DE BILT Steun aan bedrijven vraagt millioenen. Handels-en Bouwcredieten Deposito's Incasso's Assurantiën op elk gebied Effecten Coupons ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De begrooting van het Landbouwcrisis fonds. Tekort van ƒ29.175.000.-. De Regeering heeft de begrooting van het Landbouwcrisisfonds bij de Tweede Kamer ingediend. Deze be grooting toont op den geheelen dienst een nadeelig slot van f 29.175.000. De gewone dienst, waarvan de uit gaven geraamd worden op f 168.739.000 en de inkomsten op f 168.814.000, geeft een batig saldo van f 75.000,. de ka- pitaaldienst wordt in uitgaven ge raamd op f 30.300.000 en in inkom sten op f 1.050.000, zoodat daarop een nadeelig slot verwacht wordt van f 29.250.000. De totale uitgaven van den gehee len dienst worden geraamd op f 199.639.000. Het streven van den minister blijft, om de zware lasten, welke de laixdbouwcrisispolitiek op de Nederlandsche consumenten legt, zooveel mogelijk te beperken. Waar mogelijk, wordt getracht, de heffingen lager te stellen, zoowel door directe vermindering van het steunbe drag, als door productie- en teeltbeperking. Aangenomen is, dat de suikerbietenteelt in 1935 op dezelfde basis gesteund zal worden als in 1934 en ook de hoeveelheid garantie bieten onveranderd blijft. Met het uitgetrok ken bedrag ad f 14 000.000 kan vermoedelijk worden volstaan. Op den aan- en verkoop van Surinaamsche suiker zal vermoedelijk een verlies van f 700.000 worden geleden. Voor griend en riet zijn voorloopig dezelfde steunbedragen geraamd (f 300.000) als voor het gewas-1933 waren uitgetrokkken. Voor steun ten behoeve van de bij den bloem Import betrokkenen die tengevolge van de Tarwewet 1931 zijn gedupeerd, is uitgetrokken een bedrag van f 700.000. Minister Steenberghe herinnert er aan, dat deze tegemoetkoming geschiedt overeenkomstig een bij de behan deling van de Tarwewet 1931 door de regeering gedane toezegging. Dat deze tegemoetkoming gerechtvaardigd ls, blijkt mede uit het feit, dat de invoer van tarwebloem, in normale tijden ongeveer 150 000 ton per jaar. thans niet meer bedraagt dan plus minus 25.000 ton. Door de veehouderij centrale is uitgetrokken f 20.867.000. Het geraamde verlies uit hoofde van aan- en verkoop van varkens en varkensvieesch, vervoer-, aankoop- en verwerkingskosten, be draagt f 6.875.000. Het nadeelig saldo is lager dan voor 1934 geraamd, omdat aangenomen is, dat in 1935 geen biggen en zware varkens extra afgeno men behoeven te worden. Mocht t.z.t hiertoe worden overgegaan, dan zullen, indien deze kosten niet uit de begrooting kunnen worden gedekt, de inkoopprijzen der varkens meer in overeenstemming met de exportprijzen dienen te worden gebracht. Voorloopig zal de thans geldende uitkeering aan melkveehouders van f 0.80 per K.G. melk vet, voorkomende in de uit de verwerkte melk AGENDA ZATERDAG 24 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kindervoor stelling van „Hans en Grietje". 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Ho kus Pokus" door de Haarlemsche Tooneelclub. 8 uur. Palace, Cinema Variété: „Tarzan's verdere avonturen". Op het tooneel: The Fellows, dans fantasieën. 2.30, 7 en 9.15. Rembrandt Theater: „Blossom Time". Schu- bertfilm. Op het tooneel: Chick Finks Trio, sensational roller skaters. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Chris tina" voor de vierde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité. Raaks 13: groot nacht feest van 8 tot 2 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Ned. Padvindstersgilde. Kermesse d eté. KI. Houtweg 105. 2.30—6, 810 uur. ZONDAG 25 NOVEMBER Stadsschouwburg: N.V. Amsterd. Tooneel- vereen.: „De Comedie van het geluk." 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Steunconcert voor de H. O. V. 8 uur. Vereen. Doopsgez. Gemeente. Afscheidsavond jonge zendelingen. Gr. Houtstraat 43. 7.30 u. Rozekruisers Genootschap. Bakenessergracht 13. Openbare Voordracht. 10.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 26 NOVEMBER Stadsschouwburg: ,,De Draaikolk". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 24 Nov. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 30 Nov. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. I. Koster, apotheek. Bosch en Vaart, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn., Kruis straat 6. Tel. 10354. B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo- teek, Kruisstraat 26. Tel. 11174. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. "KANTOORHAARLEM, KRUISSTRAAT 59= KAPITAAL f 30.000.000 f 6.300.000 (Adviezen voor belegging) _Safe-Deposit (Loketten van f 5.- p. jaar af)_ (Adv. Ingez. Med.) verkregen zuivel- en melkproducten, overeen komende met een uitkeering van f 2.56 per HM) K.G. industrieel verwerkte melk. gehand haafd kunnen blijven. Tuinbouw. Het laat zich niet aanzien, dat voor kom kommers en tomaten in het komende jaar een betere afzet zal kunnen worden gevonden, zoodat ernstig moet worden gevreesd, dat de toestand in het jaar 1935 voor dat deel van den tuinbouw nog slecht zal zijn. De toestand van de glascultuur is inderdaad ernstig. Getracht zal moeten worden door omzetting van de cultuur op producten die nog een re delijken prijs hebben opgebracht en niet groo- tendeels voor export worden gekweekt, de aan passing te vinden, welke de thans ontstane toestand noodzakelijk maakt. Er moet mede worden gerekend, dat het verlies op de productie in den intensieven tuinbouw in 1935 nog zal voortduren. Voors hands acht de minister, zoolang zich geen nieuwe perspectieven openen, als steun noodig een bedrag van f 7.500.000. Het ligt in de bedoeling, den steun te ver- leenen op de wijze, zooals tot nu toe ge schied is. Zeevisscherij. De toestand van de haringvisscherij is van dien aard, dat de mogelijkheid bestaat, dat het resultaat van een credietverleening op de zelfde basis als in 1934, waarvoor wederom een bedrag van f 750.000 is uitgetrokken, niet vol doende zal zijn. Welke maatregelen genomen zullen moeten worden als deze verwachtingen bewaarheid worden, zal pas in den loop van 1935 kunnen worden uitgemaakt Reeds geruimen tijd is de toestand in de zeevisscherij slecht, zoodat maatregelen om hierin verbetering te brengen, noodzakelijk zijn. Getracht zal worden, door een reeks van maatregelen dit bedrijf op een meer loonende basis te brengen. Naast eenige maatregelen welke onmiddellijk in overweging genomen zullen worden, b.v. maatregelen ten opzichte van den uitvoer van fijne visch naar Frank rijk enz. zullen vele andere maatregelen slechts geleidelijk ten uitvoer kunnen worden ge bracht. Getracht zal worden te geraken tot een vermindering der productiekosten, terwijl daarnaast maatregelen zullen worden getrof fen ter bevordering van een meer regelmatigen aanvoer en verruiming van den afzet. De twee muziekvereenigingen „Voorwaarts". Wordt één naam veranderd? In ons nummer van Vrijdag 16 November namen wij een bericht op van den Comman dant der Haarlemsche Burgerwacht, waarin deze, ter voorkoming van misverstand, er op wees, dat de heer H. J. Schulpzand, dirigent van de stafmuziek van de Burgerwacht, te vens dirigent is van de „Haarlemsche Harmo- niemuziekvereeniging Voorwaarts", terwijl de „Harmoniemuziekvereeniging Voorwaarts" die medewerkte aan de Revolutieherdenking op 7 November in de Gem. Concertzaal, onder den heer J. Post als dirigent staat. De heer Henri F. van Bodegraven, secreta ris van de „Voorwaarts", die onder directie staat van den heer J. Post. schrijft ons thans, dat er maar één „Voorwaarts" kan zijn, na melijk die vereeniging welke koninklijke be williging ontving en dat is zijn vereeniging. Hij protesteert tegen het misbruik van den naam. Wij spraken met eenige bestuursleden van de -Voorwaarts*' onder directie van den heer Schulpzand. Deze deelden ons mede dat zij hoewel zij op het standpunt blijven staan dat zij als oudste vereeniging alleen recht hebben op den naam „Voorwaarts", aan hun overige bestuursleden en leden zullen voorstellen, om verdere verwarring te voorkomen een anderen naam te kiezen. De steen des aanstoots. Automobilist procedeerde tegen de gemeente Amsterdam. Geruimen tijd geleden maakte een automo bilist die op zekeren avond met zijn auto tegen een hoop steenen was aangereden, wel ke daar door arbeiders voor herstelling van den weg. was neergelegd, een proces bij den kantonrechter aanhangig, waarbij hij van de gemeente schadevergoeding tot een bedrag van f 51 eisclite. Zijn auto was beschadigd en de automobilist stelde zich op het stand punt, dat de gemeente niet voldoende maat regelen had getx-offen om de gevaarlijke plaats in den weg met lampen te markee ren, zoodat z.i, het ongeluk hieraan te wijten was. De gemeente was onwillig de geleden scha de te vergoeden. Bij de kantongerechtzittingen is tot twee maal toe de persoonlijke verschijning van den burgemeester door den kantonrechter bevo len. De eerste maal verscheen de burgemees ter niet, de tweede maal liet hij zich door een ambtenaar vertegenwoordigen. Intusschen was de gemeente van het in- terlocutair vonnis, dat reeds door den kan tonrechter was gewezen en waarbij de vor dering ontvankelijk werd verklaard, in appèl gegaan bij de rechtbank te Amsterdam. Heden deed de rechtbank uitspraak en ver- klaai'de het appèl van de gemeente niet ontvankelijk, daar de kantonrechter appèl van zijn vonnis voor zoover het interlocutair was. had uitgesloten. De rechtbank besliste dat het vonnis geheel interlocutoir was, zoo dat de gemeente op dat oogenblik niet kon appelleeren. meldt: Hoogste barometerstand 774.1 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 727.3 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Meest zwakken wind. Aanvankelijk veran derlijk. Later waarschijnlijk uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot licht of half bewolkt. Weinig of geen neerslag. In het Westen tem peratuur om het vriespunt des nachts. Over dag weinig verandering in temperatuur. In het Oosten lichte vorst des nachts. Over dag iets zachter. Uit het Buitenland HET WORDT KOUDER BIJ ONS! Het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich in zijn kern weer iets versterkt. Het mistge- bied is weer van grootere uitgestrektheid ge worden. Het overdekt thans Oost Engeland, het midden van ons land Noord en Midden Frankrijk West en Midden Duitschland. De vorst bleef over het centrale bergland van Frankrijk nog aanhouden. Over de Beiersche hoogvlakte verdween zijn, terwijl in Midden en Oost Duitschland de temperatu ren aanzienlijk daalden. De depressie-invloed verplaatste zich vooral naar IJsland. Aldaar over de Farör en Shetland en langs de Noor- sche kust waait het krachtig tot stormachtig. Over IJsland stijgt de barometer weer, zoo dat het waarschijnlijk is dat de hooge druk king zich naar het Noorden zal uitbreiden. Aanvankelijk zal wellicht over Scandinavië de depressie zich nog even laten voelen, doch daarna is ook hier weer stijging van de lucht druk te wachteix met sterke afkoeling in dit gebied aangezien hier en daar reeds een flinke sneeuwlaag aanwezig is. De ontwikke ling van de drukverdéeling wijst op een ge leidelijke daling van de temperatuur ten onzent. Vooral des nachts. Morgen overdag' kan bij een opklarenden weerstoestand in het Oosten van ons land nog een iets hoogere temperatuur optreden. Barometer 773 m.M. 769 m.M. Stand van hedenmorgen Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 24 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 49 F. 43 F. 45 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 24 Nov. Bevallen: 21 Nov. A. G. LangeveldKan. d., 23 Nov.: J. Klaasende Roode, z. en d., W. v. WestenVennik, d„ J. H. Hofmanden Ambtman, z., 23 M. C. J. JanssenReen, d., Overleden 21 November: A. A. J. Klüsener, 76 j., Nieuwe Groenmarkt; 22 November: H. H. Tangermann, 51 j., Begijnesteeg; D. J. M. Druiven—Landman, 70 j., Hofdijkstraat; P. T. Dijkzeul, 82 j., Rijksstraatweg; J. D. Maks, 78 j., Johan de Wittlaan. BENZINEMOTOR VATTE VLAM. Boerderij tot den grond toe afgebrand. Door het plotseling vlamvatten van een benzinemotor, welke voor het dorschen van het graan gebruikt werd, is Vrijdag brand ontstaan in de kapitale boerderij van P. Dijk stra staande te Tinallinge tusschen Baflo en Winsum. De brand nam direct eexx zoo grooten omvang aan, dat zoowel boei'derij als aan grenzende schuur tot den grond toe af brandden. Slechts de voormuren van het woonhuis bleven overeind. Drie koeien en eenig ander vee kwamen in de vlammen om. De oogst ging geheel verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER DE KIPPENKOOPMAN. DIE EEN AUTO „KOCHT". De rijksveldwacht heeft een kippenkoop- man te Muiderberg gearresteerd, waarna deze is overgebracht naar Hoofddorp, om aldaar door den burgemeester te worden gehoord. Deze kippenhandelaar was de vorige week, in gezelschap van een paar jongelui uit Haar lemmermeer op het erf van een veehouder al daar, om kippen te koopen. De bewoner was juist bezig een herstelling aan zijn auto aan te brengen, en de kippenkoopman verklaarde dien wagen wel te willen koopen, waarop de eigenaar als prijs f 400 noemde. De ander achtte dit veel te hoog. hij onderzocht den wagen toch eens, en toen bleek, dat de motor weigerde. Dit was een goede aanleiding voor hem om te zeggen, dat hij den wagen eerst eens wilde probeeren. Hij nam hem daarvoor op sleeptouw achter zijn eigen auto mede, en bezigde daarvoor nota bene een nieuw touw, dat ook den boer toebehoorde. Zoo reed de kippenkoopman, al probeerende, met beide wagens weg. De eigenaar wachtte een poosje, liep toen den weg op, naar zijn auto uitkijkend, maar deze kwam niet terug. Later bleek, dat de as- pirant-kooper, die een lange proefneming noo dig oordeelde alvorens hij tot betalen over ging, het eigendom van den veehouder uit Haarlemmermeer, medegenomen had naar zijn woning te Muiderberg. Natuurlijk was de eige naar hiermede niet tevreden, en gaf hij ken nis aan de politie van Hoofddorp. Aanvanke lijk leverde het onderzoek moeilijkheden op. aangezien de veehouder den kippenkoopman niet kende, maar met behulp van de beide jongelui, die in zijn gezelschap waren geweest, kon de politie op het spoor komen, dat naar Muiderberg leidde. Inmiddels stelde ook de eigenaar persoonlijk een onderzoek in en over tuigde zich ervan, dat zijn eigendom in de garage van den kippenkoopman te Muiderberg was overgebracht. Hij gaf toen kennis van het gebeurde aan de rijksveldwacht te Muider berg, en het gevolg van een en ander is ge weest, dat de auto in beslag werd genomen en voorloopig gestald in de gemeentelijke be waarplaats te Muiden. Zooals reeds gezegd, werd de kippenkoopman gearresteerd. Bij het hem afgenomen verhoor, beweerde hij eerst, den wagen gekocht en betaald te hebben, maar dit heeft hij ten slotte toch niet kunnen vol houden. INBRAAK. Bij den heer K. aan den IJweg alhier, is 's nachts ingebroken. Er worden vei-scnillen- de goedei'en vermist. Vermoedelijk is de dief hier wel met de situatie op de hoogte ge weest. AANRANDING. In verband met de op den Ringdijk nabij Ben nebroek in Haarlemmermeer plaats gehad hebbende aam-axxding van een meisje, ver nemen we, dat de daarvan verdachte uit Den Haag afkomstige twee mannen, die het meisje in een auto hadden meegevoerd, Vrij dag ter beschikkixxg van de Justitie werden gesteld. HILLECOM De Gemeentebegrooting. Batig saldo van 700. De gemeente-begrooting voor 1935 wijst voor den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f 783.619.37. De kapitaalsdienst heeft een ontvangst van f 39574.65 en een uitgaaf van f 38874.65 dus een batig saldo van f 700. Wij komen op een en ander nog nader terug. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen stijgt in de afgeloo- pen week snel. Het bedroeg nu 516, waar onder 356 landarbeiders, tegen 459 in de vurige week. ONGEVAL. Terwijl de heer S. in het Wilhelminapark wandelde, kreeg hij plotseling een lichte be roerte, zoodat hij te water geraakte in de langs het pai'k loopende sloot. Een in de na bijheid werkende gemeente-wex-kman zag het ongeval en het gelukte hem den heer S. spoe dig op het droge te brengen. Dr. ten Hoopen en eenige leden der E.H.B.O. waren spoedig ter plaatse, waarna de patiënt naar zijn wo ning werd vervoerd. Zijn toestand is redelijk wel.. SCHIETWEDSTRIJD. De Hillegomsche Vrijwillige Burgerwacht organiseert heden en Zatei'dag a.s. een schietwedstrijd in hotel „Flora". Er zijn 6 banen, waaronder een damesbaan een pistool- en een geluksbaan. VERGADERING KAPPERSBOND. In de alhier gehouden vergadering van de afdeeling Hillegom van den Nederlandschen Kappersbond werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De openbare vergadering van kappers, van oordeel dat de toestand in het kappeisbedrijf tengevolge van het onevenwichtig groot aan tal en het steeds stijgend getal kappex*sza- ken, zeer zorgwekkend is; van oordeel dat bescherming van het kap- persbedrijf van overheidswege dringend noo dig is; betreurt ten zeerste dat dit bedrijf niet is opgenomen in de lijst van beroepen vallende onder de wet, regelende den arbeid van vreemdelingen; dringt er bij de ï'egeeying met klem op aan het kappersbedrijf alsnog in die lijst op te nemen. BLOEMENDAAL JAARWEDDEN BURGEMEESTER, SECRE TARIS EN ONTVANGER. B. en W. schrijven aan den Raad: De minister van Binnenlandsche Zaken, die van oordeel is, dat, nu de salarissen van ver schillende categorieën van overheidspersoneel reeds zijn herzien of spoedig zullen worden herzien en over het algemeen naar eexx aan zienlijk lager peil zijn of zullen wordexx teruggebracht, ook de bezoldigingen van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers aan een herziening moeten worden onderworpen, wenscht dat de nieixwe reeds bekend ge maakte regeling van 1 October j.l. af zal in gaan. Voor de gemeente Bloemendaal is in het bijzonder artikel 3 van belang. Dit artikel be paalt. dat Gedeputeerde Staten 'n gemeente om bepaalde redenen in een hoogere klasse kunnen plaatsen dan waarin zij overeenkom stig het bevolkingscijfer moet worden ge rangschikt en voox-ts dat, komt een gemeente van de 9e klasse voor het bepaalde bij het vorige lid in aanmerking, de betreffende jaar wedden door Ged. Staten bij afzonderlijk be sluit worden geregeld. Deze bepaling werd steeds voor Bloemen daal toegepast. Overeenkomstig 's Raads verzoek werd in dat jaar de maxima der salarissen bepaald op f 6600 voor den burgemeester, f 5800 voor den secretaris en f 4200 voor den Ontvanger. De motieven voor deze afwijkende regeling gelden nog onverzwakt en wellicht zelfs nog in sterker mate, nu ook Bloemendaal genood zaakt wordt belangrijke belastingverhoogin- gex? in te voeren en nu inmiddels de bevolking sinds 1 Januari 1929 met 2598 zielen is toege nomen. B. en W. stellen daarom voor aan Ged. Staten te verzoeken, de jaarwedden van Bur gemeester, secretaris en ontvanger op de zelfde bedragen te willen handhaven, mede omdat den Raad de korting welke een gevolg is van de invoering van het verplichte pen- sioensvex-haal voldoende voorkomt. Het komt B. en W. billijk voor, dat de rege ling niet op 1 October j.l. doch althans op 1 Januari 1935 en zoo mogelijk op den eersten dag der maand, volgende op die waarin de nieuw-e regeling door de Kroon zal zijn goed gekeurd, in werking treedt. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij: v. d. Ham, Bloemendaalscheweg 22, Bloemendaal, een heerenrijwiel; J. Water, Wilhelminaweg 10, Zandvoort, een achterschot van vrachtauto Cornelissen, Bloemendaalscheweg 25, Bloemen daal. een spaniel; J Oudshoorn. Zandvoort- schelaan 44 Heemstede, een autoslinger; Zand- voortschelaan 265 Zandvoort, een ruwharige foxterrier; Weijgertse, Kerkplein 7, Bloemen daal, een dames handschoen; v. d. Ham, Bloe mendaalscheweg 22, Bloemendaal, een dames mantel en een ceintuur met speld, Göbel, Oranje Nassaulaan 93, Overveen, een sjaal; Nieuwexxhuis, Linschotenstx-aat 64, Haarlem, een kindertaschje met inhoud; van Riessen, Bloemexxdaalscheweg 261 Overveen, eexx glacé handschoen en een parapluie; Hofhuis, Bloe mendaalscheweg 97, Bloemendaal, eexx padvixx- dersvlaggetje; aan den politiepost te Aerderx- hout, een sleuteltje, een damesarmbandhor loge, een zakmes en een damesportemonnaie; aan het bureau van politie Ovexween, een kin derjekker; een passer; een kwitantietasch; een brief inhoudende een aangiftebiljet onge vallenverzekering. AERDENHOUT DE EERSTE JEUGDDIENST. Zondagochtend 10.30 uur zal in het nieuwe Jeugdhuisje aan de Leeuwerikenlaan de eerste jeugddienst geleid worden door Ds. D. Tromp van Zandvoort. ZANDVOORT MARIE LOUISE. Vrijdagavond gaf het gezelschap „Frits Schakels" in het Hollandia Theater aan het Stationsplein een voorstellixxg van „Marie Louise", auteur-componist René de Vos, die zelf orkest en zangers leidde. Hij stond hier bij hoog opgericht voor het podium en be hoorde dan tot de meest geziexxe persoonlijk heden. Indien zijn leiding tijdelijk niet xxoodig was trok hij zich bescheiden terug naar den zijkant van de zaal, om op soms ongeschikte oogenblikken. maar altijd precies op tijd voor laxxgs het podium te wandelen naar zijn leidersstandpunt. Het spel, uitgezonderd van Frits Schakels en Emile v. Bosch, was niet fraai, wat mis schien koxx liggen in de zeer slecht bezette zaal, waardoor de stenxxxxiixg en de lust om zich te geven bij de artisten wel gering xnoest zij xx. MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING. De Eeixste Zand voor tsche Middenstands tentoonstelling belooft een groot succes te worden. De groote zaal en ook de tooneel- ruimte zijn geheel bezet nxet stands, waarin de verschilleixde artikelen op de aarxlokke- lijkste manier zijn uitgestald. Veel willen we hiervan niet vertellerx Wel kunnen we nog mededeelen dat de tentoonstelling heden avond 8 uur geopend zal worden door burge meester Van Alphen. DRANKBESTRIJDING. De Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken belegde Vrijdag avond een vergaderiixg in de Oude Bewaar school, waar allereerst een nabetrachting werd gehouden over den laatsten propaganda vergadering. De wenschelijkheid werd uitge- spx-oken, dat op dergelijke vergaderixxgen de gelegenheid wordt gegeven tot het stellen van vragen. Mejuffr. J. Schoppen droeg hierna voor het „Sprookje van een Zonderling" van Herman Heijermans, waarmede ze een dankbaar ap plaus oogstte. Ook de voordrachten van den heer A. Hof- stra vielen zeer ixx dexx smaak van het pu bliek. Beslotexx werd ixx Januari een grooten pro- paganda-tooneelavoixcl te houden. Opgevoerd wordt dan: „Een misstap", too- neelstuk iix 3 bedrijveix van Haax-sma. ZANDV. HANDELSVEREENIGING. Donderdag 27 November, houdt de Zandv. Handelsvereeniging een zeer belangrijke ver gadering in Bodega Mustert aan den Strand weg. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Vrijdagmiddag ontving de opzichter vaxx de Stichting „Het Buitenhuis", alhier telefonisch bericht, dat de auto van den heer A. Funke Küpper op den onbewaakten overweg bij 't Groene Laantje in de nabijheid van Nunspeet door eexx trehx uit Zwolle was gegrepen en vrijwel geheel verbrijzeld. De heer A. Funke Küpper werd hierbij op slag gedood, terwijl zijn mede-passagier de heer Bakker slechts lichte verwondingen opliep. De heer Funke Küpper woonde den laatsten tijd in Zandvoort iix een der huizen van de Stichting „Het Buiten vex'blijf", waar hij dezen zomer te zamen met Jo Spier eexx tentoonstel ling vaxx teekeniixgen eix aquarellen georgani- seei'd heeft teix bate van het Zaxxdvoortsche crisiscomité. De heer Funke Küpper was als redacteur- teekexxaar verbonden aan het Volk en de No tenkraker. Vrijdag zou hij eexx zilvervossen- fanxx op de Veluwe bezoeken en daarna door rijden naar de Betuwe, die, zooals hij 's mor gens xxog beweei'de; „wel niet in bloei staat, maar daarom xxiet minder mooi is!" De Betuwe heeft hij evenwel niet meer ge- ziexx. Midden iix zijn werk werd deze begaafde kunstenaar, die in zoo hooge mate de gave bezat de situaties üx het dagelijksche leven te zien en in scherpe lijnen op papier te zetten, weggeixomen. Niet alleexx voor de Arbeiderspers ook voor de Kuxxst in 't algemeen beteekent het heen- gaaix van dezen zoo begaafden kunstenaar 'n groot verlies, 't Allergrootst is echter het ver lies voor zijn vrouw en twee jonge kinderen, die ïxiet alleen de kunstenaar, maar ook en wel ixx de eerste plaats haar man en hun va der zoo plotselixxg zagexx weggerukt. Nog kunnen we mededeelen, dat de teraarde bestelling waarschijnlijk niet te Zandvoort, maar te Katwijk op de Algemeene Begraaf plaats zal plaats vinden,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2