De Uitslag van onze tweede Japonnen-Prijsvraag! !ï»24?5 „De belangstelling, welke de Vrouwen en Meisjes van Nederland voor onze Japonnen-Prijsvraag aan den dag hebben gelegd, was in één woord overweldigend!" Zoo konden wij verheugd schrijven over het resultaat van onze eerste Japonnen-Prijsvraag. Welk woord moeten wij dan thans wel gebruiken, nu het aantal in zendingen op onze tweede Japonnen-Prijsvraag nog bijna dubbel zoo groot is geweest als dat op onze eerste!? We weten waarlijk niet beter te doen dan te spreken van een „Uivering-wekkend succes"!! Het wil ons voorkomen, dat de deelname aan onze beide Prijsvragen nooit zóó spontaan en nooit zóó algemeen had kunnen zijn, indien de daarin door ons gepropageerde, nieuwe wijze van Japonnen koopen, geen weerklank had gevonden in de harten onzer Nederlandsche Vrouwen en Meisjes. Dat zij dat ook inderdaad gedaan heeft, daarvan hebben ons de zoo talrijke begeleidende brieven van Cliënten, die het nieuwe systeem maar aanstonds in practijk hadden ge bracht en die over het resultaat ervan voor zich zelf eenvoudig opgetogen waren, ten duidelijkste blijk gegeven. Het reusachtig aantal inzendingen verheugt ons bijzonder, doch de blijde voldaanheid onzer Cliënten verheugt ons natuurlijk nog méér! En wij geven hierbij de verzekering, dat wij bij de nieuwe indeeling onzer Japonnen-Collecties in de drie afdeelingen tot 6. van 6.tot 10.en van 10.tot 30.dat wij bij de ongeëvenaarde aanbiedingen, welke wij thans reeds daarin doen, niet zullen blijven staan, doch met eiken nieuwen dag tot nóg verrassender aanbiedingen zullen overgaan. Thans willen wij Uw aller nieuwsgierigheid niet langer op de proef stellen. De Jury oordeelde ditmaal voor de Afdeeling van f 6.tot 10.en voor die van 10. tot 30.respectievelijk het beste de namen: KERNGROEP en KEURKLAS. Belde namen waren meerdere malen ingezonden, zoo dat de WelEd. Gestr. Heer Notaris J. Th. Brugman de twee prijzen onder deze Inzendsters verlootte, waarbij de gelukkigen.waren: Voor KERNGROEP: Mej. B. VAN DE LAAR, Schapenmarkt 17A, 's-Hertogenbosch; voor KEURKLAS: Mevr. A. W. VAN DER LOOS-KAUDERER, Delfgaauwstraat No. 103A, Rotterdam. Aan ieder der beide Dames hebben wij bereids het uit geloofde bedrag van 500.doen toekomen. Den naam Keurklas voor onze Japonnen van 10.— tot ƒ30.vinden wij veel en veel beter dan het eerst- gekozene Bestkeur. Keurklas vinden wij zelfs volkomen gelijkwaardig aan het door ons zoozeer gewaardeerde Kleinprijs voor onze Japonnen tot 6.en zal dan ook door ons worden ingevoerd. Keurklas! In alle samen stellingen met keur, welke onze taal kent, zooals bijv. keurcollectle, keurcorps enz., beteekent het woord keur: het beste van het beste. Keurklas voor onze Japonnen van ƒ10.tot ƒ50.beteekent zoo ook, dat U daarin vindt het beste van het beste aan kwaliteit van stof en fournituren, aan degelijkheid van verwerking, aan ele gance van coupe en pasvorm, aan oorspronkelijkheid en apartheid van model enz. De naam Kerngroep, welke, zooafs gezegd, door de Jury onder de inzendingen op de tweede prijsvraag het best werd geoordeeld, heeft ons toch den mooien naam van Guldenmidden voor onze Japonnen van 6. tot 10.niet kunnen doen vergeten. Telkens opnieuw, kwamen wij onder de eigenaardige bekoring, welke van dezen naam uitstraalt. En zooals het ons ging, is het blijkbaar ook honderden en honderden onzer Cliënten gegaan, die in begeleidende brieven bij haar inzending op onze tweede prijsvraag betreurden, dat wij dien naam zouden willen prijsgeven. „U vindt daarvoor toch niets beters", schreven velen en als om haar overtuiging kracht bij te zetten, zonden zij den naam Guldenmidden opnieuw in, om.daarmee, tot onze spijt, haar kans op mededinging naar een der twee prijzen te verliezen, want wij hadden hem te voren als inzending voor onze tweede prijsvraag uitgeschakeld! Maar het oordeel onzer Cliënten zelf heeft voor ons toch den doorslag gegeven. Wij besloten Guldenmidden te handhaven, waarmede het drietal namen tenslotte defi nitief als volgt was vastgesteld: KLEINPRIJS GULDENMIDDEN KEURKLAS. Wij eindigen met een hernieuwd woord van oprecht- gemeenden dank aan alle Inzendsters voor haar mede werking en houden ons overtuigd van haar aller vol ledige voldoening over de wijze, waarop zij in onze drie verschillende Afdeelingen voor haar Japonnen kunnen slagen. Enkele voorbeelden van de verrassen de aanbiedingen daaruit gaan wederom hierbij. Over het bovenstaande kan geen correspondentie, welke ook, meer worden gevoerd. Tot een bedrag van ca. 300.— ontvangen ongebruikte postzegels zullen wij afstaan aan het Crisis-Comité. Wollen Crêpe Frisé Japon met nieuwe a jour-gam. Groote met goud draad be- werkte strikO. Flatteuse Zijden Faille-Reversible Theaterjapon met aparte ajour- en git-gam. A siechts l^-br5 Chique mat Re versible Zijden Vi sitejapon. Naar de nieuwe Koningin Christina -je- mode b/.° Zeer aparte wol len Zandcrêpe Teagown met de nieuwste stiksel- gamee- je ring I Prima Reversible Keurige Frisetta Zijden Namiddag Japon met mod. lapon met ajour klokschootje rond- bewerkte strik. In om; aparte knoop- moderne 1 yc gamee- ET qq tinten I ring Moderne wollen Crêpe Frisetta Ja pon voor thuis Smaakvol m. goud draad —7 bewerkt Velours-Chiffon Avondjapon met Crêpe Satin ge voerde nieuwe pe- Aardige Perletta Rayé Japon met mod strik-garn. en leuke mouw Div tinten. O qq Slechts O.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8