CASTS LI A U DONDERDAG 29 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Prinses Juliana bood een diner aan. Aan de bruidsmeisjes en de te Londen aanwezige prinsen. LONDEN. 28 Nov. (Reuter). Woensdag avond bood prinses Juliana op de Nederland- sche legatie een diner aan aan de bruids meisjes en de prinsen, welke te Londen aan wezig zijn voor het huwelijk van prins George en prinses Marica. Ongeveer 50 gasten zaten aan. waaronder de bruidsmeisjes, de prinsen Karei van Belgic, Karl van Zweden, Paul en Peter van Grieken land, Juan van Spanjè, en George van Grie kenland, verder barones Dornberg en ex- koning George van Griekenland. NOG EEN SLACHOFFER VAN HET AUTO ONGELUK TE GOIRLE. TILBURG, 29 Nov. (V. D.» Vannacht is in het St. Elizabethsziekenhuis te Tilburg over leden mevr. Oerlemans-De Laat, één dei- slachtoffers van het auto-ongeluk van Zon dagnacht te Goirle. De heer Oerlemans was bij dit ongeluk op slag dood. Op het oogenblik worden nog drie gewonden verpleegd. De toe stand van den chauffeur, den heer De Jong, is nog zeer ernstig, terwijl ook de toestand van mevr. Bezems nog zorg wekt. ARROND. RECHTBANK. Stal hij of niet? In September is een Amsterdammer bij de politie alhier gekomen om aangifte te doen, dat hij een rijwiel in de Gierstraat had weg genomen. Bij den rechter-commissaris heeft hij datzelfde verhaal gedaan, doch ter te rechtzitting hing hij eensklaps een geheel af wijkend verhaal op. Thans verklaarde hij in dertijd geen onderdak te hebben en ziek te zijn. Hij had zich toen aangemeld met een verzonnen geschiedenis om onderdak en ver pleging te kunnen krijgen. De rechtbank ge loofde hier niet veel van. Als getuige werd de rechercheur gehoord, die het onderzoek geleid had. Hij verklaarde, dat verdachte precies had verteld hoe en waar hij het rijwiel had gestolen. Verd.: „Dit verhaal heeft de rechercheur me in den mond gelegd en ik heb het beaamd." De rechercheur ontkende dit ten stelligste. Pres.: „Schandelijk, dat U wilt doen voor komen. alsof de getuige staat te liegen." De Officier von het feit zeer ernstig en een strenge straf op haar plaats. Hij eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Mr. Tonino drong er op aan deze zaak te be schouwen als een gewone rijwieldiefstal. Uitspraak over 14 dagen. Van een verdachte, die in appel ping van een vrijspraak. De kantonrechter had een Amsterdammer, die vele maanden geleden wegens een ver keersovertreding in Halfweg hij had daar een wielrijdster aangereden terechtgestaan had, ontslagen van rechtsvervolging bij ver stek. Verdachte was tegen dit vonnis in verzet gekomen, en bij de tweede behandeling van die zaak vrijgesproken. En thans stond hij voor de rechtbank alhier terecht wegens het ge noemde feit, omdat hij tegen dat vrijsprekend vonnis appèl had aangeteekend Een getuige noemde den toestand ter plaat se slecht. Men heeft bijna geen uitzicht, als men van de Haarlemmerstraat op den Rijks straatweg komt. De president beaamde deze verklaring. De Officier van Justitie eischte vrijspraak. De houding van verdachte was eenigszins vreemd. Hij maakte weer den indruk het niet eens te zijn met dezen eisch. TENTOONSTELLING KINDERRUBRIEK. De opbrengst van de entréegelden der ten toonstelling van onze Kinderrubriek in de tijdingzaal van Haarlem's Dagblad bedroeg 32.65. Dit bedrag is afgedragen aan de Ver- eeniging tot bestrijding der Tuberculose te Haarlem. MAJOOR GORTER VAN HET LEGER DES HEILS JUBILEERT. Majoor W. Gorter, die sinds drie jaren door ziekte van zijn vrouw gedwongen werd het actieve leven in het Leger des Heils vaarwel te zeggen, viert heden zijn veertig jarig ju bileum. En als men zou denken dat majoor Gorter niet meer „actief" is in den echten zin van het woord, en het Leger des Heils nu heeft vergeten, is men er naast, want zelden zal men iemand hebben aangetroffen die zoo met hart en ziel zich heeft gegeven en nog geeft aan een instelling, waarvan men door- dro ngen is dat zij onmisbaar is. Majoor Gorter heeft op verschillende plaat sen in ons land het Leger des Heils gediend, later heeft hij de verschillende departemen ten op alle mogelijke plaatsen vertegenwoor digd en de belangen behartigd, kortom, heeft hij het min of meer plaatselijke van het werk vaarwel gezegd en zijn werkkracht over het geheele land verdeeld. En nog zit hij niet stil en voortdurend is zijn geest bezig met het werk van het Leger. Ook reclasseeringsarbeid heeft de nu ju- bileerende officier verricht, en er is geen gevangenis in ons land, die hij niet heeft be zocht. Geen wonder dat majoor Gorter zijn vrienden en kennissen allerwege telt en dat reeds vanmorgen vroeg vele blijken van be langstelling waren gekomen. Ten deele schrif- lijk, ten deele als geschenken. Vanavond zal het muziekcorps van het Leger des Heils den jubilaris in de Schermer straat, waar hij woont, een serenade bren gen. De heer v. d. Heuvel met Februari geen raadslid meer. Zijn opvolger is de heer C. L. Kwak. Naar wij vernemen zal de heer Chr. van den Heuvel in verband met zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer, zich met ingang van Februari 1935 te 's-Gravenhage vestigen. Hij zal dus aftreden als van den Raad van Heemstede. Zijn opvolger op de A. R. lijst is de heer C. L. Kwak, die naar hij ons mededeelde de benoeming zal aanvaarden. Provinciale Staten. Behandeling Provinciale Begrooting. (Zitting van Donderdagmorgen.) Hedenmorgen half elf werden de beraad slagingen over de Provinciale begrooting en die der bedrijven voor 1935 hervat. Aan de orde komen de algemeene beschou wingen over de Bedrijven. De heer Hooy iR.-K.) acht den toestand der bedrijven niet zoo somber, als men doet voorkomen. Rekening moet worden gehou den met de concurrentie, die aan het elec- triciteitsbedrijf wordt aangedaan door petro leum en Diesel-motoren. Om aan die con currentie het hoofd te biede?. zullen de ta rieven naar omlaag gebracht moeten wor den. Er moet ook voor minstens drie jaar rust in de bedrijven komen. Daar zal geen schade door worden geledgn. Motie-Hooy. In de drie jaren moe te? geen gemeente lijke bedrijven worden overgenomen Spreker dient daartoe de volgende motie in: .De Staten van Noord-Holland van oordeel dat het noodzakelijk is dat het leggen van nieuwe lasten op het Provinciaal Electrisch Bedrijf voorkomen moet worden: overwegende dat het steeds overnemen van gemeentelijke Electriciteitsbedrijven in een nabije toekomst alsnog groote bedragen zal vorderen; acht het noodzakelijk dat in de eerstvolgende drie jaren geen gemeentelijke bedrijven meer worden overgenomen". Deze motie is mede onderteekend door de leden dr. Droog, J. J. de Vries, Vulik, Van Rooijen en Verbeek. De heer Hooy hoopt, dat Ged. Staten hier op prae-advies zullen willen geven en dat zij in de eerstvolgende vergadering aan de orde zal worden gesteld. De heer Schoen (VJ3.) houdt financieele beschouwingen, o.a. wat de afschrijvingen betreft. Hij vraagt welke afschrijvingspercen tages bij het P.E.N. worden toegepast. Hij kan de door Ged. Staten gepubliceerde cijfers niet met optimisme begroeten. Alle animosi teit moet worjen vermeden. Er moet voor gezorgd worden, dat men het vertrouwen en de sympathoe van de afnemers niet verliest. Een bedrijf zonder afnemers kan niet be staan. Men kan hen slechts behouden wan neer zg weten, dat ze voordeelig en goed bediend worden. De heer Thomassen (S.D.A.P.) is dank baar voor wat gedaan is ten opzichte var- natuurschoon in Castricum en omgeving. Er kan echter nog veel meer gedaan worden. Ons land is over het algemeen heel arm aan bosch, maar in Noord-Holland is dat bijzon der erg het geval. Slechts 2 1'2 procent van de oppervlakte is met bosch bedekt. Uitgestrekte gebieden zijn npg geschikt voor bebossching. Het werk ligt hier dus voor het grijpen. Ernstig geeft hij in overweging, tot meer bebossching over te gaan. Economisch acht hij dit verantwoord, want bebossching. in het groot toegepast, is op den duur rendabel. Voor vele honderden medeburgers in deze provin cie zou het een goede winter beteekenen. Spre ker vraagt ook maatregelen tot verdelging van konijnen, de ergste vijanden van het duinge bied. Een goede maatregel zou zijn, aan een zeker aantal personen onder bepaalde voor waarden toe te staan, de konijnen te verdel gen. Daarmee kunnen zij bovendien hun eigen kostje verdienen. Dit zal voor de provincie een groot voordeel blijken te zijn. De heer W. F. V i s s e r (S. D. A. P.) klaagt over den te hoogen prijs voor kleine gebrui kers van electrischen stroom. Spreker vraagt ook, aan de oude gebruikers en ook aan hen. die naar een andere woning gaan. schriftelijk te willen meedeelen hoe groot het vastrecht tarief is en op welke gronden dit gebaseerd is. Aan de kleine gebruikers moet een kleine tegemoetkoming worden gegeven; dan zal het euvel der afsnijdingen ook minder worden. In een groot aantal gevallen is onmacht niet de oorzaak van afsnijden, maar in veel geval len is dit toch het geval. Voorstel VV. F. Visser Mede namens de leden Van de Vall, A. de Vries. Reinalda, Pothuis, Thomassen. Mevrouw Miedema—Zondervan en Van Pareren dient de heer Visser de volgende motie in: „De Staten noodigen Gedeputeerde Staten uit, de mogelijkheid te onderzoeken om ver bruikers, die zeer kleine perceelen bewonen en voor wie de maximum stroomprijs van 30 cent te hoog wordt geacht, de lasten verbon den aan het verbruik van electriciteit te ver lichten". Spreker hoopt, dat Ged. Staten ook wat voor deze kleine gebruikers willen doen, door dit voorstel over te nemen. De heer Hooy (A. R.) zegt dat het over heidsbedrijf ook niet de oplossing van alle kwalen geeft. Het aantal klachten aan het adres van het electriciteitsbedrijf is heel groot. Het komt spreker voor, dat aan die klachten niet altijd een welwillend oor wordt verleend. Het gevolg daarvan is, dat de men- schen balsturig worden en er toe overgaan, geen electrischen stroom meer te gebruiken, tot groot nadeel van het bedrijf. Spreker kan zijn stem aan het voorstel- Visser c.s. niet geven. Wel is hij bereid de motie-Hooy te steunen, op grond van de economische omstandigheden.. De gemeenten kunnen de winsten uit de bedrijven niet mis sen. Zooals op het oogenblik het oppervlakte tarief werkt, is het een belemmering voor de volkshuisvesting. De heer Reinalda (S. D. A. P.' is het eens met de uitspraak van Ged. Staten in de stukken, dat ten opzichte van de bedrijven ge sproken mag worden van een gematigd opti misme. Het is dringend noodig, dat aan een overheidsbedrijf de gelegenheid wordt gege ven zich te ontwikkelen, vooral in deze treu rige tijdsomstandigheden. Spreker hoopt, dat Ged. Staten hun ooren te luisteren zullen leg gen aan de opmerkingen, die over het electri citeitsbedrijf te berde zijn gebracht. Met den heer Schoen is spreker het eens, dat alles ge daan moet worden om de klanten naar zich toe te trekken. Dit kan alleen door een goede tarievenpolitiek. Het gebruik van electrischen stroom is afgenomen als een natuurlijk gevolg van het feit, dat de industrieën in deze pro vincie door de crisis zoozeer beknot zijn. Met den heer Vermeulen is spreker het eens, dat naar klachten moet worden geluisterd; waar fouten zijn, moeten die worden weggenomen. Het moet zoo worden, dat de electrische stroom weer onmisbaar in de huisgezinnen wordt geacht. Dit kan gebeuren door concur rentie tegen de petroleum en Dieselmotoren. De industrieën moeten het vertrouwen in het provinciaal electriciteitsbedrijf behouden. Tegen de door de heeren Hooy c.s. gewenschte rust van drie jaren oppert spreker ernstige bedenkingen. Zulk een rustperiode zou gelijk staan met het bedrijf kapot maken. In deze motie wordt niet gezegd wat eigenlijk bedoeld OAGELIJKSCH WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) wordt. De bedoeling is. om overneming van gemeentelijke bedrijven te voorkomen. De heer L a m b o o y (R.-K.) is van meening, dat gesproken moet worden van een mono- listische positie van het. P. E. N. Spreker be strijdt den heer Reinalda en merkt op, dat in de motie-1-Iooy niets anders bedoeld wordt, dan dat er in staat. Hij acht het onjuist te zeg gen dat het gebruik van het laagspannings net toeneemt. Aan de leden, die wethouders van een groote gemeente zijn geweest, zou spreker willen vragen, of die gemeente be stuurd kan worden zonder te beschikken over de gelden van het electriciteitsbedrijf. Spre ker hoopt, dat Ged. Staten prae-advies over de motie-Hooy zullen uitbrengen. Men moet er niet op aansturen om gemeenten, die moeite doen om het hoofd boven water te houden, onder water te duwen. Dat doet men. door z einkomsten af te nemen, die ze niet kunnen missen om te blijven bestaan. De zitting wordt te kwart over een ge schorst tot 's middags. UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN EN VRIJE VEILING 28 Nov. 1934 Breekpeen per kist 5580 Spinazie per kist 2045 Sla per kist 20—30 Boerekool per kist 2040 Andijvie per kist 1540 Wortelen per bos 6—10 Raapstelen per bos 3 Pieterselie per bos 13 Selderie per bos 2—3 Prei per bos 5—8 Bloemkool I per stuk 810 Idem H 3—4 Tomaten per K.G. 820 Uien per K.G. 2—3 Wortelen per K.G. 12. Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 36 Spruiten per K.G 514 Groene kool per stuk 25 Knollen per stuk 26 Rammenas per stuk 23 MARKTBERICHTEN. Noteering van den 28en November 1934. Spinazie per kist f 0.32f 0.60 Andijvie per kist f 0.13f 0.40 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per bos f 0.07f 0.10 Bieten per K.G. f 0.03 1/2 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 ld. zand per K.G. f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.05f 0.13 Boerenkool per bak f 0.12f 0.32 Roode kool per 100 f 3f 6 Savoyekool per 100 f 2f 5 Bloemkool per 100 f 5f 12 Uien per Kilo f 0.03 1 2 Prei per bos f 0.06f 0.09 Sla per kist f 0.15f 0.30 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.02 1/2 Appelen per Kilo f 0.14f 0.20 BLOEMENDAAL De Gemeentebegrooting. Opmerkingen van de finan cieele Raadscommissie. Het antwoord van B. en W. daarop. De financieele raadscommissie heeft de ge meentebegrooting voor 1935 behandeld. In het verslag wordt over de algemeene be schouwingen in die commissie gehouden ge zegd: Met B. en W. is ook de commissie van mee ning, dat de uitgaven moeilijk nog meer kun nen worden besnoeid. De uitgaven toch voor algemeen beheer, rente en aflossing van geld- leeningen. onderwijs, armenzorg enz. zijn alle min of meer vaststaande bedragen. Waar nog op zou kunnen worden bezuinigd zijn hoofd zakelijk de uitgaven voor openbare werken, doch ook hier kan thans weinig meer af. Eén der leden zou het echter gewenscht vin den iets meer uit de reserve te putten, nl. een bedrag van f 56000, inplaats van f 38.000, waardoor voor 1935/1936 met slechts 35 op centen op de gemeentefondsbelasting zou kun nen worden volstaan. Indien toch ten aan zien van het dienstjaar 1936 geen nieuwe te genvallers zijn te wachten, zouden voor het belastingjaar 1936 1937 geen 38 opcenten, zoo als thans voor 1935,1936 is voorgesteld, noo dig zijn, omdat aan het dienstjaar 1936 de hoogereopbrengst van een vol kalenderjaar ten goede zal komen. Daarom zou hij ook reeds voor 1935*1936 met een eenigszins geringer aantal opcenten willen volstaan. Voorts heeft het ten zeerste zijn instemming, dat B. er W. niet gekomen zijn met heffing van opcen ten op de vermogensbelasting. Het vermogen wordt tegenwoordig toch al zwaar getroffen. Een der andere leden kan zich er echter niet mede vereenigen, de opcenten op de ge meentefondsbelasting van 38 tot 35 terug te brengen en in verband hiermede meer uit het reservefonds te putten, daar het niet bekend is hoe de begrooting voor 1936 er zal uitzien. Voor het dienstjaar 1936 toch wordt de uitkee- ring uit het Gemeentefonds met f 20.000 ver minderd. Ook Gedeputeerde Staten zullen eer der bezwaar maken tegen het putten uit de reserve, indien daaraan een grooter bedrag wordt onttrokken. Hij zou echter wel een ge deelte van het tekort willen dekken door ook een zeker aantal opcenten op de vermogensbe lasting te heffen. B. en W. handhaven hun voorstel tot hef fing van 38 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting en 140 opcenten op de hoofdsom der personeelc-belasting en het ne men van een bedrag van f 38.000 uit het re servefonds. De luchtbescherming. Een der commissieleden vroeg inlichtingen over den post van f 500 voor luchtbescher ming. B. en W. deelen mede, dat de luchtbescher ming in het leven geroepen wordt ingevolge art. 2 en 6 der Gemeentewet. De Gemeentewet kent het systeem waarbij ter handhaving van de openbare orde (Bur gerwacht) of in het algemeen belang (lucht bescherming) plaatselijke beambten of vrij willige hulp worden opgeroepen. Van de luchtbescherming zal dus evenals bij de Burgerwacht in een plaatselijke ver ordening moet en worden geconstateerd, dat er een gemeentelijke luchtwacht is en dat deze in den tijd van nood onder de bevelen van den Burgemeester staat. Deze organi satie moet bestaan uit vrijwilligers, omdat het oproepen tot het doen van persoonlijke dien sten gedurende normale tijden de inwoners naar andere gemeenten zouden drijven. Deze vrijwillige hulp kan het best verleend worden door verschillende vereenigingen als het Roode Kruis, Eerste Hulp bij ongelukken, Reddings brigade enz. Deze vereenigingen worden op hun beurt weder voor dit doel vereenigd in één vereeniging „Luchtbescherming", die op wekt tot het dienstnemen bij de luchtwacht. De uitgaven voor de luchtbescherming zul len bestaan uit het verschaffen van tech nische hulpmiddelen aan de luchtwacht en uit propagandakosten voor de vereeniging. Beide lichamen moeten respectievelijk nog de sanctie van den raad en van de Kroon hebben. Daarna kunnen de uitgeven, die tot nu toe nog moeilijk te berekenen zijn, ge splitst worden. Om de nu reeds aangevangen werkzaaheden in 1935 te kunnen voortzetten is deze f 500 aangevraagd. Het tentenkamp Een der leden vroeg of B. en W. op hun be sluit, waarb ijhet maximum aantal tenten, dat op het strand mag worden geplaatst is bepaald op 250, zouden willen terugkomen door weder een grooter aantal toe te laten. .De inkrimping van het aantal tenten, wel ke in 1934 ten koste van veel moeite is ver kregen, heeft zulke goede resultaten opgele verd, dat B. en W. niet gaarne weder tot"uit breiding wenschen over te gaan en daardoor de regeling in 1934 getroffen weder ongedaan te maken" aldus het antwoord van B. en W. Het Middelbaar Onderwijs. Het had in de commissie de aandacht ge trokken, dat de post „Bijdrage in het school geld voor leerlingen uit de gemeente Bloe- mendaal, die een inrichting voor bijzonder middelbaar onderwijs bezoeken". B. en W. antwoorden: Het is gebleken, dat de raming voor 11)34 te laasr was. doordat de stijging van het aantal leerlingen in dat jaar grooter is geweest dan bij het opmaken der begrooting kon worden verwacht (het aantal leerlingen voor den cur sus 19331934 bedroeg 349 of 49 meer dan voor den daaraan voorafgaanden cursus», ter wijl verwacht werd dat het leeriingental door de tijdsomstandigheden niet zou toenemen. Thans is rekening gehouden met het aantal leerlingen van den cursus 1934—1935, hetwelk 372 bedraagt en dus weer 23 meer bedroeg dan in 1933—1934. Besprekingen worden ingeleid, teneinde tot een verlaging van deze uitgaven te komen, welke dan met 1 September 1935 zou kunnen ingaan. Jeugdwerk. Door B en W. wordt thans nog voorgesteld aan de Vereeniging Jeugdwerk te Bloemen- daal ten behoeve van de jeugdtuinen f 250 subsidie te verleenen. VELSEN Opleving in de papier industrie? Cellulosefabriek weer in vol bedrijf. Zooals men weet, zag de directie der pa pierfabriek zich in het begin van den zomer genoodzaakt, in verband met de verminderde vraag, de cellulosefabriek één dag per week stop te zetten. Voor de aldaar werkzaam zijn de arbeiders beteekende dit een gevoelige loonderving. Naar wij thans vernemen, is gisteren aan de betrokken arbeiders medegedeeld, dat van dien dag af weer op volle kracht wordt ge werkt. LISSE STIJGENDE WERKLOOSHEID De werkloosheid in deze gemeente n< nu alle weken sterk toe. Thans staan r 500 werkloozen ingeschreven. GEREF. MANNENVEREENIGING. tot wederoprichting van Mannenvereeniging. Leng per stuk f 1.20—f 0.35. Koolvisch per stuk f 0.35f 0.08. Versche haring per kist f 2.80—f 1.20. Middel hake per 125 K G. f 76. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 28f 26. Kleine hake per 50 K.G. f 21f 13. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Cornelis, 'IJM. 15, 530 manden 2490 Adriatic, IJM. 18. 330 mnd. 1650 Gerbeerdina Johanna. IJM. 38, 1000 3330 Hercules IJm. 196, 960 mnd. 3300 Derika 7, IJM. 417, 410 mnd. 17: Flamingo, IJm. 42, 75 mnd. 1020 Jenny Elsa, IJm. 88, 80 mnd. 970 Kotter E 416 f 1070. Logger: KW 41 f 520. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 29 NOV. Tarbot per K.G. f 0.85—f 0.65. Tongen per K.G f 0,75—f 0.49. Zetschol per 50 K.G f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 21f 8.20. Schar per 50 K.G. f 8.80—f 1.10. Rog per 20 stuks f 13—f 6.50. Groote poon per 50 K.G. f 5.10f 2.20 Groote schelvisch per 50 K.G. f 17—f 11.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 16f 11. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22— f 7.60. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 3.90. Kabeljauw per 125 K G. f 40f 18. Groote gullen per 50 K.G. f 12.50—f 4 80. Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 1.60. Wijting per 50 KG. f 3.10—f 2 40. Makreel per 50 K.G. f 5.30—f 1.35. Heilbot per K.G. f 0.75—f 0.46. OP GOEDE ZEEP STAAT: o DèSBELM^N (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 29 NOV. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RANRVFRPPVT.WR K 'VTJIOR W «R1 FM I 1.30 2 30 Staatsl. Bin!, 4 1/2 pCt, Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl, Indlë 1930 11 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. i o3u t Youngloen.) 20*-19*4 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr, Schatk. 1932 Scbeepv. Mijen. 3 *4 29 Stoomv. MIJ Ned. 28* Industr. Binnen!, Alg. K.ztfde Unie... 32* A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... 42* Nederl Ford 226 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Beb. Philips 219*4—2IS* 763-4 - 757 8 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 6% - 22* 10% Bethlehem Steel 19* 1 VB 5 pCt. Cities per 19 CG Am. Glanzstoff (sew.) General Aviation 3 HX - North Amer Cy. Standard Brands 23* Banken BfnnenL - Koloniale Bank 34* Cert. Handel Mij. 341/Ï 59* Banken Buitenl. .-utsche Reichsb. 55 •etrol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum 136*-* 86 Petrol. Mij. Buitenl. 11*4 43/g-^ Cultuur Mljen, H. V. A 151* Java Cultuur 68 N. I. S. U 67 Vorstenlanden 13 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 294 172 50 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 142*4 Dell Mij 123 123*4 Rubber Mijen. A'dam Rubber 90* - 89*4 Dell Bat. Rubber.... 65 Ned. Ind. Rubber Koffie 87 Ver. Ind. Cult, Ondern. 102 Spoorwegen Buitenl. 34 Comm Wllwaukee 1% 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 66* Prolongatlekoers 1

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13