UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE SCHAT OP DEMAAN Radio-Procramma WOENSDAG 5 DECEMBER 1934 H AARLEM'S D A G B E A' D' 4 Na den moord te Leningrad. Monsterproces tegen „Witgardisten". 71 arrestaties. Uitbreiding van de bepalingen tegen het terrorisme. Italië zou een tienjarig Europeesch vriendschaps- en neutraliteitsverdrag ont worpen hebben. Rusland. Slichtte SA. leider Ernst den Groot aantal „Witgardisten' gearresteerd Het te Leningrad ingestelde onderzoek in zake den moord op Kirow heeft het resultaat gehad, dat Nicolajew lid was van de vakver eeniging der Ossoviachim en der Internatio nale Arbeidershulp. Zijn superieur heeft over den moordenaar geen gunstige inlichtingen gegeven. Voorts is de lijst gepubliceerd van de namen der 9 personen uit gebied om Leningrad en der 32 personen uit de streek rond Moskou, tegen wie een proces aanhangig zal worden gemaakt voor het krijgscollege van het Hoogste Gerechtshof. De beklaagden worden daarbij „Witgardisten" genoemd. welke in den laatsten tijd wegens voorbereiding van de organisatie van daden van terreur tegen de functionnarissen van het Sovjetregiem ge arresteerd zijn. Tot dusver is de moordenaar van Kirow. Nikola jew. niet in verband gebracht met de Witgardisten. Italië. Voorstel tot tienjarig Euro' peesch vriendschapsverdrag? De „Paris Soir" meldt uit Rome, dat in politieke kringen aldaar het gerucht ver breid is, dat de Italiaansche regeering voor nemens is allen mogendheden een internatio nale overeenkomst voor te stellen inzake het sluiten van een algemeen vriendschaps- en neutraliteitsverdrag tusschen alle Europee- sche mogendheden. Deze overeenkomst zou voor 10 jaar gelden. Verklaard wordt, dat de voornaamste hinderpaal te verwachten zal zijn van den kant van Hongarije, daar Hon garije niet bereid zou zijn zich voor 10 jaar op zijn status quo vast te leggen. Ierland. De Valera boekt een succes. Reuter meldt uit Dublin: De driejaarlij ksche verkiezingen voor den senaat van den Ierschen Vrijstaat hebben aan de partij van De Valera zes nieuwe zetels verschaft. De nieuwe senaat telt dertig leden van de „Vereenigd ïerland"-partij (dit is zoogenaamd de partij van Cosgrave), negen tien aanhangers van De Valera, zeven van de arbeiderspartij en vier onafhankelijken. In den vorigen senaat was hun aantal resp. 37, 13, 6 en 4. Frankrijk. Begrooting voor 1935 aangenomen. De Kamer heeft gisteravond voor de be- grootingvoor 1935 met inkomsten en uitgaven aangenomen met 471 tegen 122 stemmen. De uitgaven bedragen 47.581.144.000 firs., de in komsten 46.986.316.000 frs. DuitscMand. Silezië's „Oberpresident" van al zijn functies ontheven. Op bevel van den leider heeft minister president Goering den Oberpresident van Silezië, Brückner, lid van den Pruisischen Staatsraad, van al zijn officieele ambten en functies ontheven. Wegens zijn partij benadeelende houding is Helmut Brückner tevens ontheven uit zijn functie van gouwleider der N. S. D. A. P. in Silezië en van zijn lidmaatschap der partij. Britsch-Indië. Conservatieven keuren de grondwetswijziging goed. Op de gisteren te Londen gehouden ver gadering van den centralen raad der conser vatieve partij vroeg Baldwin den raad het rapport der commissie inzake Indië goed te keuren. Gij hebt (aldus Baldwin) heden een goede gelegenheid om Indië voor altijd in het Rijk te behouden, maar als gij Indië deze kans weigert, zult gij het onvermijdelijk verliezen voor wij twee generaties verder zijn. De partijraad heeft een motie-Amery. die een goedkeuring inhield van de regeerings- voorstellen nopens de Britsch-Indische consti tutie volgens Witboek en parlementaire com missie, met groote meerderheid aangenomen. ROUW VAN „BABYFACE" NELSON GEARRESTEERD. Amerikaan sche departement van deelt mede, dat het de politie ge- de vrouw van den beruchten gangster te arresteeren. Zooals bekend, is eenige dagen geleden in een vu urge- met politiebeambten doodelijk ge- DE V Het Justitie lukt is, Nelson Nelson vecht wond. ROEMEENSCHE ADVOCATEN IN STAKING. De advocatenkamers van Roemenië hebben besloten van heden Woensdag af in staking te gaan. daar nieuwe belastingen, die vooral zwaar drukken op den advocatenstand, zijn ingevoerd. INCIDENTEN BIJ DE VERTOONÏNG VAN DE HUWELIJKSFILM TE DUBLIN. De film, die is opgenomen van het huwelijk van den hertog van Kent en prinses Marina is op instructie der overheid van het pro gramma der bioscopen te Dublin afgevoerd, aangezien bij de vertooning in de filmthea ters naar aanleiding daarvan rumoerige scè nes waren ontstaan. Nader kan hierover worden medegedeeld, dat communisten en extremistische republi keinen fluitconcerten hebben georganiseerd en daarbij kreten slaakten als: ..Weg met het- imDerïalisme". In een bekende bioscoop in Dublin is zelf het witte doek door betoogers stuk gesneden Het kwam daarbij tot zoodanige scènes, dat de politie versterkingen moest te hulp roepen om de orde weer te herstellen. Rijksdagbrand? Opzienbarend document in Frankrijk gepubliceerd De rol van Van der Lubbe. Het Fransche dagblad Le Journal publiceert onder den titel „Hoe ik het Rijksdaggebouw in brand heb gestoken" een opzienbarend docu ment. Het is een verklaring van den Berlijn- schen S.A.-leider Karl Ernst, die bij de Roehm- revolte van 30 Juni werd terechtgesteld en waarin deze verklaart tezamen met zijn ka meraden Fiedler en Mohrenschild den Rijks dag in brand te hebben gestoken. De verklaring is door Ernst den 3den Juni opgekteld om hem tegen pogingen van de partijleiders om hem uit den weg te ruimen te vrijwaren. Ernst zond het document naar Zweden, in de hoop dat de wetenschap, dat het stuk in het buitenland was en dat het bij zijn dood gepubliceerd zou worden, zijn leven beschermen zou. Hij was van plan dit aan zijn vijanden mede te deelen, maar zijn onver wacht einde op 30 Juni, tegelijk met de Lwcf genoemde vertrouwensmannen Fiedler t Mohrenschild, maakte dit onmogelijk. Het do cument is volgens het Journal o.a. in handen van Branting geweest, maar was tot dusver niet openbaar gemaakt. Ernst bekent, op 27 Februari met hulp van zijn twee aangeduide kameraden het gebouw in brand gestoken te hebben. Wij hebben, al dus de S. A. leider, gehandeld in de overtui ging nuttig te zijn voor de zaak van den Lei der en van de partij. Wij wilden den Leider in staat stellen het marxisme te bestrijden. Zoolang dit bestaat kan Duitschland niet ge zond worden. Ik betreur mijn daad niet en zou ze zelfs nog eens bedrijven. Wel betreur ik dat de daad er toe bijgedragen heeft indivi duen als Goebbels en Goering op den voor grond te schuiven. Zij hebben de S. A. verra den en zij verraden den Leider nog dagelijks en probeeren hem met hun leugens in hun kuiperijen tegen de S. A. te betrekken. De S. A. zijn het beste wapen van de nationaal- socialistische beweging. Ik ben een nazi. Ik ben overtuigd dat het nat.-socialisme met de S. A. staat of valt. Ernst geeft vervolgens de bijzonderheden van de samenzwering. Weinige dagen voordat de nazi's aan de macht kwamen werd hij bij Goering geroepen, waar hij ook Goebbels aantrof, aie een plan ontwikkelde. Hij wilde een communistischen aanslag fingeeren op den „Führer" te Breslau. Heines was reeds naar Berlijn geroepen om de bijzonderheden vast te stellen. Maar twee dagen later, in een vergadering, waarbij Goebbels niet aanwezig was, kwam Goering tegen dit plan op, omdat hij bang was dat het echte aanslagen veroor zaken zou. Inderdaad werd het plan opgegeven. Op een nieuwe samenkomst kwam Goering met het denkbeeld, het oude keizerlijke paleis in brand te steken of een bom te werpen in het minis terie van binnenlandsche zaken. Goebbels gaf de voorkeur aan het in brand steken van het Rijksdaggebouw, hetgeen het voordeel ople verde, dat de nazi's zich konden voordoen als verdedigers van de volksvertegenwoordiging. Goering was het daarmee eens en aldus werd besloten. Ernst vervolgt dan: Afgesproken werd dat 25 Febr. een week voor de verkiezingen. Heines, Helldorf en ik den brand er in zouden steken. Goering zou licht ontvlambaar en gemakkelijk samen te pakken stof leveren. Dien dag zouden wij in het lokaal van de partij bijeen komen en als het gebouw leeg was aan het werk gaan. Ik werd met de voorbereidselen belast. Den volgenden dag zocht ik Goering op. Hij had nagedacht. Hij achtte het een fout daar aan bekende leiders van de S. A. te laten mee doen. Als een hunner ontdekt werd zou alles verloren zijn. Goebbels achtte dit geen be zwaar. Niettemin moest het plan opgegeven worden want de communisten, wier lokaal zich tegenover dat van ons bevond bleven tot tien uur in den avond bijeen. Wij liepen dus het gevaar, dat zij iets zouden bemerken. La ter stelde Goering voor gebruik te maken van een onderaardschen gang tusschen zijn ambtswoning en het gebouw van den Rijks- Goebbels wilde vervolgens den brand op 27 Februari laten stichten, want 26 was een Zondag en er zouden alleen ochtendbladen verschijnen. In dit geval zou uit den brar.d ten behoeve van de propaganda niet voldoen de munt geslagen kunnen worden. Wij beslo ten den brand om 9 uur te stichten, opdat de radioverbindingen nog gebruikt zouden kun nen worden. De verdenking moest op de communisten vallen. Twee, dagen van te voren was alles goed voorbereid en de brandbare stoffen ter plaat se gebracht. Ze bestonden uit een aantal blikken mei een fosforhoudende oplossing, die uit zichzelf ontbrandde, en een paar liter pe troleum Van der Lubbe op het tapijt. Ernst had besloten met zijn twee kamera den Fiedler en Mohrenschild, zelf den brand aan te steken. Eenige dagen vóór den bepaal den datum vernam men van Helldorf, dat er iemand in Berlijn was opgedoken, dien rnen er zeker wel toe brengen kon mede te werken aan de brandstichting: de Nederlander Van der Lubbe. Vóór dien dag had ik hem nooit gezien v. d. Lubbe moest alleen in den gang optre den met het materiaal dat hij ter beschikking had. Mijn vrienden en ik moesten in de ver gaderzaal en in de hall werken. V. d. Lubbe moest om 9 uur beginnen, wij een half uur later. De moeilijkheid was met den tijd reke ning te houden. Helldorf had van der Lubbe door het gebouw geleid. Hij moest door het venster van de koffiekamer binnen komen. Als hij gevat werd zouden wij geen gevaar loopen Öm zekerheid te hebben dat v. d. Lubbe op het laatste oogenblik niet zou terug deinzen werd hij door een ander in het oog gehouden. Zoodra hij binnen was werd tele fonisch iemand in de woning van Goering gewaarschuwd. t Tot het laatste oogenblik moest v. d. Lubbe in het geloof verkeeren alleen te handelen. Om 3 uur ontmoette ik de twee kameraden op der. hoek van de Dorotheenstrasse. Wij waren in' burger. Eenige minuten later gingen wij het gebouw binnen zonder opgemerkt te zijn. Wij droegen rubber schoenen om niet gehoord te worden. Zoo bereikten wij de onderaardsche gang. Om kwart voor 9 waren wij In de ver gaderzaal. Wij stookten er evenals in de Kei zer Wilhelmzaal verscheidene vuurhaarden. Stoelen en tafels werd met fosforstof bestre ken. De gordijnen en kleeden werden in pe troleum gedrenkt. Even over 9 waren wij in de vergaderzaal terug. Om 5 over 9 was alles klaar. Het was hoog tijd want de zelfontbran ding moest binnen 30 minuten na de toepas sing beginnen. Kwart over 9 klommen wij weer over den muur. Ernst deelt aan 't einde van zijn verklaring nogmaals mede, dat hij en zijn twee kamera den de eenigen zijn, die de brand hebben ge sticht. Hij zegt niet te weten, of Hitler van het plan afwist. Het door hem opgestelde do cument dient om weerstand Le kunnen bieden aan de plannen van Goering en Goebbels, „Wat ik gedaan heb zou iedere chef van een aanvalsactie gedaan hebben. Het is niettemin onverdraaglijk dat de S. A. verraden zijn door degenen die zij aan het bewind gebracht heb ben. Ik hoop,'' besluit Ernst, „dat de Leider de kuiperijen dezer heeren zal weten te ver ijdelen." Dr. Wilhelm Furtwangler gaat heen. Gevolg van zijn verdediging van Paul Hindem ith. Dr. Wilhelm Furtwangler. Uit Berlijn, 4 Dec. (V.D.) Staatsraad dr. Wilhelm Furtwaengler heeft den rijksminister dr. Goebbels verzocht om ontslag uit zijn functies van vice-presi dent van de Rijksmuziekkamer en als leider van het Berlijnsche philharmonische orkest. Tegelijkertijd heeft hij den Pruisischen mi nister-president verzocht hem te ontslaan uit zijn functie van eersten dirigent van de Ber lijnsche staatsopera. Beide rijksministers hebben het verzoek om ontslag aanvaard. Na Reinhardt, Bruno Walter en zoovele anderen verdwijnt dus ook deze prominente kunstenaar uit de cultuur van het Derde Rijk. Het ontslag van Furtwaengler, die voor al zijn betrekkingen heeft bedankt, komt niet onverwacht en staat rechtstreeks in verband met het feit, dat hij het op 25 November in de Deutsche Allgemeine Zeitung tegen de nationaal socialistische Kultur Gemeinde heeft opgenomen voor Hindemith. Het Zwölf Uhr Mittagblatt, schreef dezer dagen dat Furtwaengler de meest Duitschc van alle Duitsche kunstenaars, behoort tot degenen aan wie niet te coördineeren (gleich- zuschalten) valt, omdat hun grootheid niet door de gebeurtenissen van den dag wordt ge taxeerd. Furtwaengler vergiste zich echter indien hij meende dat ook Hindemith tot deze grooten zou behooren. De Deutsche Allgemeine Zeitung schreef echter: „Van de zijde der regeering is in het moei lijke vraagstuk der critiek bij herhaling ver klaard, dat zij op alle gebied beschikt over de beste raadgevers en de beste vakmannen. Voor ruimere kringen in het Duitsche volk mag Furtwaengler, afgezien van zijn eere— ambten als zulk een raadgever en vakman worden beschouwd en wij hopen dat de con troverse aldus zal worden opgelost dat in on zen toch reeds zoo gespannen tijd de scheu ring in het muziekleven worde vermeden." De hoop van de Deutsche Allgemeine Zei tung is dus niet in vervulling gegaan. (N. R. Ct.) Honduras door aardbeving gefeisterd. Drie plaatsen zouden verwoest zijn. Uit Tegucigalpa, 4 December: In het depar tement Ocotepee heeft zich een zware aard beving voorgedaan Drie plaatsen met een totale bevolking van 6.500 personen schijnen te zijn verwoest. ONGELUK BIJ DE SKISPORT. Uit Innsbrück wordt aan de Tel gemeld, dat de 64-jargie ski-leeraar Georg Bilgeri Dinsdagmiddag in de nabijheid van Innsbrück om het leven is gekomen. Bij een sprong werd hij zóó ernstig gewond, dat hij kort daarna aan de gevolgen overleed. TWEE ONTPLOFFINGS-ONGELUKKEN IN DUITSCHLAND. Uit Keulen. 4 December: Door de ontplof fing van een brandbare vloeistof, is brand ontstaan. In het geheel zijn ongeveer tien personen gewond. Oceaanvlieger zendt nood seinen. Charles Ulm in hachelijke positie. De vlieger Ulm, die Maandag in Oakland in Californië was opgestegen voor een vlucht over den Stillen Oceaan naar Australië heeft om 8 uur 55 na twee uur vergeefs te hebben gepoogd het vliegveld alhier te bereiken S.O.S. seinen uitgezonden. Daarop zijn verscheidene marinevliegtuigen opgestegen om Ulm te zoe ken. Tegen den middag had Ulm reeds ge seind, dat hij uit den koers was geraakt en nog slechts weinig brandstof aan boord had. Hij verzocht toen dringend om richtingssei- nen. Daarop zijn een kustwachtschip en een vrachtschip onder vollen stoom de haven van Honoloeloe uitgeloooen. Later werd gemeld: Mackay-radiostation heeft een radiogram ontvangen volgens hetwelk het Amerikaansche stoomschip ..President Coolidge" den vlieger Ulm zou hebben opgepikt. Dit bericht wordt evenwel door later ontvangen berichten niet bevestigd. De noodseinen van Ulm zijn verstomd van het oogenblik af. dat hij zich genoopt zag te dalen. Men hoopt, dat het toestel zich gerui- men tijd „boven water" zal kunnen houden. Plannen om jeugdige werk- loozen te helpen. Inrichten van werkkampen. Een door de Centrale voor Werkloozenzorg' (gesticht op initiatief van den Raad van Ne- deiiandsche kerken voor praetisch Christen dom) ingestelde commissie onder leiding van den heer C. Smeenk, welke ten doel had de mogelijkheid van verschaffing -van werkgele genheid aan jeugdige werkloozen te onder zoeken. heeft een plan uitgewerkt, waarvan de hoofdtrekken zijn: 1. De arbeid als zoodanig wordt aanmerke lijk meer dan bij de thans gevolgde werkwijze als criterium gezien. 2. Tot juiste uitvoering van deze gedachte worden in verschillende gedeelten van ons land werkkampen opgericht, waarbij de arbeid als middel primair is, evenwel zorg voor ont wikkeling en ontspanning niet wordt uitge sloten. 3. Er wordt samenwerking gezocht met par ticuliere personen of corporaties, die bepaalde en geschikte werkobjecten met subsidie uit gevoerd zouden willen zien. 4. Door inschakeling van het belangen-ele- ment van den derde (de particulier of cor poratie) is het mogelijk en wenschelijk den deelnemers een verdiende toelage te verstrek ken. Op diverse punten van ons land zullen kam pen opgericht worden, waar de jongens één of zelfs twee maanden kunnen verblijven. Het ligt in de bedoeling hen zooveel mogelijk iederen Zondag naar huis te laten gaan. Daardoor is het noodzakelijk deelnemers uit een omtrek van niet meer dan 4050 KM. in een kamp toe te laten. Een vereischte zal zijn een goede werktijd ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Het maanlandschap is woest en kaal; het is donker hier de kleuren zijn er grauwMistroostig staan nu Thijs, Sim en Glimmer bij elkaar. Zij zijn er maar wat nu gedaan? Zij weten het niet. „Komaan," zegt Thijs, „wij moeten Krak gaan zoeken. Wij zullen de heele maan doorsnuffelen. Maar één van ons houdt wacht; je kan nooit weten of niet een vreemdsoortig dier Wogram zijn pijl zal trachten te vernielen. Dan konden wij hier niet meer weg." Thijs en Sim krijgen nu ruzie wie van hen wel hier zou moeten blijven. „Ach kom," roept Glimmer, „sta daar nu niet over te kibbelen ik blijf hier: ik doe dat met genoegen. Wanneer jullie soms binnen de vier-en-twintig uur niet teruggekomen mochten zijn, ga ik er zelf op uit. Dan zal Krak merken dat hij aardman Glimmer nog niet kent." Die regeling was goed en Thijs en Sim vertrokken. regeling, regelmaat op het werk en bovenal flink aanpakken. Aan de deelnemers zal naast kost en inwoning een vergoeding van f 2.50 per week worden verstrekt. Het geheele jaar door, behoudens enkele weken midden in den winter, zullen deze kampen gehouden worden. Voor dit plan is veel geld noodig. Met den minister van sociale zaken zijn hierover reeds besprekingen gevoerd, teneinde subsidie te verkrijgen. De regeering acht het plan niet verwerpelijk. Op ons volk zal een beroep gedaan moeten worden om voor dit plan geld bijeen te bren gen. In den financieelen opzet werd een bedrag van f 30.000 geraamd aan bijdragen van par ticulieren. teneinde ongeveer 2000 jongeren werkloozen werkgelegenheid te verschaffen. De Centrale voor Werkloozenzorg heeft een commissie van uitvoering benoemd bestaande uit verschillende deskundigen op het gebied van moreele werkloozenzorg en werkver schaffing. UITBREIDING RANGEERSTATION WATER GRAAFSMEER. Dinsdagmiddag hebben de Ned. Spoorwegen te Utrecht aanbesteed het maken van grond werken ten behoeve van de uitbreiding van een rangeerstation Watergraafsmeer te Am sterdam. Laagste inschrijver was de heer D. Blankevoort te Bloemendaal. voor f 372.000. Door deze uitbreiding zal dit rangeerstation één der grootste van ons land worden en plaats bieden voor 40 sporen. DONDERDAG 6 DECEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.00 AVRO Tijdsein. 8.01 Gramofoonmu- ziek. 900. Ochtendconcert door het omroep orkest olv. Nico Treep. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Concert door solisten, affgewïsseld door gramofoonmuziek. 12.01 Lunchconcert door John van Brück en zijn orkest. 2.00 Halfuur voor de vrouw door Dr. G. Tierie. 2.30 Pianorecital door Arend Koole. 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Mevr. Antoinnette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoon muziek. 5.00 Halfuur voor grootere kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Dinerconcert door het omroeporkest olv. Nico Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Voort zetting dinerconcert. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred. Fry. 8.00 Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek 9.00 Omroep orkest olv. Nico Treep, m.m.v. Hélène Cals, speelt Italiaansch operaprogramma. 9.45 Eg- bert Veen speelt salonmuziek. 10.00 Kavacs Lapos en zijn orkest. 10.30 Aansluiting met de Carltoncorner te Amsterdam. K. ter Ebra- moff en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Kovacs en zijn orkest. 12.00 Tijdsein en Slui ting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 NCRV. Gra mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. P. v. d. Vliet. 10.45 Leger des Heilskwartier- tje. 11,00 KRO. Gramofoonmuziek. 10.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO-orkest olv. Marines van 't Woud. 2.00 NCRV Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij 3.00 Opnamen van beroemde orkesten. 3.45 Verzor ging zender. 4,00 Bijbellezing door Ds. C. M. Luteyn. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze Jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 Drs. P. J. Meertens: „Over goede lectuur". 6.15 Pianorecital door Marinus Flip- se. 7.00 Politieberichten. 7.15 Gramofoonmu ziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. Uitzending van een gedeelte van het „Priss- jongen", uitgaande van de Chr. Zangvereni gingen in Frieland. 9.00 (in de pauze) „Ouder uurtje. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.20 Symphoniecon- cert. 8.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 9.35 Orkestconcert olv. Karei Walpot. 10.30 Ge vraagd gramofoonplaten. BRUSSEL 322 M. I.30 Omroeporkest olv. Paul Gason, 5.20 Grafoonmuziek. 9.20 Symphonieorkest. 10.30 Populaire gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. II.20 Harald Andersen's ensemble. 2.20 Ar nold Nielsen ensemble. 7.20 „Die Schöpfung", oratorium van Haydn, mmv. beroemde solis ten. 10.05 Teddy Petersen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het omroepdansorkest olv. Fred Hgner. 4.50 Gevarieerd muziekaal programma. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.50 Adalbert Lutter's dans orkest. HAMBURG 332 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.35 6.50 Concert m.m.v. solisten. 10.20 Concert van muziek van Noordduitsche componisten. 10.55 Schumann concert. KEULEN. 456 M. 11.20 Italiaansche muziek door het groote omroeporkest olv. Otto Julius Kühn. 12.20 idem. 2.05 Vroolijk programma. 10.35 Het om- roepkamerkwintet. DRÖITWICH, 1500 M. 12.10 Het Rutland Square en New Victoria- Orkest olv. Norman Austin. 4.10 Gramofoon muziek 5.35 BBC dansorkest olv. Henry Hall. 9.20 Studentenliederen. 10.35 Het Leslie Bridgewater Kwintet. 11.35 Het Casani Club orkest olv. Charles Kunz. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.48 Vroolijke mu ziek. 8.0 „La princesse et le danseur", blijspel van Grunwald en Engel. 10.50 Populaire gra mofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.50 Victor Pascal's orkest. 9.05 Orchestre nationale de Paris olv. D. E. Inghelbrecht. 10.50 Het Goldy orkest. MILAAN. 369 M. 4.30Popu_lair concert door het Malatesta- orkest. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 Rigoletto, opera van Verdi. ROME. 421 M. 4.30 Solistenprogramma. 0.05 Concert. WEENEN, 507 M. 5,25 Een mannenkoor zingt. 6.50 Populair concert. 9.20 Spaansch concert door het Ma- drileensch symphonieorkest olv. Enrique Fer nandez Arbos. Uitzending uit Madrik. 10.50 Orkest door The Blue Boys. WARSCHAU. 1345 M. 11.50 Het Philharmonieorkest olv. Br. Szule 7.25 Vroolijke muziek. 8.20 Finsche mu ziek. 9.20 Concert. 9.35 Dansmuziek. 10.25 idem. BFROMUNSTER. 540 M. 3.20 Het omroeporkest olv. Robert Echenard 5.20 Gramofoonmuziek. 6.45 Filmmuziek. 7.50 Concert door de stedelijke orkestvereeniging van Basel olv. Hermann Hans Wetzlar.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6