WOENSDAG 5 DECEMBER 1934 HAARLEM'S' DAGBLAD 6 „Wij hebben teveel bloed zien vloeien". Scapini pleit voor Fransch-Duitsche toenadering. PARIJS. 5 Dec. (Reuter). De blinde afge vaardigde Scapini heeft in de ..Oeuvre" op nieuw een artikel geschreven over de Fransch Duitsche betrekkingen. Hij verklaarde te behooren tot een gene ratie. die teveel bloed heeft zien vloeien, om niet alles in het werk te stellen om een her haling van den oorlog te voorkomen. Men moet er niet voor terugschrikken, met Duitsch land in contact te treden. Tenslotte kondigde Scapini aan. dat hij in de Kamer controle van den staat zou eischen op den wapenhandel en de oorlogs-industrie. NOG GEEN VERDAGING DER BATAVIASCHE BESPREKINGEN. BATAVIA, 5 December (Aneta). Inzake de handelsconferentie tusschen Nederland en Japan is nog geen beslissing genomen, daar de rapporten voor het stellen van een definitieve conclusie nog niet gereed waren. Van verdagi ng der conferentie kan nog niet worden gesproken. EEN VRIJSPRAAK IN DE ZAAK DER MORRO CASTLE. De rechtbank heeft een der verantwoorde lijke hoofdambtenaren van de reederij van de Morro Castle, het schip dat in September door een brand waarbij 164 menschen om het leven kwamen, werd verwoest, vrijgesproken. De betrokkene Henri Cabaud was in staat van beschuldiging gesteld, evenals de kapitein William Warms en de eerste machinist, Ab bott, die Maandag a.s. voor de rechtbank zal verschijnen. Steden in Midden" en Zuid-Amerika verwoest. Tengevolge der aardschokken. Uit Tegucigalpa wordt nader gemeld, dat Midden- en Zuid-Amerika gisteren door een aantal hevige aardschokken is geteisterd. Men heeft met de geteisterde streken nog geen ver binding kunnen krijgen, doch men vreest dat het aantal slachtoffers zeer groot is en dat verscheidene steden zijn verwoest. De over heid heeft maatregelen genomen om met hulpmiddelen naar het Zuiden te vertrekken, teneinde de eerste hulp te verleenen. Nog meer Engelschen in het Saarpolitiecorps. Meerentleels ex-officieren. LONDEN, 5 December (Reuter)De diplo matieke medewerker van de Morning Post meldt, dat wederom dertig Engelschen zijn aangesteld voor de Saarpolitie, nadat reeds eenige weken geleden een aantal Britsche on derdanen is aangesteld als officier in het in ternationale Saarpolitiecorps. De meesten die thans zijn aangesteld heb ben als officier in den wereldoorlog dienst ge daan en beheerschen de Fransche en Duitsche taal. Zij zullen gedeeltelijk te Londen worden uitgerust, waarna zij gezamenlijk onder lei ding van kapitein Farrell naar het Saarge- bied zullen vertrekken. Amerikaansche Senaats commissie weer bijeen. Wapenfabrikanten voorspelden in 1908 een Europeeschen oorlog'! BATAVIA, 5 December (Aneta). De re geering heeft beslist, dat de spelling- Marchant met ingang van 1 Augustus 1935 op alle openbare en gesubsidieerde bijzondere scholen van het Westersche onderwijs moet worden ingevoerd Tusschentijdsche invoering wordt niet wenschelijk geacht. Men verwacht, dat ook het hooger onder wijs de vereenvoudigde spelling zal aanvaar den. De Amerikaansche senaatscommissie van onderzoek naar de werkzaamheden der wa- penindustrieëelen heeft Dinsdag haar onder zoek hervat. Gehoord werd de professor in de rechtsge leerdheid Mansley Hudson, die lid is van het Permanente Hof voor Internationale Justitie in Den Haag. Hij legde er den nadruk op, dat een controle van de fabricage der munitie slechts moge lijk" is langs internationalen weg. Bij het verdere verloop der zitting werd een verklaring voorgelezen, welke de advocaat der Colt Patent Fire-arms Cy, Benedict Holden, in 1926 in een belastingzaak ter kennis bracht van de regeering. In deze verklaring werd te kennen gegeven, dat de wapenfabrikanten reeds in 1908 een oorlog in Europa zagen aan komen. In de verklaring van Holden staat o.m.: Wij wisten, dat een geweldig conflict dreigde en gaven de noodige bedragen uit om een ver kooporganisatie in geheel Europa in te rich ten. Voorts werd in de verklaring te kennen gegeven, dat de Amerikaansche regeer:^ eenige harer eigen munitie-leveringscontrac ten van 1914—1916 had overgedaan aan Enge land. In het verdere verloop van de zitting bleek uit de verhooren dat de Belgische wapenfabri kanten in 1929 een schrijven hadden gericht aan de „Winchester Arms Company" in Amerika en aan andere wapenfabrikanten in Engeland. Frankrijk, Italië en Tsjecho-slowa- kije, Duitschland. Oostenrijk en Hongarije om adviezen in te dienen betreffende een manier om te maken dat het voorstel tot een vol kenbondsconventie betreffende den wapen handel gewijzigd zou kunnen worden zóó, dat de belangen van wapenfabrikanten beter be hartigd zouden worden. Een document waar uit dit blijkt werd bij de enquete-commissie gedeponeerd. Voorts is bekend geworden, dat de in ternationale wapenfabrikanten in Februari 1925 te Parijs een groote conferentie hebben gehouden, dus enkele maanden voor het bij eenkomen der conferentie van Genève. Naar voorts werd medegedeeld zou Herbert Hoover een conferentie hebben bijeengeroepen van Amerikaansche wapenfabrikanten ten einde te beraadslagen over wegen en midde len ter bescherming van de belangen van de fabrikanten van oorlogsmateriaal. De spelling-Marchant in Ned.-Indië. Invoering op 1 Augustus 1935. Mexicaansche regeering tegen hazard. Sluiting van alle speelhuizen. MEXICO CITY, 5 December (Reuter). De Mexicaansche regeering heeft energieke maatregelen genomen tot bestrijding van het hazardspel Het. casino „Foreign club"' in den staat Mexico en het casino „Dela Selva" te Cuernavaca zijn door de autoriteiten geslo ten. De zalen van de Foreign club zullen wor den bestemd voor de verpleging van leprozen. Het ministerie van binnenlandsche zajcen heeft aan alle gouverneurs rapporten ge vraagd over de speelhuizen in hun staat, ten einde spoedig maatregelen tot sluiting ervan te kunnen nemen. Tabak ging in rook op. Werk- en opslagplaats brandden mee. LEIDEN. 5 December (V. D.) In den afge- loopen nacht omstreeks drie uur, is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de elec- trische droogerij. annex werkplaats en op slagplaats. van de sigarenfabriek van de Fa. H. A. J. Wijtenburg aan de Nieuwe Rijn, al hier. Daar het brandende perceel geheel door huizen en gebouwen ligt ingesloten, droeg de brand een gevaarlijk karakter, maar door haar krachtig optreden wist de brandweer het vuur tot dit eene perceel, dat geheel uit brandde, te beperken. Het eigenlijke fabrieksgebouw werd niet aangetast. Een groote hoeveelheid tabak ging verloren. Verschillende belendende perceelen kregen waterschade. Verzekering dekt de schade. Het nablusschingswerk heeft tot hedenmorgen negen uur voortgeduurd. Furtwangler naar Oostenrijk? Twee benoemingen zouden hem te Weenen wachten. WEENEN, 5 December (Reuter) Alhier loopt het gerucht, dat prof. Wilhelm Furtwangler. die ontslag heeft genomen als dirigent van het Berlijnsche Philharmonisch Orkest tot directeur zal worden benoemd van het Ween- sche Philharmonische Orkest en van de Weensche opera. Begrafenis van commissaris Ellenberger. Vele blijken van belangstelling. waarbij 1/2 en breuken boven 1/2 naar boven en breuken beneden 1/2 naar beneden worden afgerond. Inzake de boventallige toewijzing van fok- zeugen zal de voor 1934 vastgestelde regeling voor het komende seizoen in groote lijnen ge handhaafd blijven. Bepaald is. namelijk, dat ten aanzien van het seizoen 1935 voor een zoo danige boventallige toewijzing uitsluitend in aanmerking komen: le. Houders van sterzeugen of daarmede door de Commissie van Toezicht op de Selec- tie-mesterijen gelijk te stellen geimporteerde zeugen. 2e. Fokkers van uitsluitend stamboekvar kens, die regelmatig dragende volbloedzeugen voor den handel fokken en verkoopen. 3e. Varkenshouders, die gewoon waren meerdere dragende zeugen voor handelsdoel einden te houden. In de ondei* 3e aangegeven gevallen zal de betrokken provinciale Landbouw-Crisis-Orga- nisatie de extra toewijzing eerst kunnen ver leenen, nadat de Nederlandsche Veehouderij centrale hieraan haar goedkeuring heeft ge hecht. EEN INFLUENZA-EPIDEMIE. MEDAN, 5 December (Aneta) In het zie kenhuis te Pomatang Siantar is een tiental Europeesche ingezetenen opgenome/i, die lij dende zijn aan een soort influenza, waarbij het gelaat opzet, terwijl hooge koortsen op treden. De ziekte heeft een goedaardig verloop, doch is blijkbaar buitengewoon besmettelijk. Slechts enkele Inlanders zijn aangetast. Ook een der medici aan het ziekenhuis ver bonden, lijdt aan deze ziekte. DIEFSTAL BIJ DE BATAVIASCHE VERKEERS MIJ. BATAVIA, 5 December (Aneta) De ver dachte van den diefstal bij de Bataviasche Verkeers Mij., K., is gisteren gearresteerd. Van de verduisterde gelden circa f 1200 was nog een kleine f 1000 over. K. bekende. SCHIEDAM. 5 December (V. D.) Heden morgen om tien uur is op de Algemeene Be graaf plaats het stoffelijk overschot van den commissaris van politie F. Ellenberger be graven. die Zaterdag op zijn bureau werd doodgeschoten. Vanuit de St. Libvnia werd het stoffelijk overschot uitgedragen door vele agenten van het politiecorps, die ver volgens als slippendragers fungeerden. De stoet trok naar het hoofdbureau in de Nieuw- straat was zes kransen werden aangehecht. Vele afgevaardigden van politiecorpsen liepen in de stoet mede. Ook op de begraafplaats waren vele afge vaardigden aanwezig. Het woord werd ge voerd door den burgemeester van Schiedam, de heer H. Stulemaeijer, en vervolgens door den officier van justitie, die den overledene in gevoelvolle woorden herdachten. Een schoonzoon van den overledene, Dr. De Bruin, dankte tenslotte voor de betoonde belang stelling. TOEWIJZING FOKZEUGEN VOOR HET SEIZOEN 1935. Door de Nederlandsche Veehouderijcen trale wordt het navolgende medegedeeld: Zooals reeds bekend werd gemaakt, zullen ten aanzien van de periode 1935 (1 Januari 1935-1 Januari 1936» in totaal 2.200.000 biggen merken toegewezen kunnen worden, terwijl de toewijzing aan iederen varkenshouder volgens daartoe opgestelde schalen zal geschieden. Ten aanzien van het ten hoogste tegelijker tijd te houden aantal fokzeugen zal de bepa ling in artikel 2 onder 3e van het Reglement Varkenshouderij 1934 ook voor het seizoen 1935 van kracht blijven, hetgeen inhoudt, dat ook voor 1935 het ten hoogste tegelijkertijd te houden aantal fokzeugen ten nauwste verband zal houden met 't toegezegde aantal biggen- merken. Deze fokzeugen-toewijzing-1935 zal name lijk vastgesteld worden door het aantal big- genmerken, dat aan den betrokken varkens houder werd toegewezen, te deelen door 14, SINTERKLAAS IS WEER IN DE CONCERTZAAL. Het Sinterklaasfeest van den Onderwijzers bond neemt maar geen einde in de Concert zaal. en.dat is maar goed ook, want aan kindergeluk mag nooit een einde komen. Vanmiddag waren de eerste klassers er en Sint Nicolaas, die eerst nog een dutje moest doen. is zelf verschenen, toegezongen door de eigenaren der vol verwachting kloppende kin derhartjes, terwijl de muziek het tempo niet meer kon bijhouden. Sinterklaas heeft vriendelijk gesproken, zooals nu eenmaal in zijn aard ligt en Zwarte Piet verkocht grollen, sprong heen en weer en kreeg een applausje toen hij zoo mooi speelde on zijn pas gekregen mondharmonica. Verschillende knappe kindertjes moesten op het tooneel verschijnen en ook zij die gelijk met Sinterklaas jarig waren, Maar zij die op het tooneel kwamen hebben evenveel genoten als zij die in de zaal bleven, dat weet Sinterklaas wat goed en de ouders zullen het ook wel begrijpen. Voor Haarlem's Kantonrechter. KLEINGOED Een jongeman heeft een fiets bereden, waar op geen reflector bevestigd was. Het kostte hem f 2. Als een straat op voor het publiek duide lijke en blijkbare wijze voor rijwielverkeer ge sloten is. maakt hij. die er toch rijdt, zich aan een overtreding schuldig. En een zoodanige overtreding kwam een Haarlemmer op f 2 te staan. Kinderen onder 14 jaar moeten in het alge meen de school bezoeken. Zorgen de ouders er niet voor, dat dat gebeurt, welnu, dan wor den die voor den kantonrechter geroepen Woensdagmorgen werd zoo'n ouder veroor deeld tot een boete van f 2. De eigenaar van een zeswielige vrachtauto, (een tractor met aanhangwagen), die in een deplorablen toestand verkeerde (de auto dan) werd veroordeeld tot 2 boetes elk van f 5 ter wijl de wagen vernietigd zal worden. Een wiel rijd ster, die den rechterkant van den weg bereed, werd gewaar, -dat een auto haar plotseling, zonder een teeken te geven, den weg afsneed door een garage binnen te rijden. De chauffeur van die auto werd be boet met f 12. Bij deze laatste zaak bleek weer eens dui delijk hoe weinig het doorsneepubliek weet (of weten kan) van de wet. De aangereden vrouw had een schade aan de fiets opgeloopen van f 2.45. De kantonrechter kan in zijn vonnis be palen, dat zulk een schadevergoeding door den verdachte aan de betrokken persoon moet worden uitbetaald, wanneer deze schade on der de f 50 blijft, en wanneer de betrokken persoon zijn vordering ingediend heeft vóór het requisitoir. In het onderhavige geval kon dat niet geschieden, omdat de aangeredene een gehuwde vrouw was, die in onze wetgeving niet al te veel kan doen in rechte zonder haar man, Zij had in dit geval machtiging van haar man moeten hebben. De weg blijft echter open om door middel van een deurwaarder of advocaat schade vergoed te krijgen. Men schrijft ons: Van de gelegenheid om door het plaatsen hunner handteekening op de bij de meeste winkeliers in onze gemeente daartoe gereed liggende lijsten, van hunne sympathie met onze actie te getuigen, is op ruime schaal dooi de inwoners van Velsen gebruik gemaakt. Voor hen die tot hiertoe verzuimden, bestaat nog deze week gelegenheid hunne handtee kening te plaatsen. Zooals uit de verslagen der dezer dagen gehouden vergaderingen van Provinciale Staten is gebleken, werd door meerdere Statenleden deze tarievenkwestie ter sprake gebracht, zoodat we mogen aan nemen dat Gedeputeerde Staten omtrent de algemeen heerschende ontevredenheid over de bestaande tarieven goed zijn ingelicht. Het is dus aan u inwoners der gemeente Velsen, thans door het plaatsen uwer hand teekening op de daartoe bestemde lijsten te toonen, daadwerkelijk te toonen dat de bewe ringen der Provinciale Statenleden op goe den grond berusten. Laat dus door een zoo groot mogelijk aantal handteekeningen blij ken dat het u ernst is met deze zaak. Dus ai- len de lijsten geteekend. Niemand blijve ach- ;er. De Bond van Barmhartigheid. Eerste uitdeeling. Hedenmiddag heeft de eerste uitdeeling van kleeren plaats gehad van den Bond van Barmhartigheid te Haarlem. Voor heden waren ongeveer 100 personen opgeroepen. Bij den Bond zijn zeer vele aanvragen in gekomen. Reeds thans zijn meer dan 100 ge vallen ingeschreven. De uitdeeling heeft in partijen plaats. De Bond heeft 7000 stuks kleeren bij haar inzameling opgehaald. ONDERHOUD VAN MILITAIRE GEBOUWEN. Woensdagmiddag werd door de genie te Haarlem in de voormalige infanteriekazerne aan den Koudenhorn aanbesteed; het één jarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Haarlem c.a. 'raming f 13.280) Laagste inschrijfster hierop was: Aanneming Mij. v.h. P. A. van Wijnen te Dordrecht voor f 11.435. Tevens werd aanbesteed het éénjarig on derhoud van militaire gebouwen en werken ten Oosten van Haarlem en in den Haarlem mermeerpolder (raming f 9500). Voor deze aanbesteding was de laagste in schrijfster de firma J. A. en J. J. v. d. Walle te Haarlem en Haarlemmermeer voor f 8773. MARKTNIEUWS COOP CENTRALE EIER VEI LING. Pui-merend, 4 December. Afdeeling eieren. Aanvoer: 135.000 Eendeieren f 2.20f 2,59. 55.000 Kippeneieren. 70-80 K.G. f 5.60—f 6.10. 65-66 K.G. f 5.20—f 5.50. 63-64 K.G. f 5.10—f 5.40. 60-62 K.G. f 4.80—f 5.20. 58-59 K.G. f 4.50—f 4.80. 56-57 K.G. f 4.00—f 4.60. 50-52 K.G. f 3.40—f 3.70. 45-49 K.G. f 3.00—f 3.40. Afdeeling Pluimvee. Oude kippen f 0.50f 1.20 per stuk. Jonge hanen f 0.55f 1'. Oude Eenden f 0.40f 0.45. Konijnen f 0.80f 1.20. Kiloprijs Oude kippen f 0.35f 0.45. Idem jonge hanen f 0.50f 0.55. BLOEMENDAAL VOOR SIMOVI. De straatcollecte voor Simovi, in November in Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vo- _elenzang gehouden, heeft f 387.36 opge bracht. VELSEN Protestactie tarieven P. E. N. Er wordt druk geteekend. Op de DreefschooL Des middags was de Dreefschool aan de beurt. Ook hier was sprake van een stamp vol gymnastieklokaal. Om half drie werd St. Nicolaas met zijn knecht met spontane kin derzang ontvangen, waarna de gebruikelijke toespraken en het zingen van oude en nieuwe St. Nicolaasliedjes volgden. Vervolgens werden door de kinderen opgevoerd „Visite in het poppenhuis" en „Daar was eens een meisje loos". Van de aankleeding en van de instu deering was veel werk gemaakt. Groot en klein heeft hiervan genoten. Vervolgens bracht St. Nicolaas een speciaal bezoek aan de kinderen der le en 2e klas, in welken tijd de oudere kinderen en de ouders vergast werden op eenige aardige films n.m.l. Zuidpoolvaart en de Avonturen van een Zee man. Bij de Indische Buurtvereeniging. Zag de lucht den geheelen dag dreigend, tegen den avond begon een miezerige regen het spel wat te bederven. Maar toch trok St. Nicolaas op zijn schimmel door de Indische Buurt, voorafgegaan door een muziekcorps, wat ondanks het slechte weer, nog een ge zellige drukte gaf. In het Wapen van Heemstede zat een 40-tal kinderen van 3 tot 6 jaar vol spanning de komst van St. Nicolaas te verbeiden, en spon taan zongen de kleine kinderstemmetjes het „Zie ginds komt de stoomboot". De voorzitter, de heer J. Neeskens dankt o.a. het gemeentebestuur voor de toestemming ora in optocht door de buurt te trekken. Met begeleiding van den heer v. Strien klin» ken opgewekt de Sint Nicolaasversjes; de klei nen worden overladen met lekkers en ten slotte met aardige cadeautjes. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Woensdag 5 December. Tarbot per K.G. 0.40—0.55. Griet per 50 K.G. f 25—12. Tongen per K.G. 0.710.55 Groote schol per 50 K.G. f 26. Midelschol per 50 K.G. f 23—22. Zetschol per 50 K.G. f 23.50—21. Kleine schol per 50 K.G. f 17.507.70. Schar per 50 K.G. f 9—3.10. Rog per 20 stuks f 1710. Vleet per stuk f 21. Kleine poon per 50 K.G. f 8.603.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 3025. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2921. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24- f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 187.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 64—f 30. Groote gullen per 50 K.G. f 1815. Kleine gullen per 50 K.G. f 17—4.20. Wijting per 50 K.G. f 4.60—f 1.65. Makreel per 50 K.G. f 6.40f 1.60. Heilbot per K.G. f 0.75—0.36. Leng per stuk f 1.50—0.20. Koolvisch per stuk f 0.450.10. Versche haring per kist f 6.203.80. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 35. Kleine hake per 50 K.G. f 2517. BESOMMINGEN. Trawlers; Roode Zee IJm. 41 85 manden f 1330. Schoorl IJm. 39 610 m. f 3470. Leentje Elizabeth IJm. 155 135 m. f 1930 Rotterdam IJm. 112 570 m. f 3000. Alma IJm. 44 330 m. f 2450 Jacq. Klazina IJm. 10 405 m. f 2850. Kotter: E 157 f 880. Loggers: KW. 124 f 670, KW 163 f 400, KW 51 f 980, KW. 114 f 640. HEEMSTEDE PLUIMVEETENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag a.s. zal de Pluimvee- en Konijnenvereeniging „Dei. Eendracht" voor de 28e maal haar j aarlij kscne nationale ten toonstelling houden in het R.K. Vereenigings- gebouw te Heemstede. Niet minder dan 557 inzendingen zijn inge schreven. Een bijzondere attractie is dit jaar een expositie van in- en uitheemsche zangvogels. Kon de vereeniging zich tot dusverre met de groote zaal en het tooneel behelpen, thans heeft men er nog een zaal bij moeten nemen. St. Nicolaas in Heemstede. Openbare school Voorweg. Het hoofd der school, de heer A. C. Türkow was zoo gelukkig geweest voor dit feest te engageeren de onder de schooljeugd albekcnde heer De Does v. d. Veen uit den Haag met zijn poppenspel. Met het poppenspel „Goudhartje" een nieuw paedagogisch poppenspel zijn de verwachtin gen verre overtroffen. De kinderen genoten van het spel vooral van het imiteeren der verschillende personen in dit zoo spannende verhaal. Ook het tooneeltje en vooral de lichteffecten waren schitterend. „Het bruidspaar" en „de dwergjes" door de kinderen zelf uitgevoerd, vielen zeer in den smaak. Vooral van de kleeding was veel werk gemaakt. Tenslotte werden nog een paar aardige films vertoond, die de jeugd in spanning hielden. Als gebruikelijk bracht St. Nicolaas met Pieter een bezoek en als gewoonlijk was er voor eenige aardige cadeautjes voor de laagste klassen gezorgd. Het was voor de jeugd een prettige mor gen. R.K. Scholen Molenwerfslaan. Hier had St. Nicolaas het bijzonder druk, omdat hij hier verschillende scholen tegelijk moest bezoeken. Het prettigste voor St. Nicolaas is altijd weer de bewaarschool, waar nog die echte St. Nicolaasgeest tot uiting komt. Ook hier wer den versnaperingen en cadeautjes uitgedeeld. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 5 DECEMBER '34 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFFFFNTGïNG RANTOOR HAARLEM StaatsL Binl. 4 1/2 pCt. Neclerl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1 9 3 0 You ngleen.) 26—% t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 3* 28 Stoomv. Mij. Ned. 28 rndnstr. Binnenl. Alg, K.zijde Unie.... 38*-33* A. N. I .E. M. (Nat. v. Berkei's Patent 84 Cert. Calvé Delft.... 42 Nederl Ford 229 Ned. Ind, Gas (Nat, Gem. Beb. Philips 218 *-* 71%-% tndustr. Buitenland. Anaconda Copper 6 ftS-V. 22 10* Bethlehem Steel i% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (sew.) General Aviation 2% 14 North Amer. Cy. Standard Brands 23% Banken Binnenl. Koloniale Bank 32* Cert. Handel Mij. 59* Banken Buitenl. .tsche Reiehsb, "••trol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 136-% 85 Petrol, Mij. Buitenl. 11% 4% Cultuur Mijen. H. V. A 150* 71 N. I. S. U 66 Vorstenlanden 13 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 290 170 - Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 142-143 121 54 122 Rubber Müen. A'dam Rubber 89* - 90 Deli Bat. Rubber.... 62 Ned. Ind. Rubber Koffie 84 Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 34* Comm. Wilwaukee 1* 5 pet. Adj. Milwaukee 4% Missouri Kansas Texas 66 I Prolongatiekoers 1 1

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8