DE BILT tltombés öp Hoop van Zegen Dankbetuiging W aarschu wing SUCCESSIE JOH. DE LAAT VULPEN MAANDAG 10 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLA D 9 meldt: Hoogste barometerstand 766.3 m.M. te Riga. Laagste barometerstand 727.9 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wel licht eenige regen. Iets kouder. Uit het Buitenland NEVELIG WEER MET EENIGE AFKOELING TE WACHTEN. De depressie op den Oceaan werd zeer 'diep, maar trok hoofdzakelijk Noordwaarts terwijl ze zich Oostwaarts uitbreidde. Hierbij vormden zich secundairen over de Golf van Biscaye, Zuid-Frankrijk en Zuid-Duitschland, zoodat de wind hier te lande tijdelijk naar het Oosten loopt. De hooge druk in het Oosten nam weer iets af. De strenge vorst in Lapland is afgenomen. In Polen houdt de lichte tot matige vorst nog aan en in Frank rijk en in Duitschland is de temperatuur ge daald. De zware storm uit Zuid, die gisteren over de omgeving van het Kanaal heerschte is opgehouden. Alleen bij Schotland, aan de Noorsche kust en bij IJsland komen nog stormachtige winden voor. De lucht is bijna overal betrokken of neve lig. Regen valt in West-Duitschland, Zuid- Frankrijk, om het Skagerak en bij Schotland en IJsland. J Voorloopig is nevelig weer met eenige af koeling te wachten. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van Den Bilt hedenmorgen om negen uur aan de posten van IJmuiden tot Nieuwesluis: Attentiesein neer. Barometer 751 m.M. 749 m.M. Stand heden morgen 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 51 F. Laagste heden nacht 46 F. Hoogste heden tot 12 uur 49 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 10 December. Bevallen 7 December: G. Bijster—Bouwens, z.; E. M. Augustin—v. Zutphen, d.; C. M. E. BertholeeWagenaar, d. Overleden 7 December: M. Metzelaar 61 j Ridderstraat; I., 19 u., d. v. H. v. Breukelen, Acaciastraat; C. P. v. d. Veldt—Koelemij, 76 j., Kamperstraat; B. Schrijnders, 64 j., Park- Voor Haarlem's Karttonrechfer. Een kostbaar ritje! „Ik heb het ding gekocht", sprak de auto busverhuurder uit de omstreken van Haarlem tegen den kantonrechter en met „liet ding" bedoelde hij een autobusje voor een tiental personen „ik heb het ding gekocht voor den handel. Maar nou komen weieens voetbal clubjes bij je, die voor een koopje ergens naar toe willen. Het moet een beetje kosten en op 't laatste doe je dat dan. Ik heb de bus ver huurd zonder chauffeur, maar er was onder de voetballers geen een, die besturen kan, en daarom heb ik mijn zwager gevraagd of hij rijden wou. Die heeft het gedaan." Inderdaad, die had gereden en in Beverwijk was hij aangehouden door een politieman, die den wagen wel wat nader wou bekijken. Aller eerst vroeg hij den bestuurder naar zijn rust- dagkaart, want het geval speelde zich af op Zondag. Die kaart had de man niet. „Vroeger had ik ze wel voor mijn chauffeurs, maar nu niet meer omdat het toch apekool is," verklaarde verdachte. De kantonrechter en de ambtenaar herhaal den op verwonderden toon, uitleg-vragend, het woord: „Apekool „Ja, apekool", herhaalde verdachte, „want zoo'n kaart kan iedereen krijgen." „Reed uw zwager wel eens meer voor U?" werd hem gevraagd. En hierop antwoordde verdachte bevestigend, er bij voegend, dat zijn zwager „betrekkelijk bij hem in dienst" was. Geen rustdagkaart dus, om mee te begin nen. De politieman had vervolgens naar de keuringskaart geïnformeerd voor deze bus, die meer dan 8 personen vervoerde. De zwager chauffeur kon die kaart ook niet voor den dag halen, om de eenvoudige reden, dat voor het onderhavige vehikel een dergelijke kaart niet bestond: de wagen was niet gekeurd. En zoo kon het gebeuren, dat er o.a. geen noodluik in het dak van de bus was aangebracht. Geen keuringskaart dus. De politieman keek verder en constateerde, dat er een paar men- schen teveel in den wagen zaten. Naast den chauffeur, die zich nauwelijks bewegen kon, zaten twee personen. De verbalisant deed daarom twee passagiers uitstappen, die hun reis per trein moesten voortzetten. Tenslotte zag hij geen spiegel. En ook dit werd gerapporteerd. De waarnemend ambtenaar O.M. mr. A. Klein, vorderde voor het eerste feit (het ont breken van een rustdagkaart) een boete van f 6, subs. 3 dagen, welke eisch de waarnemend kantonrechter mr. W. de Rijke in zijn vonnis vastlegde. De ambtenaar merkte hierbij op, dat deze overtreding de eerste herhaling was en dat op tweede herhaling binnen twee jaar hechtenisstraf moest volgen. Voor de afwezig heid van de keuringskaart. dat de ambtenaar een zeer ernstig feit noemde, vroeg hij f 30 boete. De kantonrechter maakte er f 10 subs. 5 dagen van. En voor het derde feit, het rijden zonder spiegel, werd verdachte veroordeeld tot een boete van f 4 subs. 2 dagen. De eisch was f 3 subs. 1 dag. Tezamen een boete van f 20 voor het eene ritje, waarvoor verdachte aan het voetbal clubje f 5 berekend had, die „ik nog niet ge vangen heb", naar hij zei. Een duur ritje is het geweest! Engelsche vliegtuigen botsen in de lucht. LONDEN 10 Dec. (Reuter). Nabij Bir mingham stiet gisteravond een militair vlieg tuig met een officier en een soldaat bemand tegen een particulier vliegtuig. Beide toestellen stortten omlaag. Toen de ambulance van het nabijgelegen vlieg veld bij de toestellen kwam leefden alle drie nog, doch tijdens het vervoer naar het zieken huis zijn zij overleden. BLOEMENDAAL JUBILEUM KAPELAAN H. ROELVINK. Het is feest in de pastorie van Bloemendaal waar kapelaan H. Roelvink den dag herdenkt, waarop hij voor 12 1/2 jaar tot priester werd gewijd. De jubilaris, die ongeveer 6 jaren in de Bloemendaalsche pastorie woont, vindt zijn arbeid hoofdzakelijk onder de verpleegden van het Provinciaal Ziekenhuis. De feestelijke herdenking begon Zaterdag avond om half acht, toen kapelaan Roelvink uit de pastorie ingehaald werd in het feeste lijk versierde kerkgebouw door de leden der Jeugdbeweging, welke ook de bijzondere be langstelling voor den jubilaris heeft. Hier werd hem een welkomstlied toegezon gen, waarop de jubilaris een plechtig lof cele breerde met assistentie van Pastoor Willen- borg en kapelaan L. Roelvink. Onder dit lof sprak pastoor Willen borg den jubilaris hartelijk toe en herdacht zijn arbeid gedurende de ruim zes jaren.in Bloemendaal doorgebracht, waarbij hij vooral den nadruk legde op het vele, dat hij tot stand heeft ge bracht op het gebied der Jeugdbeweging. Zondagmorgen volgde hierop om 7 uur een algemeene heilige communie van de Parochie. Het parochiaal jongenskoor onder leiding van Jos. Möhlmann zong bij het begin van den dienst van half elf Veni Creator, dat door de parochianen staande werd meegezongen. De jubilaris droeg een plechtige hoogmis op, geassisteerd door zijn broer, kapelaan L. Roelvink en kapelaan Leo Beune. De broer van den jubilaris sprak bij dezen dienst de feestrede uit. Om half twee werd in de pastorie een re ceptie gehouden, die druk bezocht was. voor de leden der verschillende feestcomités en waar verschillende cadeaux werden aange boden. Om twee uur begon de receptie voor de pa rochianen en andere belangstellenden en om 7 uur volgde een plechtig dankloff met Te Deum. Maandag wordt een intiem feest gevierd in het Provinciaal Ziekenhuis en worden o.a. een Heilige Mis gecelebreerd en cadeaux aangebo den in de muziekzaal. De kerkelijke viering door de leden der ver schillende Jeugdorganisaties is op Dinsdag ge steld. voor de schoolkinderen op Woensdag, terwijl de kerkelijke viering Zondag 16 Decem ber besloten wordt met het opdragen van een H. Mis in het Provinciaal Ziekenhuis. Het feestcomité bestaat uit leden van het kerkbestuur, Armbestuur en bestuursleden van de Parochiale Vereenigingen. OPBRENGST BAZAR, De bazar die in het Jeugdhuis is gehouden ten bate van den bouw van een tehuis voor de Padvinders heeft f 1450 opgebracht. IJMUIDEN MARKTBERICHTEN. 10 December. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24—f 16.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50—f 15.50. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G f 25f 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13.50f 5.40. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 30. Groote gullen per 50 K.G. f 14—f .12. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 3. Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 2.50. Makreel per 50 K.G. f 6.50—f 2.70. Heilbot per K.G. f 0.75—f 0.65. Leng per stuk f 1.25f 0.38. Versche haring per kist f 2.75f 1.70. BESOMMINGEN. Trawlers Corie, IJM. 21', 380 manden, f 1990.—. Olympia, IJM. 111, 220 manden, f 2100. Perseus, IJM. 45, 90 manden f 1380. IJszee, IJM. 167. 250 manden, f 2600.—. De Hoop, IJM, 46, 170 manden, f 1780. Timor, IJM. 491, 420 manden, f 2500. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Dinsdagmarkt: Claesje RO 46. Vangst: 500 manden makreel, 30 man den kleine makreel, 40 manden schelvisch, 20 manden braadschelvisch, 20 manden wijting, 10 manden gul, 40 manden kabeljauw, 30 man den haring, 10 manden varia. Totaal 700 manden. Henriette Jacoba: TJM 190. Vangst: 60 man den schelvisch. 100 manden braadschelvisch. 90 manden gul, kabeljauw en koolvisch, 20 manden wijting, 20 manden varia. Totaal 290 manden. VELSEN F orensen-reis vereeniging opgericht. Op initiatief van een „comité van oprich ting" was in ,,'t Huis te Velsen" een vergade ring belegd met het doel te komen tot de op richting van een vereeniging, die op wettige wijze haar leden de goedkoopst mogelijke reis gelegenheid wil verschaffen tusschen de ge meenten Velsen en Amsterdam. Alleen die in woners van Velsen, die hun beroep of bedrijf te A'dam uitoefenen, zouden lid van de ver eeniging kunnen worden. De bijeenkomst, welke niet zoo druk bezocht was, als de organisatoren zich hadden voor gesteld, werd geopend door den heer W. F. H. Bruggeman. Deze zeide o.a., dat door een aan tal personen, die dagelijks gebruik maken van de treinverbinding met A'dam, de mogelijk heid overwogen was van het laten rijden van autocors, zulks in verband met den hoogen prijs van de traject-kaarten bij den trein. Pogingen om verlaging dezer kaarten te krij gen zijn steeds op niets of zoo goed als niets uitgeloopen, daar de spoorwegen monopolis tisch zijn aangelegd. Thans bedragen de kos ten nog van een trajectkaart DriehuisA'dam f 14.90 per maand en van Santpoort—A'dam f 13.20, wat spreker veel te duur noemt. Spreker ontveinst niet, dat er ook nadeelen aan een verbinding met bussen zijn. Hij denkt daarbij aan den langeren rijtijd, het mogelijk minder geriefelijk vervoer, en het niet elk half uur beschikbaar zijn van de autocars. In ruil daarvoor moet dan ook het vervoer per bus aanmerkelijk goedkooper zijn. De heer Visse (stationschef) wijst in de allereerste plaats op de schitterende trein verbinding met Amsterdam. Dan oppert hij de vraag, of een dergelijke verbinding wel toege staan zal worden, en of men zich al in den 'geest van verlaging der trajectkaarten tot de spoorwegen heeft gewend. De voorzitter zegt, dat de dienst der spoor wegen zeker goed is. Hiervoor niets dan lof. Het hoofdbezwaar is echter, dat de spoor wegen te duur zijn. Als van Driehuis af eens f li en van Santpoort f 10 betaald moest wor den, dan zou 't gaan. 't Is thans echter net, of de spoorwegen denken; „M'n vaste klanten loopen toch niet weg". De heer Vegersteen vraagt, of de bussen wel in A'dam zuilen mogen komen, wat de voor zitter in bevestigenden zin meent te moeten beantwoorden. De heeren Datema, Volmer en Van Beem willen het contact met de spoorwegen nog niet heelemaal verbreken. Eerstgenoemde dringt aan om bij de directie nogmaals verlaging te bepleiten, laatstgenoemde zou invoering wen- schen van trajectkaarten, die recht gaven op één heenreis naar en één terugreis van Am sterdam per dag. Dit wordt aangenomen. Hierna wordt het voorstel van den voorzitter om over te gaan tot oprichting van een ver eeniging eveneens aangenomen. De naam der vereeniging zal zijn Forensen-reisvereeniging „Kennemerland". Tot voorzitter, secretaris en penningmeester werden resp. de heeren Brug geman, Blok en Schül gekozen. Tenslotte wordt nog een ontwerp-statuten voorgelezen. Op advies van een der aanwezi gen wordt echter besloten deze statuten op een volgende vergadering eens te toetsen aan die van een dergelijke reeds bestaande vereeniging te Zwanenburg. In dien tijd zal getracht worden het aantal leden der vereeniging aanzienlijk op te voeren, opdat het ideaal: Minstens twee bussen met forensen dagelijks behalve 's Zondags naar Amsterdam, verwezenlijkt zal worden. SANTPOORT HET POSTKANTOOR Dcor de vereeniging „Santpoorts Bloei" is aan de betrokken autoriteiten een schrijven gericht, waarin gewezen wordt op twee za ken, ons hulppostkantoor betreffend. In de eerste plaats wordt gewezen op gebrek aan plaatsruimte voor het publiek, wat niet te verwonderen is, aangezien deze ruimte uit niet meer dan een gangetje bestaat. Een en ander heeft tot gevolg dat te behandelen post zaken dikwijls niet zonder kennisname door derden kunnen plaats vinden. Dan wordt in het schrijven gezegd, dat het aantal uren, waarop het postkantoor geopend is, te gering is, in welk verband o.a. gewezen wordt op de kantoren te Bloemendaal en Sant poort Station. Tenslotte verzoekt het bestuur de mogelijk heid tot het openstellen van een postagent schap aan den Hagelingerweg onder de oogen te willen zien. DE TELEFOON-KWESTIE Onlangs meldden we, dat B. en W. van Vel sen aan het bestuur van „Santpoorts Bloei" naar aanleiding van een dergelijk tot het col lege gericht verzoek had bericht dat ze niet konden medewerken aan de actie van „Sant- poort's Bloei" tegen de verhoogde telefoon tarieven, wat gesprekken met Bloemendaal en Haarlem betrof. Tot dit besluit had o.m. bij gedragen de wetenschap, verkregen na inge wonnen inlichtingen, dat zelfs Haarlem in kringen zou worden verdeeld, waarvoor ook het nieuwe tarief van 6 cent zou gaan gelden. Toen dit op de gehouden protestvergadering werd medegedeeld, verwekte dit besluit van B. en W. natuurlijk de noodige teleurstelling. Doch bovendien bleek bij monde van den heer Boer. den P. T. T.-deskundige dat de inlich tingen omtrent het in kringen verdeelen van Haarlem onjuist genoemd moesten worden. Een en ander was voor „Santpoorts Bloei" aanleiding zich nogmaals met een schrijven tot B. en W. te richten. Thans deelde men ons mede. dat het gemeente-bestuur zijn houding in dezen herzien had, en zich met een schrij ven tot P. T. T. zal wenden. VREDES-ZONDAG In de Ned. Herv. Kerk werd gisteren de Vredes-Zondag gevierd. Voorganger in dezen dienst, die zeer druk bezocht was, was Prof. Dr. G. H. v. d. Bergh van Eysinga, die tot tekstwoord had gekozen: Matth. 5:9: „Zalig zijn de vredestichters, want zij zullen Gods kinderen heeten". Na gewezen te hebben op de verschrikkingen van een modernen oorlog, zeide Z. E. o.a., dat de christelijke kerken berig zijn een fout, die zij reeds veel te lang geduld hebben, goed te maken. Tenslotte liet de predikant het toepasselijke zevende vers van Gezang 229 zingen. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. De violoncelliste Miep Meder, die verleden Dinsdagavond de derde plaats bezette in het cello-kwartet, waarvan haar leermeester Ma- rix Loevensohn de primus was, behoefde zich op het Zondagnamiddagconcert der H. O. V. niet met een tertiaire rol te vergenoegen. Dvorak's Celloconcert verlangt slechts één solist, maar die ééne dient dan ook heel wat in zijn of haar mars te hebben. Tal van tech nische moeilijkheden geeft het werk te over winnen; zijn doorwrochte bouw vraagt muzi kaal inzicht; zijn lengte eischt boeiende voor dracht. En nu is het verheugend te kunnen zeggen dat de jonge celliste, die we ook in een vorig seizoen als soliste op een concert der H. O. V. hoorden, met de keuze van Dvorak's op. 104 geen greep boven haar macht had ge daan en dat zij met de voordracht daarvan een zeer goeden indruk heeft nagelaten. Nog beter had die indruk kunnen zijn, indien het orkest in het eerste Allegro de solopartij wat minder overstemd had. Zacht en bescheiden secondeeren is een taak, die niet elk orkest even goed volbrengt. Het solo-instrument moet nu eenmaal ook in de meest symphonisch be werkte gedeelten duidelijk te hooren zijn en dit was in dat eerste Allegro niet altijd het geval. In Adagio en Finale was het evenwicht beter en kwam er ook meer poëzie in de ver tolking, die een warmen en langdurigen bijval verwekte. Dvorak's „Carnaval-ouverture" ging aan het celloconcert vooraf. Hier kon het koper uit pakken! Het begin deed aan een harmonie corps-concert denken: verderop kwamen ook zachte en zeer zachte momenten, maar wat ik in het stuk niet heb kunnen voelen is een muzikale impressie van een Carnavalsfeest. Ik weet niet of de componist er een toelichting bij gegeven heeft; maar bij gebrek daaraan kregen we den indruk dat staaltjes van goed vakmanschap nog geen kunstwerk vormen en dat lawaai niet als vervanger van inspiratie kan dienen. In het tweede deel van het namiddagconcert kregen we eerst een herhaling van Bizet's Suite „Jeux d'Enfants". De Tol draaide nu aanmerkelijk beter dan Dinsdagavond, de Marsch en de Galop werden weer sneller ge nomen dan de voorschriften van den compo nist bedoelen (resp. 132 en 184). Meer nauw keurige inachtneming daarvan zal zoowel aan het beoogde karakter als aan de duide lijkheid der vertolking ten goede kunnen ko men. De 2 Elegische Melodieën van Grieg en de 3 stukken uit „La Damnation de Faust" van Berlioz behooren tot de vaak uitgevoerde en gaarne gehoorde werken van het H. O. V, repertoire; de uitvoering er van behoeft dus slechts een vermelding. Doch Sibelius' toongedicht „Der Schwan von Tuonela" komt niet zoo vaak op het pro gramma voor. Het stemmingsvolle, melancho lieke stuk is Zondagmiddag mooi gespeeld en daarvoor verdient de alt-hoboïst H. Kiekens in de eerste plaats een woord van lof. Hoorn en clarinet hebben zich in de lange orkestinleiding van Dvorak's celloconcert bij zonder onderscheiden. X. DE JONG INTIEME KUNSTAVOND. Han Beuker en Wouter Denijs. Was het Zaterdagavond in de Muziekzaal „Brinkmann" gegeven concert als een „avond van intieme kunst" of wel als een „intieme avond van kunst" bedoeld? De betiteling gaf een raadsel op, dat de uitvoering niet geheel heeft kunnen oplossen „Intieme" kunst vor men de grootendeels op syncopations ge baseerde pianoduetten van Beuker en Denijs toch niet; veeleer behooren ze tot de geestige amusementskunst, die juist door haar aard en wezen bij een ruimeren kring dan een intieme ingang kan vinden. En voor het idee van een „intiemen avond" leent de lange muziekzaal van Brinkmann zich minder goed, vooral wanneer zulk een zaal nog niet voor de helft bezet is. We zullen ons in de kwestie van de betite ling nu maar niet verder verdiepen. Wat Han Beuker en Wouter Denijs in hun genre geven, is uitmuntend; het is pianistisch virtuoos, sub tiel in de nuancen voortreffelijk in het samen spel. Wat zij buiten hun genre geven, is achtenswaardig, maar niet zoo perfect als het andere. Met zoo'n escapade begonnen ze door het spelen van een arrangement van Handei's Orgelconcert in F gr. t. en het leek alsof de beide guitige kunstenaars een ernstig masker voorgedaan hadden. Hun ware physionomie toonden zij in de volgende nummers en daar waren zeer goede bij, zooals het uiterst lijn gespeelde „Night and Day" van Cole Porter en, in nog hooger mate, de geestige en mop pige Variaties van Han Beuker op het thema „Toen onze mop een mopje was". De daarin bedoelde imitaties van verschillende stijlen mochten ten deele geslaagd genoemd worden. Die van Mozart's stijl was te vol en te gecom pliceerd; die van Handei's beperkte zich tot uiterlijkheden maar de Slowfox en de Hawaian Wals waren zeer aardig, en zoo was ook de Hollandsche Boerendans. Beuker assimileert zich trouwens met evenveel succes bij den Spaanschen als bij den Hongaarschen geest en zijn parodie op een Amsterdamsch piere ment was hoogst vermakelijk. Toch geeft een aaneenschakeling van hun voordrachten een indruk van een zekere een tonigheid, omdat dezelfde manieren telkens terugkeeren. Daarom was het goed gezien er afwisseling in te brengen door de „Songs", die mevr. Edith Klaverweiden ten beste gaf. Haar kunst staat ver boven die der gewone ..refreinzangens", al is zij zelden „zang". Edith Klaverweiden is in de eerste plaats „diseuse" en als zoodanig ontplooit zij een uit gesproken talent, dat zoowel het komische als het weemoedige, het ironische als het schrij nende weet uit te beelden. Haar voordracht van Han Beuker's „Der letzte Czardas" was aangrijpend; de syncopations der piano had den wij er best bij kunnen missen. Het is eigenlijk verwonderlijk dat Beuker, wien het blijkens zijn tekstgedicht niet aan poëtisch gevoel ontbreekt, den indruk er van zelf ver mindert door de volmaakt onnoodige of zelfs storende pianopartij. Maar er was zoo vee! anders, waarbij zang en piano of zelfs twee piano's niet storend op elkaar werkten dat de totaalindruk toch een uitstekende was. Alleen en dit moeten we wel in 't oog houden het was meer cabaret dan concert. En misschien school daarin het „intieme". Een brillante bewerking van Joh. Strauss* „Wein, Weib und Gesang", besloot het pro. gramma, dat nog door een Spaanschen Dans van Han Beuker uitgebreid werd. K. DE JONG. Geboren: GÊBIE Zoon van G. J. W. TEN DAM en P. C. DE MUNNIK 8 Dec. '34, Dr.Schaepmanstr. 124r, De Heer en Mevrouw W. J. WIJSMULLER- VAN 'T WOUT geven met groote blijdschap ken nis van de geboorte van hun Dochtertje HAXXI 9 December Lanckhorstlaan 12 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader Jan Albertus Voet in den ouderdom van 7 7 jaar. Haarlem, 9 Dec. 19 34 Groote Houtstraat 165 J. E. VOET A. VOET-MEIJER NELLY VOET Bezoeken kunnen niet worden ontvangen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 12 December a.s., te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem, Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed in den ouderdom van bijna 99 jaar mevrouw Frederica Gustina Blank Weduwe van den Heer Kornelis Pieler Provily, Namens de familie, B. M. SER Né ex. test. Haarlem, 8 Dec. 1934 Zijlvest 17 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden op Woensdag 12 December a.s., te 12 uur op de Alg. Begraafplaats te Haarlem (ingang Klever- laan). Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, onze geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster SARA WARNERS gcb. van der Linden, in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem J. WARNERS Beverwijk: J. J. WARNERS S. WARNERS- I-1ITTEMA IJmuiden (Oost): M. WARNERS B. WARNERS— EICHHORN Haarlem: W. J. v. HAMERSVELD C. v. HAMERSVELD- WARNERS IJmuiden (Oost): T. KOK S. KOK-WARNERS Haarlem W. F. WARNERS M. T. WARNERS- ROELFS C. WARNERS J. WARNERS- v. d. BERG N. WARNERS N. WARN ER S- OUWERKERK J. WARNERS en Verloofde B. WARNERS en Verloofde en Kleinkinderen Haarlem. 8 Dec. 1934 Zuidbrouwersstraat 10 De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 12 December a.s. des voormid dags even voor 11 uur op de Algemeene Begraaf plaats te I-Iaarlem (ingang IC lever laan). Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw Maartje Bood- Berkhouwer Cdr. in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: C. BOOD Sr. Teslastraat 35 Haarlem, 9 Dec. 1934 Daar het ons niet mogelijk is, de zoo talrijke en hartelijke bewijzen van deelneming, bij het overlij den van onzen lieven Man en Va der, den Heer JAN KRAMER persoonlijk te beantwoorden, be tuigen wij langs dezen weg onzen innigen dank. J. KRAMER—STORK en Kinderen Haarlem, November 1934 Brouwersplein 29 Schoone Gordijnen zijn het kenmerken van HOLLANDSCHE ZINDELIJKHEID no. 51 GORDIJNWASSCHER1J HET FAILLISSEMENT VAN A. HOEKEMA timmerman en aannemer, Lucas van Leijdenlaan 14. Heemstede, is geëindigd door het in kracht van gewijsde gaan van de homo logatie van het accoord. Haarlem, 8 December 19 34 De Curator: Mr. A. KLEIN STENO-GROOTE i i in Nederlandsch en de moderne talen. Privaatles W«£y f6,50 - Clubles f3,50 p.m. Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machineschrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines. Geheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier flO, Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles f7,50. Clubles f4,p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratis prospectus. Moore's School of Commerce FRANS HALSSTRAAT 1 ■■■■Telefoon 14624 BH Centrale Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 2« A HAARLEM tel. 12C44 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- avonds 6.30-S.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Piano- en theorie-lenen voor vakstudeerenden en dilettanten A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat20 Telefoon 11221 Terstond gevraagd een Flink DAGMEISJE van 92 uur, v. g. g. v. Aanm. voor 12 uur Anegang 46. Mevr. L. POORT VAN ÏNGEN heeft steeds plaatsing van en voor degelijk Huish. Dienstpersoneel Floraplein 7 Telefoon 12:517 FLINKE JONGEN GEVRAAGD voor loop- en magazijnwerk. Lft, 14 a 15 jaar. Aanmelden Dins dagmorgen tusschen 89 uur Lettinga's Koffie- en Theehandel Brouwersvaart 122. Schouwburg Jansweg Dinsdag 11 December S.15 Beslist laatste opvoering van met mevr. Esther de Boer-v. Rijk Plaatsbespr. oolc p. tel. 1143ê Geen geld of goederen af te» geven aan mijn weggeloopen vrouw, daar door mij niets wordt betaald. J. ONINK Jans9traat 67, Haarlem Flinke Nette Jongen gevraagd, leeftijd 14 a 15 jaar, op de Boekbinderij. Klein Heilig land 77. AANGEBODEN zit- en slaapk. of zlt-slaapk. agb. m. g. verzorgd pension. Rusten burgerlaan 58. Voor direct of later beschik- gemeub. Suite en Zit-slaapk. Huurprijs m. of z. pens. nader overeen te komen. Zijlweg 53. SIGARENZAAK TE KOOP GEVRAAGD waarin goede omzet. Br. m. voll. inl. no. 1445 bur. v.d. blad HYPOTHEEK beschikbaar o.a. in een post 10.000 a 3y3 pCt. 50 pCt. van taxatie. Spruit Jansweg 2, Telef, 12520. Voor het opmaken van SUCCESSIE-AANGIFTEN is het aangewezen adres: Bur. v. *ucce«siezaken eu hypotheken H. F. SCHRAMEIJER oud-ambt. Successierechten en oud-chef de bureau v.h. Notariaat LEJDSCHEVAART 324 Deskundig en goedkoop! Wetenschappelijke Voetverzorging PEöicURE, SCHOUW TJESPLEIN 4 Tel. 14827 Behandeling desgewenscht a. huls 0.75 p. w. zonder vooruit betaling SITTERS v. d. KAR KRUISWEG 60. HAARLEM Telefoon 16653 ESKIMO ZALF Het middel voor kloven, winter handen of voeten. Alleen echt met Eskimo kop. Verkrijgbaar bij Van der Plgge. Trappel, Zijlweg 48, I-Iaaks, Overveen, Drogisterij Juliana Julianapark 38, H. Nrd. Prijzen 30, 50 en 90 ets. REPARATIE Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO, Zijlstraat 98 2e huis vanaf 't Stadhuis Belasting v. d. doode hand Aangiften worden opgemaakt door Belasting Advies-Bureau J. DE VRIES Lid v.d. Bond v. Belasting consulenten Kruisweg 72 rood, Tel. 10599

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3