KORFBAL. R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS VOETBAL IN ENGELAND. SCHERMEN WIELRIJDEN. ZWEMMEN DE UITSLAGEN. IJSHOCKEY. MAANDAG 10 DECEMBER 1934 H A A RE E M'S D' A G B E A D 5 E. D. O. 4—D. W. O. (4—0) Op regelmatige wijze heeft de thuisclub een overwinning be.haald op D.W.O., De thuis club neemt van stonde af het spel in handen. De bezoekers moeten alle krachten inspannen om scoren te voorkomen. Met een penalty opent E.D.O. de score, gevolgd door een mooi schot van Michel uit een voorzet van rechts (20). Na de hervatting weet D.W.O. het spel eenigen tijd te verplaatsen, maar de voorhoede blijkt te zwak tegenover de E.D.O.-verdediging. Bijvoet en Koppen weten den D.W.O.-keeper nog te passeeren, zoodat het einde komt met een 40 overwinning voor de thuisclub. Kennemers 3I. V. O. (51) Deze voor beide partijen zoo belangrijke wedstrijd is overtuigend door de thuisclub gewonnen, al drukken de cijfers de meer derheid geflatteerd uit. De links- en rechtsbinnen der gasten lieten n.l. een 3-tal kansen voorbijgaan, welke niet gemist hadden mogen worden. Kennemers zet er met wind mede direct een straf tempo in, doch voorloopig houdt I.V.O. stand, waarbij de doelman eenmaal fraai redt. Bij een I.V.O.-uitval verwacht men, dat de gasten de leiding zullen nemen, doch de rechtsbinnen schiet, haast in doel staande nog tegen den keeper aan. Als Kennemers weer aanvalt wordt I.V.O.'s keeper door een ver schot verrast (10). Onmiddellijk hierna schiet Kluift geheel vrijgelaten zijnde, keihard in (20). Nog is het niet genoeg, want op gelukkige wijze wordt het 30.. als een in het wilde weg getrapte bal in het I.V.O.-doel verdwijnt. Rust 30. Na de hervatting zijn de gasten, overwegend in den aanval, doch het is droevig te zien, hoe de eenvoudigste kansen worden gemist. Eindelijk komt het verdiende succes, als een van de lat komende bal wordt ingezet (31). I.V.O. dringt dan te ver op, met ak resul taat, dat de thuisclub bij snelle uitvallen nog twee maal scoort, zoodoende den eindstand op 51 brengende. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. De uitslagen. Af deeling B Kennemerland 3Ulysses Af deeling C: Kennemerland 5Kennemerland 4 V.E.W. 2Kennemerland 6 4—5 5—1 De uitslagen. E.M.M.De Meer Santpoort—S.J.C. LeonidasG.D.A. T.Y.B.B.—Graaf Willem H.B.C.D.H.L. TeylingenSantpoort II A.D.O.Wilhelmus Blauw ZwartGeel Wit ExcelsiorD.O.N.K. OliveoSpartaan II CelerL. en S. P.F.C.Graaf Ploris 3—3 1—1 0—2 2—3 4—3 6—0 4—2 3—0 7—2 4—1' 3—1 0—1 BUITEN DE COMPETITIE. H. B. S.—R. C. H. (2—2) R. C. H. heeft gisteren haar vrijen Zondag benut met het spelen- van een vriend schap- pelijken wedstrijd tegen II. B. S. in Den Haag. In de voorhoede debuteerde een gewijzigde linkerwing, Kok—Meyer, doch doordat het spel van vrijwel het geheele elftal eeniger- mate uit den toon viel, had de proefneming weinig te beteekenen. Met uitzondering van Prevost Sr., als back, die in de Racing de fensie domineerde en Slot die als invaller rechtsbinnen zeer actief en nuttig speelde, viel er weinig goeds te noteeren. Reeds spoedig na het begin werd door d'Ponseca gescoord, doch de voorsprong werd na een doelworsteling door Van der Horst met een kopbal te niet gedaan. In tegenstelling met H. B. S. duurde het spelen van den bal bij R, C. H. veel te lang, waardoor de actieve Haagsche verdediging steeds kon ingrijpen. Een misverstand in de R. C. H.-verdediging gaf d'Fonseca nogmaals een schietkans, waaruit deze ten tweeden male Kos passeer de. Hierna is het rusten. 21. Na de rust is eerst R.C.H. aan het woord; na goed opbrengen brengt Van der Horst met een scherp schot wederom de partijen op go- lijken voet (22). H.B.S. heeft dan gerui- men tijd de overhand; in deze periode er- zet Prevost Sr., bergen werk, waardoor H. B. S. haar meerderheid niet in cijfers kan omzetten. Tegen het einde komt R.C.H. weer meer aan het woord, zonder nochtans tot een doelpunt te komen, zoodat het einde komt met een 22 gelijk spel. T. O. P.—Victoria (1—3) Op een ondanks den velen regen goed be speelbaar veld, heeft Victoria revanche ge nomen, voor de 72 nederlaag, die zij eenigen tijd geleden tegen dezelfde vereeniging heeft geleden. Reeds dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich een snel en aantrekkelijk spel. Bij een keurige pass van den Victoria-mid- voor, wordt de rechtsbinnen in staat gesteld om, snel doorbrekend, een hard schot op doel te schieten. De 'keeper kan niet voldoende weg werken, en de toesnellende linksuiterst plaatst den bal in doel, (01). Wanneer er nog 10 minuten voor de rust zijn te spelen, ontstaat het tweede doelpunt voor Victoria. Een boogbal van den rechts uiterst komt voor doel en voorover vallend kopt de midvoor den bal in het doel (02). Na de rust vertoont T. O. P, een overrompe lend spel. Een doelpunt kan niet uitblijven; bij een mooien T. O. P. aanval haalt de midvoor Ver meer den bal mooi om en de keeper is gepas seerd Cl2). Bij een goeden Victoria-aanval komt de bal bij de rechtsuiterst, een voorzet volgt en in moeilijke positie kopt de rechtsbinnen den bal in het net. (13). T. O. P. probeert r„og wel op te halen, maar Victoria behoudt den moeilijk verkregen voor sprong. ItaliëHongarije (42) Uit Milaan: In een fraaien wedstrijd heeft Italië Zondag van Hongarije met 42 gewon nen, nadat de rust met gelijken stand 22 gegaan. Het Ajax-Stadion geopend. De groote belangstelling, welke Zondagmid dag bij de officieele ingebruikneming van het nieuwe Ajaxstadion van alle zijden werd ge toond, is een duidelijk bewijs, hoe populair het Amsterdamsche Ajax bij zijn stadgenoo- ten is. In het restaurant op de hoofdtribune was een schat van bloemen en bloemstukken ten toongesteld, terwijl in de naastgelegen be stuurskamer fraaie geschenken waren uitge stald van sportlichamen, bevriende voetbal clubs, sympathiseerende vereenigingen e. d. Te ruim 12 uur werd tenslotte een begin ge maakt met de afwerking van het feestpro gramma. Daar waren talrijke officials uit de Neder- landsche voetbalwereld te zamen gekomen om Ajax geluk te wenschen met het in gebruik nemen van zijn nieuwe terreininrichting. We zagen er bestuursleden van den K. N. V. B., leden van de Technische en Keuzecommissie, we merkten bestuursleden op van den A. V. B., van clubs als Sparta, Blauw Wit, H. F. C., Zee- burgia, A. F. C., de Zwaluwen en vele Amster damsche vereenigingen, uitkomend in lager competitieverband. Twee uur lang duurden de toespraken. Mevrouw Volkers, de echtgenoote van den Ajax-captain bood namens het damescomité een nieuwe clubvlag aan, welke door mevr. Koolhaas, de echtgenoote van Ajax' voorzitter werd geheschen. Toen kwam een groot moment. Onder lei ding van de heeren Roeg, J. Pelser en Kooi man defileerden alle Ajaxelftallen. Voorop de oude garde, de glorie van de jaren 1916 en 1917. Daar kwamen Smit, de Natris, Hordijk, De Haan, Couton, van Dort, Brokmann, Ter wee, Gupfert, de Pelsers. Vervolgens het te genwoordige eerste elftal, de lagere elftallen, de juniores. Nadat alle spelers weer van het terrein verdwenen waren kwamen de adspi- ranten en juniores nogmaals op en vormden op het middenveld het woord AJAX. Even over twee kwam dr. I. H. J. Vos wet houder van Amsterdam aan het woord, die met welgekozen woorden Ajax een speciale herinneringsmedaille aanbood. Vervolgens knipte dr. Vos het rood-witte lint door; het Ajaxstadion was op waardige wijze ingewijd. Voor alle sprekers had voorzitter Marius Koolhaas een woord van dank. De wedstrijd AjaxStade Francais volgde nu, maar werd eigenlijk een groote teleurstel ling Men mocht 'n spannenden, fraaien kamp verwachten, doch het tegendeel werd waar. De Fransche amateurs speelden minstens een klasse minder dan de Nederlandsche kam pioenen. Het ging alles van een leien dakje, bij Ajax, er werd zoo weinig tegenstand ge boden, dat de energie van Ajax en het en thousiasme van de thuisclub om voortdurend snel en goed spel te geven, gedood werden. Was Ajax een technisch knap en homogeen spelende ploeg, de Franschen bleken er geen systeem op na te houden. Het geheel maakte een rommeligen indruk en in de voorhoede vooral werd er slechts een enkele maal „voet bal" gespeeld. Reeds binnen de vijf minuten was de stand reeds 20 voor Ajax door doelpunten van Ten Have en van Reenen. Eenige malen beland de het leder nog tegen de lat tot na 20 minu ten Van Reenen op fraaie wijze nummer drie scoorde. Ajax nam het toen wel heel gemak kelijk op en demonstreerde meer dan dat zij een wedstrijd speelde. Voor de 20.000 toeschou wers werd dit een groote teleurstelling. Van de verslapping maakte Stade Francais ge bruik door een doelpunt te scoren. (3—1). Na de pauze ging het bij de Franschen iets beter, terwijl Ajax hetzelfde spelletje van vóór de rust herhaalde. Aanvankelijk was het spel van de Amsterdamsche club te peuterig, maar toen het open werd gegooid, kwamen er spoe dig nog enkele doelpunten, want de Fransche verdediging was geenszins betrouwbaar. Eerst maakte Van Reenen met een goeden kopbal een doelpunt uit een voorzet van Ten Have. 141). Een groot aanbal hoekschoppen kon nog genomen worden, maar eerst tien minu ten voor het einde werd nog een vijfde doel punt gescoord, nl. door aanvoerder Volkers. In snel invallende duisternis kwam toen het einde van dezen matigen strijd, welke goed door scheid<n:ecbter Mittens fre1eid werd. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wed strijden luiden als volgt; Aston VillaLeeds United 11 ChelseaLiverpool 41 Derby CountyWest, Bromwich Albion 9 EvertonBlackburn Rovers 52 Grimsby Town'Middlesbrough 22 Huddersfield TownArsenal 11 Leicester City—Sheffield Wednesday 01 Preston North EndManchester City 24 Sunderland—Birmingham 51 Tottenham Hotsuur—Stoke City 23 Wolverhampton WanderersPortsmouth 23 Competitiewedstrijden voor scholend Zaterdagmiddag kwam het Haarlemsch In stituut voor Lichamelijke Opvoeding tegen de H.B.S. op sabel uit, in de schermzaal „Bras- sinne". De schermers voor het Haarlemsch Instituut waren: C. de Bock, J. Duijff en C. Mink, en voor de H.B.S.: J. Waarna ars. E. Anholt en Ar. Ott de Vries. De wedstrijd stond onder lei ding van den heer L. van Zanten. De deelnemers van het Haarlemsch Insti tuut hebben allen hun partijen gewonnen, be halve J .Duijff die een verliespartij boekte tegen E Anholt met 42. Voor de H.B.S. heeft de jongste schermer E Anholt de eer gered door een partij te winnen tegen J. Duijff met 24. Het Haarlemsch Instituut heeft dus gewon nen met den grooten voorsprong van 8 gewon nen partijen 15 ontvangen en 34 gegeven treffers tegen de H.B.S. met 1 gewonnen partij 34 ontvangen en 15 gegegeven treffers. Poule Surprise. De jaariijksche Poule Surprise, de Haarlem- sc'he Schermclub werd Zaterdagavond gehou den in de schermzaal „Brassmne". Acht schermers verschenen op den looper, nl. vier seniores en vier juniores. Voor de Haarlemsche Schermclub waren aanwezig H. Roelofsz, J. Steffens, P. Krispijn en J. van Giffen en van de juniores H. en A. de Jonge Mulock Houwer, H. Luikinga en A. Sloet tot Olduis. De strijd was op sabel om vier touché's en stond onder leiding van den heer Bras- sinne. Er werden eenige zeer aardige partijen te zien gegeven, vooral dooi- J. Steffens. H. de Jonge Mulock Houwer, P. Krispijn en A. de Jonge Mulock. De uitslag is als volgt: 1 J. Steffens .met 6 gewonnen partijen, 13 ontvangen treffers; 2 H. Mulock Houwer met 6 gewonnen partijen 15 ontvangen treffers: 3 H. Roelofsz met 5 gewonnen partijen; 4 P. Krispijn met 3 gewonnen partijen 20 ontvan gen treffers; 5 A. Sloet. met 3 gewonnen par tijen 22 ontvangen treffers; 6 J. van Giffen met 2 gewonnen partijen 24 ontvangen en 16 gegeven treffers; 7 A. de Jonge Mulock Hou wer met 2 gew. nart. 24 ontv. en 12 gegeven treffers; 8 H. Luikinga met 1 gewonnen party De uitreiking der prijzen (alle surprises) gaf zooals ieder jaar aanleiding tot groote hilari teit. De Zesdaagsche te New-York. Debaets-Letouraeur winnaars. Uit New-York: In de laatste uren van den Zesdaagschen wielerwedstrijd te New-York wisten DebaetsLetoumeur de leiding te ver overen. Ondanks felle aanvallen van het koppel SchönBroccardo wist het Fransch- Belgische koppel den kop te behouden en tenslotte met twee ronden voorsprong te win nen. De eindstand luidt: Winnaars DebaetsLetourneur 743 punten. Afgelegde afstand 3957.700 K.M. Met 2 ronden achterstand: 2. Schön Broccardo 443 punten. Met 3 ronden achterstand: 3 Giorgetti— Hill. 741 punten. Met 5 ronden achterstand: 4. Dempsey— Thomas 934 punten; 5 MartinettiReboli 587 punten; 6. RodakShaller 523 punten. Met 7 ronden achterstand: 7. Sheehan Garrison 288 punten; Met 8 ronden achterstand: 8 Dullberg— Wissel 792 punten 9. ZimsKuster 238 punten. Toestand van De Wolf verergerd. De toestand van den wielrenner Joop de Wolf, die reeds geruimen tijd in het Wilhel- minagasthuis wordt verpleegd, is in de laatste dagen verergerd. Zondag was zijn toe stand iets verbeterd, doch levensgevaar blijft aanwezig. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield den 4er en laatsten rit der Win ter-competitie, op den hometrainer over 2100 Meter. De uitslag luidt als volgt: 1 R. Hessels tijd 1 min. 2/5 sec. 5 punten: 2 A. Jacques tijd 1 min. 1 3/5 sec. 4 punten- 3 Meulman tijd 1 min. 2 1/5 sec. 3 punten. J J. Westbroek tijd 1 min. 3 2/5 sec. 2 punt; 5 T. Kaestner tijd 1 min. 5 3/5 sec. 1 mint: 7 Hamersveld tijd 1 min. 9 3 5 sec.; 8 Gödde tijd 1 min. 10 sec.: 9 Roorda tijd 1 min. 17 1/5 sec Juniores 1200 Meter: 1 G. v. de Niewenhof en Pieterse 40 2/5 sec. 5 punten; 2 B. Jansen 42 2/5 sec., 4 punten; 3 J. v. de Niewenhof 45 sec.. 3 punten; 4 Jouby 47 1/5 2 punten Totaal uitslag competitie over 4 ritten; 1 R Hessels 16 punten: 2 A. Jacques 13, 3 Westbroek 9 punten: 4 Meulman 8 punten; 5 A. Kruid 6 punten; 6 Gödde 6 punten; 7 J. Kaestner 5 pain ten. Juniores: 1 G. v. de Niewenhof 20 punten; 2 B. Jansen 16 punten; 3 Pieterse 15 punten; 4 J. v. d. Niewenhof 10. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd op den home-trainer een rit gereden over 500 M. voor A, B. en C-klasse, en Juniores. In totaal kwamen 54 renners aan den start. Er werden wederom fraaie tijden gemaakt. De uitslag, was als volgt: A, en B-klasse: Koning 19.4, Barten 20.3, Molendijk 20.4, v. Rooyen en Schaper 21.1, T. Drost en Heyselaar 21.2, Fabel 21.3, v. Baak en de Bray 22.0, Oudolf 22.1 R. de Groot, Scheidier. de Best en Rijneveld 22.2. Staphorst 23.0, v. Been 23.1, Huyboom 23.2. T. van Eg- mond 23.3, Kager en J. Jansen 25.2 C.klasse: Schelvis 22.4, L. Drost 23.0, Zand- voort 23.4, Peeters 24.0, J. de Laat en M. Peetoom 24.2, G, Jansen en Zeulevoet 25.1. v. d. Pols en Eykhof 25.2, de Bruin en Burger 26.0, Heyselaar en Scenk 26.1, J. Peetoom 26.2, Vergers 26.3. A. Smit 26.4, Wiltkamp 27.1, Van Halem 27.4, Zweitser 28.0, Besemuska 28.2, en v. Waard 30.2. Juniores: Martens 24.4, Drost 25.0. Peetoom 26.0, Vos 26.1. Beeldman 26.2, Schel 26.4, c'e Laat 27.0, v. Putten 28.2. Vijzelaar 28.4, Laan 30.2, Hessels 31.0. Heden Maandagavond begint de competitie met 1 K.M. en 50 meter op tijd voor A en B- klasse en Juniores. A.s. Vrijdagavond 1 K.M. vor C-klasse. Achilles. Zondag hield „Achilles" een home-trainer wedstrijd over 2x1 K.M.. Van de A.-klassers was het Buschman, die den snelsten tijd maakte, n.l. 1 min. 36 3/5; 2de we;«fl J. Jansen 1.38.4; 3 Th. van Staveren 1.40; 4. Cor Meyer 1.40.3; 5. J. Rusman 1.41.1. De uitslag der B.-klassers was: 1. G. Koper 1.432; 2. J. de Vries 1.44; 3. Dui- venbode 1.49.3; 4. Warmer 1.49.2; 5. C. de Vier 1.50.3. Bij de juniores legde Buts beslag op den eersten prijs met een tijd van 2 min. 1/5 sec; 2. Roefs 2 min. 1 sec.; 3 Schouten 2.12; 4. Van Dam 2.17.4. WEDSTRIJDEN REDDINGSBRIGADE Onder leiding van den heer W. Buddingh hadden Vrijdagavond in Stoop's Bad onder linge wedstrijden plaats van de Bloemen- daalsche Reddingsbrigade. Met groote animo werd deelgenomen: vele dames en heeren ga ven werkelijk mooien strijd te zien. No. 1: Zwemmen in schoolslag van de bas sinlij n naar het diepste gedeelte, daar duiken, pop ophalen en terug naar de lijn met pop. Aan dit nummer werd deelgenomen door 10 heeren en 4 dames. De beste tijden waren: Grootegoed 43 sec., Donkelaar 47 sec., Dixon 48 sec., Hamming 48. Mej. Timmer 56, Mej. Ides 58. Prijs voor dit nummer een wisselbe ker, die tweemaal gewonnen moet worden eer hij eigendom wordt. No. 2: Onderwaterzwemmen. Een bijzondere prestatie was die van den heer Clees, die het geheele bassin van het diepe gedeelte af niet alleen tot aan het uiteinde afzwom, maar daar nog' keerde en 7 M. terugzwom. Deelge nomen werd door 9 heeren en 6 dames. No. 1 werd Clees, no. 2 Donkelaar, no. 3 Lieshout, no. 4 Faber. Bij de dames; no. 1 mej. Timmer, no. 2 mej. Ides, no. 3 mevrouw Buddingh. No. 3 van het programma luidde: Afvalwed- strijd in zuiveren schoolslag. De beoordeeling was uiterst moeilijk, omdat zoowel de dames als de heeren werkelijk goed partij gaven. Eerst na overzwemmen viel de beslissing. Deel genomen werd door 10 heeren en 6 dames; uit den strijd kwamen als no. 1 Grootegoed, no. 2 Dixon, no. 3 Donkelaar. De dames Ides als no. 1 en Timmers als no. 2 waren favoriet. No. 4 meldde: Hinderniszwemmen. Op een ondiep houten lepeltje lag een licht balletje; er werd om het hardst gezwommen met vooruitgestoken hand. Het dansende balletje was vaak onwillig om op den lepel te blijven; bij dit nummer werd braaf gelachen. Van de heeren was 1 Faber, 2 Hamming; bij de dames 1 mej. Timmer, 2 mej. Ides. Tijdopnemers waren de heeren Buddingh en De Graaf. Het was een goedgeslaagde avond, waarop de B. R. B. met genoegen mag terugzien. De behaalde prijzen zullen worden uitgereikt op den feestavond van 19 December. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT. Voor de competitie ging slechts één wed strijd door. Te Heemstede ontving Animo 1 haar stadgenoote Haarlem 1, dat haar gast vrouw, zooals te voorzien was, overwon met 4—2. Haarlem 2—S. V. werd uitgesteld. Vriendschappelijk speelde Oosterkwartier tegen T. H. B„ dat met 2—4 verslagen werd. Eerste klasse West Noord-Holland. D. T. V—Blauw Wit 1—4 WesterkwartierKoog Zaandijk 73 Westerkwartier kampioen eerste klasse Noord-Holland. Tweede klasse West Noord-Holland. Afdeeling A. Amsterdam ZuidSparta 23 DEDVolharding 66 Afdeeling B. Blauw Wit 2Bilthoven LutoVesta 5—2 4—1 K. V. D.—D. T. V. 2 Derde klasse West Noord-Holland. Afdeeling A. VictoriaSportief 2 Afdeeling C. Nieu werd ammer h amAmura SportK.V.D. 2 Afdeeling D: District VGroen Geel Afdeeling E Bilthoven 2Excelsior 2 Oto—Olympia 2 6—3 1—6 6-3 1—1 AnimoHaarlem (24) Met den sterken wind in den rug, is Animo het eerst in den aanval. Tot doelpunten komt het echter nog niet. De Haarlem-aan val is niet gevaarlijk. Door te hoog en slordig plaatsen weet de Animo verdediging steeds weer in te grijpen. Hier viel het zeer goede spel van mej. Lucas op, terwijl Voeteiink van Haarlem door Bosch afdoende werd verde digd.. Na een half uur weet G. Rip zich vrij te plaatsen en met een keurig ver schot aan Animo de leiding te geven. Tot de rust blijft Animo, mede door goed sluitend middenvakspel, voortdurend iets meer aanvallend, doch doelpunten worden niet meer gescoord. Na rust tegen wind in heeft Animo goed partij gegeven. Van den uitgooi maakt Haarlem door da- meshanden gelijk; na de vakwisseling geeft Mej. Lucas binnen twee minuten aan Animo wederom te leiding. Het Animo-middenvak onderschept ook nu veelvuldig, doch kan niet beletten, dat Haarlem het spel met verre worpen naar haar aanval verplaatst. Uit een der snelle aan vallen maakt Baay dan gelijk (22). In de derde opstelling is Haarlem sterker. Haan in den Haarlem-aanval is zijn nog niet voldoende geroutineerden tegenstander te vlug af. Na vele vergeefsche pogingen wegens onzuiver schieten, weet hij toch twee doelpun ten te produceeren (24). HAARL. KORFBALBOND. D. S. V. 2—Alw. Ready 2 (3—1) Het begint er op te gelijken, dat D.S.V. 2 beter gaat spelen, dan in het begin der com petitie. Na de eerste vijf wedstrijden met flinke cijfers te hebben verloren heeft zij nu reeds drie achtereenvolgende overwinningen geboekt. Ditmaalt- was de leider der afdeeling de dupe van dezen overwinningsroes. Het spel van de thuisclub was zoo enthou siast, dat de D.S.V.-ers reeds spoedig twee doelpunten voorsprong hadden. Na de vakverwisseling ging het meer tegen elkaar op. Nog voor rust verkleinde Alw. Ready den achterstand (21) Ook na rust was D.S.V. haar tegenstanders de baas. Wel hadden de bezoekers tal van kansen, maar de verdediging werkte alle uit stekend weg. Ook nu maakte D.S.V. een doel punt (31). Flora—S. S. H. (2—2) Flora is er in geslaagd, den zegetocht van S. S. H. te stuiten. Flora is in het begin in de meerderheid, maar alles gaat naast. Na een half uur weet Duyff met een doorloopbal zijn club de lei ding te geven (10). Eenige minuten later maakt Van der Kolk gelijk. In den tweeden aanval heeft Reedijk met een succes, wanneer hij den bal keurig aan gegeven krijgt van mej. Snoeks. (2—1).. Nu wordt S. S. H. sterker, maar voor rust wordt er niet meer gescoord. Na de rust maakt S. S. H. spoedig weer ge lijk en is nu geregeld in den aanval, maar zij weet den korf niet meer te vinden, zoodat het einde komt met een gelijk spel. S. S. H. 3Flora 2, Flora bindt met tien personen den strijd aan. Direct na den aanval neemt Flora het spel in handen, maar doelpunten komen aan den anderen kant. Na een kwartier neemt S. S. H. de leiding. Doch na een half uur weet Flora dooi- Amersfoort gelijk te maken. Even voor de rust weet Wesseling weer voor Flora te scoren. Hiermede komt rust. Het spel is weer nauwelijks aan den gang of H. Duits verhoogt den voorsprong. Doch daarna werd niet meer gescoord, zoodat Flora 2 met de twee puntjes uit IJmuiden terug keerde. Animo. Gespeeld: Zaterdag 8 Dec.: Adsp., D. S. V. c- Animo, terrein afgekeurd. Zondag 9 Dec.: Animo IHaarlem 1, 24 T. PI. B. 3Animo 2 met stand 3—0-ge- staakt. Te spelen: Voor 15 en 16 Dec. geen wed strijden vastgesteld. Ledenvergadering Woensdagavond 12 Dec. s, in het gebouw „De Nijverheid", aan de Jansstraat. Aurora. Gespeelde wedstrijden. Zaterdag 8 Dec.: Flora A—Aurora A 0—3 Zondag 9 Dec.: Aurora 3Sport Vereent 4 Te spelen wedstrijden: Zaterdag 15 Dec: Oosterkwartier A—Aurora A 230 uur. Zondag 16 Dec.: Haarlem 5—Aurora 2 10 u. Zondag 16 Dec.: Aurora 3S.S.H. 3 10 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur trainen adsp. A—B. Zaterdagmiddag 3 uur trainen 1, 2. 3. Ons Genoegen. Uitslagen: ZeemeeuwenO.G. III 22; Ad- spirantencompetitie: O.G—D.S.V, b: 50. Vastgesteld voor a.s. Zaterdag: (Adspiran- ten): D.S.V. b—O.G.; voor Zondag: S.S.H. I— O.G. I; O.G. II—Thorn II; In Veilige Haven— O.G. III D. S. V. Uitslagen: O.O.G.—D.S.V. b D.S.V. 2—Alw. Ready 2 Meerlebosch 1D.S.V. 1 D.S.V—Westerkwartier 5—0 3—1 1—0 4—0 Te spelen op Zaterdag 15 Dec.: S.V. a—D.S.V. a 2.15 (Ruïne v. Brederode). D.S.V. b—Ons Genoegen (D.S.V.)-veld). Zondag 16 Dec. 2 uur op Noorder Sportpark: Tempo 2—D.S.V. 1. In het kleedhuis zijn bij de laatst gespeeld* wedstrijden achtergebleven een portemonnaie en een wollen das. Terug te bekomen bij den secretaris: Romolenstraat 11. Meerlebosch. Te spelen Zaterdag 15 December: Flora B—Meerlebosch terrein Flora Gespeeld Zondag 9 December: MeerleboschD. S. V. 10 Palvu IIMeelebosch 130 Te spelen Zondag 16 December: Palvu IMeerlebosch I 2 uur Meerlebosch 2Oosterkwartier 2 uur De uitslag van Meerlebosch 2Palvu 2 on der protest. Osno. Gespeeld Zondag. 9 December: O. S. N. O.Oosterkwartier 2 63 Te spelen Zondag 16 December: O.S.N.O.—Flora 1 op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstrat, te 10 uur. Oefenen: 's Zaterdags van 24.30 uur. Tempo. Gespeeld Tempo II—Palvu I 0—6 Zondag te spelen Haarlem 4—Tempo I aan vang 2.15. Vertrek Schoterboschplein 1.45 uur Tempo IID.S.V. I aanvang 2,15 uur. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. Lezingen over spelregels en taktiek. In December en Januari organiseert de H. K. B.-lezingen van de bij den Bond aange sloten leden. Begin Januari wordt een lezing te Velsen-Noord gehouden voor de vereeni gingen: S. S. H. Zeemeeuwen, Kennemers, Palvu, Thorn en I.V.H. Internationaal tournooi te Amsterdam. In den tweeden wedstrijd was het Neder- landsch team eigenlijk de verrassing van den dag. Holland kwam uit tegen de Wiener Eis- lauf Verein, waarin spelers als Kirchberger, Demnier, Dietrichstein allen internationals uitkwamen. In de enkele weken, dat onder leiding van trainer Weinberger is gespeeld, heeft het Nederlandsch ijshockey team reeds enorme vorderingen gemaakt. Men kon reeds soreken van een min of meer homogene ploeg, die er zelfs een bepaalde tactiek op nahield. Een tactiek, welke geheel was ingesteld op verdedigend spel en welke in zooverre een groot succes had, dat na twee speeltijden de Weeners nog maar met 20 voor stonden. In den derden ^speeltijd bleek een aantal Neder- landsche spelers te vermoeid te zijn om de aanvallen der Oostenrijkers te weerstaan, waardoor de score snel opliep tot 60, overi gens een zeer verdienstelijk resultaat tegen een van de sterkste ploegen van Europa. De eerste en de tweede speeltijd waren span nend, Een goed verdedigend Nederlandsch team tegen een sterk aanvallende Oostenrijk- sche ploeg. Slechts één doelpunt kon worden gescoord, nl. door Demmer. In den tweeden speeltijd werd eveneens slechts één goal ge maakt. nl. door Kirchberger. In den laatsten speeltijd echter bleken de Hollanders vermoeid te zijn van het snelle spel. Kort achter elkaar werden vier doelpun ten door de K.E.V. maakt, nl. door Kirchber ger, Goebel, Kirchberger en nogmaal Kirch berger. Men trof het Zaterdag niet bijster met het weer. dezen eersten dag van het internatio naal ijshockey tournooi op de kunstijsbaan te Amsterdam. Tot 2 uur toe had een miezerige regen gevallen en toen om half 3 met den eer sten wedstrijd een begin zou worden gemaakt, was de baan nog lang niet droog. In den eersten wedstrijd, tusschen Oxford en een team van de Citroenfabrieken uit Parijs, viel het spel van de Engelschen, waarin een tweetal Canadeezen uitkwam, niet op door ra zende snelheid of individueel fraai spel. Het team was homogeen en het samenspel vlotte veel beter dan bij de Parijzenaars. De Engelschen waren veel sterker dan Pa rijs, waar eigenlijk maar twee spelers van bijzondere kracht uitkwamen, n.l. de keeper Forngnon en de voorspeler Chatelier. Bij Oxford was Nadeau de goalgetter; hij scoorde 5 van de 11 doelpunten. In den eer sten speeltijd maakte Oxford vier doelpunten, resp. door Nadeau (2 x). Wallace en Eberts. In den tweeden speeltijd voegde Oxford er nog twee doelpunten aan toe, n.l. door Wil liams en Nadeau. In den laatsten speeltijd scoorde Nadeau wederom twee maal en vervol gens maakten Williams, Cowan en Babbitt nog een doelpunt, zoodat de totaalstand 11—0 werd. Parijs had door zijn moedig volhouden wel een tegenpunt verdiend. Zondag werden de wedstrijden voortgezet. De Hollandsche ploeg gaf tegen het Fransche team uitstekend spel te zien. Onze landge- nooten wonnen met 21. In het laatste kwar tier werden deze drie doelpunten gescoord. De eindstrijd ging tusschen Oxford en Wie ner Eislauf Verein. Dit was vooral van de zijde der Weeners een prachtige partij.. De Cana deezen speelden echter krachtiger, waardoor ze met 4—3 wormen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7