Richt Uw schuilplaats in Japan dreigt met bezetting van Noord-China. Gebrand? PUROL bluscht de pijn! Ontzaglijke hotelbrand in den staat Michigan. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN Radio-Procramma WOENSDAG 12 DECEMBER '34 HASRtEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Verklaring van Saito verwekt opwinding in Chineesche kringen. Verhindering der Chineesche eenheid het doel? De zitting van den Volkenbond gesloten. Dank aan Engeland, Italië, Mederland en Zweden voor de troepen levering. Hervatting der zitting op 11 Januari. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS CHINA. De Japansche ambassadeur in Washington, Saito, heeft een vertegenwoordiger van het blad. de „Evening Bulletin" in Philadelphia een interview toegestaan, waarin hij verklaar de, dat Japan bereid was het bestuur van Noord-China op zich te nemen, wanneer het dit ter handhaving van den vrede in Oost- Azië noodzakelijk achtte. Deze houding zou zich ook bij een eventueel protest of een actie van andere mogendheden niet wijzigen. Deze Japansche verklaring trekt hier de grootste aandacht. De ongerustheid met be trekking tot de toekomstige Japansche plan nen die den laatsten tijd reeds minder sterk geworden was, is daardoor opnieuw opgeleefd. Deze verklaring van Saito bemoeilijkt bo vendien de laatste pogingen van de regeering van Nanking op de vijfde plenaire vergadering van de centrale executieve der Kwomintang, die Maandag geopend is, om een overeenstem ming te krijgen van geheel China betreffende een tegenover Japan verzoeningsgezinder po litiek. In regeèringskringen verklaart men, dat het feit, dat Saito, juist op dit oogenblik zijn verklaringen heeft afgelegd, een welover wogen manoeuvre vormt teneinde ook een in buiterilandsch politiek opzicht effectieve over eenstemming van het geheele Chineesche rijk te verhinderen. De eerste consequentie zal zijn, dat Noord- China zijn tegenstand tegen de plannen der Centrale regeering inzake het verplaatsen van de hoofdstad der provincie Hoepei van Tient sin naar Paotingfoe zal versterken. Verder kan verwacht worden, dat tegenstand zal ontstaan tegen het scheppen van zelfstandige grapte gemeenten in Peking en Tientsin en tegen de reorganisatie van de gedemilitariseerde zone van Lustung en de uitbreiding van deze zone door vrijwillig verleggen van de Chineesche garnizoenen van de Nankau-pas naar Tientsin. Het is nog niet te overzien hoe groot de uit werking zal zijn van de verklaring van Saito op de houding van Zuid-China. GENèVE. De Volkenbondsraad heeft gistermiddag zijn slotzitting gehouden. Na eenige besluiten be treffende de internationale troepen voor het Saargebied stelde Benesj voor tot algemeene verrassing de eerstvolgende zitting van den raad met het oog op de op 13 Januari te hou den volkstemming in het Saargebied niet, zooals eerst bepaald was op 21 Januari, maar reeds op 11 Januari te doen plaats vinden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. De Volkenbondsraad heeft daarmede als zijn meening doen kennen, dat het nood zakelijk is den raad in zitting bijeen te heb ben tijdens het Saarplebisciet, teneinde zoo noodig snelle besluiten te kunnen nemen. In het besluit, dat de raad aannam inzake de internationale troepen voor het Saarge bied wordt dank uitgesproken aan de regee ringen van Engeland, Italië, Nederland en Zweden voor hun deelneming aan de samen stelling dezer troepen. Den betrokken leden van den Volkenbond wordt verzocht alle ver- gemakkelij kingen voor het vervoer der troe pen en hun verzorging te verleenen. De inter nationale troepen zullen ter beschikking wor den gesteld van de Saarregeering, die de vol ledige verantwoordelijkheid behoudt voor het in stand houden van de orde. De regeeringscommissie wordt verzocht den internationalen troepen alle faciliteiten be treffende onderkomen etc. te verschaffen. De transportkosten zullen voor zoo ver zij niet gedekt worden door de afzonderlijke staten uit 't voor de verkiezing bestemde fonds wor den betaald. De Saarregeering is aansprake lijk voor alle verliezen en schade, die de inter nationale troepen zouden kunnen lijden. De regeeringscommissie heeft het recht de noo- dige wetgevende maatregelen te nemen om de internationale troepen en hun leden te bevrij den van iedere verantwoordelijkheid voor een handeling, die gedaan mocht worden in uit voering van gegeven opdrachten. Voor aanvaarding van de resolutie verze kerde Massigli, namens Frankrijk, dat dit land den troepen vrij vervoer door Frankrijk zou toestaan. De gedelegeerden van Nederland en Zwe den, die aan de raadstafel hadden plaats ge nomen, verklaarden, dat zij gaarne gevolg had den gegeven aan den oproep van den raad. Daarop werd de resolutie met algemeene stemmen aangenomen, waarmede de buitenge wone raadszitting geëindigd was. Hongarije, Schuschnigg en Berger- Waldenegg te Boedapest. De Oostenrijksche bondskanselier Schusoh- nig-g en de minister van buitenlandsche zaken Berger-Waldenegg zullen Woensdag, begeleid door talrijke hooggeplaatste ambtenaren te Het Volkenbondsleger voor het Saargebied. Boedapest aankomen, teneinde de Hongaar- sche regeering een officieel bezoek te bren gen. Van bevoegde zijde wordt er op gewezen, dat dit bezoek een bekrachtiging beteekent van de bestaande goede betrekkingen tus- schen Oostenrijk en Hongarije en dat aan dit eerste officieele bezoek van den bondskanse lier Schuschnigg aan Boedapest op het tegen woordige oogenblik bijzondere politieke be- teekenis gehecht moet worden. In den loop van het bezoek, dat drie dagen duren zal, zullen diepgaande besprekingen over de beide mogendheden betreffende poli tieke en economische problemen gehouden worden. Ierland. Accoord met Engeland te wachten De Lord Mayor van Dublin heeft in een toe spraak tot de handelaren verklaard, dat vriendschappelijke onderhandelingen tusschen den Ierschen Vrijstaat en Engeland worden gevoerd. Het is te verwachten dat binnen kort nadere mededeelingen zullen kunnen worden gedaan. In de Weensche Staatsopera is het naar het D.ND. meldt gisteravond tot stormachtige tooneelen gekomen. De juist tot directeur van de Berlijnsche Staatsopera benoemde directeur der Weensche Opera Clemens Krauss dirigeer de de opera Falstaff van Verdi. Op het oogen blik dat hij de zaal betrad, brak onder een gedeelte van de toeschouwers op de staan plaatsen een demonstratief „hoch"-geroep los, hetwelk door anderen met gejoel en gefluit werd beantwoord. De demonstraties hielden na eenigen tijd op, doch kwamen weer terug, toen Clemens Krauss na de groote pauze de dirigentenlessenaar weer zou betreden. Een minutenlange strijd tus schen ,,hoch"-roepers-'en „pfui"-schreeuwers zette in, waaraan spoedig de heele zaal deel nam. De politie moest met gummistokken tus schen beide komen; er vonden talrijke arres taties plaats. Ten slotte werd de orde hersteld en kon de uitvoering doorgaan. Furtwancjler zegt zijn Weensche concerten af. Furtwangler heeft de concerten, welke hij met het Philharmonisch Orkest te Weenen zou geven, afgezegd, omdat hij volgens de Deut sche Allgemeine Ztg. op het oogenblik politieke demonstraties naar aanleiding van zijn optre den te Weenen wil vermijden. Zelf heeft hij echter ziekte als reden opgegeven. Honderd personen worden vermist. Hotelgasten sprongen uit de ramen in de rivier. NEW-YORK. 11 Dec. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak in den afgeloo- pen nacht in een hotel te Lansiing in den staat Michigan brand uit. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen en legde het geheele gebouw, dat midden in de zakenwijk gelegen is in de asch. Daar bij is een groot aantal slachtoffers geval len. Eenigen hunner konden niet geïden tificeerd worden. Tijdens het blusschings- werk had zich een paniek van de hotel gasten meester gemaakt. Ondanks de groote koude sprongen eenige hunner uit de vensters in de langs het hotel stroo- mende Grand River. Zij konden niet ge borgen worden en verdronken. Nader vermeldde V. D.: Naar langzamerhand blijkt is de hotelbrand in Lansing (Michigan) geworden tot een ont zaggelijke catastrophe. Naar de politie verklaard heeft, worden nog ongeveer 50 pet. van de in het hotel logee- rende gasten vermist. In totaal bevonden zich ten tijde van het uitbreken van het vuur personen in het hotel, zoodat bij benadering nog ÏOO personen worden vermist. Tot dusverre heeft men slechts 8 van de geborgen lijken kunnen identificeeren. Vijf hunner bleken le den te zijn van het parlement van Michigan. Van de 5 andere lijken, die geborgen zijn kon den de namen nog niet worden vastgesteld. De onderzoekingen worden ernstig bemoei lijkt door het feit, dat het gastenboek van het hotel verbrand is. Goering contra Ernst's „testament". „Een plompe vervalsching". Ook Zweden vertegenwoordigd. Uit Genève: De voorzitter van de commissie van drie voor het Saargebied heeft den regeeringen van Engeland. Italië, Nederland en Zweden een telegram gezonden, waarin hij mededeelt, dat de raadscommissie kennis heeft genomen van het feit, dat bovengenoemde regeerin gen zullen deelnemen aan de vorming van een internationaal contingent troepen voor het Saargebied en wel Engeland met 1500 man, Italië met 1,300 man, Nederland met 250 man en Zweden met 250 man. De commisie heeft besloten de Engelsche regeering te verzoeken den commandant voor deze troepen te benoe men. De commissie verzoekt voorts de betrok ken regeeringen, maatregelen te nemen, opdat •de verschillende contingenten zich voor den 22sten December a.s. in het Saargebied bevin den. Generaal Majoor G. E. S. Brind opperbevelhebber. LONDEN. 11 Dec. (V. D.) Ingevolge het be sluit van den Volkenbondsraad dat een Britsch officier het bevel zou voeren over de inter nationale Saartroepen heeft het departement van oorlog generaal majoor G. E. S. Brind in die functie benoemd. De Pruisische mini.vter-president Goering heeft Dinsdag het woord gevoerd ter tweede ontvangst van het diplomatieke corps door de afdeeling buitenlandsche politiek van de N.S. DA.P. Over het „testament van Ernst" zeide hij om.: „Ik wil niet nogmaals de ongehoorde laster bestrijden, welke naar aanleiding van deze gebeurtenis tegen de nationaal-socialisti- sche regeering en mij persoonlijk is rondge strooid. Daartoe bestaat geen aanleiding na dat het hoogste Duitsche gerechtshof de beurtenissen, verband houdende met den brand in den Rijksdag, nauwkeurig heeft on derzocht en zijn beslissing hee-ft genomen. Doch laat mij hier een ding zeggen: De even gemeene als plompe vervalsching van het z.g. testament van den vroegeren groeps leider Ernst stelt alles, wat tot nu toe heeft plaats gevonden, in de schaduw. Dergelijke vuiligheid wil ik niet behandelen. Wij waren vast besloten nadat wij de macht hadden overgenomen, het communisme zóó te treffen, dat het zich door onzen slag in Duitschland nooit weer zou kunnen herstellen Dat was sedert jaren een der belangrijkste programmapun ten". ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN NIEUW ZEELAND. Groote gebieden in Nieuw Zeeland, voorna melijk in de omgeving van Auckland, zijn ge teisterd door hevige overstroomingen, zooals men in 35 jaar niet meer heeft meegemaakt. Vele steden zijn geheel van de buitenwereld afgesneden. SCHEURING IN DE SEÏJOEKAIPARTIJ VERWACHT. ..TOKIO, 11 December (Reuter). In de Seijoekaipartij begint zich een felle oppositie te vormen tegen den partijleider Soetsoeki, Men verwijt hem dat hij in strijd met den wensch van vele leden der partij geen motie van wantrouwen tegen de regeling Okada heeft ingediend. Verschillende der partij organen eischen zijn aftreden. In politieke kringen verwacht men een scheuring in de partij. (Adv. Ingez. Med.) Rumoer in de Weensche Staatsopera Demonstraties voor en tegen Krauss. HET DRAMA OP DE GALAPAGOS-EILANDEN Mevrouw Körwin, -die zich samen met dr. R-itter op het Galapagos-eiland Floreana had gevestigd, heeft aan een vertegenwoordiger van United Press, die aan boord van kapitein Hancock's jacht een onderhoud met haar had, nadere bijzonderheden meegedeeld om treilt dr, Ritter's dood, (aldus lezen wij in de Tel.) Op het eiland Floreana leven tal van wilde zwijnen, die v-olgens de overlevering de verwil derde nakomelingen zouden zijn van varkens, die de vermaarde Engelsche ontdekkingsreizi ger Cook er in de 18de eeuw tijdens zijn reis om de wereld heeft uitgezet. Tijdens een jachtexpeditie was een dezer wilde zwijnen door dr. Ritter neergelegd. Met de ingewanden van het dier voerde hii zijn kippen, doch na korten tijd moest hem blijken dat hij zijn dieren vergiftigd voedsel had toe gediend. Alle kippen stierven. Na het veror beren van het kippenvleesch is dr. Ritter ziek jeworden en tv/ee dagen later stierf hij aan vleeschvergiftiging. Mevrouw Körwin legde hem in een eenvou dig graf ter ruste. Door den slag, die haar ge troffen had, was zij volkomen gebroken. Zij kon het op het eiland niet langer uithouden en van de gelegenheid, haar door kapitein Hancock geboden, maakte zij derhalve gretig gebruik. Zij scheepte zich dus in op het jacht van den petroleummagnaat. Naar zij den vertegenwoordiger van United Pressmededeelde ,zaü zij in elk geval gedu rende eenigen tijd naar de bewoonde wereld terugkeeren, totdat haar smart geluwd zal zijn. De mogelijkheid bestaat, dat mevrouw Kör win na verloop van eenigen tijd. naar haar eiland zal terugkeeren. Met zekerheid kan zij daaromtrent echter nog niets zeggen. Hevige koude over de Ver. Staten. Temperatuur van 17 graden onder het vriespunt. Uit New York wordt gemeld, dat de winter krachtig heeft ingezet. Er is een koude van 1-2 graden. Te Adriondacks werd zelfs een tem pera!'-ur van 17 graden beneden het vriespunt gere; '"<wd. De meren in centraal Maine zijn met een ijslaag van zes duim bedekt. Uit Chicago wordt gemeld, dat de sneeuw aldaar 10 duim dik ligt. Koudestormen gaan van kust tot kust. GEEN KERSTPAKETTEN VOOR GEVANGENEN IN HET DERDE RIJK. Officieel wordt medegedeeld, dat de gede tineerden in de Duitsche strafgevangenissen en andere strafinrichtingen dit jaar geen Kerstpaketten zullen mogen ontvangen. Hun verwanten en vrienden zijn gewaarschuwd dat eventueel toch verzonden Kerstpaketten aan de afzenders geretourneerd zullen worden. Wenken bij de verdediging tegen luchtaanvallen. (Van onzen Parijschen correspondent)i Toen enkele maanden geleden door het op perste legerbestuur groote luchtmanoeuvres werden aangekondigd, waarbij een nachtelijke aanval op Parijs op het programma stond, spoedden alle journalisten zich dien avond naar Le Bourget om te zien hoe de daar op gestelde verdedigingsapparaten, kanonnen, zoeklichten, vliegtuigen etc. de burgerbevol king van Parijs eventueel zouden kunnen be schermen tegen den vijand. We vermoeden, dat het meer die al te groote belangstelling was, dan wel het vrij ongunstige weer, dat de com mand eerende legerautoriteiten deed be sluiten om de manoeuvre af te lasten. Want zij, die tegen drie uur 's nachts nog buiten waren, zagen een merkwaardig schouwspel. Daar ronkte hoog boven ons honderden vlieg tuigen, daar schoten geweldige lichtbundels door de wolken. De aanval had dus toch wel plaats gehad, alleen maar een beetje later. En het resultaat van dit spiegelgevecht? Wel, héél „eenvoudig".... dat Parijs en alle omliggende steden in enkele oogenblikken tijds nagenoeg geheel verwoest werden. Wel werd de aanrander daarna nagezeten door de verdedigingsvliegtuigen, wel keerden slechts (gelukkig altijd theoretisch) weinigen terug bij hun basis, maar het „doel" was bereikt. Wat ons nu interesseert is dit: is er ook iets gedaan, niet voor een „magnifieken" aanval, maar voor een behoorlijke verdediging? De brochure, welke ons zoo juist bereikte kunnen we niet anders dan „onrustbarend" bestempelen en we doen het dan nog uit wellevendheid. De titel van dit geschrift is: „Aanbeve lingen voor de burger-bevolking hoe zich te beschermen in het geval van luchtaanvallen". De ondertitel luidt: Leest en bewaart dit ge schrift: op zekeren dag kan het u liet leven redden". Omtrent den inhoud zijn we dus ingelicht. Ter linkerzijde, bovenaan: Préfecture van Politie, Secretaris-generaal van Defensie. Ter rechterzijde: Prijs .50 centimes. Dat is al het eerste -wat ons aanstoot geeft. We zullen niet „doodvallen" op 50 centimes en achten het. in alle bescheidenheid, ook niet te duur betaald, wanneer we voor zoo'n luttel bedrag eventueel het leven zouden redden, maar wie en wat geeft het recht om van de „burger bevolking" te eischen 50 centimes te storten om de methode te leeren zich te beschermer- tegen luchtaanvallen? Zijn we wél ingelicht, 'dan betalen we verre-verreweg het grootste deel van onze belastingen en van ons inkomen juist aan een behoorlijke verdediging Doch dit alles is nog maar een zielige klei nigheid. Daargelaten nog het feit, dat het meer dan pijnlijk is en angstig aandoet, dat we ons in vollen vredestijd moeten trainen, hoe ons te beschermen tegen mogelijke gif gassen en brandbommen, is het ontstellend om op pagina I te lezen: „Alle middelen ter verdediging zullen, worden aangewend om de vijandelijke vliegtuigen te beletten door te dringen, maar wacht niet tot ze boven u zijn. Als niets u weerhoudt op het oogenblik van den eersten aanval, vertrekt. Als u op het platteland familieleden, vrienden, een huis of een schuur hebt, vertrekt dan met uw gezin en ge komt terug wanneer het gevaar is gewekenWacht nietvertrekt Op tijd vertrekken, beteekent het verkeer niet stremmen". Schamper hoor en we iemand opmerken: dit geldt niet voor weerbare huisvaders, die zich direct bij hun regiment moeten melden, An ders: krijgsraad en kogel. Maar waar, volgens de sinistere voorspellingen van de technici een eventueele luchtaanval niet zal worden voorafgegaan door een ultimatum, en waar met de moderne middelen een millioenenstad in één uur tijd kan worden vernield, waar zelfs een paraat leger toch minstens vier dagen noodig heeft om te worden gemobili. seerd, daar lijkt het wel héél twijfelachtig of men nog de gelegenheid zal hebben om te vluchten. Het tweede punt in de brochure luidt: Pre pareert nu uw schuilplaats, in overleg met uw huisbaas of uw buren. Daarvoor zijn noodig kelders met gewelven, dekens, die onderling gescheiden moeten zijn op twee of drie meters, om alle toegangen, deuren, raampjes, vensters af te sluiten". De deken-s moeten eex-st ge drenkt worden ixx kalk, u moet voorzien zijn van electrische zaklantarens en er moet con stant een vat drinkwater aanwezig zijn het welk elke 24 uur -moet worden ververscht. Voorts stapele men een hoeveelheid, conserven op en schaffe zich een schop, een houweel en kleine apotheek aan. Wanneer dit .is gedaan moet men beginnen de zolders te ontruimen van alles wat brandbaar is. Men strooie op den vloer eexx laag zand van 3 a 4 centi meter's dikte. Men kome met zijn naaste buren overeen één hunner te benoemen tot brand meester; hij moet beschikken over zoo veel mogelijk zakken zand. Maar voor alles is het ieders plicht om zich een gasmasker aan te schaffen." Dat gasmasker kunt ge u thans ad pl.rn. twintig gulden per stuk in den handel aanschaffen. Eens per jaar moet ge uw mas kers laten nazien door den specialen gemeen telijken dienst, die zal uitmaken of uw mas ker nog deugdelijk is of dat men verplicht is voor zich en zijn gezin andere maskers aan te schaffen. Na eenige „nuttige wenken" (gooit nooit water op bommen, wrijf nooit uw oogen, raak niets aan wat in contact is geweest met de buitenlucht, oefent u eiken dag een oogen blik in het aandoen en dragen van een gas masker) vinden we, keurig geëncadreerd dit, wat al niet meer geruststellend is dan het voorgaande „Eerbiedigend de internationale overeen komsten, welke Frankrijk mede heeft onder teekend, zal de Regeering, in geval er een oorlog zou uitbreken, in ovei'eenstemming met de Geallieerden, van de vijandelijke Regeering trachtexi de belofte te verkrijgen, dat geen gassen als oorlogsmiddel zullen worden aan- ;ewend Als dit niet wordt verkregen, behoudt ze zich voor naar omstandigheden te hande- len". En daarop volgt: „Geen deel van het Fransche grondgebied is beschermd tegen luchtaanvallen en de groote centra zullen waarschijnlijk het meest gezochte doel zijn" Het is wel hxgoxber om te denkexx: om xxi deze Kerstdagen nu eens een echt mensch- lievend cadeautje te doen, ga ikeexx gas masker geven.... HENRY A. TH. LESTURGEON. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING In al dien langen tusschentijd zat Falsius de toovenaar vol hebzucht te peinzen hoe hij op de maan zou kunnen komen. „O, o," zucht hij, „daar liggen alle schatten uit mijn fantasie." Dan ziet hij in zijn schuur eexr groot blok hout; het is brandstof voor zijn vuur, pas gisteren gekapt. Hij krijgt daarbij een schitterend idee en roept: „Dat dixig draagt straks ons door de wolken; ik toover zóó dat het kan vliegen als een vogel!" „PETERSEN MET HET BIER" TERUG. De Deensche kellner Petersen uit Aarhus, die naar Parijs is gewandeld met twee fles- schen Carlsberg-bier op een blad, is dezer da gen op de terugreis te Haderslew in Zuid- Jutland aangekomen, waar hij door een groote menigte werd ontvangen alsmede door een de putatie van de plaatselijke kellnex'svereeniging en het depot van de Carlsberg-brouwerij. De bedoeling was geweest dat hij een flesch champagne uit Parijs zou mee terugbrengen, maar toe hij vernam dat dit hem aan douane- en andere rechten 175 kr. (17 a 18 gulden) zou kosten, gaf hij dit denkbeeld op. Ixx plaats daarvan bracht hij een flesch Carlsberg- exportbier mee, die op de gewone wijze naar Parijs was gezonden en nu de terugreis „te voet" heeft gemaakt. (Alg. Handelsblad) DONDERDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM 302 M. 8.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 9.00 Ochtend concert door het omroeporkest olv. Nico Treep 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Hofstadtrio, afgewisseld door voor drachten van Bob Geraerds. 12.00 Omroep orkest olv. Nico Treep. 12.45 Gramofoonmu ziek. 1.15 Voortzetting lunchconcert. 2.00 Ge varieerd concert. The Gubo's accordeonvirtu ozen en het omroeporkest olv. Nico Treep. 3.00 Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van ftees. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Halfuurtje voor groo- tere kinderen door mevr*. Ant. van Dijk. 5,30 Barnabas von Céczy en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Piano recital doof Giselle Couteau. 7.30 Engelsch voor gevorderden door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het concertgebouw te Amsterdam. Con certgebouworkest olv. Dr. Willem Mengel berg. Soliste Oda Slobodskaja, zang. Werken van Beethoven. 9.20 Louis Noiret met liedjes. 9.45 Barnabas von Céczy en zijn orkest. Af gewisseld door gr. pl. Vaz Dias. 11.10'Jack Hilton selecties. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 NCRV. Legerdes Heils-kwartiertje. 10.15 Morgendienst ds. G. W. van Deth. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 KRO. Gra mofoonmuziek. 11,30 Godsd. halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO orkest olv. Mar. van 't Woud. 2.00 NCRV. Fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenuur tje, 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Rustpoos. 3.45 Bijbellezing door ds. G. Kerssies. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Declamatie door B. Forsten Azn., 6.15 Gramofoonmuziek. 6.45 CNV-kwartlertje. A. Stapelkamp. 7.00 Politie berichten. 7.30 Weekoverzicht door C. A. Crajé 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Kerstuitvoering in de Pieterskerk te Utrecht olv. A. v. d. Horst. Chr. Oratorium To v. d. Sluys sopraan, F. Koene viool. A. v. d. Horst, orgel. 9.30 Dr. F. M. G. van Walsem: De steunverleening en haar sociaal-economische beteekenis. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonmuziek. 11.30 Slui ting. LUXEMBURG 1304 M 7.40 Duitsche avond. Zangrecital door Su zanne Diesel. 8.20 idem. 8.40 Gevarieerd con cert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9 30 Svmphoiiieconcert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. mmv. Endre Gert, viool. 10,35 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Orkest olv. Franz Andre. 6.35 orkest concert olv. Paul Doulieze. 8.20 symphonie- orkest. 9.35 Pianorecital door mevr. Bou- quetteBarzin. 10.30 gevraagde gr. pl. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 A. Bendix' ensemble. 7.30 Omorepor- kest. 9.50 idem. 10.20 Teddy Petersne's dans- orkest. BUOITWICH 1500 M. 12.10 Het Rutland Spuave en Victoria or kest. 9.10 Orkest olv. J Turnbridge. 10.50 Orgelconcert door Berkeley Mason. 11.40 B. B. C. Dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6