WOKNSUAG 12 DECEMBER '34 HAARLEM'S DAGBLAD 7 De gebeurtenissen op de Galapagos-eilanden. Onderlinge strijd der eenzamen. Guayaquil, 12 Dec. Naar de meening van den onderzoeker, Martin Voegeli, die in Sep tember de Gallapagos-eilanden bezocht, kan de dood van dr. Ritter niet door vleeschver- giftiging veroorzaakt zijn, aangezien dr. Ritter vegetariër was. Voor zoover men uit den in houd der gevonden brieven, die in het Zweedsch, Duitsch en Engelsch zijn geschre ven een inzicht in het tragisch geheim van het Charles-eiland kan krijgen, schijnt zich tusschen Lorenz en Philipson een hevigen strijd om barones Wagner te hebben afge speeld, die met knuppels en steenen is ge voerd. Overwinnaar in dezen strijd moet Philipson zijn geweest, die daarna met de barones het Charles-eiland heeft verlaten. Lorenz en Nuggrud zijn waarschijnlijk later naar het eiland Marchena gezeild, waar zij door gebrek aan water omkwamen. De matro zen, die het lijk van Lorenz en Nuggrud von den hebben den laatsten brief, die Lorenz kort voor zijn dood schreef, na de terugkeer op het schip verloren. Hotelbrand eischt talrijke dooden Ontzettende paniekstemming in de vlammen. NEW YORK, 12 December (Reuter) Het aantal slachtoffers van den hotelbrand te Lansing staat nog steeds niet vast. Er worden nog ongeveer tachtig hotelgasten vermist. Men vreest, dat het aantal dooden tot vijftig zal stijgen. Hedenmorgen zal men beginnen met het doorzoeken van de gloeiende puinhoopen. Men neemt aait, dat zich onder het ijs van de Grand River, waarin verscheidene gasten in hun doodsangst zijn gesprongen, nog meer lijken bevinden. Volgens mededeelingen van overlevenden hebben zich in het brandend hotel vreeselijke paniekscènes afgespeeld. Vrouwen met bran dende haren en kleeren renden door de gan gen, vele gasten werden bij de pogingen om zich in veiligheid te stellen onder de voet ge- loopen. Twintig minuten lang klonken kreten van doodsangst, totdat het hotel met donde rend geweld instortte. Roscoe Turner heeft groote plannen. Hij wil o.a. over Noord- en Zuidpool vliegen. LOS ANGELES, 12 December (Reuter) De bekende Amerikaansche vlieger Roscoe Tur ner, die derde aankwam in de Melbourne-race heeft medegedeeld, dat hij voornemens is het komende voorjaar een vlucht om de wereld te maken, ongeveer langs den equator. Vervol gens wil hij een wereldvlucht maken in Noor delijke en Zuidelijke richting, waarbij hij over Noord- en Zuidpool wil vliegen. Voor zijn vlucht om de equator zou hij in Panama star ten. Hij wil slechts zes 'tusschenlandingen maken. Muntvervalschers veroordeeld Valsche guldens in Friesland in omloop gebracht. LEEUWARDEN, 12 Dec. (V. D.) In October merkten verschillende zakenlieden in den Oosthoek van Friesland, dat er valsche guldens in betaling werden gegeven. Op 6 October snapte een koopman te Beetster- swaag een vrouw, die hem een valsche gul den in de hand stopte. De politie had de daders spoedig opge spoord. Het bleken te zijn de 55-jarige H. H. H„ de vrouw waarmede hij samen leefde, de 56-jarige H. S. en haar zoon, de 22-jari?e H. de J., allen kermisreizigers, thans gedeti neerd. De officier van justitie eischte tegen den zoon als vervalscher een jaar en zes maan den gevangenistraf, tegen de moeder als uitgeefster zes maanden gevangenisstraf en tegen den vader als bewaarder eveneens zes maanden. De rechtbank veroordeelde het drietal he den, den vader tot drie maanden gevange nisstraf met aftrek van preventief, de moe der tot zes maanden met aftrek van preven tief en den zoon tot een jaar eveneens met aftrek van preventief. INBREKER BIT ACHTERVOLGING GEWOND APELDOORN, 12 Dec. (V.D.) De politie heeft gisteravond alhier na een wilde jacht den 27-jarigen meubelmaker A. J. H. gear resteerd, die er van wordt verdacht in den laatsten tijd te Apeldoorn inbraken en dief stallen te hebben gepleegd. De politie moest bij de achtervolging van vuurwapens gebruik maken, waardoor verdachte drie schotwonden opliep. Hij is ter verpleging in een ziekenhuis opgenomen. NED. BOND VAN ABSTINENT STUDEERENDEN. De Nederlandsche bond van abstinent stu deerenden houdt zijn jaarlijksche wintercon gressen op 22 en 23 December te Leeuwarden. Amsterdam en Leiden, 28, 29, en 30 December te Lochem, 5 en 6 Januari te Utrecht. Overstroomingen in Portugal. Visschersschip vergaan; vele andere in gevaar. LISSABON, 12 Dec. (Reuter). In de laag ge legen gedeelten van Lissabon Oporto en an dere Portugeesche steden, zijn ten gevolge var den hevigen regenval overstroomingen voor gekomen. De haven van Oporto is tengevol°y van den zwaren storm van de b uiten werel- afgesneden. Vele visschersschepen verkeerer in gevaar. Voor zoover bekend is een visscher.; boot vergaan, waarbij vier personen zijn ver dronken. RAADSVERGADERING. Heden. Woensdagmiddag, vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter: de Burgemeester. PUNT 1. Beeediging en installatie van nieuwe le den. De heeren van der Wal (C.-H.) en Bijl communist) leggen den eed en de belofte af. De nieuwe raadsleden werden door den voorzitter gelukgewenscht. PUNT 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. Een flatgebouw in het Frederikspark. De heer Bijvoet r.k.) vroeg of B. en W. in de volgende raadszitting praeadvies willen uiebrengen over de nieuwe aanvraag van Mr. de Vries om hem grond in het Frederikspark in koop af staan voor het stichten van een flatgebouw? De heer Gerritsz (s.d.a.p.), wethouder, zei in de volgende vergadering behandelen wij de begrooting. Maar in de zitting daarna. De Rolhuizen. De heer Castricum (r.k.) vroeg of B. en W. willen voldoe naan het verzoek van de be woners van de Rolhuizen, om den naam te veranderen in Nieuwe Gracht. De heer Gerritsz, wethouder; B. en W. vinden dit ongewenscht uit historisch oog punt. De heer Castricum pleitte voor inwilli ging van het verzoek. De heer Bijvoet: kunnen B. en W. geen Nieuwe Gracht (Rolhuizen). (gelach), middenweg vinden en dit gedeelte noemen De heer Joosten (s.d.a.p.) was voor in williging tenzij er een belangrijke historische beteekenis in den naam zit. Spreker kent die niet. De heer Van Tetering (r.k.) beaamde dit. Het geeft verwarring met de Nieuwe Gracht. De heer Gerritsz ontraadde aan het ver- ;oek te voldoen. Straatnamen hebben in vele gevallen een historie. Geen eerbied daarvoor hebben zou een verarming beteekenen. Anders zou men den weg van het Station naar de Blauwe Brug wel één naa,m kunnen geven. Als de raad evenwel meent, dat met de ver andering een gemeentebelang gemoeid is, moet uit den raad een voorstel komen. De heer Castricum diende het voorstel in. Dit voorstel werd aangenomen. De volgende voorstellen werden zonder dis cussie aangenomen. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de balans 1933 der woningstichting „Luctor et Emergo". PUNT 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het Ie suppl. kohier straatbelasting 1934. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot toekenning der vergoeding ingevolge art. 100 der L.O.-wet aan de bijzondere school Kleine Houtweg 22. PUNT 7. Voorstel van B. en W.. .tot verkoop van bouwterrein b. de Ruyterplein en -weg (J. P. van Vel- sen). c. Van Zeggelenstraat (Bouw en Handels- Mij. „Morave". d. Planetenplein (G. Kamminga). e. Tetterodestraat (C. P. Laan) PUNT 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van per ceel Pijlslaan 13. PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van voor straat bestemden grond. a. nabij de Munterslaan. b. Gijsbrecht van Amstelstraat. c. Ten N.O. van de Jan Gijzenvaart. PUNT 10. Erfpachtsgronden van woningbouwvereenigingen B. en W. adviseeren het voorstel Meijers tot verhooging van de rente voor in erfpacht uitgegeven gronden aan woningbouwver eenigingen niet aan te nemen. Mr. Gerritsz (s. d. a. p.), wethouder, zei, dat B. en W. dit voorstel terug nemen tot la ter. Na nieuwjaar zullen B. en W. het geheele erfpachtvraagstuk opnieuw in studie nemen. PUNT 11 Voorstel van B. en W. tot uitgifte van grond in erfpacht aan: a. Dinklerstraat („St.-Bavo"). b. Nagtegaalstraat („St.-Bavo"). c. Bastiaansstraat („Ons belang"). PUNT 12. Erfpachtscanon. B. en W. stellen voor af te wijzen het ver zoek van Ed. A. van Bilderbeek en anderen tot verlaging van den canon voor erfpachts gronden aan het Emmaplein Dit punt werd om dezelfde reneden aange houden. PUNT 15. Voorstel van B. en W. om het verzoek var. J. H. H. Trijssenaar inzake uitbetaling van toekomend salaris af te wijzen. PUNT 16. Voorstel van B. en W. om het verzoek van L. v. Puivelde om toekenning van een grati ficatie af te wijzen. PUNT 18. Voorstel van B. en W. tot overplaatsing van een onderwijzer naar de school voor u. 1. o lett. B. Verkoop van grond. De heer Peper (communist) vroeg, naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om grond aan de Anna van Buurenlaan te ver- koopen, of het juist is, dat de gemeente hier grond gaat verkoopen voor 7 die onlangs voor 10 gekocht is. De heer Gerritsz (s.d.a.p.) wethouder: B. en W. zullen hun voorstel aanhouden om deze zaak te onderzoeken. Restitutie van watergelden. B. en W stelden voor af te wijzen het ver zoek van M. A. Versteegh van hotel Royal in zake restitutie van watergelden. De heer Castricum r.k.) meende, dat de commissie voor de verzoekschriften uit den raad dit verzoek niet nauwgezet genoeg beke ken heeft. De heer Versteegh heeft tijdig bij óe Waterleiding geklaagd over het vele ge bruik. Het betrof hier eén oud gebouw waar aan de hoofdleiding iets mankeerde dat niet gemakkelijk te cor.statoeren viel. Bij een re paratie is een leiding die buiten gebruik ge steld werd en daartoe naar den grond werd omgebogen niet voldoende afgesloten. Daar door heeft de heer Versteegh na 1931 f 1800 te veel water gebruikt. De heer Joosten (s.d.a.p.) meende, dat er aanleiding was om den heer Versteegh tege moet te komen. De gemeente profiteert van een eventueele fout van den heer Versteegh. Dat is niet goed. Waarom zijn de heeren der commissie voor de verzoekschriften niet in het hotel gaan kijken? Laten B. en W. het voorstel terug nemen, opdat de commissie de kwestie nog eens kan bekijken. Daartoe dient spr. een voorstel in. De heer Van Tetering (r.k.): Daar mede ben ik het volkomen eens. De heer Visser (C. H.) meende, dat het niet tot de taak der commissie behoorde een onderzoek ter plaatse in te stellen. Meent de raad van wel, dan zal het gebeuren. De eigenaar heeft gefaald, omdat hij niet tijdig heeft ingegrepen. De heer Wolzak (A.R.t zei, dat in de ver ordening op de waterlevering staat, dat het water, dat wegloopt buiten schuld van den klant, berekend kan worden tegen 5 cent per M3 De commissie meent evenwel, dat de heer Versteegh niet genoeg actief geweest is om het lek. dat hij vermoedde, op te sporen. Er zitten bovendien groote schommelingen in het wa tergebruik van den heer Versteegh. (De zitting duurt voort) (Ongecorrigeerd.) Weer een vliegtuigbotsing. Twee dooden. NEW YORK, 12 Dec. (V.D.) Te Mont gomery in den staat Alabama kwam de kapi tein bij het Amerikaansche leger Audry Ben net met zijn vliegtuig in de lucht in botsing met het toestel van den eersten luitenan van het Mexicaansche leger Ricardo Castinada. Beide vliegtuigen stortten neer en de vliegers werden gedood. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Af deeling eieren: Aanvoer 410.000 Eendeieren prijs f 2 a f 2.55. 70.000 kippeneieren 70,80 K.G. f 5 a f 550. 65 66 K.G. f 4.60 a f 5, 63 64 K.G. f 4.10 a f 4,50. 60 62 K.G. f 3.90 a f 4 40. 58 59 K.G. f 3.50 a f 4. 56 57 K.G. f 3.40 a f 3.60, 53 55 K.G. f 3.10 a f 3.50, 50, 52 K.G. f 2.90 a f 3.30, 45 49 K.G. f 2.80 a f 3. Af deeling pluimvee: Oude kippen f 0 50 a f 1.15 per stuk. Jonge hanen f 0.60 a f 1.10 per stuk. Oude eenden f 0.35 a f 0 60 per stuk. Konijnen f 1 a f 1.65 per stuk. Kilo prijs oude kippen f 0 34 a f 0.45. Kilo prijs jonge hanen f 0.45 a f 0.50. SCHAKEN Dinsdagavond was het tweede tiental van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenoot schap op bezoek, bijt het Haarlemsch Schaak gezelschap tot het spélen van een compe titiewedstrijd. De uitslag luidt als volgt: H. S. G. V. A. S. 2 G. KrooneN. Cortlever 10 R. A. G. Davi/lsonL. G. Hoenselaar 10 G. BollebakkerB J. v. Trotsenburg 1/2—1/2 A. S. KatanI. Plukker 01 B. J. v. d. VeldenO. Rosenberg afgebr. .F PutsI. Okker algebr. H. K. VeurmajnH. Koen 01 G. de BrpinA. Gobits 1/22 H. J. MarwitzJ. Smits 1/21'2 A. C. de Groot—Th. M. E. Liket 1/2—1/2 Voorl. uitslag 4—4 RUGBY CAMBRIDGE—OXFORD (29—4). Uit Londen: Dinsdag heeft Cambridge een groote rugbyoverwinning op Oxford behaald. Met rust was de stand 64. Het einde kwam met 294. BLOEMENDAAL gende jaren en eindelijk een film over het werk der Mij. in het buitenland in Boedapest, Gent. Brugge, Zagreb, met als aangename toegift mooie natuuropnamen uit Kroatië. De heer Hirschfeld bedankte den heer Mensing met enkele hartelijke woorden. Hierop werd een groot aantal planten ver loot voor het fonds voor buitenlandsche ex cursies. De voorzitter deelde nog mede, dat de Dahliafilm op 18 December vertoond zal wor den in Café Brinkmann teHaarlem. HAARLEMMERMEER KON. NED, MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdag hield de afd. Bloemendaal van Tuinbouw en Plantkunde een druk bezochte propagandavergadering in Rusthoek. De bijeenkomst werd geopend door den heer E. W. A. Hirschfeld, die allen welkom heette en in het bijzonder den algemeen se cretaris der Maatschappij, den heer J. Men sing. Deze gaf allereerst een overzicht van doel en werkwijze der Maatschappij en schetste in groote lijnen hare geschiedenis gedurende haar ruim 60 jarig bestaan. De Maatschappij heeft een roemrijk ver leden en dat dit erkend wordt, blijkt uit het feit. dat haar in 1923 het predikaat „Ko ninklijk" werd verletnd en dat leden van ons vorstenhuis het beschermheerschap aan vaardden, eerst Koning Willem IH en later Koningin Emma. Nederland's bodem ls de bakermat voor tuinbouw en plantkunde en het groote be lang der Maatschappij voor de ontwikkehng van deze volksbelangen werd door de Re geering en mannen van beteekenis ingezien Zij vormt een belangrijke schakel op inter nationaal gebied. Zij is geen vakvereeniging maar rust op ethischen grondslag. Door tentoonstellingen en keuringen brengt zij verbetering in de culturen. Zij organiseert cursussen en examens, houdt excursies en congressen, houdt lezingen, beschikt over een boekerij enz. De werkzaamheden der Mij. nemen in deze crisisjaren hoe langer hoe meer toe en om haar taak goed te kunnen vervullen heeft zij den steun noodig van alle liefhebbers, waarom spr, de aanwezigen opwekt, om als lid toe te treden. Hierna werden f'lms vertoond. Vooriaar en Zomer met weelde van dier- en olanten- leven. bloemenhulde aan H.M. de Koningin, bloemencorso's, onze fruitteen en belangrijke centra in 't Westland. 't Werk der Mij. zelf.de Prima Veriana in Rotterdam in de opeenvol- Begrooting Haarlemmermeer polder. Een voorstel tot verlaging der belasting. De door Dijkgraaf en Heemraden vastgestel de begrooting van den Haarlemmermeerpolder voor het dienstjaar 1935. is het college van Hoofdingelanden aangeboden. Voor wegverbetering verdiepingswerken wordt geraamd: Verdieping Hoofdvaart f 30.000: tochtverruimingen f 30000; Verbete ring derde Poellan f 4800; verbetering Sloter- weg en Venneperweg tot Huigsloterdijk f 17.760; Aalsmeerderweg van Venneperweg tot geniedijk f 15.680; Oostelijke Hoofdweg van Spoorwegovergang te Hoofddorp tot de Lijn den f 21.440; Oostelijke Hoofdweg van Leegh- water tot Venneperweg met uitzondering van een gedeelte te Abbenes ter lengte van 800 M. hetwelk reeds werd geasphalteerd f 19.840; IJweg van Lisserweg tot Vijfhuizerweg f 38.400; Spieringweg en Hiliegommerdijk tot Zwanen- burgeraijk met uitzondering van een gedeelte van Geniedijk tot Vijfhuizerweg en Spaarn- wouderweg f 33.120; Kruisweg nabij Cruquius- dijk f 3200; Vijfhuizerweg van Sloterweg tot Ringdijk f 12.800. Voor bruggenvernieuwing wordt geraamd: bruggencomplex over de Hoofdvaart en aan- grenzenden Bennebroekertocht f 32.000; brug in den Bennebroekerweg over den Slotertocht f 8000; één termijn voor vernieuwing en ver ruiming der beweegbare bruggen nabij Lei- muiden en Hillegom Het dagelijksch bestuur vond aanleiding een verlaging van polderlasten voor te stellen van f 16 tot f 15 per H.A. ZANDVOORT De gemeentefinanciën. In de vergadering van de Financieele Com missie, die Dinsdagmiddag ten Raadhuize werd gehouden kwamen zeer belangrijke pun ten ter sprqke. Daar Ged. Staten niet wenschten mede te werken aan verlaging der Personeele belas ting. indien het aantal opcenten op de Ge meentefondsbelasting vastgesteld werd op 75. zooais B. en W. in de ontwerp-begrooting voor stellen, werd door de Fin. Commissie besloten B. en W. te adviseeren het aantal opcenten op de Gemeentefondsbelasting vast te stellen op 55, dus 15 opcenten lager dan over 1934. Vol gens de Fin. Commissie was een dergelijke verlaging zeer goed mogelijk. Ged. Staten zou den dan echter geen bezwaar maken tegen een belangrijke vermindering van het aantal op centen op de Personeele belasting. Verder werd door de Fin. Commissie voor gesteld de kanipeergelden aan het Noorder en Zuiderstrand op gelijke basis te brengen en wel op 50 cent per dag. De Fin. Commissie is van meening, dat door een verhooging tot 50 cent het aantal kampeerders niet noemens waard zal verminderen, en derhalve de totaal inkomsten met ongeveer de helft zullen stijgen. Tegenover deze voordeelen voor den belas ting betalenden middenstand zouden een paar betrekkelijke kleine nadeelen gesteld moeten worden, n.l. het handhaven van den tegen- woordigen prijs van het water, en verlaging van den gasprijs met een kleiner bedrag, dan in de ontwerp-begrooting wordt voorgesteld. Mochten de voorstellen van de Fin. Commis sie bij den Raad instemming vinden volgen: de normale berekening is deze kans zeer groot dan zou Zandvoort 't volgend jaar kunnen bogen op belasting-cijfers, die in vergeliii met andere gemeenten zeer gunstig zijn noemen, hetgeen de vestiging van forensen in deze gemeente zeker ten goede zou komen. SANTPOORT IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Oostzee IJm. 147 80 manden f 2540 Uiver IJm. 384 305 manden f 2390 Alkmaar IJm. 31 680 manden f 4340. Jenny Elsa IJm. 88 80 manden f 1530 Flamingo IJm. 42 110 manden f 1840. Gloria IJm. 37 550 manden f 4560. Loggers: KW 89 f 170; KW 42 f 680; KW 22 ::w 41 f 890; KW 28 f 620KW 24 f 113< 60 f 510. Kotter: E 503 f 720. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 12 DEC Tarbot per kilo f 0.80f 0.64. Griet per 50 kilo f 25—f 14. Tongen per kilo f 0.90 -f 0.68 Groote schol per 50 kilo f 17f 16:50 Middelschol per 50 kilo f 18 50—f 16. Zetschol per 50 klio f 22—f 19. Kleine schol per 50 kilo f 21—f 4.50 Schar per 50 kilo f 11—f 1.40 Rog per 20 stuks f 13 50 Vleet per stuk f 1.50—f 1.13 Kleine poon per 50 kilo f 6 90f 5. Groote schelvlsch per 50 kilo f 27—f 25 Middelschelvisch per 50 kilo f 24—f 15 KI. middelschelvisch per 50 kilo f 15—f 9. Kleine schelvlsch per 50 kilo f 15f7. Kabeljauw per 125 kilo f 52f 37. Groote gullen per 50 kilo f 19—f 12 Kleine gullen per 50 kilo f 13.59—f 4.60. Wijting per 50 kilo f 6.50—f 3.20 Makreel per 50 kilo f 5.85f 2.10. Heilbot per kilo f 0.90—f 0.63. Leng per stuk f 1.30—f 0.56 Koolvisch per stuk f 0.60—f 0.15 Versche haring per kist f 4.20f 2.80. Kleinmiddelhake per 50 kilo f 38. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt makreel, 120 totaal 625 manden. Nogmaals de telefoonkwestie. Naar we vernemen, heeft ook de Duiniust- parkvereenlging in de dreigende verhooging van de telefoontarieven aanleiding gevonden 2lch tot het hoofdbestuur der PTT. te wen den. Een der bestuursleden heeft een persoon lijk bezoek gebracht aan het hoofdbestuur in Den Haag. waar hij ontvangen werd door den heer Winter. Deze deelde den afgevaardigde o.a. mede. dat de grondopzet is Santpoortdorp en station een eigen centrale te geven, doch dat de grens nog niet vaststond. Als men wil telefoneeren met Aerden'nout, Overveen, Bloemendaal en Haarlem krijgt men een automatische, inter communale verbinding, die 6 cent kost (per 3 minuten). Met eenige jaren zal ons land één telefoon geheel zijn, waardoor men overal heen kan telefoneeren zonder tusschenkomst van een telefoniste. Om dit te bereiken krijgt men overal in den lande kleinere en grootere cen- rales. Men betaalt een grondprijs voor abon nement plus voor ieder gesprek een bedrag je). Voor Santpoort wordt de abonnementsprijs, zoo zeide de heer Winter, verlaagd van f 48 tot f 3G Verder betaalt men voor gesprekken met Haarlem inrPaats van 2 cent straks 6 ct. of 4 cent meer. Men kan dus 450 gesprekken per jaar met Haarlem voeren voor het, wat dit verkeer betreft, duurder wordt. De afgevaardigde van Duinlustpark wees er toen op. dat voor hen, die geregeld minstens 3 of 4 maal daags Haarlem opbelden, de tele foon een kostbaar apparaat zou worden, daar z.i. weinig door de aangeslotenen van Sar.t- poort-dorp en station onderling getelefoneerd zal worden. Op zijn vraag, waar de grens getrokken zou worden en waar de nieuwbouw langs den 'Doorweg BloemendaalSantpoort toe zou be- hooren. kon de heer Winter nog geen antwoord geven AMSTERDAAASCHE BEURS WOENSDAG 12 DEC. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE ouivvPDrpvifilvr. I» A T> f 1 1.30 2 30 Staatst. Bint, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 11 102X 4 1,2 pCt. Nederl. Indlë 1930 11 Stnntsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 26V* Voungleen.) t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr, Schalk. 1932 •scheepv. Mljen. 33* 252ös Stoomv. Mij. Ned. 26 Inrlustr. Rinnenl. Alg. K zijde Unie... 33 A. N. I .E. M (Nat 174 v. Berkel's Patent *- Cert. Calvê Delft... 42 Nederl. Ford 237 N'ed. Ind. Gas (Nat Gem. Beb, Philips 418^-219 Industr. Buitenland \naeonda Copper 2\h - Bethlehem Steel 18'/* -18 IVf 5 pCt. Cities per 1906 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14 North Amer Cy. Standard Brands (J. S. Leather 3Vfe U S Steel 223/s Banken BinnenL - Koloniale Bank 28 Jert. Handel MIJ 31 30 H 56 tanken Bultenl. L,ie Kelchsb ol. MIJ. Binl. Kon Petroleum 134H 1333* 83 Petrol MIJ, Bultenl. Continental Oil.... 10% 4% Cultuur .Mljen. H. V. A 147V* 73 N I. S. 66 Vorstenlanden 11H Mijnbouw Mljen. Alg Expioratie 134K - 45 Tabak Mi Jen Dell Batavia Tabak 1 121K 52 123 Rubber Mijen. A'dam Rubber S7H Dell Bat. Rubber.... 66 Ned. Ind Rubber Koffie Ver. Ind. Cult Ondern 102 Spoorwegen Bultenl Co mm Wilwaukee 1% 5 pet. AdJ. Milwaukee 4,Vt Missouri Kansas Texav 37/f 4 j Union Paeiflc j l'rolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9