WAARSCHUWING QAiaAO, I NUMMER 4711 1 „MENTHOL COOLED" SIGARETTEN BANDEROLE CONTROLE EN WEIGERT ALLE GOEDKOOPE IMITATIES. Co-o£ &5 t&e, mohtxmg. dew 25 ent. 25 ent. BEROERING IN HET HOOCERHUIS. GRATIS ZAKDOEK DONDERDAG T3 DECEMBER T934 R 'A AÏÏÜE M'S D SGBCÏD 7 LAATSTE BERICHTEN De ^uitvaart van wijlen Willem Hunsche. AMSTERDAM. 13 December (V.D.) Heden ïs de acteur "Willem Hunsch op Zorgvliet ter aarde besteld. Vanaf het Binnengasthuis had om elf uur de uitvaart plaats. Reeds lang voor dit uur had zich op het Rokin. bij het ziekenhuis, een groote menigte belangstellenden verzameld. We merkten bij den uitgang op de acteurs Louis de Vries en •Kluitenaar en de actrices Magda Jansen, Christina van Meeteren en mevr. Van Wes terhoven. Onder de vele kransen was er een van het gemeentebestuur. Een aantal acteurs en actrices sloot zich in taxis bij den rouwstoet aan die op weg naar Zorgvliet langs het gebouw van de Ancient Order of Foresters reed, van welke organi satie de overledene vele jaren lid was. waar een krans aan de vele werd toegevoegd, Moeder en kind door cyaan- natriumgas gedood. ALKMAAR, 13 Dec. (V.D.) Hedennacht heeft zich alhier een tragisch geval van gas vergiftiging voorgedaan, waarbij een moeder en haar tweejarig zoontje het leven hebben verloren. De commissaris van politie deelde mede, dat Dinsdagmiddag de woning van den 65-jarigen R. de Jager aan de Bleekerskade 101 door den ontsmettingsdienst van het Witte Kruis gereinigd moest worden met cyaan- natrium opgelost in zwavelzuur. Dit werk nam een uur in beslag. De bewoners hadden Dins dag de woning tijdelijk verlaten en mochten deze Woensdagmorgen om tien uur weer be trekken. Vader, moeder en zoontje vertoefden Woensdag in de woning. Het huis werd schoon gemaakt en de bedden gelucht. De maaltijd werd echter gebruikt bij een getrouwden zoon. Tot vijf uur 's middags werd niets bijzonders gemerkt. Nadien werden echter moeder en kind onwel en gaven over. Om half negen gin gen zij naar bed in een kleüï kamertje, waarin het heele gezin sliep, de vader pas om een uur. Toen hij om vier uur wakker werd kwam hij tot de ontdekking dat zijn vrouw en kind levenloos in bed lagen. Hevig ontdaan snelde de man naar zijn zoon in de Ricarciostraat, waar ook hij onwel werd. Intusschen waren politie en G.G.D. gewaar schuwd De waarnemende directeur van de G.G.D., Dr. Moolhuyzen, die spoedig ter plaat se was kon bij moeder en kind slechts den dood constateeren. De vrouw moet reeds om streeks middernacht zijn overleden. Waar schijnlijk heeft het cyaannatrium-gas zich nog in sterke mate in het beddegoed bevon den. Dit gas werkt verstikkend, vooral wan neer het wordt verwarmd. Ook was er in de slaapkamer geen voldoen de luchtverversching geweest. De lijken zijn voor gerechtelijk onderzoek in beslag geno men. De vader verkeert niet in levensgevaar, dat hij eerst om een uur naar bed gegaan is heeft hem het leven gered. De ontsmettingsdienst van het Witte Kruis heeft reeds veel woningen ontsmet zonder schadelijke gevolgen. De vraag of de hoeveel heid gas niet te groot is geweest, zal door het onderzoek moeten wordrn opgelost. T eraardehes telling J. J. Waning. Hedenmiddag twaalf uur werd op de Alge- meene Begraafplaats aan de Kleveilaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. J. Waning, adjunct-commies ten kantore van het Kadaster alhier. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad Ds. G. J. Waardenburg als spreker naar voren. „Wij zijn allen diep bedroefd over het ver scheiden van dezen eenvoudigen, eerlijken, trouwhartigen. bescheiden en beminnelijken man, die in stilte zooveel vrienden heeft ge had. De familie verliest in hem een liefderijk' lid; de Ned. Herv. Kerk een belangstellend lidmaat en zijn vrienden een warmvoelend, lid. Hij was altijd aanwezig, waar hij meende dat zijn plicht hem riep. Door zijn heengaan zijn wij echter niet alleen bedroefd. We zijn ook dankbaar dat wij hem hebben gekend en dat wij met hem mochten leven. Zulk een eerlijk, bescheiden en trouw vriend wordt niet in veel huisgezinnen gevonden. God doet door zulke stille menschen. die een zegen voor anderen zijn. veel goeds. Het is een troost te weten, dat de dood ons niet kan scheiden van de liefde Gods. Daarom leggen wij hem dankbaar in de armen van den lief derijken vader". Ds. Waardenburg sprak woorden van troost tot de familie, speciaal tot zijn zuster, die hem zooveel jaren met zulk een groote trouw en liefde verzorgd en zijn leven mooi gemaakt heeft. De predikant eindigde zijn toespraak met het uitspreken van de woorden uit Psalm 73: „Wien heb ik nevens TJ omhoog". De heer A. van der Heiden, de Hypotheek bewaarder, schtste den eenvoud en de be- scheidenheiu van den heer Waning. die zoo wars van uiterlijk vertoon was. Spreker dankte hem voor zijn goede medewerking en trouwe vriendschap. Hij kon dit zeggen zonder aan de waarheid geweld te doen. De heer H. J. van Gelderen, beëeidigd com mies, sprak namens de collega's een diepge voeld woord van afscheid. ..We nemen wel afscheid van je. maar vergeten doen we je niet". Een familielid dankte t*>or de laatste eer, aan den overledene bewezen. Detachement van den Motor" dienst naar het Saargebied. Het detachement van de Schoolcompagnie van den Motordienst dat vermoedelijk op 19 December van Rotterdam uit naar het Saar- gebied zal vertrekken, zal vermoedelijk be staan uit 1 sergeant commandant, 1 monteur, 2 personenauto's, 2 vrachtauto's en 2 keuken aanhangwagens, bestuurd door personeel van het korps. KERKELIJKE EXAMENS. De classis Haarlem der Geref. Kerken heeft praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar verklaard de heer W. J. Meister te Over veen cand. aan de Vrije Uni versiteit. VOETBAL. H. B. S.—HAARLEM In verband met de groote belangstelling voor den voetbalwedstrijd H. B. S.Haarlem op a.s. Zondag laten de Nederlandsche spoor wegen een specialen trein tegen laag gezel- üchapstarief loopen. WANNEER U UW KOOPT, LET DAN IN UW EIGEN BELANG OP HET JUISTE H p. pakje p. pakje (Adv. Ingez. Med.) DRANKBESTRIJDING. De afdeeling Haarlem van de Angob hield een vergadering waarin besloten werd deel ie nemen aan den kadercursus te geven door den bondsvoorzitter den heer A. Martinus. Met den kaartverkoop voor de kindermatinee te houden op 6 Jan. is reeds een begin ge maakt. Zaterdag 15 December zal de Haar- lemsche afdeeling de jubileerende afdeeling Santpoort bezoeken. Dezen winter zullen verschillende excursies aangevraagd worden. Een uitval van den Lord Chief Justice. Londen, 12 December. (Van onzen correspondent). Rust, waardigheid en deftige kalmte van het Hoogerhuis werden in de zitting van Dinsdag wreed verstoofd door Lord Hewart. die Lord Chief Justice van Engeland is en daarom de hoogste rechtelijke ambtenaar van het land. In felle bewoordingen protesteerde hij tegen een door de regeering ingediend ont werp waarbij de rechtspleging van het Hoog gerechtshof zal worden veranderd. Hij wa-? in het bijzonder gebeten op een artikel in het ontwerp dat naar zijn oordeel ten doel had de positie van een van zijn collega's, den Lord- rechter Sir Henry Slesser, te ondermijnen. Sir Henry Slesser is als rechter in het hoogste Hof van Beroep ook een der voornaamste rechterlijke ambtenaren van het land. Hij is een Labounnan en was in de eerste Labour- regeering Solicitor General teen ministerieel ambt van rechtskundig adviseur en rechts kundig vertegenwoordiger van de regeering) Lord Hewart betoogde in zijn aanval op de regeering dat de clausule voor de benoeming van een vïce-voorzitter voor het Beroepshof waarin zooals gezegd Sir Henrv Slesser rech ter is) in het ontwerp was gebracht om te voorkomen dat Lord-rechter Slesser als voor zitter van dit Hof optreedt. In deze opmerking van Lord Hewart lag de ernstige beschuldiging aan het adres der re- eering dat zij zich door het inlasschen van dit artikel dat een beleediging was voor zijn collega Slesser door politieke overwe- ingen had laten leiden. Lord Hewart wees er r>D. dat bij den normalen gang van zaken Sir Henry Slesser. die sedert 1929 rechter in het Beroepshof is geweest, als tweede Senior in aanmerking komt voor het voorzitterschap van zittingen van het Hof wanneer de oud ste rechter verhinderd is aanwezig te zijn of af wil treden. Door de clausule in het ont werp. waarbij den Lord Kanselier bevoegdheid wordt gegeven een vice-president voor het Beroepshof te benoemen, wordt aan Slesser dit ambtelijk voorrecht ontnomen. „Wal heeft Lord-rechter Slesser gedaan", vroeg de spreker met een stem trillend van veront waardiging. „dat men hem op deze wijze meent te mogen beleedigen?" Hij klaagde er ook over dat hii als Lord Chief Justice van Engeland over dit ontwerp niet was geraad pleegd en terwijl hij dit deed richtte hij een '■eschuldigenden vinger op den Lord Kanse ier die roerloos voor zich uit zat te staren op den ..wollen zak" die de zetel is van den .Speaker" van het Hoogerhuis. Als gevolg van de hevigs kritiek door zulk een gezaghebbend man op het ontwerp uit gebracht werd vair regeeringszijde geen moei te gedaan de behandeling er van voort te zetten. De rede van Lord Hewart heeft de gemoe deren in Westminster hevig in beroering ge bracht. Men kan zich niet herinneren dat ooit een rechter van het Hooggerechtshof met zooveel kracht en verbolgenheid in het Hoo gerhuis heeft gesproken. Als een man van minder gezag het had gedaan zou het ver rassing hebben gebaard in de kalme en waar dige atmosfeer, welke de beraadslagingen van' het Hoogerhuis veelal kenmerken. Nu nie mand minder dan de hoogste rechterlijke ambtenaar het deed (de Lord Chancellor is feitelijk de hoogste rechterlijke ambtenaar maar ziin oost is politiek en daarom tijdelijk terwijl de Lord Chief Justice voor het leven wordt benoemd) veroorzaakte het weinig min der dan ontsteltenis. Wanneer het ontwerp later weer in het Hoo- erbuis in behandeling wordt genomen ver wacht men dat de regeering van repliek zal dienen. A. K. VAN R. Het instortingsongeluk te Liverpool. LONDEN, 13 Dec. Reuter). Omtrent Se instorting van de aula van de St.-Clemens- school te Liverpool wordt nader gemeld, dat de ramp plaats vond tijdens een Kerstconcert dat werd bijgewoond door ongeveer vijfhon derd ouders en kinderen. Tijdens de uitvoering ging plotseling het iichc uit en onder luid gekraak stortte een deel van den vloer in. Honderden mannen vrouwen en kinderen stortten acht meter diep naar beneden in den kelder. Politie, brand weer, hulpbrigades en vrijwillige helpers wa ren in korten tijd ter plaatse. Vele gewonden werden in ziekenauto's en in snel gerequi- reerde particuliere auto's en taxi's, trams en vrachtauto's naar de verschillende zieken huizen gebracht. Volgens mededeelingen van zes ziekenhui zen werden 211 personen verbonden. Daarvan moesten in totaal 36 personen, waaronder een aantal kinderen ter verpleging worden opge nomen. Verschillende hunner bevinden zich in levensgevaar. Een groot geluk was nog dat een groot deel van den vloer in één stuk naar beneden stortte. Daardoor werd het werk van de hel pers, die de vensters insloegen om in den kel der te komen vergemakkelijkt. Groote tegenwoordigheid van geest toonde de concierge van de school, die direct naar den kelder liep en alle gaskranen afsloot waar door een groote ramp werd voorkomen aan gezien door de instorting verscheidene gas buizen braken. SYNAGOGEDIENSTEN Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 3 45 u. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.38 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag 10 Tebeth: Ochtenddienst te 712 u Middag- en Avonddienst te 3.45 uur. Andere Werkdagen: Avonddiensten 7.45 u. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uui\ Zondag avond niet. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. Alle overige diensten, alsmede Talmoed To rah, worden verricht in het Gemeentegebouw L. Wijngaardstraat 14. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE PRIJSUITREIKING VAN HET TOONEEL- CONCOURS VAN D.E.S. In een feestelijke bijeenkomst had Woens dagavond in een der zalen van het R.K. Ver- eenigingsgebouw de prijsuitreiking plaats van het gehouden tooneelconcours van de R K, tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk", georganiseerd ter gelegenheid van haar 35- jarig bestaan. De voorzitter van D.E.S. de heer Schelvis sprak de wensch uit, dat dit concours zal hebben bijgedragen tot de veredeling van het tooneel. De voorzitter der jury, Prof. Haring zei: „Met veel genoegen hebben wij ons werk als jury verricht, vooral omdat de vereenigingen ons prettige avonden hebben bezorgd. Zelfs de minste onder de prijswinnaars komt een woord van lof toe". Spr. huldigde ook de keuze der stukken. Hierna ging Prof. Haring over tot het uit reiken der prijzen, waarbij ook de voorzitter van D.E.S. woorden van gelukwenschen uitte. Vervolgens voerden het woord: pastoor v. d. Tuijn en de voorzitter van den R.K. Volksbond. JAVAFILM IN DE KERK AAN DE KOEDIEFSLAAN. In het kerkgebouw aan de Koediefslaan zal Woensdagmiddag en -avond 19 December een filmvoorstelling worden gegeven over het zen dingswerk op Midden Java. De middagvoorstelling zal in hoofdzaak voor de kinderen worden gegeven. De baten zyn voor het zendingswerk. De vertooning geschiedt met een onbrand-' bare film. VEREEMGING VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR VERGADERT De afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur verga dert Vrijdagavond in café-restaurant Hof van Heemstede. De agenda bevat o.m.: Verkiezing van bestuurslid wegens periodiek aftreden van den heer Jos. M. J. Braam Verkiezing van twee candidaten voor de va catures in het hoofdbestuur, behandeling van den beschrijvingsbrief voor de komende alge meene Vergadering en verkiezing afgevaardig de voor deze algemeene vergadering. SANTPOORT Een Wild-Westdrama. Een koe op hol. Gistermiddag voerde een knecht van een on zer plaatselijke slagers een koe met zich mede aan een touw. Het dier, niet wetend, wat het te wachten stond, liep kalm met zijn geleider mee. totdat het schrok van een passeerende autobus. Hierdoor werd het zoo wild, dat het zich in den tijd van een oogenblïk had losge rukt. Buiten zich zelf van schrik, dreigde de koe ieder, die haar tot staan wilde brengen, te „torpedeeren". Na van een paar voortuintjes van huizen aan den Hagelingerweg de hekjes te hebben vernield, rende ze den tuin van den bloemist T. aan de Kweekerslaan op, waar ze kris-kras over diens met riet gedekte bloem bollen liep. Pogingen om haar te overmeeste ren, wees de koe met de meeste beslistheid van de hand, of liever van den kop, want een ieder, die haar naderde, hield zij dreigend haar gebogen kop voor. Een harer achtervol gers dreigde zij, toen hij over een greppel viel, zelfs onder den voet te loopen, toch nog juist bijtijds wist het slachtoffer op te staan. Inmiddels" was ook de gemeente-politie ge arriveerd. Op kalme wijze wist deze de koe vrij dicht te naderen. Toen rende het zich zelf niet zijnde dier op den agent aan, waarna deze schoot. Schijnbaar ongedeerd rende de koe nu naar den achterkant der huizen, die aan den Biezenweg staan. Hier hing waschgoed te drogen en weldra had de koe zich den kop met een stuk wit linnengoed getooid. Betee- kende dit, dat ze zich wilde overgeven, of tot onderhandelen bereid was? Het leek er niet op. Nadat nogmaals een schot niet het ge- wenschte resultaat had gebracht, rende het arme dier de Kweekerslaan over om via eenige tuinen te trachten den Rijksweg te bereiken. Nogmaals hoorden we revolverschoten. Nog viel de koe echter niet neer, maar ze werd ten slotte toch gegrepen door een paar krachtige handen. Toen keerde de rust in de hevig ver ontruste omgeving weer terug. INBRAAK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben ongewenschte gasten een bezoek ge bracht aan de consumptietent. die op het voet balterrein der vereeniging „Santpoort" staat. Consumptie-artikelen konden niet worden meegenomen, omdat ze niet aanwezig waren, maar wel ontfermde men zich over een drietal petroleumstellen en een emmer. Voor den eigenaar, den heer M., een schadepostje. AERDENHOUT Bijeenkomst Religieuse Kring. Dr. A. Saalborn sprak Woensdagavond ln het kerkgebouw aan de Eikelaan voor den Re- ligieusen Kring „Aerdenhout-Bentveld" over het onderwerp: „Tooneel en drama als spie gel van het maatschappelijk leven". Het schijnt of tooneel en drama tot het ver leden behooren, zoo begon de heer Saalborn. De film heeft het tooneel verdrongen. Over de film leest men veel over het tooneel weinig. Het tooneel zegt den menschen niets meer; de tooneelgezelschappen leiden een armzalig bestaan. In den schouwburg ziet men leege zalen. In de groote stad voelt de groote massa, dat het tooneel verdwenen is. De oorzaak? De film biedt meer, quantitatief en qualitatief, vooral sensatie: het tooneel is niet langer de plaats, waar de kwesties worden uitgevochten. Heeft het tooneel schuld?, vraagt spreker. Hij meent, dat het tooneel zijn beteekenis heeft verloren, van het oogenblik af, dat het verburgerlijkt is. Het tooneel heeft een roe ping, maar daar heeft men geen gehoor aan gegeven. Het Grieksch tooneel, dat statisch en niet dynamisch was, was in zijn onderwerpen ge meengoed voor het heele volk. Dit tooneel werd gedragen door drie karakteristieke eigen schappen, n.l. eerbied voor het goddelijke, liefde voor het schoone en eerbied voor de traditie. Het publiek leefde mee en kende zijn helden. In de Middeleeuwen zijn kerk en gods dienst de rustpunten voor de tooneelkunst. Het drama vervult ook in ons land een roeping. Het tooneel heeft contact met het diepste, dat in den mensch is tb.v. Marieken van Nij megen) en is de spiegel van wat er in de menschen leeft. Ieder nam er aan deel en de kunst staat midden in het leven. Met de renaissance komt een groote veran dering: zij maakt den mensch los uit de mas sa. Een groote fout van de renaissance is vol gens sprdat zij verwaarloosde, wat er in het eigen volk leefde; de kunst werd gebonden aan het klassieke, de nationale kunst werd af gebonden. In de 18de eeuw beheerscht het Fransche classicisme het tooneel; het wordt een zinloos moment door overdreven romantiek en rhe- torica. Na 1830 komt het realisme en voor honderd procent is het tooneel de spiegel van het maatschappelijk leven, maar zonder ver beelding. Ibsen, Tolstoï, Hauptmann, Heijer- mans, BoudierBakker, SimonsMees enz. zijn vertegenwoordigers van een kunst, die nu verouderd is, omdat zij volgens spr. niet is een roeping van alle tijden. Zij moest ten gronde gaan aan eigen over drijving (Tolstoï, Gorki) in haar rauwe reali teit. Deze kunst geeft geen opvoeding, geen opheffing, geen oplossing, geen troost. Alleen blijspeldichters kunnen wij nog ver dragen. Het realisme is misschien een heel groote kunst, maar doel van het tooneel is het niet. Schrijvers voelden dit en zochten het sym bool: het symbolisme was het einde van het realisme. Rusland is het eerste land, dat getracht heeft het tooneel te brengen aan het heele volk op Middeleeuwsche manier; duizenden vullen daar de schouwburgen. De dichter is nog niet opgestaan, die dezen tijd heeft vastgelegd en wist te ordenen. Toch haakt de mensch naar het eerlijk woord; komt die dichter, dan moet het tooneel her leven. De rede van Dr. Saalborn werd met applaus beloond. Ds. J. D. Bierens de Haan sprak een woord van dank. OVERVEEN GUNNING. Het maken var. de benoodigde grondwerken voor den bouw van de nieuwe O. L. School te Overveen is opgedragen aan de firma Jonker te Haarlem voor f7000. STOP DIE OPKOMENDE VERKOUDHEID. DOOR VEILIG EN SNEL WERKEND MIDDEL Laat de bacteriën van griep of influenza niet voorttelen in Uw ademhalmgs-organen: doodt ze zoodra ze Uw luchtkanalen binnen dringen. Sprenkelt daarom bij de allereerste symptomen van verkoudheid enkele druppels Karsote op Uw zakdoek en snuift de bacterie- doodende damp goed op. Onmiddellijk worden nu Uw ademhalingsorganen gevuld met een atmosfeer, waarin bacteriën van verkoudheid, griep of influenza niet bestaan kunnen. Uw opkomende verkoudheid is verdwenen; het gevaar voor een ernstiger aandoening af gewend. Zorgt dat ge steeds het handige, platte flaconnetje Karsote bij U draagt, zoo dat U zich steeds voor infectie kunt behoeden, 's Nachts wat Karsote op Uw hoofdkussen is een aangename en gemakkelijke bestrijding van verkoudheid terwijl U slaapt. Voor een beperkten tijd verpakken wij bij eiken fla con Karsote een mooie, kunstzijden zakdoek. De prijzen zijn gebleven 0.5 (zakformaat) en 1.35 (2 x de kleine maat). Omzetbe lasting inbegrepen. De mooi ste zakdoeken zijn verpakt bij de groote maat Verkrijg baar bij alle Apothekers en drogisten. (Adv. Ingez. AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANK VER FFNIOING K V'TflOP nttRir» 1.30 2 30 StaatsL Binl. 4 1/2 pCt. Neder], 1917 4 pCt, ld. 1933 11 1 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Slaatsl. Buitcnl. 5 1/2 pCt. Duitschl. ïlSot Younglcen.) i pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Seheepv. Mijen. Stoomv. MIJ. Ned. - Industr. BinncnI. Alg. K .zijde Unie... 33^ A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... 37 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Beb. Philips 217 X 73 h Industr. Buitenlnnd. Anaconda Copper 6% - Bethlehem Steel 18 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14 Vg North Amer. Cy, Standard Brands 11 VB 9% Banken BinnenL Koloniale Bank Cert. Handel Mij. 31K 30H Banken Buiten], .i^che Reichsb. trol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum 134Ü 1334* 83 Petrol. MIJ. Buitcnl. 103/a 4H Cultuur Mijen, 147 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Rlljen, Alg. Exploratie 135 169 - Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 142 121 122 Rubber MUen. A'dam Rubber Dell Bat, Rubber.... 67H Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. 102 Spoorwegen Buitcnl. Comm Wllwaukee 5 pet. AdJ. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prclongatielcoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11