BRONCHITIS met VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Veere's herstelde raadhuis in gebruik genomen. Opening door minister De Wilde. VEERE, 14 Dec. Nadat ongeveer drie jaar aan de restauratie van het in 1470—1474 gebouwde stadhuis van Veere, dat ongeveer tien jaar geleden hoogst ernstige teekenen van verval begon te vertoonen. is gewerkt, kon het hedenmiddag plechtig door het ge meentebestuur, in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten, in gebruik worden genomen. Groote sommen zijn voor deze restauratie door Rijk, provincie en gemeente beschikbaar gesteld, terwijl een restauratie-commissie onder voorzitterschap van den heer H. Dron- Ikers, destijds burgemeester van Veere, nu van Hedel en Kerkwijk, zich eveneens ver dienstelijk heeft gemaakt om gelden voor dit doel in te zamelen. Het stadhuis is nu weer van de stellingen ontdaan en prijkt thans in den vollen luister van den Gothischen bouwstijl. Te half twee had hedenmiddag een slot bijeenkomst plaats in een der zalen van de Abdij-gebouwen te Middelburg van de Res tauratiecommissie, welke o.a. werd bijgewoond door den minister van binnenlandsche zaken mr. De Wilde, oud-minister mr. Terpstra, den commissaris van de Koningin in de pro vincie Zeeland Jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- ford en tal van andere autoriteiten. De voorzitter van de Restauratie-commis sie de heer Dronkers, heette in zijn openings woord alle aanwezigen welkom. In het kort gaf hij een overzicht van de geschiedenis van de restauratie van Veere's raadhuis. Hij bracht dank aan allen, die hebben medege werkt aan het werk van deze restauratie. Als herinnering am dezen dag bood spreker aan den minister namens, de Restauratie commissie een afslag in zilver van den bouw- penning, welke destijds ter bevordering van de restauratie is geslagen. De vice-voorzitter der Restauratiecom missie. de heer S. S. Smeding, gaf daarna een overzicht van de wijze, waarop de belang stelling van het Nederlandsche volk voor de restauratie van het stadhuis van Veere werd opgewekt en omtrent de resultaten van die gewekte belangstelling. Het gezelschap begaf zich later per auto en autobus naar Veere. Bij het stadhuis aangekomen, heeft öe mi nister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, de hoofddeur van het stadhuis ge opend. waarna burgemeester en gemeente raad binnentraden en de gasten ontvingen. De eerste gast, die verwelkomd werd. was jhr. mr. H. F. Lantsheer. Kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin. Daarna de minister, de commissaris van de Koningin in Zeeland, het provinciaal bestuur, de oud-minister van onderwijs, mr. Terpstra, voorzitter en leden van de Rijkscommissie voor de monumenten zorg en andere autoriteiten. Allen begaven zich naar boven, naar de Raadzaal. Hier heeft de burgemeester de heer D. Huinink het gezelschap namens het gemeente bestuur toegesproken. Minister de Wilde deelde mede, dat de dank aan den vorigen burgemeester verschul digd, tot uitdrukking zou komen in een Ko ninklijke onderscheiding. Het heeft H. M. de Koningin behaagd op voordracht van den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, den heer Dronkers te benoemen tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Vrachtautoplunderaars veroordeeld. Zij opereerden op den Rijksweg AmsterdamAmersfoort. Het O.M. bij de Amsterdamsche rechtbank had tegen de zes jongemannen, die zich schul dig maakte aan diefstallen van pakjes van vrachtauto's op den Rijksstraatweg Amster dam—Amersfoort de volgende straffen ge- eischt: tegen H. W. O. anderhalf jaar. tegen G. H. L. twee jaar, tegen A. van O. ander half jaar, tegen J. K. zes maanden, tegen D. V. zes maanden, tegen J. R. één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, tegen de helers P. v. d. L. en B. van D. resp. één jaar en anderhalf jaar gevangenisstraf. Tegen de vier eerste verdachten was boven, dien wegens de suikerdiefstallen vier maan den gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank deed Donderdag uitspraak en veroordeelde de suikerdieven conform den eisch. Wat de paxjesdiefstaïlen betreft, werd eveneens conform den eisch vonnis gewezen, •behalve ten opzichte van G. H. L., hij werd veroordeeld tot anderhalf jaar. De twee helers kregen resp. vier maanden imet aftrek van voorarrest en anderhalf jaar gevangenisstraf. STEUNREGELING SUIKERBIETEN 1935. De telers van suikerbieten worden erop op merkzaam gemaakt, dat aan hen zal worden toegezonden een aanvraag-formulier voor garantie-bewijzen voor suikerbieten oogst 1935 met bijbehoorende uitvoerige toelichting. Zij, die voor toewijzing van deze garantie in aanmerking wenschen te komen, dienen dit aanvraagformulier, nauwkeurig ingevuld, vóór 4 Januari 1935 in te zenden aan de pro vinciale Landbouw-Crisis-Organisatie, waar bij zij zijn aangesloten. Ten aanzien van de regeling der toewij zing kan voorts worden medegedeeld, dat voor 1935 ook garantie kan worden verleend aan die telers, die tot dusverre niet in aan merking konden komen voor een garantie, omdat door hen in de jaren 1928, 1920, 1930 en 1932 geen bieten werden geteeld. Aan beide categorieën van bietentelers wordt in overweging gegeven om. indien zij op 22 December nog niet in het bezit zijn van voormeld aanvraagformulier met bijbe hoorende toelichting, een dergelijk aanvraag formulier alsnog aan te vragen bij de provin. ciale Landbouw-Crisis-Organisatie. waarbij zij als teler zijn ingeschreven. Ook deze aanvraagformulieren zullen vóór 4 Januari 1S35, nauwkeurig ingevuld, weer in het bezit der landbouw-Crisis-Organisatie moeten zijn. Aanvragen, welke na dezen datum binnen komen. zullen als regel niet meer in behande ling worden genomen. Belanghebbenden die op een toewijzing van garantie prijsstellen, ienen hiermede rekennig te houden. Mooie gift van den Bioscoop bond. Het hoofdbestuur van den Ned Bioscoop bond heeft besloten namens het Ned. Film en Bioscoopbedrijf een bedrag van lü.000 te schenken ter ondersteuning van de door de regeering ondernomen winterhulp aan werk- loozen. De bond vertrouwt dat dit voorbeeld door particulieren en instellingen zal worden gevolgd. HET REISPLAN VAN DE SNIP. Het Nederdl. Haagsch Corr. Bur. meldt: Het reissschema van de Snip is als volgt vastgesteld: Vertrek Amsterdam 15 December 0.00 uur G.M.T. (0.20 Amsterdamsche tijd». Aankomst Cacablanca 15 December in den middag. Ver trek Casablanca 17 December in den vroegen ochtend. Aankomst Portopraya (Kaapverdi- sche eilanden) 17 December in den namiddag. Vertrek Portopraya 18 December 19 uur G. M. T. Aankomst Parimaribo 20 December ongeveer 14 uur. Vertrek Paramaribo 22 December des och tends. Aankomst La Guebra ongeveer 22 uur, Vertrek een uur na aankomst. Aankomt Curacao 22 December. De afstanden tusschen de verschillende plaatsen bedragen: Amsterdam—Casablanca 2335 K.M.; CasablancaPortopraya 2654 K.M.; PortoprayaParamaribo 3612 K.M.; Paramaribo—La Guerra 1400 K.M.; La Guer- raCuracao 280 K.M. Aangezien de te volgen route voor de K.L.M. een geheel nieuwe is, is het dus niet uitge sloten dat onderweg eenigszins van dit schema zal worden afgeweken. ARBEIDERS BEZETTEN EEN FABRIEKS GEBOUW. WARSCHAU, 14 December (Reuter). In de textielindustrie te Lodz zouden weer eenige fabrieken voor een aantal weken worden ge sloten. Het personeel van de grootste spin nerij van Lodz heeft daarop het fabrieksge bouw bezet en het gebarricadeerd. De arbeiders verklaarden, dat zij het gebouw niet zouden verlaten, dan nadat de directie de verzeke ring had gegeven het geheele personeel na nieuwjaar weer te werk te zullen stellen. Dertig dooden bij den brand te Lansing. LANSING (Michigan 14 December (Reuter» Het aantal geïdentificeerde dooden als gevolg van dén verschrikkelijken brand in het hotel alhier bedraagt thans dertig". Ongeveer zestig hotelgasten worden nog vermist. Instorting te Liverpool eischt een doode. LIVERPOOL, 14 December (Reuter). Een vrouw is aan de verwondingen opgeloopen bij de instorting van eergisteren bezweken. De instorting had naar men weet plaats in de St. Clement School, waar een concert en een ten toonstelling plaats hadden. Bijkans 300 per sonen, meerendeels kinderen, werden onder het puin bedolven. Het grootste deel der kinderen werd slechts gewond. Thans worden nog 31 slachtoffers in het ziekenhuis verpleegd. KNOX CONFEREERT MET DE VOLKEN BONDSOFFICIEREN. SAARBRUECKEN, (Reuter) Behalve de reeds genoemde Engelsche officieren zijn in middels de Nederlandsche generaal baron van Voorst tot Voorst op den terugweg van Genève en de Zweedsche overste Eric Edholm te Saar- bruecken aangekomen. Hedenmorgen vond bij den regeeringspresi- den Knox in aanwezigheid van het hoofd der politie in het Saargebied een conferentie plaats der reeds in het Saargebied gearriveer de officieren, waarin werd beraadslaagd over de verdeeling" en huisvesting der troepen. Het hoofdkwartier zal te Saarbruecken zijn gevestigd. Haar'emsche gemeenteraad. De burgemeester van Haarlem heeft verga deringen van den raad dier gemeente uit geschreven op Woensdag 19 en Donderdag 20 December 1934, zoo noodig ook op Vrijdag 21 December 1934. telkens des namiddags van 1.305.30 en van 8.1511,30 uur in de Sta tenzaal, Prinsenhof. Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Ontwerp-begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor den dienst van 1935. a. Wijziging tarieven electrischen stroom. b. Verlaging huur muntinstallaties gas verbruik. c. Verordening tot gelijkstelling van kof fiehuizen e.d. met gemeubeld verhuurde per- ceelen voor de toepassing der wet op de Per- soneele belasting. d. Verordening tot 3);jr/"ging der verorde ningen tot heffing van opcenten op ver schillende belastingen, enz. e. Verordening tot wijziging der verorde ning op de heffing van precariorechten. JUBILEUM VAN DEN HEER H. HANSEN. De heer H. Hansen, vertegenwoordiger voor Nederland van den Internationalen Slaapwa gen en restauratierijtuigenmaatschappij heeft zijn 25-jarig jubileum herdacht in zijn kan toor aan het Centraal Station te Amsterdam. Van vele zijden werd hij gelukgewenscht. door personen met wie hij dagelijks omgaat, figuren uit de spoorwegwereld, vertegenwoor digers van stoomvaartmaatschappijen, enz. Het is wel overbodig te zeggen dat er veel bloemen waren, veel gesproken is en dat de heer Hansen van verschillende zijde geschen ken heeft ontvangen. SPOORWEGPERSONEEL PROTESTEERT. In de te 's Gravenhage gehouden groote protestvei'gadering. tegen de loonsverlaging voor Spoorwegpersoneel, is een motie aan genomen, waarin met de meeste kracht wordt geprotesteerd tegen het wettelijk niet ver- antworde ingrijpen van den minister van Wa terstaat. waardoor zelfs het in het bij Kon. besluit vastgestelde reglement dienstvoor- waarden voroziene overleg tusschen directie en personeel niet tot zijn recht kan komen. Men doet een dringend beroep op de re geering om tè willen bevorderen, dat de bemoeienis van den minister van Waterstaat met de dienstvoorwaarden van het spoor wegpersoneel beperkt blijve tot haar oorspron kelijke bedoeling. Wrijf keel en borst voor_ het slapen gaan WERKT'OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez. MedJ ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Dezer dagen kwamen de cursisten van de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Metaaibewer- kersbond met hun vrouwen voor de „Bonte avond" die tusschen de cursussenreeks viel, in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw bijeen. Spreker was de heer v. d. Houven. Bonds- redacteur en leider van het jeugdwerk in den bond. Nadat de zanggroep van de jeugdafdeeling enkele nummers gezongen had. kreeg de spreker het woord en gaf een overzicht van de positie van de jeugd in de industrie, waarbij bleek, dat volgens het verslag van de arbeids inspectie de uitgifte van arbeidskaarten met ruim 10.000 per jaar was gedaald. De toestand in de metaalindustrie moet nog ongunstiger worden genoemd. Het aantal jon geren is in deze industrie in vergelijking tot 1930 teruggeloopen met 62 pCt. Toch is er een kleine verbetering tegenover het vorig jaar, want toen was dit percentage 71 pCt. De vraag dringt zich op, waar deze jon geren gebleven zijn, en het is helaas niet mogelijk, hierop een positief antwoord te geven, omdat hiernaar tot nog toe geen of- ficieeel onderzoek werd gedaan. Door deze groote en langdurige werkloos heid raakt een deel der jongeren het stuur kwijt en verliest daardoor zijn zelfvertrou wen. Het roepen van sommigen om een sterken man, is dan ook terug te voeren op dit ge brek aan zelfvertrouwen. Men mist in deze groepen den moed, zelf de hand aan den ploeg te slaan. Dit is een treurig verschijnsel, dat in enkele landen een rechtsche of een linksche dicta tuur heeft gebracht met het verlies van vrij heid en democratie. Het is daarom naar sprekers meening noo dig. dat de ouderen zich nog meer dan tot nog toe beijveren, de jeugdige metaalbewer kers tot den bond te brengen om ze in de jeugdgroep de levensvervulling te geven, die krachtige en tot handelen in staat zijnde menschen, kweekt. Na deze met groote aandacht gevolgde rede voerden de jeugdleden nog eenige muziek, zang- en tooneelnummertjes uit. Voor Haarlem's Politierechter. Probeer eens een of ander voorwerp in uw mouw weg te moffelen tot vermaak uwer kin deren; tien tegen een dat het bewuste voor werp op den grond valt. Goochelen is nu een maal niet ieders werk en met een zeker respect beschouwen we dan ook den man, die door zijn vingervaardigheid onze opmerkzaamheid weet te verschalken. Uit dat oogpunt beschouwd, zou men den Amsterdammer, die voor de zooveelste maal terechtstond, een zekere lof niet kunnen ont houden, want neem zelf eens drie notedoppen en een erwt en tracht dan de erwt onder een der notedoppen te verbergen, zonder dat de erwt van de tafel valt' en zonder dat de aan dachtige toeschouwers kunnen zeggen, waai de erwt gebleven is. Laten we dan ook meedeelen, dat de man. die de vaardigheid welk u mist, bezat, niet daarvoor terechtstond, want dan zou iedere goochelaar voor den politierechter moeten ko men. Neen, de zaak is deze, dat de notedoppen virtuoos zijn vaardigheid misbruikt door men schen. die prat gaan op hun opmerkingsgave, geld uit den zak te kloppen. Hij verbindt daar een andere listigheid aan, door een kameraad, die het spel ook kent, eerst te laten raden en geld te laten winnen, wat de begeerte naar winst bij argelooze toeschouwers prikkelt. In zoo'n geval wordt de goochelarij hazard spel en onze Amsterdammer, die te Lisse via de notedoppen een bankbiljet van tien gulden uit iemands zak in den zijnen had weten te tooveren, moest zich daarvoor verantwoorden. Hij ontkende het spelletje 'et, wèl de tien gulden, want daar ging he. om, maar een jachtopziener had goed opgelet, ofschoon ook hij moet erkennen, dat de erwt hem ook te vlug was afgeweest. De Amsterdammer, die kort geleden 4 maan den gevangenisstraf had ondergaan voor een dergelijk bedrijf, hoorde nu 6 maanden tegen zich eischen, maar de politierechter gaf er weer vier. DE DOMME AUTOMAAT. In Krommenie had een bakker een automaat buiten zijn woning geplaatst, die zoodanig geïnstrueerd was, dat hij een stuk chocolade of eenig ander lekkers los liet, wanneer iemand een dubbeltje in zijn gleuf wierp. Die auto maat had zich aan deze instructie moeten houden en geen chocolade moeten loslaten, wanneer er een platgeslagen halve cent in plaats van een dubbeltje in de gleuf was ge stopt. Doch een automaat heeft alleen maar zooveel verstand als de maker er in legt en als deze dubbeltjes met platgeslagen halfjes gelijkstelt tot het verrichten van zekere func ties, heeft de automaat geen eigen onder scheidingsvermogen. 't Is dan ook, zooals de officier zei: de automaat kan niet opgelicht in den zin van bedrogen worden. De twee jonge mannen, die meenden hun eigen vernuft met dat van den automaat te moeten meten door hem halfjes in de maag te stoppen, moesten echter ondervinden, dat hun vernuft slechts een tijdelijk voordeel had op geleverd in den vorm van een paar reepen chocolade, doch dat daartegenover een bedui dend nadeel stond. De officier vond die manoeuvre met geplette halfjes een geraffineerden diefstal en eischte 8 dagen gevangenisstraf, welke de politierech ter nog niet direct toewees met het oog op het overigens niet ongunstig rapport. Misschien komt er dus nog voorwaardelijk van en de eerste voorwaarde zal wel zijn om geen dub beltjes met halfjes te verwarren. DE ZENUWACHTIGE COMMUNIST. Er was herrie te Zaandam, fascisten en com munisten veroorzaakten op 27 October de po litie werk. want toen had deze alle moeite om de partijen van elkaar te houden, hetgeen al hieruit blijkt, dat er geslagen en geschoten werd. Een. en volgens verdachte meer communis ten, hadden bij die gelegenheid de politie uit gescholden voor moordenaars en die eene moest daarvoor terechtstaan. Hij beriep zich op zijn zenuwachtigheid en beweerde, dat hij niet gescholden zou hebben, als de zenuwen hem niet te pakken hadden gehad, waarvan hij de schuld aan de fascisten gaf, maar de officier en de politierechter vonden dit geen voldoend motief. Eisch en uitspraak luidden 14 dagen gevangenisstraf. HEEMSTEDE KUNSTKRING HEEMSTEDE Voor den kunstkring Heemstede zal Maan dag 17 December het Meyer-Wisse-trio con certeeren. Dit concert wordt gegeven in het gebouw van den Ned. Protestantenbond". Het programma vermeldt o.m. werken van Haydn. Handel, Rachmaninoff, Brahms, Arenski en Hugo Wolf. BENNEBROEK CONCERT IN HUIZE „VOGELENZANG" Het Haarlemsch Kamerorkest, dirigent Wil lem Lasschuit, geeft Vrijdagavond 21 Decem ber op Huize „Vogelenzang" te Bennebroek. in de Stichtingskerk voor patiënten en personeel een concert, met medewerking van Hendrik Lasschuit (orgel), Henriëtte Smith (zang) en Willem Lasschuit (viool). IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 14 DEC. Tongen' per kilo f 1.05f 0.85. Schar per 50 kilo f 3.40. Kleine poon per 50 kilo f 4.50 Braadschelvisch per 50 kilo f 11f 10. Wijting per 50 kilo f 3.40f 2.80. Versche haring per kist f 3.80f 1.85. BESOMMINGEN Trawler: Eendracht IJM. 17, 20 m. f 140. IJslandsche versche visch MB. 3 600 kisten. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Hercules, IJm. 196, vangst 70 manden schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 170 manden makreel, 40 manden wijting. 40 manden varia, 30 manden radio. 20 manden hake, 140 manden kolovisch, gul en leng. totaal 580 manden, benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Voor de Maandagmarkt wordt van de Vem alleen verwacht de Gerberdina Johanna IJm 38, met ongeveer 700 manden visch. AERDENHOUT HET VOGELLEVEN LANGS DE KUSTEN DER OOSTZEE. Donderdagavond hield de bekende ornitho loog Jan P. Strijbos in hotel Boekenroode voor de leden der Ver Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld een lezing met lichtbeelden over het vogelleven langs de kusten der Oostzee. Zooals te verwachten viel was de zaal flink bezet. De voorzitter. Mr. Prinsen Geerligs spral- een woord van welkom en van dank aan 't adres van den heer Strijbos. De causerie was een verslag over een reis. welke de heer Strijbos enkele jaren geleden in gezelschap van eenige binnen- en buiten- ïandsche biologen naar de kusten der Oostzee heeft ondernomen en waarbij de kusten van Jutland, Zweden. Pommeren en Oost-Pruisen werden bezocht, als ook de eilanden Rügen Bornholm, Falster en Moën. Gisteravond werd in 't bijzonder de kust van Oost-Pruisen be handeld en nog meer speciaal de „nehrung" van 't Friesche Haff, Deze nehrung is een 100 K.M. lange en 1 a 1 1/2 K.M. breede landtong, deels bedekt met 60 a 70 M. hooge. kale. „wan delende duinen, deels met laagland, rijk aan waterplassen, welke bevolkt zijn door groote scharen vogels van diverse pluimage. Vooral in den trektijd is 't aantal vogels verbijste rend. in 3 uur tijd werden eens pl.m. 20 dui zend trekkende grijze kraaien waargenomen. Er zijn dan ook in Europa geen andere plek jes aan te wijzen, waar zooveel trekkende vo gels passeeren als juist langs deze nehrung. 't Vogelstation Rositten is dan ook buitenge woon gunstig gelegen. Op boeiende wijze gaf de heer Strijbos een beschrijving van 't landschap, van 't dorpje Rositten, de wijze, waarop de trekvogels wor den opgevangen en geringd en weer worden los gelaten. Vóór de pauze werden vooral de kleinere vogels behandeld, daarna de grootere roof vogels en de groote zoogdieren, welke in oude tijden ook in ons land veelvuldig voorkwamen, zooals de eland, de herten en reeën, vossen en wilde zwijnen. Een prachtige collectie lantaarnplaatjes, waarvan vooral die uitmuntten, waarop ver schillende roofvogels (sperwer, havik, buizerd, steenarend) op hun horsten de jongen ver zorgen. was wel in staat, het gesproken woord nog aanmerkelijk te verduidelijken. SANTPOORT R. C. BREDERODE In zijn openingswoord bij de in het Badhuis alhier gehouden ledenvergadering van R. C. Brederode memoreerde de voorzitter het over lijden van den heer A. v. d. Heyde en deelde vervolgens mede, dat de leden G. J. Waasdorp en E. Rings wegens hun overkomen ongeluk ken nog steeds in het gasthuis ter verpleging zijn opgenomen. Door het bedanken van een bestuurslid zijn twee vacatures ontstaan, waarvoor door het bestuur in het volgend maandblad candidaten zullen worden genoemd. Ten aanzien van de indoortraining deelde de secretaris mede, dat hem namens B. en W. officieus is medegedeeld dat met Januari of Februari de beschikking kan worden verkre gen over het schoollokaal F te Santpoort. Onder hartelijk applaus deelde de voorzit ter vervolgens mede, dat er, evenals in het be gin van dit jaar en mede in verband met de kranige prestaties van het eerste elftal dat nog ongeslagen aan het hoofd staat, plannen bestaan om in het begin van het volgend jaar een feestavond te houden. R. C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Brederode 3Bloemendaal 3, 11,30 uur. Brederode Jun.Beverwijk Jun. 2 uur. WASCIIGOED GESTOLEN. Bij een familie aan den Rijksweg is ver moedelijk tusschen half 9 en half 10 een flinke partij waschgoed van de drooglijn gestolen Waar er tamelijk veel nieuw goed bij was, is de schade niet onaanzienlijk. Van een en an der werd bij de politie aangifte gedaan. DRANKBESTRIJDING. Zaterdagavond viert de afdeeling Santpoort van den Algem. Ned. Geheel Onth. Bond haar jaarfeest in 't hotel „De Weyman". Het pro gramma ziet er zeer aanlokkend uit: openings woord door den voorzitter, muziek, zang. de clamatie, tooneel, beeldgroepen, enz. Alles wordt opgeluisterd door Roemers Band uit Beverwijk. KINDERKOOR „DUINLUST". Gisteravond trad Lies Hertier met haar onlangs opgericht kinderkoor in ..De Weyman" voor een goed bezette zaal voor 't voetlicht. De reden van dit vrij vlugge optreden deelde zij zelf, bij ontstentenis van de voorzitster van het koor, in een kort openingswoord mede. Het vond zijn oorzaak in het feit, dat het koortje uitgenoodigd was de volgende week mede te werken aan een Volkszang avond te Haarlem. Men had deze uitnoodiging aangenomen, maar de leidster had het voor de ouders aardiger gevonden, dat zij toch de première van het optreden kregen. Zooals te begrijpen is. was het Lies Hertier niet mogelijk geweest in den haar gegeven tijd. wat haar koor betreft, met een volledig programma voor het voetlicht te komen. Zij had daarom de medewerking ingeroepen van eenige harer piano-leerlingen. Om het geheel echter in kinderstijl te houden, had zij de de jeugdigste harer klavier-leerlingen uitge kozen, zoodat we studie te beluisteren kregen van leerlingen, die van 1 maand tot 11/2 jaar les hadden gehad. Het ligt dus voor de hand, dat we onze eischen niet te hoog mogen stellen. En dan kunnen we getuigen, dat d® meeste leerlingen van Lies Hertier hun leerares alle eer aandeden. Ook het optreden van het koor zelf is ons zeer meegevallen. De leidster was blijkbaar van het standpunt uitgegaan, dat goede re sultaten pas dan te verkrijgen zijn, wanneer er goede orde heerscht, althans de jeugd was uitermate rustig en had onder 't zingen steeds de grootste aandacht voor de diligente. En dit wil wat zeggen, wanneer er zulke kleine „peuters" meezingen als in „Duinlust" het ge val was! De wijze, waarop gezongen werd, toonde aan. dat de leidster in dit opzicht juist gezien had. Voor zulk een slechts korten tijd be staand koor werd er werkelijk beschaafd ge zongen, terwijl de uitspraak te prijzen viel. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staats). Bin). 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1,2 pCt. Nederl, Indië 1930 11 - Staats). Buiten). 5 1/2 pCt. Duitschl. 1 930 f Vounglcen.) 26*4 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 25*4 Stoomv. MIJ. Ned. Industr. Binnen), Alg. K.zijde ünle... 31H A. N. I .E. M, (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft... 239 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Beb, Philips 218H Industr. Buitenland. Anaconda Copper 7 - - Bethlehem Steel 18& - 5 pCt. Cities per 1966 iv« Am. Glanzstoff (grew.) General Aviation North Amer. Cy. Standard Brands - 4 (J. S Steel 22Ü,; Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. 30 - 29)4 Banken BuitenL ..tsche Rèichsb. '«•trol. MIJ. Bin). Kon. Petroleum 134*4 H 85*4 Petrol. Mij. Buiten). 10)4 4k-% Cultuur Mijen. 146 N. I. S. O Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 135 y3 Redjang 172K - H 30 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 142M 122)4 125 Rubber Mijen. A'dam Rubber 87 Dell Bat. Rubber.... 64 Ned. Ind. Rubber Koffie 80 Ver. Ind. Cult. Ondern. 101 Spoorwegen Builen). Comm Wilwankee 6 pet. AdJ. Milwaukee Missouri Kansas Texas 65 Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13