GERZON HAVEKfflfSiS H. J. van der Meer H. J. van der Meer Gratis H. J. van der Meer 3.90 2.90 woo mm wiiMö €d !M D B E 1M Q spreekuur Dr. Ladenius INLEGGER Halfwas Bakker VRIENDIN GRATIS GRATIS Weihnachten nach Hause VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 meren onder die Friesche zigeuners mochten bestaan als dramatisch hoofdpersoon totaal onbelangrijk is. En wat te zeggen van Ynske? Moet deze boekenjuffrouw. die haar bedenksels en haar phrasen zoo uit een ouderwetschen roman a a Marlitt heeft gehaald, een vertegenwoordig- 5*er van de ernstige, stoere Kleiers jv;esland nog wel! voorstellen? Het mocht eat. En dat onmogelijke slot, waarin Ynske olotseling Nora van Ibsen en Petro met het tiseunerbloed een pop van koekedeeg wordt. Seen, deze poppen zij niet tot leven te bren- >en, door de beste acteurs niet, en het stuk onmogelijk te redden. De leden van Nieuw Leven deden overigens sües om dit product van Fabricius te verdedi gen en zij hebben er van gemaakt wat er «n te maken viel. Voor de opvoering heb ik dan ook respect. Het tooneel was weer uit wekend verzorgd en er was in die sombere jamer, de drukkende stemming, welke Fa- iricius bedoeld moet hebben. En in het spel gaven deze dilettanten ook dit maal heel veel >eds. Mevrouw KerkhoffBlokker zagen wij weer eens in haar volle kracht; zij wist aan Hanna wel relief te geven. Men voelde althans, dat vrouw zigeunerbloed had, zij had tempe rament en zij speelde met een warmte en een ;!oed, als wij niet dikwijls van dilettanten den. Daarbij bracht zij ook in haar uiterlijk alles voor deze rol mee. Voortreffelijk was zij n haar Krammersdans en ook in haar uit- iarstingen van hartstocht en drift. Een uit wekend gespeelde rol. Naast Hanna noem ik jouwe, die wel de antipode van de Zigeuner meid is. Douwe is in dit stuk de meest of eigenlijk de eenig waarachtige figuur en daar door misschien kwam hij ook het best tot zijn recht. Hij was de stugge boer op en top zooals de heer R. Kuin, die met deze Douwe zijn beste ol speelde bij Nieuw Leven hem ons gaf. Ynske zal wel altijd een tooneelpop blijven, wie haar ook speelt. Mevrouw Spierdijk, die een bijna vorstelijke verschijning op het too neel was, deed alles om ons in haar te doen elooven, maar het gelukte haar niet. Zij bleef een juffrouw uit een boek van Marlitt. zij deed mij in haar zwart costuum meer jan Maria Stuart dan aan een Friesche boe renvrouw denken. Was dat toilet door Fabri- jius voorgeschreven? Mevrouw Van Eysde speelde Ynske indertijd met boerenkap. De rol vas blijkbaar ernstig bestudeerd, en het is mevrouw Spierdijk niet kwalqk te nemen, dat Ynske voor ons een wonderlijk stuk wezen bleef. Evenals Petro. Want ook de heer Hage ver mocht niet van die slappe-was-zigeuner iets nenschelijks te maken. In het begin, toen de Vrouw" nog van huis was en hij met Hanna lansen kon. ging het nog. Toen was zijn spei risch en levendig. Maar zoodra verscheen ïnske, of de pop zakte in elkaar. O, niet door ie schuld van den heer Hage. Om brood te bakken moet je toch meel hebben. Als hij dat net krijgt, lukt het den besten bakker niet. Een wel aardige figuur in dit stuk is de Muséke" en Chr. Vosshard had van dit rol- etje ook veel pleizier. Hij typeerde hem zeer rerdienstelijk. Maar nu ik Ynske voor de wee de maal heb gezien, hoop ik toch in de oekomst voor herhalingen bespaard te blij- ren. Ibsen en Fabricius door elkaar geklutst eeft mij een-te weeën smaak en kan ik moei- ijk verteren. J. B. SCHUIL. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. Belangrijke grondaankoop. De begrooting vastgesteld. 120 opcenten op de Personeele Belas ting in plaats van 150. Batig saldo van f 138.000 van 1933 komt geheel aan 1935 ten goede. Gasprijsverlaging aangenomen. Vergadering van den Raad der gemeente, >p Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig: mevr. Venhuizen en de heer Van den Heuvel. Voordat met de behandeling der begrooting wordt begonnen neemt de Raad zonder dis- ussie de in ons blad vermelde voorstellen aan «treffendevergoedingen aan het bijzonder ader wijs; vaststelling herziéning L I a van iet Uitbreidingsplein; de sluiting der kap- «rszaken (de heer Van Unen vroeg aan tekening dat hij „tegen" was) en de voorloo- ilge vaststelling der gemeenterekening en be- Irijfsrekeningen over 1933. Aankoop gronden Boerderij Bronstêe. De Raad besluit zonder discussie van de N'.V. Boerderij ..Bronstêe", te Haarlem, eenige êrceelen grond bij en ten Oosten van de leemsteedsche Dreef, tezamen groot 21.58.20 KA., aan te koopen voor f 191.000. De heer Van Unen (v.b.) zegt. dit voor de [êmeente een goed besluit te achten. Benoeming onderwijzer. Benoemd worde tot onderwijzer aan de iror.steeschool (UL.O.) de heer B. Borst, on- ierwijzer U.L.O. te Zandvoort. ïehandeling der Begrooting. Algemeene beschouwingen. De heer Van Unen (v.b.) opent de alge- aeene beschouwingen. Spr. zegt dat deze be- rooting heeft moeten opvangen de finan- ileele gevolgen van enkele toekomstige Rijks- egelingen. De inkomsten der gemeenten zul- en door die maatregelen aanzienlijk dalen, lit moet worden ingehaald. Worden we, zegt pi\, niet door de Rijkskat gebeten, dan gé- leurt dit door den Gemeentekater: B. en W lebben een voorstel gedaan tot verhooging Ier opcenten op de personeele belasting. De Inancleele commissie heeft geadviseerd 120 let., B. en W, willen 150 pet. De f inancleele ommissie wil het geheele batig saldo van 138.000 van 1933 overbrengen op 1935 en niet 90,000 zooals B. en W. voorstellen. Dit an te beter omdat 1934 volgens schatting van en W. een batig saldo van f 60.000 zal ge- i. Noodig is: zoolaag mogelijke belasting, met aanpassing aan het lagere levenspeil. In eder geval moet belasting niet te snel ver- loogd worden, maar in tempo's. Voorts behandelt spr. de conversie van lee- lingen met een rente boven 4 pet. Daarvoor ijn de omstandigheden al lang gunstig. Men letrachte er den noodigen spoed mee. Er oopt hier nog 2 1/2 millioen aan leeningen wen de 4 pet. Verder moet de gemeente naar omlaag met laar tarieven. En aan huurverlaging moeten 1. en W. alle aandacht wijden. De heer Van der Erf (r.k.) constateert, at naar bezuiniging is gestreefd. De verhoo- ine der opcenten op de pers. bel. van 75 op 50 gaat spr.'s fractie te ver. Zij wil niet ver- Ier gaan dan de financieele commissie. Ten opzichte van de bestrijding der werk- aosheid vraagt spr. dat er meer gedaan wordt voor de jeugdige werkloozen. Er zal wel werk voor hen te vinden zijn op Groenendaal. Het Ls te betreuren dat B. en W. niet verder heb ben kunnen gaan ten opzichte van de verla ging der tarieven. Guldens-meters voor elec- triciteit moeten op ruimere schaal gedistri bueerd worden. De heer De Tello (s.dA.p.) behandelt ook de regeeringsmaatregelen die diep ingrijpen in de financieele orde der gemeente. De ver hooging van de lasten diè moeten worden op gelegd. Ls niet te wijten aan het Heemsteedsch gemeentebestuur. De regeering dwingt er toe. Zoo dreigen er gevaren. Heemstede zal haar kleinen voorsprong, die het als woongemeente op andere gemeenten had. verliezen. Er zal dus gezocht moeten worden naar andere dan fiscale voordeelen voor de gemeente en heeft sur. het goed begrepen, dan willen B. en W. in deze richting werken. Ook spr.'s fractie wil 120 opcenten op de pers. bel. en spr. is teleur gesteld over het feit, dat B. en W. absoluut 150 willen handhaven. Het wordt tijd dat men op het terrein dei- werkverschaffing naar andere wegen gaat zoeken. Openbare Werken is voor werkver schaffing niet het aangewezen lichaam: deze dienst Ls niet soepel genoeg, wat voorberei ding en organisatie betreft. Spr. spreekt hier in 't algemeen en wil volstrekt geen blaam werpen op den Heemsteedschen dienst van O. W. Maar samenwerking van O. W. met deskundigen en met organisaties van werk gevers en werknemers is dringend gewenscht. Voorts pleit spr. voor betere lichamelijke verzorging van de schooljeugd. Zijn B. en W. bereid over te gaan naar meer concentratie op sportgebied? Kan er bij den Zwemvijver geen gelegenheid worden gegeven voor zonne- en familiebaden? Aan den schooltandartsendienst zal „Na zorg" verbonden moeten worden. De volkshuisvesting. Men neme eens de proef met bouwen van geheele straten onder dezelfde architectuur en beoordeele niet maar steeds afzonderlijke huizen of villa's. Ook moet nog meer aandacht worden besteed aar. statistieken betreffende de woningmarkt. De vuilverbranding in de Indische buurt zooals die nu gaat, kan niet langer geduld worden. De wethouder - make eens een berekening voor de aanschaffing van een vuilverbran dingsoven. De heer At te ma (c.h.) sluit zich aan bij het voorstel der financieele commissie aan gaande de opcenten. De heer Disselkoen (s.cLa.p) zegt dat B. en W. f 100.000 uit de reserves willen put ten. maar er weer f 48.000 willen bijdoen. Spr. heeft er bezwaar tegen, dat bij het aanpassen aan een lager levensniveau voor B. en W. blijkbaar het begin en het einde is: verlaging van loonen en salarissen. Maar zij moeten ook denken aan verlaging der kosten voor levensonderhoud. Dat doen zij niet. want zij zeggen dat verlaging der tarieven niet ver der mogelijk is. Uit eigen beweging hadden B. en W. tot conversie der gemeenteleeningen mceten overgaan De heer Audretsch (Vrijz.) geeft den Raad in overweging het voorstel van B. en W. inzake de financiën aan te nemen. De ge meente zal dan baas blijven in eigen huis. Wethouder Jhr. van-de Poll (C.H.) be antwoordt de opmerkingen. Aan de sport- concentratie is wel wat gedaan, maar verder „aan willen B. en W. niet. De verschillende besturen leveren goed werk en alles door ambtenaren laten doen wordt veel te duur. Heb bouwen van groote blokken door één architect zal bezwaren opleveren, want te Heemstede zijn vele kleine stukjes grond, be- hoorend aan kleine eigenaren. Het verwijt van lauwheid inzake de conversie verwerpt spr. B. en W. achten n.l. een lageren rentevoet in de naaste toekomst niet mogelijk. Dat B. en W. geen opcenten op andere be lastingen dan de personeele willeh heffen, is toch een groote aantrekkelijkheid voor hen, die zich te Heemstede zouden willen vesti gen. De financieeje-commissie wil nu f 238.000 halen uit de reserve vap f 496.000. Als dat nóg eens gedaan wordt is het geld op. Op deze wijze zou het mis gaan. Men vergete niet, dat de kosten voor armen, en werkloosheidszorg zeker niet zullen verminde ren. B. en W. zijn unaniem van meenang dat zij bijna de verantwoordelijkheid niet langer zouden kunnen dragen, als de Raad zich ver- eenigt met het advies van de financieele com missie. Wethouder Dr. Droog CR/K.) meent dat het ruim putten uit de reserve moet worden opgeschort tot de toekomst opheldert. Jeugdige werkloozen zouden misschien kunnen werken aan het maken van speelterreinen. Werk voor hen op Groenendaal achten B. en W. minder geschikt. Voor zonne- en familiebaden bij den zwemvijver in Groenendaal voelen B. en W. niet. Dit zou economisch een groote sprong in het duister zijn. Nazorg op tandheelkunde gebied voor de jeugd zou spr. wel willen, maai de regeering heeft nu al gezegd, dat de ge wone tandheelkundezorg voor de jeugd wat getemperd. moet worden. Aan woningmarkt- statistiek wordt te Heemstede veel meer ge daan dan de heer De Tello denkt. Tegen een geheelen „Woningdienst" zou spr. bezwaren hebben. Van de klacht inzake vuilverbranding zal de wethouder nota nemen. De heer V nUne n (V.B.maakt in tweede instantie van het advies der financieele com missie een voorstel. De heer Rijkes (V.B.) geeft wethouder Jhr. v. d. Poll toe, dat een flinke reserve noodig is. Maar ook particulieren teren thans hun reserves op. En weer zeggen B. en W.: wij zullen u gemeentenaren zwaarder belasten om onze eigen reserve te behouden. Daaraan wil spr. niet meedoen. Hij steunt dus het voorstel van den heer Van Unen. De heer Jonckbloedt (R.K.) meenit tegen over den heer De Tello dat de zorg voor den woningbouw wat de architectuur betreft wel aan de Schoonheidscommissie kan worden overgelaten. Bovendien, waar zal men in Heemstede grond vinden voor het bouwen van min of meer groote blokken? Heem stede is Amsterdam niet. Verhooging van de opcenten van 7'5 op 150 acht' spr. een te grooten sprong. De reserves moeten naar sprekers meening worden gebruikt als het noodig ls. Wethouder Jhr. v. d. Poll (OH.) betoogt nog dat het de bedoeling van B. en W. is, de reserves geleidelijk te verbruiken. Het volgend laar zal niet worden voorgesteld, er f 190.000 af te nemen, maar minder. Met de zaak der huurverlaging zijn B. en W. heel ernstig bezig. Spr. waarschuwt den Raad nog eens met nadruk tegen het voorstel-Van Unen. Het voorstel van den heer v. Unen wordt echter aangenomen met 10 tegen 3 stemmen (die van de heeren Audretsch, Jhr. van de Poll en Dr. Droog). Artikclsgewijze behandeling der begrooting. Bij de begrooting van het gasbedrijf wijzen de heeren Disselkoen (s.d.a.p.) en Rij kes (V.B.) op het groote verlies bij de gaspro ductie 250.000 M3. op een productie van 3 millioen M3. Dat is te veel, Spr. zou deze zaak graag opnieuw door de gascommissie onderzocht willen zien. De Voorzitter zegt dat de verliezen minder worden. De heer Van Unen (V.B.) heeft gezien dat de gemeente in beroep zal gaan inzake de omzetbelasting. Zou men nu niet wachten met het verhaal, tot men zeker weet, het te moeten betalen? De Voorzitter wil de uitspraak van den Inspecteur afwachten. De heer Van Unen (VB.) vreest dan later veel administratieven rompslomp bij de verrekeningen. Hierbij aansluitend merkt spr. op, dat hij bij het personeel van het gasbedrijf jeugdige 'en goedkoope) krachten mist voor eenvoudig werk. De heer Van der Linden (R.K.) zou de zaak zóó willen regelen, dat geen na vordering behoeft plaats te hebben. De begrooting van het Gasbedrijf wordt goedgekeurd. Hiermede is dus ook aangenomen het voor stel van B. en W. tot verlaging van den gas- prijss, welke nu dus is over den gewonen en muntmeter: Tarief A 9 cent per M3., tarief B 5 cent per M3. benevens een vastrecht van f 2 per maand. Te 6 uur wordt de zitting geschorst tot 8 uur. DE AVONDZITTING. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Dn in waterbedrijf. (Bij de begrooting van het Electriciteitsbe- drijf vraagt de heer Van Unen (V.B.) dat elke maand een balans van de bedrijven zal worden opgemaakt, opdat men kan zien hoe zij er voorstaan. Dat ls in de tegenwoordige omstandigheden noodzakelijk. De Voorzitter antwoordt op de des mid dags door den heer van der Erf gemaakte opmerking over de guldensmeters, dat er 300 van die meters zijn. Spr. zal de vraag van den heer Van Unen overbrengen aan den directeur der bedrijven. Misschien is het geven van een maandel/ijksch overzicht wel mogelijk. De heer Van Unen: Het kan. De begrooting wordt vastgesteld evenals die van den Reinigingsdienst van Openbare Wer ken, het Grondbedrijf en reservefonds voor bijzondere doeleinden. Bij Hoofdstuk III Openbare Veiligheid, brengt de heer De Tello (S.D.A.P.) de af vloeiing van het verkeer uit het Sportpark ter sprake bij belangrijke voetbalwedstrijden. Spr. zou dit in omgekeerde richtting willen doen dan nu geschiedt. De Voorzitter zegt, dat dit groote moeilijkheden zal geven voor het publiek dat naar de tram wil. De heer De Tello vraagt in ieder geval maatregelen, dat het verkeer in één richting moet gaan. De Voorzitter zal dit nagaan. De heer Rijkes (V.B.) stelt voor het sub sidie aan de Heemsteedsche Reddingsbrigade te verhoogen tot f 50 (voorgesteld wordt f25). Dit voorstel wordt aangenomen. Bij „subsidie voor dekking naöeelig saldo beheer Zwemvijver' vraagt de heer Jonck bloedt (R.K.) toezicht op de „bevolking" der kleedhokjes; het komt voor dat er twee jon gens in één hokje worden toegelaten op drukke dagen. Wethouder dr. Droog (R. K.) zegt. dat het bouwen van „wisselcabines" in studie is. De heer Rijkes (V.B.) vraagt, de tarie ven voor den Zwemvijver wat omlaag te brengen. In Haarlem zijn zij goedkooper. Wethouder D r o o g (R.K.) zegt overweging toe. Bij Hoofdstuk VIII, onderwijs, bij „subsidie aan bijzondere bewaarscholen", maken de heeren Van Unen en Disselkoen er bezwaar tegen, dat nog geen rekening is gehouden met de besprekingen in den Raad bij de vorige begrooting over de verlaging van de rente der obligatieleningen van bijzon dere scholen. Twee groepen van bijzondere scholen hebben de rente verlaagd kunnen krijgen, een derde groep nog niet. De Voorzitter zegt, dat nog drang kan werkloozen naar Heemstede komen. Zij we- De heer Van Unen (V.B.) stelt voor, dat aan de derde groep een subsidie wordt ver leend, gegrond op een rente van 4 1/4 pet. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Bij den post „kosten van werkverschaffing aan werkloozen" vraagt de heer Van Unen (V.B.) hoe het komt, dat, blijkens een uitla ting van den voorzitter bij de opening van een cursus voor jeugdige werkloozen, zooveel werkloozen trekken naar Heemstede, waar al zooveel werkloozen zijn. Verder vraagt spr. of geen Rijkssubsidie kan worden gevraagd voor de werkverschaffing. Debat over werkverschaffing. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) be spreekt een rapport van den wethouder van Openbare Werken over de werkverschaffing. Wanneer de werkverschaffing niets anders kan geven dan de uiterste grens voor levens onderhoud. zonder moreele opheffing der ge zinnen, is spr. tegen die manier van werkver schaffing. Spr. wil terugkeeren tot de werk verschaffing, zooals die tot voor eenige jaren gold, afwisselend werk en steun. De heer Van Unen (V.B.) merkt op. dat er te Heemstede geen ongelimiteerde hoe veelheid werk is voor alle werkloozen. B. en W. hebben dus gezocht naar een vorm van werkverschaffing, die met deze omstan digheid rekening houdt. Het is niet mogelijk alle menschen voortdurend tegen vol loon aan het werk te houden. De Voorzitter weet niet waarom de werkloozen naarf Heemstede komen. Zij we ten, dat zij eerst 2 jaar in de gemeente moe ten wonen, vóór zij voor werkverschaffing in aanmerking komen Maar het verschijnsel doet zich inderdaad voor. Het ontwerp voor Rijksbijdrage voor werkverschaffing komt de volgende week m de Kamer in behandeling. Maar voor Heem stede zal dat subsidie zeer gering zijn (f 135) Bovendien is het de vraag of het raadzaam zal zijn, dat subsidie aan te vrgen, wam, dan is de gemeente niet meer baas in eigen huis. Wethouder dr. Droog (R.K,) zegt dat bij vroegere systeem van werkverschaffing ge rouleerd werd, maar dit kostte ook meer dan normaal. Thans wordt een zeker loon be taald voor drie dagen werk en de overige da gen hebben de menschen gelegenheid om nog wat extra te verdienen. Dit systeem wordt door de betrokkenen gewaardeerd. Waarom dan terug te gaan naar hQt oude systeem dat veel kostbaarder is dan 't tegen woordige: werken voor steun. De heeren Rijkes (VB.) en Van dei- Linden 'R.K.) pleiten voor handhaving van het geldend systeem. Gezien de stemming in den Raad zal de heer Disselkoen geen voorstel doen. Bij het hoofdstuk Volkshuisvesting (van den kapitaaldienst) brengt de heer Dissel koen de verlaging der huren ter sprake. De wethouder wil wachten op den minister. Dat heeft hij verleden jaar ook gezegd. Maar toen hebben verschillende gemeenten "naai- voor stellen bij den minister ingediend en zijn in derdaad de heeren in die gemeenten verlaagd .Nu zijn er volgens de mededeeling van den wethouder ook voorstellen bij de regeering. Spr. vraagt een uitvoerige toelichting van den wethouder betreffende wat hij gedaan heeft om de huren zoo spoedig mogelijk verlaagd te krijgen. De heer Van der Erf (R.K.) meent dat de wethouder ln den laatsten tijd harder aan de huurverlaging heeft gewerkt dan de heer Disselkoen meent, al had vroeger mis schien meer gedaan kunnen worden. De heer Meeuwenoord (R.K.) dringt op spoed aan. De heer Audretsch (Vrijz.) zegt dat vee! gedaan wordt om de huren der woning- bouwvereenigingen verlaagd te krijgen. Wethouder jhr. van de Poll (C.-H.) zegt dat de minister wcnschte. dat de.,zaken der huren van woningbouwverecnigingen alle tezamen zouden worden behandeld. Dit heeft de groote vertraging gegeven. Daaraan kun nen B. en W. niets doen. Er is aan deze zaak gedaan wat kon. De geheele begrooting wordt met de ge noemde wijziging vastgesteld. Kasgeldleeuing. De Raad besluit een kasgeldleening van één millioen gulden aan te gaan. Te 12 uur sluit ae voorzitter de verga dering. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig godragen lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Johannes van Schagen in den leeftijd van 02 jaar. W. J. VAN SCHAGEN- STAPHORST Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Haarlem, 13 Deo, 1934 Weteringstraat 14 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 17 December 1934, ten 12 uur op de Algemeene Be graafplaats Ingang Ivlevej- Iaan. Vertrek van het sterfhuis 11.30 uur. Heden overleed ln volle zekerheid des goloofs, onze geliefde Moeder, Behuw 1-. Groot- en Overgrootmoeder Mej. Hendrika Langevoort Weduwe van den Hoer W. Plant Jé, In den ouderdom van 77 jaar. Haarlem, 13 Dec. 19 34 A. Ij. Dyserinckstraat 45 Uit aller naam: H. PLANTJé en Familie De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 17 Dec. 1934 te 11.45 uur op de Alg. Begraafplaats in gang Klcverlaan. Geen bezoek Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij het plotseling over lijden van onzen geliefden Man en Vader. In 't bijzonder de Ned. Ver. „Het Vaderland Getrouw" en loge „Naastenliefde" en de buren. Uit aller naam: E, v. d. HU URE- KWANT De Haasstraat 10 SCHOONE GORDIJNEN lijn het kenmerk var» Hoilandachc zindelijkheid GORDIJNWASSCHERIJ Piano- en theorie-lenen voor vakstudeerenden en dilettanten A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dara Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 a.s. ZATERDAG 15 Dcc. VERZET op 7—8 uur 's avonds. De curatrice ln het faillissement van L. N. M. Boerlagen bericht, dat dit faillissement door het verbindend worden der eenige uitdeellngslljst ls geëindigd. Mr. MARIA J. KLUITMAN Haarlem, Zijlstraat 47 rood is het goedkoopst met: Bakovens vanaf 59 cent. Wringers 5.1)5 5 jr. garantie. Wa.-ehmachines j 49.MI Petroleum straalkaohels /eer goedkoop In verbruik voor kook en verwarming 8,50. Petroleum blauw brander 5.05 Petroleum snelkoker 3.75 Schagchelstraat 7 en Cronjéstraat hoolc Schotcrweg Gevraagd voor do snelpers i Br. no. 14G5 bur. van dit blad Gevraagd voor Luxe Broodbak- kcrij een leeft. 1819 jaar. Br. met opp. v. laatsten werkkring en afschr. v. get.schrlften no. 1467 bur. van dit blad Voor leerlinge 4c kina Gymna sium van Maandag tot Zaterdag goed tehuis gezocht ln beschaafd milieu, Br. met cond, no. 1463 bur. v.d, blad heeft de grootste sorteerinjg en i> hoi goedkoopst met electrisclio Kerst boomverl ich i i ng Gloeilampen vanaf 18 cent. 100 kaars lamp 38 cent. AlJeg met garantie Schagchelstraat 7 en Cronjéstraat hoek Schotei-wcg Nel eenv. R.K. Dienstmeisje, 26 jaar, zoekt dito vriendin. Br. no- 14 64 bur. van dit blad Voor direct gevr. een NET DAGMEISJE avond Heems 02 uur. Aunm. 7—S.30 uur. v. cl. Dreef 9S, heden- BERG, Mevrouw SCHOOR L—NI.1G Kleverparkweg 1S4. vraast ce NET DAGMEISJE NETTE JONGEN GEVRAAGD leeft. 1516 jaar. goed kunnend fietsen. Mag DE KROON, Klein Houtstraat 1214. Lampenkappen ophangen een fraai artistiek schemerlampje cadeau Profiteert van onze zeldzame Reclame week Huiskamer- en Salonknppen honderden modellen en prijzen. Zie hiervoor etalage Schotcrweg. Wij etaleer en meer dan 35 soorten Bij aankoop van een kap boven 5.00 eeii fraai lampje CADEAU. H. J. van der Meer Schagchelstraat 7 Cronjéstraat hoek Schotcrweg Gevraagd een eenigszins Slagersleerling Adres J. PAAUW, Rijksstraatwe: no. 344. Jongeman, b. b. h, h., vr. p direct nette ZIT-SLAAPKAMER 2.50 p. vv. Geen centrum. Br no. 1466 bür van dit blad Aanbesteding Ondergéteekenden zijn voorne mens namens den Weledl Heer F. G. de Groot te 's-Gra ven hage op Vrijdag 2J December 1934 des voorm, te 11 uren in het Hotel „Het Bruine Paard" te Sassen- hcim aan te besteden: Het bouwen van oen landhuis met bijbehoorciide werken op een terrein aan de Willem War- nuurluun cc Suasenhcim. r.'sfk met teekenlng ad 2.50 <>f fr. p. j). ad 2.75 verkrijgbaar bij Architectenbureau LOUMANN EN PONSEN Sassenheim. Hoofdstraat 310, Telcf. 7150 Leiden, Oegstgeesterlaan 32 Tolef. 1506 Net flink meisje gevr. van S.30 tot 3 uur. Aanm. 7—S u Klever park weg 236, Weuel. Dlnshtkcn, Oberhausen, Bottrop. Glndbcck, Essen, Duis burg. Abf. San 1st. 22 und 29 Dez. 1 Uhr. Zur 27 Dez. und 2 Jan. 5.50 h. u. z. Kciscbüru unter der Uhr Garage BOUCKAERT Rozenstraat 9. Fcr. 14903 Bccht en Dyieriak Haard te koop, ln prima staat, dubbele clrc.. groote cap. 35. Bad en geyser 40; Red Starkachel 7.50 Kuperbusch gasf, 4 vl. 17.50. Gashaard S. Kampersingel 42. Laat uw Radio-ontvangst niet bederven door verouderde lampen. U kunt deze bij ons laten meten en als noodig is door nieuwe vervangen, welke wij met zeer hooge korting cn solide ga- rujitie verkoopen. Schagchelstraat 7 en Cronjéstraat (hoek Schotcrweg) EXTRA VOORDELIGE AANBIEDINGEN WOLLEN VEST- PULL-OVERm. frooie knoopgarnering. Alle moderne kleuren DAMES PULL-OVER wollen fantasie weefsel, in zwart, marine en bruin WELDADIGHEIDS - POSTZEGELS VOOR HET KIND AAN ONZE CASSA'S VERKRIJGBAAR Koopt WIJN bij De wijnhandel met 'n 50-jarige reputatie REGULIERSDWARSSTRAAT 74, TELEFOON 47627 - AMSTERDAM-C.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3