UIT HET BUITENLAND Een reisherinnering. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Programma VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 HAARLEM'S D A G B L A D 4 Het Volkenbondsleger in het Saargebied. Sub-commissie van den Volkenbondsraad brengt rapport uit. Meerder heid voor de regeering-Fiandin in de Fransche Kamer. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SAARGEBIED. De door den Volkenbondsraad ingestelde subcommissie voor ae kwestie der internatio nale troepen voor het Saargebied heeft haar werkzaamheden beëindigd en een rapport op gesteld. In dit rapport wordt vastgesteld, dat de troepencontingenten zullen bestaan uit infan terie met pantserauto's en alles wat daarbij behoort De aandacht wordt gevestigd op de noodzakelijkheid, dat de troepen zeer mobiel moeten zijn en dat hun de beschikking moet worden gegeven over de noodige auto's, ten einde snel transport van minstens 50% der manschappen op ieder oogenblik mogelijk te maken. De regeeringscommissie zal ook verder de verantwoording dragen voor de in acht neming der wetten en het instandhouden van de orde. De bevelhebber der troepen zal ge volg geven aan verzoeken tot ingrijpen dei- troepen of tot herstel der orde, welke verzoeken de president der regeeringscommissie hem zou kunnen doen. Uitgezonderd zijn gevallen van militaire noodzakelijkheid, die de toestand met zich zou kunnen meebrengen en het op treden van bijzonder urgente gevallen, die een onmiddellijke actie noodzakelijk zouden kun nen maken. Alle problemen, die zich voordoen betreffende verdeeling inkwartiering en on derhoud der troepen zullen geregeld worden tusschen de regeeringscommissie en den be velhebber. Het rapport gaat dan over tot de bepalingen van financieelen aard. De kosten, die ontstaan door de troepenzending, voorzoover zij niet on der te brengen zijn bij de betreffende natio nale defensiebegrooting, bestaan uit de trans portkosten voor troepen en materiaal, inkwar tiering en uit bijslagen voor de onderhouds kosten, voorzoover zij samenhangen met het verblijf der troepen in het buitenland. De Saarregeering neemt alle kosten, die nog ontstaan door het spoorwegvervoer, voor haar rekening. Verder moet zij den troepen kazer nes en andere verblijf ruimten ter beschikking stellen. Eveneens heeft zij te zorgen voor in richting en onderhoud dezer verblijven, als mede voor verwarming, verlichting enz De daardoor ontstane kosten worden gedekt uit het gemeenschappelijke fonds, dat is opge richt bij raadbesluit van 11 Dec. Verdere kos ten komen eveneens ten laste van dit fonds. Den regeeringen, die de troepen zenden, worden de kosten van het verblijf der troepen in het buitenland, terugbetaald, voorzoover zij niet gedekt zijn door de nationale legerbegroo- ting dezer landen. Een slotalinea bevat nog bepalingen ten aan zien van het vaststellen der instanties, die competent zijn voor de berekening der kosten. Frankrijk, Vertrouwensvotum voor Flandin. De Fransche Kamer heeft het 387 tegen 175 stemmen het wetsontwerp tot saneering van de graanmarkt aangenomen. De regee ring had de kwestie van vertrouwen gesteld. De Kamer sprak den wensch uit, dat het wetsvoorstel, dat een geleidelijken terugkeer naar den vrijen graanhandel voorbereidt, binnen drie dagen afgekondigd zal worden. DiaitscMand. Wet tegen geniepige" aanvallen. Uit Berlijn: Tijdens de Donderdag gehouden kabinets zitting heeft de Rijksregeering een wet aan genomen tegen „geniepige aanvallen" op staat en partij en ter bescherming van de partij uniform. Par. I. van de wet bepaalt: Wie opzettelijk een onware of verdraaide bewering van fei telijken aard opstelt of verspreidt, welke het welzijn van het Rijk of het aanzien der Rijks regeering of dat der N.S.D.A.P. of haar gele dingen ernstige schade zou kunnen berokke nen. wordt, tenzij overeenkomstig andere voor schriften zwaardere straffen kunnen worden opgelegd, veroordeeld tot ten hoogste twee jaren gevangenisstraf, doch ten minste drie maanden gevangenisstraf. Indien de daad gericht is tegen het aanzien van N. S. D. A. P. of haar geledingen, dan zal slechts met toestemming van den plaatsver vanger van den leider een vervolging kunnen worden ingesteld. Par. II van de wet bepaalt, dat gevangenis straf wordt opgelegd aan dengene, die hate lijke. ophitsende of van kwaden zin getuigen de uitlatingen doet omtrent leidende personen van staat of N. S. D. A. P. of de door hen in het leven geroepen instellingen met het doel het vertrouwen van het volk in zijn politieke leiding te ondermijnen. Bij par. Ill wordt hij die een strafbare han deling p^egt of er mede dreigt en daarbij, zonder <?r toe gerechtigd te zijn een uniform of insigne van de N. S. D. A. P. of derzelver geledingen draagt of bij zich heeft gestraft met tuchthuisstraf, in minder ernstige geval len met ten minste zes maanden gevangenis straf. Wie de daad pleegt met de bedoeling een oproer, of angst of schrik" onder de bevol- kiKig te verwekken of het Duitsche Rijk op bui- tëniandsch politiek gebied moeilijkheden te bereiden, wordt gestraft met ten minste drie Jaren tuchthuis. In bijzondere gevallen kan de doodstraf wor den uitgesproken. Volgens deze voorschriften kan een Duitscher ook worden vervolgd, wan neer hij de daad in het buitenland heeft ge pleegd. Bij par. IV wordt degene die zich uitgeeft voor lid der N. S. D. A. P. of haar geledingen, zonder het te zijn, veroordeeld tot ten hoogste een jaar gevangenisstraf en/of een geldboete. Ook in dit geval wordt slechts een vervolging ingesteld met toestemming van den plaatsver vanger van den leider. Bij par. V. wordt degene, die partij-unifor men of onderdeelen, insignes e.d. van N. S. D. A. P. of derzelver geledingen zonder toestem ming van den Rijkspenningmeester der partij vervaardigt, in voorraad heeft of in omloop brengt met ten hoogste twee jaren gevange nisstraf veroordeeld. Oostenrijksche Nazi's naar Oost'Pruisen. De 1900 Oostenrijksche Nationaal-Socialis- ten die uit Joego Slavië per schip in Duitsch land zijn aangekomen, zullen worden onder gebracht in kampen in Oost-Pruisen Engeland. Engeland moet Duitschland de vriendschapshand reiken". De „Dailv Mail" publiceert een artikel van Snowden, onder het opschrift: „Waarom zou met Duitschland geen vriendschap gesloten worden?" Hierin verklaart hij o.-a.. dat men in het algemeen een nieuwen oorlog, hetzij vroeg of laat, als onvermijdelijk beschouwt. Niemand laat zich misleiden door het dementi dat gevolgd is op de onvoorzichtige uitlatingen van den rapporteur der Fransche kamer commissie voor het leger, Archimbaud. De Fransche politiek is o.a. gegrondvest op het Engelseh-Fransche militaire bondgenootschap. Feitelijk gaan alle verklaringen van Fransche ministers van het standpunt uit. dat Frankrijk ingeval van een oorlog met Duitschland op den steun van Engeland kan rekenen. Wil het gevaar, dat Engeland wordt betrokken in een oorlog, waarbij het geen belang heeft, ver meden worden, dan moet de officieele houding der Britsche regeering ten aanzien van Duitschland grondig gewijzied worden. Zes tien jaar lang is Duitschland als een onder worpen natie behandeld. De andere mogend heden hebben op alle mogelijke manieren laten blijken dat zij Duitschland in deze positie willen laten blijven. Men moet zich eens in de plaats van Duitschland denken. De sleutel van de situatie is in de hand van Engeland. Het moet Duitschland de vriendschapshand reiken, Wan neer het zich losmaakt van de tegen Duitsch land gerichte politiek, die thans de Europee- sche kwesties beheerscht, dan. zoo besluit Snowden, zal er geen oorlog komen. Dr. Weingartner volgt Clemens Krauss op. Furtwangler onder dwang. Benoeming te Bazel? Tot dirigent van de Weensche Staatsopera is als opvolger van Clemens Krauss benoemd dr. Felix Weingartner. Dr. Weingartner, die in de internationale muziekwereld een groote reputatie geniet, is reeds over de zeventig. In toonaangevende kringen te Bazel wordt volgens de Tel. overwogen Furtwangler te be noemen tot leider van de symphonie-concer- ten der opera en van het conservatorium te Bazel, als opvolger van Felix Weingartner, die zooals bekend tot dirigent van de Weensche opera is benoemd. Weingartner zal in den aan staanden zomer naar Weenen vertrekken om zijn nieuwe functie te aanvaarden. Furtwangler heeft naar de N. R. C. meldt, gister zijn paspoort dat hem onthouden was. teruggekregen op voorwaardei dat hij. een vol jaar ,van 15 December af in het buitenland niet zal dirigeeren en zich als hij in Duitsch land zou blijven accoord zal verklaren met de besluiten van de nat.-soc. Rijksmuziekkamer. Malaria-epidemie teistert Ceylon. Half millioen personen ziek. Reuter meldt uit Colombo: Ceylon wordt op het oogenblik door een malaria-epidemie geteisterd, zóó hevig als se dert twintig jaar niet is voorgekomen. Een half millioen menschen liggen zwaar ziek. Reeds zijn velen, vooral kinderen, aan de ziekte ten offer gevallen. Het aantal sterfgevallen is nog niet bekend, doch zou zeer aanzienlijk zijn. In vele gebieden is 90 pet. der bevolking ziek. ONTDEKKING VAN ENGELSCIIE ASTRONOOM. LONDEN, 13 December (V. D.) Zondagoch tend is om 5 uur door een astronoom in Suf folk een nieuwe ster ontdekt. Deze ster zal gedurende eenige dagen in geheel Engeland zoomede op het geheele Noordelijk halfrond met het bloote oog zichtbaar zijn! Het betreft een sterk van de derde grootte. De ontdekking, welke direct ter kennis is gebracht? van alle sterrewachten ter wereld, heeft in astronomische kringen groote be langstelling gewekt. Arbeiders door brand verrast. Twintig slachtoffers. MOEKDEN, 13 Dec. N-abij de stad Ying- kau brak brand uit in een barak, waarin 45 bij wegenaanleg werkzame arbeiders sliepen. Twintig hunner vonden den dood in de vlam men, De overigen konden gered worden Ver- scheidenen der geredden hadden zware brand wonden opgeloopen. Vreemd idealisme op de Galapagoseilanden. Vrouw vuurde twee der eenzamen in het gevecht aan. NEW YORK. 13 Dec. (Reuter) Uit Guya quil wordt gemeld, dat volgens berichten van de Galapagoseilanden ook barones Wagner en haar begeleider Philipson op reis van het Charleseiland naar een der andere eilanden door verhongering zouden zijn omgekomen, waardoor het aantal dooden van de eilanden groep tot vijf zou zijn gestegen. Uit San Diego wordt gemeld, dat de van de Galapagoseilan den teruggekeerde schipper van de trawler Santa Amaro mededeelde, dat tusschen Phi lipson en Lorenz wilde gevechten waren gele verd om barones Wagner, die hen in f :ze ge vechten hadaangevuurd. (Adv. lngez. Med.) Weer een Duitsche krant, die verdwijnt. De Deutsche Zcitung. De uitgeverij en de redactie van de „Deut sche Zeitung" te Berlijn deelen in de editie van heden van dit blad mede, dat het op 31 December a.s. zal ophouden te verschijnen. Afghanen overvallen Perzische grenspost. Dorpen uitgeplunderd, bewoners ontvoerd. Het offcieele Perzische Telegraaf Agent schap meldt, dat gewapende Afghanen eenige Perzische grensdorpen hebben aangevallen en uitgeplunderd. Zij ontvoerden 2000 dorpsbe woners. De aangerichte materieele schade be draagt 5 millioen Realen (ongeveer f 400.000) Gearresteerde Amerikaansche eindelijk vrijgelaten. „Third degree" behandeling in Duitsche gevangenis? NEW-YORK, 13 December (Reuter) Miss Lilian Isobel Steele, een Amerikaansche uit Hollywood, die dezen zomer een vacantietocht door Europa maakte, werd zooals bekend is in Juli tijdens haar verblijf in Duitschland door de staatspolitie gearresteerden beschul digd van spionnage. Zij werd opgesloten in een der gevangenissen van de staatspolitie. Na ruim vier maanden zijn Amerikaansche vertegenwoordigers in Duitschland er in ge slaagd de in vrijheidstelling van hun land- genoote, die naar hun meening absolüut on schuldig was, te verkrijgen. .Woensdag is Miss Steele door de Duitsche autoriteiten gedeporteerd en aan boord ge bracht van het naar Amerika vertrekkende stoomschip President Harding te Bremers- haven. Toen zij aan boord kwam bleek zij in een vrij overspannen toestand te verkeeren, tengevolge van het verblijf in de gevangenis. Zij verkeerde nog onder den indruk van de dreigementen, waarmee men haar tot stil zwijgen had gemaand omtrent haar ervarin gen. Zij vertelde, dat ze was opgesloten in een cel, die met een kruis was gemerkt. Men had haar verteld, vermoedelijk om haar door angst tot een bekentenis te dwingen, dat deze cellen bestemd waren voor de ter dood veroordeel den. Haar medegevangenen h'addëh haar gezegd,' dat haar zaak hopeloos was. zoodat het be sluit tot uitzetting haar met overweldigende vreugde vervulde. De toestand waarin zij verkeerde, maakte het haar niet mogelijk onmiddellijk verdere mededeelingen te doen. Hitier als gast. GEEN RECORDVERBETF.RING DOOR WILEY POST. BARTESVILLE. 13 Dec. (Reuter). Na een nauwgezet onderzoek van de barograaf, zijn de autoriteiten tot de conclusie gekomen, dat de beide pogingen, van den aviateur Wiley Post om het wereldhoogtereeord te verbeteren, niet geslaagd zijn. Wiley Post verklaarde, dat hij een nieuwe poging zal: dóen. Brand op Amerikaansch stoomschip. NEW-YORK, 13 Dcc. (Reuter). Het Ameri- kaansche stoomschip Pan-Atlantic op weg van Panama naar Philadelphia heeft draad loos medegedeeld, dat het naar Jacksonville in Florida vaart, aangezien brand in een ruim is uitgebroken. Het schip heeft de kustwacht om assistentie verzocht. De vrij vrouwe van E. was jarig en er waren vele gasten genoodigd, waaronder ook ik als buitenlandsche wel een wonder in deze tij den gerekend werd. Het slot, op zichzelf een .prozaïsche steen klomp, lag verscholen achter hooge boomen en de groote helverlichte ramen waren een prachtige achtergrond voor het kantwerk van takken en bladeren. Het was een prachtige najaarsavond en de volle maan bescheen het heuvelachtige landschap dat huiverend in de eerste koelere dagen een nevelsluier om de schouders had geslagen. Vele auto's volgden elkaar op in de oprij laan en decoraties en juweelen glinsterden als de maan er haar bleeke stralen op wierp. Lakeien stonden buigend in de open deu ren en over dikke roode lo.opers liep men vee- rend naar de garderobe waar hooge spiegels bijna niet in staat waren al het kleurengewe- mel en juweelgeschitter terug te kaatsen. De gastvrouw, een hooge statige dame, die de mode van den groet met rechthoekig opgehe ven arm nog niet had kunnen volgen en bij wie zelfs de" bruin gekleede partijleiders zich eerbiedig over de smalle hand bogen, ontving charmant en met waardigheid. Een tullen strik was om de hals geknoopt en wel met lange einden tot op den zoom van het zwarte sleepende kleed. Wit haar kroonde het hoofd, en een kam met groote parels hield een wrong vast. Haar oogen gleden even naar een bediende die bijna onmerkbaar een ontkennend gebaar maakte, waarop zij zich met een lichten frons tot een der gasten wendde. „Rudi is er nog niet" fluisterde haar dochter me in „het is vreeselijk zooals hij in beslag ge nomen wordt. Vandaag waren er besprekingen met den Führer en hij zou om 5 uur bij de thee thuis zijn. Nu is het negen uur. We kun nen de gasten niet laten wachten, maar het gaat toch ook niet zonder gastheer!" „Kon hij dan niet zeggen, dat hier veertig gasten wachten?" Medelijdend keek ze me aan', dacht waar schijnlijk „dumme Auslanderin" en legde me geduldig uit, dat zooiets niet ging. Haar broer w'/,s nu een of ander heel hoog iets, ik ben ver geten wat en het doet. er ook niet toe. en nu bestond er niet anders meer dan „diénst voor den Führer". „Maar het vórig jaar waren jullie toch niet zoo enthousiast!" waagde ik. waarop ze me doodelijk verschrikt toefluisterde „um Gottes- willen, bist Du verrückt geworden?" Er werd opgewekt .gesproken en gelachen en cocktails zorgden ervoor, dat men het diner nog niet al te zeer miste. Maar het liep al te gen half tien en hier en daar werd verstolen op een horloge gekeken, want de mensch kan zoo beleefd zijn als hij wil, zijn maag heeft nog geen cultuur en rammelt met de deuren als hij honger krijgt. Onze gastvrouw stónd op en zei langzaam en duidelijk „zeer geëerde gasten, U zult het mijn zoon willen vergeven, dat hij U, door dringende staatszaken opgehouden, eenige oogenblikken heeft moet laten wachten. Ik vrees dat hij ook in de eerste minuten nog niet hier zal kunnen zijn en verzoek U daarom mij aan tafel te willen volgen." -Eenige -oogenblikken later zaten we aan de doakergianzende eikenhouten tafel, waarop het oude porcelein schemerend lichtte, terwijl voortreffelijke spijzen werden rondgediend. „Nun sagen sie mal, meine Gnadigste", opende mijn tafelheer het gesprek „vindt U niet ook, dat de lucht in Duitschland beter en vrijer geworden is?" Dat werd_ een glibberig pad en-ik voelde niets voor scènes; alles bij elkaar genomen vond ik mijn verblijf in Duitschland te interessant en ik wilde te graag tot op den bodem der dingen leeren zien, dan dat ik dit door discussies wilde be derven. Niets is in zoo'n geval practischer, dan wanneer men dom is. oliedom, 't Is wat verve lend voor het gezelschap, maar safe voor de eigen huid en je hoort het meeste! Ons gesprek werd hier gestoord door een autohoorn, tralié. trala. Men zweeg en keek elkaar aan. „Dat is het keizerlijk signaal!" „Prins August Wilhelm was ook bij de conferentie, misschien is hij mee gekomen Inderdaad! De deuren werden geopend en Prins August Wilhelm kwam binnen, gevolgd door den zoon des huizes. Joviaal liep hij op de gastvrouw toe, felici teerde haar zeer hoffelijk en vertelde dat ze heel lang waren opgehouden „maar", zoo ver volgde hij „we hebben U nu dan ook een heer lijk bericht te brengen. Onze Führer zal bin nen enkele minuten hier aankomen en met ons dineeren, als het U convenieert." Dit laat ste was heel duidelijk slechts een overdreven hoffelijkheid, want stel je voor dat zooiets niet zou convenieeren! Onder de gasten ontstond een luid geroeze moes, ieder wilde wat weten, ieder had wat te vragen, tot opeens alles verstomde. Een kort bevel, een deur ging wijd open en met stevige, martiale stappen kwam een middelmatig groote man binnen. Even bleef hij staan, stak een hand in groet omhoog, waarop alle aan wezigen op dezelfde manier teruggroetten, be halve onze gastvrouw die den nieuwen gast tegemoet ging en welkom heette. Toen ze sa men naar tafel liepen begon Iemand te zingen „die Fahne hoch" en allen stemden in. De Führer stond stil, dankte met een gebaar, ging toen zitten en wees dat ook de overige gasten hun plaatsen weer zouden hernemen. De stemming was niet meer ongedwongen en opgewekt. Niemand durfde spreken, uit angst van een woord te ontgaan uit 's Führer's mond. Dit was in tusschen moeilijk, daar ik zelden een zwijgzamer gast zag. De gastvrouw trachtte hem in een gesprek te betrekken, maar het was duidelijk dat hij zeer afgetrok ken was. Hij maakte een indruk van groote nerveusiteit en schoof ongeduldig het bord weg, na enkele happen. Na tafel liep hij heen en weer in het salon, in gesprek met twee der heeren en bleef heel plotseling, en ik moet eerlijk zeggen tot m'n doodelijke ontsteltenis voor me staan. „Also, Sie sind Auslanderin?" Ik vond het een moei lijk geval, moest ik nu gaan staan, of moest ik blijven zitten? Wilde hij met me praten, of was dat maar zoo'n opmerking? Hulp zoekend keek ik rond en zag hoe de gastheer naar me j glimlachte en een beweging met z'n hand maakte, dat ik op zou staan. Dat deed ik toen maar en zei ik „U moet me verontschuldigen, wanneer ik een fout maak tegen de étiquette, maar dit is nieuw, en heel onverwacht voor me." Daar lachte de groote man om. maar hij werd meteen weer ernstig. Twee vingers stak hij tusschen z'n knoopen en maakte zoo een Napoleon-achtigen indruk. „Vertelt U mij eens, wat zeggen ze bij U in Holland?" „Och, dat .is moeilijk te zeggen. Dat hangt natuurlijk erg van de politieke gevoelens af. Maar ik ben daar heelemaal niet mee op de hoogte, ik weet niets van politiek." „Zoozoo, nu ja. U leest toch kranten? Trou wens, wat wil dat zeggen? Dat is toch alle maal leugen en bedrog!" Zijn voorhoofd trok zich fronsend samen en de oogen keken onheilspellend. Zoo keek hij eenige oogenblikken langs me heen, scheen me totaal vergeten, tot hij als met een ruk tot de werkelijkheid terugkwam, vergeeft U mij, ik was even in beslag genomen door de ergernis over die leugencampagne die tegen ons ge voerd wordt! Denkt U lang in Duitschland te blijven? Zoo! Een paar weken nog! Nu, als U teruggaat, vertelt U dan de waarheid over Duitschland. Vertelt U het, dat het volk ge lukkig is, en zich eén voelt in den strijd om er te komen. Jaa, wij Duitschers Mevrouw, ik wensch U een prettigen tijd toe, hier in Duitschland. Auf wiedersehen!" Maria, de dochter, stond al naast me. „Dat was een heele eer voor je zeg! Hij zegt haast nooit een woord! Nu neemt hij al afscheid van mama. Vannacht blijft hij hier. Een paar maanden geleden was hij hier ook. Jammer dat hij al gaat slapen, nu kunnen we niet dansen! We kunnen nu toch geen muziek gaan maken!" Zwijgen heerschte toen de deur achter den Führer gesloten was en het was slechts op halven fluistertoon dat hier en daar het ge sprek weer werd geopend. Een ander onder werp dan „Hitier" was niet mogelijk en toen de jongelui teleurgesteld omdat het dansje niet doorging na korten tijd vertrokken, was het gesprek nog steeds op geen ander the ma gekomen. In ieder geval was mijn wensch om eens achter de schermen te kijken wel op de meest onverwachte wijze vervuld, en deze avond zal stellig wel een van m'n interessant ste herinneringen blijven. HELEN. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. „Kom, Sim," zei Thijs, „wij gaan om dat gevaarlijke hoekje heen Hij had het nog niet gezegd toen daar eensklaps een booze toovenaar voor hen stond. „Aha!" riep deze „nu is het dra met jullie wandelen uit! Wat doe je ook hier; was maar weer tijdig terug gegaan! Ik heb niets op met snuffelende vossen en met beren nu zal ik jullie straffen!" Zijn barsch geschreeuw galmt langs de wanden.en Thijs en Simmie zijn verschrikkelijk bang. „Is U soms Krak?" vraagt Thijsje heel beduusd. „Neen ik ben Falsius; heb je dat nog niet begrepen? En nu ga ik je snel betooveren; Akasji, Oedibeu, Uchulu!" Hij schreeuwde zijn tooverspreuk uit en zwaaide met zijn i ZATERDAG 15 DECEMBER. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10,15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 „La Bohème (gr.pl.) Verkorte opera van Puccini. 12.45 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.30 „De trouwste vriend des menschen". Toespraak door Dr. Henri Po- lok. 2.45 Muziek door trio. 3.15 Toespraak voor het Onthouders Radio Comité door H. Ploeg Jr. 3.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest ö.l.v. Eduard Flipse, m.m.v. Willem Ravelli zang en Marius Dado, viool. 4.30 Europa van heden. Koos Vorrink spreekt. 4.50 Rotter damsch Philharmonisch orkest o.l.v. Eduard Flipse. 5.30 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 Platen der maand. 6.58 Overgang naar den versterkten zender. 'JtOO Friesch uurtje. 8.01 Herhaling SOS be richten. 8.20 Zaterdagavondfilmpje. 9.30 Bonte avond. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiens tig halfuurtje door Pastoor L. PI. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmu ziek. 12.30 Reportage van het vertrek van de Snip. Kerstvlucht naar West Indië. 1.00 Gra mofoonmuziek. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door P. Fouwels. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje door mevr. Sophie Nuwen- huisvan der Rijst en mevr. Corrie Marres van der Ven. 4.00 Verzorging zender. 4.14 KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws door P. Heilker. 5.45 KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 7.00 Politieberichten. 7.15 Katho lieke Radio Volksuniversiteit. Dr. F. A. Bijvoet „De aansprakelijkheid van goederen van der den voor huur". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R. K. F. Kwartiertje, verzorgde door Pater J. Thewissen S. J. 9.05 KRO-orkest o.l.v. Piet Lus- tenhouwer. 9.30 Kammersanger Ernst Winter- feldt uit Boedapest. 9.50 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.10 Roland en Roland, parodiën. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuz.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6