«mm* Mijn kijk op het spel STOFZUIGERS ZATERDAG 15 DECEMBER 1934 H AA R L E M'S D A'« B L' A D' 6 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. H. F. C.—R. C. H. Jl. Zondag zijn er voor de Westelijke eerste klasse slechts drie wedstrijden gespeeld, maai de resultaten van twee er van waren voor H.F.C. en R.C.H. van de allergrootste betee- kenïs, want V.U.C. en Overmaas wisten resp. van A.D.O. en Xerxes te winnen. Vooral de overwinning van Overmaas zal misschien nie mand verwacht hebben. Hierdoor is de posi tie van H.F.C. en R.C.H. uiterst zwak gewor den, want die tweede overwinning van V.U.C. kan voor die vereeniging wel eens een omme keer beteekenen. Misstappen mogen dus niet meer gedaan worden, want anders wordt het degradatiespook dreigender dan ooit. R.C.H. die eens de hoogste Nederlandsche voetbal-eer behaald heeft, en HF.C., die zooveel propa ganda voor het voetbalspel in ons land heeft gemaakt, mogen niét op de laatste plaats ko men. Morgen ontmoeten ze elkaar in dit sei zoen voor dederde maal, doch dezen keer aan de Spanjaardslaan. De eerste ontmoeting in het Heemsteedsche Sportpark (voor de competitie") werd door de Racing met 3—1 ge wonnen. Op 18 November, toen voor den beker gespeeld werd, verloor H F.C. met 32. Hier uit zou men geneigd ziin te concludeeren, dat het spel van R.C.H. de G-ood-old te machtig is. Maar uit de competitie-cijfers blijkt tóch. dat ze niets voor elkander behoeven onder te doen. Die luiden momenteel als volgt: geso. gew. gel. verl. pilt. vóór teg. gem. H.F.C. 9 3 0 6 6 22—27 0.67 R.C.H. 9 2 2 5 6 17—31 0.67 Bij bei-de clubs hapert het blijkbaar aan de verdedieing, vroeger het sterkste deel van deze elftallen. Vooral het aantal tegen-goals van R.C.H. is bijzonder teleurstellend. De strijd, die morgenmiddag aan den rand van den Haarlemmerhout gestreden zal worden, zal dus het aanschouwen stellig ten volle waard zijn. Het gaat immers om twee kostbare punten, die zoo hoog noodig zijn om weer wat meer van de fatale tiende plaats verwijderd te geraken. Een ding is zeker, nl. dat de club, die verliest, de uiterste moeite zal hebben om zich In het resteerende gedeelte van de com petitie te handhaven. Het is van den weke- iijkschen Overzichtschrijver in dit blad de ge woonte, zich bij een plaatselijken wedstrijd van een voorspelling van den uitslag te ont houden, ornaat er altijd zulke onberekenbare factoren bij in het geding komen. Maar nu staat het er heel anders voor. want het wil er bij ons niet in, dat H.F.C.. die natuurlijk van verlangen blaakt om zich te réhabiliteeren, nu ook voor den derden keer van R.C.H. zou ver liezen. De Racing zal er daarentegen alles op zetten, ook nu te winnen want ook zij ver keert in grooten nood. Gelukkig betreft het hier een strijd tusschen twee fair spelende elftallen, die het den scheidsrechter J. A. van der Dungen, den bekenden fluitist uit het Zui den. waarhik niet moeilijk zullen maken. De partijen worden als volgt tegen elkaar opgesteld: H. F. C.: Van der Togt, P. Jongeneel, Dorsman, R. Joneeneel. Kruüer, Denijs, Twiss, Höck, Koper, Hagenaar, Wepster. R.C.H.: Meier, Kok. Van der Horst, Martin, Paape. Prevost Jr.. Ruis, Berg, Pre vost Sr,. Kors, Kos. De beide aanvoerders. Links R. Jongeneel (H.F.C.). Rechts: Ruis (R.C.H.) H. B. S.Haarlem. Eindelijk zal het er dan toch eens van ko men, dat de kampioenscandidaat Haarlem en H.B.S., de meest in het nauw zittende club. elkaar voor het eerst in dit seizoen zullen ont moeten. Onze lezers weten, dat reeds op 23 September de eerste wedstrijd niet kon ge speeld worden, omdat op dien Zondag te Heemstede de match R.C.H—H.F.C. was vast gesteld. Het is namelijk de gewoonte, om in een gemeente, waar een plaat.seli.ike wedstrijd gespeeld moet werden, geen wedstrijd van an dere clubs op-het programma te zetten. En jl. Zondag werd de zoogenaamde „inhaalwed strijd" HaarlemH.B.S. ter wille van E.D.O.— Bloemendaal vrij onverwacht uitgesteld. Aan gezien ook niet in Den Haag gespeeld kon worden, omdat daar de ontmoeting V.U.C.— A.D.O. was vastgesteld, werden de roodbroe- ken noodgedwongen in het genot van een vrijen Zondag gesteld, wat in de gegeven om standigheden voor hen heelemaal geen genot was. Mede doordat voor vele andere clubs ook geen wedstrijd was vastgesteld, kan dus van een verloren Zondag voor de competitie ge sproken worden, wat zich in het verdere ge deelte van het seizoen wel eens kan wreken, Enfin, gedane zaken nemen geen keer. Mor gen zal dan op Houtrust het eerste treffen plaats hebben. De eene partij zal vechten om te trachten het zoo vurig begeerde kampioen schap te behalen en de andere om zich wat naar boven te worstelen. Men kan dus de spanning begrijpen, die daar morgen mid do? binnen en buiten de lijnen heerschen zai. We zullen zoo spoedig moaelijk den uitslag op de bekende plaatsen publiceeren. De roodbroe- ken worden van een groot aantal supporters vergezeld. StormvogelsZ. F. C. Ook de Stormvogels vonden het alle.s'^halvp prettig, een voetballoozen Zondag door te brengen, want bet eene puntje, dat ze veertien dagen geleden op het sterke Hermes-D.V.S. en nog wel in Schiedam veroverd hebben, had hun juist het zoo hoog noodige zelfvertrouwen terug gegeven. Moreen krijsen ze op eieen ter rein het niet minder sterke Z.F.C., dat met- heel gunstige enfets momenteel op de tweede plaats staat, te bestrijden. Het zal ons benieu wen of de IJmuidenaren hetzelfde kunststukje van Zondag 2 December zullen herhalen. Ook deze twee clubs hebben elkander in dit seizoen nog niet ontmoet. Een uitslag is dus moeilijk te voorspellen, maar een succesje voor de Stormvogels lijkt ons niet uitgesloten. Met een gelijk spel zal men misschien in IJmuiden tevreden zijn, maar een overwinning kan ze één of twee plaatsen doen rijzen. AjaxV. S. V. Aan V.S.V valt het genoegen te beurt, de eerste Nederlandsche club te zijn, die Ajax in haar nieuwe home mag bestrijden. Dat zal er zeer waarschijnlijk een beetje steviger aan toe gaan. dan Zondag jl. in den openingswedstrijd tusschen Ajax en Stade Francais. Volgens de verschillende verslagen zouden deze Fraiv schen in de Hollandsche eerste klasse niet eens mee kunnen. Aan V.S.V. zullen de Am sterdammers waarlijk geen gemakkelijke te genpartij hebben, want deze IJmuidenaren zijn nog ernstige kampioenscandidaten. Het mag waar zijn. dat Ajax haar Pietje van Ree- nen heeft, die het maken van doelpunten heelemaal geen kunst vindt, V.S.V. heeft haar Up de Wolf. die misschien nog productiever is. De voorhoede van V.S.V. heeft nog twee goals meer gescoord, dan die van Ajax Op 23 Sep tember is het aan V.S.V. gelukt, aan de Am sterdammers een 21 nederlaag toe te bren gen, een prestatie, die in dit seizoen met toe vallig' dezelfde cijfers alleen maar door D.H.C. geëvenaard is. Ajax zal zich morgen dus wel extra inspannen en dat wil wat zeggen! om revanche te nemen. We zullen voor V.S.V. er dus maar het beste van hopen, TWEEDE KLASSE. E.D.O, zal noodzakelijk van spelmethode moeten veranderen, wil zij nog aanspraak op de bovenste plaats blijven maken. Hoewel jl. Zondag iedereen die den wedstrijd E.D.O. Bloemendaal heeft bijgewoond, er van over tuigd was, dat het te korte spel geen succes zou hebben, werd deze methode tceh tot de laatste seconde volgehouden. Tot op een paar meter afstand van het doel werd de bal nog naar een ander geplaatst, zoodat het alleszins te begrijpen is, 'dat men op de tribune wan hopig uitschreeuwde: „Maar schiet nou toch- es!" Toch is E.D.O.'s kans, al staat ze nu op de zesde plaats met een gemiddelde van 1.nog niet verkeken, want No. 1, Z.V.V. heeft ook nog maar een gemiddelde van 1.30. En E.D.O. moet nog tien wedstrijden spelen. Alles is der halve mogelijk: zij kan op de eerste, maar ook op de laatste plaats komen! De keus is, dunkt ons, niet moeilijk! Morgen krijgt zij bezoek van Zeeburgia. tegen wie op 23 September 11 gelijk gespeeld werd. De rood-zwarten diénen dit partijtje te winnen. Met 3of 41, Voor de kansen van Kinheim op het kam pioenschap geven we niet veel meer. Zij is nu op het leidende Blauw Wit vijf punten ten achter; bovendien hebben deze Amsterdam mers nog een wedstrijd te goed. Na de 83 nederlaag tegen A.F.C. is een 43 veriies- partij tegen Hilversum gevolgd. En ook voor morgen is voor Kinheim weer een verre van gemakkelijke wedstrijd vastgesteld. Alcmaria Victrix, die op 23 September aan de Velse- nai-en reeds een puntje heeft afgesnoept komt een bezoek brengen. We vermoeden dat de Alkmaarders nu beide punten zullen meene men. In Bloemendaal ziet men op voetbalgebied reeds een gouden toekomst! En dat is niet te verwonderen na de kranige 20 overwin ning van de vorige week tegen E.D.O. Inder daad heeft „Bloemendaal" er nog nimmer zoo goed voorgestaan als op dit oogenblik. „We hebben op het juiste oogenblik onze kans ge grepen!", aldus vertelde ons verheugd de se cretaris, de heer Kaspers. En dat gelooven wij ook. want als Bloemendaal verloren had, dan zou het behalve een punten-, ook een moreel verlies beteekend hebben. Zij staat er momen teel schitterend voor. Het is dus te hopen, dat morgen ook de uitwedstrijd tegen W.F.C. ge wonnen wordt. De Wormerveerders konden het op 23 September in de eerste ontmoeting ook niet tot een overwinning brengen. Bloe mendaal kan er dus van op aan, dat zij mor gen een vastbesloten elftal tegenover zich zal vinden. Een gewaarschuwd man geldt voor twee DERDE KLASSE. Schoten heeft morgen wederom'een thuis wedstrijd. Thans tegen Laakkwartier. Jl, Zon dag kon Schoten het tegen Zandvoort niet tot een overwinning brengen. Dat zal morgen wel het geval wezen. Halfweg en Zeemeeuwen hebben een uit wedstrijd resp. tegen W.M.S. en D.W.V. De ounten zullen hier wel door Halfweg en D.W.V. behaald worden. Hillegom, die de vorige week tegen Celerita* niet teleurstelde, zal thuis ook wel van Alphia winnen. De Kennemers gaan aan Celeritas een ne derlaag toebrengen; Zandvoort zal het op eisen terrein wel met R.V.C. klaar spelen en Hillinen moet noodig weer eens een overwin ning behalen. Dat moet zij maar in Leiden tegen L.F.C. doen, VIERDE KLASSE. Beverwijk heeft Zondag aan onze verwach tingen beantwoord. Zij zal morgen op eigen terrein wel met Zaanlandia raad weten. D.I.O., die grootsche plannen schijnt te hebben, ontvangt Wilhelmina Vooruit, dat wel ongetroost naar Amsterdam teruggestuurd za! worden. TH.B., die de vorige week niet gespeeld heeft, krijgt morgen bezoek van R.CA, Dat wordt wel een overwinning voor onze stad- srenooten. Tenslotte zal Ripperda probeeren. in den uitwedstrijd tegen Avanti succes te behalen. W. F. C.—BLOEMENDAAL. Bloemendaal gaat met. het volgende onge wijzigde elftal naar Wo'-merveer: De Haas, De Wilde, J. Kohier. Röbken. Beyk, Leemhuis. Kammeijer, De Bock, Immer. Van Gelder. Van Leuven. AVANTI—RIPPERD A Het Ripperda-elftal is als volgt: G. Koster, Kruyff, Nottrot. Kruyff, Dreijer, Hartman, Dreijer Jr., Roode, Riethoff, Peperkorn. Spoor, V.S.V. II—K.F.C. II. V.S.V. n vertrekt als volgt: Van der Wint, v. d- Linden, Kossen, De Haas Sr,, Glas, Kraak. Karrebelt, Rossier, Wey, Michel, De Haas Jl'. DAGELIJ KSC H WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) door Criticus. De tweede wedstrijd, die door Criticus voor zijn nieuwe serie sportbijdragen bezocht zal worden is H.F.C.R.C.H., die Zondagmiddag op het terrein aan de Spanjaardslaan ge speeld wordt. We herinneren er aan, dat zijn bijdrage in ons nummer van a.s. Dinsdag verschijnen zal. H, B. S.HAARLEM. Haarlem verschijnt als volgt: Voogd, Van den Berg, Huijsmans, Vreeken, Goedhart. Van Gooi, Iseger, De la Mar, Van Polanen. Smit, Kam meijer. HAARLEM 2—HILVERSUM 2. Haarlem 2 heeft het volgende elftal: Moolenaars, Schomagel, Stammes, Cornet, Prüschen. Brouwer, Geerlings, Bloemink, Dankelman, De la Mar, Hurkmans. AJAX—V.S.V. V.S.V. gaat met het volgende elftal naar Ajax: Michel, Broek, v. d. Griendt, De Boer, De Vries, Hillekamp, Van Os, De Koning, De Wolf, Sterk, Kruiswijk KINHEIM—ALCM. VICTRIX Kinheim verschijnt Zondag tegen Alcmaria Victrix in het veld in de volgende opstelling- Doel: C. Druyven. Achter: Rozenmeyer en Stals. Midden: P. Druyven, W. Groeneveld en Schoo. Vóór: Raaymakers, H. Groeneveld, De Rooy, Niemand, Michel Sr. PRINSES JULIANA NAAR EEN VOETBAL WEDSTRIJD. De wedstrijd, dien Sparta en Feijenoord weer ten bate van den Bloedtransfusiedienst op Zaterdagmiddag. 29 December te Rotter dam zullen spélen, zal door Prinses' Juliana in haar functie van presidente, van het Ned. Róode Kruis bezocht worden. We herinneren er aan, dat wijlen Prins Hendrik deze wed strijden ook bijwoonde. ZONDER VOORUIT BE TALI NG KRUISWEG 60TEL.16659 (Adv. Ingez. Med.) HAARL VOETBALBOND OVERZICHT. De wedstrijden van Zondag j.l. zijn over het algemeen nogal succesvol voor de diverse thuisclubs geweest. In I A won Zeemeeuwen II rnet 31 van R. C. H. III, terwijl Stormvogels III er zoowaar in slaagde om den kampioenscandidaat Spaarnevogels met een 41 nederlaag huis waarts te sturen. Bloemendaal II zal deze uitslagen wel met weinig enthousiasme vernomen hebben, want het gevolg is dat de witten thans de laatste plaats in deze afdeeling bezetten. In I B behaalden de leiders, E.D.O. IV, een nuttige 4O-overwinning op D.W.O. en wis ten daardoor een lastigen concurrent voor- loopig uit te schakelen. Tevens was het voor de rood-zwarten een gelukkige omstandigheid dat Haarlem IV een 2—O-zege op E.H.S. bevocht, zoodat laatst genoemde vereeniging thans één veriiespunt meer heeft dan E.D.O. IV. Ook E.D.O. III gaat op den goeden weg voort. De start is dit seizoen niet bepaald fraai geweest, doch de laatste weken hebben zoo veel punten opgeleverd, dat de positie thans wel safe is. De wedstrijd van Zondag j.l. le verde tegen Kinheim III een 53-overwin- ning op. Spaarnestad won verder met 31 van R.. C. IT. V terwijl tenslotte Kennemers III haar positie verbeterde door I.V.O. met 51 te kloppen. Het gedrang bij de onderste plaats is in deze afdeeling wel bijzonder groot. Het programma voor Zondag Voor de eerste klasse is alleen in afdeeling 1 A een programma vastgesteld. E. D. O. V gaat bij Haarlem III op be zoek. De gasten hebben nog geen enkele ne derlaag geboekt; de roodbroeken zullen echter de punten niet cadeau geven. Spaarnevogels trekt naar Bloemendaal II en behoort daar te kunnen winnen. Ook Schoten II, dat nog lang niet kansloos is, heeft een goede kans om op het bezoeken de R. C. II. III twee punten te veroveren. R. C. H. IVKinheim II is een strijd tus schen twee, op papiez-, gelijke tegenstanders. Wellicht bezorgt het voordeel van eigen ter rein den Racers een kleine zege. Hetzelfde kan gezegd worden van den wedstrijd tusschên Stormvogels III en Zeemeeuwen II, die vooral voor de 'bezetting van de onderste plaats van belang is. Ook hier verwachten wij een gelijk spel of een zege voor de thuisclub. 12 uitgesteld. vervalt. 11,30 uitgesteld. 12 2 2 10 10 10 uitgesteld. 10 Het volledige programma luidt: Afd. 1 A: R. C. H. 4Kinheim 2 10 uur. Stormvogels 3Zeemeeuwen 2 12 Haarlem 3—E.D.O. 5 10 Schoten 2—R. C. H. 3 10 Bloemendaal 2—Spaarnevogels 10 Afd. 1 B: Geen wedstrijden. Afd. 2 A: E.D.O. '6Stormvogels 4 1 10 Beverwijk 2—Kenau 12 VI. Vogels 2SDaarnevogels 12 Droste—T. H. B. 2 2 Afd. 2 B: E. T. O.Zeemeeuwen 3 2 RozenprieelVijfhuizen 10 Ripperda 2R. C. H. 6 10 V. V. H.—E- D. O. 7 10 Afd. 2 C: Stormvogels 5Spaamdam Kennemers 4V. S. V. 3 V. V. B—H, F. C. 3 D.I.O. 2Bloemendaal Vet. Afd. 2 D: Haarlem 5—Zeemeeuwen 4 Zandvoort 2VI. Vogels DeCeO.—ITillegom 2 Halfweg 2—D. S. K. V. O. G.Damiaten Afd, 3 A: SpaarnestadHillinen 3 Kenau 4—V. V. H. 3 V. S. V. 5Kennemers 7 VI. Vogels 3—DeCeO 4 Afd. 3 B: Zandvoort 5Halfweg 3 10 Hillegom 4Rozenprieel 2 10 Swastika—D. W. O. 2 10 Droste 3Ripperda 3 12 Afd. 3 C: Kennemers 8Stormvogels 6 10 Kenau 2Beverwijk 4 12 T. H. B. 3—R. C. H. 9 10 V V. H. 2—1. V. O. 2 12 Afd. 3 D: D. S. K. 2Zwanenburg 10 D. K. T.—Hillinen 4 10 Bloemendaal 5—Ripperda 4 10 D. O. A.Spaarnevogels 3 10 Afd. 3 E: D. I. O. 5—E. D. O. 10 11,30 V. V. B. 3—Kinheim 6 10 Heemstede 3Kennemers 10 10 H. F. C. 5—R. C. H. 7 10 Afd. 3 F: Zwanenburg 2Zandvoort 4 10 H, S. V, 2Bloemendaal 6 10 H. F. C. 7Spaamdam 10 Vijfhuizen 2—D. K. T. 2 Afd. 3 G: Geen wedstrijden.- Afd. 3 H: Haarlem 6—H. F. C. 8 10 Afd. 3 J: Brederode 3Bloemendaal 3 11,30 Beverwijk 3E.D.O. 8 12 Haarlem 8D.I.O. 4 10 Kennemers 9—Kenau 3 10 Afd. 3 K: E. D. O. 9—R. C. H. 8 DeCeO 5—D.I.O. 3 Heemstede 2Hillegom 3 Zeemeeuwen 5Haarlem 7 Afd. 3 L: Kennemers 5D.O.A. 2 Schoten 5V. V. B. 2 3» Damiaten 2Spaarnevogels 4 Kinheim 5Spaamdam 3 Afd. 3 M: D. W. O. 3Zandvoort 3 Ripperda 5T. H. B. 4 Halfweg 4Swastika 2 JUNIORES. Afd. A: Kinheim a—Stormvogels a E.D.O. aKennemers a H. F. C. a—R. C. H. a V. S. V. aHaarlem a Afd. B: ZeemeeuwenI.V.O. 10 Haarlem bZandvoort a 12 Schoten aR. C. H. b 10 Afd. C: - E.D.O. b—V. S, V. b uitgesteld. Afd. D: Haarlem d—Kennemers b 2 D. W. O.—V. V. H. 12 Brederode—Beverwijk b 2 E.D.O. c—R. C. H. d 10 Afd, E: R. C. H. eRipperda 10 Bloemendaal cD.I.O. a 12 SpaarnestadHillinen 2 T. H. B—Hillegom 12 Afd. F: H. S. V.—Schoten b 3 2 Afd. G: R. C. H. g—H.F.C e 10 RozenprieelD.IO. b 12 Spaarnevogels—D. K. T, 10 Haarlem eZandvoort b 2 HeemstedeSwastika 2 ADSPIRANTEN In verband met de vroeg invallende duis ternis zullen tot nader aankondiging voor de gewone adspiranten-ar-'^riingen geen wed strijden worden vastf .rid. 10 10 10 uitgesteld. 10 12 uitgesteld 12 10 2 10 10 12 12 uitgesteld. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Morgen hebben we twee thuiswedstrijden die vier winstpunten kunnen opleveren. Aan de Zomervaart ontvangst Oosterkwar tier 's middags het Amsterdamsche D.D.V. 2, dat o.i. niet in staat zal zijn de Haarlemmers een nederlaag toe te brengen. Ook T.H.B. moet Tri het Heemsteedsche Sportpark wel kans zien D. E. D. te overwin nen. Haarlem gaat naar haar sterksten tegen stander, n.l. Westerkwartier 3, dat op het Van Beuningenplein te Amsterdam wel niet te overwinnen zal zijn. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. In de eerste klasse wint S.S.H. van Ons Ge noegen. Oost-er kwartier 2 zal wel niet het genoegen hebben De Thorn te verslaan OsnoFlora zal danig spannen, waarschijn lijk verdeelen ze de punten. Haarlem 3, dat De Kennemers bezoekt, is verplicht te winnen. Verdere wedstrijden zijn: 2e kl. A: PalvuMeerlebosch, S.S.H. 2 T.H.B. 2, Tempo 2—D.S.V. 2e kl. B: Haarlem 4—Tempo, S.V. 3—Oos terkwartier 3, Ons GenoegenDe Thorn 2, De derde klassen geven: I.V.H.Ooster kwartier 4, Zeemeeuwen—Ons Genoegen 3, S.V. 5—Haarlem 5. Palvu 2Meerlebosch 2; D.S.V. 2—Alw. Ready 2, S.S.H. 3—Flora 2, Aurora 3—S.V 4 en T.H.B. 3Animo 2. Adspirantenafdeeling: A: Oosterkwartier a —Aurora a: S.V. a—D.S V a. B. D.S.V. bOns Genoegen; Flora b Meerlebosch. OLYMPISCHE SPELEN. DE ZEILWEDSTRIJDEN Dezer dagen sloot de eerste inschrijving in zake het zich beschikbaar stellen voor het uitkomen in de Starklasse aan de Olympische Zeilwedstrijden, welke in 1936 te Kiel zullen worden gehouden. Naar wij vernemen hebben zich negen, toe komstige eigenaars van booten aangemeld en wel de heeren B. Maas, Hilversum; J. Maas, Hilversum; Jhr. P. J. Bosch van Drakesteyn, Lage Vuursche; W. J. Hoffman, Rotterdam: Ir. J. Loeff, Loosdrecht; T.M. van Marle. Am sterdam: C. S. Jonker, Hilversum; W. H. B. van Dam, Voorschoten en G. D. de Ridder, Leiden. De definitieve verklaring tot beschikbaar stelling moet vóór 31 December a.s. plaats hebben. Wat de Zesmeterklasse betreft, hebben de inschrijvers Mr. J. R. Carp en het Syndicaat van den heer A. E. Dudok van Heel verklaard hun inschrijving zonder eenige beperking ge stand te zullen doen, zoodat dus in deze klas se later de keuze zal kunnen worden gedaan. In de Achtmeterklasse zijn tot op heden geen inschrijvingen binnengekomen. Tenslotte kunnen wij nog melden dat op de te Amsterdam te houden algemeene vergade ring der K. V. N. W. V. een bestuursvoorstel zal worden behandeld inzake den bouvif van Olympiajollen. Deze bouw geschiedt thans reeds bij eenige werven in ons land. De moge lijkheid is dus groot, dat Nederland in 1936 ook in de Olympiajollenklasse zal zijn verte genwoordigd. POSTDUIVEN DE SNELVLIEGER. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag 16 December haar jaarlijksche tentoonstelling in het gebouw „De Nijverheid" aan de Jams straat. DAMES-HOCKEY. Wat Zondag gespeeld wordt. A.s. Zondag wordt een begin gemaakt met de tweede helft der competitie. En al dade lijk staan er weer belangrijke wedstrijden op het programma. Rood-Wit trekt nl. naar H. H. IJ. C. Dit is de voorloopige strijd om de laatste plaats. Op het oogenblik staat Rood- Wit er iets slechter voor; wij vreezen, dat daar Zondag nog geen verbetering in zal ko men. Maar dan wordt het oppassen voor de Heemsteedsche dames! B. D. H. C. trekt naar Gooi en moet theo retisch winnen. Mej. Hofland beteekent ech ter een gevaar voor elke verdediging, zoodat we nog geens zins vast op een Haarlemsche zege rekenen. H. O. C. ontvangt Amsterdam, een strijd: tusschen de No. 2 en 3 Wellicht is de thuis club hier iets sterker. B. D. H. C. zou het meest gebaat zijn bij een gelijk spel, daar ook Amsterdam haar nog dicht op de hielen zit. In de promotieklasse zal B. D. H. C. II in Wassenaar het onderspit delven tegen Kievi ten. H. D. M. wint thuis van Laren, terwijl Hurley wel beide puntjes uit Leiden zal mee nemen. In 2 A is een Rotterdamsche zege waar schijnlijk in den wedstrijd VictoriaIT. H. IJ. C. II. In de 3e klasse B is weer de wedstrijd'Hi B. S.—Alkmaar vastgestedd, die kort geleden wegens een ongeval werd gestaakt. Nu Alk maar haar eerste overwinning te pakken heeft, durven we H. B. S. nog niet definitief een zege te voorspellen. In 3 D gaat H. B. S. II naar Amsterdam IV en zal het daar niet gemakkelijk hebben. Be ter treft B. D. H. C. 5 het, dat thuis welvan A. M. V. J. zal kunnen winnen. In 4 B wordt in Januari ee^st weef ge speeld. ZWEEFVLIEGEN. HAARLEMSCHE ZEIL VEREENIGING. De eerste avond in het programma der Haarl. Zeilvereeniging van winterwerk voor leden, donateurs en genoodigden, dié in groo ten getale opgekomen waren om naar de cau serie te luisteren van Ir. Oyens over het zweef vliegen, is een welgeslaagde opening gewor- 'en. De inleider heeft zeer veel interessants verteld en vertoond op het witte doek van deze jonge sport met veel perspectief. Na het constateeren van het verschil met het motorvliegen, gaf spreker een technische uiteenzetting van het zeilen in de ruimte te genover dat in het platte vlak. Na de groote vlucht, die in Duitschland het zweefvliegen ge maakt heeft, bleken ook in Nederland heel wat enthousiasten te zijn, zoodat nu reeds in verschillende streken van ons land clubs zijn opgericht. Ook in ons land zijn opstijgende luchtstroomen genoeg om de sport tot verdere ontwikkeling te brengen. Spreker vertelde van den tocht van den heer Nijenhof, den Hollandschen zweefvlieger, die achter een motorvliegtuig een nieuw vliegtuig van Aken naar Amsterdam bracht; hoe deze in een hagelbui terecht kwam, maar toch heel huids op Schiphol landde. Op het witte doek zagen we zeer duidelijk de wijze van starten, o.a. door middel van een zeer uitrekbaren gummikabel. Er zijn drie brevetten te behalen: het schildje, drie witte meeuwen op blauwen ach tergrond, is in 't algemeen het teeken van vol waardigheid men moet dan vijf minuten achtereen vliegen, s-bochten maken en mag niet beneden starthoogte komen. Het ministerie van Waterstaat oefent op het bouwen van vliegtuigen een scherp toezicht uit. De projectie van instructie plaatjes, bene vens een film, die ons in finesses het geheele zweefvliegen deed zien, was keurig verzorgd door den heer Mol. Een hartelijk applaus was de belooning voor de enthousiaste en propagandistische voor dracht van Ir. Oyens, die eind Januari de H. Z. V. gaarne in de gelegenheid wil stellen, het vliegen eens te zien op den dan te houden landdag op Schiphol. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KL. GROOT-BILJART. Het kampioenschap om den hoogsten natio- nalen titel op de match-tafel cadre 45 c.M. zal dit seizoen door het bestuur van den Ned. Bil jartbond zelf georganiseerd worden en wel te Amsterdam in de zoogenaamde „Ondei-grond- sche" aan de Ceintuurbaan op 21, 22 'en 23 December e.k. Nederland bezit momenteel maar 7 spelers van die klasse Hiervan hebben de volgende 5 ingeschreven; ,T. Sweering (titelhouder)'. P. de Leeuw en L. Katoen, alle drie te Amsterdam, J. Pommeling te Arnhem en C. van Vliet te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10