émflflYLL Nadenken en oplossen. agenda Radio-Procramma RADIO MOORS N v ZATERDAG 15 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Onze wekelijksche puzzle-rubriek. Met prijzen van 71, 21 en vijf van 1 gulden. De oplossing van puzzle no. 4. Veilig' verkeer vóór alles! Veilig verkeer vóór alles! Een prachtige leuze, die „pakt", maar waarvan het ook helaas nog maar al te dikwijls dringend noodig is, er de aandacht op op te vestigen. Terecht is opgemerkt, dat deze opgave wat moeilijker was dan de drie voorgangsters. Dat was ook mijn bedoeling. De puzzle heeft ech ter velen tot lang zoeken en nadenken ge bracht door het 18de woord, stage. Dit is in derdaad niet dagelijks voorkomend. Opzette lijk gaf ik er de omschrijving aan, die de cou rant Zaterdag vermeldde; had ik er aan toe gevoegd. dat het de 2 jai-en zijn. die een can- didaat-notaris praktisch werkzaam geweest moet zijn, alvorens hij benoembaar is tot het ambt van notaris, dan zouden velen het woord eerder gevonden hebben. Alzoo een .addertje onder het gras", iets, dat u nog wel eens va ker bij de opgaven zult bemerken. Intusschen vrijwel alle inzendingen ten dat waren er weer vrij veel) waren goed. Zie hier de oplossing. Gevormd wordt de zin: Veilig verkeer vóór alles. Achtereenvolgens kwamen de volgende woorden te lezen: 1 haven; 2 vrede; 3 prima; 4 hulde: 5 crime; 6 eggen; 7 haver; 8 leege; 9 Marne; 10 akker; 11 trede; 12 stede; 13 Laren; 14 bever; 15 Bromo; 16 stola; 17 garen; 18 stage; 19 allee; 20 Wales; 21 reede; 22 Assen. Prijswinnaars. De prijswinnaars zijn ditmaal de volgende Inzenders. (Op verzoek vermeld ik nogmaals, dat de toekenning der prijzen bij loting on der de goede inzenders geschiedt). Onze hoofdprijs: zeven gulden vijftig: Mej. D. Rodrigues Pereira Julianalaan 299 Haarlem Onze tweede prijs: twee gulden vijftig: P. Vis, Van Stolberglaan 15, Aerdenhout. De vijf prijzen van één gulden: J. F. Hille, Zaanenlaan 38, Haarlem (N.) Carla Vermeulen. Militairenweg 17, Over- veen. Mevr. Vroom-Roggeveen, Leidschevaart 226, Haarlem. J. J. Ch. C. van Schaik, Bakkerstraat 36, Haarlem. J. W. Klautz, Parklaan 96, Haarlem. En thans allen de nieuwe puzzle opgelost, waarbij u tevens een zéér nuttig werk kunt doen Onze nieuwe puzzle no. 5. S. O. s. Slechts dit: de gewone inleiding blijft deze week achterwege. Maar iederen lezer en iedere lezeres van ons blad verzoek ik dringend, deze lettergreep-puzzle te willen oplossen en mij de oplossing te zenden! 'ber daar das de den doom drecht drin e eel ge geer gees gier hond hoor kei ken ki ko las le ij lig lim moor o om poo pont rist sa so tan tig tig u vliet wi zie zijn. Van bovenstaande lettergrepen moet telkens een twee-lettergrepig woord gevormd worden, waarvan de beteekenis hier nader omschre ven is. Bij juiste samenstelling dezer 20 woor den geven achtereenvolgens de eerste en de derde letter van elk woord gaande van 1 tot en met 20 een verzoek, dat u allen dringend aanbevolen zij! Hoe luidt dit verzoek? Omschrijvingen. 1. Pont aan een ketting, die door den stroom van een oever naar den overkant giert. 2. Riviertje in den Achterhoek. 3. Iemand die per uur wordt betaald Cb.v. voor werkzaamheden a.e. ministerie). 4. Deur- of vensterraam. 5. Gemeente in Drenthe. 6. Gemeente in de naaste omgeving van Gouda. 7 Geest hebbend, met levendig vernuft. 8. Verouderde schrijfwijze van de Sleutel stad. 9 Snipstruis loopvogel van N.-Zeeland. 10 Gemeente in Drenthe met een goed vlieg veld. 11 Om die reden, om die zaak (bijwoord) 12 Vloeistof door den mond en de keel tot zich nemen. 13 Een der zintuigen. 14 Verpleeginrichting, mstoord. 15 Kortpootige hond voor de dassen jacht. 16 Sterk, met flinke handen. 17 Booze geest, duivel. 18 Beklagenswaardig; ook: van allen verla ten. 19 Gemeente op het eiland Putten. 20 Werpkoord met strop. Prijzen, termijn van inzenden voor de oplossing en adresaanduiding. De oplossing van deze opgave moet in ons bezit zijn uiterlijk aanstaande Woensdagmiddag om vijf uur, aan ons Bureau te Haarlem. Men zende deze op- aan: Mr. Nadenker van Haar lem's Dagblad te Haarlem. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan .slechts één oplossing inzenden. Het hierbij A afgedrukte „identiteits plaatje" P 5 Puzzle B no. 5) moet aan de oplossing worden ge hecht of er op geplakt flHH worden. Niet op de en- velop van inzending, maar op de oplossing zelf. Als hoofdprijs stellen wij beschikbaar een bedrag van zeven gul den vijftig, als tweeden prijs twee gulden vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo gelijk aan de prijswinnaars worden toegezon den. Oplossing en uitslag dezer puzzle worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Ik heb over een S.O.S. gesproken. Welnu beantwoordt die allemaal! Het aan tal oplossingen kan deze week niet groot ge noeg zijn! Mr. NADENKER. Werktijden in winkels. Voor de a.s. feestdagen. In verband met de a.s. feestdagen zijn naar de Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 6de District der Arbeidsinspectie ons mededeelt voor winkelpersoneel van 18 jaar en ouder de hieronder genoemde werktijden toege staan: 1. in alle winkels in het tijdvak van 18 t/m. 24 December ten hoo:gste 11 uur per dag en 62 uren per week; 2. in bloemenwinkels op 18, 19, 20 en 21 De cember gedurende ten hoogste 11 uur. per dag, op 22 en 24 December gedurende ten hoogste 14 uur per dag, en 62 uur per week; 3. in brood-, banket-, suikerwerk- en choco ladewinkels van 18 tot en met 22 December ten hoogste 11 uur per dag, op 24 December ten hoogste 14 uur en op 31 December ten hoogste 13 uur, en 62 uur per week. Gedurende de onder 1, 2 en 3 genoemde da gen moet de werktijd in zijn geheel zijn gele gen tuschen 6 uur des voormiddags en 10 uur des namiddags. Ten aanzien van de Zondagen zijn geen af wijkingen van de normale werktijdregeling toegestaan. Voor alle winkels blijft de verplichting tot het geven van den vrijen halven dag van kracht. Winkelbedienden beneden 18 jaar mo gen niet na 8 uur des namiddags en niet lan ger dan 9 1/2 uur per dag en 55 uur per week arbeid verrichten. Op een naast de arbeidslijst op te hangen papier moeten de veranderde werk- en rust tijden voor het personeel van 18 jaar of ouder worden aangegeven; indien dit wordt nage laten, mag van de toegestane overuren geen gebruik worden gemaakt. Wintersportreizen van de N. R. V. Lezing door den heer J. G. Beurs. Een groot aantal N.R.V.'ers was gisteravond bijeen in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw, waar het hoofdbestuurslid, de heer J. G. Beurs een voordracht hield en films vertoonde over de wintersportreizen van de reisvereeniging. Spreker werd ingeleid door den voorzitter der afdeeling. den heer J. G. Kraan, die de aandacht vestigde op de propaganda, die de vereeniging voor de wintersport voert en den spreker schetste als een bij uitstek des kundige op dit gebied. In een beknopte, geestige voordracht zette de heer Beurs de beteekenis van de wintersport reizen der N.R.V. uiteen. De reisvereeniging heeft in niet geringe mate bijgedragen tot de populariseering van de wintersport. Sinds deze deel uitmaakt van het program der N.R.V. is de belangstelling in stijgende lijn blijven gaan. Verleden jaar hebben circa acht honderd personen aan de winterreizen deelge nomen. Spreker raadde zijn toehoorders aan. zoo zij daartoe in de gelegenheid waren, hun vacantie in een winter- en een zomerverlof te verdeelen en zoodoende een sportreis te kunnen meemaken. Wie eenmaal met de win tersport in aanraking is geweest zal er altijd enthousiast voor blijven en haar zelfs hooger dan elk der zomergeneugten aanslaan. Spreker vestigde de aandacht op de skicursussen, welke de reisvereeniging organiseert en die een uit stekende vooropleiding voor de „practijk" vor men. Zoo leert men bijvoorbeeld op de „droge" cursus vallen en opstaan, klimmen enz. De N.R.V. organiseert reizen, die uitsluitend bedoeld zijn om het ski-en te leeren. voorts reizen, waar men iets minder aan een vast rooster gebonden is en algemeene wintersport reizen, die speciaal bedoeld zijn voor hen, die ,.de kat eerst uit den boom willen kijken". Spreker wijdde nog in het bijzonder de aan dacht aan de weekendreizen, welke voor de wintersport in het Sauerland georganiseerd worden. Met eenige films gaf de heer Beurs een levendige illustratie van het gesprokene. Men kreeg de „droge" cursus bij Kraantjelek te zien, voorts ski-evenementen in het Sauer land en een zeer leerzame film van een jeug dig Zwitsersch ski-leer aar, die de talrijke on derdeden van deze sport op even vaardige als duidelijke wijze demonstreerde. Een propaganda-avond, die ongetwijfeld geheel en al aan haar doel beantwoordde. tandpa/to. N. S. B., jeugd, vrijheid, oorlog, geweten, regeeringsbeleid (Adv. Ingez. Med.) De bloemententoonstelling „Flora" 1935 te Heemstede. Algemeene medewerking van de Neder- landsclie „sierteelt". De beplanting van het 20 H.A. groote ter rein der „Flora" is vrijwel voltooid. Met de uiterste zorg zijn tijdig alle gewassen die vóór den winter geplant moesten worden aan de aarde toevertrouwd en zorgvuldig gedekt om tegen vorst en andere ongunstige invloeden beschermd te zijn. Het bloemenpaleis is eveneens, behoudens de binnen-afwerking, geheel gereed, en de overige gebouwen naderen hun voltooiing, zoodat men ervan verzekerd kan zijn, dat de tentoonstelling op de openingsdag in alle on derdeden geheel klaar is. Het doet sympathiek aan, dat de geheele Nederlandsche tuinbouw, voorzoover dat deel betreft, wat tegenwoordig officieel als „sier teelt" wordt aangeduid, aan deze grootsche manifestatie zijn krachtige medewerking ver leent. Niets zou minder juist zijn, dat de Flora te beschouwen als een „bloembollententoon stelling'', ook al vormen deze het voor naamste onderdeel en al zijn ze bij mil'.ioe- nen vertegenwoordigd. Zeer belangrijk is echter de deelneming van de overige „sier teelt". Het bestuur der Prima Vera had de sympa thieke gedachte, dit jaar van deze reeds zoo sterk te Rotterdam ingeburgerde jaarlijksche manifestatie geheel af te zien, opdat alle krachten van de Nederlandsche bloem- en plantenteelt zouden kunnen worden gecon centreerd op de groote voorjaarskeuring dei- Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, welke in het bloemenpaleis dei- Flora zal worden gehouden. De beide centra Aalsmeer en Boskoop blijven niet achter. Zoowel de organisatie op het gebied van de sierteelt te Aalsmeer als de vereeniging van Boskoopsche Culturen, die aldaar het aangewezen lichaam is, waar het tentoonstellingen geldt, hebben rerds lang te voren verklaard, dat in die plaatsen in 1935 geen bloemententoonstellingen zou den worden gehouden, omdat ook de Aals- meersche en Boskoopsche kweekers er prijs op stellen op de Flora een op den voorgrond tredende plaats in te nemen. Afgezien van de beplanting met boomkweekerij-producten van hét terrein, zullen Aalsmeer en Boskoop elk een eigen tentoonstelling van hun speciale cultures in het Bloemenpaleis organiseeren. Ook het buitenland blijft niet achter. Er zijn reeds een aantal inzendingen uit verschillende landen aangemeld en de onderhandelingen met andere landen worden nog voortgezet. Zoo wijst alles er op. dat op de Flora een ongekende bloemenweelde te genieten zal zijn, die een volledig beeld geeft van de Ne derlandsche bloemen-, planten- en bollen teelt in zijn vollen omvang, terwijl buiten- landsche cultures van bijzonder belang de beteekenis van het geheel nog zullen verhoo- gen. ZATERDAG 15 DECEMBER Stadsschouwburg: „Vorstelijke Emigranten"' Jan Musch. Ko Arnoldi. Populaire voorstel lingen. 8-15 uur. Rembrandt Theater: Emil Jannings in „De Zwarte WalvischOp het tooneel: Varady's danse-jeux acrobatiques. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Anna Sten in „Nana". Op het too neel: Remmio. jongleur. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Dood Water" gepro longeerd. 2.30, na 7 uur doorloopende voor stelling. Waaggebouw: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel. 104 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg: Nederlands Operette Too neel „Pax8 uur. Schouwburg Jansweg: Haarlem's Operette Ensemble „Terugkeer uit den vreemde".. Gem. Concertzaal: De big van 't 168ste. 8.15 uur. Gebouw Haarlemsche Kegelbond: Katten tentoonstelling. Rembrandt-Theater: Populair-wetenschap- pelijke film, 11.30 uur. Gewoon programma 2.00. 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: 2.00. 4.30 7 en 915 uur. Luxor: 2,00, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rozekruisers Genootschap, Bakenessergracht 13. Voordracht Z. W. Leene. 10.30 uur. Gebouw Protestantenbond: Psycho-Synthese Voordracht B. v. d. Meer. 10.30 uur. MAANDAG 17 DECEMBER Bovenzaal Gem. Concertgebouw: Voor drachtavond Astrologie G. W. Semmler. Bioscoopvoorstellingen. Frans Hals Museum: Tentoonstelling 17e Eeuwsche Hollandsche Kunst. 105 uur Heemstede: Concert Kunstkring Heem stede, Gebouw Protestantenbond. 8.15 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 15 Dec. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 21 Dec. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des'nachts geopend. H. J. M. Bartels. Apotheek Loomeyer, Bar- teljorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson, Park-Apotheek, Klever parkweg 13. Tel. 11793. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Ir. B. Wigersma behandelt een lange reeks problemen. „Is de politiek alleen weggelegd voor vol wassenen?" vroeg Ir. B. Wigersma op een vergadering der N.S.B., die Vrijdagavond in de bovenzaal van 't Gem. Concertgebouw werd gehouden, voor ouders en leerlingen der Mid delbare Scholen. „De scholieren op de Middelbare instellingen behooren inderdaad niet actief deel te nemen aan het politieke leven", antwoordde de spreker zich zelf. Op andere wijze dan door aansluiting bij bonden en vereenigingetjes moeten zij tot de vrijheid van het politieke denken komen, Doch de politiek in de opvoeding mag men niet onbesproken laten. De spreker hekelde de politieke organisaties der jeugd, evenals het partij-wezen in „de niet op ernstige, aiepbezielde overwegingen rustende maatregelen der regeering" Ook was hij de meening toegedaan dat zonder de aanwezigheid van de N.S.B. al lang alles ver keerd was geloopen. zoodat bijv. het bolsje wisme zegevierend Nederland had beheersc'nt! Ook de vrijheid in ons land kwam ter sprake. Het is volgens den heer Wigersma slecht ermee gesteld. Met Diogenes. Goethe, en anderen bewees de spreker dat overal tegenstrijdigheden ont dekt kunnen worden, die in het gezinsleven moeilijkheden kunnen scheppen. In verband hiermede noemde de heer Wigersma de band der gelijkheid, de eenheid die dit alles ken merkt. Dat heet dan leven, vrijheid of staat. Toen kwam het probleem van „het uitge sloten midden', de moeilijkheid van: „is iemand, die op de drempel staat, in of buiten de kamer?" Dit voor zoover het 't voor of tegen van iets (of een politieke partij) betreft. Öok kwam dit te pas bij de betrekkelijkheid der werkelijkheid, die onbegrijpelijk is. Het verstand komt met zich zelf in strijd Het zegt: er is niets te begrijpen en begrijpt dat dit begrijpelijk is. Zoo belandden we weer bij de vrijheid, wel ker definitie ook niet gemakkelijk is te geven. Van Socrates citeerde Ir. B. Wigersma dat men een mensch niet mag dooden, behalve wanneer hii een buitenlander is, die den staat aanvalt! Dit resultaat werd bereikt door aan te nemen dat de vrijheid pas goed is als het geweten zich vrij kan uiten. In het eene geval zegt het geweten: „je mag niet dooden". en in het andere, ondanks dat 't ook een mensch is, dat gedood wordt: „je mag wel dooden". Het eigenaardige is dat het geweten in 't laatste geval het verstand te hulp roept (of God) terwijl het verstand weer steun zoekt bij het geweten (en God). Zoo komt de combinatie: geweten-verstand tot allerlei bezwaren als: dienstweigering, verzet om zegeltjes te plakken enz. Het zuiver geweten is dus door het huichel achtige gepraat van het verstand veelal be. dorven. De proef op de som is: vraag aan een eenvoudig mensch of hij 't er mee eens is dat 'n dronkaard evenveel stemrecht heeft als hij. Of vraag of 't goed is dat bestuurders van liefdadige instellingen bezoldigd worden uit de partijkas. Dan hoort men 't zuivere ge weten! Maar ons land is het zuivere geweten kwijt. Uit angst voor 't fascisme durft de pers geen goed van het fascisme meer te zeggen. Zij wordt verkeerd ingelicht bovendien. Daarom hebben de kranten een eigen persbureau ge sticht. „Ik wil hopen dat het hun gelukt nu wat meer onbevooroordeelde dingen over het fascisme mede te deelen!" zei Ir. Wigersma. Zoo kwam de spreker weer op de jeugd terug die onder invloed van al dit slechts staat. De V.D.-fractie der Tweede Kamer heeft tegen de defensiebegrooting gestemd, nadat zij wel wist dat dat toch niets zou uitrichten. Ir. Wigersma had het over karakterloosheid en noemde in een adem de houding der mi nisters Oud en Marchant, die na dit tegen stemmen hunner partij, niet bedankt had den voor de partij of in 't andere geval waren afgetreden als ministers (applaus). Het griefde den heer Wigersma dat N.S.B. en Communisten door de regeering over een kam worden geschoren. Dat is karakterloos en daardoor zoekt de jeugd de N.S.B. Het fas cisme wil den oorlog niet, maar als het moet Vrijheid is er niet, het is geen toestand van rust. Het moet komen, groeien, zelfbevrijding, uit de onvrijheid, die we aan ons zelf hebben te wijten. Wij mogen niet de slaaf van onze zeden worden! Als voorbeeld noemde spr. het geval dat een Christen meisje in een Joodsch gezin de vleeschborden in een melkemmer of zoo iets zou afwasschen Wat er dan niet allemaal moet gebeuren!! Zelfs de rabbijn kan eraan te pas komen... De jeugd heeft behoefte aan vrijheid. Daar om moeten ze eerst den dwang leeren verdra gen. Anders gaat het niet. De jeugd wil ook gehoorzamen, want zij weet dat dit 't begin is voor de eindelijke vrijheid. Daarom komt de jeugd tot 't (fascisme. dat niets belooft maar haar het gevaar leert zien: het fascisme laat de jeugd ongewapend colporteeren en stuurt haar niet naar bals, maar leert haar boksen, zwemmen, enz. „Geen paedagogisch, psychologisch gedaas, maar sterke menschen", uit de N.S.B.Jongens en meisjes colporteeren liever, dan dat zij izi onbenullige krantjes schrijven. Op onze roode. verdemocratiseerde scholen is 't mis. Er worden niet van harte nationale liederen gezongen, de geschiedenis is niet nationaal, maar quasi algemeen; die scholen hebben internatlonaal-georiënteerde leer krachten, en de onmachtige Volkenbond wordt er (met regeeringssteun nota bene!), verheerlijkt. Dat wil de jeugd niet dat wil de N.S.B. niet. en daarom vinden zij elkaar even als de ouderen die komen, opdat de fouten, die ook 't fascisme heeft gemaakt, en nog zal maken, overwonnen kunnen worden. BRIDGE-DRIVE IN HET CARLTON-HOTEL. In een onzer vorige nummers deelden we reeds mede. dat een belangrijke bridge-drive zal worden gehouden op 18 December in het Carlton Hotel te Amsterdam. De drive zal officieel worden geopend dooi den voorzitter van den Ned. Bridgebond, den heer A. E. J. Lucaraie te 's-Gravenhage. De leiding berust bij de heeren Mrs. F. W en E. C. Goudsmit, L. B. Zeldenrust en M. A. Salvador Nolte, die ons mededeelden dat ook de zwakkere spelers kans hebben, omdat'er gespeeld wordt volgens het zoogenaamde Sche- veningsche systeem d.w.z. men speelt tegen meerdere koppels, waardoor de zwakkere spe lers zich met de sterkere kunnen meten. 1 ZONDAG 16 DECEMBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 9.00 VARA-Marschlied. Hugo de Groot. Uitgevoerd door het VARA-orkst olv. Hugo de Groot (Gramofoonplaati. 9.05 Voet- balmededeelingen. 9.08 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga „Keuze en aanplanting van struik- en klimrozen". 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Van de planken II. Jan Lamers „Tooneel- nieuwtje". 10.30 Sociale gedachte in de wereld literatuur VII. 11.00 Van Staat en maatschap pij door A. Pleijsier. 11.15 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 12.00 Sluiting. AVRO. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Onze Lieve Vrouwetoren (Lange Jan), te Amersfoort. 12.01 Disco-nieuws. 12.30 Lunchconcert door Bar nabas von Géczy en zijn orkest. Intermezzo Het schilderij van de maand. Siegfried van Praag bespreekt het 12e. op de AVRO-kalender voorkomende schilderij-in-reproductie van Ne derlandsche kunstenaars. 2.00 Boekenhalfuur Dr. P. H. Ritter Jr. Boekenparade II. 2.30 Aan sluiting Concertgebouw. Amsterdam. Zondag middagconcert door het Concertgebouw-orkest onder leiding van Dr. Willem Mengelberg. Soliste: Jo Vincent. Sopraan. 4 00 Gramofoon muziek. 4.45 Sportuitslagen van het Persbureau Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA. 5.00 Kinderkoor „De Jonge Stem" Afd. B. Amsterdam olv. Betsy RichterMenaes. 5.30 Voetbal van den cag. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Sluiting. VPRO. 6.00 Halve uren met boeken Spr. Ds. J. J. Thomson. 6.30 Wijdingsdienst in de studio. Gerard Bunk, orgel. Ds. Tj. van der Ley. Spr. 8.00 Sluiting. AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Barnabas van Géczy en zijn orkest. 9.00 Zang door Charles Panzera, bariton. Aan den vleugel. Egbert Veen. 9.15 Radio-journaal. 9.30 Het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte. 10.15 Hawaiïn-muziek. 10.30 Het om- roep-oi'kest onder leiding van Albert van Raalte. Johann Strauss-programma. 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en Sluiting. HUIZEN 1875 M. NCRV. 8.30 Morgenwijding te leiden door Ds. J. Groeneweg. KRO. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis uit de kerk van het H. Hart te Maastricht. De H. Mis wordt opgedragen door Pater H. van der Hulst S.J. 12.00 Causerie na mens den R.K. Vrouwenbond door Mej. C. Bak. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 1.00 Boeken en schrijvers. „Heeren, knechten en vrouwen", van J. van Ammers Kuiler, besproken door A. D. J. van Oosten. 1.20 Vervolg Lunchconcert. 2.00 Godsdienst onderricht voor ouderen door D. Bont Pr. 2.30 De Hngelosche Orkestvereeniging „De Een dracht" olv. Chr. Joh. Langeveld. 3.00 Gram. muziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pastoor H, Rotthoff. NCRV. 5.00 Kerkdienst uit de Herst. Ev. Luth. Kerk te Enkhuizen. Voorganger Ds. B. E. J. Bik KRO. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 Reizen door Rusland, door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Het KRO- orkest olv. Johan Gerritsen. 9.00 Gramofoon muziek. 915 Hoorspelcyclus „De Moederkerk en Nederland". No. III. 10 15 Het KRO-orkest olv. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein Koor olv. Jos. H. Picklcers. BRUSSEL 484 M 11.20 Saint Saëns progr. 12.20 Orkest olv. Karei Walpot. 1.00 Idem. 3.20 Concert uit de stadsschouwburg van Bergen door de Ver. Roland de Lassus olv. M. Weynandt, mmv. so listen, gemengd koor en orkest. 5.20 Ludo Langlois en zijn orkest. 8.20 Symphonieorkest. 9.00 Idem. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 2.20 Morgen Hansen's instrumentaal ensem ble. 7.50 Omroeporkest olv. Emile Reesen. 8.40 Verv. concert. 10.20 Teddy Petersen's dans- orlcest. DROITWICH 1500 M. 12.50 Concert van West Regional. 5.50 Ham let van Shakespeare. 7.50 Pianorecital door Clifford Curzon. 9.20 A. Sandler en zijn orkest. 10.20 BBC Theaterorkest. PARIJS RADIO 1648 M. 10.35 Inwijding van het monument voor de in Frankrijk gesneuvelde Tsjechen. 11.50 Orgel. 1.05 Victor Pascal orkest. 5.50 Concert in Sarah Bernhardtheater. 8.20 Idem. 10.50 Dansmuziek. ROME 421 M. 4.20 Concert olv. B. Molinari. 7.30 Concert. 9.50 Dansmuziek. ïsTal KONINGSTRAAT 27, TELEFOON l4609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 17 DECEMBER. HILVERSUM, 301 M. 8.Avro. Gramofoonmuziek. 10.01 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10,30 Kerst verhalen door Marie Holtrop en Vioolvoor dracht door Boris Lensky. 11.30 Orgelcon cert door Piet van Egmond Jr. en Elisabeth van der Haar zang. 12.30 Gramofoonmuziek I.30 Concert door het omroeporkest o 1. v. Nico Treep. 3.— Oude Fransche legenden. Voordracht door Kommer Kleyn. 3.30 Piano voordracht door Else Polthenius. 4.Ver zorging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Disco-causerie door Max Tak. „Warnier Brosfilms". 5.30 Barnabas von Geczy en zijn orkest. 7.Een half uurtje Portugeesche gramofoonplaten. 7.30 Causerie door Drs. P. Dijkema: „Optimist en pessimist". 8.Tijd sein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Mozart.cyclus. Con cert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Ethel Barlett en Rae Robertson, 2 piano's. 9.Serie „Bloemen uit eigen tuin". Studio-opvoering van „Het kamgaren pak", van Luc. Willink. Spelleiding Kommer Kleyn. 9.30 Concert door Barnabas von Geczy en zijn orkest. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.Vaz Dias. 11.10 Aan sluiting van het Grand Hotel café-restaurant .Central" en The House of Lords te Den Haag. 12.Tijdsein en Sluiting. HUIZEN. 1875 M. 8.NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplatenconcert. 10.30 Morgendienst II.Lezen van Christelijke Ivctuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.Pol. berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De Columbia Three. 2.Uitzending voor scholen. 2.35 Gramofoon muziek. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 Cursus knippen en stof versieren. 3.45 Rust poos. 4.Bijbellezing. 5.Bronislaw Huber- man, viool met Weensch Philh. Orkest (gr. pl.) 5.15 Joh. de Heer, zang. W. Verver, viool. 6.15 J. J. Viel'neesen: „Wat is het doel der Chr. Esperantobeweging?" 6.30 Vragenuurtje. 7.Pol. berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert door Jan Zwart 9.H de Boov: „Het reddingwezen aan de Ned. Kust". 9.30 NCRV. Kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 10.05 Vaz Dias. Vervolg concert. 11.— Gramoföonmuziek. 11.30 Sluiting

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9