DINSDAG 18 DECEMBER 1934 FA ARLEM'S DAGBLAD 7 Een maand gevangenisstraf tegen Ds. van Duyl geeischt Wegens beleediging der regeering. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dins dagmorgen terecht de N.S.B.-propagandist Ds. G. van Duyl wegens overtreding van art. 137a van het wetboek van strafrecht, waarbij straf baar wordt gesteld: het opzettelijk in belee- digenden vorm uitlaten over het openbaar gezag. Aan Ds. van Duyl was namelijk ten laste gelegd dat hij op 26 September op een in het Gulden Vlies te Alkmaar gehouden openbare N.S.B.-vergadering mondeling en opzettelijk zich in beleedigende vorm heeft uitgelaten over de Nederlandsche regeering in een antwoord op een uit het publiek ge stelde vraag. Ds. van Duyl had zich gekant tegen de hou ding der regeering, die de N.S.B. heeft verbo den, en N.S.B.-ers uit overheidsdiensten zet. Verdachte gaf toe de woorden te hebben ge sproken, en zei daarmee de regeering te heb ben bedoeld. Hij had echter geen beleediging bedoeld. Het was een sterke uiting van op rechte verontwaardiging. De officier van justitie wees er op dat dit de eerste maal is dat de Alkmaarsche rechtbank een dergelijke overtreding te behandelen heeft. Omdat hierover geen jurisprudentie bestaat, zal het niet gemakkelijk zijn. Het gaat er hier om of het een formeele dan wel een materieele aantasting van het gezag is. Door dit artikel heeft de regeering de critiek aan banden willen leggen en alleen critiek wil len toelaten, die in een keurslijf is gestoken. De rechter moet thans uitspraak doen of er van beleediging sprake is. Van verdachte had men mogen verwachten dat hij het artikel kende. Iets ergers kan men niet van de regeering zeggen, dan dat men haar van landverraad beschuldigt Spr. achtte art. 137 a van toepassing. Van een predikant had men kunnen verwachten dat hij zich niet zoo zou uitlaten. Daar het voor den officier vaststaat dat een eventueele op te leggen geldboete toch uit de kas van de partij zal worden betaald, dus het testelde doel voorbijstreeft, vindt spr. het noodzakelijk tot gevangenisstraf te conclu deeren. Omdat het hier een oppassend man betreft met een blanco strafregister vroeg spr. ten slotte een straf van een maand. Als verdediger trad op Mr. N. van Leeuwen, kringleider van de N. S. B. te Alkmaar. Ontslag van rechtsvervolging zal moeten volgen, om dat van formeele beleediging geen sprake is. Verdachte heeft slechts de algemeene meening gezegd; meende de verdediger. Hij zal vrijgesproken moeten worden c dat er geen bewijs van opzet is. Geldboete zal hij zelf moeten betalen. Verd. is geen man die in de gevangenis thuis hoort. Pleiter drong aan op ontslag van rechtsver volging. Uitspraak 27 December. Uiver vertrekt hedennacht om 3.20 uur. Voor de versnelde Kerstvlucht. AMSTERDAM. 18 Dec. Hedennacht om 3.20 uur zal de Uiver, ditmaal betuurd door de pi loten Beekman en v. Steenbergen met voorts den werktuigkundige Waalewijn en den radio telegrafist van Zadelhoff met de Kerstpost naar Indië vertrekken voor een versnelde Kerstvlucht. Aankomst te Batavia 22 Decem ber, 17.13 uur plaats, tijd, 10 G.M.T. Mussolini wijdt de provincie Littoria in. ROME. 18 December (Reuter). Mussolini heeft heden de provincie Littoria ingewijd. Deze provincie omvat de drooggelegde Pon- tijnsche moerassen. Mussolini verklaarde, dat nog minstens 10 jaar zware arbeid noodig is. om de moerassen geheel te ontginnen en vruchtbaar te maken. Opdat dit werk niet gestoord worde is het. zeide de Duce, noodig. dat het land militair sterk is. Goedkoope groenten en kaas. Voor ondersteunden. Indertijd hebben wij medegedeeld, dat de regeering het plan had voor werkloozen goed koope groente beschikbaar te stellen. Het Haarlemsche gemeentebestuur heeft zich dadelijk bereid verklaard om daaraan mede te werken. Daarna is nog uit den Haag het bericht ge komen. dat voor werkloozen ook goedkoope kaas beschikbaar gesteld zal worden en wel tegen 12 cent per K.G. Wij vernemen dat aan de voorbereiding voor de uitvoering met spoed gewerkt wordt. De verwachting bestaat, dat met de verstrekking in het begin van het volgend jaar begonnen zal worden. SPOEDEISCHENDE VERGADERING VAN DOE „V.A.R.A." Maandagavond werd een spoedeischende vergadering gehouden van de afd. Haarlem van de „V.A.R.A.". Eén der agendapunten was: verkiezing van een nieuwen secretaris, in plaats van den heer M. H. Grégoire, die is af getreden. Ons werd medegedeeld, dat een nieuwe se cretaris nog niet gekozen is. De 2e secretaris, de heer W. J. Nieland, zal tot de jaarvergade ring de functie waarnemen. LIEFST 200 GRADEN SPELING De politie heeft proces-verbael opgemaakt tegen een koopman uit den Haag. die op den Wagenweg gereden heeft met een personen auto. die een speling in de stuurinrichting vertoonde van 200 gradenVoor herstel is de wagen naar een garage gebracht. Kabinetscrisis in Joego-Slavië Jeftitsj en Kojitsj treden af. BELGRADO, 18 December. De sedert lang verwachte kabinetscrisis is hedenmiddag uit gebroken Jeftitsj. minister van buitenlandsche zaken en Kojitsj, minister van landbouw, zijn afge treden. Provinciale Staten. (Vervolg van pag 2). Goedgekeurd wordt de voordracht van Ged Staten, om aan de Provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij in Noord- Holland voor elk der jaren 1935 1936 en 1937 een bijdrage van f 45000 te verleenen ten be hoeve van haar werkzaamheden in het belang der verbetering van het paardenras en de paardenfokkerij in dit gewest. Eveneens wordt goedgekeurd de voordracht tot wijziging van de Verordening tot het we ren van inbreuken op natuurschoon. Aan de Órde komt de voordracht van Ged. Staten tot wijziging van Bijzondere reglemen ten van bestuur voor onderscheidene water schappen en tot van kracht verklaring voor die waterschappen van het Algemeen Water schapsreglement voor Noord-Holland. De heer H e i 1 k e r (R.-K.) maakt bezwaar tegen de schaal van het meervoudig stem recht. Het kan voorkomen, dat twee stemmen meer invloed hebben dan zes. Hij wordt bestreden door Mr. Bomans Ged. Staten) (R.-K.). die opmerkt, dat bij de betrokkenen in dezen volkomen overeenstem ming bestaat. De voordracht van Ged. Staten wordt goed gekeurd. De zitting wordt geschorst tot twee uur. DOODVONNIS TEGEN EEN VROUW IN ENGELAND. LONDEN, 18 Dec. (V.D.) Voor de eerste maal sedert het bestaan van de huidige rechtspleging zal morgen een vrouw door op hanging in Engeland terecht worden gesteld. Het gratieverzoek voor de 43-jarige Mrs. Lilie Major, die haar echtgenoot vergiftigde is na melijk afgewezen. De terechtstelling zal mor genochtend vroeg te Huil plaats vinden. Ned.-Indië en de Duitsche clearing. Aneta meldt uit Batavia: Het departement van economische zaken heeft aan alle hanrielsvereenigingen in Ned. Indië o.a. het volgende geseind: Ter aanpassing van den export naar Duitsch- land aan de betalingscapaciteiten van dit land heeft de Nederlandsche regeering bepaald, dat betaling uit het Nederlandsche clearingfonds aan Nederlandsche crediteuren wegens export naar Duitschland, alleen is toegelaten indien en voorzoover voor den betrokken export ver gunning is verleend door het Nederlandsche crisisuitvoerbureau. Voor producten uit Ned-Indië. behalve tin en tabak, zullen vergunningen worden uitge geven door het agentschap van het Neder- landsch crisisuitvoerbureau in Ned.-Indië. dat gevestigd is bij hel departement van econo mische zaken. Houders van deze vergunningen, die kunnen worden overgedragen en splitsbaar zijn. heb ben practisch de zekerheid dat zij. zoodra door Duitsche debiteuren storting in het Duitsche clearingfonds is gedaan, uit het Nederland sche clearings-instituut zullen worden betaald behoudens de vertraging in de uitbetaling veroorzaakt door de ongunstige verhouding der clearingsfondsen. welke vertraging thans ongeveer drie weken bedraagt. Aanvragen ter verkrijging van de door het agentschap van het Nederlandsche crisisuit voerbureau af te geven vergunningen voor export naar Duitschland gedurende Januari Februari en Maart 1935, kunnen vóór uiterlijk 25 December a.s. van gevestigde importeurs worden ingewacht. KONINGIN MARY BIJ EEN BOKS WEDSTRIJD! LONDEN, 18 Dec. (Reuter). Koningin Mary heeft gisteren voor het eerst in haar leven een boksmatch gezien. In gezelschap van den Koning woonde ze een liefdadigheidsdiner bij waar een spectacle coupé werd gegeven, waarvan o.a. deel uitmaakte een exhibition van twee ronden tusschen Jack Peterson en Eddie Steel. De Koningin keek belangstellend toe en maakte tijdens de exhibition fluisterend eenige opmerkingen tegen den Koning. GEEN EXTRA KERSTUITKEERING BIJ DE MIJNEN. HEERLEN, 18 December V. D.) Gisteren kwam de contact-commissie voor het mijnbe drijf bijeen ter bespreking van het voorstel van den R.K. mijnwerkers-bond tot omzetting van deze commissie in een bedrijfsraad. De directies wenschten de door de vakbon den hierover aangevoerde argumenten nader te overwegen en zullen in een volgende verga dering haar standpunt kenbaar maken. Op de voorstellen van de vakbonden om met Kerst mis aan de arbeiders een extra uitkeering toe te kennen werd door de directies geantwoord, dat met 't oog op den uiterst moeilijken toe stand van het bedrijf tot haar leedwezen in het algemeen aan deze voorstellen geen ge volg kan worden gegeven. In hoeverre bij be paalde mijnen nog iets in dit opzicht zal wor den, gedaan, zullen de betrokken onderne mingen moeten beslissen. BURGEMEESTER VAN PAPENDRECHT IN HET ONGELIJK GESTELD. PAPENDRECHT, 18 December (V. D): Men zal zich de geruchtmakende beschul diging herinneren van 'den burgemeester der gemeente Papendrecht. als zou de secretaris dier gemeente, de heer J. M„ zich hebben schuldig gemaakt aan beleediging. smaad schrift en valschheid in geschrifte. Naar we vernemen heeft de burgemeester bij de justitie een klacht tegen den secretaris in gediend. Het politieonderzoek heeft echter geen enkel bewijs opgeleverd voor de inge brachte beschuldiging. De officier van justitie te Dordrecht heeft dan ook aan den heer M. doen weten, dat hij de ingediende klacht ter zijde heeft gelegd. CHR, KRIENS OVERLEDEN Reuter meldt uit West Hartford (Connec ticut) De Nederlandsche violist Chr. Kriens, die se dert vele jaren in Amerika vertoefde, is Maandagavond plotseling overleden. Tot zoover dit Reuterbericht. Chr. Kriens was een zoon van den vroege- ren dirigent van Haarlem's Muziekcorps, wij len den-heer C. P. W. Kriens en in Amerika als dirigent zeer bekend. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.30 1/4—7.30 3/4 Berlijn 59.38—59.42 Parijs 9.75 5/8—9.75 7/8 Brussel 34.56 1 2—34.59 1/2 Zurich 47.87 1 2—47.92 1/2 Rome 1.63 1'2—1.66 1/2 New York 1.47 3/41.47 13 16 Doodelijk ongeluk te Benne- broek. De heer D. de Wit het slachtoffer. Hedenmiddag om half een heeft in Benne- broek een doodelijke aanrijding plaats gehad, waarbij de bekende plaatsgenoot Dirk de Wit. voorzitter van de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", bestuurslid van de IJsvereeniging en andere vereenigingen, om het leven is ge komen. Hij stak met zijn fiets den weg over en werd door een auto aangereden. Hij is aan de gevolgen daarvan overleden. Voorbeurs te Amsterdam. FLAUWE STEMMING VOOR NED. HAN DEL MIJ.. STEMMING OVERIGENS ONGEANIMEERD. De belangstelling op de ochtendbeurs con centreerde zich ook hedenmorgen op de aan- deelen en certificaten Ned. Handel Mij. De stemming bleef flauw, al werden de laagste koersen van gisteren niet bereikt. Zij bleven echter onder het slotpeil van gisteren. De cer tificaten van aandeelen daalden evenwel tot het laagste niveau van den vorigen beursdag. De overige af deelingen waren uitermate kalm, de stemming ongeanimeerd. Kon Olie lagen gedrukt en daalden met één percent. Phlips waren gedrukt en daalden eveneens één percent. Unilever waren weinig veranderd. Aku flauw en daalden beneden 30 in verband met het ontslag van ongeveer 700 leden van het personeel. BENNEBROEK GEMEENTERAAD. Agenda voor de vergadering van den raad der gemeente Bennebroek op Vrijdag 21 December 1934, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. 1. Opening. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Salaris burgemeester .secretaris en ont vanger. 4. Schoolgeldreclames. 5. Vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan bijzondere scholen over het jaar 1932. 6. Vaststelling van een naam voor weg 14. 7. Suppletoire Begrooting 1934. 8. Vaststelling van een verordening als be doeld in artikel 4 der Winkelsluitingswet. 9. Tweede wijziging der verordening op de tapperijen. 10. Behandeling van het verzoek om verla ging van personeele belasting voor café houders. 11. Wijziging van het Ambtenarenregle ment. 12. Voorstel tot het verleenen van een toe- age aan den volontair ter secretarie F. Dickmann. 13. Vaststelling der Bedrijfsbegrootingen en Begrooting 1935 met bijbehoroende stukken. Begrooting 1935. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 8 Kabeljauw per 125 K.G. f 56—f 28 Groote gullen per 50 K.G f 17.50—f 10.50 Kleine gulier. per 50 K.G f 10.50f 4.70 Wijting per 50 K.G. f 7.40f 1.80 Makreel per 5 0K.G. f 10f 7.50 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.58 Leng per stuk f 1 40f 0.55 Koolvisch per stuk f 1f 0.24 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Jacqueline Clasine IJm. 10 vangst: 20 man den schelvisch, 65 manden braadschelvisch, 80 manden wijting, 100 manden gul. koolvisch en kabeljauw, 90 manden radio. 30 manden ha ring, 25 manden varia, totaal 410 manden be nevens 80 stuks stijve kabeljauw. Alma IJm. 44 vangst: 18 manden schelvisch 70 manden braadschelvisch. 30 manden gul koolvisch en leng, 10 manden witvisch, 50 manden wijting. 25 manden varia. 110 man den radio, totaal 313 manden, benevens 8C stuks stijve kabeljauw. Rotterdam IJm. 112 vangst: 30 manden schevlisch, 100 manden braadschelvisch. 40 manden gul en koolvisch. 80 manden wijting, 80 manden makreel, 30 manden haring, 40 manden radio, totaal 400 manden. HILLECOM RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is ter vergadering bijeen geroepen tegen Vrijdag 21 December des na middags te 1.45 uur LISSE GEMEENTERAAD. De Raadsagenda voor de vergadering van Vrijdag 21 December bevat o.m. de volgende puntenVerzoek tot verbetering der steunrege ling, presentiegelden Raadsleden: steunplan voor noodlijdende kweekers; wijziging der gas- verordening; vaststelling rekeningen der be drijven; vaststelling der bedrijfsbegrootingen voor 1935; ingekomen stukken en mededee lingen. De gemeentebegrooting voor 1935 staat nog niet op de agenda. SANTPOORT Verhooging opcenten. B. en W. van Bennebroek hebben den Raad aangeboden de gemeentebegrooting 1935. Ook voor Bennebroek heeft het sluitend maken van deze begrooting veel hoofdbrekens gekost. De regeeringsmaatregelen beteekenen voor deze gemeente evenzooveel schadeposten. De toch reeds zoo lage uitkeering van het Rijk per inwoner is verminderd van f 3.25 tot f 2.25. De mindere uitkeering grondbelasting en het verlies van 80 pCt. van de hoofdsom der personeele belasting, geeft met eerstgenoemde korting over 1935 een mindere ontvangst van pl.m. f 13000. De uitkeering van het Rijk welke tot dusver 33 pCt. van de kosten bedroeg zal terug- loopen tot plm. 13 pCt., schade rond f 2000. Bovendien moesten grootere bedragen ge raamd worden voor steunverleening en werk- erschaffing. De belanstingopbrengst beweegt zich. dank zij de aanmerkelijke vestiging in stijgende lijn, maar met de vermeerderde opbrengst zijn de „stroppen" niet geheel op te heffen. De opcenten op de gemeentefondsbelasting zullen met 21 verhoogd en op 55 gebracht moeten worden. De opcenten op de personeele belasting dienen te worden verhoogd met 69 van resp. 86, 96 en 106 tot 155. 165 en 175. Door deze maatregelen en voorts door de uiterste zuinigheid te betrachten is de be groeting 1935 sluitend gemaakt. De Raad zal deze begrooting behandelen in zijn vergadering van Vrijdag 21 December. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Sperwer: IJm. 133, 70 manden f 1450 Maria IJm. 95 170 manden f 2150. Antje R.O. 15, 150 manden f 1860. Petten, IJm. 49, 265 manden f 3830. Poolzee IJm. 77 150 manden f 2190. Gesina IJm. 140 110 manden f 2110. Eveline IJm. 115, 330 manden f 3030. Bruinvisch IJm. 97, 95 manden f 2070. Sumatra IJm. 253. 310 manden f 3190. Loggers: K.W. 78 f 1430. K.W. 38 f 1070 K.W. 124 f 810. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 17.20—f 12 Tongen per K.G. f 1.15—f 0.80 Groote schol per 50 K.G. f 20—f 12.50 Middelschol per 50 K G. f 21—f 17 Zetschol per 50 K.G. f 26—f 20 Kleine schol per 5 0K.G. f 17f 10.50 Schar per 50 K.G. f 16—f 3.30 Rog per 20 stuks f 18f 8.50 Vleet per stuk f 3.90f 2.25 Kleine poon per 50 K.G. f 7.80—f 7.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 30—f 20 Middelschelvisch per 5 0KG f 30—f 19.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 23 f 15.50 FEESTVERGADERING. Zaterdag j.l. was in ..De Weyman" door de afd. Santpoort van den A. N. G. O. B. een feest vergadering belegd, welke druk bezocht was De voorzitter opende de bijeenkomst met een korte rede. waarin hij o.a. zeide, dat de geheelonthouders meenen, dat ook in dezen tijd, waarin zooveel ellende en treurigheid heerscht en waarin zoo weinig menschen „den kop" omhoog steken, het ideaal van geheel onthouding onder de menschen moet worden gebracht. Want geheelonthouding zal een mooier menschelijke samenleving brengen. Is er reden tot het houden van een feest avond? Ongetwijfeld. Ik, die den strijd, aldus de voorzitter, reeds 40 jaar heb meegemaakt, weet, dat die strijd niet nutteloos is geweest. Een vergelijking met vroeger en nu. valt ver in het voordeel van het heden uit. Veel waar deering voor onze beweging is er o.a. gekomen van de zijde der autoriteiten en van medici Met een opwekking zich als lid der afdeeling op te geven, verklaarde de heer Kaspers den avond voor geopend. Hierna werd het lijvige programma afge werkt. De heer Van Rijswijk uit Spaarndam de clameerde eenige gedichten, o.a. het vermake- „De Klok sloeg twaalf" en „De zwaarste gang". Vervolgens vergastte mej. Stientje Faber uit Haarlem de aanwezigen op zang. Ze beschikt over een welluidend orgaan en waar haar keuzevoor een dergelijk auditorium zeer 0_ schikt was, had ook zij het noodige applaus in ontvangst te nemen. De xylophonist van Roemers Band" uit Be verwijk deed hierna genieten. Door een aan- vankelijken ongunstige lichtinval, waardoor de toetsen het licht in de oogen van den xylophonist kaatste, kwam King Cotton iSoussa) niet zoo tot zijn recht, maar in Fan tasie „Willem Tell" (Rossini) en het voor de xylophoon zoo bekende „Cirque de Reuz" (Weiier) nam hij geheel revanche. Een Haarlemsch tooneelgezelschap nam ten slotte „In naam der Koningin", een klucht van Mr. L H. J. Lamberts Harrelbrinde, voor zijn rekening. Vooral om het spel van Jhr. van Ark, werd er vaak uitbundig gelachen. UITSLAGEN R. C. BREDERODE. Brederode 3Bloemendaal 3 06 Brederode Jun.Beverwijk b 35 BLOEMENDAAL KLEUTERSCHOOL „AERDENHOUT". B. en W. stellen den raad voor te besluiten behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, voorloopig voor den tijd van tien jaren en tegen een huur prijs van f 700 per jaar. aan de Vereeniging „de Aerdenhoutsche Kleuterschool" te Aerden- hout te verhuren het voor kleuterschool be stemde gebouw, gelegen aan de Juliana van Stolberglaan nummer 27, zulks onder nader door burgemeester en wethouders te stellen voorwaarden en bepalingen. GEMEENTERAAD. Er wordt een Openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden op 20 December 1934 te 14 uur Cs middags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Advies inzake herziening salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. 3. Verkoop en ruiling grond langs de Leid- schevaart. 4. Aankoop grond voor verbreeding der Bekslaan. 5 Overname grond voor verbreeding van den Zandvoorterweg. 6. Wijziging der verordening tot vaststelling van de namen der wegen. 7. Definitieve vaststelling wijziging van het partieel uitbreidingsplan voor het terrein ten Noorden der Julianalaan. 8. Aanvulling van het ambtenarenreglement. 9. Ontheffing bepalingen der Bebouwings voorschriften. 10. Verhuur perceel Jul. van Stolberglaan 27 aan „De Aerdenhoutsche Kleuterschool". 11. Reclame hondenbelasting. 12. Wijziging verordening op de heffing van keurloon. 13. Verkoop grond aan de Willem de Zwij-1 ;erlaan, INLICHTINGEN AAN DE PERS. B. en W. van Bloemendaal hebben, uit de overweging, dat het wenschüjk is te voor komen. dat ambtenaren, beambten en werk lieden aan vertegenwoordigers van dagbladen en tijdschriften mededeelingen en beschouwin gen betreffende het gemeentebestuur en zijn handelingen en voornemens verstrekken, welke de belangen der gemeente op eenigerlei wijze zouden kunnen schaden. voorgesteld het Ambtenarenreglement aan te vullen met een bepaling waarin dit verboden wordt. WIJZIGING VAN DE KEURLOONEN. B .en W. stellen den Raad voor in verband met de wijziging van de tarieven voor het gebruik van het openbaar slachthuis en voor de keuring van vee en vleesch in Haarlem de n Bloemendaal vigeerende verordening tot beffing van keurloonen darmee in overeen stemming te brengen op grond van de met Haarlem gesloten overeenkomst. EEN VALSCHEN NAAM OPGEGEVEN. Zaterdag is door de politie alhier aange houden de radio-monteur K„ wonende te Haarlem, die door de politie te Bloemendaal werd gezocht wegens het opgeven van een valschen naam. Bij zijn aanhouding bleek, dat hij ook in het Alg. Politieblad gesigna leerd stond voor het ondergaan van 25 dagen hechtenis (subs, f 30 boete). Hij werd voorloopig te Overveen in arrest gesteld en is hedenmorgen voor den ambte naar van het O. M. te Haarlem geleid. GUNNING. Het maken van de betonpaalfundeering met kelders, vloeren en trappen voor den bouw van de nieuwe O. L. School te Overveen is op gedragen aan Jonker's Betonbouw N.V. 'e Haarlem. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 18 DECEMBER '34 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2 30 staats). Blnl. 4 1/2 pCt, Neder). 1917 4 pCt. id. 1933 11 i 1,2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Staats). Buitenl. 1(2 pCt. Dultschl. ''3ot Vounglcen.) i pCt. Engeland 4 1/2 pCt Frankr. Schat k. 1932 scheepv. Mijen. 24 *-* Stoomv. Mij. Ned. Industr. BInnenl. Alg. K.züde Unie... 28* A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft... 23S N'ed Ind. Gas (Nat <ïem. Beb. Philips 73* Industr. Buitenland \naconda Copper 6% - liethlehem Steel 18% - 5 pCt. Cities per 1966 1-^s Am. Glanzstoff (gew.) leneral Aviation 14* »'orth Amer Cy. Standard Brands - 4 22* Banken BinnenL Koloniale Bank ert. Handel Mij. 25%-25* Banken Bnitenl. ,sche Ueicnsb, •trol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 131*-* 85 Petrol. Mij. Buitenl. 10% Cultuur Mijen. H. V, A N. 1. S. O Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 - Tabak Mijen, Deli Batavia Tabak 142 121 121 Rubber Mijen. A dam Rubber 85* Üell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie 80 Ver. Ind. Cult. Ondern 100 Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee 5 pet, Adj, Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatlekoero l

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13