UiHsdil fydukkfy Hiem'mt HAARLEM'S DAGBLAD Geen salarisverlaging, duurder kampeeren. scherpe cntiek op de wethouders. CHRONISCHE VERKOUDHEID Gratis ZAKDOEK NIEUWJAARSWENSCH STOFZUIGERS DONDERDAG 20 DECEMBER '34 HAA'R'tEM'S DAGBLAD 7 UIT DE OMSTREKEN. Zandvoortsche begrooting. Bekeurt de politie te veel? Zandvoorf beleeft moeilijke tijden. Voordat de begrooting ter sprake kwam werd besloten de schoon heidscommissie af te schaffen. Langdurig debat over een adhaesie betuiging. Voorstel om de be grooting van Maatsch. Hulpbetoon met f 5000 te verhoogen verworpen. De gemeenteraad van Zandvoort kwam Woensdagmiddag bijeen onder voorzitter schap van burgemeester H. van Alphen. Ingekomen stukken. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van den heer Borst om eervol ontslag als on derwijzer. De heer Elffers (Gemeentebe lang) vroeg aan B. en W. een onderzoek, daar dit ontslag en andere een eigenaardig karak ter hebben. De heeren Elffers en Groenf lijst* Molenaar) discussieerden over de zandafgra- verij. De eerste wilde een waarborgsom van de afgravers. Wethouder Siegers (R.K.) zei dat voorgeschreven kon worden het afgegra ven deel vast te zetten. De voorzitter meende dat de gemeente ook op andere wijze dan door een waarborgsom zekerheid voor 't natuurschoon kon verkrijgen. Wethouder Molenaar (lijst Molenaar) zei dat de werkloozen in djs gesubsidieerde werkinrichtingen ook 10 pCt. Kersttoelage zullen ontvangen, wat voor -rekening der ge meente zal komen. Ook zij uit de z.g. stop- week krijgen de extra-toelage. Een en ander kost de gemeente f 600. De wijziging der gasverordening werd aan- genomen. Schoonheidscommissie exit! Bij de benoeming van een lid der schoon heidscommissie stelde de heer Groen voor, deze commissie af te schaffen en alleen den gemeentelijken adviseur Ir. Zwiers te raad plegen. De heer Elffers vreesde dat dan de adviezen van Ir. Zwiers (zooals vaker zou zijn gebeurd) ter zijde zouden worden ge legd! De heer Koning (C. H.) vond het be lachelijk de pas ingestelde commissie nu weer af te schaffen. Wethouder Slégers voelde wel voor 't voorstel-Groen. De voorzitter vond het jammer als een vacature aanleiding tot aanneming van 't voorstel-Groen zou leiden. De raad discussieerde daarop uitvoe rig. Er werd gevraagd om een instantie die over verschillen tusschen den adviseur en B. en W. zou beslissen, indien de schoonheids commissie zou verdwijnen. .,B. en W. zouden deze toezegging moeten doen", aldus ook de heer Druyf (Volkspartij). De heer v. d. M o o 1 e n (s.d.) wil een instantie die boven „Zandvoortsche belangenkwesties" staat. Ook de heer v. Rijnberk (s.d.) is niet voor het voorstel-Groen. De heer Paap (lijst Molenaar) was wel voor het voorstel Groen, wilde een ter mijn waarbinnen het advies uitgebracht moest worden. Toen kwam de stemming: 85. De com missie bestaat niet meer. Over een klacht betreffende het verhuren van een gemeentewoning werd ook breedvoe rig gesproken. Het gaat erom dat iemand zijn contract niet nagekomen zou zijn tegen over een verhuurder, en nu een gemeentewo ning wilde betrekken, wat volgens sommige leden der gemeente niet toegestaan kan wor den, daar de gemeente zich tegen wan-be- talers moet beveiligen. Andere leden meen den dat deze particuliere kwestie op parti culiere wijze geregeld moest worden, zonder dat de gemeente zich met de kwestie be moeide. Trouwens: van wanbetaling is hier geen sprake, alleen van verschil van meening over een contract. Wethouder Siegers doet onthullingen over dit particuliere contract: de huurder zou namelijk een blanco-formu lier hebben onderteekend! De klacht is voor kennisgeving aangenomen. Succes voor den heer Van Rijnberk (s.d.) Naar aanleiding van het adres aan de re geering van den Zandvoortsehen Bestuurders- bond ter verbetering van het lot der werk loozen. schetste de heer Van R ij n b e r k (s.d.) de ellende van de stille armen en werk loozen. In talrijke gezinnen komt zelden of nooit warm eten, is van huisraad geen sprake meer, dreigt ondervoeding, ziekte, t.b.c. en nog erger. Hij wenscht aandrang bij de regee ring om al 't mogelijke te doen deze toestan den te verbeteren en te voorkomen. De heer Elffers verweet den raad onvol doende belangstelling voor de woorden van den heer v. Rijnberk en zei dat er steeds overal een gebrek aan werkelijkheidszin geconsta teerd wordt, indien het gaat om de steun bedragen, die nooit voldoende kunnen zijn. De gemeente kan hier aan niets doen, doch waar zij iets kan doen moét zij ook iets doen en aandrang uitoefenen op de regee ring. Hij hoopte, dat de raad unanieum adhae sie zou betuigen aan het adres aan de regee ring van den Zandvoortsehen Bestuurders- bond. De heer Druyf gelooft niet dat de actie van den raad zooveel kan uitrichten. Hij hoopte dat de raad van Zandvoort in zijn eigen kring met daden zal toonen dat de woorden ook zijn gemeend. Wethouder Siegers wilde niet mee gaan met het adres van den Bestuurdershond, of schoon hij zich wel degelijk bewust was van den toestand waarin de werkloozen verkeeren. Maarde kleine middenstand heeft 't zeker even erg. In de Staten-Generaal is de kwestie reeds afgedaan. De heer Siegers vroeg „Kunnen we nu langzamerhand niet tevreden zijn. er is toch reeds zooveel gedaan!" en somde op wat er allemaal reeds was geschied. De heer Druyf verwonderde zich erover, dat de wethouder zich beriep op „wat er reeds gedaan was(goedkoope groen ten, vleesch, enz.) .Dat kan men toch niet „bevredigend" noemen!" De heer Van Rijnberk lichtte zijn woorden toe en meende dat de regeering met haar belastingverhoogings-politiek inconse quent was. De voorzitter hoorde liever, dat de spr. zich anders uitliet. De heer Elffers zei dat wij ons nog niet bewust zijn dat er zoo ontzaggelijk veel menschen zijn die niet te eten hebben! Het onttrekken aan deze gedachte is een groote nalatigheid, een fout! Als raad alleen kan men niets doen, maar daar gaat 't niet om. „De heer Siegers zegt dat de regeering niets meer kan doen", zeide de heer Elffers, „doch de regeering heeft wel tnülioenen over voor verderf. Dant moet men ook wat meer over kunnen hebben voor hen tot wie onze Chris telijke naastenliefde moet uitgaan, waarvan men in de dagen van Kerstmis de mond vol heeft. Deze kwestie mag bovendien niet onder politieken invloed staan". De voorzitter wenschte dat de heer Elf fers zich over de defensiebegrooting anders zou uitlaten, waarop de heer Elffers zei dat hij zich reeds zeer in zijn uitlatingen had beiieerscht. De heer v. d. Mooi en (s.d.) verweet den heer Druyf dat hij eerst het adres afviel en daarna weer een beetje steunde, wat de heer Druyf ontkende. Wethouder Siegers verdedigde zich tegen de verwijten die hij meende aan zijn adres gericht te zien. „Ik ben voor betere werkloo- zenzorg, maar niet op de gronden die het N.V.V. aanvoert", zei hij. Het afwijzende voorstel van B. en W. voor adhaesiebetuiging wordt met bijna algemee- ne stemmen verworpen. Alleen wethouder Siegers was voor. (De heer Vader (R.K.) was bij de stemming afwezig). Er wordt dus wel adhaesie betuigd. Een voorstel om den werkloozen kolenbons te verstrekken werd aangenomen.- De rekening over 1933 van Maatschappelijk Hulpbetoon werd goedgekeurd, waarbij de raad het voorstel van de meerderheid van B. en W. verwierp en bepaalde dat een restant van f 30 door de schelpenvisschers (en wel licht ook door den vervoerder) aan M. H. moet worden terugbetaald. De heer Druyf wilde de begrooting van M. H. met f 5000 verhoogen toen dit punt na aanneming der gemeenterekening over 1933 aan de orde kwam. De heer Elffers vond het onjuist een breed gebaar te maken, wanneer de commis sie, die de begrooting heeft opgesteld, meent met het gevraagde bedrag te kunnen rond komen. De heer Druyf zei geïnspireerd te zijn ge weest door.... de woorder. van den heer Elf fers bij het adres van den Besturenbond. Hij zeide de overtuiging te zijn toegedaan dat de commissie opzettelijk de uitgaven van M. H. drukt. De voorzitter zei dat de heer Druyf dat niet mocht veronderstellen. De f 5000 kunnen door een belastingverhoo- ging van 1 of 2 pet. gevonden worden, meen de de heer Druyf. De heer Elffers antwoordde weer dat dit onmogelijk was, daar de gemeente niet alleen aan regeeringsvoorwaarden is gebonden maardat verhooging der belasting fnui kend zou wezen voor sommige bevolkings groepen. Men zou aan den eenen kant geven en ter andere zijde nemen. De heer v. d. M o o 1 e n was het in hoofd trekken met den heer Elffers eens. Ook de heer Van Sluis dam (Gem. Belang), die lid der commissie is, stelde den heer Druyf gerust. De begrooting is hoog genoeg. De heer Vader (R.K.) sluit zich bij den heer Van Sluisdam aan. De begrooting van M. H. wordt aangenomen. Benoeming leden Maat schappelijk Hulpbetoon. De heeren Van Sluisdam, Van Rijn, Keuris, T. Koper, Bakkenhoven, Haan en J. Zwemmer werden benoemd als leden van het bestuur van den dienst voor maatschappelijk hulpbe toon. Begrooting in de avondzitting. Algemeene beschouwingen. "s Avonds kwamen de algemeene beschou wingen over de begrooting. Het eerst sprak de heer Paap (lijst Molenaar), die een betere treinverbinding met Amsterdam wenschte. Hij wenschte verder dat de agenten in het vreem delingenseizoen minder bekeuringen zouden maken, voorts wilde hij muziekvergunningen verleenen, o.a. ter stijving der gemeentekas. Hij vroeg een snorverbod voor' den komenden zomer, en nieuwe werkverschaffing. Hij noem de als voorbeeld aanleg van fietspaden. Ver volgens brak hij een lans voor: vacantie in eigen land. Hi) wenschte een actie. Tweeae was de heer Groen. Spr. kwam tot de conclusie oot veel posten moeten worden gewijzigd. Hij vond het juist dat de belasting niet nóg meer werd verhoogd. Er moeten nog gelden beschikbaar worden gesteld voor ver betering van den Zandvoortsehen straatweg. „De opbrengst van de kampeergelden zal wel ver beneden de raming blijven." vreesde spr. Noodgedwongen heeft spr. zich vereenigd met de opheffing van den schoolartsen dienst en andere „afbraak-maatregelen". Verlaging van den ga spr ijs ten koste van belastingver- hooging kan hij niet waardeeren. Een uur gra tis parkeeren zal de gemeente veel geld kos ten. Ook spr. vindt het verkeerd dat men ner gens on straat mag parkeeren. Dit bevordert het bespreken van kamers door vreemdelingen niet! Spr. zal voorstellen het artikel in de po litieverordening te wijzigen. Aan een salaris herziening zal men niet kunnen ontkomen. Spr. verwacht dienaangaande voorstellen. De heer Van Rijnberk klaagde over het beknotten der politieke rechten der gemeen ten, die afhankelijk zijn van des ministers ambtsperioden. li:.j besprak de algemeene economische wereldtoestanden en kantte zich tegen de versobering in een wereld vol over vloed. De zware lasten zullen verarming ten gevolge hebben. Zandvoort's belangen staan hierbij op het spel! Hij hekelde den toestand, die in Zandvoort heerscht, doordat men on derscheid maakt tusschen geboren Zandvoor- ters en „uitheemschen". Hij besprak de hou ding van de verschillende raadsleden. „Een vertraagde Sinterklaas-speech", zei de heer Druyf. „De houding var den raad is een geweest die zich tegen de arbeiders richtte vervolgde de heer Va" Rijnberk. Spr. verweet een fascisti sche geest en was het niet eens met de opvat tingen over de openbare zedelijkheid, die Binnen enkele uren verlicht Karsote Inhalatie Middel is een nieuw, wetenschappelijk preparaat, dat chronische of hardnekkige verkoudheden binnen 24 uur geheel verdrijft. Sprenkel slechts 10 a 15 drup pels Karsote op een zakdoek en snuif dan goed op. De aangename, sterk desinfectee- rende damp verspreidt zich nu in Uw adem halingsorganen, waar alle bacteriën van ver koudheid of griep onmiddellijk vernietigd worden. De uitwerking is snel en verrassend: Uw neus wordt weer geopend, vastzittend slijm komt los, pijnlijke, ontstoken slijmvlie zen worden verzacht, ge kunt weer onbelem merd ademen. In enkele uren voelt U zich geheel „opgelucht" en ge hebt het gevaar van een ernstiger aandoening voorkomen. Voor een beperkten tijd verpakken wjj bij eiken flacon Karsote een mooie, kunstzijden zakdoek. De prijzen zijn gebleven 0.90 (zakformaat) en 1.35 (2 x de kleine maat). Om zetbelasting inbegrepen. De mooiste zakdoeken zijn ver pakt bij de groote maat. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Zandvoort veel bezoekers doet verliezen. De beide wethouders achtte spr. niet berekend voor hun taak zooals die door het rijk is op gelegd, zooals de wethouders zelf zouden heb ben beaamd. Spr. kon geen respect hebben voor de wethouders, die de financiën zoo slecht beheerden. De heer Druyf heeft geen groote princl- pieele bezwaren tegen de begrooting. Ook hij memoreerde den achteruitgang van Zandvoort en de toenemende impopulariteit. Het heeft spr. verbaasd dat de politie zóó heeft durven op te treden onder de leiding van den bur gemeester, die dat zeker niet heeft kunnen goedkeuren. Spr. wil breken met het systeem van zomer-agenten. De tentoonstelling „Mooi Nederland" die te Amsterdam gehouden zal worden, beval hij in de gunst aan. De kosten zullen voor Zandvoort ongeveer f 1000 bedra- >e heer v. d- M o o 1 e n critiseerde de regee- ringsmaatregelen voor werkloozenzorg en werkverschaffing. Zandvoort ligt geheel aan banden. De gemeente moet ook openstaan voor minder kapitaalkrachtigen. De kampeergelden doen herinneren aan: de kip met de gouden eieren slachten, m.a w. minder kampeerders, minder koopers naar Zandvoort. Huurverla- ging achtte spr. noodzakelijk, evenals meer zorg te besteden aan het probleem der jeug dige werkloozen. Nieuwe objecten voor de werkverschaffing zijn noodzakelijk. Hoe staat het met den weg ZandvoortVelsen, en met den bouw van huizen voor ouden van dagen? vroeg spr. De S. D. zullen tegen de salarisver laging stemmen. De heer Van Sluysdam bracht hulde aaiv den burgemeester, die z.i. gelukkig vaak den steun van den raad heeft, waar hij dien van de wethouders moet ontberen. Van wethou der Molenaar had spr. gaarne erkenning van zijn fouten gezien. Spr. is verheugd dat er nu toezicht op den bouw van huizen is, wat be treft de aesthetica. Over de flat achter de Brederodestraat was de heer Van Sluysdam slecht te spreken. De heer Elffers verwees den heer Van Dunne zolderingen en brandgevaar verdragen zich niet! Rijnberk dat hij gezegd had dat de groep „Ge meentebelang" weinig bestaansrecht had. En dit na een jaar van goede samenwerking met de S. D. A. P.! Maar dat heeft de heer Van Rijnberk niet gememoreerd. Toch heeft de S. D. A. P. menig resultaat aan „Gemeente belang" te danken. De heer Elffers was zeer verontwaardigd dat de heer Van Rijnberk zou hebben laten doorschemei-en dat Ds. N. Padt (die vroeger raadslid is geweest) niet altijd de gemeentebelangen zou hebben gediend. Wethouder Siegers constateerde dat er weinig sympathie was voor de wethouders. Spr. kon dit begrijpen. Zoo is 't altijd met de wethouders geweest. Wanneer is een wethou der twee periodes wethouder geweestvóór een weg naar Velsen voelt hij <oorloop:g wei nig. Helaas is de toestand der wegen in Zand voort slecht. Hij beantwoordde voorts verschil lende sprekers. Spr. zeide dat zijn bemoeiing- in de zedelijkheidskwestie uit principe is ge weest en niet om andere redenen. De heer Siegers is ook voor propaganda om de vacantie in eigen land door te brengen, evenals voor verlaging der huren. Objecten voor productieve werkverschaffing zijn er nog niet. „Als ze er zijn vind ik de Staat toch niet aan mijn zijde, zei de heer Siegers, Volgens spr. kunnen de salarissen der ambte naren wel met 5 pet. worden gekort, daar sedert 1922 geen verlaging is gevraagd. De ambtenaren hebben veel minder van den toe stand te lijden dan andere bevolkingsgroepen. Spr. zeide dat het niet waar was, dat de bur gemeester in het college van B. en W. altijd alleen staat. Wethouder Molenaar zei er geen spijt van te hebben dat hij in 1932 heeft voorgesteld de salarissen te verlagen. Dit als antwoord aan den heer Van Rijnberk. De loonen waren in Zandvoort zeer hoog en Zandvoort is pas laat met verlaging begonnen. Als de 5 pet. verlaging die nu is voorgesteld niet wordt aangenomen, vreest spr. overheidsbemoeiing- Een zevende deel der schoolbevolking die 1400 bedraagt zou voor schoolvoeding in aanmer king kunnen komen. Dat zou f 3000 kosten, dat is te duur, daarom zal men deze post niet op de begrooting vinden. Het bedrag voor schoei sel en kleeding zou lager moeten zijn en in plaats van schoenen zouden klompen verstrekt moeten worden. De voorzitter beloofde in de actie voor een betere treinverbinding niet te zullen ver slappen. Bijna alle verbindingen zijn in han den der spoorwegen. De bussen van Storm vogels hebben destijds baanbrekend werk ver richt, zij vervoerden 100.000 personen. Nu rij den er bussen der N. Z. H. en de concurrentie is dus weer van de baan. Spr. begrijpt dat de spoorwegen in groote moeilijkheden zijn. Maar Zandvoort is daarmee niet gebaat en heeft ta riefsverlaging noodig. De slechte en dure verbinding zijn een ramp voor Zandvoort. De tariefsverlaging die de N. Z. H. nu van plan is (10 pet.) in te voeren is toe te juichen maar 't is de vraag of 't vol doende is. Over 't optreden der politie zei spr. dat pro- centsgewijze het aantal bekeuringen niet groot is. Op een Zondag met 100.000 bezoekers kunnen wel een paar bekeuringen voorkomen. Spr. vond het verkeerd dat de heer Paap de politieverordening voor de muziek veranderd wil zien ter wille van het geld. De voorzitter UW VRIENDEN EN (3LI ENTèLE EEN DOOR MIDDEL VAN Ook dit jaar zullen wij in ons nummer van MAANDAG 31 DECEMBER weder gaarne NIEUWJAARSWENSCHEN in Haarlem's Dagblad opnemen volgens het tarief van 60 ceni voor het minimum van vier regels, elke regel meer 15 cent. Men zende ons slechts het hieronder afgedrukte inteeken- biljet ingevuld terug, vergezeld van het verschuldigde bedrag en wij doen de rest, veel goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan U langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Reeds is ons een belangrijk aantal ter plaatsing opgegeven. Wanneer gij hier nog niet toe behoort, doet het dan nu. Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onder- staanden Nieuwjaarswensch in Haarlem's Dagblad van 31 December 1934 op kolom ter hoogte van regels. Het bedrag ad gaat hierbij S.v.p. duidelijk invullen. wilde geen kermisstemming in de hoofdstra ten. Wat betreft de actie van „vacantie in eigen land" zei de voorzitter dat aan desbe treffende vereenigingen over te willen laten. De voorzitter beantwoordde alle gestelde vragen tot in details. Hij voelt ook wel voor een uur gratis parkeeren, en vond het niet billijk het slechte bezoek aan Zandvoort (wat Zandvoort niet alleen treft) toe te schrijven aan 't optreden der politie en 't parkeerver bod. Spr. vond het ook niet juist te spreken van „den neergang van Zandvoort als badplaats". Het is overal slecht, in alle badplaatsen. Be sloten is dat geen enkele badplaats op de ten toonstelling Mooi Nederland zal vertegen woordigd zijn. Het zou Zandvoort ten minste f 3000 kosten. Spr. zegt dat de verstandhou ding in het college van B. en W. goed is. De duplieken leverden weinig nieuw?* op. De heer Van Rijnberk verdedigde zijn alge meene beschouwing en meende ook het werk -tan den heer Padt te mogen critiseeren, daar de partijvoorzitter van den hee>' Padt hem toch konden verdedigen. 5 pet. Ioonverlaging. Na de algemeene beschouwingen kwamen de onderdeden. De voorzitter zei tegen loonsverlaging te zijn. De ambtenaren mogen niet de dupe zijn van den slechten finan- cieelen toestand. Er wordt direct gestemd. De salarisverlaging wordt verworpen met 67 stemmen, (tegen stemden de lieeren Van Rijnberk, Elffers, Koning, Van Sluisdam, v. d. Moolen, Bolwidt en Druyf.) Kampeertarieven worden verhoogd. De kampeertarieven waren: in Noord per dag f 0,25 in Zuid f 0,50. Voorgesteld wordt: in Noord f 0,50 (de wethouders wilden f 1 per dag). Per nacht was het.overal f 0,50. De wet houders (de meerderheid) stelden f 1,50, de minderheid (de burgemeester) f 0,75. De heer Bolwidt zei dat de verhooging o.a. uit zedelijkheidsoverweging is voorgesteld. Onze concurrenten wachten op aanneming! Hij is tegen verhooging, wil wel Noord gelijk stellen met Zuid. Ook andere leden kantten zich tegen de verhooging. De heer v. d. We r f f (VB.» gelooft niet dat het schadelijk is voor de gemeente de leges te verhoogen. Ook is hij de meening toegedaan dat de belangen van hen die zon en zee zoeken niet worden ge schaad. Wethouder Molenaar deelt mede toch met het minderheidsvoorstel te kunnen mee gaan, wat betreft gelijkstelling van Noord met Zuid. Wethouder Siegers zegt dat de onzedelijk heid bij het kampeeren ontzettend is. „Hon derden gevallen", zegt hij. De heer K o n i n g kan zich vereenigen met het voorstel Noord en Zuid gelijk te stellen. Gestemd werd om het dagka'mpeeren in den Noord te verhoogen. Het voorstel wordt aan genomen met 94. Het voorstel om het nachtkampeeren in den Zuid van f 0,50 op f 0,75 te brengen wordt aangenomen met 76. De stemming om den waterprijs van f 0,36 op f 0,34 te brengen wordt uitgesteld. De heer Elffers wilde dit aanhouden tot de begrooting verder is behandeld. Te elf uur wordt de vergadering gesloten. Donderdagmiddag beraadt de raad verder. ZONDER VOORUITBETALING KRUISWEG 60Tel. 16659 (Adv. Ingez. MedJ INTERNATIONAAL ZANGCONCOURS IN HET CASINO. Reeds geruimen tijd liep het bestuur van O.H,"s Mannenkoor rond met plannen om een groot internatonaal zangconcours te houden. De groote moeilijkheid was evenwel hier. voor een geschikte lokaliteit te vinden. Thans heeft men evenwel van de N.V. Tuschinsky's Exploitatie Mij. de beschikking gekregen over het Casino en wel van begin Me tot 15 Juni. Het ligt in de bedoeling de Zaterdagavonden en Zondagen voor het concours te gebruiken. Ook de Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag, die in deze periode vallen zullen voor het con cours benut worden. HAARLEMMERMEER CRISIS -COMITé A. Het besturu maakt bekend, dat voor het in dienen van aanvragen om steun gelegenheid (bestaat: op Maandag 24 December 1934, 's avonds tusschen 7 en 8 uur te Abbenes: Openbare school 6; Lisserbroek: Openbare school 11; Hoofddorp: kantoorgebouw naast het raad huis; Zwanenburg: Oude school 9; Vijfhuizen: Openbare school 3 (tusschen 6 en 7 uur) op Donderdag 27 December 1934: te Nieuw Vennep in het stempellokaal des middags tusschen 4 en 5 uur; te Rijk in het Witte-kruisgebouw aan den Sloterweg des avonds tusschen 7 en 8 uur. Aanvragers uit den kring Aalsmeerderbuurt kunnen zich aanmelden bij het sub-comité Hoofddorp op tijd en plaats als boven lis vermeld. Deze publicatie geldt niet voor de arbeiders die krachtens de steunregeling worden ge steund of bij de werkverschaffing zijn ge plaatst. AANRIJDING. De bestuurder van een met manden bloe men beladen vrachtauto wilde Woensdag te Nieuw Vennep alhier een met stroo beladen auto voorbijrijden, doch kon daarbij ver moedelijk doordat de wielen slipten het stuur niet meer meester blijven, met het ge volg dat beide wagens in elkaar reden en zwaar werden beschadigd. De bloemenauto was bovendien zoover in den grasberm terecht gekomen, dat de manden met inhoud in het water rolden en daarbij een partij bloemen verloren ging. Beide chauffeurs waren er vrij wel zonder letsel afgekomen. INBRAAK. Woensdagmorgen kwam de winkelier S. wonende aan den Kruisweg tot de ontdekking dat ongewenschte bezoekers hadden ingebro ken in de achter zijn woning staande schuur De dief op dieven hadden daartoe het slot van d.e schuur verbroken en een daarin staande kruidenierswagen voor een groot ge deelte van zijn Inhoud ontdaan.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11